G arzenaren schr eeuwen om nieuw timmerkamp Rolstoelwoniiigen in nieuwbouwwijken Ik neem de proef V J Horeca aast op Kethels raadhuisje Speelplek aan Marktgraafstraat Culturele raad wil zelf fondsen gaan beheren „Lang genoeg gewacht99 Oever strook" bijna klaar 13?-- f T. Verkiezmgs strijd voor Hoekse- deelraad Antenne I "J mm»- HS&siïlÉkswv t .Minder bevolking in Vlaardingen .lil Subsidie Suggestie Van Tilhorg (VVD): SCHIEDAMSCHE COURANT pxnsdag 30 maart 1976 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25543 4 pagina's Broersvest 3'- telefoon administratie 268091 redactie 262566 klaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het centrum De Dukdalf en de bewonersvereni ging Schiedam-Zuid vinden dat zij nu lang genoeg op de ge meente hebben gewacht. Eind april willen zij aan het Hoofd beginnen met een nieuwe kin derbouwspeelplaats ofwel tim merkamp. Aan het college van burgemeester, de gemeenteraad en de frakties van de politieke partijen is hierover een brief geschreven. Schiedam Een tiental horecabedrijven hebben bij de gemeente een ver zoek ingediend om het oude raadhuisje aan de Schiedamseweg in Ke- thel te mogen betrekt ken. Het raadhuisje, op het ogenblik een politie-, post, heeft een horecabe- stemming in het bestem mingsplan Kethel. Dankzij acties van bewoners en enkele raadsleden is het huisje, waar eens het Kethelsè gemeen- tebestuur zetelde, toen heTdörp nog niet bij Schiedam was inge deeld, destijds gered van de slopershamer. Men wilde het tegen de vlakte gooien voor de realisering van het winkelcen trum Kethel. Het karakteristieke bouwsel is nu overigens tot ergernis van sommige winkeliers aan de Schiedamseweg die liever een open verbinding wilden hebben met het centrum ingepast in het bouwplan. Wanneer men Kan beginnen met de 128 woningen, die in de eer ste fase moeten worden" ge bouwd, is nog niet bekend. De gemeente is nog bezig te onder handelen over ondermeer gronduitgïften. Via een artikel in de wet kan worden begonnen met de huizen nog voor het gehele bestemmingsplan door Gedeputeerde Staten is goedge keurd. Mede gerien deze ontwikkelingen zal de gemeente nog geen ver gunning voor een horecabedrijf verlenen. Men is uiterst voor zichtig en wil -wachten totdat net winkelcentrum enige vorm begint te krijgen. Hoek van Holland De strijd om de verdeling van de zetels in de noekse deelgemeenteraad brandt langzamerhand los. De deelnemende partijen hebben ach al laten registreren voor de verkiezingen die op 2 juni wor- - ötn gehouden. Voor het stem men bij volmacht liggen op het gemeentesecretarie de benodig de formulieren klaar. Voor eind april moeten daar de kandidaten worden geregi streerd. De partijen zijn druk doende de verkiezingsprogram ma s samen te stellen. Een be langrijke bijeenkomst voor geïnteresseerden m de lokale politiek vindt plaats op 17 mei, n Paar weken voor de verkie zingen dus. Aan deze forum avond in De Hoekstee die om acht uur begint zullen alle poli tieke groeperingen deelnemen dingen naar de deeelge- meenteraadszetels. Het forum .riaat onder voorzitterschap van het oud-gemeenteraadslid L. M. Bliek. Maassluis Dat is dan de antenne, die alle televisies in Maassluis van zes verschillende pro gramma's gaat voorzien. Deze zo geheten parabool antenne is gisteren op het dak van de flat aan de Serin genstraat» vlabij de Westlandseweg ge plaatst. Daarvoor moest een toren kraan naar Maas sluis komen. In de flat waar dé antenne op ge— -~ plaatst is komt een informatiecentrum. Daar kan iedereen komen kijken en luisteren naar de mogelijkheden die een centrale anten ne inrichting biedt Het plaatsen van de antenne was het laatste onderdeel van het voorberei dende werk voor de aanleg van zo'n CAI. Voor het leg gen van de kabel naar de wijken moet de raad nog toestemming geven. Dat zal waarschijn lijk in mei gebeu ren. De antenne zou afgelopen vrij dag geplaatst wor den. Dit is echter door de slechte weersomstandighe den uitgesteld. Op het plantsoen aan het Hoofd, achter het schrei- hnisje, wil men dat bin nenkort de nodige voor zieningen worden ge troffen, zoals bijvoor beeld het plaatsen van een hek en het aanbren gen van een bonten bouwkeet dat als kan toortje en bergplaats kan fungeren. "Wij willen nu eens beginnen", aldus Koos Al tink van De Duk dalf, "Eind vorig jaar moesten we hier achter het centrum door de werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe Bui- tensluis stoppen. Bovendien liep een gedeelte van het terrein soms onder water, lag er veel te veel puin en is er brand geweest. Wij waren dan ook zomaar begonnen, om in ieder geval iets te hebben. Als nood voorziening hebben we de kin deren die aan het kamp meede den nu een paar keer in de week in het centrum om allerlei kleine dingen te laten timme- rteriï'"Straks wordt" 'hét' échter zomer en dan is het zonde om binnen te zitten. Bovendien blijkt er aan een dergelijke speelplaats een grote behoefte te zijmKinderen tot een jaar of twaalf moeten gewoon eens lek ker kunnen aanrotzooien". Het Hoofd, dat de gemeente vorig jaar oktober als de ideale plek voor een dergelijke bouwspeel plaats heeft aangewezen, ligt volgens de initiatiefnemers aar dig op neutraal terrein. Geen enkele groep jongeren uit een bepaalde buurt of straat kan het kamp daar "claimen", zoals op het terrein aan de Lekstraat wel is gebeurd. Het terrein moet wel worden af gewisseld met heuvels en kui len. Verder wil men ook klaute- robjekten zoals bijvoorbeeld klimbomen. Voor de aanschaf van het mate riaal, dé weekendkampen en di verse excursies denkt men ruim. 24 mille nodig te hebben. Voor de organisatie zou ruim 16 mille nodig zijn. Dat is inclusief de kosten voor de drie benodigde begeleiders, afschrijvingen en andere noodzakelijke uitgaven. Het plantsoen aan het Hoofd in Schiedam-Zuid waar men eind volgende maand met de bouwspeelplaats wil beginnen. Het wachten is op medewerking van de gemeente. Vlaardingen Het terrein tussen de Marktgraaf- straat, de Heemraad straat en de Van Kie- beeckstraat in Vlaardïn gen zal een speelplek worden. De bewoners keuring aan het voorstel van B en W hechten. zullen bij de aanleg wor den betrokken. De kos ten van de speelplek vim n-raraJ on tiiim Oorspronkeluk waren er dne speelterreinen gepland. De 31.000 gulden. De raad werkgroep Centrum heeft via moet m de aprilraads- de scholen de wensen van de vergadering Zijn goed- ouders gepeild, waaruit naar Vlaardingen In de maand fe bruari is de gemeente Vlaardin gen weer iets in bevolkingsaan tal teruggelopen. Op 1 maart woonden er drie mensen min der in Vlaardingen dan op 1 februari. Gedurende de maand februari vestigden zich 52 gezinnen in Vlaardingen en 51 gezinnen vertrokken. Dat betekende dat er 244 mensen bijkwamen en dat er 267 verdwenen. In fe bruari zagen 71 kinderen voor het eerst het licht, terwijl 51 mensen overleden. Twaalf echt paren lieten zich scheiden en 32 paren lieten zich in de echt verbinden. De totale bevolking van Vlaardingen telde 78.299 personen op 1 maart 55 Vlaardingen Het deel- plan van het recreatie gebied De Lickebaert is bijna Maar. De aanleg van dit deelgebied ver keert in de laatste fase. Voor een goed gebruik van dit tussen Maassluis en Vlaardingen gelegen recreatiegebied moeten nu enkele voorzieningen Voor een juist gebruik van het worden getroffen, gebied is bet nodig om circa veertig verkeersborden te plaat sen. Volgens het dagelijks be stuur van het recreatieschap zal het plaatsen van banken en een aantal picknicksets het gebruik van het gebied stimuleren. Een aantal vuilcontainers zal ook in het gebied worden geplaatst Er is voor een nogal fors type con tainer gekozen. Zij zijn wel enigszins storend, maar het da gelijks bestuur vindt dat ze in het oog moeten springen om het gebruik er van te bevorde ren. voren kwam, dat de voorkeur uitging naar één groot en meer gevarieerd speelterrein. De wens van de bewoners ten aan zien van de situering van de speelplek is ook gevolgd. Op verzoek van de werkgroep zul len enige bewoners bij de aan leg van het terrein worden inge zet De betrokkenheid van de bewoners met het speelterrein zou op deze wijze kunnen wolf den vergroot De voorzieningen die voor het terrein zijn vastgeteld, rijn niet gering. Het plan voorriet in een betegeld terrein met een zand bak, banken bakenen en een tafel, een evenwichtsbalk, een klimhuis, een open huis, een talud met glijgoot en houten trapje, een klauterhek en een wigwam. Het speelterrein zal worden aan gelegd zonder dat hierbij op de definitieve bestemming van dit gedeelte van de binnenstad vooruit gelopen wordt Schiedam Waarschijnlijk krijgt de gemeente binnekort een aan vullende subsidie voor het be stemmingsplan voor de binnen stad. De Rijks Planalogische Dienst heeft dit op het ogenblik in onderzoek. Het geld wordt verkregen wan neer Schiedam de LEAO-school aan het Oude Kerkhof zal slo pen. Het oude gebouw staat uitvoering van het bestem- mingsplan in de weg. Schiedam De gemeen te gaat bekijken of het mogelijk is zogenaamde rolstoelwoningen in te passen in bestaande bouwplannen. Het zijn huizen die speciaal ge schikt zijn gemaakt voor invaliden, me zich alleen met een rolstoel kunnen voortbewegen. Op vragen van het WD- raadslia Cor van Til- borg heeft wethouder Chris Zijdeveld (PvdA) geantwoord dat hij de suggestie voor rolstoel woningen zal gaan be kijken. Van Tilborg vindt dat er een speciale nota moet worden ge schreven over de nood zaak van aangepaste woningen. Hij wil bijvoorbeeld dat deze huizen worden ge bouwd in de woongebie den die in het noorden moeten worden gereali seerd. Ook in het kader van de stadsvernieuwing (binnenstad) moet aan deze mogelijkheid voor invalide Schiedammers worden gedacht, vindt Van Tilborg. De woningen zouden (gedeeltelijk) door het rijk kunnen worden ge financierd. Zijdeveld is dat ook van mening. Volgens hem komen de beschikkingen voor gel delijke steun voor aan passingen in woningen van invaliden regelmatig af. De laatste jaren heeft de gemeente ongeveer twee ton hiervoor gekre gen. Vlaardingen De Culturele Kaad Vlaardingen wil zelf het fonds Gemeentelijk kunstbezit en het fonds Historische publicaties over Vlaardingen en bevor dering Vlaardingse activiteiten in het literaire vlak gaan beheren. if Dit n iom^ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om^ geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dager gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deza bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634. Rotterdam. Het dagelijks bestuur van de Cul turele Raad wil dat de Raad B. en W. adviseren te bewerkstelli gen. dat het beheer var. beide fondsen aan de Raad wordt overgedragen. Op het ogenblik beheren B. en W, de fondsen. Het fonds Gemeentelijk kunstbe zit is in 1961 in het leven geroe pen. Dat gebeurde met eeft stor ting van 5000 gulden. Het be heer van het fonds werd toen aan B. en W. opgedragen, die - mochten beslissen over het aan kopen van kunstwerken na ad vies van de raadscommissie voor culturele zaken. Deze gang van zaken geldt nog steeds met dit verschil, dat de raadscom missie voor culturele zaken na het oprichten van de Culturele Raad niet meer bestaat en dat dit orgaan B. en W. nu van advies dient. Het andere fonds, dat voor Histo rische publicaties over Vlaar dingen en bevordering Vlaar dingse activiteiten in het literai re vlak, stamt uit 1965. Het fonds heette toen bet fonds voor Historische publicaties over Vlaardingen. De storting in dit fonds bedraagt ook nu nog 5000 gulden. Gemeentelijk kunstbezit krijgt 20.000 gulden. De Culturele Raad wil het beheer over de beide fondsen, omdat de procedure om over de mid delen te beschikken erg om slachtig is. Wanneer snel hande len geboden is, bijvoorbeeld bij een tentoonstelling, wordt de procedure zelfs als een belem mering ervaren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1