WEINIG BIJVAL VOOR VERKEERSL A NPAK sera» F èrikelen van een postorder- bruid Sitiipiraiitl U Maaslanders ontevreden MUZIEKMANIFESTATIE IN MAASLAND AANVRAGEN HUURSUBSIDIE Leesaelie gaat morgen van start VEEL BELANGSTELLING VOOR VOLKSTUINTJES SERVICE-MONTEUR DONDERDAG 1 APRIL 1976 NATIONALE EN INTERNATIONALE VERHUIZINGEN VERHUIS- en TRANSPORTBEDRIJF VLAARDINGEN Marconistraat 7C Tel. 343023-346238. B.g.g. 342407 MAASSLUIS Burg. Rippingstraat 201 Telefoon 12559 B.g.g. 010-342407. Maasland De oplossing v;-." de Maaslandse ver- keti\.probIematiek is nog lang niet gevonden. Dat bleek tijdens een deze week gehouden hooravond. De bevol king stond bepaald niet enthousiast achter de mandeursp older en het door- kruispunt - door één der aan- „Het probleem van het vracht- volgens een rapport van de Ju- twee door de gemeente gaande verkeer door Maasland, wezigen „Kleinpolderplein van verkeer willen we apart bena- lianawegbewoners op langere aangegeven voorstellen. Volgens het gemeentebestuur Maasland" genoemd - en de drukken," aldus een bewoner termijn een* eenvoudige draai- moest er gekozen worden tus- ophaalbrug bij de Huis te Vel- van de Kon. Juliana weg. Hij brug moeten komen. Liefst honderd vijftig inwoners sen twee oplossingen. Enerzijds delaan te verbreden. diende daarbij een aantal sug- Vrij eensgezind waren de aanwe» gaven door hun komst te ken- om bij het kruispunt Korte- De meningen liepen nogal uiteen, gesties in» die door 131 medebe- zigen over de positie van de nen dat de verkeersproblemen huurt-Kerkweg-MaassIuisseweg Wel bleek duidelijk dat nadere woners waren ondertekend. Kerkweg. „Tast die omgeving de gemoederen bezig houden. een brug in de richting van de studie van het over de Kon. In een nieuwe betonnen brug niet te veel aan" en „in ieder Problemen die verband houden polder te bouwen. Anderzijds Julianaweg denderende zware richting polder zagen weinigen geval niet afsluiten" was de al- met de ontsluiting van de Com- om de Kerkweg tussen dat vrachtverkeer verlangd werd. een oplossing. Wel zou er daar gemene opvatting. Het Amsterdams pia notrio dinsdag in het Visserij museum. de radio-luisteraars zijn zij geen onbekenden. Iaardingen In de muziekkamer van het Visserij museum treedt dinsdagavond het Am sterdams pianotrio op. Het ensemble wordt gevormd door de pianist les Monas, de violist Han de Wit en de cellist Jaroslav Hajek. Tevens verleend de violist Hans Dawoswas zijn medewerking bij de uitvoering van twee beroemde Mbzart-kwartetten. Het Amster damse trio is drie jaar geleden geformeerd. Het trio heeft vele concerten gegeven en voor Het programma voor het museumconcert staat geheel in het teken van Mozart. Voor dit concert zijn nog een beperkt aantal kaar ten beschikbaar. De prijs bedraagt 4,50 en voor paspoorthouders 2,50. De kaarten kunnen dagelijks in het museum worden opgehaald. Het concert begint om kwart over achL 7 Zorgeloze jeans-pautalon, J indigoblauw, met licht I uitlopende f pijpen. Maten 44-56 en 47-53. Hoek van Holland Bij vis hoort fris. Tot deze wijze uitspraak kwam deze week de Hoekse deelgemeenteraad en het gevolg is dat vishandelaar De Ruiter voortaan in zijn kraam aan de boulevard langs de Nieuwe Waterweg niet aJ- leen maar vis en belegde broodjes met vis mag verko pen, Zonder enig probleem kan hij daarbij nu ook een flesje frisdrank tegen betaling aanbieden. Liv Ullmann en Gene Haokman met hun kin dertjes in Jan Troells film „Zandy's Bride" (in PAS- SAGE/BIO). de vroegere epische opbouw miste. Maar de kracht van de dramatiek, die zowel in het landschap schuilt als in het doen en laten van de weinige mensen die ach daar als grondleggers van een nieuwe cultuur hebben gevestigd, is er niet minder om. Liv Ullmann speelt een zoge naamde postorderbruid, al lerminst een doetje, maar toch wel overdonderd door het brute, zelfzuchtige optre den van de man die haar per advertentie heeft besteld. Gene Hackman maakt daar een onthutsende grove fi guur van, een ongelikte bul lebak, die de vrouw alleen heeft laten komen om voor hem te koken en voor een mannelijke erfgenaam te zorgen. Op deze basis lijkt het huwelijk bij voorbaat mislukt, het eerste sexueel contact draagt het karakter van een verkrachting, maar de vasthoudende vrouw breekt langzamerhand toch zijn verzet en autoriteit De ene crisis na de andere is er toch voor nodig om de pri mitieve veeboer tot het in zicht te brengen, waar zijn verantwoordelijkheid ligt en dat zijn egoïsme alleen tot zelfvernietiging leidt Want wanneer hij tijdens een bar becue, uit waak voor het feit dat zijn dan reeds zwan gere vrouw met een ander danst met een vroegere vriendin in het hooi duikt, wijst zij hem resoluut de deur. Getolpen door haar schoonmoeder (een prachti ge rol van Eileen Heckart, die een Oscar kreeg voor haar moederrol in „Butter flies are free") ook haar hele leven vernederd door haar man, redt zij het zonder hem. Tot hij, na enige maan den, tot inkeer gekomen, te rugkeert en zich met zijn vrouw, inmiddels moeder van een tweeling, verzoent Ook dankzij het schitterende camerawerk van Jordan Cronenweth een imponeren de film, waarvan de verto ning is mogelijk gemaakt door het Stimuleringsfonds voor de kunstzinnige film. In PASSAGE/BIO, dat in de jeugdmatinees .Bonanza, de pijlsnelle ruiters" vertoont In PASSAGE wordt „Gone with the Wind" oprüew ge prolongeerd. Maasland Ook dit jaar houdt de Christelijke Maaslandse Harmo nie weer een muziekavond. Op. zaterdag 3 april wordt .deze gehouden in de Gereformeerde kerk onder het motto „Muziekma nifestatie '76." De aanvang is om kwart voor acht. De enige die nu nog roet in het (vis)eten kan gooien is de Dienst van het marktwezen en domeinen die de suggestie van de deelraad nog moet overne men. Voordat de raad tot de uitspraak kwam was er wel wat afge praat De .geschiedenis" van visboer De Huiter was nogal illegaal, want hij was destijds klandestien met zijn eenvoudi ge wagentje op de plaats langs de waterweg gaan staan. En dat terwijl er tien aanvragers wa ren. Naast het optreden van het Jeug- Maaslandse Harmonie, Ge- dorkest is er een uitvoering van bracht wordt een programma slagwerk met fluit onder lei- met voor elk wat wils waarin ding van Wim Vos jr. Voor de werken van bekende componis- pauze treedt voorts nog het ten als PiScheffer, Kees Vlak houtsextet van Jan van der enPaulYoder. Zwan op. De algehele leiding van het con- Het tweede deel van de avond cert is weer in handen van dxri- verzorgt het grote orkest van de gent Wim Vos. f j Deze mooie f J herenpantalon f kost inderdaad f nog géén 4 tientjes. I Polyester/wol, f donkerblauw, p bruin of beige. Maten 46-56 (ook kwartmaten). Omdat er toen behoefte bleek te bestaan in zijn handel kreeg hij later wel een vergunning voor de verkoop van vis. Foto-apparaiuur kopen is bij ons geen zaak van inpakken en weg wezen Van het een kwam toen het an der. Bij de vis kwam een brood je en dat wilde deelraadsvoor zitter nog wel accepteren. „Maar de verkoop van fris drank schept en precedent en. dat is een springplank naar ver dere schaalvergroting", 20 meende voorzitter Van der Houwen. VEERPLE1N 29 VLAAROiNGEN TEL 24.2t.28 Onderhoud en reparatie PvdA en D'66 hadden een andere mening. Volgens de progressie ven maakt vis eten dorstig en hoort een frisdrank erbij. De CDA-vertegenwoordigers toon den zich minder dorstig en stemden tegen. Bij de slotstem- ming kreeg met tien tegen zes de frisdrank toch de vergun ning. GEMEENTE SCHIEDAM door J. A, Frenkel kantoormachines en inventarissen Wij zouden het er wol In wllten pom pen: veer SCHRUF-, TEL- «n REKEN MACHINES. eerst ki|ken bij A.V.E.HA meer dan 500 machines in voorraad. Prifzen v.a, ƒ75,—Ook zaterdags geopend. A.V.EHA. Importeur* varr kflrrteormaohtnw. Sehiaweg 50. teto- loon 010-248*37. Rotterdam. Vanwege het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimolijke Ordening zijn abusievelijk reeds formulie ren voor het aanvragen van de Huursubsidie voor de periode var> 1 juli 1976 tot 1 juli 1977 verzonden. Deze gele aanvraagformulieren kunnen echter op dit moment nog niet worden ingeleverd. Degenen die deze formulieren ontvangen hebben, dienen de aanvragen zorgvuldig te bewaren en na een volgende publicatie van de gemeente in te. leveren op de in die publicatie genoemde data en plaats chiedam Met de Zweedse cineast Jan Troell gaan we na „De Emigranten" en „De Kolonisten" opnieuw naar het wilde westen van de pio niers. In zijn eerste Ameri kaanse film „Zandy's- Bri de", die hier de foutieve titel „Verboden voor vrouwen heeft gekregen, heeft hij weer knappe Noorse actrice Liv Ullmann centraal ge steld in een intrige, die dit- Kwaliteit, M] meneerI Zeer degelijke :/J pantalon van hl fraaie -gabardine, keus uit 5 ffj kleuren: zwart, d beige, bruin, y donkerblauw of lichtgrijs. Maten 46-56 (ook kwartmaten). fAeub., huïsr. enz.: maal niet zo breed is opgezet als zijn vorige verhalen. Het betekent wel een afsluiting van wat een trilogie zou kunnen heten, wanneer dit derde deel niet zo duidelijk 29 maart 1976 afd. Algemene Zaken Schiedam Hans van der Wilk, wethouder voor communicatie-, wijk- en jeugdzaken, geeft mor. genmiddag het startsein voor de leesactie, die deze zomer wordt opgezet door de jeugdaf delingen van de gemeenschap pelijke Openbare Bibliotheek Schiedam. De bedoeling van dit leesprogramma is om leuke en goede leesboeken onder aan dacht van kinderen te brengen en om hen gelegenheid te geven door middel van een werkstuk te leren zien, wat uit studieboe ken van de bibliotheek te leren valt Om kwart voor vier reikt Van der Wilk de eerste deelnemerskaar ten uit voor de actie. Hij doet dat in de jeugdbibliotheek aan de Korte Haven 29. Met die kaarten kunnen kinderen deel nemen aan de lees-doe-wed- strijd. WARMTETECHNISCH BU.REAU RoUerdam-Groningen Maasland Veertig liefhebbers hebben zich aan- Enige steun kreeg Van Geest van de heer Gouds- gemeld voor een volkstuintje op de grond nabij waard (ARP) en mevr. Van Kranenburg (Open de Kluis kade. Het is de voormalige tuinderij van Groepering). Goudswaard: „Hef is een goede Duijvestein, die in afwachting van de realisering zaak voor de recreatie, maar een gulden komt van het bestemmingplan Commandeurspolder mij duur voor". Hij wilde gaan tot twee dubbel- braak ligt. tjes een kwartje. Mev. Van Kranenburg vond De gemeenteraad uitte deze week alom lof voor tien cent ook laag, omdat de kosten er toch uit de uitgifte tot volkstuintjes tot aan de tijd dat moeten komen. „Nu er zoveel belangstelling de grond daadwerkelijk nodig zal zijn. De veer- blijkt te zijn", zo bracht zij naar voren, „is er tig gegadigden hebben ieder de beschikking over dan in de toekomst een mogelijkheid voor een plm. honderd vierkante meter. permanent stukje grond". „Die tien cent per meter vind ik bijzonder laag", Waarin zij teleurgesteld werd, want de grondwa- oordeelde de heer W. van Geest (CHU) over de terstand in de Commandeurspolder is daarvoor voorgestelde huurprijs van een dubbeltje per te hoog. „Extreem hoog, nauwelijks serieus te meter per jaar. „Het is een hobby, en dan is noemen", vond burgemeester Van den Brink het het volkomen reëel dat daar een paar centen voorstel van Van Geest „Er mogen geen huisjes voor worden uitgegeven". Van Geest meende dat op gezet worden en beheers- en ontsluitingskos- er door de papieren rondslomp daardoor zelfs ten zijn er niet". Het dubbeltje bleef gehand- geld bij zou moeten. Daarom zou ik er één haafd, waarbij Van Geest geacht werd te hebben gulden voor willen vragen", zo stelde hij voor» tegen gestemd. vraagt voor spoedige indiensttreding voor de Service-afdeling van haar kantoor tö Rotterdam een allround FILIALEN IN HEEL NEDERLAND Geopend tijdens koopavond VLAARDINGEN [Winkelcentrum 'Liesveld' Ueerpïein lOSj die volledig bekend la mei de huldig» verwarmings-, meet-, regel-, lucht* en koeltechniek. Uw sollicitatie gelieve u te richten aan ons kantoor Vlaardingweg 39. Rotterdam, tel, (010) 15.64.22. 's Avonds na 19,00 uur (01804) 1.32.25. Alle werkstukken zullen tijdens de kinderboekenweek worden tentoongesteld. Een jury beoor deelt wie in aanmerking komen voor leesdiploma's of zelfs nog leukere prijzen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4