Mini-pups de' nieuwe rage voetbalclubs van Eagles gokken op promotie en beker V olleybaïprogramma ©TIPS Tiny Mous neemt de leiding over Sunlight bij winst kampioen Wandel tocht VTM DONDERDAG 1 APRIL 1976 Jeugd' gratis naar Vlaardingen Jo van der Touw (Schiedam): „Zo snel mógelijk leiderscursussen" SPELLETJE Naaldwijk - TSB uitgesteld Oefen programma PPSC Te hoge snelheden: bekeurd '1 VOORDEEL Damkampioenschap van Schiedam: r Vlaardingen De Vïaardingse jeugd tot en met veertien jaar heeft zondag gratis toegang bij de belangrijke wed strijd FC Vlaardin gen '4-SC Amers foort, Het duel aan de Marathonweg is daarom zo belang rijk omdat FC Vlaardingen '4 stel lig van plan is aan de vijf nederlagen op een rij een einde te maken en om te bewijzen dat de laatste plaats voor de Vlaardingers niet behoeft te zijn weggelegd. De jeugd wordt wél verzocht spandoe ken en of toeters mee te nemen. Maassluis Ter afslui ting van de Hartweek organiseert de Maas- sluise Wandelsportver eniging VTM op zater dag 3 april een wan del- annex fietstocht Het is de tweede offi ciële wandeltocht in Maassluis ten bate van. de Hartstichting. De wandeltocht gaat over 5 of 10 kilometer, terwijl men voor de fietstochten kan in schrijven op de 25 of 40 kilometer. Degenen die de tocht vol brengen krijgen een fraaie herinnerïngsme- daille, behalve zij die vo rig jaar al een medaille kregen. Voor hen is er een inscriptie op het lint van vorig jaar ter be schikking gesteld. De start is vanaf Konings hof aan de Uiverlaan in de Westwijk, waar men zich ook kan inschrijven. Men vertrekt tussen 10 en 11 uur. Het inschrijfgeld is 1,75. De opbrengst is voor de Nederlandse Hartstichting. o Jo van de Touw (m) van het kind. .plezier SCHIEDAM Zo langzamer hand wordt de leeftijd van de jongens die willen gaan voet ballen bij een vereniging steeds jonger. Was de leeftijds grens eerst lange tijd acht jaar voordat een „jochie"^ lid kon worden van zijn favoriete voet balclub. Een groot aantal ver enigingen heeft die leeftijd al verlaagd tot zes. Men gaat dan spreken over mini-pupillen- voetbal. In competitieverband kunnen die jongens nog niet terecht, maar wel worden er al een aantal vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. In Schie dam en Vlaardingen hebben een aantal clubs direct inge speeld op deze behoefte. Zo heeft DVO'32 al zo'n vijftig mini-pupillen rondlopen, ter wijl ook" DRZ (Schiedam), Her mes en DHS al elftalletjes heb ben. Van KNVB-zijde is men behoudender. In de commissie opleidingen van de KNVB wordt er op het ogenblik dmk over vergaderd, maar men is er nog niet uit. Voorzitter Jan Bijloo van de KNVB, afdeling Rotterdam over. „We weten dat dit probleem op^ het ogen blik erg actueel is, maar wij als bond wachten eerst op het advies van die commissie opleidingen voordat we zelf wat gaan ondernemen. In verschillen de andere afdelingen van de KNVB worden er al cursussen gegeven voor de leiders en leidsters van deze kinde ren, maar wij willen liever eerst het advies afwachten van hogerhand. Want als we het mini-pupillen voetbal daadwerkelijk gaan toestaan dan zal er toch eerst het nodige kader ge vormd moeten worden om deze „jo chies" te begeleiden". De Goudse Voetbal Bond is duidelijk progressiever dan in Rotterdam. Voor zitter Bredie van de GVB: „Ook wij kennen nog geen mïni-pupülenvoetbal in competitie verband, maar we zijn er ons wed op aan het voorbereiden. Dat het nl. zal komen staat haast wel vast Nu, dan moeten wij ervoor zorgen, dat we al het nodige kader hebben opge leid. Vandaar ook dat de eerste mini- pupillenletderscursus in Gouda is ge start in samenwerking met de NKS (£Nederlandse Katholieke Sportfedera tie). Dan zijn we tenminste klaar, als het van KNVB-zijde wordt toegestaan en dat zal zeker binnen niet al te lange tijd gebeuren". Voorzitter Jo van de Touw van de voet balvereniging Schiedam heeft dezelfde mening als Bredie. Hij zegt: „Wij heb ben twee elftalletjes lopen van deze knapen. Ik ben vooralsnog geen voor stander van een competitie voor deze leeftijdscategorie. Het wedstrijdele ment gaat dan naar mijn mening teveel overheersen en dat mag bij de jongens tussen de zes en acht jaar nog niet gebeuren. Het moet een spelletje blij ven en ik ben bang dat het speelse karakter in competitieverband snel ver dwijnt. Dit vooral door sommige lei ders en ouders, die zo graag willen dat hun zoontje wint". „Het gaat tenslotte om het plezier van het kind en niet om het plezier van de ouders. Wij, bij Schiedam, leggen dan ook beslist niet de nadruk op het wedij- verelement, maar veel meer om het op een fijne manier met elkaar bezig zijn. Ditzelfde geldt voor de training. Er komt daar veel meer kijken dan bij een normale voetbaltraining. We doen ont zettend veel spelletjes met die kinderen en zo nu en dan komt er dan een bal bij te pas". „Ik ben er wel van overtuigd, dat ook hier gediplomeerde leiders bij nodig zijn. Daarom zal ik het punt van die mini-pupillenleiderscuxsus aanhalen op de eerstvolgende vergadering van de belangenvereniging van. de Schiedamse voetbalclubs. Ik ben er haast van over tuigd dat we hier in Schiedam binnen kort ook zo'n cursus kunnen verwach ten". Het is al met al wel duidelijk dat de meningen nogal verschillen. De bond wacht af wat de KNVB beslist De Goudse Voetbal Bond zegt nee: „We moeten nu al beginnen met kadervor ming anders zijn we dadelijk te laat en organiseert vast een mini-pupillen- leiderscursus". Terwijl ook Jo van de Touw, voorzitter van Schiedam, er veel voor voélt om nu al met een cursus te beginnen. Heel opvallend is dat Jo van de Touw geen voorstander is van wed strijden in competitieverband voor de ze jongetjes, maar het liever erg „speels" wil houden. Vlaardingen In verband met het feit dat Naald wijk en TSB in de vierde klas KNVB al negentien wedstrijden achter de rug hebben en clubs als Die Haghe en Semper Al- tius nog maar zeventien, is Naaldwijk-TSB uitge steld. Schiedam Als ongetwij feld eerste voetbalclub in het Waterweggebied heeft tweedeklasser PPSC voor het nieuwe seizoen, zijn oefenpro gramma al klaar. Het ziet er als volgt uit: 24 juli: Scheveningen-PPSC, 31 juli: Oude Maas-PFSC, 10 augustus: SW 3-PPSC, ,14 augustus: PPSC-'s -Gravenzande, 17 augustus: PPSC- MW27, 21 augustus: PPSC-Hozenburg, 25 au gustus: CW-PPSC, Maassluis Het eerste basketbalherenteam van Sto merij van den Bosch Eagles speelt zaterdag de belangrijkste wedstrijd uit het bijna negenjarig be staan. In Barendreeht moeten de Maassluise basket ballers het opnemen tegen mede-koploper Binnen land. De winnaar van deze absolute topper in de eerste klas is vrijwel zeker van promotie naar de tweede divisie. Naaldwijk De gemeentepolitie Naaldwijk beeft gisterochtend twintig automobilisten be keurd voor het rijden met te hoge snelheid. De politie hield een snelheidscontröle op de Burgemeester Eisen weg te Naaldwijk, waar een maxi mum snelheid geldt van zeven tig kilometer per uur. Bij de contróie werden snelheden tot ,r honderdvier kilometer per uur •i geconstateerd. l De tactiek van VDBE zeer belangrijk Vlaardingen Na het enerverende volley- balgebeuren van vo rige week, waar bij na elk duel veel be lang met zich mee bracht, is er deze week een heel wat rustiger programma. In de promotieklasse dames ontvangt MVC vanavond mid denmoter Flits. MVC zal na afloop wel weer drie punten dichter bij de titel zijn gekomen. Passa ge VCJ gaat diezelf de avond naar Krim pen om daar de ver eniging van die naam te bekampen. Thuis wonnen de Schiedammers met 3-1. Uit zal het wat minder eenvoudig gaan, maar gezien de vorm van lijkt een 3—2 winst zeker mogelijk. Volley '68 ontvangt morgenavond de da mes van Tenaco. Ook met deze tegen stander zuilen de Vlaardingers weinig moeite hebben. Shell kan zich, nu het is uitgeschakeld voor de titel, opmaken voor een gezellig treffen tegen mid denmoter Target LL Bij de heren al even min wedstrijden waar enig belang van uitgaat. Vol- ley'63 moet zaterdag in Capelle aantreden tegen degredatiecan- didaat CW II en Passage VCJ speelt eveneens uit, tegen Intermezzo in Mid- delhamis. Beide ont moetingen zijn een "verplicht" nummer. Binnenland leidt momenteel de ranglijst met vier punten voor sprong op de Eagles. Binnen land speelde echter twee wed strijden meer, zodat de Maas- sluïzers in theorie gelijk staan. Na de wedstrijd van zaterdag heeft Binnenland nog maar één wedstrijd te spelen en wachten de Eagles nog drie duels. Die worden pas op 23 en 24 april en 8 mei gespeeld, want tussen tijds volgen nog de twee beker wedstrijden voor de kwartfina le. Een uitgesproken zwaar compe- tietieslot voor de Eagles, die nog op twee paarden gokken, „De competitie telt uiteraard het zwaarst", aldus trainer- coach Rien van Houdt. „De be kerwedstrijd hoeft daar echter niet onder te lijden. Er zit vol doende ruimte tussen, we leven van wedstrijd naar wedstrijd. Een plaats in de halve finale lijkt via de twee wedstrijden tegen DSS zelfs haalbaar", zo meent de Maassluise coach. De laatste weken spelen de Eag les Steeds meer onder de druk van het moeten winnen. „Men taal zijn we nu zover dat we dat aan kunnen", aldus Van Houdt „Iedereen moet er voor werken. Ze weten wat er verlangd wordt." Die druk van het moe ten winnen geldt uiteraard ook voor Binnenland. „We hebben de laatste weken intensief naar deze wedstrijd toegdeefd", ver volgt de coach. „De training was voornamelijk op de tactiek gericht, dat zal er nu uit moeten komen. Conditie telt niet eens zo zwaar als de tactiek. Het gaat mij er veel meer om wat ze met de hersens doen. Dan gaat het met de conditie vanzelf ook wel." De wedstrijd begint 's avonds om half acht in het kleine gymzaaltje vlak bij het Ba- rendrechtse station. „Dat kleine zaaltje zou in ver band met ons zonesysteem een voordeel kunnen zijn", aldus Van Houdt, de om standigheden zorgvuldig af wegend. „Tevens hoop ik dat Binnenland man to man speelt. Er zijn namelijk goe de scheidsrechters, die het daardoor ontstane duw- werk wel zullen zien." Daar naast rekent Kien, van Houdt nog op het lengte voordeel dat zijn ploeg heeft. Het team teft geen blessures. „Alles is fit, we zijn er klaar voor", aldus de Maassluise coach. „We moe ten het tegen Binnenland gaan maken." Dat ex sportwethouder Cla ra Visbeen voorzitter van de voetbalvereniging HRSS is geworden, duidt op een 1 april grap Gewipte prae- ses Rien Klink wil de span ning er nog even inhouden 0 De handballers van WIK spelen zondag voor het eerst op de verharde velden 0 Kosten 140 mille 0 Dezelf de club ontving ook subsi die voor de bouw van nieu we kleedkamers, daarom ïs het noodzakelijk de oude af te breken Q De senioren en junioren worden daarom ge vraagd om zondag ïn sport tenue naar het handbalcom plex te komen 0 Neerlands beste korfbalscheidsrechter, Teun van Es, komt 28 april bij Spirit praten over zijn ervaringen Bij Succes, eveneens een korfbalclub, maar dan uit Schiedam, heeft men 5,000 folders klaarliggen voor de propa ganda Q Sorry Ton Stolk van tafeltennisclub RM, wedstrijdsecretaris is ook een mooie functie 0 SVV en FC Vlaardingen '74 ma ken zich zorgen of er nu wel of niet gedégradeerd gaat worden Hennes DVS heeft zich geplaatst voor de finale om het open Rotter damse kampioenschap O Nee, niet die van het RN, dat is weer iets anders Daar hebben slechts 127 clubs voor ingeschreven Dat is negentig procent Vandaag bestaat de hand- balvereniging De Holland- iaan twintig jaar 0 Ook deze maand, maar dan der tig, Wilton Zaterdag is er al een open huis Vanaf kwart over acht morgen avond kan men de dames van Juventus tegen Juni pers de weg naar het kam pioenschap en promotie naar de eredivisie zien in slaan Plaats van hande ling sporthal Overbosch in Den Haag Zaterdag is Sunlight bij winst op ZW de eerste voetbalkampioen van het Waterweggebied Sportstips twijfelt er niet aan Schiedam In de achtste ronde van het damkam pioenschap van Schie dam is titelverdediger Wim Vrijland (met 15 uit 8) weer naar de tweede plaats teruggewezen door Tiny Mous, die, dankzij winst op Johan Onink, nog steeds zijn geen enkele partij afgelopen. Tom Tilman, die dit toernooi kennelijk met vleugeltjes speelt, kende wederom geen genade. Ditmaal werd een fraaie opslui tingspartij tegen J, v.d. Zon winnend afgesloten, waardoor Tom met 12 uit 7 onbedreigd de B-groep aanvoert. Eveneens fraai was de overwinning van Bert Utens op de ver terugge vallen Floor Pauw. 100%-SCOre wist vast te Minder overtuigend waren de an- houden: (16 uit 8). Johan, Onink gaf zomaar een schijf weg, na uit een slechte stand goed te zijn teruggekomen. Piet Bas- tiaanse verstevigde zijn derde plaats (12 uit 8), door winst op Ger Tege- iaar, die zich in een dam- zetje verslikte. De partij en Theo Vrijland-Ronnie Heusdens, Leo Mous- Joop van der Schalk en Peter Lansbergen-Peter rpn™ r Bakker werden remise WlUm U gehouden. Voor de Strijd In groen C werden slechts drie om de degradatie maken de volgende vijf spelers zich ernstig zorgèn: Pe ter Bakker, Ronnie Heusden en Ger Tege laar met 5 uit 8, Joop van der Schalk met 4 uit 7 en Theo Vrijland met 3 uit 7. dere winstpartijen, want Bart Quist verprutste zijn remise te gen Wim de Rond, Ben Bas- tiaanse deed hetzelfde tegen Luud Snel en Bert Lassooy ging ook vanuit een eenvoudige remisestand tenonder, tegen C. lindeboom. Stand aan kop: Tom Tilman 12 uit 7, C. Linde boom 9 uit 7, Cees den Boer en Jan Breman 6 uit 5. In degrada tiegevaar verkeren Floor Pauw, Luud Snel en J. v.d. Zon met 5 uit 6, Wim de Rond 4 uit 5 en Bart Quist 3 uit 7. In groep B werd hevig gevochten voor de winstpunten, want ter wijl alle spelers van de A-groep al Idaar waren, was hier nog partijen gespeeld. Weer dwong J. de Rond verrassend remise af tegen één van de koplopers, ditmaal tegen Hob Roelfsema. Jan van Stigt-Thans profiteerde hiervan door winst op Qzer Ca- buk, terwijl Henk Jan Haber- mehl alleen de leiding nam door winst op R. Ketting-Oli- vier. Spanning volop in deze groep, want de stand aan kop is: Henk Jan Habermehl 12 uit 7, D. Zonneveld 10 uit 6, Jan van Stigt-Thans 10 uit 7, Bob Roelfsema 9 uit 6 en Anton Risseeuw 8 uit 5. e Bas Post (1) en Leo Zonneveld, de twee hardwerkende schakels van Sunlight, zullen ZW moeten afschrikken. Vlaardingen Verreweg de belangrijkste wedstrijd in de afdeling (zaterdag) gaat tussen Sunlight en ZW. De Vlaardingers nttu;i mO v Vnl zijn bij winst kampioen, maar moeten bij een gelijkspel afwachten op het resultaat van de achtervolgers NTW en Oude Maas, die in Nieuwe Tonge elkaar ontmoeten. Het moet voor de Vlaardingers, die vijf jaar in de eerste klas spelen, mogelijk zijn om ZW, dat elf punten bezit (Sunlight 23), aan te pakken. Bij een eventueel kampioenschap zet Sun light een stap terug op weg naar de derde klas KNVB, waarin het vroeger-jaren heeft gespeeld. Een kampioenschap is trouwens ook de wens en mooiste jubileumcadeau voor de club die thans een halve eeuw bestaat. De wedstrijd aan de Deltaweg begint om 15.45 uur en 's-avonds is er tussen 8 en "9 uur een instuif voor iedereen, Stand: Sunlight 15-23, Oude Maas 15-22, NTVV 15-21, OFB 16-17, DES '67 14-16, ZW 14-11, NSU '70 15-11, ESM 15-7, SC Bottelt M In 1 A hebben DVO '32, Satellieten GSb vrijaf, terwijl in 2 A Nelson en GTB elkaar ontmoeten, CION ontmoet Groen Wit ri, VDL heeft vrij en WK moet winnen van WHR - of gelijkspelen - om CCO te laten degraderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6