Uit ai ïgst voo7? politie doodde Thomas Au ja Veranderde verkeers situatie in Maasland FC Vlaardingen gokt op algeheel herstel LENTE BAKKEN Ambtenaren Efektropekelyse (2) Elektropekelyse (3) PvdA Tien jaar geëist tegen Oostenrijker Loos meisje Meer vrouwen helpen man Jubilaris Tenderfoot In ïthe Mood Zeslig jaar NVV-lid Wél of geen degradatie uit eerste divisie? (Sinas) Haring Elektropekeïyse (1) VBIJDAG 2 APRIL 1976 Botterdam Een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van tien jaar 'reeft de officier van justitie mr. R. E. A. Toeter donderdag geëist tegen de Oostenrijkse moordenaar van de twintigjarige Hoekse kap ster Anja Boers. Het meisje 'werd gewurgd op de avond van de tiende januari van dit jaar. Het gebeurde tijdens een van de vele nizies die zich tussen Anja en haar 28-jarige vriend Thomas S. voorde den- Thomas greep Anja bij de keel, oto baar stil te houden. Thomas was bang dat anders de bovenbuurman op het schreeuwen van Anja zou afkomen of gehoor zou geven aan zijn dreigement de politie te waar schuwen, En dat was het laatste dat Thomas wilde, want hij verbleef, evenals zijn jongere broer Karl Franz S. (18) en zijn vriend Götz W.Z. (E6) illegaal in ons land. Het eventueel over de grens gezet worden, was nog daaraan toe, maar Thomas wist dat hem nog zeker veertien maanden ge vangenisstraf wachten in Oostenrijk, een land waar hij volgens Interpol zeker veertien veroordelingen achter de rug heeft voor geweld, mishande ling, bedrog, diefstal. Het drietal Oostenrijkers was naar Hol land gekomen en werkte in het West- land, in de omgeving van 's Graven- zande. Daar leerde Thomas ook Anja kennen die in 's Gravenzande een kapsalon had maar in Hoek van Hol land in de Prins Hendrikstraat een. flat bewoonde. Thomas en Anja be sloten te gaan samenwonen. Ruzies, voornamelijk over geld en over het treiteren door Anja van Thomas in het openbaar kwamen steeds vaker voor. Op de avond van de moord was Thomas uit België gekomen. Anja ging naar hun vaste café, Thomas volgde later na aanvankelijk geld uit een tasje van Anja te hebben gehaald om een schuldeiser te betalen. Ook ging Thomas nog naar een andere dancing. Maar 's avonds warpn bei den thuis. Anja begon ruzie te maken over het geld. Toen Thomas naar de slaapkamer ging om van de ruzie af te komer», volgde Anja hem. Uit angst dat anderen geschreeuw zouden ho ren, pakte hij het meisje bij de keel met het noodlottige gevolg. Hij het het lijk achter en zocht zijn broer en vriend op. 's Nachts omstreeks half drie kwamen ze terug, gingen al wijn drinkend plannen maken om van het lijk af te komen. De andere dag, na een kroegentocht, kregen ze een aan rijding, Totaal ontredderd vertelde Thomas tegen een barbediende wat er was gebeurd. Een toevallig aanwezige rechercheur nam Thomas mee en vond inderdaad het lijk. Na allerlei vreemde verhalen bekende Thomas de doodslag. Volgens een psychia trisch rapport zou hij enigszins ontoe rekeningsvatbaar 2ijn geweest De of ficier van justitie vond dat de daad hem wel aangerekend kon worden. Hij wees er op dat Thomas al vaker banden met meisjes had aangeknoopt en ook weer verbroken, ondermeer als gevolg van mishandeling. Volgens hem zou het geen zin hebben Thomas ter beschikking te stellen van de rege ring. De verdediger, mr. P. Kuitinga meende dat Thomas geen opzet had om Anja te doden en dat hem slechts dood door mishandeling kan worden verweten waarvoor een lagere straf moet gelden. Uitspraak over twee we ken. Maasland Naar aanleiding van suggesties van de werkgroep verkeersveiligheid worden in Maasland een aantal verkeersvoorzieningen getroffen. De belangrijkste is het instellen van een voorrangs kruispunt op het punt Pr. Beatrixlaan 's-Heren- straat Molenweg Hofsingel. Het verkeer op de Hofsingel en de Pr. Beatrixlaan zal dan voorrang hebben. Andere maatregelen zijn het aan brengen van drie zebra's bij de ophaalbrug bij de Huis te Yel- delaan. Tevens wordt de afwa teringsgeul naast het wegdek bij deze brug geleidelijk opge vuld. Een zebra komt er ook op de Kluisweer, iu het verlengde van het bruggetje. Het gedeelte van de Hammer- dreef tussen het kruispunt Hammerdreef-Hofsingel tot aan De Barch wordt wandel- en fietspad. Bewoners van De Barch kunnen via de Kluisheul- brug per auto hun woning blij ven bereiken. De totale kosten van het treffen van de nieuwe voorzieningen zijn ruim 8.0ÜQ gulden. Den Haag Steeds meer echtgenoten zijn hun man behulpzaam bij land- en tuin bou wwerkza amhed en. Volgens de voorlopige uit komsten van de CBS-tel- hng arbeidskrachten voor land- en tuinbouwwerk- zaamheden in 1975 blijkt dat circa acht procent meer meewerkende echtge noten een actieve bijdrage levert aan het bedrijf. Bedroeg het aantal meewer kende vrouwen in 1970 nog rond 75.000, in 1975 bleek dit aantal gestegen tot 31.000, Daarentegen nam het aantal meewerkende inwonende kinderen met rond 37% af tot 36.000. Een even zo grote daling ver toonde het aantal overige inwonende familieleden, welke een handje uit de mouwen steekt Dit aantal kwam vorig jaar op bijna zesduizend arbeidskrach ten. Schiedam In de kantine van de j^injfsgemeenschap Schiedam heeft gisteren de chef van de 1 afdeling uitkeringsadministra- tie zijn veertig-jarig jubileum gevierd. De heer A. "Winter begon zijn ambtelijke loopbaan in 1936 bij p Rijksbelastingdienst in - Schiedam. Bij de Gemeentelij- Sociale Dienst kwam hij in i. 1959, •Gaardingen De country en western groep Tenderfoot morgenavond op in de dtskoteit In the Mood. Deze soos zit in het jeugdcentrum -■ triangel aan de Fransenstraat. diskoteit is vanaf 9 uur geo- ^peod. De entreeprijs bedraagt ,,3,50 gulden! -8T ai Maassluis Met een eigen fanta sie over „Daar was laatst een meisje loos", begint Jan van der Zwart morgenmiddag zijn wekelijks carillonconcert Hij speelt tussen drie en vier uur 's middags op het carillon in de toren van de Grote Kerk van Maassluis. Naast de fantasie brengt hij wer ken van Clark, Franken en Van den Gheyn ten geboren. Hij be sluit met een improvisatie over een geestelijk lied. Vlaardingen Dc 80-jarige Vlaardinger Harmsen uit Lelie straat la is gehuldigd omdat hij zestig jaar hd is geweest van de voedingsbond van het NW, Een onderscheiding of een speld was er dit keer niet bij omdat de bondsstatuten met voorzien in gevallen van 60-ja- rig lidmaatschap. Toen de heer Harmsen zijn 50-jarig jubileum vierde, heeft hij al de hoogste NW-onderscheiding gekregen. Wel werd hij deze week toege sproken door districtsbestuur der Stienstra. Alle hoop gevestigd op Predrag Draprc (1) Vlaardingen Leo Halkes (SVV) en Theo Laseroms (FC Vlaardingen '74) worden in de nasleep van de competitie ge kweld door dezelfde zor gen: „Hoe blijf ik uit de buurt van de laatste plaats". De onzekerheid is erg groot nu de menin gen uiteen lopen of er degradatie in het spel is ja of nee. Wanneer de amateurkampioen dit jaar besluit om betaald voetbal te gaan spelen, gaat dat ten koste van de laatste club in de eerste divisie, luidt één van de stellingen. Nochtans V Op een aantal plaatsen in Vlaardingen Commentaal van de planters: Ja inderdaad zijn bakken met viooltjes neergezet. De een fleurig gezicht. Hebben ze weer wat gemeentelijke plantsoenendienst heeft de- om te vernielen. Wij zijn benieuwd of er ze taak op zich genomen. Tijdens het morgen nog wat van over is. Hopelijk zijn planten sprak een voorbijganger zijn be- de uit ervaring sprekende mannen te pes- wondering uit over dit fraaie lentebeeid. simistisch. blijft duidelijkheid daar over achterwege. Ook al heeft Maarten Eising, voorzitter van SVV, zijn eigen gedachten daar over. Hij: „Naar mijn mening moet het sectiebestuur betaald voetbal nog steeds een be sluit nemen. Er is vooraf aan de competitie wel een bericht geweest, 'raaar de opstelling van de tekst was zo oppervlakkig, dat nie mand er wijs uit kan wor den. Zijn collega Bob van Slooten van FC Vlaardin gen '74 vraagt zich af wat er dan gebeurt met een stichting? Het zijn vragen waar niemand het juiste antwoord op weet. Enkele maanden terug was die zaak al een punt van be spreking op een bijeen komst van eerste divisie clubs in Utrecht en volgen de week zullen die clubs zich er weer over gaan be raden. door Bas van den Berg Intussen hebben beide semi-prof- clubs, die ook dit seizoen niet in de „rooie" cijfers zullen ko men als één van de weinige betaalde clubs besloten om het volgend seizoen normaal door te gaan. Om het betaalde voetbal op een hoger plan te brengen is het vrijwel zeker dat SW en FC Vlaardingen '74 op de markt zullen komen. Trainer Halkes van SW: „Volgende week hebben we al besprekin gen met enkele nieuwe voetbal lers". Zeker is dat SW na de moeilijke uitbeurt bij PEC/- Zwolle en FC Vlaardingen '74 thuis tegen SC Amersfoort, met de contractbesprekingen gaan beginnen. FC Vlaardingen '74 kan bij winst wat uit die bedreigde zone ko men en dat lijkt met SC Amers foort op bezoek een reele ge dachte. De Vlaardingers kwa men onder leiding van Theo Laseroms nog zegge en schrijve slechts tot één punt {Helmond Sport thuis), maar daar stond wel tegenover dat de formatie recent tegen Wageningen en Heerenveen de leiding nam. Ge mis aan lengte in de defensie was er de oorzaak van dat FC Vlaardingen '74 ver in de twee de helft door de knieen ging. Tegen SC Amersfoort is de ploeg volledig, zodat ook trainer La seroms gaat geloven dat nu de tijd is gekomen voor algeheel herstel. Hij: „Het werkt op den duur frustrerend, vooral ook omdat ik zie dat de ploeg elke week sterker gaat spelen. Op 20*n manier lopen de jongens tegen zichzelf te spelen". SVV, dat voor de zoveelste maal op de laatste plaats is gedrukt, mist in Zwolle Rinus Steenber gen, „en daarom", zegt trainer Halkes, „kunnen wij onze borst wel nat maken. Laatste man Steenbergen kampt al enkele weken met buikklachten en heeft nu van de medische staf voorlopig twee weken rust ge kregen". Van Loon is grieperig, zodat de trainer van SVV eerst van avond zijn opstelling kan prijs geven. Dat Zwolle uit een moei lijk middagje wordt, is duide lijk. Hij; „Door al die bekersuc cessen miste PEC/Zwolle de derde periodetitel, daarom zal het voluit aïen op de vierde". SVV daarom in een verdedigen de rol? Halkes: „Dat zal afhan gen van de speelwijze van PE C/Zwolle. Gezien het feit dat we van alles doen om de laatste plaats weer te verlaten, staat het resultaat voorop". FC Vlaardingen '74 heeft al zijn hoop gevestigd op Predrag Dra pic, de Joegoslaaf die steeds beter is gaan voetballen. Afge lopen zondag bij Heerenveen was hij één van de uitblinkers. De afdeling Voorlichting heeft een beroep gedaan op de inventiviteit van de Vlaardingse ambtenaren. In een extra editie van het personeelsblad voor de gemeente, De Torenkij ker, is een prijs uitgeloofd voor net leukste bijschrift bij een tekeningetje. De prijs... een boom, in het kader van de actie „Vlaardingen zet een boom op". Ambtenaren met gevoel voor humor worden in de extra editie uitgenodigd een deelnameformulier bij voorlichting af te halen. Wij zijn heel erg benieuwd of die veel geplaagde ambtenaren gevoel voor zelfspot hebben. Misschien is er nu in het gemeentehuis eens een zweetdruppeltje te zien, als men zich afpijnigd om iets leuk te bedenken. Bij vis hoort fris, zo meende de Hoekse deelgemeenteraad onlangs. Het ging toen over de (frisdrank)vergunning voor de visboer op de boulevard langs de Nieuwe Waterweg. Die man wilde zijn klanten tegemoetkomen en hen behalve een stukje vis of een broodje haring ook iets te drinken te koop aanbieden. Ja, zeiden de progressieve deelraadsleden, dat is goed, want vis maakt dorstig. En ondanks de tegenstem- men van de confessionelen knjgt de visboer zijn vergunning. Maar of iedereen daar nu wel zo blij mee moet zijn, valt te betwijfelen. Een lekkerbekkie of een broodje haring met een flesje zoete sinas is bepaald geen lekkernij. Zouden ze tn de Hoek noqit gehoord hebben van haring, BIER en witte brood? De Vereniging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied heeft dé oplossing gevonden voor een snelle openbare vervoersverbinding tussen Vlaardmgen/Holy en Schiedam/Groenoord. Nadat aanvankelijk werd gedacht aan een metro, gaat nu de voorkeur richting sneltram. De VTM stelt echter voor het nieuwe, revolutionaire, vervoerssysteem van clcktropekelyse in te voeren. Dit systeem dat reeds op kleine schaal wordt toegepast m het Zuidduitse Berchtesga- den maakt gebruik van gestroomlijnde kunststofdrijvers waarop een zitcabine is gemonteerd, die zich voortbewegen door een geconcentreerde zoutoplossing. „Hoge snelheden zoals deze in het hedendaagse openbaar vervoer gewenst zijn, zijn zeer wel haalbaar", aldus de VTM. De VTM meent dat nu moet worden overwogen een circa 2 a 3 meter brede en I meter diepe met pekel gevulde goot aan te leggen van Schiedam naar Vlaardingen. Het grote voordeel van dit systeem is dat er geen geluidsoverlast is. Het enige probleem is dat dat bij sterk remmen misschien wat giftig chloorgas vrijkomt, maar volgens de VTM wordt dit probleem onderzocht door TNO in Delft, de HET, gemeentewerken en de inspectie volksgezondheid. Van pekelverlies is nauwelijks sprake. „Althans deze is niet groter dan de hoeveelheid zout die op dit ogenblik in de omgeving van het Visserij museum op de Westhavenkade wordt gedeponeerd", aldus de VTM die meent te weten dat ook enkele ministeries al belangstelling hebben getoond. De voorzitter van de Kamer van Koophandel heeft zelfs voorge steld om de goten met pekel te gebruiken voor de kweek van zoute haringen. Inmiddels is gisteren (1 april, de dag van de grote grappen) een delegatie bestaande uit een wethouder en enkele hoge ambtenaren {dank zij een nog niet failliete busondernemer) naar Berchtesgaden vertrokken om het systeem ter plaatse te bestuderen. De studiereis zal tevens worden aangewend om in de omgeving van dit plaatsje (waar ook Hitiers Adelaarsnest is) enige bouwwerken uit de tijd van koning Ludwig II van Beieren te bezoeken. Dit om inspiratie op te doen voor de bouw van enige nieuwe panden in Vlaardin gen. t Was nogal stil maandag, op de ledenvergadering van de FvdA-Schiedam. Weinig belangstellenden, zeker als je het vergelijkt met de geweldige opkomst twee weken geleden, toen er ruzie was over een nieuwe wethouder. Kennelijk stond voor de leden niets interessante op de agenda. Reden voor voorzitter Lon van der Stal om schamperend op te merken; „Voortaan moeten we maar zorgen, dat we elke maand een paar rellen in onze partij hebben: komt er tenminste nog eens iemand". Trouwens, van de wel aanwezigen viel het op, dat een fors percentage verzuimde om de presentielijst te tekenen. In geschrifte waren er dus nóg minder. Eén van de raadsleden, die het laatst tekende, vroeg zich dan ook bezorgd af: „Waar is toch onze achterban?" Antwoord kwam met direct, maar het werd allemaal duidelijk bij een volgend agendapunt, toen Han van der Horst de straatnaamverdeling in de nieuw te bouwen buurt in Schie- dam-Noord ter sprake bracht Hij stelde voor om die straten nu eens te vernoemen naar bekende Schiedammers, in plaats van naar componisten, schilders of andere vogels. De PTT ziet dat echter niet zitten en ook de socialisten vrezen dan moeilijkheden met adressering; zo woont Cor Bolmers hele maal niet op de Bolmers Boulevard of in het Gat van. Bolmers, zoals twee plekken in de binnenstad spottend worden genoemd. Toch werd er even olijk op doorgegaan. Chris Zijdeveld had het over de Horstdreef, Ruurd van der Veer sprak van het Zijdeveld en ook viel de naam Veerpleïn. Waar iemand verder aan dacht {als variatie op de reeds bestaande Hoge- banweg) was: Achterbanwèg, Het gaat slecht met de PvdA.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3