A I orgamsates wereldwijde ervaring alle lucht-en scheepvaart maatschappijen Hoe moet 't verder met De Tempel?- j^eronica wil miss worden door unno Schoonheyt - tr'haï'o HoUand ka Rommelmarkt voor Ethiopië m MËËÈ V Pra Mm - Lachfilm en theater in Toverbal SISi TT 1 MM! H^fyf mm Ruilbeurs De Sokkei Lieftallige Saffron in Assurance- tourix iSSiü fce'Ë;> reisburo KERKDIENSTEN VRIJDAG 2 APRIL, 1976 e§& g Miss Veronisa: „Doils Mina? Hoezo?" Ze wordt op 18 achttien en woont nog bij haar ouders in de Lust hofstraat in de Babberspol- der in Vlaardingen. Haar no- gal langwerpige gezicht is omkranst met half-Iang blond haar en de indruk wordt gewekt alsof het klei ne, lage huis haar 1,82 lange lichaam maar nauwelijks kan bevatten. Het gaat om Veronica Verhey. Via het be kende damesblad Story heeft zich opgegeven voor de Miss HoUandveriaerin- gen. Op aandrang van moeder Ver hey stuurde Veronica een fo to van haarzelf naar het weekblad op. Uit die foto- voorronde kwam een uitno diging voor een tweede voor selectie voort Die wordt zondag in De Diligence te Maarssen vlakbij Utrecht gehouden. Veronica zal dan in avondkleding en in bad pak voor een kritische jury moeten paraderen. Haar eni ge probleem is dat ze op hoge hakken moet lopen. Dat kan ze niet denkt ze, want ze heeft zwakke en kels. Een echt missenpro- bleem. Veronica heeft één grote ambi tie: ze wil automonteur wor den. Sinds vorig jaar zit ze daarom op een LTS in Schiedam. Twee Vlaar- dingse garagehouders heb ben haar al te kennen gege ven dat zij bij hen welkom is als ze volgend jaar van school komt. Zelfs als ze miss Holland zou worden, wil ze automonteur worden. Geen fotomodel? Nou, foto- model en automonteur clan. „Daar heb je echt geen tijd voor, hoor", zegt haar ge trouwde zuster die toevallig net op bezoek is en die claimt vroeger fotomodel ge weest te zijn. Veronica heeft nog geen vriendje. „Ze hoeft echt niet bang te zijn, dat ze op de klompenmarkt terecht komt", zegt haar moeder. Veronica wordt echt geen oude vrijster bedoelt ze, maar voor een vriendje is ze nog te jong. Veronica vindt het „slopen" van brommers veel leuker. Dat is één van haar vele hobbies. Verder doet ze aan fotografie. „Ik had ook een. hondenhobby", merkt Veronica stralend op, „maar die hond moest wor den afgemaakt Hij was al negentien en had huidkan ker". Voor de hond is een siamees, een kattensoort, in de plaats gekomen. Er lopen vijf van die dieren door het huis. Moeder en dochter lo pen er tentoonstellingen mee af en verkopen de jongen. Veronica leest veel wordt er gezegd. „Ja", zegt ze, „kas teelromannetjes". Moeder Verhey: „Je doet ook aan dansen en ballet". Veronica: „Ik houd van klassieke mu ziek en stijldansen". Veronica deed al eerder aan een missverkiezing mee. Zij werd toen tweede. „Dat ging om de miss Westlandverkie- zing", zegt haar moeder. „Het nichtje van de baas werd eerste. Doorgestoken kaart natuurlijk". Vlaardingen Morgen van twee tot vijf uur rs middags zal een bazar en rommelmarkt gehouden worden in gebouw Triangel aan de Fransenstraat. De baten hiervan rijn bestemd voor Ethiopië. Door CJV Nederland is enige tijd geleden een actie gestart die het doel heeft de landbouw en veeteelt van een dorp in Ethiopië te verbeteren. Het is de bedoeling dat de CJV-Vlaardingen twaalf duizend gulden bijdraagt Dit bedrag hoopt men bij elkaar te krijgen door het houden van speciale acties, door geldinzamelingen bij de leden en het houden van verschillende bazars en rommel markten in de wijken. Maassluis in de jongerencentrum De Toverbal te Maassluis zal vrijdagavond de film „De bedrieger bedrogen" vertoond worden, met in de hoofdrollen Louis de Funès en Yves MontancL De entréprijs bedraagt drie gulden en de voorstelling begint om negen uur. Zaterdagavond treedt in De Toverbal het Jan Jacob Paradox Theater op. Deze laatste produktie van de groep gaat over een schizofrene scriptschrijver. De2e is op zoek naar de liefde en de waarheid. Het is een schouwspel van beeld- en geluidseffecten. De entréprijs bedraagt 3,50 gulden en de voorstelling begint om negen uur. Vlaardingen De afdeling Vlaar dingen van de Nederlandse Vereniging De Verzamelaar houdt maandag de maandelijk se ruilbeurs. Verzamelaars op alle fronten kunnen hiervoor terecht in zaal Excelsior, Oost. havenkade 9 te Vlaardingen. De beurs begint om. zeven uur. Vlaardingen Kees Alderliesten en Frans Prins zullen zaterdag savond „verhalen" over het plaatsje Herwijnen. Zij doen dit in sociëteit de Sokkel die geves tigd is in de Ichthuskerk, Van Maerlantlaan 4 te Vlaardingen. Iedereen (vanaf 17 jaar) is wel kom. Het programma begint om negen uur. Vlaardingen De lieftallige En gelse zangeres Saffron treedt morgenavond om negen uur op in Assurancetourix aan de Ho- flaan in Vlaardingen. Saffron heeft een goede stem, begeleidt zichzelf op de gitaar en is origi neel. Vorig jaar maart trad rij al op in Tourix en dat was een suc ces. Zij brengt niet alleen fol- knummers, maar ook veel zoge naamd eigentijds werk. Saffron heeft vele malen voor radio en televisie opgetreden. Zij was Ook in de Doelen in Rotterdam te beluisteren. Aan haar lang speelplaat Salisburry Plain is een heel radioprogramma ge wijd. Haar tweede elpee komt binnenkort uit. Saffron is zeker de moeite waard om te gaan beluisteren. 1 mms gezien op de T.V.- wmmssm - I IÉ1 foenstiek consumenten reisinformatie in fjiÉMw ch/bsm Rottefddfnsedfjk 401Schiedam, Telefoon 26 90 60 1 Tijdens de vergadering van medewerkers en bezoekers werden de verwachtingen op een rijtje gezet. De uitkomst volgt nog Schiedam De kleine twintig medewerkers en eeo dertigtal vaste bezoekers van De Tempel hebben dinsdagavond een boom opgezet over het voortbe staan van hun jongerensoëie- teit. Talrijke vragen zijn opge worpen: hoe moet het verder, zoals het nu draait, kan het soms anders, of moet de tent maar dicht? Vragen, waarop in ieder geval het antwoord is gekomen dat de sociëteit blijft bestaan. Het probleem is hoe. Daarover wordt verder verga derd op dinsdag 27 april. In navolging van de Maassluise Toverbal, die geregeld dergelij ke bijeenkomsten houdt (eind februari nog, met de sloop van het centrum in zicht, terwijl nog geen vervangende ruimte was en is gevonden), besloten de medewerkers van De Tem pel om ook eens de bezoekers te polsen. Vinden die het nog wel gezellig, bestaat nog wel behoefte aan zoiets als De Tem pel? Per slot van rekening, de bezoekers van nu zijn niet meer die van bijna zes jaar geleden, toen de soos van start ging. Bat was in De Kreek, een nog steeds bestaand ontmoetings centrum aan de Lange Haven. Het wenspakket zag er als volgt uit Er moest een eigen, pro gressief sfeertje komen, door middel van een exclusief doch betaalbaar film- en muziekpro gramma. Zo kon je een groep jongeren (meestal zonder werk) bereiken, die iets anders wilde dan het bestaande, waardoor een onderling contact zou groeien en op iets vrijere voet kon worden gepraat over .wat je bezighield. Het initiatief was van de KSGA, de Katholieke stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid (de K is er in de praktijk afgevallen), die toezicht hield op drie club huizen: De Doele op het Doele- door Kor Kegel plein, De Dukdalf aan de Rijn straat en De Kreek. Dat laatste centrum bezorgde de stichting grijze haren en de sociëteit werd dan ook op straat gezet. Vanaf die tijd heeft De Tempel de naam een hasj-tent te zijn. GOEDE MAATJES Een gesprek volgde: de soos was dakloos, de stichting besefte la ter dat ze eigenlijk een stuk sociaal werk ten onrechte had laten vallen. Dus werden beide weer goede maatjes, alhoewel De Tempel kort daarna wel verhuisde naar een oud, tochtig pand aan het Spinhuispad, vlakbij De Doele. In juni 1973 kon een geschiktere ruimte worden verkregen, on der het kantoor van de SOA aan de Overschiesestraat, hal verwege het Stadskantoor en het NS-station Schiedam/Rot terdam-West. De buurtbewoner over De Tempel: „Er wordt ge deald bij het leven. Hasj gaat van hand tot hand en er wordt aan hoererij gedaan". Onjuiste beweringen. De Tempel ver schilt in geen opzicht van ande re jongerencafé's, of het zou de iets rustiger sfeer moeten zijn. Al is de good-will bij verontruste moeders geenszins aanwezig, de mentaliteit is anders- Niet meer bestaat het idee dat voor het voortbestaan van de sociëteit figuurlijk geknokt moet wor den. Het gaat er nu om hoe De Tempel moet functioneren. Tenslotte is er nu de „concur rentie" van de Quibus en het Bruin Kafé, respectievelijk aan de Lange Haven en de Hoog straat, zodat de medewerkers zich afvroegen of de sociëteit niet overbodig was geworden. Om dat uit te vogelen werd dins dag die vergadering gehouden. Wat duidelijk naar voren kwam was, dat het verdwijnen van De Tempel een verpaupe ring van het Schledamse uit gaansleven zou betekenen. De club kent nog steeds een eigen publiek, al bestaat dat dan na de loop der jaren voor het grootste deel uit andere gezich ten. Zelfs is het wensenpakket hetzelfde gebleven. Nog gaat de behoefte uit naar een pro gressief programma, bij voor keur te verwezenlijken door een medewerkersgroep met meer body, zodat aan de activi teiten meer aandacht kan wor den gegeven. VERWACHTINGEN Weer is de vraag: hoe? Welke activiteiten, meer films, meer muziek, meer communicatie met nieuwe gezichten in De Tempel, mogelijkheden om ook 's nachts geopend te zijn en misschien wat vaker per week? Nu is De Tempel alleen op woensdag-, vrijdag-, zaterdag en zondagavonden geopend. Moet bovendien de naam van de sociëteit wel worden gehand haafd, kwam uit de dinsdag aanwezige bezoekers naar vo ren. Het blijkt dat De Tempel zo'n slechte naam heeft, dat onwetende ouders hun kinde ren doodeenvoudig verbieden om zelfs maar in de buurt te komen. Een reactie als die storm in dat glaasje water. De verwachtingen zijn zo onge veer geformuleerd. Wat nu écht moet gaan gebeuren, hoe en met welke middelen (meer sub sidie?), weet nog niemand. Me dewerkers en bezoekers praten daarover nog eind april. Maasland Wed. Herv. dfelt. v.m. 10 en n.m. 19 uirfdj B J. J- Keijzer. u Ger. Kerk: v.m. 10 uur ds. H Makkinga (openbare geloofsbe lijdenis); n.m. 19.00 uur ds. p. van de Bos van Maassluis. Gereformeerde kerk te Vlaardin. gen: Nieuwe Kerk v.m. 10,00 uur Drs. H. T. van Reenen Herv/Ger dienst Oosterkerk n.m. 17.00 uur Ds, G Kolling. Emmauskerk vun. 1G.30 Ds. B, Baak Dr. H, Kouwe.ihoven be lijdenis dienst voorb. H. A. en n.m. 17.00 uur Drs. H. van Ree nen Herv/Ger. dienst Kerkcentrum HOLY v.m. 9.00 uur Ds. Joh. Lever v.m 10.30 uur Ds. Joh. Lever Herv. Ger dienst n.m. 17.00 uur Ds. J. Bos' Pnielkerk v.m. 9.30 uur Ds. J Bos, Nederhorst den Berg' en n.m. 17.00 uur Ds. Joh. Lever themadienst perscampagne. Maranathakerk v.m. 10.15 Ds. L Krol en Ds. G. van Het Spijker zendingsdienst en n.m. 17.00 uur Dr. H. Kouwenhovtm. De Wetering v.m. 9.00 uur Ds Krol. Holyziekenhuis v.m. 9.00 uur Le ger des Heüs. Het Zonnehuis v.m. 10.00 uur De Heer A. van Zetten. Woensdag 7 april Oosterkerk, H, Geestkerk, Pnielkerk: 19,30. 20.00 uur Interkerkelijk avond gebed. Zaterdag 3 april Grote Kerk v.m. 11.00 uur „Kom zing met ons en doe als wij". Zondag 4 april 197$: Grote Kerk v.m. 10.00 uur Ds. J. Wieman- Bed H. Doop en n.m-17.00 uur Ds, W. van Dam, Nieuwe Kerk v.m. 10.00 uur Ds, H, van Reenen Cec. dienst Oosterkerk n.m. 17.00 uur Ds. G. Keiling Gec. dienst, Bethelkerk dienst in de Emraaus- kerk v.m. 9.00 uur Ds. W. van Dam en n.m. 17.00 uur Ds. H. van Reenen-Gecomb. dienst Wijkgemeente Immanuel-Aula Groen van Prinsterer Lyceum v.m. 10.00 uur Ds. J. Batelaan van Voorschoten. Rehobothkerk v.m. 10.00 uur Ds. K. Blei van Haarlem Ichtuskerk v.m. 10.00 uur Ds. G. Keiling en nm. 19,00 uur Ds. P. Vermaat Holycentrum v.m. 9.00 uur en 10.30 uur Ds. Joh. Lever-Ge- eomb. dienst Zonnehuis v.m. 10.00 uur Dhr. A. van Zetten Holyziekenhuis v.m. 9.CÖ uur Le ger des Heils Rusthuis Vaartland (dinsdag a.s) v.m. 10.00 uur Ds, J. Wieman. Grote Kerk zaterdag v.m. 11.00 uur Kom zing met ons en doe als wij. Dagkapel H. Geestkerk/Pniel- kerk/Oosterkerk woensdag a.s. nun. 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. Ichtuskerk donderdag n.m. 19.30 uur Avondgebed. Hervormde Gemeente te Schie- dam- Predikbeurten voor zon- dag 4 april 1976. ■r Grote Kerk v.m. 10.30 uur Ds. M. Baart en n.m. 17.00 uur Ds. J. Vroegïndeweij, Katwijk aan Zee. Opstandingskerk v.m. 10.30, Ds. J. Jansen- Gouda Kindemeven- - dienst a Bethelkerk v.m. 9.15 Ds. S. Tijm- stra- Gerinsdienst Aula Pïnasplein v.m. 9.15 Ds. M C. Baart- Open Deur Dienst in Oud Mathenesse Rotterdam. Hervormde Gemeente te Keihei, zondag 4 april St. Martinuskerk v.m. 9.30 De heer A. de Bruin- Rijswijk c Dorpskerk v,m. 10.00 uur Ds. S. Gerbrandy-bevestiging nieuwe lidmaten m.m.v. Happy Genera tion, jeugdkoor, en n,m. 19.00 uur zie de Ark. De Ark n.m, 19.00 uur Ds. H. Lukito Maassluis-Herv.-Geref, Jeugddienst Chr. Geref. Kerk Emmastraat 116 4 april predikbeurten v.m. ÏO.ÖO uur Ds. B, de Romph en n,m. 17.00 uur Ds. de Romph. Gereformeerde Gemeente Pniel kerk 20ndag 4 april v.m. 11.00 uur en n.m. 18.30 uur Ds. D. Rietdijk. Leger des Heils Zaterdag 3 apnl nun. 19.00 uur Straatzang van Hogendorplaan/Kethelweg. en zondag 4 april v.m, 10.00 uur Heïlïgingssainenkomst, n m. 18.30 uur Openluchtsamen komst en n.m. 19.30 uur Getui- genissamenkomst De samen komsten staan onder leiding van Majoor G. Haneveld en Xa- piteine H. J. Kchjn. Medewerk ing van muziekkorps en zang koor. i I Diensten Remonstranten Ge- meente Vlaardingen v.m. 10.30 j uur 4 apnl ds. G. Beukman i Groningen, voor kinderoppas bellen 010-350897 voor Vrijdag- avonds. Herv. Ger, predikbeurten te Schiedam zondag 4 april v.m- 10.00 uur in gebouw Irene ds. M. Goudriaan Goudswaard en 1 4 april run. 17,00 uur in Grote Kerk ds. J, Vroegïndeweij Kat wijk aan Zee. Evangelisch Lutherse Gemeente Te Schiedam op 4 april Judlca v.m- 10.00 uur ds. A. Steinhart zondagslied 178 rondgang voor het industrie-pastoraat, Jeugd-' kerk koffie na. Maasland Het a.s. weekend wordt de artsendienst vanaf za terdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur waargenomen door P. Noordam, Molenweg 1, tel. 12035. De weekenddienst der wijkver pleegkundigen wordt waarge nomen door zr. J. G. van dr Kruit, tel. 12713.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4