Uitgebreid lustrumfeest van Pollux SSC Harga stevig aan de leiding T opper V rij land- Mous onbeslist Winst voor VDBE- dames Volleybalsters MVC kampioen Aad de Held verlaat Ursus Receptie en reünie in sfeer van gezelligheid DINSDAG 13 APRIL 1976 lillll w-m GROEI Damkampioenschap van Schiedam: NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN ORANJE NASSAU SPORTIEF GROEP C Maassluis Ook de laatste competitiewed strijd is het dames team van Stomerij van den Bosch Eagles ongeslagen gebleven. Na een zwakke eerste competitiehelft zijn de basketballers van Eagles in het tweede deel sterk teruggeko men. Voor de eind rangschikking bete kende dat toch nog een vijfde plaats. De laatste wedstrijd werd bij Charlois gespeeld, en leek aanvankelijk weinig boeiends op te leveren. Het was wat rommelig en vooral traag. Niettemin nam VDBE toch een 13—3 voorsprong, maar toen het ingezette man to man systeem niet vlot verliep, kon Charlois tot een 17—18 stand terugko men. In de tweede helft kwamen de Maassluise dames zelfs met vijf punten ach ter. Er werd weer overge schakeld op het zonesys teem, dat toch te weinig rendement leek op te bre nen. Met nog achtentwintig se conden te spelen leidde Charlois nog met 3531- De tijd was bij een time out echter doorgelopen, zodat er toch nog bijna een minuut gespeeld moest worden. Dat werd een uiterst span nend slot, waarin de Eag les toch nog naar de winst grepen, Ingrid van der Kuil ïiracht met een benutte strafworp de stand terug tot 35—34, en met nog vijftien seconden te spelen herhaalde zij dit: 3535. Nog was de strijd niet gestreden, want de Eagles onder schepten een Charlois- aanvaL Margriet van Oo strum werd gelanceerd en kon slechts ten koste van twee strafworpen worden gestuit. Met nog vier secondente spelen benutte zij er één van, wat voldoende was voor de winst: 3535. Schiedam Ursus moet een gevoelige aderla ting doen. Vrije verde diger Aad de Held gaat volgend seizoen vrijwel zeker de weer vierde klas spelende Schiedammers aan het eind van deze competitie verlaten. De Held (29) slaagde af gelopen week voor zijn trainersdiploma D en wil zich verder in dit vak gaan bekwa men. Hij zegt zijn lan ge voetbalcarrière daarvoor op (hij speel de twaalf jaar in het eerste elftal) en treedt volgend seizoen in dienst bij Abben- broek, dat eerste klas RVB speelt. Trainer Dick Hoogen- boon: „Jammer dat Aad vertrekt. Ik had hem e nog graag bij gehouden". Overigens kondigt Hoogenboom ook al weer verster king aan. „Er komen twee goede spelers bij, waarvan één uit het eerste van SW", Na men wilde Hoogen boom even wel nog niet noemen. Vlaardingen De opening van de lustrumweek van de VMHC „Pollux" in het met tentdoek vergrote clubgebouw, was wel het duidelijkste bewijs, hoe deze hockeygemeenschap uit zijn jasje gegroeid is. De verhuizing naar de Broekpolder staat nu wel niet direct voor de deur, maar het is wel zeker, dat het volgende lustrum weer een nieuwe bladzijde zal gaan toevoegen aan de geschiedenis van de nu vijfendertig jaar oude vereniging. Het eigenlijke startsein voor deze lustrumweek was een receptie die overging in een reünie voor oud-leden, hiervoor ontvangen in ee» sfeer van gezelligheid en geaccentueerd door licht- guirlandes en flakkerende kaarsen. In zijn welbomstwoord_ be- speelde wedstrijd tussen groette voorzitter John Kaetzke al diegenen die zelf menig genoegelijk hoc- keyuur bij Pollux beleef den. „Voor enkelen bestaat wellicht de mogelijkheid toe te treden tot het floris sante veterinnen/vetera- nenbestand", aldus de voor zitter. Een voorproefje was al mogelijk in de later ge- formaties, samengesteld uit deze oud-leden. Onder de velen die het bestuur kwa men complimenteren be vonden zich leden van hoc keyclubs uit de regio, waar onder Asvion en Spirit uit Schiedam en het Maasslui se Evergreen. Naast gelu kwensen kreeg voorzitter Kaetzke de nodige geschen ken in ontvangst te nemen, waaronder onder couvert. In een extra editie van het lijf blad „Castor" is een beknopte biografie weergegeven van de vereniging, die in 1940 werd opgericht door enkele leerlin gen van de huishoudschool, on der de naam „De Kromme Stick". De naam veranderde in „Pollux" toen ook het manvolk z'n intrede deed, wat de dames blijkbaar zagen als de reïncar natie van een mythologisch ge beuren uit de Griekse oudheid. Het eerste speelveld was een aan het Vlaardingse „Hof" grenzen de speelwei. Uit die tijd ai da teert de naam van „Pa Lam- mers" een begrip geworden in dit „Pollux". Hij en Van der Kooy waren de ouderen onder de leden die voor de rest uit jeugd bestond. De veteraan on der de veteranen was nu als eregast op de receptie aanwe zig, met zijn 82 jaar jong onder In het midden de 82-jari- ge Pa Lammers, geflan keerd door voorzitter John Kaetzke en secretaresse Harm a van Maaren-Hofman. de hockeyers. Kort na de oorlog verhuisde de vereniging naar het VFC-sportpark, Stadsuit breiding noodzaakte het be stuur, met hulp van de gemeen te, uit te wijken naar een in aanleg zijnde terrein aan de Kethelweg. De enige accommodatie bestond uit een schuilhut voor "grond werkers. Hier beleefde „Pollux" zijn dieptepunt en kwam het voortbestaan aan een zijden draad te hangen. De draad bleef echter heel na een fusie met een aantal hockeyers van de Rotterdamse Ontspannings vereniging Shell Men kreeg toen de beschikking over een prima speelveld en een mense lijke accommodatie. Met ongeveer zeventig leden be trok Pollux in 1965 zijn huidige complex aan de Claudius Civil- li slaan. Toen zette de groei eerst goed door en vijf jaar later telde de ledenlijst zo'n tweehonderd, voor bet meren deel jeugdige, personen. Dit aantal is blijven schommelen en ligt nu ai jaren tussen de tweehonderd en tweehonderd- vijftig als minimum. In 1969 wist een uiterst actieve bouw commissie, met steun van de gemeente, het erg kleine club huis de huidige grotere en ge zelliger vorm te geven. Reeds als kleine club bereikte het eerste herenelftal in het seizoen 1954/55 de derde klasse. Een hoogtepunt beleefde het, toen het kampioenschap in de derde en vervolgens in de tweede klasse, in 1970, werd behaald. Ook het dameshockey leverde diverse malen kampioenselftal len. Terwijl in dat jaar aüe jeugdteams in de groep „begin nend" uitkwamen ,i bereikten enkele hiervan de laatste jaren ook in de poules voor gevorder den een goede plaats. Na de dames-successen in de laatste drie seizoenen, bevindt het he- renhockey zich nu ook in de lift Als vertolker van de „wen sen voor morgen", stelt voorzit ter Kaetzke in het blad „Cas tor" als evident voor zijn ver- eniging: „Behoud van het huidi ge animo en het slagen in de poging om de ouderen meer bij het Polluxgebeuren te betrek ken. In 1980 het bestaan te kun nen consolideren in een ruime- - re en- een open recreatieve ruimte (Broekpolder)." De lustrumcommissie, samenge steld uit Cock Mostert, Miep Schoenmakers, Rob Petri en Wouter Schutte, stelde een feestprogramma samen. Van daag is er een jeugddag met hockey, met hierop aansluitend film en pannekoeken eten in het clubgebouw; morgen ko men de ouders te gast voor een „borreluuurtje"; donderdag is er een toernooi voor de oudere jeugd, gevolgd door een disco avond voor alle junioren. In het paasweekeinde komen de oude re leden aan bod in onderlinge toernooien met op eerste paas dag 's avonds het grote lus trumfeest. De maandag wordt besloten met een dansant. Sluit stuk wordt op zondag 25 april met het „Krattentoemooi" voor veteranen en veterinnen. SCHIEDAM SSC Harga staat na dit weekend steviger op de eerste plaats. Doordat TOP van DKC verloor en WION van Vlaardingen won, is de positie van de Schiedamse korfballers verstevigd. Stand: Harga 21, DKC 20, WION 19, TOP IS (met één wedstrijd minder gespeeld) en Vlaardingen 14 pun ten (met 2 wedstrijden minder gespeeld). De thuiswedstrijd tegen Het laatste woord had toch weer GKV is voor SSC Harga ssc Hsrea Corrie van •- In de tiende en tevens voorlaatste ronde van het damkampioenschap van Schiedam stond de onbe twiste topper Wim Vrijland - Tiny Mous óp het programma. Wim wilde zijn titel van vorig jaar niet zo maar afstaan en bracht Tiny in ernstige moeilijk heden. Toen de aanval tenslotte doorsloeg kwam Wim op dam, ten' koste van veel materiaal. Teveel, want de verdediging van Tiny bood nog voldoende kansen en uiteindelijk werd tot remise besloten. der Poel benutte eerste een strafworp en in de laatste se conde van de wedstrijd schoot hij nogmaals raak. Hiermee kwam de eindstand op 12-5, slechts een formaliteit geweest. SSC Harga was veel sterker en de uitslag was veel groter geweest dan 12-6 als de vele kan- CDTr>T_ sen maar benut waren DrixUi geworden. 5°° j Kwiek heeft duidelijk gemaakt zwakke tegenstand ging dat het tegen Spirit' de beste SSC Harga slordig met was en liet daar in de eerste de kansen, om. helft geen twijfel over bestaan. Het ging de rust in met een 5-0 GKV nam wel met 0-1 de voorsprong, leiding maar dat was het p>j2 njgj jjet men de touwtjes wat anil» iiT5T\onfpit Rot Rpj 11pf zi.nn enige wapenfeit dat het liet zien. Nadat de gelijkmaker door Bert KarsteL van ach ter de korf was gescoord, liep SSC Harga verder uit naar een 4-1 stand door doelpunten van Karei v.d. Linden, Gerda Hols en Cor rie van der Poel, de laatste uit een doorloper. Na een tegendoelpunt van GKV werd de ruststand bepaald op vieren en daardoor kon Spirit nog iets terug doen. Maar Spirit miste routine om de Rotterdam mers het echt moeilijk te ma ken. Technisch was het de min dere en men had te weinig rou tine in de ploeg om een vuist te maken. De Vlaardingse inzet maakte veel goed en leverde tenslotte vier doelpunten op. Doelpuntenmakers: Liedy de Bruyn, Aad Hoogerwerf, Frans van der Krans en Cees Roelofs. 6-2 doordat Bert Kar stel twee maal van ver raak schoot. Na VLAARDINGEN de pauze een zelfde spelbeeld, maar nu was het Karei van de Slechte een halve wedstrijd heeft Linden die twee keer succes Vlaardingen zich illusies kun- had: 8-2. Via 3-3 schoot Corrie van der Poel nummer 9 voor Harga er in. Bij de stand 9A kwam het moois te doelpunt van de wedstrijd. Een aanval waaraan het hele vak deelnam, werd op magni fieke wijze in een doelpunt om gezet door Nel Sluimer: 10-4. Hierna had GKV twee maal achtereen succes en haalde daarmee op tot 10-6. Met droefheid delen wij U mede dal heden, na een moedig gedragen lijden, voorzien van het H. Sacra ment der Zieken, van ons is heengegaan, onze zorgzame moeder en oma BARBARA WEISBARTH-GOBEL weduwe van Peter Philipp Weisbarth Zij bereikte de leeftijd van 77 jaar. Schiedam: A. van Es-Wei^barth Th. van Es Gormcbem: Theo en tneke Schiedam: Jeanette en Ad Rotterdam-8,12 april 1976 Torenlaan26 Corr.-adres: Westfrankelandsestraat 107, Schiedam, Woensdagavond zaf er om zeven uur een gebeds dienst gehouden worden in de Kapel van het Nolet- ziekenhuis te Schiedam, ir.gang Juliana van Stolberg- straat. Daarna is er gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen. De Uitvaartdienst zal plaatsvinden donderdag 15 april om kwart over tien fn de kapel van het Ndetzieken- huis, waarna om twaalf uur de crerbatie zal geschie den in het-crematorium ..Eikelenburg", Eikefenburg- laan 7 te Rijswijk Z.H. nen koesteren op de overwin ning. In de tweede helft maak te WION daaraan een einde. Vooral omdat Vlaardingen de kansen liet liggen. Het probeer de met hard spel WION uit zijn ritme te halen, maar dat lukte niet Deze nederlaag kan ver strekkende gevolgen hebben voor de promotiekansen van Vlaardingen. Vlaardingen begon goed en het harde werken leverde, een 2-0 voorsprong op; Dineke Bout kan en Rien RoozendaaJ teken den er voor. Maar in de tweede opstelling moest het twee straf worpen toestaan en dat bete kende 2-2. Evert van Boven gaf Vlaardingen weer een voor sprong, maar hij en zijn andere vakgenoten verzuimden door te drukken. WION greep de kans om gelijk te komen; 3-3. j Na de hervatting was het WION dat profiteerde van het falen van de Vlaardingen-aanvaL Het liet teveel kansen Liggen en bleef te lang combineren, wat vele foutieve passes met balver hes opleverde. WION benutte wél de kansen en liep weg naar 3-5. Vlaardingen kreeg een strafworp, maar miste. Toch werd het 4-5 door Martin Kohn. WION ging rustig door en het werd 4-7. Vlaardingen probeer de van alles, maar niets lukte meer. Zelfs strafworpen kon het niet meer benutten. Via Piet Voogd werd het 5-7, maar de Rotterdammers zorgden voor 5-8. Vlaardingen bleef doorgaan en even leek het erop dat de slotfa- Harga in hoge mate een formaliteit. se zeer spannend zou worden. Het werd 7-8 door Carla Tim mer en Martin Kohn (straf worp). WION maakte aan alle spanning een einde toen het op simpele wijze 7-9 kon scoren. In een sfeervolle, maar harde wedstrijd heeft Oranje Nassau de partij volledig onder contro le gehad. Geen enkele maal Is het in echt gevaar geweest. Vrij gemakkelijk nam Oranje Nassau via Theo van Vecien en Alex Braad een 2-0 voorsprong, maar de tweede aanval bleef steken in de combinatie, Ven tura Sport profiteerde daar van: 2-1. Maar kort voor rust vergrootte Mart Romers de marge weer naar twee doel punten: 3-1. Na rust startte Ventura Sport zeer fel en even leek Oranje Nassau te wankelen, omdat het moeite had met het harde atta queren van Ventura Sport Het had succes: 3-2. Gelukkig her vond Oranje Nassau zich bij tijds en Sjanie van Zeim en Coble Wijsman maakten aan het Ventura Sportoffensief een einde: 5-2. Maar de Strijenaren bleven doorgaan, 5-3. Maar in de slotfase gaf Mart Romers de verdiende overwinning een be ter aanzien: 6-3. Het had een grotere overwinning kunnen worden, als de Vlaardingers wat schotvaardïger waren ge weest In de laatste ronde speelt Tiny tegen Theo Vrijland en Wim tegen Ger Tegelaar. Wanneer heiden winnen is Tiny Mous kampioen, door een betere SB- score. Beiden hebben nu 18 punten uit IQ partijen- Piet Bas- tïaanse werkte zijn zorgvuldig opgebouwde voordeel te slordig af, waarna Theo Vrijland een voudig naar remise afwikkelde. Daarmee verzekerde Piet zich in elk geval van de derde prijs, want Dick van Schaik, vierde op de ranglijst staat drie pun ten op hem achter. In een rusti ge partij speelde Dick remise tegen Leo Mous. Ger Tegelaar verzekerde zich tegen Johan Onink van een doorbraak, waarna remise overeengeko men werd. De „degradatiepar tij" tussen Peter Bakker en Joop van der Schalk eindigde eveneens onbeslist Degradatie perikelen voor Ger Tegelaar 7 uit 10, Peter Bakker, Ronnie Heusdens en Joop van der Schalk 6 uit 9, Theo Vrijland 5 uit 9. Ook in groep B stond een topper op het programma en wel de Maassluis Zonder zelf te spelen, is het da mesteam van MVC kampioen van de pro motieklasse volleybal géworden. Zaterdag avond liet het op de tweede plaats staande Volley'6S in Den Briel tegen Hobby Scoop een lelijke steek val len door met een 31 nederlaag huiswaarts te keren. MVC werd hierdoor onbereik baar voor de Vlaar- dingers én werd ge ruisloos kampioen. Het kampioenschap werd behaald door de absoluut sterkste en meest constant spelen de formatie in de pro motieklasse. Zonder één enkele wedstrijd te verliezen en alleen nog bedreigd door Volley, dat overigens ook twee maal kan sloos werd verslagen, bewezen de Maassluis- se dames hun absolute klasse. Slechts tegen Libanon in de aller eerste kompetiüewed- MVC onverwachts al kampioen strijd, en drie weken geleden tegen Animo werd één punt ver speeld. Met nog twee wedstrijden in 't ver schiet, kan MVC zich nu al gaan opmaken voor de landelijke der de divisie. partij tussen Tom Tïlman en Jan Breman. In de etndspeUase hadden beide spelers met ra zende tijdnood te kampen. Het rond hun tafel samengedromde publiek genoot toen van het volgende sensationele slot. Om te beginnen miste Jan de win st, door met zijn dam direct de voorste schijf van Tom aan te vallen, in plaats van eerst een schijf te offeren en daarna aan te vallen. Het mooiste moest evenwel nog komen, want nu offerde Tom (terecht) een schijf. Jan sloeg deze schijf, die hij in rijn haast echter vergat weg te halen. Hier had Tom moeten protesteren, maar hij had het niet gezien, omdat hij zelf aan de andere kant van het bord moest slaan. Grote hilari teit natuurlijk, toen Jan zo doende opnieuw kon slaan en won. Protesten van Tom kwa men nu volgens het reglement te laat. De hevige verontwaar diging op het gezicht van Tom was weliswaar begrijpelijk, maar het was en bleef rijn eigen schuld. Het pleitte voor de sportiviteit van voorzitter Jan Breman, dat hij Tom als nog remise aanbood. Hetgeen Tom natuurlijk1 maar al te graag accepteerde. In deze groep verdiende Cees den Boer maar liefst vier punten, door winst op Wim de Rond (uit de vijfde ronde) en de roeke loos spelende Bart Quist. Hier door staat Cees er momenteel het beste voor, althans theoreti sch. J. v.d. Zon ontfutselde C. Lindeboom een kostbaar punt, terwijl Wim de Rond naar de middenmoot terugviel door ver lies tegen de snel omhoogschie- tende Bert Utens. Ben Bas- tiaanse tenslotte verspeelde een fraaie positie tegen Floor Pauw en moest uiteindelijk zelfs op geven. Stand aan kop: Tom Til- man 13 uit 9, Cees den Boer 12 uit 8, G. Lindeboom II uit 9, Jan Breman 9 uit 7, Bert Utens 9 uit 8. Vechtend tegen de de gradatie: Bart Quist 3 uit 9, Luud Snel 5 uit 8, Bert Lassooy 5 uit 6. In groep C werd eveneens een topper gespeeld, tussen Henk Jan Habermehl en Jan van Stigt-Thans. Reeds na vijf zet ten stond Henk Jan gewonnen, door een dodelijke kettingstel ling. Niettemin werd aan het einde van de avond afgebroken in een stand, waarin Jan een gewonnen overmachtseindspel heeft. Jan Key, „terug van ziek geweest", won van J, de Rond. Bob Roelfsema bezette voorlo pig de derde plants, door winst op Qzer Cabuk- Verder twee reglementaire nederlagen voor R. Ketting-Olivier, ten gunste van D. Zonneveld en H. Tege-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4