Tai icUieelkundïg e noodsituatie in Maassluis Bewoners van Kerkweg contra wegverbreding u 1 V >Blokje rond^f POTTENBAKKEN Politiek café over onderwerp Beroepsverboden Neerlands Hoop in Stadsgehoorzaal i •>v «WOENSDAG 14 APRIL 1976 Jeugdland zoekt medewerkers Vier tandartsen op ruim 28.000 inwoners Eenvoudige brug naar polder wenselijk INBRAAK IN PASTORIE ir l.\ vV 'v" fv Ck' T>a IpfL,.T - n lllTr. Jeugd gemeente raad Bols-stank Zoutendijk- lunch Bermbrand 3 Schiedam Voor het Jeugdland- festijn, dat dit jaar van 29 tot en met 23 juli in de Sporthal Margriet wordt gehouden, wor den jonge medewerkers ge zocht Per week geeft de stich ting Federatie van Schiedamse Instellingen voor Sociaal-Cultu reel werk en Samenlevingsop bouw een vergoeding van hon derd gulden. Ook geeft men dagelijks een lunch. Jongeren van achttien jaar en ouder die hiervoor interesse hebben, moeten van 's ochtens half negen tot 's middags vijf uur aanwezig zijn. Zij moeten bereid zijn om zo nodig bij de fouragenng en de toiletten- dienst ingezet te worden. Opga ve formulieren zijn verkrijg baar bij de Federatie aan de Overschiesestraat 42 in Schie dam. Schiedam In cen trum De Kreek aan de Lange Haven wordt vrijdag 23 april weer een poli tiek café gehouden. Het gespreksonder werp is dit keer „be roepsverboden", of tewel mensen die po- Ütieke gronden niet in overheidsdienst mogen werken. De Rotterdamse caba retgroep Solidair zal met een speciaal pro gramma aan deze avond meewerken. Ook komt een mede werker van. het medi sche- juridisch komt- tee. Verder zullen er platen worden gedraaid van protestzangers uit West-Duitsland, waar volgens het politiek café reeds 1200 be roepsverboden zijn uitgesproken. De aanvang is 20.00 uur. Toegang gratis. Vlaardingen Het duo Freek de Jonge en Bram Vermeulen komt zaterdag 24 april naar de Stadsgehoorzaal met hun nieuwe programma „Neerlands Hoop interieur". De kaartverkoop voor dit gebeuren begint op zaterdag 17 april, dagelijks van tien tot een uur en van zeven tot negen uur. De toegangsprijzen bedragen elf, negen en zeven gulden (CJP zeven gulden voor alle rangen). De voorstelling begint om kwart over acht Het duo De Jonge-Vermeulen; Neerlands Hoop Interieur. Maassluis In de gemeen te Maassluis is sprake van een tandheelkundige noodsituatie. Op een be volking van 28.300 inwo- De Maaslandse Kerkweg: niet verbreden, menen de bewoners. ners zijn er vier tandart sen. Hiervan heeft er een om gezondheidsredenen zijn praktijk drastisch moeten inkrimpen; en een ander moet dit doen in verband met zijn ge vorderde leeftijd. Tot het tandheelkundig ver zorgingsgebied van Maas sluis behoort ook de ge meente Maasland met 5.500 inwoners. Bovendien zijn in het bestemmingsplan Steendïjkpolder 2.000 wo ningen gepland, waarvan al een deel in aanbouw is. De tandheelkundige noodsituatie is onlangs onderwerp van ge sprek geweest in. de Werkgroep tandheelkundige noodgebieden van de Ziekenfondsraad. De werkgroep gaat zich nu bera den over een mogelijke oplos sing. Inmiddels heeft de vertegenwoor diger in de werkgroep van het Bemiddelingsbureau van de Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de tandheel kunde al een onderhoud gehad met mevrouw G. van Eek {wet houder voor sociale zaken en volksgezondheid in Maassluis). Verder zal de geneeskundig hoofdinspecteur van de volks gezondheid overleggen met het gemeentebestuur, als de bemid delingspogingen bij de diverse instanties niet tot een goed re sultaat leiden. Al in 1969 heeft B en W van Maassluis aan de geneeskundi ge inspecteur van de volksge zondheid in Zuid-Holland laten weten bezorgd te zijn over de tandheelkundige situatie. Dit naar aanleiding van het besluit van. de plaatselijke tandartsen om geen nieuwe patiënten meer te accepteren. (In dit besluit is nog steeds geen verandering ge komen). Eind vorig jaar sprak B en W zijn bezorgdheid uit tegenover de ministers Vomnk (volksgezond heid en milieuhygiëne) en Vre- deling (defensie), en verder te genover verscheidene instanties op het gebied van de volksge zondheid. Er werd ook een ad vertentie geplaatst in het Ne derlands Tandartsenblad. Bo vendien werd een brief verzon den aan alle Nederlandse stu denten tandheelkunde die dit jaar zullen afstuderen. Dit alles om te trachten de tandheelkun dige noodsituatie zo spoedig mogelijk op te lossen. Maasland Nagenoeg alle bewoners van de Kerkweg in Maasland hebben stelling genomen tegen een eventuele verbreding van deze weg. Zij noemen deze weg totaal ongeschikt om het steeds nijper wordende verkeersprobleem in Maasland te doen oplossen. Vooral au er steeds meer gebouwd wordt in de Commandeurspolder, achten de Kerkwegbewoners een nieuwe brug richting polder wenselijk. De bewoners hebben zich inmid dels in een aktiecomité ver enigd, teneinde hun verontrust heid ov een wegverbreding duidelij'i kenbaar te maken. Vooral na de onlangs gehouden hoorzitting over de verkeer sproblematiek in Maasland zijn bij hen grote twijfels gere- ••-zen. Tijdens die hoorzitting -'• kwam er vrij unaniem uit, dat »'de omgeving van de Kerkweg ♦g* aangetast moet worden, --Waarmee de Kerkwegbewoners ■stilzwijgend hun instemming -betuigden. Niet aantasten van de omgeving betekende echter "-ook» dat er bij het kruispunt KerkV/eg-Kortebuurt geen nieu we brug zou komen om de Coiiunandeursp older te ontslui ten. Burgemeester en wethou ders van Maasland hadden deze brug tijdens de hoorzitting ter discussie gesteld. De andere mogelijkheid die het gemeente bestuur aandroeg, was het ver breden van de Kerkweg. In verband met het vaststellen van het bestemmingsplan wil het Maaslandse gemeentebe stuur weten of er al of niet een brug moet komen. Er kan dan in de polder een tracé voor de aansluitende weg worden vrij gehouden. De mogelijkheid van een brug willen de Kerkwegbewoners handhaven. Het zou dan echter niet zo'n zware, onsierlijke be ton constructie moeten worden, zoals werd voorgesteld. „Een eenvoudige brug over de Gaag, die zou passen in het huidige landschapsbeeld, achten wij het meest gewenst", aldus het ak tiecomité. Slechts één bewoner is tegen aanleg van een brug, omdat zijn huis dan afgebroken moet worden. De bewoners vinden verbreden van de Kerkweg totaal onge wenst, vooral omdat de ver keersveiligheid door harder rij den ernstig in gevaar zou ko men. Juist door het nu gedwon gen langzaam rijden, gebeuren er praktisch geen ongelukken, zo menen zij. Tevens voelen rij er weinig voor om dijkbewoner te worden. De enige verbreding die noodzakelijk wordt geacht, is de aanleg van een voetpad. In verbreding van de Kerkweg aan de waterzijde zien de bewo ners grote problemen. Ver wacht wordt dat het Hoog heemraadschap Delfland daar geen toestemming voor zal ge ven, terwijl verbreding aan de huizenkant bij bakkerij Van der Meijs en „Het Wapen van Maeslant" niet mogelijk is. Naast het aanleggen van een eenvoudige brug, zien de bewo ners nog een alternatief in het doortrekken van de Zuidbuurt over de Trekvliet en de Midden- vliet naar de Commandeurspol der, Hoek van Holland Onbekenden hebben ingebroken in de pasto rie van de rooms-katholieke kerk van Hoek van Holland. Het deurslot werd verbroken en verschillende kasten werden doorzocht De buit bestond uit 200 gulden die in twee doosjes waren opge borgen. Deze zijn later - zonder inhoud - teruggevonden. Signalement Ras; Basset Geslacht: vrouwelijk Naam: onbekend Leeftijd: ca. 9 maanden Kleur: bruin-zwart-wit Beharing: kort Schoft hoogte: 32 cm. De i manier waarop de hond van deze week, een Basset, in het Dierentehuis terecht gekomen is, wijkt nogal af van de normale gang van zaken. De hond werd name lijk ontdekt, vastgebonden aan de lantaarnpaal vdór het Dierentehuis. Omdat de Hargahoeve gesloten was en men het dier kennelijk geen dag langer wilde houden werd hij zo achtergelaten. Vandaar ook dat we van deze Basset geen preeiese leeftijd of naam kennen. De eigenaar heeft niets meer van zich laten horen. Aan de hond kan het niet gelegen hebben dat rij zo nodig het huis uit moest. Zij is een opgewekte tante, die zo hard en zo veel kwispelt dat ze haar staart tegen de stenen muren kapot geslagen heeft Maar ze blijft stug door gaan. Zoals de meeste Bassets is rij dol op kinderen. Verder is van dit ras bekend dat ze enorm eigenwijs rijn. Ie mand die een gehoorzame hond wil hebben moet be slist geen Basset nemen. Die doen en laten precies waar ze zin in hebben. Je moet, als bezitter van een Basset, veel geduld en gevoel voor humor hebben. De verzor ging vaA een Basset is an ders dan van andere hon den. Zo moet men goed uit kijken dat de hond niet te zwaar wordt. Die korte dik- ke pootjes lijken oersterk, maar tegen een te grote last zijn ze niet bestand. Boven dien is de kans groot dat de buik over de grond gaat sle pen. Traplopen is iets wat Bassets niet of nauwelijks mogen. U moet zich voorstellen dat als de hond de trap opgaat, rijn nele gewicht op de achterpo ten rust en met het naar beneden gaan op de voorpo ten. Het gevolg is gebreken aan de botten. Dus geen flat zonder lift of een bovenver dieping voor een Basset. Behalve de Basset ritten In de Hargahoeve nog de volgende dieren op een baas te wach- - #W J*. n—tmf JJ» v- v ten: een pinchertje, een Ti betaanse Spaniel, een poe- deltje, een bastaard Border Collietje, en nog een paar honden van een onbekend merk. Tussen de katten zit een schildpadpoes met een schorre stem, die hij altijd heeft gehad. Een unieke,,- mauw". De openingstijden van Dieren tehuis Hargahoeve gelegen aan de Sportlaan 2 te Schie dam zijn: maandag t/m vrij dag van 9 tot 12 en van. 13 tot 16 uur. zaterdag van 9 tot 12 en zondag de hele dag gesloten. Zaterdag de 24e april zal de laatste zaterdag zijn, waarop geent wordt te gen hondsdolheid en wel tussen 10 en 11 uur. Aanstaande zaterdag wordt niet ingeënt. Vlaardingen -— Vanavond verga dert de jeugdgemeenteraad van Vlaardingen. Deze openbare vergadering wordt gehouden in de koffiekamer van het stad huis en begint om half acht Op de agenda staat ondermeer: Huisvesting alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens, eva cuatie en rampenplan, het Veerplein en de inspraak met betrekking tot het structuur plan, Belangstellenden zijn van harte welkom. Maassluis De Wijkvereni- ging De Komponist verzorgt pottenbakkerscursussen. De eerste beginnerscursus start morgenavond om 8 uur. Le den van de wijkvereniging betalen hiervoor 3,50 gulden per avond. De cursus be staat uit zes lessen- Voor niet-leden zijn de kosten 4,50 per avond, De cursus wordt gehouden in het wijk- gebouw aan de Mozartlaan. De avonden beginnen om acht uur en eindigen om elf uur. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men te recht op de Van Beethoven- laan 431 (tel. 01899-11835) Uv/ Uenin Wat mankeren de mensen die te gen de fabriek van Bols in Schiedam ageren en waar u in de krant van maandag 5 april aandacht aan hebt besteed? Die mensen zoeken zeker spijkers, op laag water? Drieentachtig jaar geleden ben ik in Schiedam geboren, onder de rook van minstens 125 brande rijen. In totaal waren daar een dertigtal mouteriien voor Elke branderij had toen vier tot vijf schoorstenen. De mouterij en hadden een wijde houten schoorsteen met een platte schijf (dak), v/aarop zelfs ooie vaars hun nest opzetten en ook jonge vogels kregen. De lucht van de branderijen en mouterijen heeft volgens mij nooit tot ziektes geleid. Juist vandaag heb ik nog een paar oude Schiedammers gesproken die zich o^1- -r k*-»- Het afval, in dit geval water en dergelijke, wat zij spuien in de grachten is ook niet besmette lijk. In de tijd van de vele branderijen, was er ook veel vis. In de havens zaten vele vissers met kruisnetten te van gen. Zij verdienden daar een goede boterham mee. Ga maar eens naar de bejaard en bi jeem- komsten of sozen daar 21 jn nog veel mensen die daar van kun- - - -meepraten. :»i 0nt>A j -n. weest in Schiedam en ik kan daardoor zeggen dat de omwo nenden van Bols heus niet bang behoeven te rijn voor de luch tjes. Als ze willen betogen laten rij dat dan doen tegen de fabrieken die aan de nadere kant van de Nieuwe Waterweg tegenover Schiemdam en Vlaardingen lig gen. Hoogachtend, M. W. Stigter, Burg. Stulemeij'erln 137* Schiedam Vlaardingen Tussen kwart voor en kwart over één geeft Aad Zoutendijk morgen zijn wekelijks orgelconcert in de Grote Kerk in Vlaardingen. Hij voert werken van Van Noordt, Walond en Rembt uit Gewoon tegetrouw besluit hij zijn con cert met een improvisatie. Schiedam Met een hogedruk en een nevelstraal heeft de brandweer maandagmiddag om half zes aan de Sportlaan een bermbrandje geblust De oor zaak van de brand is nog onbe kend. Het vuur verwoestte nabij Rijks weg 19 duizend vierkante meter

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3