kü Trainer Soudijn betrekt jeugd bij de selectie Jan Bouman besluit glanzende earriere Hattrick Koos van Es redt De Ooievaars i Schoenen voor De Heer en Hilarius Vlaardings enige club nieuwe koers WOENSDAG 14 APRIL 1976 Erekrans voor Willem Jan Nooteboom Q&rtmsm SELECTIE (Paas)basketbal toernooi VDBE GROENOORD TWEEDE IN EIGEN TOERNOOI Oud Fortuna- ivoopcentrum mm Mogelijk assistent bij FC Vlaardingen HSV '46 kent geen pardon KAMPIOENSCHAP Dames DRZ geen afdelings- kampioen Tilburg Dankzij een uitsteken de traimngsnt, waarin hij zich in een derde startpositie ma noeuvreerde, heeft de Schie damse motorcoureur Willem Jan Nooteboom beslag kunnen leggen op de titel m de 350 CC klasse. Na de eerste ronde kwam de Schiedammer jn de traditionele Olofraees in Til. burg als derde door, met alleen Geboers en Van der. Hout voor zich. In de tweede ronde liet Willem Jan Nooteboom, via spektaeu- [air bochtenwerk. Van der Hout al achter zich en in de derde en vierde was het Geboers die er aan moest geloven. In deze fase van de strijd bereikte de Schiedammer een snelheid van 239 kilomeier. Uiteindelijk bete kende hrt dat de Schiedammer na een moeilijke race de ere krans om zijn nek kreeg. De selectie bestaat uit: Theo Bos, John Colette, Emile De- Muynck, Kees Knecht, Wim Pijpers, Cedric Pierre, Piet Jansen, Jan Bouts, Piet van de Mark en nieuwkomer Marcel van de Nagel. De jeugdige ta lenten zijn; Bas van Hees, Ron van Die, Hans van Berkel, Jan Lichthart en Stef Olofsen, Ook voorzitter Odijk toont zich tevreden met de gang van za ken bij zijn dub. Het enige wat hem zorgen baart is de geringe belangstelling van de Vlaar- dingse jeugd voor honkbal. Hij zou graag een sterke jeugdafde ling zien op de Zwaluwenlaan. Hij roept dan ook alle Vlaar- dingse jongens, die belangstel ling voor honkbal hebben, op zich aan te melden bij Holy. Uitslagen: 1. Willem Jan Noote boom, 2. Geboers uit Eersel, 3. "Van der Hout uit Uden en 4. Gerritsen uit Dommerden. De gemiddelde snelheid van Wil lem Jan Nooteboom was 136 kilometer. Maandag tweede Paasdag rijdt de Schiedammer op 250 CC en 500 CC in Am- merzoden. Maassluis Deze week houdt Stomerij Tan den Bosch Eagles een groot paasbasketbaltoer- t aool Vandaag, morgen en vrij- dag komen er zestig teams van basisscholen en voortgezet on- derwijs uit Maassluis, Ylaar- dingen en Maasland in aktte. Vrijdagavond volgt het grote v slot van het paastoemooi met de finale bekercompetitie rol- t stoel basketbal '75/'76. Het toer- 5 ,nooi wordt gehouden in de Olympiahal, waar sportwet- I houder Koos Smit vanmorgen ora tien uur de eerste bal op gooide. De wedstrijden op deze dag gingen tussen de jongens- fe. - en de-meisjes miniteams. Om plm. half zes volgt de prijsuit reiking. Morgen wordt al om negen uur begozuierr met de wedstrijden van de jongens en meisjes van 12—13 jaar. Tevens zal op die dag de reserve poule jongens 16 jaar en ouder worden gespeeld, 's Avonds om zeven uur wor den de wedstrijden gespeeld in de poule jongens 16 jaar en ouder. Goede vrijdag is de laat ste toemooidag. De eerste wed strijd begint dan al om kwart voor negen voor de poules van de jongens- en meisjes van 14—15 jaar. 's Middags om vier uur wordt de poule gespeeld voor de meisjes van 16 jaar en ouder. Om negen uur "'s avonds krijgt het 'paastoemooi het grootse slot met de finale van de Neder- landse bekercompetitie rolstoel- basketbal RIS en ISA bekam- pen hier' elkaar om de „Van Loon-bokaal", waarvoor hevige strijd verwacht wordt Beide l teams brengen een groot aantal spelers van het nationale team in het veld. Beide teams bereik- ten de finale door overtuigende "overwinningen, zodat een onge-- meen boeiende strijd wacht De heer Van Loon, naar wie de bokaal door diens verdiensten voor het rolstoelbasketbal is vernoemd, reikt na afloop zelf de beker uit. Schiedam Het door de Schie- -damse zaal voetbalvereniging -Groenoord onder auspiciën van -<■ 'dc KNVB, afdeling Rotterdam, in de Energiehal gehouden toer- nooi, is een volledig succes ge- n* -worden. Algeheel winnaar in ■Jw -het verenigingsklassement .werd de vereniging De Rozet' r»> uit Rozenburg. Groenoord zelf, to .legde beslag op de tweede n, plaats. Sparta eindigde als der- de, met Wico op de vierde plaats. Als laatste sloot All -■a. Greens uit Maassluis het rijtje, w Eindstanden afzonderlijke forma- W .Ges- Standaardteams; 1. De Ro- zet. 2. Groenoord met een ge deelde 3e plaats voor Wico en Al) Greens. Tweede formaties: v 1. De Rozet; 2 Groenoord; 3. Sparta. Derde formaties: 1. Sparta; 2. Groenoord; 3. Wieo. v„ wedstnjdspeaker en official voor het zaalvoetbal, afdeling Botterdam, J. H. M. Soppelen- *-7 - burg noemde, alvorens de prij- ■f zen uit te reiken, het toernooi - r uitstekend geslaagd. Voorzitter T. van Zijl van de ZW Groe it» noord dankte alle medewerkers km voor wie hij een hennnering- 'rs*. spresentje had. $i<r* TT" ni o De nieuwe selectie van Holy Jan Bouman ...alles winnen... Vlaardingen Al vóór de start van het seizoen heeft het nieu we bestuur van de Vlaardingse honkbalclub Holy twee opmer kelijke overwinningen geboekt. Na het vertrek van trainer/- coach Piet Bouts, slaagden de Vlaardingers er in als nieuwe technische man Bob Soudijn aan te trekken. Bob Soudijn honkbalde 2elf jarenlang bij Sparta, SW en DHS en coach te de laatste vijf jaar met suc ces eersteklasser Wassenaar. Het tweede succes van de Ho- ly-bestuurders is het aantrek ken van een sponsor. De heer Van Dijk, eigenaar van bar bistro D'Artagnan aan de Kethelweg, heeft zich bereid verklaard om Holy voorlopig voor twee jaar financieel te steunen. In het verleden zelf actief honkballer bij SW, zegt de heer Van Dijk: „Ik zie sponsoring niet uitsluitend als reclame, maar vind wel dat het bedrijfsleven ook m zijn eigen belang meer aan sportsponsoring zou kunnen doen. Ik ben blij dat het juist honkbal is gewor den, omdat deze sport ach door zijn showelementen bijzonder voor sponso ring leent Het is Holy geworden omdat deze sympathieke vereniging evenals mijn zaak Vlaardmgs is". Naast de vreugde over de2e financiële steun, die toch ook een morele steun betekent, is de voldoening over het aantrekken van coach Soudijn even groot bij het bestuur. Penningmeester Theo Bos zegt: „Wij zijn er van over tuigd met Bob Soudijn een kundige coach aan Holy te hebben verbonden en wij hebben het volste vertrouwen in zijn aanpak". Ook Bob Soudijn toont zich tevreden met de verbintenis. „Ik had meerdere aanbiedingen dit jaar" zegt hij, „maar het is Holy geworden vanwege de korte afstand van mijn huis naar het veld. Ik zag er nog al tegenop dit jaar weer drie maal per week een lange reis te moeten maken. Bovendien is Holy een uitdaging voor me Eén van de eerste maatregelen die Bob Soudijn heeft genomen is het betrek ken van de jeugd bij de selectie. Sou dijn: „Er lopen een aantal talentvolle jongens bij Holy rond en ik vind dat zij een kans moeten krijgen, zeker bij de voorbereiding op het seizoen om zich te presenteren". Die kans wordt dan ook volop geboden. Zodra het weer het toeliet startte Holy met oefenwedstrijden. Twee maal per weekend werken de Vlaardingers, meestal op eigen veld, een pretentieus programma af. Over de verwachtingen voor het nieuwe seizoen wil Soudijn zich niet uitlaten. Hij zegt; „Ik ken de mogelijkheden van ons team nog niet voldoende. Boven dien ben ik niet op de hoogte van de kracht van onze tegenstanders. Natuur lijk ken ik de resultaten van vorig jaar wel, maar omdat wij met Wassenaar ieder weekend een dubbel programma speelden, heb ik zelf geen enkele wed strijd. kunnen zien in de tweede klasse. Ik geef daarom geen enkele prognose". Secretaris Piet Jansen stelt zich minder neutraal op. Hij verwacht in ieder ge val weer een toppositie voor zijn club. Ais grootste concurrenten ziet hij dit jaar opnieuw Kinesis Birds uit Delft, Schiedam en als outsider het Bredase Jeka. Ook over het vertrek van enkele topspelers uit het team van vorig sei zoen wil de nieuwe coach zich niet uitlaten. „Ik weet niet of zij wel of geen verlies voor de ploeg zijn". „Niet om deze jongens te kleineren, maar simpel omdat 'fr ze niet heb zien spelen. Bovendien i t het me niets om over vertrokken spelers te praten. Ik weet nu over welk materiaal ik beschik en daar ben ik niet ontevreden over. De jongens werken hard en er heerst een prima stemming in de ploeg. Ook al weet iedereen dat de selectie voor het eerste team met vijftien te groot is en er enkele zullen moeten afvallen. Vlaardingen Koninginnedag in .J" Vlaardingen zal op sportieve wijze worden gevierd met on- -der andere een voetbalwed strijd tussen een kampioenself- tai van Fortuna en het Koop- centrum. Voorts staat Sparta- I keeper Pim Doesburg weer on der de lat voor het doelschieten. Schiedam Het is de vierde klasse uitkomende eerste lafeltennisteam van de Schiedamse Invaliden Sport vereniging De Ooievaars heeft in de uitwedstrijd tegen Bowling Maassluis 10, ondanks met invaller Martin Streefland voor Ton van Balveren, met 4-6 gewonnen. Deze prestatie werd geleverd door een hattrick van Koos van Es, tweemaal winst van Ronald Oosthof en een zege in het dubbelspel van deze twee spelers. Jammer genoeg zag Martin Stree fland al zijn partijen verloren gaan. In dezelfde klasse kwamen de reserves in een thuis wedstrijd tegen Borsje Buijsman 2 tot een ver dienstelijk gelijkspel: 5-5. Door tweemaal winst van Teun Kroone en een overwinning van Cees Kroone, Kees van Veen en het duo Teun Kroone en Kees van Veen, kwam deze deling tot stand. Het vierde team kon in de vijfde klasse tegen DSS 3 geen vuist maken en verloor met 3-7. Alleen Arie Kroone kwam tot een hattrick, terwijl Piet Groeneweg en Ruud v.d. Munnik alles verloren. Met een eenvoudige overwin ning van Ronald Oosthof op Hogervorsl, 14-21 en 10- 21, namen De Ooievaars een 0-1 voorsprong. Deze werd door een zege van Koos van Es op Rijsdijk tot 0-2 vergroot, omdat hij zijn eerste game met 15-21 won, ondanks duidelijk verlies in dc tweede game, 21-13, om vervolgens de derde met 12-21 winst te beslui ten. Tegen de sterk spelen de Schenk had invaller Martin Streefland geen kans en verloor in twee games, 21-16 en 21-10, waar mee de stand tot 1-2 werd ingelopen. Het dubbel. Koos van Es en Ro nald Oosthof, had met Hoger- vorst en Rijsdijk geen enkel probleem. Met winst van 15-21 en 16-21, werd de voorsprong tot 1-3 vergroot. Halverwege de wedstrijd hadden de Schiedam mers een 1-4 voorsprong door een zege in drie games. 17-21, 21-12 en 11-21, van Ronald Oosthof op Rijsdijk. Veel tegenstand bood Martin Streefland tegen Hogervorst maar moest toch in twee ga mes, 21-16 en 21-13, zijn meer dere erkennen* 2-4. Met een kleine winst van 16-21 in de eerste game en een minimale nederlaag van 21-19 in de twee de game, zegevierde Koos van Es met groot verschil <7-21) op Schenk. De Schiedammers leken bij de 2-5 stand en nog drie sets voor de boeg, regelrecht op een over winning af te stevenen. Met de ze weienschap moest Martin Streefland het tegen Rijsdijk opnemen, maar stelde danig te leur door in twee games te ver liezen, 21-3 en 21-9: 3-5. Ook Ronald Oosthof was niet in staat om van dc sterk spelende' Schenk te winnen en verloor in twee games, 21-14 en 22-20, waarmee de voorsprong tot 4-5 verkleind werd. Maar Koos van Es, die de laatste weken in een voortreffelijke vorm verkeert, velde Hogervorst in twee ga mes; 5-21 en 17-21. Hiermee ver richtte hij een hattrick en voor De Ooievaars de 4-6 overwin ning. Vlaardingen Fortuna viel deze week dik in de prijzen.! Ten eerste zijn de Vlaardingers door de knappe overwin-i ning nagenoeg zeker van promotie naar de derde klas.' Naaste concurrent ïlrsus werd verdiend met 2—0 terugge-i wezen. Nog twee punten uit de laatste twee wedstrijden en de weg naar boven is ingeslagen. Fortuna incasseerde echter niet alleen de prijs van de overwin ning. Voor Aad de Heer en Patrick Hilarius waren er nog persoonlijke prijzen. Wat te zeg-' gen van de kleine Aad de Heer, die praktisch wekelijks een bre kende cn ook aanvallende rol speelt op het middenveld. De keus van de sportredactie vair het RN/Vlaardings Dagblad en Schiedarnsehe Courant alsmede de Waterweg Courant om hem de voetbalschoenen toe te ken nen. viel al enkele weken terug In de wedstrijd tegen SVDPW speelde hij een uitblinkende rol Fortuna richtte echter meer de aandacht op zich, want Patrick Hilanus speelde afgelopen zon- dag een vooraanstaande rol De van linksbuiten tot centrum spits omgeturnde Hilarius zorg. de er met alteen voor dat hij twee van de aangedragen kan-' sen verzilverde, maar viel voor al op door zijn harde werken. Hij speelde zich finaal leeg, zo dat hij zich in de tweede helft het vervangen door een verse kracht Gisteravond kreeg het Fortuna- duo de door het Schiedamse sporthuis Passage beschikbaar gestelde schoenen aangeboden. In aanwezigheid van Frans van Rijsbergen van het sporthuis, trainer Arie Verburgh en overi ge spelers, had deze uitreiking in de kleedkamer van Fortuna plaats. Vlaardingen Het lot van het korfbalteam van Maassluis is vrijwel bezegeld na de 84 ne derlaag tegen HSV MS. Aken een beshssingdswedstrijd tegen de degradant van klas 3C kan de Maassluizers nog redden van afgaan naar de districtscompe- titie. CKC Maassluis had het duel volledig in eigen hand toen het vlot op een 20 voorsprong kwam door Jaap Poldervaart, maar plotseling kreeg HSV aüe ruimte om uit te lopen naar 2—5. Na rust herstelde Maas sluis zich knap, maar kon pas na 2—7 tegcnscoren. De span ning kwam terug bij 4—7, maar toen de Hoekenaren op 4—8 kwamen, was de strijd beslist. Vlaardingen Jan Bouman heeft zijn besluit genomen. Na twintig jaar terug in het eerste elftal van Fortu na te zijn begonnen, acht hij nu de tijd gekomen zijn carrière te beëindigen. Hij doet dat ook weer in het eerste elftal van de roodge len, waar hij aan het begin van het seizoen terugkeer de. Diverse factoren speelden een rol in het voor de sym pathieke Bouman toch wel moeilijke besluit. „Het grootste punt is wel dat je wat ouder wordt'*, zo meent Jan Bouman, die nog dit jaar 38 wordt. „Ik loop al zo lang mee en wil nu toch wat meer tijd voor gezin en werk beschikbaar hebben". Want behalve de twee weke lijkse trainingen maakt Bouman zich nog meer avonden verdienstelijk voor Fortuna. Hij traint namelijk de B~ en C-selectie „Dat doe ik met groot genoegen en veel plezier", aldus Bou man. .Misschien dat ik dat nog blijf doen". Zeker weet Jan Bouman het nog niet, want hij is inmid dels ook gevraagd door Theo Laseroms, de trainer van FC Vlaardingen, In zijn lange carrière speelden Bouman en Laseroms ooit nog eens drie jaar samen in het eerste van Sparta. „Theo heeft me gevraagd of ik wil assisteren bij de trai ning en wat aan scouting wil gaan doen", aldus Bou man. Gedacht wordt daar bij aan de keeperstraining en het gaan bekijken van komende tegenstanders voor de FC. Bouman: JtIk wil in ieder ge val wat bij het voetballen blijven doen". In dat ver band lijkt het werk bij Vlaardingen hem wel pas send. Hij zegt zich zeker niet over te laten halen om nog een seizoen voor Fortu na te spelen. „Als ik me beschikbaar zou stellen, wil ik dat ook voor de volle honderd procent doen. En dat wordt nu toch teveel". Over die inzet kan Bouman zich nog wel eens nijdig ma ken. „Die mis ik bij anderen nogal eens en dat stoort me. Op de training horen er vij fentwintig te zijn, maar vaak zijn dat er maar een stuk of vijftien'. Bouman zelf is daarin een lichtend voorbeeld voor de rest, want hij slaat maar zelden over. „Zolang ik nog speel ben ik fanatiek genoeg. Of het nu bil Sparta of Fortu na is maakt geen verschil". Op zeventienjarige leeftijd maakte Jan Bouman zijn opwachting in het eerste van Fortuna. Dat was in 1956, twee jaar nadat het betaalde voetbal zijn intre de had gedaan. „Ik viel toen in tegen Tubantia. Het ligt me nog bij alsof het giste ren was", aldus Bouman. In 1965 vertrok Bouman naar Sparta, maar na drie jaar was» hij weer terug. Ook bij Fortuna speelde hij nog dne jaar, want toen moest hij voor een drasti sche verjonging plaats maken. Zijn laatste jaar in het betaalde voetbal sieet hij bij Willem II, waarna hij nog dne jaar voor HION uitkwam. Dit seizoen keerde Bouman terug op het oude nest, om daar nu zijn loopbaan te gaan besluiten. Een besluit van een glanzende car rière. bekroond met een kam pioenschap. „Dat doet me rtoed", aldus Jan Bouman. „Na al die jaren wil ik nog steeds alles winnen". Rotterdam De dames van de voetbalvereniging DRZ, die op fraaie wijze kampioen van de eerste klas zaalvoetbal zijn ge worden, misten door een 30 nederlaag deze week de afde lingstitel. Tegenstander was ZW, dat in de Rotterdamse Energiehal de Schiedammers geen enkele kans gaf. Niette min mogen de dames van De Rode Zon meedoen aan de strijd om dc nationale titel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5