Rijnmondgebied loopt achter bij herstel economie 'Betaalt de vervuiler?' Indische Buurt teleurgesteld in raadsleden 3 Geen overdekt zwembad in de Hoek „Zimmer frei" bij politie Ik neem de proef Katten vallen baby aan Directeur arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord: Eten troef op Pasar Dalam &/3 ü1 tg hm%^- ÉÊtÈÊ Geen interesse voor verbetering" PvdA bemiddelt tussen St. Jozef en actie voerders Koperdieven betrapt Baldadige familie |P5£ftfifcwri DRONKEN MAN TE WATER Vragen aan GS over vergiftigde opspuitingen Vechtpartij na aanrijding: 300 gulden boete SCHIEDAMSCHE COURANT 20 april1V16- Broersvesl 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144t44 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -lOlate jaargang no. 25557 -s PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Twee zwarte katten heb ben zaterdag in Schiedam op de Vlaardingsestraat een baby aangeval len. Daarvoor had den de katten eerst het hondje van de ouders van het 20 maanden oude slachtoffertje Ro bert aangevallen. De vader van Ro bert wist de beesten uit het wagentje te verjagen, t waarin zijn zoontje zat Ro bert liep een aantal krassen aan het voorhoofd op. De eigenares van de katten had de bees ten tegen hondsdol heid laten inenten. Volgens de politie was er bij de bees ten ook geen spra ke van die ziekte. Zij zijn waarschijn lijk opgewonden geweest. De eigena res heeft de dieren laten afmaken. Hoek van Holland krijgt geen overdekt zwembad Dit heeft het Rotterdamse college van B en W laten weten aan de Hoekse vereniging Zwem badfonds. Het college zegt geen medewerking te zullen verlenen voor zo'n 25 meter- bad omdat er in de regio Westland slechts behoefte is aan 2 of 3 kleine overdekte zwembaden. Dit staat in een in 1971 verschenen rapport Spreiding overdekte zwembaden In Zuid-Hol land". Sinds het verschijnen van het rapport zijn er in snel tempo overdekte baden gekomen in VGravenzande, De Lier, Monster en Naaldwijk. Bovendien zijn er vergevor derde plannen voor zwem baden in Wateringen en Schipluiden. Volgens het Rotterdamse gemeentebe stuur hoeft de geringe af stand tussen De Hoek en 's-Gravenzande geen belem mering te zijn voor de Hoe- kenaren om overdekt te gaan zwemmen. Daarnaast menen B en W dat een nieuw overdekt bad in Hoek van Holland het 's-Graven- zandse bad onderbezet zou maken. Het bestuur van de vereniging Zwembadfonds is erg boos over het antwoord uit Rot terdam. Men meent dat het overdekte bad een politieke zaak is geworden en dat de Hoekse bevolking jarenlang is bedrogen. „Hoek van Hol land betaalt wel mee aan de tekorten van het openbaar vervoer en aan de tekorten van de Rotterdamse zwem paleizen", zo zegt de vereni ging. Inmiddels is ook bekend ge worden dat de op 23 april geplande forumavond over het Hoekse zwembad toch door zal gaan. Dit ondanks het bericht dat hier dan geen afgevaardigden van het gemeentebestuur aanwezig zullen zijn. Alleen recreatiewethouder Joh. de Jong zal dan komen om de weigering van Rotter dam nader toe te lichten. De vereniging hoopt nu dat de bewoners hun grieven zullen uiten. Vlaardingen Zeven buitenlandse toeristen en twee Nederlanders hebben een nacht in een Vlaardingse cel doorgebracht Zij kon den nergens onderdak krijgen en hebben ach tot de Vlaardingse politie gewend. En niet te vergeefs. Na een kop koffie de vol gende ochtend hebben zij hun pasen verder elders gevierd. Geur van houtskool, wie rook en geroosterd vlees. Mensen die zich aan saté, loempia's en pangsit go- reng tegoed doen. Dat is het beeld van de Pasar Dalam, die vanaf zater dag tot gisteravond elf uur in de Margriethal in Schiedam een onderdak vond. Eten was er genoeg. De smulientjes waren tegen over de stands met mode ruim in de meerderheid. Het bezoek hoefde echter niet tot consumeren al leen te worden bdperkt De organisatoren hadden voor een afwisselend amusementsprogramma gezorgd, 's Avonds waren er artiesten als Sandra, zaterdag, Saskia en Ser ge, zondag, en Barbara en Bas, maandag. De vrouwelijke bezoekers konden genieten van ver schillende modeshows. Deze werden gelopen on der muziek van een In disch groepje Kinderen konden ruim aan hun speelse trekken komen. Achter in de hal was een fiets skelterbaan aange legd, er kon getekend werden op schoolborden en ook de zandbak ont brak niet Het fraaie paasweer is oor zaak voor het feit dat dit jaar minder mensen de pasar bezochten dan het vorig jaar. Van organïa- tonsehe kant bestond ecHter wel tevredenheid. Het gebeuren zal dan ook in de toekomst weer doorgang hebben. Schiedam De achttienjarige Schiedammer R. T. is zaterdag in de Lange Haven gevallen. Hij was onder invloed van alco hol De eveneens achttien jaar oude J. K. wierp hem een red dingsboei toe. Toen de politie arriveerde was de man al op het droge geholpen. Scbiedam/Vlaardingen Over de kwaliteit van de bagger die is opgespoten in Schiedam-Noord, de Broekpolder en de Lickebaert neelt mevrouw Lieke Biaauw-Rieu uit Schiedam vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. Het PSP-Iid vraagt onder meer of het «lüerdaad de stof cadmium bevat dat de gevreesde atal-atairiekte kan veroorzaken. Ook over eventuele andere stof- fen in de baggerspecie die voor het milieu en de volksgezond heid gevaarlijk zijn wil het lid van Provinciale Staten alles we ten. Zij zou graag willen dat nten een onafhankelijk instituut Je opdracht geeft om een on derzoek in te stellen naar de kwaliteit en de eventuele nade lige gevolgen van de bagger die uit de Rotterdamse havens af komstig is. Voor die nadelige gevolgen zou dan ook het oppervlakte-water onderzocht moeten worden. Verder is gevraagd of en zo ja wanneer de bagger wordt ver wijderd indien zij inderdaad giftig zou blijken te zijn. Op de waslijst van vragen wordt ook opheldeiing gevraagd over de financiële gevolgen daarvan. "Geldt ook hier de regel dat de vervuiler betaalt?" zo stelt me vrouw Blaauw-Rieu naar aan leiding van de diverse perspu blicaties over de mogelijke ver giftiging. Vlaardingen De bewoners van de Indische Buurt zijn erg teleurgesteld in het overgrote deel van de Vlaardingse raadsleden, g omdat 2ïj geen interesse! hebben getoond in de reno-1 vatieplannen in deze wijk. i Onlangs zijn twee kijkdagen, gehouden in de proefwo- ning Boeroestraat 15, die deel uitmaakt van een com plex van 356 simplexwonin gen. In deze woning zijn de ramen gemoderniseerd en voorzien van hardhouten kozijnen. Er waren veel klachten over ver rotte kozijnen. Het ligt in de bedoeling om alle woningen van het complex zo te verbete ren. De kosten van het project bedragen ongeveer één miljoen gulden. „Straks moeten de raadsleden be slissen over dit project. Er zijn er slechts twee komen kijken. De rest heeft niet eens de moei te genomen om te zien om wel ke verbeteringen het gaat", ai- dus een woordvoerder van de Buurt commissie, die de kijkda gen had gehouden. estraat met de proefwonina waar de verl aangebracht. Duidelijk is net verschil m De Boeroestraat met de gen al zijn te zien. In totaal kwamen wel 355 bezoe kers naar de Boeroestraat, on der wie wethouder Bas Goud- naan en directeur Neelemaat van het gemeentelijk woningbe drijf. Uit de reacties bleek dat veel omwonenden wel enthou siast waren over de verbeterin gen, maar dat men zich wel zorgen maakte over de huur verhoging die deze ingreep tot gevolg zal hebben. Dezer dagen wordt nu een erfque- te gehouden onder de bewo ners, waarin zij zich kunnen uitspreken over de vernieu wing, Daarna komt ook nog de gehele aanpak van het complex aan de orde. Directeur Harberts van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg-Noord: „De recessie kwam hier later, de ople ving van de econo mie ook". Vlaardingen/Schiedam/Maassluis Het Rijnmondge bied loopt achter bij het herstellen van de economie. Afgelopen maand waren er in het hele land 21.000 werklozen minder, in de provincie Zuid-Holland al leen was die daling slechts duizend man. In het gebied Nieuwe Waterweg-Noord was een kleine da ling te bespeuren, in Rotterdam bleef het aantal, werklozen gelijk. „Net zo goed als hier de re cessie later is begonnen, zien we nu ook dat de ople ving later komt", aldus di recteur Harberts van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord. „In de rest van het land lijkt de zaak weer aan het opleven. We hebben hier wel minder pieken. Alles gaat geleidelijker en dat is op zich weer gunstig te noemen". Volgens Harberts was er in dit gebied tot oktober 1974 een zo genoemde vraagmarkt (met an dere woorden, er was meer vraag naar werknemers dan. aanbod). Op dit ogenblik is er sprake van een typische aan-' bodmarkt (meer aanbod dan vraag). Opvallend is bijvoor beeld dat in de metaalsector geen enkel bedrijf uit deze om geving personeel werft „Het moeilijke bij de metaal is dat de werkelijke problemen nog steeds op tafel liggen. Zelfs bij een opleving van de economie zullen die eerst moeten worden opgelost", aldus de GAB-direc- teur. Zijns inziens is er thans ook sprake van veel .verborgen' werkloosheid. Karweien die vroeger werden uitbesteed aan onderaannemers worden nu door eigen personeel gedaan. Schiedam Diep verbolgen over de gang van zaken stond Maar ten K., een 43-jarige afdelmgs- baas tut Schiedam, voor de Rot terdamse politierechter. K. was op 19 september van het vorig jaar door de heer W. M. van der Velde op zijn fiets van de sok ken gereden. De verdachte, die hierbij een gescheurde broek opbep, maakte zich dermate kwaad, dat hij de zaak opgelost wilde zien door de politie. Dit werd echter door de automobi list geweigerd. K. haalde hierop snel de contactsleuteltjes uit Van der Velde zijn wagen, waarna de vechtpartij een feit was. De verdachte was het er helemaal met mee eens, dat hij zich alleen moest verantwoor den. „We hebben toch 2eker mekaar geslagen", zei hij bele digd. Politierechter mr. J. J. M. van Benthem hield K. wel voor, dat hij Van der Velde een blauw oog had geslagen. „Van der Velde deed pas na vier dagen aangifte. Wie zegt mij, dat hij het blauwe oog ook niet met voetballen heeft opgelopen", voerde K. als verdediging aan De officier van justitie mr. L. Janssen kwam tot een eind van driehonderd gulden boete en drie weken cel voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Hij zag het optreden van K. als een groot gebrek van zelfbeheersing. Mr Van Bent hem was het hier mee eens gaf daarbij de man nog een ernstige waarschuwing gezien het feit, dat K. met voor het eerst voor een dergelijk geval met de justitie in aanraking was gekomen. „Ik ben het er toch eigenlijk met mee eens Ik wilde de politie er wèl bij heb ben en Van der Velde niet Daar draaide het hele punt om", waren de laatste woorden van K. Hij besloot toch maar niet in hoger beroep te gaan. Over de jeugdwerkloosheid zegt de heer Harberts erg voorzich tig te zijn met prognoses. .Mi nister Boersma heeft gezegd dat er aan het eind van dit schoolseizoen voor ongeveer 50.000 van de 200.000 leerlingen geen werk zal zijn. Be durf dat niet zo hard te zeggen. Er zijn nog teveel factoren die dat kun nen veranderen". Wel vindt hij dat er een steeds grotere kloof komt tussen dat gene wat de van school komen de jongeren hebben geleerd (het schoolprodukt) en de bruikbaarheid in het bedrijfsle ven. Volgens hem zijn de mees te jongelui niet direct inzetbaar en produktief in het bedrijf waar ze gaan werken. Schiedam De PvdA gaat waar schijnlijk bemiddelen tussen de bouwvereniging St Jozef en de gelijknamige actieraad, die in Schiedam-West tegen Renovatie protesteert Donderdag besluit de fractie van de socialistische partij, of een werkgroep zal worden ingesteld die zich met de problematiek gaat bemoeien. Vorige week donderdag vond al een gesprek plaats tussen twaalf vertegenwoordigers van de actieraad en de PvdA-werk- groepen voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening. Ter sprake kwamen toen de dreige menten, die de actievoerders hebben geuit na een vruchte loos gesprek met het college van B. en W. De actieraad heeft zich voorgenomen om straten te blokkeren en leegstaande hui zen in West te kraken, als St Jozef toch overgaat tot algehele renovatie van twee blokken huizen in die wijk. Hoewel volgens wethouder voor communicatie-, wijk- en jeugd zaken Hans van der Wilk (PPR) de actieraad en B. en W. op dezelfde golflengte denken, kreeg de actieraad na een ge sprek met twee wethouders de indruk, dat vanuit het gemeen tebestuur geen steun te ver- wachten is. Ineke van Kas teren van de actieraad: „Daarom gaan we nu hard optreden". Om de zaak niet uit de hand te laten lopen, willen de werkgroe pen volkshuisvesting en ruimte lijke ordening van de PvdA er voor zorgen, dat St Jozef en de actieraad elkaar vinden. Daar toe zal in de fractievergadering van donderdag het verzoek worden gedaan om een nieuwe werkgroep tijdelijk in te stellen, die gaat bemiddelen. Het zit erin, dat de fractie daarmee akkoord gaat Eerder bemiddel de een PvdA-werkgroep al eens tussen de vereniging volkshuis vesting en een bewonerscomité uit de Usselmondesestraat, toen in de Gorzen (Schiedam- Zuid) conflicten over renovatie waren ontstaan. Bij Wilton Feijenoord zijn vijf koperdieven op heterdaad be trapt De veiligheidsdienst van de werf bemerkte dat vijf kabelwerkers uit Ooitgensplaat in de leeftijd van 22 tot 34 jaar, er vandoor wilden gaan met 75 kilo koper, verwerkt in kabels. Schiedam Twee meisjes en drie jongetjes hebben hun paas vakantie besteed met het met stenen bekogelen van een trein. De meisjes, zeventien en veer tien jaar oud, en de jongetjes, elf, twaalf en dertien, zijn door een terreinkecht gepakt en naar het politiebureau gebracht Zij zijn na een flinke uitbrander naar de ouders teruggebracht Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe in combinatie m»t: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 634, Rotterdam,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1