Champagne op veld van IFC SVDPW maakt het OSS erg moeilijk Westland- Zuid beste basket balteams Voor Excelsior'20 titelkans bijna verkeken Niemand verveelt zich bij Ursus RKWIK: uithuilen en opnieuw beginnen ONVRIENDELIJK BESLISSING Toernooi van VDBE groot succes Schiedammers kunnen 20 voorsprong niet aan GELUK 6 Schiedam Ursus heeft op het bezoekende 's-Gravendeel een nipte overwinning van 1—0 ge boekt Beide teams speelden attractief voethal en het pu bliek heeft zich dan ook niet verveeld. Ursus ging van start zonder Henny Verschoor, waar door Verwey als laatste man ging spelen en Leen Ras in de spits kwam te lopen. Ursus speelde wat beheerster dan de bezoekers, die het veelal moes ten hebben van lange trappen, waarmee de verdediging van Ursus wel raad wist Het meer verzorgde spel van. Ur sus had tot gevolg dat er kan sen kwamen om tot een. doel punt te komen. Een kopbal van Nïeuwstraten ging echter naast en uit een omhaal van Leen Ras ging het leer over de lat Vlak voor de rust maakte Van Dijk een overtreding. Dat ge beurde net binnen het straf schopgebied en het gevolg was dan ook een penalty- Het was voor heel Ursus toch. wel een opluchting dat Gerritsen te on nauwkeurig mikte en de hal naast schoot. Kort na de hervatting had Ursus weer al het geluk van de we reld. Doelman Kuiters was on nodig ver uitgelopen en trachtte toen al voetballend de baïte spelen- Dat lukte hem niet, waardoor een van de bezoekers een kans kon wagen. De bal verdween uit de lob, tot gerust stelling van Ursus, naast het doel. Ih de twaalfde minuut kwam er weer een strafschop. Nu voor Ursus, omdat de ver naar voren gekomen Aad den Held werd gevloerd- Het schot van Hans Schinkel werd echter door de doelman gestopt Sen satie volop dus, maar een doel punt bleef uit. Het ging er naar uitzien, dat de partij die tot een doelpunt kwam ook de wed strijd zou gaan winnen. Dat gebeurde dan ook. In de 35e minuut was het John Nagel hout, die een dieptepass lan ceerde Nïeuwstraten was er precies op tijd bij om het leer beheerst in te trappen: 1—0. Ursus hidd die voorsprong ste vig in handen, want wat de bezoekers ook probeerden, de thuisclub stond de gelijkmaker niet toe, met in het achterhoofd dat Fortuna nog wel eens een misstap kon gaan maken De Vlaardingers deden dat echter niet en zo mag Ursus het vol gend seizoen weer gaan probe ren een gooi te doen naar de titel. SVJF kampioen in 't Nieuwelant Viaardingen - R KWIK-S VW was gisteren een sleixtelwed- strïjö. Immers, voor RKWIK stond de degradatie op het spel en voor SVW een kampioen schap. Na afloop waren er in beide kampen dan ook heel verschillende stemmingen. Door de overwinning van I—0 was SVW kampioen geworden en degradeerden de Vlaardin- gers naar de vierde klasse. Vreugde en droefenis, geschei den door een dunne wand. SVW heeft de magere overwin ning zeker niet kado gekregen. RKWIK, vechtend voor de laat ste kans, is strijdend ten onder gegaan. Indien Vrouwe Fortuna wat meer op de hand van de VLaardingers was geweest dan was de overwinning wellicht in eigen huis gebleven. Immers, het veeltallige publiek heeft kunnen zien hoe de thuisclub na de rust het initiatief nam en de kampioenen in de verdedi ging drukte. Keer op keer golfden de aanval len op de Gormchemse veste af. Dat bastion hield echter het hoofd koel en zorgde er voor dat alle bressen weer gedicht werden. In de eerste helft was het toch wel SVW dat de toon aan kon geven en dat in de tiende minuut dan ook kon uit drukken in een doelpunt Naar later zou blijken ook het enige. De verdedigers van de thuisclub gaven weinig of geen kansen weg. Na de rust dus een fel aanvallend RKWIK Het moest wel en SVW kon ervaren dat een kat in het nauw nog rare sprongen kan maken. Het zou Op dat moment lang niet vreemd geweest zijn, indien RKWIK tot een doelpunt was gekomen Dat bleef echter uit, al was Peter de Witte er heel erg dicht bij. De thuisclub wist van geen ophouden en het moet voor de voorhoede een beetje moedeloos zijn geweest RKWIK is strijdend ten onder gegaan en dat strekte de elf dapperen tot eer. Moe gestre den en teleurgesteld zochten zij de kleedkamers op, maar niet eerder dan na hun tegenstan ders" 'te hebben gefeliciteerd en in de bloemen gezet te hebben. Voorzitter Remmerswaal na de wedstrijd: „Het is allemaal jam mer, maar daarom niet ge treurd. We beginnen het volgen de seizoen weer met goede moed' FORTUNA KAMPIOEN Hendrik Ido Ambacht Rijkelijk vloeide de champagne op het knusse veld van IFC in H.I. Ambacht. For tuna was kampioen van de vierde klasse. Arie Verburg: „Een beloning voor een sei zoen lang hard wer ken". De Viaardingcrs wonnen de moeilijke uitwedstrijd met als beloning bet kam pioenschap met 3—0. Maar IFC komt de eer toe dat zij het niet cadeau heeft gegeven. Vanaf de aftrap trachtte IFC met een verrassingsoffensief Fortuna onder de voet te lopen. De eerste vijf minu ten had dit succes. De Vlaar- dingers werden verrast en konden door zenuwen ge plaagd geen bal goed raken. Langer dan vijf minuten duurde de stormloop van de thuisclub niet Fortuna slaagde er in, vooral door het harde werken van Aad de Heer en Jan Bou- man op bet middenveld het IFC-offensief tot staan te brengen, waarna de Vlaar- dingers zelf in het offensief gingen. In de dertiende mi nuut had dit succes. Aad de Heer mocht een vrije trap namen, legde de bal op het hoofd van Patrick Hilarius die terugkopte op de goed Alles wat Fortuna is op de foto, blij lachend en zwaaiend met de kam- pioensbloemen. meegekomen Han Vereoute- ren. Met een korte beweging speelde hij zich vrij en schoot onhoudbaar voor doelman Jan Steehouwer Fortuna op 0—1. Het talrijke Vlaardingse pu bliek ging er eens goed voor zitten, want nu zouden de rood/gelen wel doordrukken. Dit was echter een misreke ning. Meer vechtend tegen eigen zenuwen dan tegn de tegenstander, mislukte aan Vlaardingse zijde bijna alles. Tot op het middenveld waar Aad de Heer weer bergen werk verzette, liep het alle maal nog wel, maar voorin ging het mis. Trainer Arie Verburg: „Dit was voor ons de moeilijkste wedstrijd van dit seizoen. Op enkele uitzonderingen na bereikte bijna niemand zijn normale vorm. Wellicht een gevolg van de thuiswedstrijd tegen ÏFC die nog al romme lig is verlopen. De angst om hier te falen speelde dan ook zeker mee". Ook IFC kwam, met uitzon dering van linksbuiten Cees Frijters, zelden tot goed voetbal waardoor het spel peil steeds verder wegzakte. Acht minuten voor rust werd Fortuna de kans om op 0—2 te komen door de zwak leidende scheidsrech ter onthouden. Zwaar op de huid gezeten door Patrick Hilarius maakte de laatste man Bas Plezier hands in het strafschopgebied. De scheidsrechter besloot ten onrechte tot een vrije schop buiten de lijnen. Het schot vn Hilarius werd door de doelman bekwaam gestopt. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Beide ploegen slaagden er niet in tot redelijk spel te komen. Bovendien werden de persoonlijke duels door de lankmoedigheid van de scheidsrechter steeds on vriendelijker. De scheidende IFC-trainer Aad Bak, die overigens nog steeds geen nieuwe ploeg heeft, zei: „Het is aan de zelfbeheersing van de spelers te danken, dat het met uit de hand is gelopen. De scheidsrechter wilde ken nelijk niemand voortijdig verliezen". Toch moest één speler voortijdig het veld verlaten. IFC-doelman Jan Steehouwer raakte bij een botsing met Peter Zonneveld dusdanig gewond, dat hij moest worden vervangen. Een kwartier voor het laatste fluitsignaal besloot Fortu- na-trainer Arie Verburgh tot een wissel. Aad Biesheu vel werd als spits ingezet en het was juist deze speler die Fortuna definitief op winst bracht Acht minuten voor tijd veroverde hij op de middenstip de bal, wrong zich tussen beide centrum verdedigers door en kon vrij oprukken. Beheerst om speelde hij invallerdoelman Dick de Jong en bracht zijn club op 6—2. Vanaf dat moment was IFC definitief verslagen. Fortuna wilde meer en trok onstui mig op het vijandelijke doel af. Jan Bouman schoot een vrije schop op de lat en Aad Biesheuvel raakte nog een maal de paaL Beide acties hadden bij wat meer geluk evenzovele doelpunten kun nen opleveren. Maar wie treurde daar bij Fortuna nog am, het was kampioen en liet zich de champagne goed smaken. Aad Biesheuvel gaat zijn solo, ingezet vanaf de middenlijn, besluiten. Na doelman De Jong te hebben omspeeld knalt Fortuna's invaller num mer twee in het doei. Toen ook beleefde Fortu na een voorproefje van de kampioensvreugde... Schiedam Scheidsrechter Dijkers uit Voorschoten had tijdens de wedstrijd SVDPW-OSS beslist zijn dag niet. Het gevolg was, dat de wedstrijd wat uit de hand liep en het vooral na de rust een rommelig duel werd. OSS, dat de punten hard nodig had om zich te vrijwaren van degradatie, heeft voor elke meter grond gevochten om tot minstens een gelijkspel te komen. Het is zelfs meer geworden- Het werd een overwinning van 2—0 en het deed daarmee een stap in de goede richting. SVDPW heeft zich zeker niet zo maar willig naar de slachtbank laten voeren. Het heeft bijzon der goed partij gegeven en daarmee zeker aan de sportieve plicht voldaan. Wellicht daarom ook werd het een wedstrijd met talrijke incidentjes, waartegen de scheidsrechter niet of ver keerd optrad. De heer Dijkers voelde zeker zelf ook wel aan dat hij een minder goede wed strijd had geleid, want om dis cussies te voorkomen kwam hij na afloop niet zoals gebruike lijk is naar de bestuurskamer. Twee spelers van OSS gingen bij hem in het boekje. Het was onherroepelijk. OSS heeft de gehele wedstrijd door hard gewerkt en alles „uit de kast" gegeven waarover het bezat De overwinning was dan ook zonder meer verdiend. Toch was in de eerste helft SVDPW technisch een tikkeltje beter. Dit werd bij OSS echter vergoed met onvermoeibaar hard werken. Scoringskansen kwamen er heel weinig en de beide keepers hoefden dan ook weinig in actie te komen. In de tweede helft begon dan ook met de stand 0—0. Reeds in de eerste minuut werden die cijfers veranderd. Aad Kie- le trok de bal goed voor en voor de goed meegekomen Schreu- der was het toen geen moeite om OSS naar een voorsprong van I—O te koppen. OSS, ont zettend blij met dit doelpunt, ging de zaken nog energieker en fanatieker aanpakken. Bij SVDPW liet Henny Bras zich vervangen door Martin Slaven burg. SVDPW wilde zich niet gewonnen geven. Het leek er op dat Piet Krijnen uit een vrije trap van Brand tot de gelijkma ker zou komen, maar uit zijn kopstoot ging de bal net over de lat Aan de andere kant had doelman Bras geluk, toen Van Donk tot twee maal toe vrij voor doel staand naast schoot. Tien minu- ten voor tijd kwam het toch wel verdiende tweede doelpunt voor de bezoekers. Even was er een onoplettendheid in de ver dediging van SDPW en toen kon Raaymaker uit een voorzet van Kiele met een schitterende kopbal de eindstand op 0—2 bepalen. Maassluis Het paasbas- ketbaltoemooi van Sto merij van den Bosch Eagles is ook dit jaar een groot succes gewor den. Maar liefst 65 teams van scholen uit Maassluis, "Viaardingen en Maasland namen aan het goed en vlot verlo pen toernooi deel. De Vlaardingse scholen toonden zich in bijna al le groepen de sterksten. De eerste dag van het toernooi, dat inmiddels een traditie is geworden, was voor het mini basketbal. Hieraan deden scho len uit Maassluis en Maasland mee, waarbij bleek, dat het peil duidelijk hoger lag dan vorig jaar. Van de vijf meisjes teams toonde de Groen van Prinste- rerschool (Maassluis) zich de sterkste. Het team had een be ter doelgemïddelde dan de Prins Bemhardschool (Maas sluis), die tweede werd. Bij de jongens mini streden zes teams om de hoogste eer. Het werd hier een dubbele triomf voor de Groen van Prinsterer- school, die zowel de eerste als de tweede plaats opeiste. Bij de oudere leeftijdsgroepen gingen de meeste prijzen naar de Vlaardingse scholengemeen schappen. Niettemin had Maas sluis hierin toch een groot aan deel, omdat er in de teams een groot aantal Maassluise leerlin gen meespeelden. Het meisjes team van 16 jaar en ouder van Westland Zuid speelt zelfs ook als verenigingsteam bij de Eag les. Bij de meisjes 12/13 jaar was het een complete Vlaardingse aan gelegenheid. De eerste prijs was voor de Groen van Prinste- rerschool en tweede werd hier Westland Zuid. Bij de jongens 12/13 jaar legde Wesüand Zuid beslag op de eer ste plaats, voor de Caland-LTS (Maassluis). In de reserve poule jongens 16 jaar en ouder zegevierde de Caland-LTS, voor Casimir (Viaardingen). Als hoogst geëindigde Maassluis team speelde de Caland-LTS ook mee in de poule van 16 jaar en ouder. Het team hield zich daar goed staande, al kon het niet verhinderen dat Westland Zuid als eerste eindigde. Bij de meisjes 14/15 jaar .was Westland Zuid de Casimirge- meenschap voor. Bij de jongens van dezelfde leeftijd waren de rollen hier juist omgedraaid. De eerste prijs bij de meisjes van 16 jaar en ouder was voor het nu als schoolteam spelende Westland Zuid. Delft Trainer Aad Bierhuizen van Excelsior was na de uitwed strijd tegen Full Speed een teleurgesteld man. Niet omdat door het gelijke spel van 2—2 de kans op een kampioenschap zo goed als zeker van de baan is, maar omdat zijn pupillen in de tweede helft een voorsprong van 2—0 verspeelden. Excelsior bleef na die voorsprong van 2—0 aanvallend spelen. Verwaarloosde zelfs de verdedi ging en dat wer de Schiedam mers uiteindelijk noodlottig. In de eerste helft speelde Excel sior een knap spelletje- De ploeg was gemotiveerd en was dan ook bijna voortdurend d in de aanval. Zo kon het gebeu ren, dat na twintig minuten spe len Peter van der Hoeven goed doorbrak. Hij loste een schot dat in arrenmoede door een aehterspeler uit het doel werd geslagen. Een strafschop dus en Peter maakte bij het nemen daarvan geen fout: 0—1. Excelsior bleef in de aanval. Het spel was echter te gehaast en te nerveus om zoden aan de dijk te zetten, waardoor de rust in kon gaan met een magere voorsprong van 0—1. Wat voor de rust niet meer wilde lukken, gebeurde toch vijf minuten in de tweede helft John Klopper laveerde zich langs en door de verdediging en besloot zijn ac tie met een goed gericht schot. Via de handen van de doelman kwam het leer tegen het net tot stilstand: 0—2. Excelsior maakte toen de fout die voorsprong niet te consolide ren. Het kreeg wel tal van kan sen, maar het ging weer alle maal te gehaast en te slordig. Van het verwaarlozen van de dekking maakte de thuisclub een goed gebruik. Het kwam tot een doelpunt hoewel dat een „frommelgoal" was. Het effectvolle veld deed doelman Koen van der Pas min of meer vergeefs grabbelen naar de bal Gelukkig voor hem stond Heys- ter achter hem. Deze trapte de bal weg, maar helaas voor hem en Excelsior tegen de rug van zijn doelman. Weer kwam de bal terug en Heyster dacht het leer nog voor de tweede keer te onderscheppen, maar deed dat toen de bal de lijn reeds was gepasseerd, 1—2 dus. Dit alles had een waarschuwing voor de Schiedammers moeten zijn, Het bleek roet het geval te zijn. Acht minuten voor tijd kwam de gelijkmaker uit een listig genomen vrije trap. De laatste fase van de wedstrijd speelde Excelsior alles of niets. Het werd niets. Een hard schot van Tieman werd van de lijn ge haald en tot hoekschop ver werkt Daaruit zag Tieman uit zijn kopstoot de bal net over de lat gaan. Peter van der Hoeven' zag zijn schot schitterend door de doelman gestopt en zo kwam er in de stand geen verandering meer. De teleurgestelde Schie dammers konden naar huis gaan met de wetenschap aat door dit resultaat de kam pioenskansen verkeken waren^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6