Goed werk van Gijs den Besten en Joop van Vliet 1 Maasdijk niet meer de enige SENSATIONEEL SLOT VAN EAGLES ODO kan titel niet meer ontgaan Kans op ontsnapping na zege op Be Fair gestegen Havenloop DINSDAG 20 april. 1976 7 GIJS DEN BESTEN (aan het wiel van Koppert) vierde in Midden-Brabant... Den Haa^ Een paasweek- einde zonder regionale wïe- lertriomfen. Want al waren, vooral de junioren en nieuwe lingen van Westland Wil Vooruit/J.W. van Hagen BV heel dicht bij een overwin ning, de ereronde bleef uit. Theo van Tol moest in Zeel and met een tweede plaats tevreden zijn; René Koppert eindigde in Achtmaal als op- één-na-beste en Gino Ammer- laan kwam in Zeeland tot een derde prijs. De beste verrich tingen in drie wielerdagen kwamen echter op naam van twee andere groen-witte rij ders. Gijs den Besten reikte in de tweedaagse junioren- klassieker door Midden-Bra bant naar een fraaie vierde plaats in het eindklassement En in Gerwen onderstreepte Joop van Vliet zijn stijgende prestatie-niveau met een ster ke koers, die resulteerde in een vijfde prijs. Hoofdschotel van het amateuris tische wielermenu was zater dag de klassieke ronde van Drenthe. Een gedevalueerde wedstrijd ditmaal, want zon der wind waren er daar voor de 95 deelnemers nauwelijks problemen. Nadat een hand vol coureurs hun door mate riaaldefect opgelopen achter stand weer snel hadden goed gemaakt (Honselersdijker Leo van Vliet moest, evenals Zeeuw Peter Gödde, zelfs tweemaal van de fiets) dreig de een massaspurt, maar vlak voor de finish in Hoogeveen ontkwamen toch nog vier man. Van Helvoirt greep in dat kopgroepje zijn derde klassieke winst De sprint voor de vijfde plaats bevestig de de moeilijkheidsgraad van de Drenthse ronde. Baanren ner Ger Slot kaapte die weg vddr Rhett van Trigt, Gerrie van Gerwen, Leo van Vliet (achtste en dus opnieuw voor in), Arie Versluis en Rini van Lieshout Veel van die namen waren twee de paasdag ook weer aan het vertrek in de ronde van Ger wen. Daar in het Noordbra bantse leek al snel een beslis sing te zijn geforceerd. Van Gerwen, Gödde en Piet van Leeuwen (drie Van Erp-ren- ners) kwamen voorop met Leyten. Leo van Vliet dichtte knap de kloof van zo'n 150 meter en de slag zou zijn ge vallen. Wanneer niet vanuit de achterhoede het verzet bleef groeien. Met voorin de waaier, die daar op de smalle wegen werd geformeerd. Joop van Vliet, de Honselersdijker, die zaterdag in Edegem (België) twaalfde was gezet: „Ik Teed als een trein. We kwamen met een man of twaalf bij de groep van Leo en - eigenlijk uit ballorigheid - demarreerde ik door". Joop kreeg echter Van Gerwen en Rijks mee en zou buiten schot blijven. Alleen een door Hans Koot (die in de laatste ronde alleen doorging) aange voerd groepje (met Ooster bosch en Francissen) sloot nog aan. Broer Leo, met Hen- nie Peels, net niet meer. Hem restte een zevende plaats. Dit maal achter Joop, die roet rijn vijfde plek dik tevreden was. Piet van Leeuwen werd nog tiende. Dichter bij huis zorgden andere WWV-ers voor knappe resul taten. In Dirksland, waar Wïm van Steenis won, maakten Frans van den Enden (7e), Marcel van Leeuwen (10e) en Wiro "t Hoen (11e) deel uit van een ploegje van negen ren ners, dat, achter drie man die jacht maakten op Van Steen is, de vijfde plaats betwistte. 's-Gravenzander Van Leeu wen koerste ook maandag in de ronde van Steenbergen erg sterk. Hij reed daar zelfs een tijd alleen voorop. Uiteinde lijk won Brabander Kas Fik- torie. "Sel" werd achtste. In Werkendam noteerde intus sen Van Steenis rijn tweede triomf. Weer kwam hij (ge volgd door o.a. Versluis, Mak en Nederlof) in solo aan. In de groep waaruit die toppers weggingen reed ook Nico Toussaint mee. De Naaldwij- ker, vorig jaar als liefhebber uiterst succesvol en nu in "nieuwe" omgeving aardig geacclimatiseerd, bereikte na 100 km een elfde plaats. JUNIOREN De tweedaagse van Midden- Brabant overheerste het programma van de junio ren. Met na de eerste rit (110 km) Ron Bessems in de Ieï- JOOP VAN VLIET ....voor op in Ger wen derstml. Bij de zestien kop lopers handhaafden echter ook WWV/Van Hagen-verte genwoordigers Peter Kop pert (6e) en Gijs den Besten (10e) zich. Brabander Oos terbosch mocht dan na de korte tijdrit (10,7 km) de leiding overnemen; toen al klom Den Besten (14e plaats) naar de zevende po sitie in het klassement. Koppert stelde met zijn "klok" (40e) teleur. De bebrilde Monstemaar sloot met een lekke band de dag ook niet fortuinlijk af. Plaatsgenoot Den Besten wel. Even reed hij - theore tisch - zelfs in het gele lei derstricot, maar dat bleef (na de ritzege van Van Gooi) nog voor Oosterbosch. Gijs' zeventiende plaats in de kopgroep bracht hem, ach ter ook Bessems en Veeke, echter een waardevolle vier de prijs in de eindstand. De criteria leverden dit week einde voor junior Theo van Tol opnieuw een "zilveren resultaat" op. Net als in Eijs- den was er één renner iets rapper dan de Poeldijker. Theo haalde zondag in Zeel and (Noord-Brabant) in de finale Lammertinck en Bel lemakers wel terug, maar zag zich toch nog door snelle Jos Lammertinck verslagen. Een dag later miste in Ger wen Koppert de vlucht, die Timmers de winst zou bren gen. Desondanks reed Peter naar een zesde prijs. NIEUWELINGEN Bij de nieuwelingen dit week einde niet uitsluitend groepsaankomsten, In Acht maal bijvoorbeeld ontkwam Theo van Apeldoorn al vroeg aan de greep van het peloton. Later kon Poeldij ker René Koppert aanslui ten. Het duo bleef voorop, maar voor de eerstejaars nieuweling uit het Westland werd het niet opnieuw een zege. Hij werd geklopt: 2e. In Gerwen een dag later ook trouwens, maar toen gingen hem op de meet meer man nen vooraf (10e). Gino Am- m er laan haalde daar de fi nish niet. Een val schakelde hem (een wond in de arm moest worden gehecht) voor lopig uit. Jammer, want eer ste paasdag in Zeeland reed de Maasdijker nog erg goed. Omdat een massale aan komst niets voor hem is ging Gino al van ver aan. Resul taat: een derde plaats. LIEFHEBBERS -Blijven over de lïefhebber- suitslagen. Met mogelijk de laatste klassering in die ca tegorie van Delftenaar Leo van der Flier. De Ahoy'-man (36 jaar nu) wordt na 1 mei weer amateur. "Want het is niks meer tussen al die jon gens die elkaar niets gun nen", verzucht hij. Deson danks werd Van der Flier in Den Bosch rtog vierde. Joop de Vreede (Pijnacker) werd in Den Dungen acht ste. Hoek van Hollander John Martin zaterdag 15e in Dirksland; zondag 8e in Gel drop en paasmaandag door een val kansloos in Steen bergen. In het Zeeuwse Groede sprintte Naaldwijker Arie Gezel zaterdag naar een vijfde plaats (winnaar de Belg Clerckx). De Spar ta an/Tacx-tramers-veteraan werd gisteren in Sloten vijf de. Clubgenoot Hans Roos (Monster) eindigde als tien de. ffaddinxveén Maasdijk kon na afloop van het tref fen tegen Be Fair weer glunderen. Verlies had voor de Westlanders het einde van de derde klasse ingehouden, maar door de verrassende 1-3-zege op de Waddinxveense formatie is Maasdijk lang niet meer de enige degradatiekandidaat. De ploeg van trainer Henk Denkers (16 put.), heeft nu in de onderste regionen ge zelschap gekregen van HBSS (17 pnt„ verloor van HVO) en ook van Be Fair, dat zich de confrontatie met Maasdijk ongetwijfeld anders had voorgesteld. Eén punt tegen de Westlanders was immers voldoende geweest om alle degradatiezorgen aan de kant te zetten. Be Fair sneed zich echter zelf lelijk in de vin- door Gerard van Staalduinen gers door na een goede eerste helft een 1-0 voorsprong uit handen te geven aan een voor de laatste kans vechtend en daardoor veel harder werkend Maasdijk. De gelijkmaker betekende in fei te het keerpunt in de voor Maasdijk zo belangrijke sleu telwedstrijd. Vanaf dat mo ment zagen Bram van der Hout c& duidelijk meer perspectie ven en gleed Be Fair merk waardig genoeg volledig uit op eigen onmacht Trainer Van Fel duel om de bal bij Be Fair—Maasdijk Arie Haaring in kopduel Bommel: „Dat doelpunt had den wij nooit mogen toestaan. Be Fair Is mentaal helemaal in elkaar gestort nadat die treffer zo vreemd tot stand kwam toen onze keeper werd gehin derd en de scheidsrechter niet ingreep. Wij raakten helemaal de kluts kwijt en ook de inspi ratie en concentratie waren meteen zoek". Be Fair moest derhalve voor bet verlies de hand volledig in ei gen boezem steken. De witte formatie had immers voor de pauze Maasdijk gemakkelijk op een zijspoor kunnen zetten, na dat de bezoekers in de ope ningsfase eerst nog een paar kansen hadden verzameld. Daar bleef het toen bij voor Maasdijk, want op het midden veld werd het steeds nadrukke-» lij ker overvleugeld door een goed combinerend en breed spelend Be Fair. De Waddinx- veense ploeg legde daardoor een duidelijk veldoverwicht op de grasmat en buitte ook zwak meeverdedigen van het Maas- dijkse middenveld en front uit. Vooral Klaas Angenent en verde diger Leo Pol maakten van hun vrijheid gebruik en zetten de Maasdijkse defensie na het eerste kwartier voor steeds grotere problemen. De bezoe kers immers bleven het ant woord schuldig op de opko mende Be Fair-spelers, waar van rechtsback Pol zijn pressie achter het Waddinxveense front In de twintigste minuut kon onderstrepen met de eerste treffer. Na de voorzet van Aad van Leeuwen uit een vrije trap wachtte „heel" Maasdijk op een buitenspelsignaal, maar Pol mocht doorgaan van arbi ter Freeke, die niets onregle mentairs had bespeurd: 1-0. Be Fair teerde voor de pauze duidelijk op die voorsprong. Het bleef met hetere aanvalspa- tronen de Maasdijkse elf ge makkelijk bespelen en werd ook niet geconfronteerd met een tegenstander die voor de thee al andere wapens hanteer de om de strijd te forceren. Trainer Henk Denkers: „Toen had dat wel nodig geweest Voor de wedstrijd had ik ze nog op het hart gedrukt dat ze Be Fair beslist geen ruimte moes ten geven. Maasdijk deed dat wél en ik wist dat Be Fair dan het gevaarlijkst is. In de rust heb ik ze het daarom nog eens gezegd en dat had toch wel resultaat". Inderdaad, want de Waddinx- veense ploeg werd het tweede bedrijf direkt opgejaagd door een agressiever Maasdijk. Het had de zaken straffer georgani seerd en liet na zes minuten al via aanvoerder Bram van der Hout de gelijkmaker bij goalie Kees Verhoef noteren. Het zelf vertrouwen van de geel-zwarten groeide toen zienderogen, al moest doelman Teun de Lange in de 18de minuut nog wel een venijnig schot van Cor Triet buiten de palen ranselen en stuurde trainer Henk Denkers een extra aanvaller (Lou Voogt voor Leen Stok, terwijl Aad Visser naar de backplaats ver huisde) het veld in om daar het rendement van op te strijken. Tot aan het laatste kwartier ge beurde dat echter niet Met de voor spits Siem Bos ingewis selde Henk Vink, raakte Be Fair weliswaar sterker in ver val, maar echt moeilijk kreeg de formatie van trainer Bom mel het defensief toch niet Maasdijk miste toch nog te veel het verrassingselement, maar stopte dat wel in het spel toen het tegen het einde meer risico's moest nemen. De Wad- dinxveense-elf werd meer en meer uit de verdediging gelokt en moest ook de tweede treffer incasseren toen het in de 35ste minuut niet attent genoeg rea geerde op de vrije trap van Bram van öer Hout, die wel door Aad Visser werd benut: 1-2. Klaas Angenent ramde daarna nog op de lat boven Teun de Lange maar dat nam niet weg dat een dartelend Maasdijk fou ten bleef bloot leggen in de Be Fair-defensie. Andries Sonne- veld en Bert Lievaart ontwik kelden in die fase duidelijk meer snelheid dan de ploeg van Cor Triet c.s. en gaven in een spannende slotfase Be Fair de definitieve nekslag. Dat gebeur de in de 43ste minuut toen Dries Sonneveld aan de Wad- dinxveense verdediging wist te ontsnappen en Bert Lievaart voor de zekerheid het laatste „tikje" gaf (1-3). Maassluis Het herenbasketbalteam van Stomerij van den Bosch Eagles heeft zich staande gehouden. Zowel in de competitiewedstrijd tegen Charlois als in het tweede bekertreffen tegen DSS werd beide malen met slechts één punt verschil gewonnen. Met nog twee competitiewedstrij den te spelen kan het kampioenschap praktisch niet meer mis gaan, terwijl de Eagles zich voor de beker nu in de halve finale hebben geplaatst. Wie houdt deMaassluizers nog tegen? Charlois had VDBE al eerder met een onaangename nederlaag ge confronteerd, en ook nu heeft het daar lange tijd naar uitge zien. De thuisclub speelde de hele wedstrijd een fullpress sys teem, waar de Eagles maar moeilijk vat op kregen. Het be tekende dat zij constant tegen een achterstand aankeken, ai was de schade bij de rust nog beperkt: 32—28. Charlois gaf VDBE ook. in de tweede helft weinig kans het eigen geliefde spelletje te spelen. De Maasslui- zers moesten de gastheren nog iets verder voor laten gaan: 45—36 in de negende minuut Toen echter kwam de ommekeer, want in de elfde minuut moest Charlois' beste speler Aad Klos er met vijf persoonlijke fouten uit. Pas toen kon VDBE wat terug gaan doen, wat in de veertiende minuut leidde tot een 53—50 stand. Een sensationeel slot volgde toen, met een 58—58 stand in de voorlaatste minuut Charlois benutte toen een strafworp, en met nog een seconde te spelen leek de nederlaag een feit: 59—58. In het laatste fluitsig naal werd er een fout tegen Henk van der Vaart gemaakt, wat nog twee strafworpen bete- kende. Van der Vaart toonde zich toen uiterst koelbloedig, want beide worpen waren raak: 59—60. Roel Pieper met 26 pun ten en Henk van der Vaart met 10 punten waren de topscorers, HALVE FINALE Behalve op promotie naar de tweede divisie, waarvoor over igens nog promotiewedstrijden volgen, gokken de Eagles nu ook op een plaats in de bekerfi nale. Na tweemaal winst op DSS ritten de Eagles nu bij de laatste vier, wat vooral voor een districtsteam eea opzienba rend resultaat is. In Haarlem had VDBE de eerste wedstrijd van de halve finale al met klein verschil van DSS ge wonnen (59—64). Die vijf pun ten verschil waren royaal vol doende voor de halve finale, want ook in de Olympiahal trokken de Eagles aan het lang ste eind. Het was voornamelijk het controleren van de wed strijd, wat een krappe zege op leverde: 59—58. De hele wedstrijd speelden beide teams in zonestelling, wat de Eagles aanvankelijk een licht overwicht bood. In de negende minuut leidde de thuisclub met 16—8, maar nog voor rust had DSS het verschil bijna wegge werkt: 29—26. Ook in de tweede helft ging het weer gelijk op. Na zeven minu ten was de stand in evenwicht (36—36), maar na een kwartier was DSS toch iets weggelopen: 46—52. Een time-out van coach Rien van Houdt stelde orde op zaken, want het kleine verschil van de eerste wedstrijd stond geen grote nederlaag toe. De Eagles haalden op tot 55-h55 en de laatste minuut ging met 57—57 in. DSS benutte toen een strafworp (57—58), maar Aad Hoogendam hield in de laatste seconden de winst toch nog thuis: 5958. Topscorers waren Henk van der Vaart met 23, Jelle Homans met 11 en Roel Pieper met 10 pun ten. In de strijd om een plaats in de finale wordt Noordkop uit Den Hélder de volgende tegen stander. Maasland De vrees waarmee het korfbalteam van ODO naar Leiderdorp trok om Velocitas te ontmoeten, bleek totaal on gegrond. Voor de thuisclub stond er niets meer op het spel en dat leidde tot weinig inte resse. ODO daarentegen pakte de wedstrijd agressief aan, het geen resulteerde in een ecla tante overwinning: 2—10. Het was voor ODO de laatste competitiewedstrijd, maar het kampioensfeest moet toch nog even uitgesteld worden. Er res ten nog veertig minuten speel tijd van de destijds door de regen gestaakte wedstrijd tegen ONDO. Nu Warmond met één punt minder op de tweede plaats staat en nog een wed strijd moet spelen, is die halve wedstrijd tegen ONDO nog van belang. Vijf minuten na de rust werd die wedstrijd gestaakt wegens een hevig noodweer. ODO leidde op dat moment al met 5—1, en met die stand wordt de wedstrijd weer hervat. Normaal gespro ken kan ODO het kampioen schap dus niet meer ontgaan. Het restant van die wedstrijd wordt zaterdag 1 mei uitge speeld, terwijl ODO zaterdag.in Schiedam tegen ODI speelt om de Nieuwsbladcup. De wil om te winnen van Veloci tas etaleerde ODO al snel. Na vijf minuten draaide Mieneke Vreugenhil handig onder de korf en dat betekende C1. Van. afstand zorgde Arie v.d. Lingen niet veel later voor 0—2, en toen Kees van der Vaart in de vijf tiende en twintigste minuut scoorde, toonde zich al een gro te overwinning aan: 04. Bij het volgende aanvalsvak stok te de Maaslandse produktie echter. Meteen na de rust hervatte ODO de productie, want Martin Boschma schoot al na één mi nuut raait: 0—5. Pas toen kwam Velocitas aan een doel punt (1—5), maar een weer vo luit draaiend ODOhad via Piet van Staalduinen en Miene ke Vreugdenhil weer snbses: 1-7. Velocitas kwam nog aan een tweede treffer, waarop Hetty Zegwaard een antwoord had: 2—8. In de slotfase kwam ODO nog in de dubbele cijfers, toen Martin Boschma twee strafwor pen benutte: 2—10. Wordt ODO over twee weken te gen ONDO kampioen, dan wachten er nog promotiewed strijden. Samen met KVR en Hou Stand moet er dan ge speeld worden om één plaats in de landelijke afdeling. VIaar dingen AtleUekverenigïnj Fort una houdt op Koninginneda; weer de traditionele Havenloop. Or 12.00 uur starten de atleten voor ee wedstrijdloop rond de Oude Have van zes kilometer (vier ronden) e een half uur later beginnen de atlt. ten voor de rit over vier kilomete wat neerkomt op drie ronden- Pré tatielopers kunnen op de dag va de wedstrijd tussen 11 en 12 ut inschrijven in de Lijnbaanhal. Wf strüda tieten moeten dit vddr april doen hij Kees van der Velde, Roerdompstraat 20 te Vlaardinge- Het inschrijfgeld bedraagt voor dereen een rijksdaalder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7