i elertitel voor fim Je irechts RM beste jeugdteai in De I orenbeurs Generale voor de honkbal clubs De Hollandiaan-jeugd in de prijzen m De Hoek blijft grote zorgen Rob Petri nieuwe voorzitter Pollux? DINSDAG 20 april 1976 Vlaardinger profiteert op laatste moment Buitenlanders laten verstek gaan a Opnieuw succes voor Nooteboom CITO-mars Vlaardingen Eén ronde voor het einde had nie mand een stuiver gege ven voor de kansen van Wim Liebreehts. Welis waar reed de door Radio Molenaar gesponsorde coureur een erg sterke koers, maar een beetje wielerkenner weet dat hij het in de eindsprint tegen bijna iedereen moet afleggen. Boven dien telde het leidende kwartet ook Sjaak Koe- vermans in rijn gelede ren, die ongetwijfeld de beste sprintpapieren op zak had. Het clubkampioensehap zou dus zeker naar Koevennans gaan dacht iedereen. Even voor de laatste bocht verraste Wira Liebreehts echter met een vroeg ingezette sprint René de Boer, die net naar de rijen der amateurs is overgestapt, rea geerde attent, maar schakelde in de laatste bocht Doordat deze handeling niet vlekkeloos verliep kon Wim Liebreehts ve le onverwachte meters winst maken. Furieus vloog Koevermans achter De Boer vandaan om alsnog te trachten het clubkampioen schap naar zich toe te halen. Hij naderde Liebreehts zeer dicht, maar slaagde er niet meer in deze voorbij te steken. „Ik wilde als eerste door de bocht", verklaarde Sjaak Koe vermans later teleurgesteld, „maar Wim verraste me een beetje. Schakelt René de Boer niet verkeerd, dan had ik zo weer aan het wiel gezeten. Nu werd het gat te groot en moest ik met de tweede plaats genoe gen nemen". Zoals ook in de clubcompetïtie gebeurt was er voor de club kampioenschappen van De Coureur een A-klasse in het leven geroepen, dus gingen amateurs, junioren, liefhebbers en veteranen gezamenlijk van start Dit resulteerde in een wat overvol peloton waaraan meni geen meende wat te moeten doen. De demarrages volgden elkaar in hoog tempo op wat weliswaar enisle uitvallers ten >*v.^ Wim lieb reehts {hier op kop) profiteerde van mislukte schakel. den het peloton vaarweL Een vaarwel dat echter niet defini tief was, omdat de koplopers er zelfs in slaagden de groep ten slotte, met nog enkele ronden voor de boeg, een lap te bezor gen. Ondanks het feit dat Rudie Liebreehts en René de Boer er nog even tussenuit zijn geweest, wist het leidende sextet een saamhorigheid aan de dag te leggen, die tot de ronde voor- Richard Meeldijk moesten af haken en vier renners nog kan sen behielden op het kampioen schap. Doordat Wim Liebreehts de zaken zo kordaat aanpakte bleef het kampioenschap in de familie, want vorig jaar was het ranen: S. Koevermans (vel), 3, R. Liebreehts (vet.), 4. R. de Boer (aun.), 5. R. Meeldijk (vet.), G. H. v.d. Vaart (liefh,), 7. A. Schouten (liefh.), 8. K. Slieker (üefh.), 9. J. Rijsoord (vet.), 10. A. Brons (liefh.). broer Rudie, die met de palma- Bij de nieuwelingen wist Mm v.d. res naar huis ging. De tweede Burgh na een keiharde slijtage- sprong heeft geleid. gevolge had, maar niet leidde Met die saamhorigheid was het in tot de gewenste verbrokkeling. de slotfase snel gedaan, Eerst Die kwam wel toen de „grote trachtte Hennie v.d. Vaart de plaats van Koevermans bete kende echter ook een kam pioenschap daar hij als eerste liefhebber/veteraan over de meet kwam. mannen" zich met het spel gin gen bemoeien. Rudie en Wim Liebreehts, René de Boer, Sjaak Koevennans, Hennie v.d. Vaart en Richard Meeldijk zei- concurrentie te verrassen, maar UITSLAGEN zijn vlucht droeg met ver ge noeg. Toen hij was teruggepakt Uitslag; 1. en algemeen kaïn- werd het tempo zo hoog opge- pioen: W, Liebreehts (am.), 2. schroefd, dat Van der Vaart en en kampioen liefhebbeis/vete- j het kampioenschap uit het vuur te slepen. Voornaamste concurrent Ed Wittekoek bleek niet bestand tegen diens furieu ze eïndschot Uitslag: 1. en nieu- weHngenkampioen: W. v.d. Burgh, 2. E. Wittekoek, 3. H. v.d. Berg, 4. J. v.d. Hoeve. Ver dere kampioenen: Rob Heijster bij de junioren, Rolf Wittekoek bij de jeugd en Eric Meijer bij de 14-jarigen. Schiedam De buitenlan ders lieten het afweten op het internationale jeugdtoemooi van tafel tennisvereniging NOAD. Vier buitenlandse teams verschenen er niet, tot grote teleurstelling: van de organiserende jeugd commissie. Dat het toer nooi toch door kon gaan en zelfs nog geslaagd mag heten, was te dan ken aan een tweede Zweeds team en Radio Molenaar uit Vlaardin- gen. Hasle Bomholn (De nemarken) en PSV Dus- seldorf (West-Duitsland) hadden daags tevoren nog afgezegd. Van het Belgische Mechelen en het Luxemburgse Chal- laux was zelfs helemaal geen berichtje ontvan gen. Het Zweedse UBTK verscheen echter met twee teams, ter wijl de afvaardiging uit ei gen land naast Scylla (Lei den) en de Schiedamse ver enigingen De Korenbeurs en NOAD welkome aanvulling kreeg van Radio Molenaar (Vlaardingen). Alle moeilijk heden en problemen ten spijt door de omzettingen en wijzigingen in de organisa- - tie, slaagde het op Goede Vrijdag gehouden toernooi toch goed. Niet in de laatste plaats door de grote publie ke belangstelling die het toernooi de gehele dag trok, maar ook door tafeltennis van goede kwaliteit Vooral de Zweden lieten spel van hoog niveau zien, hetgeen ook in de eindrangschikking tot uitdrukking >kwam. Slechts Scylla wist zich tus- Een van de vete wedstrijden tijdens het NOAD-toernooi. ïstvZichti sen dat geweld nog enigszins staande te houden. Er werd gespeeld in twee pou les, met UBTK, NOAD en Radio Molenaar in poule één en UBTK 2, De Korenbeurs en Scylla in poule twee. UBTK 1 en Scylla werden de poulewinnaars, wat een Zweedse halve finale bete kende daar de nummers één en twee elkaar ontmoetten. UBTK 1 zegevierde met 5-1 over de tweede formatie, ter wij 1 Radio Molenaar in de andere halve finale Scylla met 5-3 moest laten voor gaan. De finale tussen Scylla en UBTK leek- aanvankelijk een sensatie op te leveren, want Scylla nam een 3-D voorsprong- De gasten uit Uddevalla namen met 3-5 toch de eerste prijs mee naar huis. UBTK 2 en Radio Molenaar streden om de derde en vier de plaats, die met 5-1 in Zweeds bezit kwam. Het or ganiserende NOAD nam het in de strijd om de laatste plaatsen op tegen stadge noot De Korenbeurs. NOAD won hier met 5-1. NOAD- voorzitter Marcel Hoogwegt reikte na afloop de prijzen uit, waarna het toernooi met een etentje voor de deelne- mers werd besloten. De volledige eindstand: 1. UBTK 1, 2. Scylla, 3. UBTK j 2, 4. Radio Molenaar (Aad van Opstal, Cor de Winter, Jan Jaap van der Mark), 5. NOAD (Rob van der Waal, Joop de Graaf, Herbie Zor- ge), 6. De Korenbeurs (Erik Matthijsse, Ad van Elsëcker, Gert jan Vendelo, René van Enten), i Vlaardingen Vertoefde op deze zonnige paasdagen bijna iede reen op het strand of op de camping, niet de honkballers, die hun laatste oefenduels voor de competitiestart afwerkten. Vanaf nu moeten de respectie ve coachers weten wat hen te doen staat Holy oefende zaterdag aan de. Zwaluwenlaan tegen Feye- noord. Behoudens een produc tieve vierde inning, waarin de Rotterdammers zeven punten scoorden, wisten de Vlaardin- gers goed stand te houden. Veel met jeugd experimenterend kon coach Bob Soudijn met de uiteindelijke 611 nederlaag toch nog tevreden zijn. Eerste paasdag trokken de Vlaar- dingers naar Brabant waar een deniDiistratiewedstrijd tegen eersteklasser UW uit Utrecht werd gespeeld- Ook hier speel de Holy een goede wedstrijd, die maar nauwelijks met 5 werd verloren. Schiedam oefende zaterdag tegen oude rivaal Neptunus. De drie- tanders hadden oud Schiedam- pitcher Hans Vroon op de heu vel, die de aanval van de bezoe kers met 14 maal drie slag geen enkele kans gaf. Bij Schiedam gooide de jonge Fred Reymer. Met de cijfers 6—2—11 leverde hij tegen de gerenommeerde Rotterdamse slagploeg een goe de prestatie. Schiedam verloor met 6—1. Tweede paasdag gebruikte Schie dam om zowel met de honkbal lers als met de softbalsters in Arnhem deel te nemen aan het Esca-toemooi. De honkballers werden met drie overwinningen en een nederlaag toemooiwin- naar. De uitslagen waren: Hoek van Holland Onder dergelijke weers omstandigheden zoals die beide Paasdagen voorhanden waren is een toernooi al bij voorbaat geslaagd. Zowel zondag als maandag kon de voetbalver eniging Hoek van Holland dan ook terugzien op geslaagde toemooidagen, al moest er twee de paasdag enige tijd worden ingelopen in verband met de ingelaste competitiewed strijd. Vooral zondag werd er bij de A-junioren goede strijd geleverd. Het was Delfia dat hier de eerste prijs veroverde, gevolgd door SMV, Hollandiaan. Hoek van Holland en Hoekse Boys. i B-junioren gaven Hollandiaan als winnaar te zien. Tweede werd Delfia met daarachter Hoek van Holland, Dierense Boys en SMV. In de C-klasse wist Honselersdijk de eerste prijs te veroveren. SEV werd goede tweede en daarna kwamen 's-Gravenzandse SV, Hoek van Holland en OSC. De pupülengroep leverde OSC als winnaar op, Honselersdijk, Gravenzande SV, SEV en Hoek van Holland deelden de andere prijzen. Op een toernooi bij SMV in Rotterdam was Hoek van Holland wat de prijzen betreft fortuinlijker dan op het eigen toernooi. Het pupillenteam veroverde hier de eerste prijs, terwijl de welpen op een derde plaats in hun poule eindigden. Hoek van Holland Hoeveel waarde de treffer zal heb ben die Jacques van Vliet in de blessuretijd voor Hoek van Holland scoorde, zal pas volgende week dui delijk' worden. Jacques van Vliet, om studie- en werkredenen dit seizoen uit de Hoekse hoofdmacht verdwenen, mocht een kwartier voor tijd de plaats van Werner Kramer inne men. Na anderhalve minuut in blessuretijd kon hij een doorgekopte bal van Hans van der Ark in de touwen werken. Letterlijk in de al lerlaatste seconden kwam Hoek van Holland langszij GDS, nadat de Hagenaars al na drie minuten de score hadden opengebroken. Daartussenin had grensrechter Louis Vroonland een tweede treffer van GDS weggewerkt door, terecht of ten onrechte, de vlag omhoog te houden na dat de scheidsrechter al naar het midden had gewezen. De goed leidende fluitist keurde sprong was gekomen. Topsco rer Leo Koers maakte gebruik van een aarzeling van doelman Frans Leerdam. De Hoekse goalie kwam te laat omhoog en Koers kon rustig inkoppen. het doelpunt alsnog^af en redde ieo Koers bleef bij GDS de spel- bepaler en vooral in de eerste helft waren de Hagenaars de betere ploeg. Hoek van Holland maar de dwang om die snelle achterstand te moeten inhalen was kennelijk erg groot Hoek van Holland daarmee ze ker van een nederlaag. Een nederlaag die eigenlijk hele maal niet nodig was, zoals ook een gelijk spel niet nodig was. De thuisclub speelde te gehaast, te nerveus, nadat GDS al in de In die fase zat er voor de thuis- allereerste fase op een voor- club ook nauwelijks meer in. In Vlaardingen Het ziet er naar uit dat Rob Petri binnen afzienbare tijd voorzitter John Kaetzke gaat opvolgen in die functie van de vtnhc Pollux. Het bestuur zal in elk geval dat voorstel aan de leden in overweging geven op de algemene ledenvergadering woensdag 28 april (20 uur). Van het huidige bestuur nemen Bert Schoenmakers en Ineke Petri, afscheid. Roelf Peters heeft de laatste weken reeds werkzaamhe den voor Pollux verricht en in dat verband is het niet vreemd dat hij candidaat gesteld is voor een bestuursfunctie. Op de agenda staat onder andere verder de toekomstplannen van Pollux. Dit houdt nauw verband met het feit dat de Vlaardingse hockeyclub over enkele jaren naar de Broekpolder gaat verhuizen. Tot slot stelt het bestuur voor de contributies te verhogen, en wel met minimaal tien gulden. de tweede helft echter hadden de blauw-witten de volle winst voor zich moeten opeisen. GDS speelde duidelijk zonder inte resse. De bezoekers appelleer den zelfs niet toen hun tweede doelpunt op aanwijzen van de Hoekse grensrechter werd afge^ keurd. Verdedigend werd er bij GDS lakoniek ingegrepen, maar de Hoekse aanvallers za gen geen kans om die mogelijk heden te benutten. Werner Kramer, Hans den Boer en vooral de ijverige, maar ze ker niet slim spelende Hans Gardenier lieten heel goede mo gelijkheden liggen. GDS wenste zelfs geen gebruik te maken van het niet geringe windvoor- deel en drong maar sporadisch aam Hoek van Holland was ook in andere opzichten niet erg gelukkig. Achtereenvolgens raakten Peter Rooney, Rien. Voois en doelman Frans Leer dam geblesseerd en de Hoekse goalie moest zich in de laatste minuten zelfs nog door Kees Dekker laten vervangen. De invaller-doelman moest nog een eenmansshow halverwege de Hoekse helft opvoeren om te voorkomen dat Koers ten twee de male kon doorbreken. De gelijkmaker heeft het grootste deel van de kijkers niet meer gezien. De meerderheid van de Hoekse aanhang was al afge dropen toen Jacques van Vliet alsnog rijn kostbare treffer in de GDS-touwen deponeerde. De uitwedstrijd tegen Oranje Blauw is er volgende week al leen maar belangrijker door ge worden. Wiifried Salomons honkslagen Schiedam—DVS 14—1, Schie dam—Esca 3—0, Wit/Geel— Schiedam 4—3, Den Bos— Schiedam 1—4. De softbalsters waren minder succesvaL Zonder coach Wim Falenteyn maar onder leiding van assistent each Wiebe Pan- nekoek, wonnen de Schiedamse dames van het organiserende Esca met 10—7. Van het Haagse Storks (31) en Den Bosch (3—1) werd verloren. Groenoord oefende dit weekeind eveneens twee maal Zaterdag werd tegen het eveneens in de distriktsklasse uitkomende The Flags gespeeld. Met Ab Bruine- kool op de heuvel die met de cijfers 1431 winnende wer per werd, wonnen de Schie dammers met 3—1. Tweede paasdag was Groenoord minder succesvol. Tegen Wasse naar moest het een 8i neder laag incasseren. Ger Droog gooide in vijf innings 6—2—9, waarna Ab Bruinekool met 5—31 het karwei afmaakte. Wiifried Salomons was in beide duels met zes honkslagen uit negen slagbeurten aanvallecd het meest succesvol. Schiedam Opnieuw heeft Willem Jan Nooteboom, Schiedams succesvolle motorcoureur enkele op merkelijke uitslagen ge boekt. In traditionele paasraces te Ammerzo- den behaalde de Schie dammer twee eerste plaatsen. In de 250-cc klasse vertrok hij van een derde startpo sitie om na vier ronden ai rijn concurrenten ach ter zich te laten en met een voorsprong van tien seconden op Van der Hout als eerste te finis hen. In de 500 cc nationaal had Willem Jan Nooteboom een eerste startpositie Van kop vertrokken reed hij zo hard dat hij de staart van het peloton op een ronde achterstand wist te zetten. Ook hier kreeg Willem Jan als eer ste de geblokte vlag. Met een voorsprong van 21 seconden op Bloemhard uit Weurt werd hij op nieuw winnaar. Naaldwijk Na de uitennat* goed geslaagde De Kreek-mar volgt als tweede WestlamL wande! tocht de ClTO-mar vanuit Honselersdijk. Deze v kende wandeltocht, waar trad tioneel van mooie waodelroi tes genoten kan worden, wat zaterdag gehouden vanaf g' bouw Hofwijck. ledercen kan naar keuze: 5,1' 15, 25 of 40 km. wandelen, v lopers op de 40 km. kurn» tussen 9.00 en 10.00 uur Startt en de deelnemers op deojW afstanden van 10.00 - 14-00 O Het inschrijfgeld bedraagt v0 25 en 40 km. ƒ3,- en voor overige afstanden 2.»0 P persoon. Inlichtiragen/iilScbrijvingeB b Meur. R. Vis-Creemers, Bu Haogenboomstraat 76, Hon terscüjk en S. van Berg»» gouwen, Wiliem van J straat 20, Honseleredijk u 01740-27659).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8