SCHIEDAMSCHE COURANT „Bevolking moet plan Midden Delfland maken" GS behandelt klachten uit Koekoekslaan Niet meewerken aan reorganisatie Reorganisatie gezondheidszorg in Maassluis m Geschil college en Stichting Welzijn blijft 1 ÏÜÉifSl^S yjj MARCUS BAKKER OVER SCHEEPSBOUW: Na vastlopen fusiegesprekken met Schiedam en Vlaardingen „Recreatiegebied verzandt in overvloed van wetgevingen" Dief houdt zich slapend Record had Groenoord r* nSPB Nieuw wapen Vrouw in rioolput Woensdag 21 april 1976- - ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25558 - 4 PAGINA'S - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Iedereen gaat uit van een inkrimping in de scheepsbouw, als zijnde een voldongen feit. De dis cussie gaat alleen nog over het hoe en wie. De arbei ders moeten echter weige ren om die uitgangspunten te aanvaarden. Aan de reorganisatie moeten zij niet meewerken. Het is nog geen uitgemaakte zaak. Voor het te Iaat is moeten wij een tegendruk leveren die er voor zorgt dat de vakbeweging niet door de knieën gaat", zo stelde Mar cus Bakker, fraktie-voorzit- ter van de CPN in de Twee-- de'Kamér, gisteravond in Schiedam. Dat gebeurde tijdens een vergadering van de partij die door onge veer zestig mensen werd bezocht Op'deze bijeenkomst in gebouw Christelijke Sociale Belangen aan "de Lange Haven gebeurde iets dat Marcus Bakker zijn Marrus Rakkpr ntetoravnnri hele leven nog niet was overko- eJh£ïïw e S'SteraVOnd men: zijn stellingen over de ma- leaam. Maassluis De openbare ge zondheidszorg in Maassluis wordt gereorganiseerd. Het college van burgemeester en wethouder heeft daartoe een plan op tafel gelegd, waarin onder meer wordt voorgesteld om een full-time gemeentearts te benoemen. Op dit ogenblik is de huisarts A. Gulden part time gemeentearts. Mede door de groei van de gemeente is het dokter Gulden niet meer mogelijk om en zijn huisart senpraktijk en de gemeentelij ke gezondheidszorg voldoende aandacht te geven. Vanavond om half acht zal de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en milieuza ken deze reorganisatieplannen bespreken Binnenkort zal dan de Maassluise gemeenteraad een beslissing nemen. Het besluit om de Maassluise gezondheidszorg te verbeteren «s genomen omdat de fusiege sprekken met Schiedam en Vlaardingen zijn vastgelopen. Onderling hebben deze twee grotere gemeenten wel over eenstemming bereikt over een zekere integratie win beide ge meentelijke GG en GD's. -)e fusiegesprekken tussen Schiedam, Vlaardingen en (la ter) Maassluis werden door kruist door het verzoek van het openbaar lichaam Rijn mond om de gehele gezond heidszorg van Rotterdam en het gebied Nieuwe Waterweg noord over te dragen aan deze instantie. Toen bleek dat Rot terdam niet stond te popelen, was men in Maassluis ook ent housiast. Een extra argument was dat Rijnmond geen enkel apparaat heeft voor het behar tigen van een goede gezond heidszorg. HULPDIENST Korte tijd later kwam wel overeenstemming tussen Schiedam en Vlaardingen. Beide gemeentelijk GG en GD's zouden volledig samen gaan, maar voor Maassluis zou alleen maar een soort hulp dienst gaan fungeren. In Maassluis voelde men daar niet veel voor, omdat men vond dat er dan teveel moest worden betaald en daar te weinig tegenover stond. Ten slotte is nu het college met het voorstel tot reorganisatie van de eigen gezondheidszorg ge komen. In het voorstel staat wei dat een en ander moet gebeuren in afwachting van de totstand koming van een Rijnmondge- zondheïdsdienst. laise in de scheepsbouw werden meerdere malen afgesloten met halleluja-gezang. Dat was niet afkomstig van zijn kameraden, maar van het Toonkunstkoor dat in een ander zaaltje van het gebouw vrij luid repeteerde. Districtsbestuurder Arij van Koe ten bracht op deze vergadering naar voren dat er de laatste tijd maar wordt gemarchandeerd met plannen en rapporten. Jn een decor van affiches met der kreet - „Geen Ontslagen in de Scheepsbouw" voerde Marcus Bakker verder nog aan dat de arbeiders de ondernemers er toe zouden moeten dwingen om de scheepsbouw in stand te houden door onder meer een andere'marktbenadering te zoe ken. „De ondernemers hebben eerst potverteerd op de vak manschap van de scheepsbou wers en hebben daarna op zeer grove wij2e gebruik gemaakt van de crisissituatie om de in kortingen door te voeren. De regering heeft zich nota bene bij deze negatieve houding aan gesloten. Het is een schijnoplos sing om de werven alleen te laten draaien op militaire op drachten. Er is een fatale ont wikkeling, waarbij duizenden mensen op straat dreigen te komen staan. Geruisloze af vloeiingen zijn niets waard. Kijk maar naar de mijnen en de textielindustrie". De communistische wethouder EeUCollé ziet aktie op de wer- - ven helemaal met zitten. Gister avond zei hij daarover: „Het optreden van de mensen bij Gusto, waar onlangs het werk drie kwartier lang werd neerge legd, bezorgde direktie en rege- ring de kriebels". halleluja-gezang delft. Deze tekening maakt de ligging van het recreatie gebied Midden Delfland duidelijk. En de verdeling tussen agrarisch- en recreatiege bied. Dit is het plan van de Stich ting Onderzoek MiSden Delfland die is opgericht door de „Midden Delfland gemeen ten." sdiicdam. I 7A&9ealtzis."** •^rena 3.o.ra^,' J gebied. rekroafcie gebied. Schiedam In de Fokkerstraat hebben politieagenten de 36-ja- rige vertegenwoordiger W. N. aangehouden- Zij hadden de in druk dat iets niet in de haak was: de man hield zich slapen de in zijn personenwagen, toen de agenten kwamen, terwijl de motor ervan nog warm was. Bovendien had hij met olie be smeurde handen. Verder trof fen de agenten in zijn auto een nijptang, draadkniptang, accu klem, en een afdekplaat van een accu aan. De man is meegenomen naar het hoofdbureau van politie, waar hij zei dat hij zich zijn naam en adres niet Toen enkele uren later op het bureau aangifte werd gedaan van diefstal van accu-onderdelen van een vrach tauto, die in de Fokkerstraat stond geparkeerd, bekende de man echter. Proces-verbaal is opgemaakt, waarna hij naar huis mocht. Vlaardingen „Het recreatiegebied Midden Delfland dreigt te verzanden in een overvloed van wetgevin gen". Dit is de aanhef van de brief die de Delftse werkgroep Midden Delfland aan Provinciale en Gedeputeerde Staten heeft verzonden. De werkgroep heeft," om aan het verzanden te ontkomen, een procedure opgesteld waarin de hele bevolking wordt betrokken bij een onderzoek dat als resultaat moet hebben dat er 'omstreeks november van dit jaar een afgerond plan is voor het recreatiegebied. Gaan de openluchtbaden Kolpa in Vlaardin gen en Dolfijn in Maassluis beide pas op 15 mei open, zwembad Groenoord in Schiedam- Noord dat ai voor Pasen, de hekken opengooide heeft nog nooit zo'n goede start gehad. Gisteren hadden al meer dan 5000 mensen het bad bezocht. „Een absoluut record", volgens een medewerkster. „Vorig jaar waren er na een week nog maar 280 geweest. Maar toen regende het." Ook zijn nu al veel abonnementskaarten verkocht dan in vorige seizoenen. Het terras van zwembad Groenoord heeft trouwens een andere aanblik gekregen. De nieuwe pachter ervan, Wiek Lama, die ook de consumptieruimten in het Kolpabad en de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen in beheer heeft, üet het terras moderniseren. Overge schakeld is op zelfbediening. Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen is het niet eens met de Stichting Welzijn over het personeelsbeleid. Zij vinden het goedkeuren van een benoeming door de stichting geen formaliteit. Naar hun mening wordt aan het begrip „goedkeuring" in de statuten van de stichting geen beperking toegeschreven. Zij vinden dat de beoordeling van een te benoemen kracht zich moet uitstrekken over opleiding, ervaring, bezoldiging en ook over de persoonlijke geschiktheid voor de functie. Het college komt met zijn me- De uitleg van het omstreden ning over het omstreden ar tikel elf uit de statuten van de stichting op verzoek van het raadslid Henk Schippers (PvdA). Hij wil ook dat de mening van het college over dit artikel in de mei-verga dering van de raad aan de orde komt. De raad zal zich dan moeten uitspreken of de stichting al dan niet een ge heel zelfstandig personeels- artikel is ter discussie geko men, nadat het college de aanstelling van Peter Ro evers als consulent stadsver nieuwing niet wilde goed keuren, Naar aanleiding daarvan hebben twee krach ten van de stichting ontslag genomen. Zij meenden dat er op deze wijze niet met de gemeente gewerkt kan wor den. beleid mag voeren. Iets wat Het college vraagt de raad door de^ stichting gewenst zich met het door hem ge-. wordt. De stichting over weegt zelfs een kort geding tegen het college als zij geen onafhankelijk personeelsbe leid zou mogen voeren. volgde beleid te verenigen. De raad moet beslissen of de tegenstelling tussen de stich ting en gemeente gehand haafd blijft y Dit nieuwsblad, waann »j ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel 10e in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad RN - VD. Deze bon tn open envelop zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam Kort voor de gemeente Schiedam het huurcontract voor het schoonmaakbe drijf Tankercleaning in mei met twintig jaar gaat verlengen heeft de bewo nersvereniging Zuid een nieuw wapen in de strijd tegen het bedrijf gelan ceerd: een protest-sticker. R CLEAN STANKVuQRZlEKiNG Schiedam In het Provinciehuis in den Haag wordt donderdag over een week het bezwaar behandeld, dat bewoners van de Koekoekslaan in Schiedam een jaar geleden aantekenden tegen het bestemmingsplan Kethel-Oost. Zij waren het er niet mee eens, dat de gemeente het Bouwfonds Nederlangdse Gemeenten huizen liet neerzetten pal tegenover hun eigen woninge- n.Huizen, die afweken van de tekeningen uit het bestemmingsplan zoals de bewoners dat kenden. Hun grootste bezwaar was de blinde muur van elf meter lang en bijna acht meter hoog, die door de nieuwe huizen wordt gevormd en waar zij nu tegenaan zitten te hikken. De Provinciale Planologische Commissie heeft zich al in de zaak verdiept en vindt de bezwaren slaan en de blinde muur groot genoeg is: „Dat is binnen de grenzen van het aanvaardbare." Opgemerkt wordt, dat noch b. en w. van Schie dam noch het dagelijks bestuur van Rijnmond ooit op het bezwaarschrift hebben gereageerd. Er zijn geen adviezen van die kant uitgebracht Volgens de heren Verweij en P.P. Baas, die des tijds het initiatief namen voor de aktie, zijn tegenover hun huizen andere woningen verrezen dan in het bestemmingsplan stond. „Er zouden kleine bungalows in een parkachtig gebied wor den gebouwd. Nu staan er groterere koopwonin gen eri het gebied is niet parkachtig. De waarde van de huizen is door de veranderde aanblik met zeker vijftien procent teruggelopen. We willen genoegdoening." ongegrond. Als Gedeputeerde Staten (GS) een Het zit de twee ook dwars, dat pas overeenkomstig besluit mochten nemen, overwe gen de bewoners van de Koekoekslaan verder te procederen. „We gaan desnoods door tot de Kroon," zei bewoner J. A. Verweij al op 25 - maart vorig jaar in onze krant. De PPC meent, dat de afstand van achttien meter tussen de oudere woningen aan de Koekoek bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan kon worden gereageerd in september 1974, toen de nieuwe huizen al vrijwel waren afgebouwd. „De gemeente is in gebreke gebleven," hebben de bewoners gezegd. „Onfatsoenlijk, dat we nooit zijn ingelicht over veranderde tekeningen in het bestemmingsplan." Op de geel-zwarte plakker, die reeds op menig huis aan de Havendijk en omge ving te zien is, staan te midden van de kreet „Tan kercleaning Stankvoorzie ning" een paar rokende af voerpijpen en een dichtge knepen neus. De stank van Tankerclea ning, die sinds kort geen hinderwetsvergunning meer van de gemeente krijgt, valt volgens de mi lieu-werkgroep van de be wonersvereniging de laat ste tijd wel mee. „Maar dat komt louter en alleen omdat er nu vrijwel geen schepen liggen," al dus een woordvoerder van de werkgroep," opvallend is wel dat we nu in de Gorzen ook stank van an dere bedrijven ruiken. We hebben nog niet precies uitgedokterd welke bedrij ven daar voor verantwoor delijk zijn." Maasdijk De 17-jarige mejuf frouw C. M. uit Schiedam is gistermiddag bij een botsing op de Maasdijk ter hoogte van de Nolweg gewond geraakt Het slachtoffer is met onbe kend letsel overgebracht naar het Holy-zïekenhuis in Vlaar dingen. M. zat in een auto, bestuurd door een Rotterdammer, die vanaf de Maasdijk de Nolweg op wil de rijden. De bestuurder van een van de andere kant nade rende wagen zag de voorgesor teerde wagen te laat en botste er frontaal Op. Een plan dat volgens de werk groep minstens een opsomming van wensen en eisen van de bevolking moet zijn. Het doel is echter dat alle eisen in het plan „harmonieus samengaan'1. „De bewoners hebben nauwelijks de kans om hun stem te laten ho ren." Dit manco is volgens de werkgroep een belangrijk on derdeel van de problematiek rond Midden Delfland en zij wil daaraan veel doen. De procedure om tot het opstellen van een plan te komen, bestaat uit drie fasen: 1. In de eerste twee maanden is het belangrijkste dat de betrok kenen worden geïnformeerd en opgeroepen om mee te doen. Dit moet gebeuren op drie ma nieren: publiciteit in kranten, informatiestand die door het betrokken gebied „reizen" en Midden Delfland-avonden. 2. De nu volgende drie maanden gaan de inmiddels gevormde werkgroepen aan de slag om uiteindelijk met een resultaat te komen waarin de betrokkenen hun visie en wensen voor het herinrichten van Midden Delf land duidelijk maken; in woor den, kaarten en plaatjes. In de laatste één of twee maanden (oktober, november) moeten de resultaten van alle werkgroe pen als een puzzel in elkaar worden gepast Het resultaat van dat werk wordt dan aange boden aan het provinciaal en gemeentelijk bestuur: een bur gerplan voor Middep-Delfland. 3. De procedure om het plan te gaan maken, is nu klaar. De bij Midden Delfland betrokken be volking gaat nu pas echt mee doen, meedenken, zelf doen en beheren. De werkgroep heeft becijferd dat de hele inspraak procedure en de verwerking van de resultaten daarvan bij na tachtigduizend gulden kosL Aan het provinciaal bestuur wordt gevraagd die kosten te betalen omdat, aldus de werk groep „de provincie de voorge stelde procedure moet toestaan en de resultaten gaat gebrui ken." De in Delft gevestigde werkgroep heeft dit plan gelanceerd, om dat: „de ontwikkelingen in Mid den Delfland zorgwekkend zijn. Binnen niet al te lange tijd zullen alle nog te maken plan nen komen als mosterd na de maaltijd. Dan is Midden Delf land al klaar, niet op een ma nier die de bevolking zich zal hebben voorgesteld." Vlaardingen Een 23-jarige vrouw uit Vlaardingen is maan- dag in een rioolput gevallen. Het deksel van de put in de Chopinstraat bleek te zijn ver wijderd. De vrouw liep een beenwond op.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1