Die Förster Christl in Passage Theater Actievoerders willen geen proefwoningen l Blokje rond^ Juridische problemen rond „crossen9' De Hoek langzaam maar zeker in verkiezinggroes msmmm Woningdienst informeert in Mariastraat Het jachtinstinct van mens en dier 99 95 Brief aan raad over Sint Jozef: Uit eigen kweek Ravage na inbraak en verdwenen Ge jodel in De Woudhoek Brug dicht Volle agenda voor Pijpers Breuken bij ongelukken DONDERDAG 22 april 1976 3 Jtajk van Holland De deelge- meenteraad staat positief tegen- over een zogenaamd „crosster rein" voor de Hoekse jeugd. Alleen geeft de juridische kant nogal wat problemen, omdat ook vaak jongens onder de zes tien deze „sport" willen doen, maar formeel nog niet mogen rijden. Het onderwerp werd behandeld tijdens de laatste vergadering van de deelraad. De Hoekse jeugd had de politici hierom gevraagd middels een brief die was ondertekend met meer dan 5 DO handtekeningen. Tot voor kort kon er nog wel worden „gecrosst", maar de politie maakte hier een einde aan. Er werd te vee! gereden op klan- destiene terreinen en ook Op de openbare weg. De jongeren hebben nu gevraagd om een terreintje nabij de Syr- res-fabriek. Volgens deelraads voorzitter Van der Houwen is dat niet mogelijk omdat dit door de fabriek wordt gebruikt. Ook hij zag de juridische proble men. Op een geheel afgesloten terrein zouden wel jongens on der de zestien kunnen rijden, maar dan is er toch nog de kwestie van verzekering en aansprakelijkheid. Volgens het CDA zou een oplossing gevon den kunnen worden door een vereniging op te richten. De PvdA meende echter dat het dagelijks bestuur dat maar eens moet uitspitten en later met nieuwe voorstellen komen. Hoek van Holland Lang zaam maar zeker raakt Hoek van Holland in de verkie- zmgsroes. Op woensdag 2 ju ni zullen hier voor de tweede keer deelraadsverkiezingen worden gehouden. De enige meuwe groepering die mee doet is Hoeks Belang; de lijsttrekker van deze bewe ging die zegt a-pohtiek te zijn, is de heer D. H. de Haas, die vorige keer lijst trekker van D'fifi was en toen gekozen werd. Net als D'66 doet ook de groep Evangelisch Hoek van Holland niet meer mee. De CPN die de eerste keer niet genoeg stemmen behaalde voor een zetel is nu ook weer van de partij. PvdA, CDA en WD doen natuurlijk wel mee. Een der hoogtepunten van de verkiezingsstrijd zal onget wijfeld de forumavond op maandag 17 mei m De Hoek stee worden. Onder voorzit terschap van het Rotterdam se oud-gemeenteraadslid L. M. Bliek zullen dan de Hoek se politieke leiders elkaar te lijf gaan. Aanstaande maan dag vergadert de Commissie algemene zaken van de •Hoekse deelraad al over deze forumavond. Deze bijeen komst begint om half acht Op de agenda staat onder meer een bespreking met de lijsttrekkers van dc aan de verkiezingen deelnemende partijen. Verder zal tijdens deze vergadering de bnef worden besproken van dr. ir. P. J, A. L. de Lint waarin deze terugkomt op een eer der gedaan voorstel om het aantal leden van de Hoekse deelraad uit te breiden van elf naar dertien. „Wij willen geen proefwoningen", aldus de actievoerders in een brief aan Schiedamse gemeenteraad. Schiedam Van de acht operet tes die Georg Jarno in de perio de 1907 tot 1920 schreef, is „Die - Förster Christl" bij het publiek steeds het beste overgekomen. Dat kwam niet in de laatste plaats door de eenvoudige, soms sentimentele melodieën die bij de mensen erg aanspra ken en nog aanspreken, ook omdat de schrijfwijze zo enorm echt operetteachtïg aandoet. Zowel Margret Schram als Ru- dolf Sehock zagen vooral kan sen in het eerste en tweede bedrijf van de operette en heb ben nog enkele nummers daar uit op het repertoire staan. In het Oostenrijk uit de tijd van keizer Joseph de Tweede, met houtvesters, een weelderig ho fleven en een leger waarin het een eer is om te mogen dienen, is tijd voor de romantiek tussen de eenvoudige boswachters dochter (Christl) en met de kei zer van Oostenrijk, Joseph de Tweede. Via allerlei intriges, die variëren van insubordinatie tot jalourie, komt uiteindelijk Op vrijdag 23- en 30 april de Operette „Die Forstchristl" in het Passage-theater in Schiedam. Aanvang 20.15 uur. Uitvoerenden zijn het Rotterdams Operette Ge zelschap en solisten uit ei gen kweek, alles o.I.v. Dick Borst. Regie Harry van Luennen. Kaarten a 8 en 10 aan de zaal of via tel. nr. 810103. de juiste man bij de juiste vrouw terecht VERENIGING Het Rotterdams Operette Gezel schap (R.O.G.) maakt minstens één operette per jaar, die dan tenminste twee maal wordt uit gevoerd. „Polenblut" en „Mas- ke in Blau" zagen we onder andere. Doorgaans speelt de vereniging in de Groote Schouwburg in Rotterdam- Zuid, maar dit theater wordt verbouwd, terwijl uitwijken naar het Rotterdamse Luxor- theater veel te duur werd. Mede daardoor werd het Passage Theater uitgekozen als geschik te vervanger. Koor en orkest staan onder leiding van Dick Borst, die zelf de orkestforma- tie samenstelde. „Die Förster Christl" is zeker goed voor een avondje nuzikale ontspanning en mag eigenlijk door geen enkele operette lief hebber worden gemist Schiedam De aktiegroep Sint Jozef en de bewonersvereniging Schiedam-West hebben aan de gemeenteraad gevraagd om de kredietaanvraag voor de proef woningen van Sint Jozef niet goed te keuren. De raad zal deze brief en de aanvraag van dè roomskatholieke bouwver eniging waarschijnlijk in de vergadering van augustus be handelen. Alle bewoners van de huizen in de Athony Muysstraat, West- frcmkelandsestraat Van Beve renstraat en Huysmansstraat, die men wil renoveren, zijn over deze brief geïnformeerd door middel van een stencil dat door de aktiegroep hüis-aan- huis werd bezorgd, Op dit blaadje wordt de bewoners nog eens geadviseerd geen mede werking te verlenen aan de ko- herder worden de bewon< mende renovatie. De woningen zouden van. behoorlijke kwali teit zijn, de renovatie zou te duur zijn en bovendien zou de prioriteit onduidelijk zijn. Renovatie is volgens de bewo ners vereniging en de groep van verontruste buurtbewoners al leen aanvaardbaar indien de bewoners mogen uitmaken in hoeverre de opknapbeurt zal geschieden. het stencil uitgenodigd om naar de vergadering van de aktie groep Sint Jozef te komen die op vrijdag 7 mei in gebouw Arcade aan de Lange Haven wordt gehouden. Schiedam Inbrekers hebben bij garagebedrijf Nieuwpoort aan de Nieuwpoortweg een ra vage aangericht. De inhoud van het kantoor werd over de vloer verspreid. Na de inbraak w de* i >en ver missingen vastg. Datzelf de geldt voor een uibraak bij de kleuterschool Jacintha aan de Mgr. Nolenslaan. Daar kwam men binnen via een ge forceerd raam. f Schiedam Aan de Lange Nieuwstraat, vlakbij het hoofd bureau van politie, is een Sun beam ter waarde van duizend gulden gestolen. met het kenteken 57- „stQnd geparkeerd voor de woning van de eigenaar, de 27-jarige Schiedammer D.V. Schiedam De bekende jode- iaarster Olga Lowina treedt vanavond op in het diensten centrum De Woudhoek aan het «eyerm andsplein, an deze gezellige bijeenkomst verleent ook het gezelschap Lou Marti medewerking. De aanvang is 's avonds om acht uur Toegangsprijs is drie Schiedam De Koningin Wilhel- minabrug over de Voorhaven is bi de nacht van donderdag op vrijdag voor alle verkeer afge sloten. In verband met herstel werkzaamheden rond de nabij gelegen Buitensluis zal de brug, die de Maasdijk met de Hoofd straat verbindt, vanaf 20.00 uur ontoegankelijk zijn. Er wordt naar gestreefd, dat de brug om o uur 's ochtends weer kan worden gebruikt Vlaardingen De Showband De Pijpers geeft zaterdag een con cert op het Liesveld in Vlaar dingen. De band heeft de afge lopen winter een grote verande ring ondergaar. Het tamboer en trompetterkorps is min of meer een Showbrassband geworden. De jachthoorns zijn verdwenen. Het optreden van De Pijpers wordt vooraf gegaan door een optreden van het jeugdkorps, De Jonge Pijpers. Deze begin nen om twee uur te spelen. De. Pijpers hebben voor de ko mende maanden een zeer druk programma, Op 29 april verle nen zij medewerking aan de opening van het CJV jeugdfes- tijn in de oude Lijnbaanhal. De volgende dag, Koninginnedag, geven zij 's ochtends een show bij het Zonnehuis. Daarna volgt een mars langs de bejaardente huizen Vaarland en De Meer paal en het Holyziekenhuis. In de middag werken ze mee aan het Showfestival op het Veer- plein. Daar zullen ook andere showbands optreden. Op 8 mei geven De Pijpers een showoptreden in het centrum van Vlaardingen. Een week la ter, de vijftiende, geven zij een muzikale show aan de Buiten haven in Scheveningen in ver band met Vlaggetjesdag, Op 29 mei volgt weer een optreden in het Vlaardingse centrum en 's avonds verzorgen ze een Zuid- Amerikaanse lichtshow te Mau- rik. Verder staan op het pro gramma, een optreden in het Belgische Jambais op 7 juni, begeleiding van het Rotterdam se Bloemencorso op 12 juni, intochtbegeieiding van de Avondvierdaagse in Vlaardin gen op 17 juni, een showoptre- den op het Liesveld op 19 juni en tenslotte op 23 juni een op treden bij een Os aan het spit- feest in het centrum van Roc- kanje. Vlaardingen Ingrid W. uit Vlaardingen heeft haar neus gebroken. Dat gebeurde toen zij met haar brommer tegen de achterzijde van een geparkeer de staande vrachtwagen met aanhanger opreed. De vracht wagencombinatie stond op de Anthony Knottenbeltsingel. In grid is naar het Holyziekenhuis overgebracht De 6ó-jarige C. de B. uit Vlaardin gen moest met een gebroken sleutelbeen naar het Holyzie kenhuis. Op de Markgraaflaan kwam hij dinsdagmiddag met rijn driewielige bromfiets ten val. De brommer was door on bekende oorzaak in een slip geraakt. De Mariastraat in Schiedam, waar de woningdienst een onderzoek houdt. Schiedam Deze week gaan ambtenaren van de gemeente lijke woningdienst 22 woningen in de Mariastraat langs, om met de bewoners te praten over plannen, die de gemeente met deze woningen heeft. De wo ningdienst wil in het rijtje hui zen Mariastraat 32-52 een aan tal voorzieningen aantreffen, opdat deze woningen nog een aantal jaren kunnen blijven ge handhaafd. De kosten zullen vermoedelijk rond de 10,000 gulden per wo ning liggen. Ondermeer worden douches aangebracht, de keu kens worden verbouwd, daken en schoorstenen zullen worden gerepareerd en watermeters moeten worden gesplits. Dien tengevolge zal de huur worden verhoogd, naar verwachting met 15 tot 25 gulden per maand. Tijdens de werkzaamheden kun nen de huizen bewoond blijven. Als deze week de ambtenaren langskomen, kunnen, de bewo ners vragen stellen en wensen kenbaar maken. Daarmee wil de woningdienst zoveel moge lijk rekening houden. De bui tenlandse bewoners hebben over dit alles een brief in hun eigen taal toegestuurd gekregen van de gemeente. Vlekkie, een speelse hond met een plekkie. Ongeveer vijf maanden jong is het hondje van deze keer. Een kleine witte hond, die alleen op de kop wat zwarte plekjes kent. Door één opvallend zwart plekkie is de onoriginele naam Vlekkie voor het dier toch wel toepasselijk. Zo heeft het personeel van het Schiedamse dierenasiel de hond van de week ge noemd, nadat het beest was gevonden in de Spaan se Polder. Vlekkie is een vrolijk speels diertje, dat af en toe gekke bokkesprongen maakt. In het begin leek hij een goe de klant voor de fotograaf, want toen bleef hij nog netjes zitten, met de oren gespitst. Maar toen het hem te lang ging duren zat hij geen moment meer stil. Hij trok en rukte aan de riem en rende in het rond. Dit hondje 2al niet veel gro ter meer worden, al is ,ie pas een maand of vijf. Hij houdt van kleine kinderen, die dan ook een leuk speel kameraadje aan het dier zullen hebben. Behalve Vlekkie zit het asiel nog een hond van die maat en dezelfde leeftijd, een bastaard-Pinehertje, die ook werd gevonden. Ver der kent het dierentehuis nog enkele zwervers; een boxer, een zwart-witte vuil nisbak, een klein mager scharminkel van een bas taard, en een dwergpoedel- tje, die trouwens een hals band en een Rabiespen- rung om heeft, maar waar van nog geen eigenaar is komen opdagen. Dit dier kwam zwart binnen, maar is wit Hij zat namelijk on der de modder. Tenslotte zit Sheila nog in het asiel: een brum teefje, op het eerste gezicht erg zenuwachtig en schuw, maar erg hef; ze moet ai- leen even wennen. Ze kan, zo leert de ervaring, goed tegen alleen zijn en is lief voor kindertjes. Wat poezen en katers betreft, ook daarmee zitten de hok ken in het asiel tjokvol, eigenlijk wel veel voller dan nodig zou zijn. Het wachten is op dierenhef- hebbende kopers...Het asiel is dagelijks open van 9 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Op zaterdag echter van 9 tot 12 uur. Op zon dag is 't gesloten. Schiedam In PASSAGE draait de komende dagen „Mensen blijven beesten" van de Italia nen Antoniono Climatï en Ma rio Morri, met commentaar van Alberto Moravia, door Wim Po- vel in Nederlandse vertaling na gesproken. De titel wordt in een aantal stellingen aangetoond, waaruit moet blijken dat we in sneltreintempo bezig zijn vele diersoorten af te maken. Dat het jaaginstinct bij beschaafde burgers in wezen niet zoveel verschilt van dat bij primititie- ve oerwoudbewoners. Dat er gelukkig nog hippies bestaan, die het doden van dieren tegen gaan (het milieu vervuilen blij- Charies Chapiin en de dief in het warenhuis in zijn film „Modern Times", terug in passage/bio kens de getoonde opnamen minder). Dat de dieren niet zul ke lieverdjes zijn als Walt Dis ney wel wilde laten geloven. Maar de mensen ook niet, want premiejagers vermoorden op beestachtige wijze Indianen in Brazilië. Ket commentaar komt neer op een grootste gemene deler van algemeen geuite wen selijkheden, humane moraal en sombere constateringen, erg veel lijn brengt Moravia daar niet in. En dat valt ook wei te begrijpen, want Clïmati en Morri hebben in de eerste plaats gemikt op schokkende reportage, waarin vertedering en meedogenloos drama om beurten een plaats hebben gekregen. Bloederige sensatie is er genoeg. Een on voorzichtige toerist, die in een Afrikaans wildpark met zijn filmcamera uit de auto stapt, wordt onder de ogen van zijn gezin^verscheurd. Een andere amateur legde dat vast, maar ook de laatste meters film die de toerist draaide komen in de füm. Een gênant stuk voyeuris me, waar ook elders in „Men sen blijven beesten" voorbeel den van te vinden zijn. De slachtoffers van Afrikaans kan nibalisme, de ontmanning van een Indiaan, de camera ging er met aan voorbij. Met wat schijnheiligheid poetsen de filmmakers elk cru effect wel weer glad. In PASSAGE/BIO is Charles Chaplin terug in „Modern Ti mes" uit 1935 als de man die zijn ontslag krijgt in een staal fabriek omdat de lopende band zijn geestesgesteldheid aantast. Hij is de man, die proefkonijn moet zijn bij een eet-automaat. Hij wordt bij een stakmgsrel aangezien voor de aanstoker. Hij wordt de dupe van inbre kers in een warenhuis. Zelfs als hij gelukkig is in de gevangenis moet hij er uit Zal hij werke lijk geluk vinden als hij samen met zijn vriendinnetje de lange weg van het leven inslaat? Niet waarschijnlijk want hij is ge schapen om altijd en overal de klappen op te vangen. Maar echt verouderd is zo'n (nog stomme) film als „Modem Ti mes" nooit, want zijn proble men zijn universeel. Voor de jeugd 's middags in PAS SAGE/BIO een tekenfilmpara de van Walt Disney.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3