To c J i Eg gers nieir v Te concurrent voor Van der Meer Schieda van routine en jeugd VYK op weg naar volwassenheid Dammers halen in Gerrit van der Velden redt TSB FC Vlaardingen zet eerste stap naar nieuw seizoen Honkbalcoach: We zullen voor elke punt knokken Satelliet verzuimt te scoren Voorzitter Kooijman: „Sfeer is goed, inkomsten niet" 5 11. II ui milimW^ Vlaardingen FC Vlaardingen heeft met de aankoop van doelman Toon Eggers (HION) de eerste stap gezet naar een nienw seizoen. Hoewel de zorgelijke situatie on zekerheid geeft rond de vraag, of het sec- tiebestunr nu wél of geen club uit het be taalde voetbal Iaat vallen, doorkruist trainer Laseroms die gedachte met zijn op merking: "Ik ben er van overtuigd dat FC Vlaardingen niet het slachtoffer gaat wor den. Ik ben eerder van mening dat de bond werkt naar een even aantal clubs (in clusief Limburgia) om een beter competitie schema op papier te kunnen zetten. Voorts gaf de dubbel tegen FC VVV duidelijk aan dat FC Vlaardin gen kwaliteit bezit". "Alleen", zegt hij een beetje mistroostig, „is de ploeg nog onvol wassen. In de eerste wedstrijd leidde een blunder van de eerste orde van doelman Dick van der Meer de 3-1 nederlaag in". In dit verband is het niet zo vreemd dat FC Vlaardingen juist in nieuweling Eggers en Van der Meer twee keepers wil zien die eikaars concurrentie aan kunnen. Door het plotseling wegvallen van Peter Eikelen boom (blessures en werkzaamheden) leef de doelman Van der Meer de laatste tijd op een eiland. "Hij had weinig concurrentie aan de twee overige keepers; Brekeimans en De Bie", zegt Lase- roms. "Met ,de komst van Toon Eggers is die situatie voorbij". De 27-jarige Rotterdam mer is nog gretig ge noeg om zijn tweede kans in het betaalde voetbal met beide handen te grijpen. Hij: "Ik ga er nog een bee tje prat op dat ik thans de minst gepas- Door Bas van den Berg seerde doelman uit de eerste klas ben". De naam Eggers kwam vier jaar terug nog voor op de loonlijst van het Rotterdamse Excelsior waar hij fel le strijd leverde met eerste man Bram Geil- man, die later naar Roda JC vertrok. De 1.83 meter lange doel man: "Ik heb mis schien een beetje mijn mentaliteit tegen ge had, maar ik dacht dat ik nu wel mijn wilde haren een beetje kwijt ben". Theo Laseroms had de laatste tijd niets dan lovende woorden ge hoord over Toon Eg gers en daarom lijfde hij zeer onverwachts de Rotterdammer in. Deels omdat ook trai ner Hans Dorjee van het huidige Xerxes al contacten met Rotter damse Toontje had gelegd. Toon Eggers is op ach tjarige leeftijd zijn voetbalcarrière bij Ex celsior begonnen. Ver dedigde twee jaar het doel van het C-elftal en was twee maanden te oud om in aanmer king te komen voor de Nationale jeugdselec- tie. In vier jaar HION heeft hij een zodanige reputatie opgebouwd, dat de Rotterdammer op 27-jarige leeftijd nog benaderd werd door betaalde clubs. Met één ervan, FC Vlaardingen ging hij inmiddels in zee. Vlaardingen Ook de tweede wedstrijd in dc voorronden om het Vlaardings kampioenschap moest met strafschoppen worden be slist Nadat DVÖ'32 zich dinsdagavond ten koste van HVO van de elfmeterstip bij de laatste acht plaatste, meldde zich gister avond TSB als volgende kandidaat voor de eindronde. Na een 0-0 eindstand trok TSB in de strafschoppenserie aan het langste emd, met in de hoofdrol TSB-doelman Gerrit van der Velden. Ook nu weer was het een aan trekkelijke wedstrijd, waann Satelliet niet kreeg wat het ver diende. De thuisclub had gezien het aantal doelnjpe kansen veel meer recht op de volgende ron de dan TSB. TSB had dan wei een wat betere balbehandeling, maar kan daar op geen enkele wijze profijt van trekken. Satel liet-keeper Gerard Moes heeft nauwelijks enig werk van bete kenis gehad. Al in de beginfase was Satelliet dicht bij een voor sprong, maar TSB bleef over eind. Doelman Gerrit van der Velden wist ternauwernood een terugspeelbal van Cock van der Beemt te stoppen, terwijl een lange rush van Joop Koetsier het eindpunt bereikte in het zijnet van het TSB-doel. Ook in de tweede helft had Satel liet de beste mogelijkheden om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Mar Sijs leek daartoe in de vijfentwintigste minuut hard op weg, maar Gerrit van der Velden bewees toen al zijn waarde voor TSB. Met moeite kon hij zijn. doel schoon hou den. Na een half uur spelen ontsnapte het TSB-doel andermaal aan doorboring, toen de bal na een scrimmage toch nog wegge werkt kon worden. Pas in de slotfase moest Satelliet gas te rug nemen en kon TSB gevaar lijk. worden. Vijf minuten voor tijd bereikte invaller Ben Schuif de ook al ingevallen Wim Stoevelaar. De blonde spits kopte echter rake lings over. In de allerlaatste fase loste Stoevelaar nog een daverend schot, dat echter af stuitte op het lichaam van Koos Netten. De 0-0 stand bleef gehandhaafd, en onder toeziend oog van goed leidend arbiter Dirk Ploeg bete kende dat strafschoppen de winnaar moesten bepalen. Sa telliet moest TSB daarin voor laten gaan, want Mar Sijs zag zijn inzet door Gerrit van der Velden gestopt, Wim Maurits, Peter van Leeuwen, Cock van der Beemt en Jan Pieyte scoor den zonder problemen. Voor TSB scoorde nog Joop Koet sier, Cees Blankenstein en Fred Prins, maar toen ook Aad Voogd zijn inzet door Gerrit van der Velden gestopt zag, was het met Satelliet gebeurd. Vanavond wordt de derde wed strijd gespeeld. CION is daarbij gastheer van RKWIK op terrein Zuidbuurt De aanvang is weer om zes uur. Schiedam De in jaren oudste honkbal- clnb uit de regio, de S.V. en H.V. Schie dam, is nog springlevend en wil dat het tomende seizoen graag bewijzen. De schiedammers zijn a! in november vorig jaar aan de voorbereidingen op het nieu we seizoen begonnen. Onder leiding van coach Woud van der Have werd in het gymnastieklokaal aan de Hoofdstraat een tendentieus en prestatiegericht program ma afgewerkt, waarbij vooral de jeugd werd ingeschakeld. «aast de technische training heeft ook de conditietraining, onder leiding van. Jan «eep, het nodige bijgedragen tot deze voorbereiding. «Het vorige seizoen hebben wij gebruikt om ieilPn ff* laffvn OiTtlTnmiat-Aï-txTi" "Tzarff i WOUT VAN DER HAVE .gecombineerde trainingen. --.-ÖV. ucuucii Wil geUlUD de jeugd te laten acclimatiseren" coach Van der Have. „Ik heb daarom zegt -tci iiave. ,,iiv neo aacuum wwust met voor de prestatie gekozen. Dit 7(51 llr dit ,„Al i^rtnn T „1. 7T7a..4 over talenten als Fred Reymer, Rob Steyt fon Buurman en Rob Blaquière, die zijn overgekomen uit het jeugdteam dat vorig van de Nederlandse J iki-uj v dl 1 gei UUUl-ICd - de spelers, zoais Wim Falenteyn, Aad van SS Hamer, Emile Vervloet, Jur Blomsteel, dy Jonkman en Wiebe Pannekoek vol- doen kunnen aanvullen om tot goeie pres taties te komen. Bovendien is good Old Henk Roosloot terug bij de selectie en hij is sterker dan ooit." Met de doorgebroken Fred Reymer en de weer volledig herstelde Aad van de Ha mer is ook de werpersstaf versterkt. Voor al Aad van de Hamer, die door een hardnekkige armblessure anderhalf jaar als pitcher was uitgeschakeld wil bewijzen dat hij er nog steeds is. Hij zegt: „Ik zal dit jaar voor mijn plaats moeten vechten want de concurrentie is groot, maar ik wil beslist terug komen. Mijn blessure is vol ledig hersteld maar ik gooi nog te voor zichtig. Ik heb echter goede hoop dat ook mijn fastball weer snel terug zal zijn en dan durf ik de concurrentie tegen de jeugd best aam" Naast de voorlopige selectie, is ook het tweede team bij de veldtrainingen inge schakeld. Wout van der Have zegt: „Ik heb dat bewust gewild omdat ik van mening ben dat de Woof tussen het eerste en het tweede team in het verleden te groot is geweest Bovendien krijg ik nu inzicht in de kracht van het reservemate riaal dat in onze vereniging aanwezig is. En ik zal niet schromen om werkelijk talent bij de selectie te halen. Iedereen zal moeten vechten voor zijn plaats. Dat ik deze gecombineerde training heb kunnen instellen, komt omdat ik kan beschikken over twee kundige assistenten. De samen-, werking tussen Leen de Gids, Jan Renier- se en mij is voortreffelijk en de opkomst bij de training is zo goed dat wij gedrieën onze banden vol hebben." GELUK Verwacht Wout van der Have dit jaar kam pioen te worden? „Wij zullen voor ieder punt in elke wedstrijd knokken voor wat we waard zijn maar voor een kampioen schap heb je naast een goede ploeg en een grote inzet ook een dosis geluk nodig. Hoewel ik geloof dat wij in de top mee zullen draaien, zie ik de grootste concur rentie komen van Holy, Nado-V, Jeka en Kinesis birds." „Dit is mijn laatste seizoen als honkbal- coach eri ik verwacht er veel van" zegt Van der Have. „Het is aan de jongens om er een goed seizoen van te maken. Belang rijk voor mij is dat de stemming in de ploeg tot aan de laatste wedstrijd goed blijft. Ik heb er altijd naar gestreefd een ploeg van vrienden te bouwen, die door dik en dun voor elkaar willen vechten. Als ik hierin geslaagd ben, dan zal het seizoen voor mij, op welke plaats wij ook eindi gen, een goed seizoen zijn." Schiedam Op weg naar de kantine van de voetbalvereniging WK. Even buiten Kethel gelegen tussen het huis van de koster, tegenover de pastorie van de kolossale kerk en midden op een sterk op een weiland lijkend stuk grasveld. Het blijkt geen land te zijn waarop de koeien hun gang kunnen gaan- Het was het veld van WK. Een heel verschil dus. De kantine doet gezellig aan. Door enorm veel zelfwerkzaamheid is een home in elkaar gezet waar een immens grote bar aantoont wat het meest belangrijke voor de club is. Het is daar door zo jammer dat de RVB-dub zijn thuiswed strijden op een ander complex moet spelen. Martinit verleent nu ai twee jaar gastvrijheid. door Martijn Verwaaijen Daar ligt dus niet het probleem. Wel bij het gegeven dat WK nou wel eens zelfstandig wü worden. Zonder daarbij overigens ondankbaar te zijn ten opzichte van Martinit. Het eigen veld gaat komen. Voorzitter Ruud Kooij man vertelt: „Er wordt door de gemeente op dit moment gewerkt aan velden in Bijdorp. We hebben een gesprek met de sportraad van Schie dam gehad en daarin is uitgekomen dat wij daar kunnen gaan spelen. Wanneer? Nou, eerlijk ge zegd verwacht ik dat dat pas volgend jaar gaat gebeuren. Maar goed, we zijn tenminste gehol pen". Het zou eindelijk eens wat prettigs betekenen voor de veel geplaagde club. Financieel loopt het allemaal nog lang niet naar wens. Sterker nog, alleen op feesten is penningmeester Van Mil er zeker van dat het geld dat hij uittelt voor de vereniging is. De rest moet worden afgedragen aan de koster. Kooijman: „Het clubhuis hebben we namelijk gehuurd van de kerk. Dus moeten we in ieder geval alle drank van de koster betrekken. Die heeft hiernaast namelijk ook een aantal zalen waar feesten etc. gegeven kunnen worden. Het betekent wel dat wij normaal ge sproken vrijwel geen inkomsten hebben". Daarbij komt dat, doordat de thuiswedstrijden bij Martinit gespeeld worden, de opbrengst automa tisch naar die vereniging gaat. Een logische zaak. Kooijman weer: „Vandaar dat dit clubhuis ook alleen maar door eigen leden wordt ge bruikt. De gasten die we bij Martinit ontvangen blijven meestal daar hangen. Die gaan niet ook nog eens even naar Kethel toe". WILDE VERHALEN Enfin, er is al gezegd, het zal veranderen. Het complex in Bijdorp belooft heet wat Al gaan ook daarover weer de wildste verhalen. De Schiedamse Sportraad zou namelijk van plan zijn over 10 jaar het zaakje weer op te doeken. Ruud Kooijman maakt zich er niet druk om: „Ach, als dat zo is ben ik er zeker van dat we wel Wat anders krijgen. Maar ik neem ook niet aan dat het gebeurt Tenslotte gaan wij er een clubhuis op bouwen en de gemeente zal wel zo slim zijn dat ze zich realiseren dat het geld weggooien is ats ze over tien jaar weer wat anders gaan zoeken". Ook op sportief gebied is het dit seizoen niet zo gelopen als verwacht De resultaten bleven in eerste instantie uit en VVK leek terug te moeten naar de derde klasse RVB. Trainer Gerrit Batsleer leek de zondebok en werd weggestuurd. Of niet? Ruud Kooijman zeer beslist: „Nee, dat is zeker niet v/aar. Het klopte gewoon niet tussen hem en de spelers. Er liep gewoon iets fout zodat we het beter vonden hem weg te sturen. Maar echt niet omdat het eerste zo matig speelde, We hebben tenslotte niet altijd even veel geluk gehad. Laten we in ieder geval maar hopen dat de nieuwe trainer (Jan Post van KMD) betere tijden kan bren gen". Betere tijden. WK heeft ze nodig op alle fronten. AI verdienen de leden wel bewonder ing. In de huidige situatie vertrekken vrijwel geen spelers en komen er zelfs een aantal bij. Hetgeen een bewijs is dat de sfeer optimaal blijft. De voorzitter van de vereniging: „Ja, die sfeer is erg goed. We organiseren regelma tig feesten en gezellige avonden en dan is het altijd stampvoL Dat is voor een bestuur inder daad een prettige zaak. Het is namelijk een bewijs dat we het allemaal niet voor niks doen". Volgend jaar een „volwassen" WK? Een club met nu eens wèl een eigen accommodatie. En eigen inkomsten. Het zal tijd worden. Want ondanks het feit dat het allemaal best loopt en de steun van Martinit groot is is de situatie tegenwoordig niet meer denkbaar. Misschien dat volgend jaar, bij het realiseren van het complex in Bijdorp, het maandorgaan van de vereniging dan ook een andere naam kan krijgen. Nu heet het nog Uit en Thuis Schiedam In het toernooi om het damkampioenschap van Schiedam werd de inhaalronde benut om wat orde op zaken te stellen. In de A-groep kwam Peter Lansbergen tegen Ronnie Heusdens niet verder dan remi se, terwijl de "degradatiepar- tij" Joop van der Schalk—Theo Vrijland eveneens onbeslist bleef. Hierdoor blijft de stand bovenaan ongewijzigd (Tiny Mous en Wim Vrijland 18 uit 10, Piet Bastiaanse 13 uit 10), terwijl onderaan de spanning ten top is gestegen. De stand is hier: Ronnie Heusdens, Joop van der Schalk en Ger Tege laar 7 uit 10, Peter Bakker 6 uit 9, en Theo Vrijland 6 uit 10. Slechts drie van hen zullen de degradatie kunnen ontlo pen. De partij tussen Peter Bakker en Johan Onink moet nog worden ingehaald, waarna op 7 mei de slolronde is. Groep B kreeg een nieuwe lijst aanvoerder, Cees den Boer, die de leiding van Tom Tilman overnam door Winst op Jan Breman. Hier staat C. Linde boom derde, hoewel Jan Bre man en Bert Utens relatief met hem gelijk staan. Bert Lassooy, Luud Snel en Bart Quist sluiten het klassement In deze groep moeten nog vier partijen wor den ingehaald, waarna nog twe? ronden volgen. In groep C heeft de wedstrijdlei ding R. Ketting Olivier uit de strijd moeten nemen. Verder werden twee partijen inge haald, C. Zonneveld—R Tege laar eindigde in remise, terwijl Jan Key in tijdnood een pun- tendeling mist tegen Bob Roelf- sema. Laatstgenoemde kwam met deze overwinning op de derde plaats, zoals de stand laat zien: Henk Jan Habermehl U uit 7, D. Zonneveld 11 uit 7, Bob Roelfsema 11 uit 8, Anton Risseeuw 9 uit 6 en Jan van Stigt-Thans 8 uit 6. Hier moet nog een groot aantal partijen worden ingehaald dan wel uit gespeeld, waarna nog twee ron den volgen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5