e met achter wijk.- en sireeKraaen Adoptie Ik neem de proef Gestolen dieren niet opgegeten B en W reageren uitgebreid op Vlaardingse Doelstellingennota >nieüw jeugd, bende Minder belasting voor Weinig schot in wijkoverleggroep ers Bonden verspreiden pamfletten Havengeld Van der Sloot wil De Locomotief Winst ruim gehalveerd Swinging Boys voor alleenstaanden Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamseh Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam i. Adres: Woonpl.: ..J, Te!.: Deze bon m open envelop, zonder postzegel, sturen naar; Antwoordnummer 834, Botterdam. Schiedam De bruine kip en het witte konijn die met de Paasdagen bij het kinderdagverblijf Kat ja werden gestolen zijn terug. De vader van een van de jeugdige diefjes heeft de dieren gisteren ongedeerd teruggebracht, nadat hij in onze krant van woensdag over de vermissing had gelezen. De vijf jongens hadden het anderhalf jaar oude konijn dat al enige malen had gejongd en de half jaar oude kip ergens op een landje in het centrum van Schiedam bewaard. „Geweldig dat de dieren nu weer ongedeerd terug zijn. We dachten dat ze met de Pasen zouden zijn opgegeten", zo. vertelde mevrouw Goederond, de eigenaresse ons gistermid dag enthousiast „Al diverse mensen hadden ons telefonisch, aanbiedingen gedaan voor een andere kip of konijn". De diefjes zijn er met een reprimande vanaf gekomen. SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD .10late jaargang no. 25560-8 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL april 1976 Vliardingen Het college van burgemeester en wet houders van Vlaardtngen voelt er niets voor om de vorming van (gekozen) wijk- en straatraden als een doelstelling in de structuurnota voor de gemeente Vlaai-dingen op te nemen. Dit is een van de opmerkingen die burgemeester en wethouders hebben op de onlangs verschenen Doel- stellingennota van het voorontwerp-structuurplan Vlaardingcn. Dit rapport dat is samengesteld door diverse inspraakgroepen en een Technisch Team, zal op donderdag 29 april tijdens een speciale raadsver gadering worden behandeld. In de Doelstellingennota had een van de inspraakgroe pen gesteld dat de inspraak, ook na het tot stand komen van de structuurnota moet kunnen doorgaan. Om dat mogelijk te maken zouden er gekozen wijk- en straa traden moeten worden ge vormd. Later werd deze suggestie door alle samen stellers als Doelstelling overgenomen. Zonder enige toelichting zeg het college dit niet over te willen ne men. „En dat betekent dat ze ertegen zijn", aldus een woordvoerder van de ge meente. Een andere belangrijke aanmer king uit het collegevoorstel is dat, men ten .aanzien van hoogbouw in de gemeente Vlaardingen nog verder wil gaan dan de 'samenstellers van het rapport Wordt hierin nog gesteld dat er geen hoogbouw mag komen in de Babberspol- der, Ambacht en Holy, het col lége wil deze regel algemeen maken en stelt dat in heel. Vlaardingen hoogbouw niet moet worden bevorderd. Het college stelt de. raad verder. voor Jat deel van Vlaardingen /.dat precies in de zogenoemde „ruggegraatsstructuur" valt iets plaats, zo wil het Vlaardings colleae van burgemeester en het ongewenst is om meer ver keer in het centrum toe te laten. De Korte Dijk behoort volgens het Vlaardings college in zijn geheel bij de zogenoemde .ruggegraatsstructuur" van de gemeente. te vergroten zodat de hele Kor- te Dijk hieronder valt. In de Doelstellingnota sprak men van het deel na de sluis en de Hoog straat Zowel college als samen stellers zijn het.erover eens dat hier; kwalitatieve verbeterings maatregelen die gericht zijn op een woonfunctie zullen moeten worden getroffen. Het ongewenst zijn van de nog aan te leggen Rijksweg 19, zoals in de Doelstellingennota .staat, acht het college niet reëel. Wel zeggen burgemeester en wet houders dat de landschappelijk ke inbreuk van deze weg tot een minimum beperkt moet blijven. Onjuist vindt men het ook dat de streekfunctievan het winkelbe stand in het centrum niet mag worden uitgebreid. In het raadsvoorstel staat dat de streekfunctïe van de detailhan del niet door het gemeentelijk beleid is' te beïnvloeden. Wél kan volgens het college een Doelstelling worden geformu leerd waarin gesteld wordt dat PARKEREN Over het aantal parkeerplaatsen in Vlaardingen zegt het college dat per woning 1,2 perkeer plaats als norm moet worden gehanteerd. Hierin heeft het een andere mening dan het Technisch Team dat vindt dat de norm van 1,5 parkeerplaats, per woning niet mag worden overschreden. De inspraak- groep Verkeer meende dat de- huidige beschikbare parkeer ruimte per woning niet moet worden uitgebreid (norm: één auto per woning). Vlaardingen De afdeling Jeugdzaken van de Vlaar dingse politie heeft in sa menwerking met de recher che opnieuw een jeugdben de opgepakt. De bende be stond uit vier Vlaardingse jongeren. Een meisje van vijftien, haar broer van zes tien en twee andere jongens van eveneens zestien jaar. Zij hielden zich bezig met het stelen van handtasjes, die zij op hun brommers langs rijdend aan wande- laarsters probeerden te ont rukken. De bende begon met haar. strooptocht tijdens de Paas dagen in Maassluis. Daar stalen zij van een wielrijd- ster een tasje dat op de ba gagedrager onder de snel binders lag. De opbrengst yan deze roof bedroeg 4.50 ;gülden. In Hoek van Holland onder nam het kwartet vier pogin gen tot diefstal van tassen. Deze mislukten allemaal. De vier daders waren steeds in eikaars gezelschap en met twee bromfietsen. In het Westland bemachtigden de jongelui een plastic tas. De inhoud een trainingspak vol deed blijkbaar niet aan de verwachtingen. Alles werd later weer weggegooid. In Vlaardingen iukte het een 51-jarige vrouw haar tas af handig te maken. Dc vrouw liep met haar man op de Hoogstraat te wandelen. Op Tweede Paasdag liepen een poging tot diefstal op de Schiedamseweg en acht po gingen in Delft op niets uit. Terug in Vlaardingen deed het meisje in het park Nieuwland nog een greep naar een tasje. Ook dit mis lukte. Op de Zuidbuurtse- weg lukte het tenslotte wel. Een tas van 150 gulden werd daar aan de 31-jarige eigena resse ontrukt De politie heeft het onderzoek nog niet geheel afgesloten. Vlaardingen De belasting op watervervuiling wordt in Vlaardin gen verlaagd, Met name voor alleenstaanden gaat het te betalen bedrag flink omlaag. De aanslagen voor gezinnen en bedrijfjes worden ook verminderd. Alleenwonendeh betaalden tot 1976 55.20 gulden per jaar.. Dit wordt nu 15.84 gulden en dat is een verschil van bijna veertig gulden. Voor gezinnen en be drijfjes: gaat de belasting om laag met 7.68 gulden tot 47.52 gulden. Zij betaalden evenveel als alleenwonenden. Vlaardingen maakt met deze be- lasting verlaging gebruik van j ëen door. het rijk geboden kans. De regering heeft namelijk be- sloten.de gemiddelde woningbe zetting op één gesteld. Tot 1976 was de bezetting voor de drie groepen 3.5. De vervuilings graad van het afvalwater voor bedrijfjes is in dit besluit even eens verlaagd. Daardoor zullen enkele bedrijfjes rechtstreeks door het rijk «'prden gen. De gemeente hééft met die bedrijfjes op het gebied van watervervuiling dan niets meer te maken. Maassluis De gemeente Maas sluis overweegt de havengeldta rieven te verhogen met twaalf procent. Dit in verband met de sterke stijging van de kosten van de havenexploitatie van de gemeente Maassluis. Binnen kort zal het college van B en W een voorstel daartoe in de gemeenteraad brengen. Schiedam Wethouder Hans van der Wilk zit de bewonersvereni gingen van de oude wijken en de Katholieke Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA) achter de broek. De wethouder' van wijkaangelegenheden vindt dat er bijzonder weinig schot zit in het vooroverleg dat deze twee partijen zouden voeren over de toekomstige wijkoverleggroep. Vandaag heeft hij hen een brief gestuurd waarin wordt bena drukt dat er. haast gemaakt moet worden. ,Na wat gesprekken ben ik tot de conclusie gekomen dat men tot op heden nog niet veel verder is dan 23 december van het Schiedam De gemeente, in ca- Dat zal gebeuren in samenwerk- de wethouders Reinier Scheeres van financiën en Her man Posthoorn van cultuur, pan waarschijnlijk binnen kort rond de tafel zitten met distillateur Rein Melchers en schrijver Hans van der Sloot, ing met de gemeente Schiedam. Melchers, die een moeilijke con currentiestrijd achter de rug heeft, zou onder bepaalde voor waarden De Locomotief best willen verkopen aan de ge meente. k*6 »,^e °.ude Schiedamse am- *n cJat Pand bevindt zich ook het bachten in ere wil herstellen. Likeurmuseum, waarin de fczel is De Locomoüef P Mei |rootst« likeurvenameling van rtors' likeurstokerij aan de W ls te vinden- mmT Lange Hoven. Hans van der Sloot hee-ft op dit pand zijn oog laten vallen: hij wil er een dis- eer de rij en branderij opzet- •fn' die de echte oude Schie- £amse jenever moet gaan ma_ de wereld is te vinden, maar dat al sinds 1974 is gesloten. Getracht zal worden om De Lo comotief - als de koop doorgaat in te passen in het beleid van Hans Paalman, directeur van het Stedelijk Museum. Zie verder pagina 5 vorige jaar. Toen werd geza menlijk besloten dat het op bouwwerk tot stand moet ko mmen onder verantwoordelijk heid van bewoners en wijkge- bonden welzijnsin stellingen, waarbij dan de zelfstandigheid van elke deelnemende groep en/of instelling gewaarborgd moet blijven", zo stelt de PPR- wethouder in zijn brief. Het spijt Van der Wilk dat de wijkbewoners nog niet eens per brief zijn geïnformeerd over de tot op dat moment gevoerde diskussies, zoals in december werd besloten. Over de opstel ling van deze brief kunnen de bewonersverenigingen Zuid, West, Oost en de KSCA het niet eens worden. De wijkoverleggroep zou echter dringend gewenst rijn omdat er in de verschillende wijken de komende tijd belangrijke din gen staan te gebeuren. „Een dergelijk wijkoverlegbestel is niet alleen van belang voor de gemeente, maar toch op de eerste plaats voor en van de wijken", zo besluit Hans. van der Wilk. adoptie adpotie van "Vlaar dingen door de scholen- gemeenschap Schraven- lant is een feit. Gister middag was er een ont- moetingsbijeenkomst in de ScMedamse school waar de Vlaardingse wethouders Jo Vermeu- le-Van Dijk, Ton Kloots en Bas Goudriaan en de Vlaardingse gemeentese cretaris N. H. Duinker ken aanwezig waren. De adpotie van Vlaardin gen door de school ge- beurt onder toezicht van de Stichting Contactcen trum Bedrijfsleven. On derwijs. Bedoeling van de adoptie is leerlingen van de verschillende soorten voortgezet onder wijs in contact te bren gen met het bedrijfsleven en de overheidsinstellin gen. Met de ontmoetings bijeenkomst is het adop tie-programma van start gegaan. Op de bijeenkomst is ge sproken door de drie wethouders en de ge meentesecretaris. Op nog vast te stellen data zal met leerlingen van ge dachten gewisseld wor den over onder meer de milieu-problematiek, stadsontwikkeling en,re novatie, de veiligheid van de burger en kunst en cultuur. Ver. Glas; Schiedam Vereenigde Glasfa brieken heeft vorig jaar een 59% lagere winst behaald van 2,1 miljoen. De omzet steeg van 202 tot 217 miljoen. De vooruitzichten voor het lopen de jaar worden in het jaarver slag oruseker genoemd. Vooral, op de verpakkingsmarkt is-de concurrentie sterk, waardoor het de vraag is of de hogere energiekosten in de prijzen kunnen worden doorberekend. In verband daarmee wordt ge werkt. aan een verdere moder nisering van de bedrijven. Het dividend wordt verlaagd van 10 tot 7%. Schiedam De groep The Swin ging Boys treedt vanavond op voor de sociëteit Schiedam, voorheen de groep 2340. Het optreden in centrum De Kreek aari de Lange Haven be gint 's avonds om acht uur. De toegangsprijs voor de sociëteit voor alleenstaanden bedraagt vijf gulden. Schiedam Bij de werf van Wilton Fijenoord aan de Admi raal De Ruyterstraat hebben de industriebonden NVV en NKV gisteren pamfletten uit gedeeld, waarop nog eens wordt benadrukt dat rij bij het overleg voor de scheepsbouw de nadruk zullen leggen op het behoud van de werkgelegen heid. Ook bij de andere werven van het Rïjn-Schelde-Verolme (RSV)-concem zijn deze papie ren uitgedeeld. Het NW en het NKV zeggen dat 2ij met enige moeite tot de com missie zijn toegetreden. De doorslag gaf de verklaring van minister Lubbers, dat beide partijen vanuit hun eigen ach tergrond in de commissie kun nen werken. „We hopen echt dat we goede oplossingen zullen vinden. Be houd van het werk zal in het teken moeten staan van voorko ming van gedwongen ontsla gen". Men doelt daarbij onder meer op de dreigende af vloeiing van 407 'werknemers bij de machinefabrieken van Wilton Fijenoord en de Rotter damse Droogd ok Maatschappij op de Heijplaat, die wij in de krant van woensdag 25 februari onthulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1