Gemeente kam zich beter presenteren Concerten en Opendeurdienst ijaar Veertig Lucifer op Lente, bal [dienst [beloond Com m unica tie-wethouder Hans van der Wilk (PPR) ;De Sokkel ïcreatief Ouders [redden ihuis 'van Holland Kledingbeurs in Ukkeput Collectanten gezocht ^Satire op oorlogen Doldries(t) De SG of SG Fanatiek Zangkoor Hanneke Amerikaanse band in Hoek VRIJDAG 23 april 1976 Hoek van Holland Een 110 man grote band uit de Verenig- de Staten van Amerika heeft gisteren een rondgang gemaakt door Hoek van Holland, Dat gebeurde tussen twee en vier i uur 's middags. De band kan i het bezoek aan de Hoek afleg gen, omdat hij tijdelijk in Rot- terdam verblijft. Dertig man van de groep vormen een jazz band. Schiedam In de peuterspeel zaal De Ukkeput wordt morgen een kledingbeurs met diverse attrakties gehouden. Van 's morgens tien tot 's mid dags vier uur wordt baby-, peu ter- en kleuterkleding verkocht voor een gulden per stuk. Op de beurs aan de Zwartewaalse- straat 16 zijn verder een rad van avontuur, grabbelton en ondermeer een baUengooistand. Schiedam Het Nederlands Ast ma Fonds zoekt Schiedammers die in de week van 26 april tot 2 mei willen collecteren. Geïnteresseerden kunnen 2ich op geven bij de heer C. J. Mollaar, Plein Eendragt 13B in Schie dam, telefoon 268669, na 18.00 - uur. "'Schiedam In sociëteit De Tem- pel wordt morgenavond de 121 minuten durende film Gatch 22 gedraaid. Deze film is een ve- s nijnige satire op de bloedige oorlog. Hoofdrolspelers zijn Or- son Welles en Anthony Perkins. LDe film begint rond half negen, de zaal is al na achten open. De Tempel is gevestigd aan de Overschiesestraat Schiedam „Vaak wor den heet belangrijke za ken in betrekkelijk sim pele brieven aan de orde gesteld. Neem nou een actiecomité, dat schrif telijk protesteert tegen de aanleg van een hoofdweg en een moge lijkheid aanstipt om het verkeer via andere ba nen om te leiden. De oplossing lijkt dan zo eenvoudig, je zou haast zeggen: die hoofdweg? dat is geen probleem, die verleg je even. Maar zo is het niet, dat kan je niet één-twee-drie doen, over dat probleem moeten gemeentelijke afdelingen zich buigen, de gemeenteraad en ui teindelijk natuurlijk Ge deputeerde Staten. Maar wat de behandeling er van binnen de gemeente betreft: zoveel ambtena ren krijgen ermee te ma ken, dat het baast onmo gelijk is om tegen dat actiecomité te zeggen, welke afdelingen zich bezighouden met zijn voorstel en hoever ze daarmee zijn." Hans van de Wilk (37), voor de PPR wethouder van communi catie-, wijk- en jeugdzaken, weet precies wat er schort aan de communicatie tussen de ge meente en de bevolking. Van de Schiedamse PSP heeft hij daar over een poststuk gekregen. Daarin een brief en een rap port We zitten niet in de ge meenteraad, zegt de pacifisti- seh-socïalistische partij, maar we willen graag de burgerij hel pen door de drempel te verla- door Kor Kegel gen, die de Schiedammer moet overschrijden om met de ge meente in contact te komen. De brief begint als volgt: „Met belangstelling hebben wij uw Voorlopige Nota Communica- tiecentrum Schiedam gelezen. Wij vragen ons af of uw plan nen voor een communicatiecen- trum op korte termijn tot het gewenste resultaat zullen lei den. Daarom menen wij er goed aan te doen u een aantal praktische voorstellen voor te leggen, die naar onze mening snel realiseerbaar zijn." Dat communicatiecentrum, dat Van der Wilk hard nodig vindt, noemt de PSP in het rapport een groots opgezet instituut. Partijlid Yvonne Hontelé: „Ik vraag me zelfs af, of zoiets wel nodig is, Zo'n centrum betekent voor mij, dat bestaande mis standen in de communicatie uit de weg geruimd moeten wor den. Maar dat kan ook via onze voorstellen en dan is een cen trum niet meer nodig. Trou wens, dat instituut geeft nog geen garanties voor een betere communicatie. Het kan zelfs een nieuwe hindernis zijn, die wanneer en waarover een ver- de burger moet nemen om zijn ga dering wordt gehouden en woordje te kunnen doen tegen- wanneer aan dit of dat zal wor- over gemeentebestuurders of den gewerkt." -ambtenaren." Dat laatste heeft weer te maken met de manier, waarop de ge- Die voorstellen van de PSP ston den gisteren al in onze krant. Het wederwoord is aan Hans van der Wilk: „Met alle waar dering voor bet initiatief van de PSP, hoor, maar bet zijn oplossingen van tijdelijke aard. Een aantal ideeën is ze ker wel in te passen in bet communicatiebeleid- Wat de PSP bijvoorbeeld zegt over in spraak, hè; tijdens raadscom missievergaderingen, dus vddr een beslissing valt, hebben burgers spreekrecht. __Nou, ik jjj zit te prakkizeren hoe we ons ben daarvoor, in mijn eigen kunnen toespitsen op de post- c om miss ie is dat al zo gere- behandeling. Hoe zo goed mo- geld, ik ken geen andere com missie waar het zo goed gaat. Maar elke commissie mag zijn eigen gedragsregels bepalen." meente brieven van burgers beantwoordt. „Ik erken, dat we soms wat traag lijken, als niet binnen een paar weken een ant woord op tafel ligt Begrijp het probleem: dat heeft ook te ma ken met interne communicatie in het Stadskantoor. Sommige afdelingen willen nog wel eens een kaartje terugsturen, waarin staat dat de brief in behande ling is genomen, maar dat dat enige tijd gaat duren. Dat ge beurt lang niet altijd echter. gelijk kan worden gecontro leerd, wie antwoord heeft ge kregen en hoelang dat dan al geleden Is. Dat is een pro bleem: bet kost tijd, man kracht, dus geld. Nou, na alle personeelsvoorsteUen de laat ste tijd is er geen raadslid meer, dat bet in zijn hoofd haalt om nog meer ambtenaren aan te laten nemen." Ambtenaren, uiteraard voor een communicatiecentrum. Maar hceveel Van der Wilk er nodig denkt te hebben om die betere communicatie te garanderen? „Ik kan gewoon nog niet met een goed onderbouwd voorstel komen. Ik weet waardoor com municatiestoornissen ontstaan, maar hoe je het probleem moet oplossen, dat is een ontzettend grote vraag." Een ander voorstel van de PSP is om duidelijker te laten zien aan de bevolking, waar de ge meente mee bezig is: welke no ta's in voorbereiding zijn en waarover ze gaan. "De gemeente kan zich inderdaad beter presenteren," gelooft Van der Wilk. „Een verschil met de PSP: Ik vind dat zoiets uitste kend zou kunnen via een com- nvunicatiecentrum. Zo'n insti tuut is natuurlijk een middel, geen doel. Op langere termijn is dat effectiever dan wanneer je bijvoorbeeld in advertenties in kranten kenbaar maakt, Woensdagavond 7 april nam het Vlaardingse PCG-raad- slttl Dries Weeda afscheid van de gemeenteraad. Dat ging gepaard met geschen ken en een geestige toe spraak van burgervader Wim Kieboom, In rijn af scheidsrede kreeg Weeda de lachers op rijn hand, want ook rijn toespraak was niet van enige humor ontbloot Evenmin van bitterheid overigens. Weeda was niet b«j machte om aan rijn wachtgeldperiode voorbij te gaan. Het afscheid van Weeda krijgt in de meiraad nog een staartje. De eerste zes pun ten op de agenda voor die vergadering zijn een direct gevolg van zijn vertrek. De raad moet namelijk allerlei leden gaan benoemen voor commissies en besturen waar de actieve Dries deel van uit maakte. Om u een indruk te geven hoe dol driest Weeda wel was even de waslijst. De raad moet een lid benoemen voor de commissies financiën, on derzoek van de ontwerp-re- kening en verantwoording en personeelszaken. Vervol gens een plaatsvervangend lid voor de centrale commis sie voor georganiseerd over leg en voor de kringraad Rioölwaterzuiveringssehap Nieuwe Maas. tenslotte moet een lid benoemd worden voor de Vlaardingse raad voor Sport en Recreatie, voor de commissie van toe- richt en advies voor de ge meentelijke volkskrediet bank en voor het bestuur van de Stichting Algemeen Ziekenhuis Vlaardingen. Arme Schriel. Want hij krijgt als opvolger van Weeda waarschijnlijk wel een aan tal van die baantjes in zijn maag gesplitst In Schiedam bestaat de SG, maar ook is er hèt SG. De éen is de Schiedamse Gemeenschap, het andere is het Stedelijk Gymnasium, 't Is wat verwarrend, maar het wordt helemaal onbegrijpelijk als iemand als PvdA-raadslid Jaap Looy, die bij beide instellingen is betrokken, over het gym gaat spreken als dè SG. Gehoord van Jo Ouwens, een fanatieke rooie vrouw uit Schie dam: „Ik zou best een heel weekend lekker in bed willen blijven. En dan. alles toegediend krijgen..,.." Hoe was ze nou ook weer fanatiek? Als rooie vrouw of gewoon als vrouw? De afdeling zang van de cultu rele stichting Schiedamse Gemeenschap kent een nieuw bestuur. Dat bestaat uit afgevaardigden van zangkoren uit die-stad-waar- meer-muriek-in-rit-dan-iede- reen-zegt. Inclusief plaats vervangende leden ïs dat be stuur echter zo groot gewor den, dat het best een. nieuw zangkoor kan gaan vormen. Ziet u het al voor u? „Van avond om acht uur verga dert de SG-afdelïng zang op het openluchtpodium in de Plantage. De toegang is gra tis." Ach allicht klinkt het mooier dan in de tijd van het oude bestuur, toen men van diverse kanten nog vele valse noten op rijn zang had. Het is trouwens te hopen, dat bij dergelijke bijeenkomsten geen notulist aanwezig is. Want die twee notulisten van de SG hebben nogal eens de neiging om hun cassette-re corder mee te nemen. En om het half uur, als het bandje is afgelopen, komt daar een irritant piepend geluid uit voort. Dat kan gewoon niet bij een concert; gaan ze straks daar weer ruzie om zoeken. Woensdagavond vergaderden zowel de Schiedamse Gemeen schap als de PPR-Schiedam in het zalencentrum Irene, geves tigd aan de Nieuwe Haven in de plaats, waarvoor beide instellingen zich inzetten. Voor sommigen was dat lastig, die twee vergaderingen tegelijk, want die zijn van beide clubs lid. De SG-vergadering was echter eentje, die dit keer weinig om het lijf had, dus daar waren ze vroeg klaar. Zo kon het gebeuren dat de hoogzwangere Hanneke Scheeres, lid van de SG, net overstapte naar het andere zaaltje, toen de PPR het juist druk had over rücksichtlose geboortenbeperking. Schiedam De Stichting Len tefeest houdt morgen een Lentebal in de sporthal Mar griet. Medewerking verlenen ondermeer de groepen Luci fer en Jackpot. Tijdens het feest dat van 's- avonds acht tot 's nachts vier uur duurt komen verder Conny Neefs, Lee Towers, de Spaanse groep Los Em- bajadores, de drumfanfare Excelsior uit Rotterdam en het dansorkest Huug Ros- man. Rond tien uur wordt er verder nog een bingotrek king gehouden waarmee on dermeer een weekendreis naar Londen of Parijs kan worden gewonnen. De groep Lucifer mor gen in sporthal Margriet ivlaaroingen Bertus van der gent uit Vlaardingen is onder- t scheiden met de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in brons. Van der Bent is dit, jaar veertig jaar jn dienst bij de Dok- en Werf- Maatschappij Wilton Fijenoord BV. De medaille is hem namens de burgemeester van Vlaardin- c gen, W. Kieboom, door Schies dams eerste burger Arie Lems vandaag opgespeld, tijdens een jubileumbijeenkomst 0p het be- 4 drijf- "Bertus van der Bent kwam op 2 v januari 1936 bij Wilton in a dienst Hij werkte destijds bij de afdeling scheepmakers. Hij t, werd op verschillende schepen t ingezet. Een val in een ruim maakte overplaatsing naar de a werkplaats noodzakelijk. Hij fungeerde een aantal jaren als tijdschrijver. Daarbij kwam zijn uitstekende geheugen hem goed van pas. De laatste jaren s werkte Van der Bent als ge- -c reedschapslijper. Bertus van der Bent, in november wordt hij 62, geniet grote waardering bij zijn chefs. «Vlaardingen Sociëteit De Sok- kei aan de Van Maerlantlaan 4 heeft vanavond een creatieve avond. In samenwerking met ft, verschillende hobbyclubs zul- len werkhoeken in de sociëteit nts, worden aangebracht. Er wordt fe, al gedacht aan tekenen, boetse- fe ren, emailleren en linosnede. j^Voor het programma is geen vas ts, te aanvangstijd gepland. De s°os gaat om acht uur open. a,. Dm de materialen te kunnen g. betalen is de toegangsprijs 1,50 gulden. De week daarop is er een gewone soosavond. Vlaardingen Ouders van een drie-jarig jongetje hebben kun- s* nen voorkomen dat hun kind m hun huis in de as zou leggen. s Het kind speelde in zijn slaap- tk kamer in de woning aan de Madoera straat in Vlaardingen a met lucifers. Door de vlotte factie van de ouders bleef de schade beperkt. Slechts drie de- k kens en een matras zijn gedeel telijk verbrand. Vlaardingen Voorgan ger bij de Opendeur dienst in de Grote Kerk op de Markt in Vlaar dingen zal zondag 25 april de oud-Vlaar- dingse predikant ds. D. Noordmans zijn. De dienst begint om tien uur 's morgens. Noord mans bespreekt het on derwerp „U bekleedt een sleutelpositie". Mu zikale medewerking is er van het koor Progeza onder leiding van H. de- Jong. Aad Zoutendijk bespeelt het orgel. Zaterdag 24 april is er in de Imm&nuelkerk te Maassluis een concert van organist Koos Bons en het Telemann-ensemble. Het ensemble is bij Bons te gast op rijn maandelijkse orgelconcert. Het Telemann-ensemble is van een kwartet inmiddels uitge groeid tot een achttien leden tellende groep. Zij zullen een groot gedeelte van het concert voor hun rekening nemen. Zij voeren werken van Handel, Ba ch, Haydn en Bartok. Koos Bons zelf brengt onder andere een orgelsolo over Bach van Liszt. De toegang tot het con cert dat om kwart over acht begint kost drie gulden. De jeugd mag er voor twee gulden bij rijn. Zaterdagmiddag tussen drie en vier uur geeft stadsbeiaardier Gerard de Waardt een concert op het carillon in de Grote Kerktoren van Maassluis. De Waardt brengt onder meer kin derliederen en eigentijdse liede ren ten gehore. Bijna alles wat hij zal spelen is door hemzelf Gerard de Waardt geeft ook op koninginnedag, dertig april, een carillonconcert Dit eveneens in de Grote Kerktoren van Maas sluis, Hij zal verschillende volk sliederen spelen. Op het pro gramma staan verder werken van Strauss, Schrammel en Of fenbach. Het concert begint om elf uur en duurt een uur. De volgende dag, zaterdag 1 mei, geven de Shell Koren een gast- concert in sporthal De Vijfslui zen in Vlaardingen. Het concert begint om acht uur 's avonds. De zaal gaat een half uur eer der open. Aan het concert wer ken mee de Matiner-Gesangver- ein Liedertafel uit Frankenberg Eder in West-Duitsland; het koor staat onder leiding van Otto Schwieder met aan de vleugel Julia Ducheyne; het Shell Vrouwenkoor en het Shell Mannenkoor onder leiding van Ria Borgmeijer met aan de vleugel Dik Zevenbergen. De Shell Koren zijn onderdeel van de Rotterdamse ontspannings vereniging Shell. Na afloop van het concert is er een samenzijn tot één uur. Het trio Mulder zorgt voor muziek. De toegang sprijs is 4,50 gulden. Kaarten rijn verkrijgbaar onder de tele foonnummers 351994, 350228, bij de leden en aan de zaal. Yvonne Hontelé: „Een instituut geeft nog geen garan ties voor een betere communicatie." Hans van der. Wilk: „Een communicatiecentrum is op langere termijn wel effectief."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3