De Locomotief inpassen in het m.in sens a beleid? MISBRUIK Harga mag ELKV niet onderschatten Hans van der Sloot: „Ideaal" Rein Melchers: „Voorbarig" GEWELD IN TOVERBAL Clubtitels RM Zilver voor jubilaris Wasdief Stekken- ruilbeurs Inenting kleuters Foto Jutte kerkdiensten j HB Belangstelling groeit voor A- kampioenschap mMSHi Excelsior '20 ingedeeld Te snelle aut omobili sten betrapt VRIJDAG 23 april 1976 5 Vlaardinsen Loco-burgemees- <er Ton Kloots heeft gistermid* dag Gilles Hofman de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opgespeld. Dc bijna 65-jarige geboren Vlaardinger kreeg zijn onderscheiding voor een veer tigjarig dienstverband bij Nesilë Nederland BV, Hofman trad op 22 april 1936 bij het bedrijf in dienst. Hij werkte bij de fabricage van geconden seerde melk. Later kwam hij bij de afdeling uitgifte van comsumptiemelk en melkpro ducten aan detaillisten. In 1981 werd Hofman medewerkend voorman. Dat is hij nog steeds. Hij werkt op het ogenblik in de 'voorbehandelingsafdeling van de groente-vriesdroogafdeling in Vlaardingen. Gillis Hofman kreeg de medaille uitgereikt op een feestelijke bij eenkomst op het bedrijf aan de Oostbavenkade in Vlaardingen. Hofman wordt door het bedrijf als een zeer betrouwbaar en toegewijd medewerker be schouwd. Vlaardingen Grote kerk, zondag 10 uur ds. P. Noordam, Apeldoorn Opendeurdienst m.m.v. Progeza en ]7 uur ds. J. Wieman - Nieuwe kerk, zondag 10 uur ds. A. P, Nauta - Bethelkerk, zondag 10 uur ds. J. Wieman en 19 uur ds. A. P. Nauta Wijkgemeente Immanuel Aula groen van Pnnstererlyceum, zondag 10 uur ds, H. Th. v. Reenen COMBO- DIENST EN 10 uur dhr. A. v. Zetten Rehobothkerk, zondag 10 uur ds. J. Visbeck van Delft en 17 uur ds. D. Braam-ds J. J- van ThieJ Ge- comb, dienst - Ichthuskerk, zondag 10 uur dhr. A. v. Zetten en 19 uur Prog dr. C. Graafland van de Bilt Holy Zuid, zondag uur ds. D. Braam- Zonnehuis, zondag 10 uur ds H. Th. v. Reenen - Vaartland, zondag 10 uur ds. G. F. H. Kellmg - Grote kerk, zaterdag 11 uur Kom zing met ons en doe als wij - Dagkapel H, Geest kerk/Pni eiker kJOos te rkerk, woensdag 19.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. - Ichthuskerk, donder dag 19 30 uur Avondgebed. Chr. Ge rei kerk, Emmastraat zondag 10 en 17 uur ds. G. Bouw-Remonstrantse Gemeente, zondag 10.30 uur ds. G. Bloemendaal, Delft Geref. Gemeente Pmelkerk, zondag 11 uur Leesdïenst en 13.30 uur de heer R. Kattenberg - Leger des Heils, zaterdag 19 uur STRAATZANG van Hogcndorplaan- /Goudsesmget en zondag 10 uur Hei ligingssamenkomst, 18.30 uur Open- luchtsamenkomst en 19.30 uur Getui- genissamenkomst - alle o.l.v. Majoor G. Haneveld en Kapiteine H. J. Ko- bjn m.m.v. muziekkorps en zang koor. Schiedam Evangelisch Lu therse Gemeente, zondag 10 uur ds. J. J. F. Herrmann, em. pred. te Alkmaar, zondagslied 204 jeugdkerk- Ned. Prot. bond, zondag 10.30 uur dr. R. Boeke, Rotterdam. Herv/Ge- ref. predikbeurten, gebouw Irene, zondag 10 uur ds. B. M. Meindert, Lunteren, Grote Kerk, zondag 17 uur drs. C. v. Sliedregt van OuüeTonge. Maasland Ned. Herv. kerk; v.m. 10 uur ds. H. J. J. Keijzer; n.m. 7 uur ds. R. Heusinkveld van Maassluis, jeugddienst. Geref. Kerk: v.m. 10 uur ds. Th. H. van Andel van Amster dam; n.m. 7 uur ds. H. Lenters van Maassluis. Vlaardingen De weekenddienst van de verloskundigen wordt dit week end waargenomen door mej. Mos- tert, Zr, Berendrccht en Mevr. Trouerbach. Maasland Het a.s. weekend wordt de artsendienst vanaf zaterdagmid dag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur waargenomen door J. B. M. Cerksen, 's Herenstraat 4, teL 12039. De weekenddienst der wijkverpleeg kundigen wordt waargenomen door zr.M. P. Vreeken-Kwakkel, tel 15131. Vervolg van pagina 1 Hans van der Sloot: „Het pand van Melchers zou ideaal zijn. De gevel is historisch, de archi tectuur fraai- Binnen staat een complete distilleerden, met al les erop en eraan. De ketels staan nog niet zo lang onge bruikt, dus ze zjn nog niet aan- zenlijking van een distilleerde rij in de oude Rotterdamse wijk Delfshaven. Lems streeft ernaar, dat Schiedam eerder een dergelijk toeristisch trek- kertje heeft. Daarom heeft hij de plannen van Hans van der Sloot al in zijn college ter spra ke gebracht. geslagen. Met andere woorden: Hij heeft voorts de directeur van je zou dus elk ogenblik kunnen beginnen met het vervaardigen van de oude zuivere mout wijn". Hans van der Sloot wil „zijn" jenever verzekerd weten van het erkende Schiedamse han delsmerk uit 1901. „Omdat het Nederlandse volk zo zuipt, kun nen de distilleerderijen het haast niet bijhouden. De jene- het Stedelijk. Museum, Hans Paalman, opdracht gegeven om een nota te schrijven. In die nota moet staan in hoeverre De Locomotief (distilleerderij an nex Likeurmuseum) kan wor den ingepast in het museumbe leid, dat over een tijdje ook het voormalige weeshuis De Lin- denhof aan de Lange Achter weg zal omvatten. ver krijgt geen tijd om echt In het Likeurmuseum, bevindt ouderwets smaakvol te wor den". Over de animo, die er in het college van B en W bestaat voor zijn plannen, zegt hij: „In prin cipe ben ik al blij met welk zich 's wereld grootste likeur verzameling. Medio 1974 is het museum voor onbepaalde tijd gesloten. Oorzaak: de vernielin gen die keer op keer werden aangericht. collegebesluit dan ook. Want Paalman, één van de weinige to- dat neemt mij werk uit han den". Burgemeester drs. Arie Lems is het meest enthousiast over wat Van der Sloot wil. Er is dan maar de jenever kundige gelooft niet in het nut van zo'n stapel tje papier. „In de gemeente worden al veel te veel nota's geschreven. Het belangrijkste van zo'n rapport is nog de bui tenkant, want daaraan kan je nog zien waar het over gaat. De inhoud is slechts om alles vager te maken. Ik heb dan ook over de distilleerderij/branderij nog nooit een letter op papier gezet, maar 't komt wel van de grond". Locomotief-directeur Rein Mel chers vindt de conclusie dat Hans van der Sloot met zijn project in het pand naast de Havenkerk zou kunnen starten, wel zeer voorbarig. „De men sen, die zich ervoor Interesse ren, hebben nog niet eens met zijn allen rond de tafel gezeten. Ik heb bijvoorbeeld met nog geen wethouder erover gespro ken. Van de plannen van Van der Sloot las ik in uw krant. Ik ontken echter niet, dat er best wel een gesprek kan gaan plaatsvinden. Wel heb ik reeds een oriënterend gesprek met de heer Paalman gevoerd". ook sprake van een wedloop tussen Lems en het Rotterdam se college van B en W, dat ijvert voor een snelle verwe- pambtenaren die zo min moge lijk nota's schrijft omdat hij alles met een telefoontje af doet, is inmiddels klaar met zijn rapport. De iphoud ervan Hans van der Sloot heeft een oogje op De Locomotief van distillateur Rein Melchers, ge vestigd naast de Havenkerk aan de Lange Haven 74/76. is nog niet bekend gemaakt Lems zou ook Van der Sloot heb ben gevraagd om een nota te schrijven over zijn plannen, Vlaardingen Twee schipper struien met een totale baarde van vijftig gulden zij'n gestolen van een wasrek, dat aan eeen balkon van een woning aan de Wesembeekstraat hing. Dit is. de derde maal binnen enkele dagen, dat de politie ingelicht werd over gestolen wasgoed. Een paar jaar geleden, vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1974, hadden we het helemaal voor elkaar. We, dat waren toen een aantal neven, nichten, broers en zussen en een paar ooms. Allemaal leden van dezelfde familie en allemaal woon achtig in één dorp. „Als we nou eens naar een afdelingsverga- dering van die-en-die politieke partij gaan. Juist als de kandidaatstelling voor de raadsleden aan de orde is. Meestal worden die bijeenkomsten niet zo druk bezocht, maar als wij dan met z'n twintigen binnenkomen, dan hebben we de meerderheid en kunnen we oom Jan nummer één op de lijst maken", zo was de conclusie van die familiebespreking met een borrel in de hand. Het snode plan is nooit uitge voerd. Niet alleen omdat f achteraf bleek dat de familie politiek niet geheel eensge- zind was, maar ook omdat iedereen voelde dat het in feite een plannetje was met een wrang smaakje. was zo zeker als twee keer twee vier is: als D'66-er zou hij nooit meer herkozen worden. Gelukkig voor De Haas hadden inmiddels twee andere plaatsgenoten de groepering Hoeks Belang ge vormd. Misbruik van democratie heet Toen zag de vroegere Demo- dat, al is er juridisch geen craten '66-Ieider uit de Hoek speld tussen te krijgen. Het is bekend dat de gemid delde burger het niet erg hoog op heeft met de poli tiek. En het tot stand bren gen van een kandidatenlijst op de hierboven beschreven wijze zal het imago van de Door Rien van den Anker H. H. Politici zeker niet ver beteren. Toch is het in mijn familie besproken plannetje onlangs realiteit geworden, al moet ik er onmiddellijk, terwille van mogelijke boze gezichten, aan toevoegen dat geen enkel lid van mijn fa milie erbij betrokken is ge weest. "Vier jaar geleden werd de heer D. H. de Haas als lijst trekker van de toen nog echt levende partij D'66 in de Hoekse deelgemeenteraad gekozen. De Haas kwam zelfs in het dagelijks bestuur en hij zat dus voor vier jaar ..gebakken". Zijn enige fout is misschien geweest dat hij voor D'66 in de raad zat Want terwijl hij handenvol werk had aan de Hoekse problemen, verdween zijn partij grotendeels. Eén ding zijn kans schoon. Hij trom melde eenvijftiental vrien den op en zorgde zo voor de meerderheid. De Haas speel de het nog scherper; hij wal de een vergadering op zon dagmorgen, zo Eet hij de oorspronkehjke oprichters van Hoeks Belang weten, anders had hij geen tijd. Maar de kans is groot dat hij gedacht heeft dat er juist op zondagmorgen miss hien wel andere mensen naar de kerk gaan of een (verplicht) kopje koffie bij ouders gaan drinken. Dat scheelt weer stemmen bij de andere kant, zal hij wei gedacht hebben. En ja, hoor, het gebeurde allemaal zoals De Haas had gehoopt. Bin nen de kortste keren was hij weer Ejsttrekker. Dit keer van Hoeks Belang. Maar, ach, dat laatste doet er wei nig toe. Dat eerste, Ejsttrek ker zijn, dat is veel belang rijker. Iedereen voelt dat er iets mis is. Alleen kun je er niets tegen doen. En daarom zal die nieuwe lijstaanvoer der van Hoeks Belang (zon der Eegen) wel zeggen: „Tja, mijn naam is (De) Haas." Goed, dat we dat weten. Ook op 2 juni als de verkiezingen in de Hoek zijn. Vlaardingen In het A-juniorentoemooi van Vlaardingen, een evenement dat steeds meer bezoekers trekt, was De Hollandïaan deze week veruit te sterk voor HVO: 5—1. Hoewel dc ruststand nog dubbelblank inging. Fortuna en TSB waren een de Marathon- weg volledig aan elkaar gewaagd, maar het waren de Vijfsluizen- bewoners die met 3—2 aan het langste eind trokken. Maandag staat de ontmoeting Sunlight—DVO *32 centraal, waarna de loting voor de tweede ronde zal plaats hebben. Maassluis Het jongerencen trum de Toverbal heeft voor het weekeinde twee films op het programma staan. Van avond wordt de karate film Ep- tar The Dragon vertoont. Mor gen draait de ook al geweldda dige film The Getaway. Beide films beginnen om negen uur. De toegansprijs is drie gulden. Enter The Dragon is een film van Robert Clouse. Bruce Lee, John Saxon en Jim Kelly vertolken hoofdrollen. Lee, de ongekroon de karatekoning van het witte doek, moet het in deze film opnemen tegen de slechterik Han. Han handelt in heroïne en blanke slavinnen. Lee maakt daar links en rechts klappen en trappen uitdelend een eind aan. The Getaway is een van de vele geweldfilms van Sam Feckin- pah. Stove McQueen speelt on der de naam Doe de hoofdrol. Net uit de gevangenis pleegt hij een bankoverval en maakt een miljoen buit. Samen met zijn vrouw, de aantrekkelijke Alt Mc Graw, neemt hij de wijk naar Mexico. Dat zijn vlucht niet over rozen maar wel over iijken gaat, is begrijpelijk en duidelijk te zien in de slow-mo tion beelden. De fraaie Ali Mc Graw is in The Getaway geen katje cm zonder handschoenen aan te pakken. Vlaardingen Tafeltennisver eniging" Radio Molenaar start volgende week de clubkam pioenschappen voor senioren. •Maandag 26 april worden de voorronden verspeeld en maan dag 3 mei de fmalepartijen. Titelverdediger is Hans Jaap Oppenheid. Er wordt zowel in competitie- als in recreatieklasse gespeeld. Aan deze laatste klasse kunnen ook nieuwe leden deelnemen. Vooraf opgeven voor het kam pioenschap is niet noodzakelijk, want de indeling geschiedt tij dens het toernooi. In de compe- tiüeklasse is het toernooi nog uitgebreid met vier jeugdspe lers, Aad van Opstal, Peter Hans Franken. Cor de Winter en Diederick Heerschel. Voordat het kampioenschap op maandag 26 april van start gaat, worden eerst nog de kam pioensteams gehuldigd. Tevens wordt de prijs voor de beste persoonlijke prestatie uitge reikt Die gaat naar LLnda Seheffers, die m de competitie de volle honderd procent score bereikte. De prijsuitreiking van het ctubkam pioenschap, dat beide avond om half acht m de Lijnbaanhaüen begint, is tij dens de slotavond om plm. elf Vlaardingen In wijk^ centrum De Heipaal vindt dinsdagavond een stekkenruilbeurs plaats. De beurs wordt gehou-* den in de open werk plaats van het wijkcen trum aan de Reigerlaan 49 in Vlaardingen. De beurs is tot stand gekomen met medewerking van de Ko ninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De avond is een goede gelegenheid om uw plan- tenverzameüng kosteloos uit te breiden. Kwestie van een aantal stekjes van eigen planten mee nemen. Het programma van die avond, diaserie over begroeiing en beplanting in Vlaardingen, wordt verzorgd door de KNMTP. De avond begint om acht uur. Maassluis Tussen negen uur en half eJf maandagmorgen en tussen die zelfde tijd woens dagmorgen kunnen de Maas* sluise kleuters worden ingeënt, Het gaat om kinderen die in 1972 geboren zijn- Het betreft een herhalingsinenting tegen difterie, tetanus en polio. Beide inentingsochtenden vinden plaats in het gebouw Interkruis aan de Lijsterlaan 11 te Maas sluis. Bij ziekte bestaat de mo gelijkheid het kind op woens dag 5 mei te laten inenten. Zelf de plaats maar slechts van ne gen tot half tien in de morgen. De oproepkaart en het vaccina tiebewijs moeten worden mee genomen. Oranje Nassau opent de strijd om de RN-bokaal. Vlaardingen De slotfase van de korf balcompetitie is nu ingegaan. Enkele teams zijn reeds uitgespeeld, andere hebben nog een zwaar programma v'M'> 5 voor de boeg. Harga en Vlaardingen behoren daarbij. Harga gaat aan kop en Vlaardingen doet krampachtige pogingen om aansluiting te vinden. Harga gaat een zeer moeilijke uitwedstrijd tege moet tegen het onderaan de ranglijst staande ELKV. De wedstrijd wordt gespeeld in Etten Leur en begint om 14.00 uur. ELKV, dat in de hoek zit waar de klappen vallen, zal zeer gebrand zijn op een overwinning want het kan de punten heel goed gebruiken. Maar SSC Harga is het aan de stand op de ranglijst verplicht om deze wedstrijd in winst om te zetten. Bij winst kan het de promotie bijna niet meer ontgaan. Het meespelen van Bert Karstel is onzeker wegens werkzaamheden. Het is te hopen dat veel supporters met SSC Harga zullen meegaan om de Schiedammers te steu nen. Vlaardingen is volledig van slag en lijkt hierdoor de promotie net te missen. Het zal eerst weer zelfvertrouwen moeten krijgen in eigen spel. Misschien is Bolnes een tegenstander, die de Vlaardingers de kans geeft om orde op zaken te stellen binnen eigen gelederen. Voor Maassluis lijkt het doek gevallen, nu Tempo de laatste wedstrijd in winst omzette. Alleen een beslissingsduel tegen een degradatiekandi daat uit een andere derde klasse kan Maassluis de teruggang naar de afdeling besparen. Het duel van morgen is alleen belangrijk voor Maassluis in de opbouw naar de beslissings wedstrijd toe. Tegenstander Avanti is wel een team waaraan Maassluis zich kan optrekken. Spirit en Waterschip bestrijden elkaar voor een plaats in de middenmoot. Twee geEjkwaardige tegenstanders, waarbij de prognose van een puntendeling de beste is. Competi tïepro gramma: Morgen: Bolnes—Vlaardingen: Maassluis—Avan ti, Bilderdijklaan 16.00 M'sluis; Spirit—Water schip, Geert Grotelaan 16.00. Zondag: ELKV—Harga, Etten-Leur 14.00. RN-bokaal: Morgen: Odi—ODO 14.00; Oranje Nassau—HSV 14.00. Schiedam Het eerste crickettcam van Excelsior '20 is wat betreft de nieuwe competitie ingedeeld in de overgangsklasse, samen met Hilversum, Kampong, De Kieviten, Quick Den Haag 2, Sparta, Victoria en VUC, De Schiedamse club gaat met vier elftallen de competitie in en het oefenprogramma van dat eerste team ziet er als volgt uit: 25 april: Excelsior '20—Ajax, 2 mei Excelsior '20—Rood en Wit, Schiedam De politie heeft aan automobilisten 31 bekeuringen uitgedeeld voor te hard rijden. Bij de Vlaardingerdijk werden van 's morgens tien tot twaalf uur zesentwintig automobilisten gevangen. De meetapparatuur registreerde snelheden van 65 tot 89 kilometer per uur. Op de Rotterdamsesdijk werd 's - avonds van acht uur tot half tien als hoogste snelheid 81 ki lometer per uur gemeten. In Oost werden vijftien bekeurin gen uitgereikt. Woningruil GAAT U VERHUIZEN'» Vraag dan eerst geheel vrijblijvend prijsopgaaf bij Verhuisbedrijf Joc var» Dijf» en Zn Tel (010)701054,268201,257169 Kan toormachines en inventarissen Wij zouden hei er wei in willen pom pen voor SCHRUF-, TEL" en REKEN MACHINES. eerst ki|ken bij AVE H A meer dan 600 machines In -voorraad Prijzen va 75,—. Ook zaterdags g§ TV, radio, ree. enz. HET VERTROUWDE ADRES voor re- parat® van uw iv. radio, was-iuto- maat ed etectr. apparaten la Radio Vlaardingen, Van Hogendorptean 47. Tel 705526 Onderhoud en reparatie Voor WITTEN. SCHILDEREN en BE HANGEN hal voordeligst en betrouw, baarse adres- P. A, vd. Kruit, Lsllestr 32-34, Schiedam. Tel 264 432. tete- föonbeantwoorder aanwezig Wh G. J.J Pon jé, Voor hal LEVEREN. SCHOONMAKEN EN REPAREREN van uw geiaera naar Smedenj Daub, Callanburgslr. 80, 34,30 96, Woningen kamers enz. te huur gevr. VERPLEEGSTER zoekt vrije etage of kamer in Vïaardingen of Schiedam Tel 010-74 22 22 na 18 uur. toestel JONGE MAN. 20 jt. va rat t mei werkzaam op kantoor A'dam Viest zoekt gemoub kamer met of 2ndr. pension J Vgrheyen, Utree Msaweg 13,Zeist.Tel 03404-12110. Watersport SKIBOTEN varwf 2550.-. Hoolddez- ler van Hana tour- visboten; Mercury bb.-motoren, Tohatsu bb -motoren Nautik Watersport. Doethavenkade 15 A. vaardingen. Tel 010-35 40 83. SKIBOTEN vanaf ƒ2550,-. Hoofddea ler van Rana tour- vrsbbten. Mercury b b.-motoren, Tohatsu b b -motoren. Nautik Watersport, Costfuvenkad» 15 A. Vlaardingen Tel 010-35 40 83. Foto'sfilm en opt Ook voor kleur Aert van Nesstraat 58 Tel. 010-123347 PASFO O'S Klaar in 7 minuten,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5