Zwaluwen terug in top zaterdagvoetba l ©TIPS Felicilatieg van burgemeester Kieboom RKWIK met bijsmaak langs CION Arnemuiden voor 1500 toeschouwers weggespeeld Cor de Winter verrassende winnaar Geen beste beurt w JUWEEL Frans de Kruis de nieuwe „Micheïs" van Zwaluwen 'i'i IVÜAéixX Un-vr <&o Vlaardingen Zwaluwen is kampioen en promo veert naar de hoogste afdeling van het zater dagvoetbal. In de laat ste competitiewedstrijd tegen Amemuiden, die voor Zwaluwen nog een puntje op moest leveren, om zeker te zijn, bleek al snel dat de zwakke Zeeuwen Zwaluwen niets meer in de weg konden leggen. Al tij dens de wedstrijd vierde Zwaluwen daarom feest, om pas na een alleszeg gende 6—1 overwinning uitgehost te zijn. Hoe sterk dit Zwaluwen en hoe zwak dit Amemuiden was, bleek al meteen na de eerste tonen van goed leidende scheidsrechter A. H. Schook. Zwaluwen dicteerde meteen en eventuele nervositeit viel met te bekennen. De Zeeuwen hadden voor hun zwakke optreden wel een groot excuus, want behalve hun zieke trainer hadden zij nog drie spelers in de zieken boeg en één geschorste speler. Ook de gevreesde schutter Joost de Ridder was ziek thuis geble ven, dus wat had Zwaluwen nog te vrezen? Aanvoerder Cees de Ridder: „Dit was dé kans voor de kampioenswed strijd, maar dat we zo wegge speeld zouden worden had ik toch niet verwacht". De Arhemuiden-aanvoerder vroeg zich af wat men wel in Barendrecht moest denken, maar die schaamtevrees werd snel weggenomen, toen bleek dat Barendrecht zelf had verio- Het kampioensfeest voor Zwalu wen en de bijna vijftienhon derd toeschouwers begon sl na een kwartier. Een uitstekende pass van Leen Pijpers bereikte Ernest Kegel op links, door be waker Ko Marijs volledig vrij gelaten. Met een diagonaal schot gaf de dit seizoen defini tief doorgebroken Kegel doel man Ben Meulmeester geen schijn van kans: 1—0. Twaalf minuten duurde het voor er opnieuw een feestje ge- Het kampioenselfta! van Zwaluwen, dat promoveert naar de eerste klasse. houwd kon worden. Tn die tijd mikte Kegel nog een keer voor langs en opiukkende Henk Wentj es mikte maar net over de lat. In de zevenentwintigste mi nuut leidde Joop Brussé het tweede doelpunt in, dat hij ook op eigen naam bracht. Hij hep doelman Meulmeester danig te hinderen toen deze een bal wil de onderscheppen. De bal raak te los en Brussé had toen geen moeite meer zijn aktie af te ronden: 2—fl. Pas na ruim een half uur kreeg Zwaluwen-doelman Aad Boers een schot op hem afgevuurd. Klaas van Belzen had van verre geschoten, en door het harde hobbelige veld kreeg Boers de bal niet meteen onder controle. Op slag van rust nam Zwalu wen nog verder afstand, daar bij wel gesteund door scheids rechter Schook. Ernest Kegel lag in buitenspelpositie, toen hij een door Henk Nentjes doorge- kopte bal over de lijn werkte, maar de Barderwijkse arbiter liet de Amemuiden-protesten voor wat ze waren: 5—0. De feestroes van Zwaluwen kreeg onmiddellijk na de toen nog thee, opnieuw aanhef. Bmest Kegel spetterde al na vijf minu ten onbereikbaar voor Meul meester tegen de lat, waarop Brussé met een simpel tikje voor 4—0 zorgde. Het overwicht van Zwalu wen was groot. Het resulteer de uiteindelijk in zes treffers. Het mooiste doelpunt van de wed strijd kwam op naam van Henk Nentjes. Hij dook op tijd het gat in, nam de gepresenteerde bal op weergaloze wijze mee om dit staaltje op knappe ma nier te bekronen: 50. Het was toen slechts de vraag tot: hoever Zwaluwen wilde gaan, want Amemuiden leek naar een debacle gevoerd te worden. Het halve dozijn bereikte Zwa luwen halverwege de tweede helft, en eindelijk had dan ook Leen Pijpers, de trotse winnaar van het RN-topschuttersklasse- ment, zijn aandeel in de score. Een pass van, Brussébuitte Pijp ers laag over de grond uit: 6—4). Toen bleek dat Zwaluwen het uitgangspunt voor het kam pioensfeest toch wel had be reikt. Leen Pijpers kwam nog wel tot een wegens buitenspel afgekeurde treffer, maar Zwa luwen vond het genoeg. Vooral Hugo Sluimer liet nog enkele uitgesproken scoringskansen onbenut, maar wie gaf daar nog om? Zelfs kwam Amemuiden, dat juist twee jaar terug via Zwalu wen de eerste klas bereikte en het daar maar een jaar uithield, nog aan het redden van de eer toe. Die eer was meer een per soonlijke triomf voor de tot op het laatst doorgaande Cees de Ridderi die de verzwakte aan dacht van de Zwaluwen-defen sie handig benutte: ft~1. watt 6 Vlaardingen gaat een huwelijk aan met zijn nieuwe terrein- knecht O Op het onverharde veld aan de Schiedams© Vale rius straat kan men volley- en basketbal blijven spelen. 0 Ook al gaat men volgende maand beginnen met de bouw van het Gewestelijk Arbeids bureau. 0 Een fusie tussen FC Vlaardingen T4 en SW is niet eens xo'n gekke oplossing. Maar dan moeten beide ge meenten wel dokken. Nu Excelsior en Sparta in grote financiële zorgen zitten, is het wellicht de kans voor SW ea FC Vlaardingen '74 om een sterke Waterwegclub te krij gen. 0 Beide clubs zijn elkaar intussen dicht genaderd. De knappe 4-2 winst van SVV (op Volendam) was aanleiding om gelijk in aantal punten met de V! aar dingers te komen. 0 Het enige verschil is nog het doel saldo, dat van FC Vlaardingen '74 duidelijk beter is. 9 Dat houdt SW nog op de laatste plaats. 6 Met nog vijf wed strijden voor de boeg is de competitie in de staart van de eerste divisie nog uitermate spannend aan het worden- Misschien om niets, omdat het sectiebes tuur betaald voetbal nog steeds niet de „clubs heeft ingeseind of er nn wél of geen degradatie aanverbonden is- 0 - Steeds meer gaat het gerucht dat de bond naar een even aantal clubs streeft 0 Dus mét FC Vlaardingen en of SW en de c eventuele amateur kam pioen. Vlaardingen Zwaluwen is na zeer lang weggeweest te zijn, terug in de hoogste afdeling van het zateröagvoetbai. Na een uitstekend seizoen slaagde de greep naar de macht op het laatst nog vrij royaal. Concur rent Barendrecht, dat Zwalu wen ais een schaduw volgde en in beide confrontaties zelfs de vier punten pakte, haakte toch nog royaal af. Het verschil in de eindrangschikking werd vier punten, omdat Zwaluwen dankzij de eclatante ft—1 winst op Arnemuiden niet afhanke lijk wilde zijn van Barend recht, dat zowaar van degrada tiekandidaat NEO'25 verloor. Zwaluwen is na twaalf jaar wel terug in de hoogste afdeling, de kennismaking met de eerste klas is toch geheel nieuw. Toen deze afdeling een aantal jaren terug werd ingevoerd, miste Zwaluwen de promotie-boot. Vorig jaar reikte Zwaluwen net ver genoeg, omdat in de uitwed strijden praktisch geen punt werd gepakt, maar nu was de formatie van trainer Frans de Kruis niet te stuiten. „De lijn van vong jaar beeft zich voortgezet", aldus de succesvol le Rotterdamse oefenmeester. „Hel elftal is nog meer een eenheid geworden. Dat we toen uit niet konden winnen, werd bijna een complex. Deze com petitie waren we daar echter al meteen overheen". Frans de Kruis blijft ook de ko mende competitie weer bij Zwaluwen. Het wordt zijn der de jaar, waarin hij zijn steun en toeverlaat, elftalleider Het Erkelens, weer aan zijn zijde weet. Niettemin komt er toch een wijziging in detrainingsaan- pak van Zwaluwen. Voor de selectie is een hulptrai- ner aangetrokken, die dinsdag avond de conditietraining voor zijn rekening neemt en in over leg met De Kruis de overige oefenstof. Donderdagavond leidt De Kruis de trainingen zeil, alsmede de besprekingen, en blijft luj ook voor de elft&l- Trainer Frans de Kruis op de schouders. De aanhang juicht mee Vlaardingen tn de strijd om het Vlaardings kampioenschap w<m RKWIK op sportpark Zuidbuurt met 2-0 van CION. RKWIK plaatste zich daarmee voor de eindstrijd, maar veel vreugde bracht dat niet teweeg in het blauwwitte kamp. Daarvoor werd te zwaar getild aan de twee officiële waarschuwingen, die een zwak leidende scheidsrechter M. Brons uitschreef. Een stijve bries deed veel afbreuk aan het spel, al startte RKWIK met die ruggesteun overdonderend. Aanval op aanval rolde op CION-doelman Jaap de Nol af. A3 in de beginfase zorgde Peter de Witte met een kopbal voor 0-1, en CION. dat voor volgend seizoen Kleis Witmers als elftaladviseur als opvolger voor Joop Dekker (naar Unicum) aantrok, leek het erg moeilijk te gaan krijgen. RKWIK, gadegeslagen door nieuwe trainer Ger Robbemond, speelde echter zo'n zwakke partij dat het geen kans zag CION verder uit te spelen. Met de rust was het nog altijd slechts 0-1, waarbij RKWIK-doeiman Cees van Haaster wel als kleumende toeschouwer had gefungeerd. Hoe anders zou dat in de tweede helft zijn, toen CION met de storm mee RKWIK onder druk zette. Cees van Haaster kreeg nu wel handen vol werk en leek zelfs een. treffer te moeten toestaan. Erno Elfers verscheen alleen voor hem, maar verprutste de kans door over te schieten. Het had de op dat moment 2eker verdiende gelijkmaker kunnen zijn, want RKWIK zag nauwelijks kansen om de Cl ON-defensie, met solide Cees Goudswaard aan het hoofd, voor problemen te zetten. De twee waarschuwingen die scheidrechter Brons vervolgens binnen enkele minuten aan RKWEK uitdeelde, getuigden er bepaald niet van dat hij de wedstrijd aanvoelde. De twee „officiële" betekenen een smet op het toernooi, want de overtredingen van Jan de Witte (wegtrappen van de bal) en Huib Meeder (tijd rekken) waren er niet naar. CION slaagde er inmiddels niet in om profijt uit het door de wind gesteunde offensief te trekken. Tegen het einde besliste RKWIK de wedstrijd definitief, toen Leo Janse gemakkelijk de te ver uitgelopen doelman De Nol passeerde: 0-2. Morgenavond (dinsdag) wordt het toernooi voortgezet met de wed strijd VFC-Fortuna. Aanvang om zes uur aan de Sportlaan. De voor woensdaggeplande wedstrijd Vlaardingen-Zwaluwen is in verband met de compehtiebelangen van Vlaardingen verschoven naar maandag 3 mei. Donderdag wordt de wedstrijd De Kolland- iaan-Sunlight gespeeld. Na afloop hiervan vindt de loting plaats voor de kwartfinales. Vlaardingen Opnieuw zorgde Cor de Winter tij dens de jeugdciubkam- pioenscbappen van Radio Molenaar voor een verras keuze verantwoordelijk. „Het is misschien een wat groot woord, maar ik word de nieuwe mana ger", aldus De Kruis. „Een soort Kinus Michels van Zwalu wen", licht hij toe. „Uiteindelijk ben ik 58 en dat ga je toch wel merken". Derde jaar Zwaluwen-voorzitter Roel Schip per „We kunnen er in komen dat hij er een hulptrainer bij wilde hebben. We dachten daarin goed te zijn geslaagd met het aantrekken van Ed Kloowens (ex-VFC'er en bezig voor het C-diploma - red.) om speciaal de conditie voor zijn rekeïng te nemen". Zwaluwen, en niet het minst de selectie, konden het goed met Frans de Kruis vinden. Op ztfu beurt had de in hart en nieren „Musschen-man" het bij Zwa luwen uitstekend naar de zin, zodat eeo contractverlenging al weken geleden vast stond. De Kruis: „Ook dit jaar heb ik weer talloze aanbiedingen ge had om te komen trainen. Ik wil met Zwaluwen echter nog graag in de eerste klas door- Voor de Rotterdamse oefenmees ter is de kennismaking met de eerste klas niet nieuw. Voor Zwaluwen ziet hij daar moge lijkheden, vooral door de komst van beloftevolle jeugd. Onmiddellijk na het binnenhalen van het eersteklasserschap zet te Zwaluwen het feest in- Dat begon voor spelers, trainer, lei der en verzorger al op het veld met bloemen, in de kleedkamer met rijkelijk vloeiende cham pagne voortgezet. Daar ook waren burgemeester Wim Kie boom en wethouder Rien Bo~i venberg present om hun felici taties uit te brengen met dit voor Vlaardingen belangrijke sportieve gebeuren.' 's Avonds vierde de Zwaluwen-, familie uitgebreid feest tijdens een instuif in de kantine. Bin nen enkele weken volgt er ter afsluiting van dit suksesvollfc seizoen de officiële kampioens- en promotiereceptie. Vlaardingen Zwaluwen heeft in de Vlaardingse voetbalwe reld geen beste beurt gemaakt. Het zonder bericht wegblij ven van het door DVO gehouden veteranentoemooi, heeft inmiddels tot in vele toonaarden geuite kritiek geleid. De toemooicommissie van DVO werd uiterst onaangenaam verrast, toen kort voor de wedstrijden bleek dat Zwaluwen er niet was. Met veel improvisatie werd er toch nog een vervangend elftal geformeerd, samengesteld uit DVO-reser- ves en zelfs twee Vlaardingen-spelers. Het toernooi, waaraan werd deelgenomen door Botlek, Groen Wit R, "Vlaardingen, HVO, Hoeven en nu drie DVO-teams, was gered. Wel kon het nu voorkomen dat er in de finalepou le twee DVO-teams tegen elkaar speelden. Dat Zwaluwen zonder meer wegbleef wordt in DVO-kringen hoog opgenomen. „Wij hebben voor dat optreden maar één woord over", aldus Jan van der Zwan in de weekbrief; .Misselijk!" De door het geïmproviseerde elftal toch nog veroverde vierde prijs, had men aanvankelijk bij Zwaluwen willen bezorgen als een zgn. „Knudde-trofee". Daar is toch maar van afgezien, omdat ondanks de zo in de weekbrief genoemde „Zwaluwen-misser van het jaar" het toernooi toch bijzonder slaagde. Overigens liet Zwaluwen vorig jaar ook bij De Hollandiaan op identieke wijze verstek gaan. Derhalve hebban de vogels op het binnenkort door hen te organiseren veteranen-toer- nooi wel het een en ander goed te maken. Is Zwaluwen alleen maar met het eerste elftal Vlaardings meest vooraan staande zaterdagvereniging of niet? sing. Net als vorig jaar slaagde hij er in om Aad van Opstal in de landelijke groep in de finale te ver slaan. De setstanden van dt finalepartij waren: 2145. 17-21 en 17-21. In de stnjd om de derde en vierde plaats won Carlo Koch van Eduard v.d. Bout. Het toernooi, dat afgelopen zaterdag werd gespeeld, kende naast de landelijke groep een afdelingsgroep, een groep nieuwelingen en een meisjespoule. Jeugdse- cretaris Gerard Wapenaar en Hans Jaap Oypenheim tekenden voor de geslaagde organisatie van het toer nooi, waaraan door vijfen dertig speelsters en spelers werd deelgenomen. In de afdelingsgroep ging de eerste prijs naar John Du- chatenier; 2 Koos Enk Nooi; 3 Chris van Hars kamp. Bij de nieuwelingen was de uitslag: 1 Wim van Beek; 2 Ben Trooster; 3 Ro nald Sauer. Bij de meisjes was de eerste prijs voor An ne de Boer; 2 Petra Schre- velius; 3 Thea de Waard Vanavond (maandag) en vol gende week maandag wor den de clubkampioenschap pen voor de senioren gehou den. Beide avonden wordt om half acht in de Lijn- baanhallen begonnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4