Lingen/Van den Broek sterkste dubbel m SLAGPLOEG HOLY BLINKT UIT •Sill Asvion haalt het niet Redelijk debuut softbalsters MST71 geeft visitekaartje ai Schiedam geeft voorsprong prijs Van Slobbe onttroont door Van der Helm Spirit naar halve finale Groenoord haalt fors uit MAANDAG 26 april 1976 Titel ïDORAIt Strafcomer Obstakel Drie honkslag van Gerda Krabbendam Utrecht De woorden van Caret Deken spra ken tenslotte voor zich. „Je kent de belangrijk ste stelregels bij het ta feltennis", stelde de trainer/coach van Tem po Team na de desa streuze nederlaag van zijn pupil Nico van Slobbe tegen Bert van der Helm. „Voorop staat zelfcontrole dan komt de balcontrole en dan volgen dingen als tac tiek e.d. Als je het eerste punt mist dan kan er van de volgende regels natuurlijk helemaal geen sprake zijn. Nico miste in de finalepartij die zelfcontrole. Dus om te zeggen dat Van der Helm won omdat hij taktisch sterk heeft ge speeld is onzin. Van Slobbe gaf de ballen ge woon mooi aan en Van der Helm heeft daar dankbaar van geprofi teerd. Daarom is hij te recht de nieuwe Neder landse kampioen". door Cees Oisthoorn Een paar meter verder zat de onttroonde titelhouder ontgoo cheld voor zich uit te staren. „Ik heb ontstellend slecht ge speeld". Veel meer kon de 25- jarige Van Slobbe aanvankelijk niet uitbrengen. Na een poosje: „In het begin van het seizoen speelde ik het sterkst Maar die vorm heb ik jammer genoeg niet vast kunnen houden. Bert van der Helm daarentegen is juist de laatste maanden erg goed gaan tafeltennissen. Van daag was hij eenvoudig veel beter dan ik". De voor Tempo Team spelende Schiedammer had in de eind strijd van de nationale titel strijd die dit weekeinde in de Utrechtse Catharijnehal werd gehouden inderdaad niets in te brengen tegen een ontspannen maar zeer geconcentreerd spe lende Van der Helm. In minder dan een half uur klaarde de Amsterdammer het karwei met de alleszeggende cijfers 21—5 21—8 en 21—10. Van Slobbe, die duidelijk veel meer moeite had om de finale te bereiken (won weinig over tuigend van Van den Broek en Delftenaar Joop van der Borg) dan Bert van der Helm: „Nee, dat het allemaal niet zo gemak kelijk ging heb ik me niet aan getrokken. Vorig jaar had Ik ook meer games nodig dan Van der Helm, maar toen speelde ik in de finale ook goed". Gelaten: Hans van den Broek..nipt verlies tegen Van Slobbe. „Ja, misschien heeft het favo riet zijn toch wel meegespeeld. In ieder geval is het moeilijker om een titel te verdedigen dan om er één te pakken". Een tweede plaats dus voor Nico van Slobbe in het herenenkeL De Schiedammer ging overi gens toch met een kampioen schap naar huis, want hij won herendubbel werd hij (met Hopman) vroegtijdig uitgescha keld door het gelegenheidskop pel Rob Meier/Ton Crouse. samen met Marian van der Er waren trouwens meer Schie- Vliet het mix-dubbelspel. In het dammers die in Utrecht goed voor de dag kwamen. Het gehe le De Korenbeurstrio Hans Din gen, Hans en Peter van den Broek kan op een geslaagd toernooi terugzien. Weliswaar speelde Peter van den Broek geen vooraanstaande rol, maar hij slaagde er toch bijna in om Herman Hopman te kloppen. In de vijfde game stond hij nog met 129 voor maar daarna drukte Hopman door en won met 2114. De meest opvallende prestatie no teerden Hans Lingen en Hans van den Broek. Het tweetal be heerste de strijd in het heren- dubbelspel volledig en konden tenslotte zonder gameverlïes beslag leggen op de titel. In de finale werd het Delftse duo Overbosch en Van der Borg geklopt nadat eerder Bert van der Helm en Bert Schoofs al moeiteloos aan de kant waren gezet. Maar ook in het enkelspel positie ve verrichtingen van de twee Hansen. Lingen struikelde pas in de halve finale. Na overwin ningen op Schoonemeyer en Hopman (in vijf games) was de dienstplichtig soldaat daarna niet opgewassen tegen Van Slobbe (1—3;. Een Van Slobbe die een ronde eerder maar net met de hakken over de sloot kwam tegen Van den Broek. De Korenbeursspe- ler nam zelfs een 20 voor sprong maar moest uiteindelijk toch buigen. (22—20, 21—14, 13—21,13-21, en 14—21). Op lager niveau een verdienstelij ke prestatie van Rick Quadt Uitkomend in de B-klasse ver loor hij in de kwartfinale van latere winnaar Kees de Vries. 'sVV'-Y* -- XTv'4 Schiedam De Asvion-heren hebben het in de promotie wedstrijd tegen Geel Zwart niet gehaald. Door het 00 gelijke spel eerder in Schie dam en de 1—0 nederlaag dit weekeinde in Veghei blijven de mannen van coach Aad van Meurs het volgend seizoen uitkomen in de tweede klasse. Een duidelijk teleurgesteld As vion heeft de nederlaag in feite maar moeilijk kunnen venverken. Gesterkt door twee bussen vol supporters zagen de Schiedammers geen kans het voortdurend offensief om te zetten in een beslissende treffer. Asvion was in de uitwedstrijd ster ker, Kreeg niet minder dan 12 strafcomers te nemen maar het anders zo succes volle duo Edward de Wit- Aad Schuddebeurs kon het dit keer niet rnaken. Het was al na vier minuten raak toen Asvion een snelle aanval op zette die door Peter Egge doeltreffend werd afgerond. De niet overtuigend leidende scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd zo dat het feest niet doorging. Dat was wel na 20 minuten aan de andere kant het ge val toen Geel Zwart een strafcomer kreeg te nemen. Op het schitterende veld werd dit gedaan door de aangeslagen bal met de hand te stoppen. Het schot werd door een speler van richting veranderd zodat zo wel doelman Bas van Kam pen als verdediger Rob Ver- poorte op het verkeerds been kwamen te staan: 1—0. Het bleek de beslissende tref fer te zijn. Via Ton Kremer Hovinga en Edward de Wit ontstonden nog wel wat kan sen maar evenals in de wed strijd fn Schiedam was ook nu de doelman van de zuid erlingen weer het grootste obstakel. Tien minuten voor het einde wisselde coach Aad van Meurs Ruud Mul- der nog in voor Alexander van Hoogenhuyze maar ook hij kon niet verhinderen dat Geel Zwart de nieuwe eer. steklasser werd. „We hebben ons best gedaan maar vandaag lukte het ge woon niet", was het teleur- gestelde commentaar van Aad van Meurs. „Te gehaast spel is volgens mij wel de oorzaak van de nederlaag. Tenslotte hebben we kansen genoeg gehad. Maar goed, het is jammer. Volgend jaar beter". Bij Asvion speelde Jan Rip weer mee en waren de gebroeders Rick en rRoh Verpoorte de beste spelers. Het eerste elftal van Spirit was dit weekeinde meer suc cesvol. Zij behaalden de hal ve finale in de strijd om de beker door met 0—2 van het tweede team van Asvion te winnen. Het werd een wed strijd waarin de oranje-wit ten vooral aanvallend ster ker waren. Asvion kwam vooral in de eerste helft veelvuldig in het nauw en moest dan ook toezien hoe Spirit al voor rust met 3-2 voorkwam. Het was eerst Frans van Leeuwen die een rebound afrondde waarna Frans Hengst een strafpush benutte. Toen Asvion-verde- diger JanWattez na rust meer in de aanval verscheen werd Asvion wel gevaarlij ker maar kon toch niet tol scoren komen. Hetzelfde elftal van Asvion speelde zaterdag voor de be ker tegen het tweede team van Victoria. De Rotterdam mers wonnen na verlenging met 10. Deze wedstrijd zou eigenlijk door het eerste elf tal van Asvion moeten wor den gespeeld maar die pre fereerden een niet al te druk weekeinde met het oog op het duel tegen Geel Zwart Schiedam De honkballers van Groenoord ontvingen zondag middag in Kethel het Zeeuwse Green Sox voor de eerste ronde van de John Heytbeker. Groe noord maakte er tegen het ui termate zwakke Zeeuwse team een partijtje batting practisch van. De uitslag 33—0 in zes en halve innings, gaf aan dat er in Kethel bepaald niet veel te genieten viel. Green Sox, aan slag begonnen, leverde werper Ab Bniinekool weinig hoofd brekens op. Hij gooide drie maal drieslag. Met honkslagen van Gerrit Smit, Ab Bniinekool en Rob Midden dorp in de eerste gelijkmaken de beurt, kwamen de Schie dammers vlot op 2—0. In de tweede inning werd het al 7—0 voor de thuisclub. Er werd ver volgens regelmatig gescoord tot de stand in de vijfde inning 160 was. In de laatste slag- beurt werden daar nog eens veertien punten aan toe ge voegd. Het povere resultaat van de gasten was slechts één honk slag in zeven innings. „Een te genstander die zelfs voor ons twee nog te zwak is", zei één van de teleurgestelde Groe- noordspelers. Tekenend voor de zwakte bij de bezoekers waren de werpersre sultaten John van Bergen gooi de driemaal drie slag, zeven maal vier wijd, kreeg zesen twintig honkslagen tegen en zijn veld maakte twaalf fouten. Curieus is nog dat voor de bei de catchers Ron Wille en Hans Slijper maar liefst tien maal een doorgeschoten'bal werd ge noteerd. De cijfers voor Groenoordwerper Ab Bruinekool waren; 15—2—1. Het „proenoordveld speelde, meGjn'totaai drie lopers op de honken, foutloos. Tussen de •*- reeds s gemelde 26 honkslagen was:éen prachtige homerun van, Schiedam Het eerste serieuze honkbaldnel van Schiedam, de bekerwedstrijd tegen Radio Modem/Botlek, is een erg moeizaam verlopen gebeuren geweest. In een ruim drie uur durende worste ling tegen eigen onmacht wist Schiedam met de basketbalcijfers 1817 maar net te winnen. Al in de eerste inning werd duidelijk dat Schiedam-werper Fred Reymer nag niet de kracht bezit zijn verdediging te leiden. Vier honkslagen en een fout op het derde honk, bezorgden Botlek een 3—3 voorsprong. Ook Botlek, dat zonder zijn belde werpers naar Schiedam was gekomen, maakte verdedigend een zwakke indruk. VIaardxngcn In een redelijk goede honkbalwedstrijd, waar in vooral de slagpJoeg goed werk heeft laten zien, is Holy er afgelopen zaterdag in ge slaagd het sterke Bloemendaal uit de KNBSB-beker te wip pen. Drie honkslagen waaron der een drïehonkslag van Ce- dric Pierre, zorgden in de vijf de inning voor vier punten. Samen met de twee eerder ges coorde punten leverde dat een 62 winst voor de Vlaardin- gers op. De sterke aanval van Bloemen daal opende met twee gave honkslagen, maar werper Theo van de Bos, goed gesteund door zijn veld, hield de gasten toch op nul. Zelf scoorden de Vlaar- dingers in hun eerste slagbeurt wel een punt Piet van de Mark opende met een hoikslag, stal het tweede honk e belandde vervolgens op drie. Een opoffe- ringsstootslag van Emile De- muynck bracht hem thuis. Vooral doe- de verradelijke wind, die pal tegen stond, wer den klappen die anders zeker honkslagen hadden opgeleverd, nu een prooi voor de verdedi gingen. Tot aan de vierde inning werd er daardoor niet meer gescoord. In deze vierde inning plaatste Brandhof voor Bloemendaal een honkslag. Een veldfout bij Holy en een gave tik van wer per Lindeman zorgden voor 1—1. Onmiddellijk deed Holy iets terug. Jan Lugthart door een catcherfout op het eerste honk, Piet van de Mark (met drie uit vijf de beste slagman) en Emile Demuynck brachten hem over de thuisplaat In de vijfde inning liep Holy zelfs uit tot 61. Wim Pijpers profi teerde van een veldfout bij de gasten, waardoor hij op één kwam. Een driehonkslag van Cedric Pierre en honkslagen van Piet Janse en Jan Ligthart leverden vier punten op. Een wat aangeslagen Bloemendaal zag geen kans meer Holy onder druk te zetten. Er was in de negende inning een veldfout Holy-werper Theo Bos belangrijk aandeel in zege van Piet Janse nodig om de gasten nogmaals in scoringspo-. sitie te brengen. Balk zorg&e met een honkslag voor de 6—2 einduitslag. Werpersresultaten. Holy, Theo Bos 526, vier f outen. Bloemendaal, Lindeman 2—3—9. Vijf fouten. Tweede honkman Aad Riedïjk stond nu op de heuvel en moest in de eerste Schiedamslagbeurt al elf mensen in het slagperk toestaan. Deze dubbele inning bracht Schiedam via vijf honk slagen en vier veldfouten van Botlek op 7—3. Botlek ant woordde direct. Met drie honk- slagen, twee maal vier wijd en opnieuw enkele veldfouten kwam het langszij: 7—7. Toch bleef Schiedam sterker en buit te de zwakke pitching uit, waar door het opnieuw de leiding nam. Toen Fred Reymer de derde inning met twee maal vier wijd startte, vond coach Woud van der Have het vol doende en commandeerde Wout Don naar de plaat Deze slaag de er in, geholpen door zijn veld, Botlek van punten af te. houden. Toen Schiedam in de volgende twee innings opnieuw zeven punten scoorde en Botlek door een solo-homerun van John Linch niet verder dan één punt kwam, leek de wedstrijd beslist. Schiedam leidde met 17—6 en was slechts één punt van een zeven inningsduel af. Botlek dacht daar heel anders over. Coach Piet van de Wilk wissel de gelegenheidswerper Aad Riedijk voor Wim van Reen, die de Schiedam slagploeg wél wist te bedwingen. Ook op Wout Don gingen de Spijkenissers nu slaan en zij wisten, geholpen door een serie veldfouten bij Schiedam, zelfs op 17—17 te komen. In de achtste slagbeurt kwam Schiedam, via Eddy Jonkman op 1817 en kon deze minieme voorsprong tot bet einde vasthouden. Inmiddels was het toch al riet talrijke publiek voor de kou en het povere spel naar elders ge vlucht Werpersresultaten: Schiedam, Fred Reymer (2 1/3 inning) 45- 6. 3 veldfouten. Woud Don, 5 2/3 inning) 8-4-9. 5 veldfouten. Botlek, Aad Riedijk, 3-5-13 Tien veldfouten. Wim van Heen, 2-0-2. Een veldfout Schiedam Omdat het toegezeg de officiële softbalveld door de gemeente Schiedam op JHarga nog steeds niet is aangelegd, kon de eerste thuiswedstrijd van Schiedam-softbal bijna geen doorgang vinden. De bei de scheidsrechters maakten te recht bezwaar tegen de primi tieve accommodatie en wilden niet laten spelen. Enige overre dingskracht aan Schiedam-zij- de en de bereidheid van Zuid vogels om toch te spelen, heb ben een papieren-nederlaag weten te voorkomen. Dat het toch een nederlaag ïs geworden voor Schiedam is vol gens de verwachting, maar de Schiedammers hebben zich in een goede, snelle wedstrijd ze ker niet laten wegespelen. Tot en met de laatste Inning zijn de winstkansen voor de Schiedam mers aanwezig gebleven. In de eerste slagbeurt scoorde Zuidvogels één punt Een honk slag van Henny Muys en goed honklopen op acties van team genoten brachten haar over de thuisplaat Tot aan de vierde inning bleef deze stand gehand haafd. Er werd door beide teams wel geslagen, maar het foutloze veldwerk aan beide kanten voorkwam punten. Pas in de vierds inning wisten de geroutineerde gasten, die wor den geleid door de bekende softbalcoach Dries de Zwaan, enige afstand te nemen. Met al twee nullen, volgden drie gave honkslagen. Twee vang- slagen. Twee vangfouten op moeilijke ballen in het verre veld, leverden Zuidvogels drie punten op. Schiedam antwoord de direct. Til Debets, door een fout op het eerste honk geko men, werd door Gerda Krab bendam met een drie honkslag over de thuisplaat gebrachti Ook Gerda Krabbendam scoor de nog- Twee vangballen op verre tikkeu van Gerda Korpel en Yvonne Assenberg maakten een einde aan de Scbiedamse score. In de laatste inning namen de gasten verder afstand. Een honkslag van opnieuw Henny Muys, een opofferingsslag en een stoot- slag van Nolda Hoogmoed, die verwarring bij Schiedam stichtte, zorgden voor twee punten van de Zuidvogels. Schiedam kwam in de gelijkma kende laatste slagbeurt sterk terug. Een honkslag van pïnch- hitster Jeanne Besse en flinke klappen van Joke Pannekoek en Fia Falenteyn betekende een .s ferme druk op de Zuidvogels- -f-% defensie. Het is jammer dat een dubieuze beslissing van de veld- scheidsrechter, Jeanne Besse, onverrichter zake naar de bank stuurde. Met nog één punt, ges coord door Joke Pannekoek, eindigde deze eerste competitie wedstrijd in een 3-6 nederlaag. Het vertoonde spel van de Schiedammers gaf vertrouwen voor de komende duels. Gerda Krabbendam drie honkslag Rotterdam Ondanks de handi cap dat MSV'71 honkbal de thuiswedstrijd om de John Heytbeker op het veld van de tegenstander moest spelen, is de Maassluisse formatie er toch in geslaagd de volgende ronde te bereiken. In een duel dat aan beide kanten goed honkbal heeft laten zien, is het sterke DOS'32 met 4—3 uit de beker gespeeld. Al vanaf de eerste inning heeft MSV zijn visitekaartje afgege ven. Sterk aanvallend spelend kwam het in deze inning twee maal op het derde honk, maar DOS wist door goed veldspel een punt te voorkomen. Ook de Rotterdammers zochten de aan val, maar het in deze fase feil loos spelend MSV, hield ook zjjn tegenstander op nul In de tweede inning openden de Maassluizers de score. Oud- Storksspeier Jonne van S oelen plaatste een tweehonkslag en werd door een tik van Lou van de Hamer over de thuisplaat geholpen. Lou van de Hamer stal het tweede honk en kwam door een opofferingsslag op drie, waar vandaan Leen de Vries riin ploeggenoot met een stootslag thuisbracht DOS kwam echter sterk terug- derde inning scoorde het 4- en de daaropvolgende slagoeup nam het zelfs met tweern*; slagen en een veldfout bij i»-5 een 2—3 voorsprong. Jonne van Soelen, Lou vani Hamer, Leen de Vries en Winterthal zetten in de ze» inning werper Meyer van IJ» opnieuw onder druk, ««aKW Jonne van Soelen en Lou 7311 de Hamer de thuisplaat pa~ j seerden en MSV op 4-3 brac i ten. Ook al bleef DOS aaninn- gen, MSV, met vooral Louw» de Hamer in goede vorm, geen punten meer toe. Verdedigend waren vooral twer de honkman Piet Bouts en rechtsvelder Helm er Hef3 goed op dreef- Zij maakten men zeven vangballen, der enkele heel mooie. Een tevreden coach Theo vanjA|P „De hele ploeg heeft voortij lijk gespeeld, met deze fon^ zie ik de competitie met ver trouwen tegemoet". Werpersresultaten: voor Lou van de Hamer, 8-0*. fouten. DOS'32, S. Meyer, M* 5, 5 fouten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6