SC FIEDAMSCHE COURANT Schiedam capituleert c di voor Westerterp Peuters in eigen 'zaal' Openlucht festival met 1 popgroepen Maassluis naasiuis io Rotterdam is koninginnedag Telefonische Hulpdienst Waterweg-Noord Staat mag grond voor rijksweg 19 kopen GG en GD krijgt er ambnlanceploeg bij NIET VERSCHIJNEN. Romi Vlaardingen wordt vernieuwd Illegale De Gust uit ehter SG-top geeft valse voorlichting Melfrim S. betrokken bij schiet partij op spoorwegrechercheurs Overmorgen in Plantage MELDNUMMER: (010)-73 11 61 Commissie concludeert: Satelliet- Oud-Feyenoord Woensdag 28 april 1976 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no* 25563 6 PAGINA'S Broers vest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De jazzpopgroep Alveo (v.l.n.r. Hans Bosboom, Peter van Kluyven. Rino Bermat en Paul Schaeffer). Een programma-onderdeel dat is georganiseerd door de werkgroep Eldorado. Schiedam Een aantal Schiedamse jongeren heeft de afgelo pen week spontaan een openluchtfestival op touw gezet, waaraan zeven popgroepen en een disc-jockey belangeloos meewerken. Dat popfestijn wordt op Koninginnedag gehou den in de Plantage in Schiedam en1 duurt van ongeveer één uur 's middags tot 's avonds Iaat. Is het slecht weer, dan wordt een deel van het programma naar sociëteit De Tempel 'aan de Överschiesestraat verlegd. Daar werd ook het idee geboren om een festival te organise ren voor de Schiedamse jeugd. Een sessie tussen plaatselijke muzikanten, die er op tweede Paasdag werd gehouden, viel zo in de. smaak dat geprobeerd werd om diverse groepen uit de stad bijeen te krijgen. Elke groep treedt één a anderhalf uur', op,' de „gaatjes" tussendoor worden opgevuld door dj Martin Green. De popgroepen, die werden benaderd door medewerkers van De Tempel en nu zullen optreden zijn Alveo, een jonge jaz2-pop-achtige band die de spits afbijt, The Flag uit Den Haag met ais leider Peter Hollestelle van het in De Tempel zeer bekende Lion's Artists Management, Lizzy Bee, Osmose, die ook zaterdagavond optreedt in De Tempel, Shape of Things, een top-40-groep, Summerbreeze, één van de bekend ste bluesgroepen uit Schiedam^ en August, een vrij nieuwe formatie met twee drummers. De gemeente zorgde ervoor dat snel tempo de benodigde vergunningen rond te maken. Mocht de opzet door slecht weer mislukken, dan zal de stichting Schiedamse Gemeen schap bezien of kan worden tegemoet gekomen in de overigens geringe gemaakte onkosten. VUardingen De ziekenververvoerdienst van de gemeente lijke geneeskundige- en gezondheidsdienst in Vlaardingen krijgt er een ambulanceploeg bij. Dat is de bedoeling van B en W, die daartoe een voorstel aan de raad hebben voorgelegd. De uitbreiding zal voor dit jaar ongeveer 40.000 gulden kosten. De uitbreiding van de zieken- SSS ver? DeöSSe, veel over- vullen maakt het personeel veel overwerk. Er bestaan namelijk onvoldoende mo gelijkheden om bij ziekte verzuim, vacatures, com pensatie- en andere vrije dagen de zaken op te van gen. Door deze zaken blij ken er gemiddeld slechts 32 uur per week beschikbaar te ziin, terwijl op veertie werk, wordt door de vakor ganisaties niet langer aan vaard. Dit zou kunnen bete kenen dat zij hun goedkeu ring aan het huidige rooster onthouden. De personeel suitbreiding was in het per- soneelsplan voor 1976-1980 opgenomen ais een te ver wachten uitbreiding voor dit jaar. OP VRIJDAG 30 APRIL ZAL ONS BLAD Schiedam - Voor een bedrag van ruim drie miljoen gaat Schiedam grond aan het rijk verkopen voor de aanleg van rijksweg 19. De gemeenteraad is hier mee akkoord gegaan. Een en ander geschiedde onder protest van het WD- raadslid Cor van Tilborg die vond dat dit een inconsequent gemeentebeleid was en meende dat Schiedam hiermee capituleerde voor de plannen van minister Westerterp van verkeer en waterstaat om j de weg ondanks de vele protesten toch aan te leggen. 'Indien we nog steeds tegen de aanleg van de rijksweg zijn moeten we er niet aan meewer ken. Door verkoop van deze grond aan de Staat der Neder landen geven we een instru ment uit handen waarmee we dwars kunnen liggen en waar mee we ons ongenoegen bekend kunnen maken. "Als we het ruei uit handen geven hebben we meer zeggenschap", aldus Van Tilborg. "Bovendien heeft de raad ïn december vortg jaar een motie aangenomen waarbij een en ander werd opgeschort tot er meer duidelijkheid be staat. Die is nog steeds van kracht. Indien de motie geen bestaansrecht meer heeft, trek "m dan openlijk in." De man die destijds de motie indiende, de CDA-er Siem Ros- man, vond deze redenering te ver gaan. Met raadslid vond dat de gemeente niet als een aktie- groep kan gaan dwars bggen, Wethouder Reinier Scheeres zei dat hij de democraat wel aan voelde, maar vond dat het nu te laat was. "Het heeft nu geen. zin meer om nee te zeggen. Wel als we daar m 1932 mee geko men waren. Nu houden we de aanleg daar geen halve dag mee op. Het heeft als muis trou wens geen zin om tegen de grote olifant, het ministerie van verkeer en waterstaat, te keer te gaan. Je kan dan alleen maar in de grond worden gestampt." Schiedam/VI aardingen/Maassluis Op 1 mei zal in Schiedam de Telefonische Hulpdienst afdeling Waterweg-Noord worden gevestigd. Het werkgebied van deze hulpdienst is Schiedam. Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland. Het telefoonnummer van de nieuwe telefoni sche hulpdienst is (010) 73 11 61, In de aanvangsperi ode zal dit toestel op de volgen de uren bereikbaar zijn: maandag tot en met donderdag, 's avonds van 7 uur tot *s nachts 2 uur. Vrijdag van 's avonds 7 uur tot 's nachts 4 uur, zaterdag van 's middags 4 uur tot "s nachts 4 uur en zondags van 's middags 4 uur 's nachts 2 uur. Ook buiten deze uren kan gebeld worden, maar dan wordt via een bandapparaat verwezen naar de telefonische hulpdienst in Rotterdam De Telefonische hulpdienst is er speciaal voor die mensen die geen uitweg meer zien en verstrikt zijn geraakt in hun eigen proble men. Vaak omdat ze alleen en vereenzaamd zijn. omdat ze een groot verdriet moeilijk alleen kunnen dragen of omdat het hen ont brak aan moed om verder te leven De medewerkers van telefonische hulpdiensten geven geen praktische oplossing voor die problemen, maar zoeken vooral de mens daarachter en proberen solidair met hem te zijn. In ieder géval een luisterend oor en een meevoelend hart te geven. In Rotterdam bestaat een dergelijke telefoni sche hulpdienst al sinds I960. Daar is de telefoon 24 uur per dag bezet en het hgt in de bedoeling dat ook m het gebied Waterweg- Noord te realiseren. Op dit ogenblik is er nog een tekort aan vrijwilligers, zodat een dag-en- nacht bezetting van de telefoon nog iet moge lijk is. Geïnteresseerden tussen de 23 en 55 jaar kun nen daarover contact opnemen met de heer J. van Ditten. telefoon (010) 70 10 05. Ook zoekt men onderdakadressen voor noodgeval len. De nieuwe telefonische hulpdienst kan ook financieel worden gesteund door giften op bankrekeningnummer 46 05 62 177 van de AMRO-bank. ten name van Stichting Telefo nische Hulpdienst afdebng Waterweg-Noord, Vlaardingen Het Duyvïs-concera gaat haar Vlaardingse vesti ging, het bedrijf Rami aan de Koningin Wilhelminahaven, ingrij pend moderniseren. Bovendien zullen in het fabriekscomplex alle produktie-afdelingen van de sector oliën en vetten van Duyvis worden samengevoegd- De desbetreffende afdeling Koog aan de Zaan gaat dicht Het overgrote deel van het be trokken personeel krijgt ter plaatse ander werk. De aanpassingen in Vlaardingen zullen weinig effect hebben op de personeelsbezetting. Het be drijf telt nu 170 medewerkers. Dat aantal blijft praktisch ge lijk. De uitbreidingen en mo derniseringen vergen een be- drag van 9 miljoen gulden. Emd 1977 2al Romi m zijn meu- f we opzet gereed 2ijn. j Schiedam De opsporingsdienst Het Vlaarcünge Duyvis-bedrijf - van de PTT en de politie heb- omvat een raffinaderij annex hardingsafdeling, een vetfa- briek en een margarmefabnek. Romi maakt als eindprodukten voornamelijk oliën en vetten voor de menselijke consumptie. Zij worden niet alleen in Neder land maar ook in het buiten land verkocht. ben gisteren de apparatuur van de illegale zender De Gust uit de wijk Groenoord in beslag genomen. De zender van de 20-jarige R. A. uit de Kor Kuilerstraat zou de radio- en televisieuitzendingen bij de wijkbewoners hebben gestoord. Schiedam Valse voorlichting heeft het dagelijks bestuur (db) van de stichting Schiedamse Gemeenschap gegeven over het waarom van subsidieverlening aan kleuterschool Oüeke Bolleke, die geld nodig had voor het organiseren van een poppen voorstelling door kindertheater Wiedus. Dat is de keiharde conclusie, die de commissie voorvorming en recreatie gisteravond heeft getrokken in haar vergadering in het Stadskantoor. In de vorige week gehouden maandvergadering van de stichtingsraad van de SG kwam een voorstel van het db op tafel om Olleke Bolleke voor de kunstzinnige activiteit te subsi diëren. Niet iedereen was daar voor, onder meer cultuurwet houder Herman Posthoorn stemde tegen. Probleem was, dat de SG met het geven van geld buiten zijn boekje zou gaan. Door de activiteit te sub sidiëren kwam de stichting op het gebied van onderwijs, en dat is een zorg van de gemeen te. De SG bemoeit zich strikt met cultuur Uit het db kwam toen naar voren, dat een poppenvoorstelling toch wel iets cultureels was. Om een tweede reden werd besloten om Olleke Bolleke toch te steunen. Volgens de riG-top zou name lijk de gemeentelijke pot, waar uit scholen voor kunstzinnige doeleinden onder bepaalde voorwaarden kunnen worden betaald, leeg zijn. De SG be sloot daarom voor één keer geld te geven. Gisteravond benadrukte onder- wijsconsulent Lex Tigges ech ter, dat hij het db uitdrukke lijk heeft meegedeeld, dat die pot niet leeg was, maar dat een dergelijke activiteit als van Ol leke Bolleke voor subsidie daaruit niet in aanmerking komt. Dat is vorige week verz wegen. De commissie vorming/recreatie vindt nu, dat de SG zich onver antwoordelijk heeft gedragen door gemeentelijke zaken aan te pakken zonder de gevolgen te overzien. Volgens de commis sie zou nu elke school om subsi die kunnen gaan vragen bij de SG, terwijl die stichting daar voor geen geld heeft. Aan B, en W. zal de commissie berichten, dat ze het met de gang van zaken oneens is. Vond Ane Verluide (PvdA) nog dat de SG zich op haar laken moet bezinnen, commissielid Els Heil wig (CDA) stak de hand in eigen boezem: „Wij als com missie moeten een taakom schrijving voor de SG maken. Het is aan ons om dat te rege len". 0 De nieuwe peuter speelzaal in hef Vlaar dingse centraln draait. In het buurtcentrum De Haven aan het Weeshuisplein kwamen deze week de eerste moeders 'tijdelijk' hun kinderen afstaan aan enkele medewerkers'en medewerksters van het buurtcentrum. Voorlo pig ligt het in de bedoe ling dat de peuterzaal op dinsdagdonderdag en vrijdag van 9 tof 12 uur opengaat Vorige week dinsdag was al een ouderavond gehou den waarop de ouders kennis konden maken met de initiatiefnemers van de peuterzaal. Hier werd ook verteld hoe het allemaal eruit gaat zien. Vlaardingen Ook dit jaar speelt Satelliet weer een wed strijd tegen het bekende elftal van oud-Feyenoord. Het is de tweede keer dat de Rotterdam mers naar Satelliet komen, dat daarmee erg ingenomen is. Vorig jar kwam Satelliet na een 3—0 achterstand toch tol een 6—5 overwinning Veel doel punten en goed voetbal, waar bij het m deze wedstrijden juist om gaat Op zaterdag 8 mei, aanvang 's avonds om half ze ven op het Satelliet-veld aan de Kethelweg, zal dat ongetijwfeld weer het geval ziji4. Schiedam Pas nu is bekend geworden dat Melfrim Ino- centes S. uit Schiedam be trokken is geweest bij de schietpartij op twee spoor wegrechercheurs die eind vorige maand nabij de Pa rallelweg plaats vond, ïn de auto die destijds werd achtergelaten vonden re chercheurs sporen van de voortvluchtige Antilliaan. Melfrim, bijnaam Pappie, staat bij de politie bekend als bank overvaller, inbreker en geweld pleger. Op het hoofdbureau van politie in Schiedam, waar hij vier jaar geleden uit ontsnapte, wil men hem nog steeds aan de tand voelen over een bankoverval in Groningen, schoten met een machinepistool op drie agenten in Gouda, bedreiging van twee Rotterdammers en de schoten die hij op vrijdagavond 26 maart zou hebben gelost op de rechercheur^ P. H. Gemts uit Maasland en A. Bruynzeel uit Rotterdam, Meer over deze beruchte Schie dammer vindt u op pagina drie van deze krant. 0 Ook de bewegwijzering van het w «gen- net is slechts mensenwerk. Over het algemeen is het werk van de ANWB, die de bekende blauwe borden plaatst, van uitstekende kwaliteit. Slechts zelden worden er fouten gemaakt Zoals bijvoorbeeld op de weg tussen 's-Gravenzande en Naaldwijk, ter hoogte van de afslag naar de buurtschap Heenweg. Bij de T-kruising vlak bij het voor veel Westlanders zo bekende café Jan de Pet staat duidelijk aangege ven hoe je naar 'Maassluis' moet rijden. Een derde «r «jet meer af. Geeft niets, hoor, meneer ANWB, vergissen is menselijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1