Meer ruimte voor Gemeentemuseum in Maassluis TNO onderzoekt geluidshinder bij flats in Groenoord RSV ziet meer in één machinefabriek Vlaardingse bonden: Geen concessies Sprekershalfuur Maassluis blijft groeien ei» Sprinter blijft nog Man valt Buit: 510 KSCA boos over brief wethouder ItlO-' Voet/fietspad naar De Loper Zonder n tegen boom Schiedam De 400 werknemers van scheeps werf Wilton-Feijenoord, voor wie ontslag in de lacht hangt nu gisteren bekend is gemaakt dat hun machinefabriek moet worden gesloten, hebben ai hun vertrou wen gesteld in de vakbonden en de onder nemingsraden van het Rijh-Sehelde-Vèroi- meconcem (RSV), waar Wilton bij hoort. ffjffï - 95 59 AUTOBEDRIJFERTAN SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 29 april 1976- Broersyest 3 -- telefoon administratie.263091 - redactie 262566 - klachtcndienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 1018te jaargang no. 25564.8 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Het Gemeentemuseum krijgt meer ruimte. Het naast het museum liggende pand Zoiddijk 18 een voormalige bakkerij zal daartoe worden verbouwd. Het college van burgemeester en wethouders heeft een voorstel met deze strekking aan de gemeenteraad gedaan. Deze zal hierover op maandag 3 mei een beslissing nemen. Volgens B. en W. is het thans niet mogelijk om in het museum op verantwoorde wijze een expositie voor te bereiden. Daartoe ontbreekt eenvoudigweg de ruimte. v. Bovendien heeft het museum behoefte aan magazijnruimte. De oplossing is hu gevonden in bet verbouwen van de vroegere bakkerij. De kosten vande verbouwing worden'geraamd op iets meer dan zevenduizend gulden. s De voormalige bakkerij aan de Zuiddijk 18 in Maas sluis; als de gemeenteraad akkoord gaat is dit; binnen kort eèn onderdeel van het Gemeentemuseum. Schiedam Het instituut voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO) gaat een onderzoek verrichten naar de te verwachten geluidshinder van rijksweg 19, voor de flats in Groenoord. Minister Westerterp van verkeer en waterstaat heeft dit onlangs bericht aan de werkgroep Ge luidshinder Rijksweg 19, die bijna een jaar geleden door buurtbewoners is gevormd. Tevens verzekerde de minister in zijn antwoord-op een brief die de werkgroep 'vorig jaar eind november verzond, dat rijkswa terstaat zich bij het verdere ontwerp van de weg zal houden aan de aanbevelingen die mi- "nister Vorrink in 1973 3 opstelde over geluidshinder bij wegen, of eventueel aan de nieuwe wet op geluidshinder die op stapel staat.;;.'-- Naar aanleiding van dit antwoord heeft de werkgroep, onderdeel van de wijkvereniging Groe noord en de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord, '{SSSN), weer een brief naar de minister geschreven met het verzoek om de y resultaten van het onderzoek ook aan de werk groep mee te delen. Vlaardingen Op verzoek van bewoners van de Berkendreef in Vlaardingèn willen B en W x een; verharde verbindingsweg aanleggen tussen de Esdoorn- 1dreef én De Loper. Als de raad-, sleden zich met het voorstel van het 'college* kunnen verenigen .zal- het een voet/fietspad wor- den.; De kosten van.de aanleg worden geraamd op 75.000 gul- 'den. De bewoners kwamen met het verzoek, omdat zij een grote omweg moeten maken om bij het'winkelcentrum De Loper te komen. De bewoners van Hofy- Noord zijn voor hun winkel- voorzieningen wel op dit vrin- keicentrum aangewezen. Daar er in de wijk vee! jonge gezin- nen met kleine kinderen wonen, vinden B en W de omweg voor hen een bezwaar. Daarbij is de Amsterdamlaan ten noorden van het centrumgebied gevaar lijk voor voetgangers en fiet sers. Er ontbreekt daar name- lijk een.voet- of fietspad. Het verzoek om een verbindings weg is ook afkomstig van de complex-commissie van 157 ei genaren van woningen van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Het college 'denkt aan een 'drie meter breed pad naar De Loper. Dit zou moeten wor den geasfalteerd. Het is zodanig gepland, dat het de ontwikke ling van het doorkruiste gebied niet of nauwelijks in de weg staat. - advertentie Maassluis Het aantal inwoners van Maassluis is ook in maart weer toegenomen. Er kwamen in totaal 26 nieuwe bewoners bij. Daarvan rijn er negentien van het mannelijke en zeven van het vrouwelijke geslacht. Hetmannenoverschot in Maas sluis is hierdoor weer groter geworden. Er woonden op i april van dit jaar 14191 mannen en 14152 vrouwen in Maassluis. Totaal telt Maassluis dus 28343. inwoners. De bevolking is sinds 1 januari van dit jaar ai met 173 zielen toegenomen, In de maand maart zagen dertig jongetjes en 23 meisjes in Maas- f sluis het eerste levenslicht Elf mannen en drie vrouwen over leden. Tachtig vrouwen en 85 mannen verlieten de gemeente. Zeventien paren werden in de maand maart tot echtparen. Eén echtpaar liet hun huwelijk v ontbinden. Vlaardingen Op de Spoorsingel heeft de 22-jarige mevrouw K. B. uit Capelle aan de IJssel een personen auto ernstig bescha digd door tegen een boom te rijden. Het -ongeluk ,-r ontstond toen de rechtervoor band het verhoogde trottoir raakte en de bestuurster in paniek op het gaspedaal drukte in plaats van op de rem. De auto schoot het trot toir op en botste te gen een boo^j in de groenstrook. Me vrouw B. bleek geen rijbewijs te hebben. De passagier naast haar» de eigenaar van de auto,;had zonder: succes geprobeerd een ongeluk te voorkomen door aan de handrem te trekken. Belden bleven ongedeerd. g voor 400 ning, procesindustrieën defen sie. r Van een georganiseerde staking bij de werf is gisteren geen "sprake ge weest, wel lag het werk Die' behoefte is ontstaan door de RSV-strategie. Het concern kent vier divisies (scheep- snieuwbouw, scheepsreparatie, marine en werktuigbouw), die zichzelf moeten kunnen bedrui pen. In de werktuigbouw (ma-, chinefabrieken) bij de RDM en Wilton kwam men de laatste jaren in de rode cijfers. De voorgaande drie jaren werden afgesloten met verhezen van 17, 16. en 23 miljoen gulden. Voor 1976 wordt een verlies van 25 miljoen verwacht in de fabriek vrijwel stil. Voortdurend werden verhittediscussies ge houden over de conclu sie van de Raad van Be- - stuur van de RSV, zoals die .door de directie" is meegedeeld. Die./ raad vindt, dat de fabriek bij Wilton minder beant woord aan de RSV-stra tegie dan de machinefa briek bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij (RDM) op Heijplaat, ook U V isKLJlCr een deel van het con- Volgens dc directie is hetyanzclO Al lange tijd heerst, grate span- sprekend, dat een beslissing v mtw** y ning op de werven van Wilton over de herstructurering van De machinefabriek van Wilton-Fijenoord moet sluiten, omdat die van de RDM meer en de RDM. In februari werd - beide machinefabrieken pas beantwoordt aan de RSV-Strategie. .:v' ^'0 een rapport van een RSV-stuur- kan worden genomen na over- groep bekend, waarin stond dat Ie8 met de „sociale partners" de van de twee machinefabrieken vakbeweging, de ohdeme- ^TOÜ^jmóeteii" Tsfinlen iA^*niingaraden van1- 'der/RDMvfeh Handhaving van béide fabrie- - Wilton,' de Centrale Onderne- ken zou een te groot verlies tot- mingsraad (COR) en de hér gevolg hebben. structureringsadviescomihissie De Baad van Bestuur heeft nu (HAC). Een termijn, waarop dat geconcludeerd,: dat-,de fabriek overleg moet zijn afgerond, is van Wilton dicht moet. Men niet genoemd, ziet' méér heli in één ^gjoed SST' M^Wim van Schelle** voonritter van de Industriebond-.WV in Schiedam en werkzaam bij de fabriek dan in twee inge krompen machinefabrieken. Bij de RDMstaan in de fabriek de. meeste zware banken. Om die reden is voor de loctie daar gekozen. Machines, die nu bij Wilton staan, kunnen eenvou diger worden overgebracht. Volgens de Baadvan Bestuur bestaat de behoefte aan. één hoogwaardige fabriek met een accent op grootmachinale be werkingen, die gecompliceerde en zware machine-onderdelen van hoge kwaliteit levert aan de De vakbeweging is steeds van marktgebieden ener©evoorzie- mening geweest, dat het in krimpen van beide fabrieken een betere bplossing_ .-is^ Zo, heeft: hetvNW maanden' gele den ai geëist, dat in de scheeps bouw geen ontslagen meer gaan vallen. .Van Schellebeek: „Be malaise in de scheepsbouw is de laatste tijd in een stroom- versneüing geraakt, maar wij zullen ontslag voor 400 man niet accepteren". Wilton-Fijenoord: „Wij blijven de conclusie, dat één van de twee fabrieken moet sluiten, bestrijden" Al in februari deelde hij mee, dat hij het een vrij aanvechtbare zaak vond dat „uit financiële overwegin gen de werkgelegenheid van 400 mensen op de tocht wordt gezet". v*-;. dat een deel van de werknemers/in de machinefa briek van Wilton kan worden omgeschoold, is miniem. Er zijn te weinig orders, daardoor heb ben ook in andere branches velen geen werk. Volgens een werknemer is het zelfs zo dat in de fabriek van Wilton zo weinig te doen is, dat sommigen al dne jaar lang de dag door brengen in de kantine. Ook de RDM heeft enige tijd zo'n perio de gekend. Vlaardingen De besturen van het NKV en NVV afdeling Vlaardingen hebben de hoofdbesturen van de verenigin gen van hun bezorgdheid over de ingevoerde bezuinigin gen in het kader van de algemene bijstandswet in kennis gesteld. Zij hebben de hoofdbesturen gevraagd bij de komende loon besprekingen geen concessies te doen voor dat een aantal problemen zijn herzien. Die problemen zijn een aantal bezuinigingsmaatregelen. De Vlaardingse besturen rijn'het niet eens met de. dieetkosten, Vlaardingen Van het sprekershalfuur voor burgers dat de Vlaardingse gemeenteraad enige tijd geleden instelde zal van avond voor het eerst gebruik worden gemaakt. Het „halfuurtje" begint om half acht; direct daarna volgt de speciale raadsvergadering waarin de zogenoemde doelstel- Ungennota (en de wijzigingen daarop van het college van B en W) zal worden behandeld. De twee „burgersprekers" zijn beiden lid van een msifraak- groep uit een Vlaardingse wijk. Deze inspraakgroepen verza- De Nederlandse Spoorwegen hebben besloten de proef met de extra snelle trein de Sprinter op de lijn Botterdam CS, Hoek van Holland (via Schiedam, Vlaardingen en Maassluis) met een jaar te verlengen. Volgens de NS is de proef het afgelopen seizoen tot volle tevreden heid van reizigers en technici verlopen. Dat de proef toch verlengd wordt, komt omdat de nieuwe Zoetermeerlijn (waar de Sprinter ook moet gaan rijden) nog niet klaar is. Omstreeks mei volgend jaar zal dit snelle treintype op dit traject tussen Den Haag en de satellietstad Zoetermeer worden ingezet Behalve als directe verbinding neemt deze aftakking van de Hof plein-spoorlijn dan ook een groot deel van het lokale Zoetenneerse verkeer voor zijn rekening. Voordeel van de Sprinter is het snelle optrekken en afremmen, wat vooral de snelheid van het reizen 'op korte afstand ten goede komt De Sprinter blijft voorlopig nog een jaar op proef rijden tussen Rotterdam en Hoek van Holland,. Op vrijdag 30 april. Koninginnedag zal de Schledamscha Courant niet var- schijnen. Directie iSchiedam De 28-jarige J. F. L. uit Poortugaal is ten gevolge van een bedrijfsongeval bij Sandvii in Schiedam overle den. Het bedrijf aan de 's Gra- velasdseweg wordt uitgebreid met een loods. Tijdens het werk viel de man van een lad der. Zeven-meter lager kwam hij met zijn hoofd op een hou ten balk terecht De arbeidsinspectie soa een on derzoek instellen naar de oor zaak van bet ongeval melden ideeën en suggesties bij de burgerij en lieten deze zo veel mogelijk opnemen, in de j doelstellingennota. j I In het sprekershalfuurtje zal ook over de doelstellingennota wor den gesproken. Voorschrift is namelijk dat er alleen maar mag worden gesproken over de onderwerpen die tijdens de raadsvergadering na het spre kershalfuur zullen worden be handeld. De agenda kent van avond twee punten. Ten eerste de installatie van de PCG'er J. N., Schriel als opvolger van raadslid Weeda en ten tweede de behandeling van de doelstel lingennota. Vlaardingen In de periode 22 tot-26 april zijn uit een houten gebouw van de scheidsrechts vereniging Vlaardingen aan de Viandenstraaf een aantal dozen snoepgoed en vijf leren ballen gestolen. De schade bedraagt 510 gulden. De dieven kwamen binnen door de achterwand van het hgebouw te forceren.' De schade was hier vierduizend gulden. Ook is ingebroken in een café aan de Ie Van.Leyden Gaelstraat Er werden twee au tomaten opengebroken. Een be drag van 665 gulden wordt ver mist minder vergoeding, televisie- kosten, aan huis gebonden'be- jaarden, orthopedische kosten, niet door het ziekenfonds ver goede hulpmiddelen, telefoon kosten, indien medisch of so1 ciaa) noodzakelijk, kosten van duurzame verbruiksgóedéreh, moet nu 2 elf worden gespaard van zeer lage uitkering, en de ongewenste ontwikkeling bij dè subsidie voor gezinsverzorging. De Vlaardingse besturen willen dat het systeem van bijdragen dat vooral mensen met lage én middeninkomens in ernstige moeilijkheden kan brengen bij gezinsontwrichting wordt her zien. Dat zou moeten gebeuren door het subsidiebeleid aan te passen of door het onderbren gen van deze kosten bij het sociale voorzieningspakket. Schiedam De Katholieke Stichting voor Sociaal Culture-" le Arbeid (KSCA) is boos over de brief die wethouder Hans van der Wilk over de wijkover- leg groep heeft laten rondgaan. Het bestuur vindt dat alleen de bewontraverenigingen achter de broek moeten worden geze ten en niet de stichting. „Wij hebben een tijd geleden al een verbetering op de concept brief van de bewonersvemu- gingen terug gestuurd", aldus een woordvoerder van de stich-,, ting, naar aanleiding van de„ brief die wij vrijdag 23 april publiceerden, „dat er nu mets gebeurt is niet onze schuld". De bewonersverenigingen van de oude wijken geven toe dat dé' brief terecht is verstuurd. Ary Zw ambo ra van de bewoners- vereniging Zuid: „Van der Wük heeft groot gelijk. Wij hebben nog geen unanieme mening over de aanmerkingen van de stichting. Er zijn allerlei dingen tussen gekomen, zoals ziekte en huurakties. Maandag gaan we echter weer rond de tafel zit- ten". voor betrouwbare occasions v. De venter straat 17 Schiedam Tel. 26.53.25 Koopavond geopend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1