SCHIEDAMSCHE COURANT College behoudt beleid Stichting Welzijn grip op Krakers mogen geen stroom aftappen Vlaardinger gedood bij schietpartij met luchtbuks Drie auto's in 't water Geen alternatieve rit voor raadsleden 1 .Wat was het warm... neem de proef Bewoners willen in bestuur van St. Jozef DUITSERS BEZOEKEN SCHIEDAM Hollandia- gebouw: ook voor invaliden Wijken vragen uitstel Pakket van eisen naar bouwvereniging Maandag 10 mei 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25570- 6 PAGINA'S" Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Een delegatie van dertig man van de Grossraum Hannover, een soort Duitse Rijnmond, bezoeken maandag en dinsdag het Rijnmondge bied. De Grossraum is in 1962 opgericht en de taken die de organisatie heeft üggen in de zelfde sfeer als die van Rijn mond. Het gezelschap wordt maandagmorgen in het Kasteel van Rhoon door Rijnmond ont vangen. In de middag wordt een uitgebreide rondrit ge maakt Men zal Pemis, Botlek, Europoort De Maasvlakte, het Brielse Meer en Voornes Duin aandoen. Dinsdag komen de Duitsers naar Schiedam. Zij brengen daar een bezoek aan de Centrale Meld- en Regelkamer Rijn mond. Er zullen die dag even eens afdelingsgewijs gesprek ken plaatsvinden. Vlaardingen - Het college van B en W blijft 'grip' houden op het personeelsbeleid van de Vlaardingse Stichting Welzijn. De gemeenteraad is vrijdagavond akkoord gegaan met de nota van het college waarin duidelijk wordt gesteld dat B en W hun goedkeuring moeten geven aan elke benoeming die de Stichting Welzijn voorstelt. Wanneer het college de persoonlijke geschikt heid van een kandidaat in twijfel trekt, dan mag het ook beslissen om de betrokkene niet te be noemen. Na een discussie van meer dan anderhalf uur volgde uiteindelijk de stemming, waaruit bleek dat vier raad sleden tegen waren. Dit wa ren de 2 PvdA'ers Wim Prins, Henk Schipper, frac tievoorzitter Hans Versluijs en PPR-man Wim Kwakkel- stein. Dit viertal meende dat de Stichting Welzijn haar eigen personeelsbeleid moet kunnen uitvoeren. "Het college mag alleen iets zeggen wanneer het gaat over de procedure, de oplei ding en de bezoldiging", al- das Versluijs, "In ieder ge val moet zeker de schijn worden vermeden dat het college invloed wil hebben op de besturen van stichtin gen zoals Welzijn". Het probleem rond het verschil lend uitleggen van een bepaald artikel in de statuten van de Stichting Welzijn (door het col lege en door het stichtingsbe stuur) is ontstaan na de affaire- Peter Roovers, een kandidaat voor de functie van consulent stadsontwikkeling. Gebleken is «at er in het college nogal wat bezwaren zijn tegen diens per soon. Het stichtingsbestuur meent dat het college op die gronden niet een benoeming kan tegenhouden. Wethouder Ton Kloots meende niet vergeten mag worden dat het personeel van de Stich- ting Welzijn in dienst van de gemeente is als ambtenaar. -®11 besluit van het bestuur van de Stichting Welzijn doet er dus diet toe", aldus de wethouder er^an toevoegde dat het col- l geniet alleen invloed heeft op tiet benoemingsbeleid maar ook op het ontslagbeleid, volgens Kloots heeft het stich tingsbestuur zichzelf gevangen I®?®1. door het vetorecht van dot eigen personeel te accepte- vraagt nu onafhan kelijkheid ten opzichte van de gemeente, maar in de praktijk oetekent het dat het personeel van Welrijn het dan voor het zeggen krijgt". V* wethouder kreeg steun - zij net op verschillende gronden - van zowel WD als PCG/KVP. «ÏK00 ,Schïppers (PvdA) bleef volhouden*. "Het stichtingsbe- 3mur is het enige dat over kwa- iv 'can oordelen". Radicaal nwakkelstein meende tenslotte dat de wethouder formeel juri- iTtfv misschien wel gelijk zal nebben, maar principieel had ,öe wethouder dat zijns inziens niet. Vlaardingen Het voormalige Hollandia-gebouw aan de Oost- havenkade, dat zal worden om gebouwd tot een cultureel en artistiek centrum, zal ook toe gankelijk worden gemaakt voor invaliden en gehandicapten. Eensgezind heeft de Vlaardingse raad afgelopen vrijdag een amendement aangenomen waarin wordt voorgesteld om bijna 200.000 gulden op tafel te brengen voor het aanbrengen van de nodige voorzieningen. Het college had de raad aan vankelijk voorgesteld om een krediet van 419.000 gulden be schikbaar te stellen voor het verbouwen, van het pand. De belangrijkste gebruikers zul len de Vrije Academie Vlaar dingen en enkele plaatselijke toneelgezelschappen worden. Verder zal de oudheidkundige verzameling van de gemeente in het gebouw worden onderge bracht Tenslotte zal er gelegen heid tot het houden van ten toonstellingen worden gescha pen. Het cultureel trefpunt zou eerst voor invalide slechts ten delen bereikbaar zijn, namelijk op de begane grond. Binnen het college is wel gedacht aan extra voorzieningen maar men achtte dat nogal kostbaar. Van Iperen (PvdA) vond het nogal vreemd dat juist mensen die toch al veel moeilijkheden in het dagelijkse leven onder vinden nu ook nog eens worden beperkt in een openbaar ge meentegebouw. De raadsleden Bot (PCG), Lensvelt (SGP/GPV) en Neijssel (WD) dienden een amendement in om toch die kostbare voorzieningen aan te brengen. Het college liet toen bij monde van de wethouders Kloots en Van der Velden weten het amendement best over te willen nemen. Kwakkels tein (PPR) wees er tenslotte op dat het aanvaarden van dit amende ment wel tot gevolg heeft dat nu ook andere aanvragen voor invalide-voorzieningen zullen komen, „Want er zijn nog ge noeg andere gemeentelijke ge bouwen die onbereikbaar zijn voor invaliden" Vele duizenden hebben zaterdag meegedaan aan de Landelijke Fietsdag 1976. Boeren, burgers en buitenlui (en niet te verge- ten enkele wethouders) stapten zaterdagmorgen fris en monster op de tweewieler voor een tocht van enkele tientallen kilo- meters. De een ging richting Maasland of De Lier, de ander peddelde rustig in zijn of haar eigen tempo naar plaatsen als Over- schie en Berkel Rodenrijs. Menigeen stapte halverwe ge af om even uit te bla zen of om te genieten van het zonovergoten land. Een deelneemster beland de zelfs in een sloot. Niet om verkoeling te krijgen maar doordat een hond tegen haar fiets was opge sprongen. Het weer hadden a! die fietsers in ieder geval mee. Of misschien juist we! te gen. Want wat was het warm... Puff. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra Kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur ml) dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Deze bon in open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. Schiedam Alleen als de krakers uit de Laan beloven dat zij niet meer illegaal stroom zullen aftappen, is er een kans dat de elektriciteitskabel in hun straatje niet wordt doorgesneden. Wet houder van financiën en economie Reinier Scheeres zal dan in één van de volgende vergaderingen van B. en W. de suggestie doen om de krakers stroom te geven, als zij daarvoor willen betalen. Dat is het compromisvoorstel, dat sUekum strooro a{tappen. SS* ^,a,an m Scheeres: „Dat mag niet. lede- gesprek met Erik Verwaaijen, reen mQe, daarvoor betalen", bewoner van de kraakbuurt en De 5tjaakimuIt heeEt evslwel hd van het actiecomité De nooit stroom toegewezen gekre- Laan. Die ontmoeting vond plaats, nadat eind vorige week werklui van de technische be drijven een poging deden om de stroom af te snijden. Dreige menten van de krakers deden deze poging mislukken. B. en W. hebben echter besloten om geen stroom meer te geven. Geconstateerd is dat de krakers gen. Wel willen ze ervoor beta len. Als ze nou beloven dan ze de meterkastjes verzegeld laten nadat gemeentemensen de stop pen eruit hebben gehaald, zal het college zich over dat pro bleem buigen. Gaan ze door met illegaal stroom te gebrui ken, dan gaat de kabel onver biddelijk doormidden. Vlaardingen De 20-jarige Vlaardinger Bob Sure veen is zaterdag nacht overleden aan de verwondingen die hij had opgelopen hij een ongeluk waarbij een kogeltje uit een luchtbuks in zijn hoofd terecht was gekomen. De politie heeft de 22-jartge Vlaardinger M. P. aangehouden. Over de toedracht van het ongeluk kon de recherche nog geen medede lingen doen. Het slachtoffer werd zaterdagmiddag in een woning aan de Oosterd warsstraat gevonden. Het luchtbuks kogeltje was de schedel bin nengedrongen vlak naast een der ogen. In het Dijkzïgtziekenhuis in Rotterdam bleek bij ernstig hersenlet sel te hebben opgelopen. Enkele uren later overleed hij. Schiedam De actiegroep St. Jozef gaat streven naar een democratisering van het bestuur van de gelijknamige bouwvereniging. Op een protestvergadering die vrijdag avond ia gebouw Arcade werd gehouden is tevens heslo- ten om binnenkort een pakket van eisen aan te bieden aan de rooms-kathoïieke bouwvereniging, de provinciale directie van het ministerie van volkshuisvesting in Den Haag en de projektgroep die de komende renovatie van de St. Jozef woningen in Schiedam-West voorbereidt De zeven eisen werden op de vergadering ondertekend door 63 bewoners. Vanavond gaat men nog handtekeningen verza melen van bewoners die niet aanwezig waren. De actiegroep eist dat de renova tie, zoals de St. Jozef-vereniging dat wil, van de baan gaat en dat het achterstallig onderhoud zo snel mogelijk wordt inge haald. Verder wil men dat de huizen die leeg staan zo snel mogelijk wor den verhuurd, dat bewoners die willen laten renoveren dit ook moeten kunnen, maar dan naar eigen wens en dat de renovatie ook zonder meer geweigerd kan worden. Tevens wil men erken ning van de opiniepeiling die vorig jaar december werd ge houden en waarbij veel bewo ners tegen renovatie stemden. Proefwoningen bestempelt de Schiedam In het afgelopen weekeinde zijn in Schiedam drie auto's te water geraakt In één geval moest de bestuurder, de 24-jarige Rotter dammer J. H. Z. ter observatie in het Vlaar dingse Holy Ziekenhuis worden opgenomea De man was in de nacht van vrijdag op zaterdag op rijksweg met zijn auto van de weg geraakt en in een sloot ter hoogte van het Beatrixpark beland. De oorzaak is vermoedelijk overver moeidheid. De auto raakte total loss. Gistermorgen om zes uur reed de 25-jarige Rotter dammer J, M. J. Z. met zijn auto in het water langs de Kerkweg. Hij bleek onder invloed van alcoholische drank. De man die ongedeerd bleef weigerde de bloedproef. 's Middags omstreeks half een reed de 21-jarige Schiedammer P. N. met zijn auto het water van de Nieuwe Haven in. Hij verklaarde na afloop vermoedelijk te hard te hebben gereden. Nabij de Liduinastraat had hij de macht over het stuur verloren. De Schiedammer kon uit de auto komen door de voorruit in te trappen. Ook zijn auto werd volledig vernield. actiegroep als nutteloos en weg gegooid geld. „Laten ze van dat geld liever de straten wat opknappen?" aldus de actievoerders. Een kreet die vrijdagavond op de protestver gadering door de ruim 60 be zoekers met applaus werd ont vangen, „er zijn 46 typen wo ningen in on ons complex, „wat hebben we dan aan 6 proefwo ningen. We maken bovendien zelf wel uit hoe ons huisje eruit moet zien. We zijn bereid tot harde akties. Als het niet ge woon lukt, dan maar onge woon". Een en ander werd nog eens be nadrukt door protestborden met kreten als: „Renovatie ts volksverlakkerij; Baas in eigen huurhuis en Voel ik mij nog thuis in m'n gerenoveerde huis?" Op de lege stoelen die waren gereserveerd voor het bestuur van de bouwvereniging stond nog geschreven: „bij ver stek veroordeeld". De actiegroep gaat nog uitzoeken hoe bewoners in het bestuur van de bouwvereniging kunnen komen. Volgens Hans van Kleef, één van de leden van de voltallige PvdA-bermddelings- werkgroep die polshoogte kwam nemen, kan dat waar schijnlijk door het uitschrijven van aandeelhoudersvergaderin gen. De bewoners zullen hier over op de hoogte worden ge houden door informatie-bladen die de actiegroep nu elke maand in de buurt gaat ver spreiden. Schiedam De sociaal-cul tureel werkers en de wijk- en bewonersvereni gingen zien geen kans om voor 1 juni een standpunt te bepalen over de drie nota's die wethouder Hans van der Wilk on langs over vakaangele genheden publiceerde. Aan het college van burge- meester en wethouders, de gemeenteraad en de wethouder heeft men ge vraagd het termijn om te kunnen reageren uit te stellen tot 1 oktober. De nota's, over wijkwel- zijnsvoorzieningen, het wijkberaad en subsidie ring van. wijk- en bewo ners-organisaties, die wij in de krant van dinsdag 4 mei publiceerden, cir culeren op dit moment nog bij de diverse vereni gingsbesturen. Aan zo'n rondrit kleven nogal wat bezwaren, vonden de krakers uit de Laan. Op het nippertje hebben zij vrijdagavond een alternatieve busrit bedacht Ten eerste omdat ze vin den, dat de raadsleden op eigen initiatief maar Schiedam moeten gaan verkennen („Ze worden ervoor betaald"). Ten tweede omdat zij me nen, dat in de gemeentelijke route beschrijving alleen positieve kanten naar voren zouden zijn gebracht „Die rondrit heeft niets om handen, het is niet meer dan een vriendelijk nietszeggend uitje", vinden ze. In hun eigen routebeschrijving hebben ze meer onrustbarende feiten gesig naleerd: leegstand, verkrotting, sloop die onnodig zou zijn, en nieuwbouw waarbij geen rekening zou zijn gehouden met het karakter van de omringende bebouwing. Op de snikhete zaterdagmiddag hebben gemeenteraadsleden en -ambtenaren een busrit door de stad gemaakt, waarbij zij o.a. de stadskweksrij bezochten. Schiedam De twee bussen, waarmee gemeenteraadsleden en een handjevol ambtenaren zaterdagmiddag een rondrit door Schiedam hebben ge maakt, hebben alleen de officie- Ie route gevolgd. Niet de alter natieve, waarmee tijdens de lunch in het Stadskantoor het actiecomité De Laan kwam aan zetten. Tot grote ergernis van burgemeester drs. Arie Lems. - Die rondrit is door de gemeente op touw gezet om de raadsleden eens wat meer van de stad te laten zien. Dc tocht ging door alle wijken van de stad. Niet alle raadsleden gingen mee. „Wij kennen Schiedam aï", hebben sommigen gezegd. Van de wethouders ontbraken Hans van der Wilk, die voor de PPR op pad was, en Eef Collé (CPN).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1