Minder auto's over het veer tuss eii Ma,assluis-tozei iburg Jubileum van Vox Humana Vissersvrouwenkoor komt naar Schiedam Verkeer in april Finch Vlaardingen Verkeer kiest Beneluxtunnel Alcohol controle Inspraak rond Steendijk polder Zoon (12) remde niet Chauffeur blust brand Fietsen weg II op fietsdag Brand in slooppand Mandoline orkest in Vier Molens Gratis lezen is 'n succes Boompje uit grond gerukt „aUAti li Mril iyVÖ Den Haag Vergeleken met vorig jaar is in het eerste kwartaal van 1976 het aantal auto's, dat ge bruik maakte van het veer tussen Maassluis en Rozenburg, met 2,2 pro eent gedaald, terwijl in die zelfde tijd het ver keer door de Benelux- tunnel een groei van 12 procent te zien gaf. Deze nog nieuwe cij fers werden meegedeeld in een vergadering van de provinciale advies commissie voor verkeer toen daar gesproken Vla ar dingen Drie weggebrui kers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een proces verbaal gekregen wegens het rijden onder invloed. De twee Viaardingse automobilisten en de Haagse bromfietser werden aangehouden tijdens een uitge breide alcohol-controle waar voor in Vlaardingen 15 agenten waren ingezet ïn Schiedam werd niemand met teveel alco hol aangehouden. De Viaardingse dienaren van her mandad hadden meer succes. Negen maal moest een rijver bod worden opgelegd en in één geval werd een auto naar het hoofdbureau gesleept voor een uitgebreid technisch onderzoek. Eén, automobilist kon op de Holy- singel worden aangehouden na een verzoek daartoe van de Schiedamse politie. De man had in die plaats een stopteken van agenten genegeerd, Maassluis De doelstellingenno- ta voor de inrichting van het noordelijk gedeelte van de Steendijkpolder in Maassluis, zoals door B en W. vastgesteld gaat de basis vormen voor de inspraakprocedure rond dit ge bied. Nog deze maand zullen een groot aantal plaatselijke verenigingen en organisaties de nota toegestuurd krijgen. De verenigingen en organisaties -zullen uit hun midden vertegen woordigers aanwijzen. De2e j zullen dan zitting nemen in een j nog te vormen projectgroep. De j projectgroep krijgt tot taak een ontwerp-ïnrichtmgsplan voor het gebied op te stellen. In het gebied 2ullen ongeveer 870 een gezinswoningen moeten verrij zen. De projectgroep zal tijdens een! openbare inspraakavond gein-l stalleerd worden. Deze openba-| te inspraakavond wordt volgen de maand op een nog vast te stellen datum gehouden. Schiedam In de maand april tïo Schiedamse politie met 138 verkeersongevallen te ma ken gehad. Dat zijn vier onge- vaLen n'ieer dan in dezelfde maand van 1975. 'V?r afgelopen maand viel daar- J eén dode. Negen personen werden zwaar gewond, negen den licht Zwaar beschadigd werden 31 voertuigen, 96 liepen schade op, 11 bleven on beschadigd. oorzaken zijn vooral het niet verlenen van voorrang, het te dicht volgen van een ander voertuig, onoplettendheid en onvoorzichtig achteruit rijden. werd over het voorne men van gedeputeerde staten om een verdere tariefsverhoging voor het veer op 1 juli a.s. te laten ingaan. In november vorig jaar be sloten provinciale staten tot een tariefsverhoging, die lager was dan GS hadden gewild. De mi nister van economische zaken had toen bezwaar tegen een sterkere stij ging en daarom werd be sloten op een later tijd stip, dat door GS zou worden vastgesteld, de tarieven opnieuw te ver hogen. De beslissing om dat per 1 juli te dóen is nu ech ter aangehouden omdat eerst nagegaan dient te worden wat het effect van een verdere stijging zal zijn. Het beleid van de provin cie is er enerzijds" op ge richt het jaarlijks door de provincie bij te pas sen bedrag niet boven 900.000 te laten stijgen en anderzijds het ver keer, dat van de ponten gebruik maakt, niet ver der te laten groeien aan gezien dan onaanvaard bare verkeerssituaties in Maassluis zullen ont staan en het inleggen van een vierde pont on vermijdelijk wordt. Dat laatste is echter ook met het oog op de drukke scheepvaart ontoelaat baar. De tarieven moe ten dus zo worden, dat de aantallen oversteken de auto's ongeveer gelijk blijven en het langzame verkeer (voetgangers, fietsers en bromfietsers) niet zwaarder wordt be last dan onvermijdelijk De nu geconstateerde da ling in het aantal auto's zou er op kunnen wijzen, dat een verdere tariefs verhoging ook een ver dere vermindering van het vervoer zou oproe pen, wat tot een groter exploitatieverlies zou lei den. GS gaan nu dus bestude ren v/elk beleid zij ver der moeten voeren. Op suggestie uit de commis sie zullen zij daarbij ook nagaan of het mogelijk is en aanbeveling ver dient het vroegere veer voor langzaam verkeer tussen Vlaar dingen en de Vondelin genplaat weer in de vaart te brengen. Vlaardingen In de Wiele waalstraat is zondagavond een merkwaardig ongeluk gebeurd waarbij twee per sonenauto's aanzienlijke schade opliepen. De 36-jarige P. de V. duwde zijn auto uit de garage, ter- wijl zijn 12-jarige zoon ach ter het stuur zat Volgens de vader was afgesproken dat de zoon op de rem zou trappen zodra de wagen buiten de garage was. Dit is kennelijk niet gebeurd zodat de auto de rijbaan opreed en tegen een gepar. keerde auto botste. Schiedam Een buschauffeur van de RET heeft zaterdagmor gen op rijksweg 20, nabij de Overschieweg. met zijn blusap- paraat een autobrand bedwon gen. Het vuur was ontstaan ten gevolge van het losraken van de benzineleiding van de auto. eigendom van HH. de G. uit Rhoon. Kort daarna kwam de bus langs. De brandweer hoef de later niets meer te doen. Hoek van Holland Het ge mengd koor Vox Humana uit Hoek van Holland bestaat 25 jaar. Ter gelegenheid daarvan is vrijdag in hotel America een receptie gehouden. Het was een vreemd jubileum. Vox is namelijk eigenlijk al in 1937 opgericht. Dat gebeurde op initiatief van de bekende dirigent Chr. Greif. Tijdens de oorlog hield dat koor op te bestaan. In 1951 werd het weer opgericht. Daar was Greif we derom voor verantwoordelijk. De tweede Vox was een dames koor, dat zeventig leden telde. Toen Greif in 1953 na een lang durig ziekbed overleed, nam W. Hartsuijker 2ijn dirigerende taak over. Onder zijn leiding behaalde het koor een aantal successen op verschillende con coursen. Om gezondheidsredenen trok Hartsuijker zich in 1962 als diri gent terug. Voor Vox brak een tobberige periode aan onder lei ding van elkaar snel opvolgen de dirigenten. Wim van der Berg beëindigde die moeilijke periode. Hij wist het koor op nieuw tot succes te inspireren. Vox Humana is ondertussen een gemengd koor geworden. Dat kwam door een niet officiële fusie met het Hoeks Mannen koor. Deze laatste bleek aan het eind van de zestiger jaren geen levensvatbaarheid meer te be zitten. Vox heeft zich al jaren lang twee taken ten doel gesteld. Op de eerste plaats staan natuurlijk de zangprestaties. Men schuwt andere vormen van ontspan ning echter met. Zo heeft het koor al heel wat feestavonden georganiseerd. Een combinatie die zowel bij de leden als bij het publiek weerklank heeft ge vonden. Vox Humana repeteert sinds kort elke dinsdagavond in de Hoek stee. Men bereidt zich nu al voor op een uitvoering van de opera Orpheus met sobsten van het Gewestelijk Orkest, Die uit voering vindt op 27 januari 1977 plaats. - Het Schevenings Vissersvrouwenkoor. Schiedam Het Schevenings Vissersvrouwenkoor komt don- derdag 13 mei op uitnodiging van het Schiedams Christelijk Mannemkoor voor een geza menlijk concert naar de Magna- lia Deikerk in Sehiedam-Nieuw- land. Hel is de eerste keer dat dit koor, in folkloristische kledij, in Schiedam optreedt De leiding is in handen van Ary Noord- hoek. De begeleidende organist is Joop de Vries. Het repertoire bestaat uit geestelijke nummers en volks- en vissersliederen. Het Schiedams Christelijk Man nenkoor zingt onder leiding van dirigent Matthijs van Noort De koren treden afwissend op met een gevarieerd programma, De aanvang is 20.00 uur. Kaarten, 3,50 zijn verkrijgbaar bij s-frf het VW-kantoof en het secre- tariaat WmgercUaan 10. tel.: 711549. Vlaardingen De Nederlandse groep Finch treedt vrijdag in de Stadsgehoorzaal op. Het is het derde door Platoplaten georgani seerde concert De uit vier man bestaande groep begint om kwart over acht vrijdagavond te spelen. Kaarten voor hét concert zijn voor vijf gulden aan de zaal en bij Plato aan de Hoogstraat te krijgen. Finch bestaat Joop van Nimwegen, lead gitaar, Peter Vink, bas, Beer Klaasse, drums, en Ad Wammes, keyboards. De groep heeft al twee langspelers op haar naam staan. De eerste was Glory of the Inner Force en de tweede Bayond Expression, De muziek die Finch produceert wordt wel jazz-rock en symphonische rock genoemd. Er wordt niet bij gezongen. Voorafgaande aan het optreden van Finch, geven een aantal session musici een zogeheten support act. Schiedam Ook dieven hebben op de Nationale Fietsdag iets aan hun lichamelijke ontspan ning gedaan. Zeven mensen werden daarvan het slachtof fer, wam hun fietsen bleken later te zijn gestolen. Drie rij wielen waren gestald op de Burgemeester Honnerlage Gre- lelaan. het Gnegpletn en de Koemarkt, vier stonden bij zwembad Groenoord Toch is er ook een auto gestolen. Op de Mozartlaan stond de blauwe Simca 1100 van de 20- jarige Schiedammer J. H. Z. De wagen heeft als kentekennum mer 77-64-TV. Schiedam Een slooppand aan de Lange Achterweg is in de nacht van zondag op maandag helemaal uitgebrand. Geiten, kippen en een auto, die in de garage waren, konden bijtijds worden gered. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Schiedam Het mandoline-or kest Duinoord uit IJsselmonde komt woensdag weer naar het dienstencentrum De Vier Mo lens. Het optreden aan de Burgemees ter Monnerlage Gretelaan hoek Nieuwe Damlaan begint 's avonds om acht uur. Toegang sprijs is een gulden. In het dienstencentrum wordt op 13 mei nog een bmgomiddag gehouden. De aanvang is twee uur. twee romans, vroeger één, kan lenen wordt zeer gewaardeerd. In de bibliotheek zit men te sprin gen om automatisering van de uitleningen. Uitleningen van ver over de duizend boeken per vestiging per keer zijn namelijk nauwelijks met de hand bij te benen. Deze drukte heeft een nadelige invloed op de service aan het pubhek- De automatise ring zou dan ook geen vermin dering van het personeelsbe stand betekenen, maar zou het personeel in staat stellen de klanten wat meer te woord te staan. Dat zou een verbetering van de kwaliteit van het biblio theekwerk zijn. In bibiiotheekkringen is men er echter van overtuigd dat de au tomatisering nog geruime üjd op zich zal laten wachten, Een progressief bibliotheekbeleid blijft evenwel het streven Vlaardingen Het gratis boeken lenen uit de gemeentebiblio theek in Vlaardingen is een suc ces. Hoewel er nog geen cijfers bekend zijn wordt voor dit jaar een miljoen uitleningen ver wacht. Dat zijn er dan bijna 250.000 meer dan in 1975, toen er nog wel contributie betaald moest worden. Het graits lenen is per 1 januari van dit jaar ingevoerd. Dat gebeurde na een bewogen raadsvergadering eind vorig jaar. De raad moest zich toen uitspreken over een door het college van Ben W voorgestel de verhoging van de contribu tie. Middels een motie van VVD, PCG en KVP werd toen tot het nultarief besloten. De verruiming van de leenmoge- lijkheden heeft ook een positie ve invloed op het uitleenpeil. Het feit dat men tegenwoordig Schiedam De politie heeft de 32-jarige Schiedammer J. van B. op heterdaad betrapt bij het uit de grond trekken van een boompje in volle bloei. Het ge beurde op de Churchillweg. De agenten zagen hoe Van B. het boompje in zijn auto legde en wegreed. De achtervolging werd ingezet, waarna het boompje weer door de dief uit de wagen werd geslingerd. Na een stopteken bleef de achter volgde staan. Het bleek de agenten, dat hij te veel had gedronken. Op het politiebu reau kon hij ontnuchteren. Het boompje is teruggegeven aan de plantsoenendienst,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3