Zijdeveld wil 011de buurten rehabiliteren Consultatiebureau vraagt hulp aan huisartsen SCHIEDAMSCHE COURANT Ik neem de pi oef Raad wil snel bebossing van Broekpolder AUTOBEDRIJF ERTAN Slijter betrapt dief WONINGEN AANKOPEN VAN KLEINE HUISEIGENAREN Praktijk Schoppende automobilist gezocht NU 20 TBC-GEVALLEN ONWEL EN OVERLEDEN voor b+trouwbarm ,.T occasions v. Deyent«rstraat 17 Schled»m Tel. 26.53.25 Koopavond geopend chiedam Aan de Westvest heeft de politie in de nacht van dinsdag op woensdag de 35-ja- rige A.MZ. uit Schiedam gear resteerd, die kort tevoren was betrapt bij een inbraak bij drankenhandel Oranje aan de Oranjestraat. De man die bij deze inbraak zou hebben gehol pen is spoorloos. De Schiedammer die nu nog wordt vastgehouden op het hoofdbureau van politie, heeft m de winkel slijter J. H, van Harmelen (52) met enige flessen toegetakeld. In het Nolet-zie- kenhuis moest de gewonde win kelier worden behandeld voor snijwonden aan hoofd en han- AUeen wethouder Kloots had er geen moeite mee. Hij viel uit de boot en steunde voor. Beide progressieve fracties ver klaarden wel achter een studie te staan, maar weigerden te accepteren dat parkeergarages de enige oplossing van het pro bleem zijn. Zowel PvdA als PPR voelden meer voor een uitspraak waarin wordt gezegd dat centrumbezoekers hun au to's zoveel mogelijk moeten parkeren in parkeergelegenhe- den die zodanig gesitueerd die nen te zijn dat zij vrijwel geen' hinder voor hun directe omge ving veroorzaken. Een dergelijk standpunt wilden zij ook opgenomen zien worden als Doelstelling in de gelijkna mige nota voor bet vooront werp-structuurplan van de ge meente Vlaardingeru Volgens de indienster van de mo tie, mevrouw Bellingwout-Roo- denburg (PCG/KVP), is het een feit dat door voortgaande be bouwing en steeds meer speel- en groenvoorzieningen het aan tal parkeerplaatsen vermindert. Volgens haar is verder het win kelcentrum in de binnenstad in een concurrentiepositie geko men met onder meer Delft, Maassluis, Spijkenisse en Hoog vliet „Om nu te bereiken dat het cen trum èn goed bereikbaar is voor fietsers en voetgangers èn dat de binnenstad als streek- centrum bh] ft gehandhaafd is het noodzaak dat die studie heel snel wordt afgerond.cn dat er gauw voorstellen komen", zo meende zij. Het meest fel daartegenover stond PPR'er Kwakkelstein die meende dat je bi] de binnen- stadsproblematiek moet kiezen; of goed wonen of de auto maar laten binnendringen. Wethou der Goudnaan verklaarde ei genlijk met zoveel behoefte aan de motie te hebben. Met de slotuitspraak kon hij zich wel verenigen, maar hij zou toch tegen de motie stemmen omdat hij het oneens was met de over weging van de uitspraak. Nadat uiteindelijk de motie was aangenomen, werd het voorstel van de PvdA/PPR voor een nieuwe Doelstelling verworpen met 16 tegen en 15 voor. Wel werd de door het college 2elf ingediende Doelstelling aange nomen, waarin {in vergelijking met het PvdA/PPH-voorstel) al leen maar het woord „parkeer- gelegenheden" was vervangen door „parkeergarages". De betrapte dief is door GG en GD-broeders verpleegd, nadat ""de winkelier op zijn beurt ook enige slagen met een fles rosé had uitgedeeld. Meer over deze woeste vechtpartij vindt u op pagina drie van deze krant De indienster van de motie, mevrouw Bellingwout-Roodenburg {PCG/KVP), in debat met burgemeester Kieboom. Schiedam Via een actief aankoopbeleid van huizen van particulieren wil wethouder van stadsontwikke ling ir. Chris Zijdeveld ervoor zorgen, dat alle oude wijken in Schiedam in hun geheel kunnen worden „gerehabiliteerd". Over de nu verschenen nota Stadsvernieuwing/Verbe tering Oude Wijken zegt Zijdeveld, dat het nog vele jaren zal duren voor de grootscheepse opknapbeurt achter de rug is, maar dat in ieder geval wordt gedacht aan renovatie. Met de nota Stadsvernieu wing/Verbetering Oude Wijken laat wethouder Chris Zijdeveld duidelijk een progressiever beleid zien dan dat van zijn voor ganger Cor Bolmers. Een kaalslag zoals in de binnen stad van Schiedam mag geen tweede keer meer ge creëerd worden, is zijn me ning. De sociale opbouw van een oude woonwijk, aan welke mogelijkheid het gemeentebestuur enkele ja ren geleden nog twijfelde, gaat voor alles, vindt Zij develd. Keurig op een rijtje staan in de nota de voors en tegens van rehabilitatie van oude buurten. Het herkenbare éi gen gezicht, de betere con tacten tussen huren, het winkeltje op de hoek, fraaiere woningtypen en la gere woonkosten zijn posi tieve aspecten, die voor Zijdeveld de doorslag ge- ven. Aan de andere kant ziet hij als nadelen woon- technische kwaliteit, de hier en daar ontstane een- - zijdige bevolkingssamen stelling, het ontbreken van voldoende ruimte voor groen en speelplaatsen, en braakliggende terreinen te midden van de wijk. Maar daaraan is wat te doen vol gens de wethouder, en daarom denkt hij eerder aan renovatie dan aan nieuwbouw, al is het eerste zo langzamerhand bijna even duur als het tweede. Al met al is het een progres sieve nota, dat wel, en Zij develd staat er ongetwij feld achter. De vraag is al leen hoe het deze schier onleesbare papzerbundel in de toekomst zal vergaan. Met veel concretere dingen als bestemmingsplannen loopt het in de praktijk ook vaak heel anders af. Zijn fractieleider Jelle Wijnstok stelde voor het progressieve voorstel 2odamg te wijzigen dat er niet alleen over bebossing, maar over een begin van de recreatieve inrichting zou wor den gesproken. „Daar valt die bebossing ook in", zo meende Het eerst aan de beurt komen delen van Zuid, West en Oost. Urgent zijn de buur ten rond de Mariastraat, de Stationsstraat, het terrein van de technische bedrij ven en het Singelkwartier en de straten tussen Groe- nelaan en Nieuwe Maas straat en tussen Burge meester Knappertïaan en Si. Liduïnastraat. In de nota, vervaardigd door de dienst gemeentewerken in sa menwerking met bedrijven ais sociale zaken en financiën, wordt gerept van veranderde inzichten m stadsontwikkeling. Zijdeveld benadrukt een mas sale sloop van vele straten on aanvaardbaar te vinden. Een fiasco als de kaalslag in de binnenstad mag volgens hem niet meer voorkomen. Met de huidige nota heeft hij de strek king van zijn beleidsnota voor 1976 die in november ver scheen, onderstreept. Stadsver nieuwing in de vorm van op knappen vindt hij vanwege so ciale aspecten meer geschikt dan nieuwbouw. Vlaaxriingen De politie zoekt de bestuurder van een Austin Allegro, die dinsdagochtend op de Beethovensingel een andere weggebruiker klem reed, uit stapte en een deuk in de ande re auto schopte. Daarna liep hij terug naar zijn eigen auto en reed weer weg. De 23-jarige J. H„, de bestuur der van de beschadigde auto, heeft in de snelheid van het gebeuren vergeten het nummer van de Austin te noteren. De politie verzoekt getuigen van het voorval zich te melden. Mo gelijke oorzaak van het „deur- trappen" kan liggen in een eventueel gemaakte verkeers- fout door de heer H. Burgemeester Kieboom hakte tenslotte de knoop door en vroeg toen. de PCG-fr actie of deze tegen een bos ui de Broek polder was. Toen bleek dat dit niet het geval was, werd de stelling met algemene stemmen aangenomen. ïen jaren tijd van 1870 tot ïn een brief aan de coramïs- 1930 zijn gebouwd. Voor de s iel eden van ruimtelijke or- toen neergezette woningen dening, die de nota het wordt het nu langzaam aan tijd eerst te bespreken krijgen voor grondig onderhoud. {Zijdeveld hoopt dat dat nog in mei kan}, schrijft de wethouder: „We moeten ons realiseren dat we met stadsvernieuwing een taak aanpakken die zo lastig ïs dat we zeker eens zullen verzuchten: „Waarom moesten we toch zo nodig?" Anderzijds: als het resul taat kan zijn dat woon- en leefomstandigheden van grote aantallen mensen aanmerkelijk verbeteren, kunnen we hopelijk eens zeggen: „Het is goed dat we toch begonnen zijn." e Omcirkeld zijn de urgente gebieden. W. Z, en 0. bete kenen West, Zuid en Oost, de cijfers geven de fasering aan. Termijnen waarop de rehabilitatie tot stand moet zijn gekomen zijn niet vast gesteld. ADVERTENTIE Wethouder ir. Zijdeveld: „Struisvogelpolitiek als je verzwijgt dat we tonnen verliezen krijgen". „De kleine particuliere huiseige naar kan zijn woningen niet onderhouden", meent Zijde veld. „Die is met kapitaalkrach tig genoeg om verbeteringen in zijn huizen aan te brengen. Via de zogenaamde zakgeidregeling van het ministerie kan de ge meente de huizen van die eige naar kopen, zonder dat de wet houder van financiën boos wordt, en bovendien kan je dankzij die regeling nog zorgen, dat de aangekochte huizen aan in ieder geval de minimumeisen gaan voldoen." Vlaardingse raad achter net zo duur aan het worden is als nieuwbouw. Het is struis vogelpolitiek, als je verzwijgt dat het geld gaat kosten." Het probleem stadsvernieuwing in oude wijken is bijzonder groot geworden. Als oorzaak daarvan ziet de gemeente het feit, dat alle oude wijken (Oost, Zuid en West) in enkele tiental- ,WeI moeten we de eerste jaren rekening houden met grote ver liezen", aldus Zijdeveld. „Het zal in de tonnen lopen, en dat komt omdat rehabilitatie haast Doelstellingen Vlaardingen De gemeen teraad heeft gisteravond de Doelstellingennota van het voorontwerp- structuurplan voor de ge meente Vlaardingen aan genomen. Bijna drie avonden lang heeft de raad gediscussieerd over meer dan 200 Harde Uit gangspunten en Doelstel lingen die tezamen de grote richtlijn voor het gemeentelijke beleid voor de komende tien jaren vormen. De volgende fase die ui teindelijk zal leiden tot een voorontwerp-struc tuurplan is het samen stellen van een zoge naamde Nota Modellen. Een en ander gebeurt dan op basis van de nu juist aangenomen (en door de raad op een aan tal punten sterk gewijzig de) Doelstellingennota. In deze Modellennota zal duidelijk „zichtbaar" worden gemaakt waar de Doelstellingen in de prak tijk zullen kunnen wor den getoond. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om« geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Botterdamsch Nieuws blad- Stuur mij dil nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotrerdamsch Nieuwsblad Naam Schiedam Het consultatiebu reau aan de Stadhouderslaan gaat de huisartsen inschakelen om de stroom Schiedammers op te vangen, die vrezen dat zij met tuberculose zijn besmet. Het aantal ontdekte infekties is in Schiedam inmiddels opge lopen tot twintig. ,Geert ernstige gevallen. Alleen „We gaan met zoals aanvankelijk mensen die positief reageren op wel de bedoeling was oproepen een pnkje. Die zijn niet echt in de dagbladen plaatsen. Iede- ziek. Slechts in één of twee reen die het aangaat weet het gevallen, is er sprake van een nu al. Op dit moment is de lichte aandoening," 20 vertelde situatie bij de consultatiebu-' ons gisteravond dokter H. A. reaus evenwel echt te erg. Er van Geuns districts-hoofd van komen te veel mensen. Wij de consultatiebureaus, gaan nu de huisartsen inlichten. die moeten gaan bekijken of iemand echt wel doorgestuurd dient te worden. Veel mensen die alleen maar in het café zijn geweest waar een tbc-patiënt kwam zijn nu al ongerust. Dat is echter niet nodig. Je moest echt wel aangehoest zijn, wil je zijn besmet". Adres" Woonpl Schiedam Aan de Mgr. Noten slaan is gistermorgen de 82-jari- fie A. J. Overzier plotseling on- wel geworden. In het Nolet-ziekenhuis waar de man met een ambulance van de GG en GD naar toe is gebracht, werd de dood geconstateerd. Tel Deze bon m open envelop, tonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834. Rotterdam. Donderdag 13 mei 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25573— 6 PAGINA'S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redacue 262566 - klachtend lenst 344144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1