„Had ik maar twee minuutjes gewacht" BKR-kimst komt goed aan de man Aantal inbraken opgelost Schiedamse slijter en inbreker slaan elkaar met flessen drank om de oren: Film en muziek in De Toverbal Ouderwets filmkwartet in Passage e Taptoe Monster Kleuter geschept Bittere tranen Pauzedienst Snel begin winkelbouw in Maasland Verkeersborden en schrikhekken gestolen Gunstig jaar voor Cindu- Key en Kramer Inlichtingen in Praathuis .DONDERDAG 13 MEI 1976 Schiedam Bloed en ro sé. Dat lag gistermorgen op de vloer van slijterij Oranje aan de Oranje straat. Het waren de laatste resten van een wild avontuur waarbij eigenaar J. H. van Har- melen en een Schiedam- se inbreker elkaar met flessen kostbare drank om de oren sloegen. De 52-jarige winkelier miste na deze woeste vechtpartij twee voortanden en moest zich voor snijwonden aan hoofd en han den in het Nolet Ziekenhuis laten behandelen. GG en GD- broeders hebben de 35-jarige drankdief A. M. Z. verpleegd die op de vlucht was geslagen, maar door de agenten bij de Westvest „kon worden gearres teerd. Op dit moment wordt hij nog vastgehouden op het hoofd bureau van politie. Recher cheurs zijn nog op zoek naar de tweede inbreker die wei kans zag de benen te nemen. Met de handen in het verband en met een forse hechting op het hoofd vertelde slijter Van Har- melen ons gisteren hoe hij in zijn zaak met de inbreker heeft liggen rollebollen". Ik zat 's avonds thuis aan de Nieuwe Door Willem van der Post Haven toen er omstreeks tien uur door een mevrouw uit de Oranjestraat werd gebeld dat er een man met een baard in de winkel stond. Ze vroeg zich af of dat wel pluis zat. Onmid dellijk dacht ik aan inbrekers, want op 19 maart hebben ze ook al voor ruim veertiendui zend gulden drank uit m'n win kel gestolen. Binnen twee minu ten had ik mijn schoenen aan. Eerst belde ik nog de politie en toen ben ik gelijk naar de win kel gegaan. Daar was ik nog Bij de Westvest zagen de agenten Foto's: Theo Bohmers terij weg te komen. Langs deze weg was men ook binnen geko men. De gewonde Van Harme ien vertelde dat aan de politie mannen die inmiddels waren gearriveerd. voor de politie er was. Binnen deed ik het licht aan en zag eigenlijk gelijk dat er fles sen drank uit de rekken waren gehaald. De duurste flessen whisky, cognac en campari wa- kans de gevluchte inbreker in de kraag te vatten. Van zijn vriend die een pistool zou heb ben gehad en die eerder de benen had genomen, was geen spoor meer te bekennen. ren verdwenen. Ik liep door „Die is er met wat geld uit de Vlaardmgen Kunstwerken die de gemeente in het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling verkrijgt komen in "Vïaardin- gen goed aan de man. Er bestaat bij het college geen behoefte vast te stellen of er nog meer vraag is naar de kunstwerken. De vraag ernaar is behoorlijk gelokaliseerd en allerlei instellin gen, die uit de voorraad kannen putten, zijn op de hoogte van de mogelijkheid tot het verkrijgen van de kunstwerken. naar de opslagplaats achter de winkel en daar zag ik een man. Hij riep dat z'n maat een revol ver had. Tegelijkertijd kwam hij met een fles Victoria-water naar voren om langs me heen weg te vluchten. Met de volle fles sloeg hij me in het voorbij gaan op het hoofd. Toch greep ik hem nog om zijn middel om hem naar buiten te sleuren' waar de politie hem wel van me zou kunnen overnemen. Zijn handen had hij echter nog vrij en daarmee greep hij een fles rosé waar hij mij vervolgens weer een mep mee gaf. Toen heb ik hem ook met een fles geslagen, met een roséfles van 4,25. Na. de slag viel ik echter kassa vandoor," aldus Van Har- melen, „gelukkig is het niet veel. Hij zal vast nog wel wor den gegrepen. Ik ben in ieder géval al blij dat er één gepakt is. Achteraf denk je, had ik maar twee minuutjes gewacht tot de politie was gearriveerd. Ik was echter zo ontzettend fel. Het is immers niet de eerste keer dat ze hier inbreken. De vorige keer forceerden ze aan de achterkant een deur om bin nen te komen. Dag en nacht ben ik voor de zaak in de weer en dan zou ik zeker zo mijn spullen kwijtraken. Ik ben wel goed verzekerd, maar ik geef het geld dan liever aan een of andere liefdadige instelling." op de grond en van die gelegen- In de slijterij aan de Oranjestraat fapir! maüb-to Vll'i fToKwillr riTT, rrwii ,11. J11 Dit standpunt van het college is bekendgemaakt naar aanlei ding van door het PvdA-raad- slid Van Iperen gestelde vragen bij de begrotingsbehandeling. Wethouder Ton Kloots zei toen loe te zullen nagaan of er nog meer vraag was naar BKR- kunst Kunstwerken die in het kader de BKR worden verwor ven, worden regelmatig ten toongesteld in Het Weeshuis, voor zo'n tentoonstelling wor den hoofden van scholen en gemeentelijke instellingen uit genodigd. Ook ontvangen orga- msaties als het GAK, het JAC en Pro Juventute bericht van de tentoonstelling. Men krijgt daar dan de gelegenheid een kunstwerk uit te kiezen voor de verfraaiing van de hun ten dienste staande huisvesting. Op deze wijze hebben al ruim 150 kunstwerken een plaats gekre gen in het een of andere ge bouw. Van de resterende 150 kunstwerken zullen er vijftig waarschijnlijk nooit worden uitgekozen. Zij worden niet ge wenst. De resterende honderd kunstwerken zijn voornamelijk grafiek. Deze werken zijn niet ingelijst Dat is mogelijk oor zaak voor het blijven hangen. Schiedam - In de Grote Kerk wordt morgen weer een lunch- pauzedienst gehouden. Deze wenst begint om half één. Ds. J. -Nieuwsma zal spreker zijn in «eze korte dienst. De muziek na de dienst wordt verzorgd door de organist van de Grote Kerk J. P. Bekkers. Hij speelt het orgelconcert nummer 10 van Handel. De toegang tot de dienst is gratis. jongerencentrum De Toverbal heeft voor het Mnr"1 660 en e€n concert °P het programma staan. «genavond om negen uur draait men de film Casino Royale. vaI j^ang kost drie gulden. Voor vijftig cent meer kan de Priufsterd.aVOn^ deze^de naar de groep Illusion worden *s James Bond-persiflage. De film werd gemaakt Pp,fe sene verfilmingen van de boeken van Ian jri7P XT beroemdheden speelden in de film mee, zoals L, p Peter Sellers, „de man met de cape", Orson Welles w "Premiejager" Jean Paul Belmondo. ^aterdagavona luisteren de jazz-rock van de Haagse formatie Illu- en nt-oi wordt gevormd door Loes van de Nat, zang, piano Jonrirw. V^r van Schie, gitaren, dwarsfluit en zang, Hans de Priiiu j' basSitaar. en Ton Hoogenboom, slagwerk. Licht en Od Hpm I n jerzorSd door Rob Glimmerveen. Pmw donderdaS 27 mei, treedt het toneelgezelschap oioog m de Toverbal op. heid maakte hij gebruik om mij weer te slaan. Nu met een fles whisky. Gelukkig slaagde ik er in om de slag af te weren." Na deze vechtpartij zag de inbre ker toch kans om via het dak aan de achterzijde van de sllj- e Slijter J. H. van Harrnelen uit Schiedam met de handen nog in het verband en een fles rosé waarmee hij de In breker terugsloeg. zijn de flessen die de inbrekers in de opslagruimte hadden klaar gezet om mee te nemen inmiddels weer netjes in de rek ken teruggezet. Om herhaling te voorkomen laat Van Harme- Het raam aan de achterzijde van de winkel aan de len nu wei een alarminstallatie Oranjestraat dat de inbrekers insloegen om binnen te ko- ïn zijn winkel plaatsen. men. Drie vrouwen, die een belangrijke rol spelen in het filmkwartet, dat de twee PASSAGE-theaters deze week offreren: Marika Rökk („Die geschiedene Frau"), Sonja Ziemann („Der Zarewitch") en Haya Harareet („De Heer seres van Atlantis"). Schiedam Het PA5SAGE- theater en het kleine broertje B10 gaan de komende dagen op de nostalgische toer. Dat wil zeggen een viertal geda teerde films van zo'n tien, twintig jaar geleden in de oppervlakkige amusements sector, waar het grote pu bliek in dichte drommen op af placht te komen. Een tijd, dat de televisie nog niet de grote slokop was, en men zich in de bioscoop alleen maar wilde verstrooien met wat show, avontuur, komedie en drama op niet al te hoog ni veau. Dit de archieven van Melior Films in Den Haag is een filmkwartet geput, dat de beoogde verscheidenheid re delijk garandeert. In de matinees van PASSAGE kan men een veertigjarige Marika Rökk nog eens ouder wets op dreef terugzien in zo'n typisch Duitse komedie uit 1953, geregisseerd door haar echtgenoot Georg Jaco- by: „Die geschiedene Frau". Twee jaar eerder verfilmde Jacoby Franï Lehars ver maarde operette „Der Zare witch", die PASSAGE 's avonds vertoont Luis Maria no vertolkt hïenn de titelrol als de zoon van de Tsaar, vrouwenhater geworden, om dat hij eens een blauwtje heeft gelopen. Sonja Ziemann speelt het meisje dat hem van zijn kwaal moet genezen. Een echte operettefilm met al het spektakel en alle suikerzoete romantiek die daarbij horen. In PASSAGE/B10 andere kost 's Middags draait hier „Le Bossu" („De gebochelde"), één van de vele verfilmingen van de bekende avonturenroman van Alexander Dumas. Het betreft ditmaal de versie van Jean Delannoy, talentvol re gisseur van films als „l'Eter- nel Retour", „La symphome pastorale", „Les Jeux sont faits" en een drietal Maigret- fdms. En topacteur Pierre Blanchar speelt de klassieke Henri de Lagardére „die met dood is maar leeft", de onver saagde edelman, die zo dap- per meestrijdt aan de kant van een tegen een overmacht optornende hertog, ofschoon hij met het hele conflict niets te maken heeft. En die, als de ander sterft, hem de belofte doet zijn kind op te voeden, dat opgroeit tot een beeld schone vrouw, die tenslotte in de armen van haar dappere beschermheer terecht komt. s Avonds in PASSAGE/B10 „l'Atlantide" („De heerseres van Atlantis"), waarin dezelf de Pierre Blanchar anno 1931 reeds triomfen vierde, maar nu Jean-Louis Trintignant de boventoon voert naast Gear- ges Rivière, Rad Fulton, Ame- .deo Nazzari en vele anderen. Het befaamde boek van Pier re Benoit is voor deze gele genheid aangepast, want re gisseur Edgar G. Ulmer mikte kennelijk op een wat moder ner aanpak. Dat betekende zo'n. vrije bewerking, dat Be noit zich in zijn graf moet hebben omgedraaid toen de film eenmaal uitkwam. Men krijgt nu wat dwazen te zien die in de woestijn onder de grond en binnen m de rotsen Atlantis je zitten tc spelen. De heerseres van dit klassieke rijk is Antinea, uitgebeeld door de schone Israëlische ac trice Haya Harareet, die met een tamme panter op en neer loopt, op divans neervalt, ver dovende dranken schenkt, een mode met uiterst weinig tex tiel aanbeveelt en op een no gal vreemde manier aan de liefde doet- In de Titanusstu- dio's m Rome is er overigens aardig gestunt en geknutseld, zodat het eindresultaat voor wie van driestuiverromantiek houdt er nog mag zijn ook. Monster Op het Woutersplein m Monster wordt zaterdag 15 mei een taptoe gehouden. Zes korpsen uit het Westiand verle nen hun medewerking aan dit evenement, dat georganiseerd is door de Westlandse Fedratie van Muziekgezelschappen. De taptoe begint om half negen 's avonds. De medewerkende korpsen zijn de drumhands Pius X uit Poeldijk, de F.M.- band uit Monster, Phoenix uit Wateringen en Fusica uit Naaldwijk. Ook doen SL Grego- rms uit Kwmtsheul en St. Cea- cilica uit Schipluiden mee, ter wijl tevens diverse majorettepe lotons optreden. Maasland Binnenkort wordt begonnen aan het bestem mingsplan Stationsstraat-Lan- getaam. Op dit jaren lang om streden gebied worden een aantal winkeleenheden met bo venwoningen gezet De uitvoering is nu zo dichtbij, dat met ingang van vrijdag 14 mei een deel van de stations straat voor het autoverkeer af gesloten zal worden. Het betreft het gedeelte tussen de Diepen- burchstraat en de Langetaam. Inmiddels is de aan dat stukje straat staande paardekastanje onder het mes geweest De tachtig jaar oude boom gaat in het nieuwe plan een centrum- funktie innemen in het rond de winkels geprojecteerde dorp- serf. De boom chirurgen van het be drijf Kopijn hebben de kastan je een grondige behandeling ge geven voor het behoud. Behalve de operatie zijn tevens diverse voorzieningen getroffen, zodat de kastanje zich verder gezond kan ontwikkelen. Totaal was daar een bedrag van 7500 gul den mee gemoeid. Vlaardingen De 3-jarige Turk se kleuter Hanin Arslan is in het Holy Ziekenhuis opgeno men nadat hij in de 2e Van Leijden Gaelstraat ter hoogte van de De Ruyterstraat was geschept door een personenau to, bestuurd door de 40-jarige Vlaardinger L. V. Het jongetje liep plotseling de rijbaan op en de automobilist kon, ondanks krachtig remmen, een botsing niet meer voorkomen. Vlaardingen Onbekenden heb ben van de Broekpolderweg een aanhangwagen van een aannemersbedrijf gestolen. In de lichtblauwe aanhangwagen zaten behalve tentzeden en oranje afzetkegels ook negen verschillende verkeersborden en drie schrikhekken. Totale schade ongeveer 2500 gulden. Vlaardingen De Bittere Tra nen van Petra Von Kant. Deze film van de beroemde Duitse regisseur Rainer Werner Fass- binder draait vrijdagavond 14 mei in De Harmonie in Vlaar dingen. De voorstelling is geor ganiseerd door de Stichting Rood Vlaardingen. Donateurs mogen voor 2,50 komen kijken. Belangstellenden betalen vijf gulden. Maassluis De nettowinst van het Maassluise bedrijf Cindu- Key en Kramer NV bedroeg vorig jaar 4,4 miljoen gulden. In 1974 was dat 4,28 miljoen. De geconsolideerde omzet aan der den steeg met vier procent naar 345 miljoen. Een en ander betekent dat de nettowinst per aandeel van 25 gulden 7,94 gulden bedraagt In 1974 was dat 8,10 gulden. Over het geheel genomen heeft het bedrijf een gunstig jaar achter de rug. Dit ondanks het uitblijven van het herstel van de conjunctuur. De verwachtingen voor dit jaar zijn verder ook gunstig. De uit werking van de aanhoudende recessie beïnvloedt echter thans de gang van zaken in bepaalde onderdelen van de onderne ming. Daarom houdt men er toch rekening mee dat door dit langzame tempo van herstel de resultaten over heel 1976 achter zullen blijven in vergelijking met voorgaande jaren. Vlaardingen Het gemeentelij ke inlichtingenbureau in de wijk Holy wordt verplaatst. Met ingang van vanavod zullen mensen die üdicbtingen over gemeentelijke aangelegenhe den willen hebben naar Het Praathuis aan de Charlotte de Bourbon!aan 52 moeten. Het inlichtingenbureau was ge vestigd m de hoefdenkamer van de Kraanvogelschool. Daar kon iedere Vlaardingse burger tussen zeven en half negen 's avonds informatie verkrijgen. De openingstijd van het inlich tingenbureau blijft met de ver plaatsing ongewijzigd. Het Praathuis ligt iets ten noorden van het winkelcentrum De Lo per. Overdag kan men voor in lichtingen over gemeentezaken terecht bij het bureau-voorheh- tmg dat m het nieuwe stadskan toor gevestigd is. Maasland IVIet het aanhouden van de 29-jarige A. v. V, uit Rotterdam, is ook een aantal inbraken te Maasland opgelost De zonder beroep zijnde Rot terdammer heeft acht inbraken in Maasland bekend, gepleegd in de periode oktober 1975 en februari van dit jaar. De man had het vooral gemunt op woningen, die hij bezocht als de bewoners afwezig waren. Tijdens de avonduren sloeg hij zijn slag, die naast wat voor werpen voornamelijk uit geld bestond. Veel was er van de buit niet meer over. Van V. bekende in andere plaatsen in Zuid-Holland eveneens inbra ken te hebben gepleegd, Tevens is er nog een inbraak in Maasland opgelost, die gedu rende dezelfde tijd plaats vond. De 25-jarige A. van der S., zon der beroep, en de 21-jarige piip- fitter M. W. K., beiden uit Vlaardingen, hebben een in braak in een Maaslandse wo ning bekend. Hier werd van de buit niets meer terug gevonden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3