"Juventus is een gezellighe Margi 'eet van Putten weer terug bij Vastgoed Strijeii Nederlaagserie DHS in andere opzei ^Injecties* voor De Ooievaars Spirit „knokt" voor de dubbele winst Verburgii blijft Duivennieuws DVO-jeugd Afscheid bij het Rode Kruis Herkansing voor Dames gevraagd VOORDRACHT ARBITERS VOOR KNVB Sfeervol Open Huis bij HDVS Softbalsters verbazen 'DONDERDAG 13 MEI 1976' •- Arie Verburch derde seizoen Vlaardingen Fortuna maakt nog een jaar gebruik van de diensten van trainer Arie Verburgh. De oud-spe ler van de kersverse derde.- klasser gaat daarmee zijn derde seizoen in. Omdat Fortuna kampioen werd en trainer Verburg over zijn D-diploma beschikt, mag hij meepromoveren. Schiedam Afgelopen week was het prachtig weer voor de „dui venmelkers". Desondanks stond het concourstoch nog langer open dan werd ver wacht. Met een kalme zuidoos ten wind wisten de duiven te gen de verwachting in met ho ger dan een snelheid van 80 km per uur te komen. De duiven van de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders, vlogen vanuit St. Ghislain en werden om 7.00 uur gelost SCV De Postduif en PV De Vrijheid deden aan dit concours mee. De uitslag in de De Postduif was als volgt' De eerste prijsduif zat hier om 9.00.12 uur op de plank, de laatste prijsduif om 9.50.39. In concours waren hier 519 dui ven. Voor Jan dc Koster was deze vlucht een persoonlijk suc ces, hij korfde 19 duiven en 12 hiervan wisten zich in de prij zen te vliegen. De prijzen waren als volgt ver deeld: I, 21, Guus Smits; 2, 5, 15, 24, Dries Heeren; 3, 6, 18, Gert Meyer; 4, 7, 10, 12, 19, 25, Jan de Koster; S. Hans Verhaal; 9. Combinatie van de Moezel en Zn; II. Peet Verbeugen; 13. Cees Middendorp; 14. Gert Dankelman; 16. Combinatie van de Grijp en Co; 17. Jan van Rlieloo; 20. Ab Sanstra; 22. Combinatie Leo Lems en Zn; 23. Jan Vrauwdeunt. De koppelwedstrijd van deze vlucht werd gewonnen door Cert Meyer en Combinatie Arie van de Grijp en Co. Volgende week wordt er vanuit het fran se Noyon geconcourst een af stand van 230 km. Voor deze vlucht is het donderdag-inkor- ven van 18.00 tot 19.00 uur. In PV De Vrijheid waren de prij zen als volgt verdeeld: 1. Izaak van de Tuyn; 2. Ed HoUeman; 3, 6, 9. Jan Wenteler; 4, 5, 16. Combinatie Rcbart-van Diest; 7. Harry van de Harg; 8, 22,23. Johan Bakker; 10. Abraham van de Tuyn; 11. Gébr. van de Harg; 12, 13. Gijs Barzilay; 13. Manus van de Steen; 14. Com binatie Breur-van Pelt; 15. Combinatie Wijnen-Voog'; 17, 25. Gebr. Van Triel; 19 Pee' Verlinde; 20. Tim de Rnay; 21. Anton van de Wilt; 24. Ton van de Berg. De eerste prijs duif werd hier om 9.03.01 geklokt en de laatste om 9.39-09. Er waren 465 duiven in concours. Donderdag is het van 18.00 tot 19.30 uur inkorven voor de wedvlucht Noyon. De Rotterdamse Postduiven Bond waarvan PV Schiedam lid is vloog deze week ook vanuit St- Gfcóslain, maar deze duiven werden om 6.30 uur gelost Er waren bij PV Schiedam 320 duiven in concours. De eerste duif werd om 8.32.03 geconsta teerd en de laatste prijsduif om 9.17.42. De volgende liefhebbers wisten de eerste 25 prijzen te bemach tigen: 1, 9. Kees Gordon; 2, 13. Gebr. Van Leeuwen; 3. Ath. Westerholt; 4, 12, 22, 23. B. van de Molen; 5, 7, 20. Jan Stieber; 6. K. Becude; 8. Jan Doejaaren; 10. Dirk Chatelaïn; 11. Jan Vink; 14. M. Kauwenberg; 15. R. de Goede; 16, 25. Jack Doe jaaren; 17. A. Hagen; 18, 19, G. Bergwerf; 21. Dirk Bakker; 24. A. Noordhoek. Volgende week wordt er vanuit St Quentin gevlogen een af stand van 245 km-Hiervoor is het donderdag inkorven van 18.00 tot 19.00 uuri Schiedam Hogerop. Dat is het uitgangspunt van Margreet van Putten nog steeds. Na een periode waarin haar enkelblessure een té grote hindernis voor topbasketbal bleek te zrjn is de 22-jarige oud-in- ternationai weer helemaal terug. Hetgeen een duidelijke verklaring is voor haar overstap van het Schiedamse Juventus naar het al langere tijd in de Nederlandse top spelende Vastgoed Slrijen. Het wordt bij de niet-insider van Juven tus nog steeds gezien als "in de steek laten". De echte betrokkenen weten echter beter. Gunnen de 22-jarige bas ketbalster het succes ook wel. Mar greet over haar overgang naar Vast goed Strijen: "ik wil gewoon weer beter basketbal gaan spelen Juventus wist dat al aan het begin van het afgelopen seizoen. Toen hebben we erover gesproken en heb ik gezegd dat als het goed gaat met mijn blessure ik weer terug zou gaan naar Vastgoed Strijen, Juventus promoveerde dit seizoen naar de eredivisie. Een feit waar de vereniging al twee jaar tegen aangekeken had. "De vorige twee jaar heeft de club het steeds gewei gerd", verklaart Margreet van Putten, RTJjSJD PAARD "maar er waren nu een aantal speelsters die nu ook wel eens hoger wilden spelen. Vandaar dat ze het nu wel proberen. Iets wat ik me volledig kan voorstellen. Het probleem is nu echter dat ze zonder een trainer zitten. En dat er volgens mij niet voldoende speelsters zijn voor dit niveau". BLESSURE schoenen opeens erg goed. Daardoor en door geregelde massage is het allemaal toch in orde gekomen". familie De Liefde aan het bewind. Nu is KANSEN dat sterk veranderd. Ik wil daarmee met zeggen dat zij niet capabel waren maar het is wel eens gezond als er andere gezichten komen in de leiding van een club". De moeilijkste momenten maakt Margreet PRESTATIES van Putten mee bij het sprinten en het springen. "Maar ik denk er niet bij na", zegt ze, "alleen zijn er wel eens momenten dat ik wel wil maar dat het niet kan. Voor mij Alleen als de hardnekkige enkelblessure gene zen zou zijn zou Margreet dus weer ambities krijgen. Het is het geval. Margreet over haar slopende "verwonding": "Helemaal over is het nog niet Maar ik kan weer optimaal spelen. Natuurlijk blijft het een zwakke plek maar het bleek dat opereren niet nodig was". Hetgeen met name te danken was aan Joop Rjjsbergen die voor speciale schoenen zorg de. En aan de wekelijkse massage. De basketbalster: "Natuurlijk hebben die aan gepaste schoenen invloed gehad. Want op het moment dat ik serieus zat te denken aan een derde operatie ging het met die door* Martijn Verwaaijen scheelde het dat het van het begin af aan goed is gegaan. Vandaar dat ik niet onder een bepaalde druk speelde. Het zal ook wel komen omdat ik zo af en toe gewoon een blind paard ben. Ik wil namelijk alles berei ken en dan denk ik nergens meer aan". Na een aantal jaren is de Schiedamse gym- nastieklerares dus weer terug in Oud-Beij- erland. Is Vastgoed Strijen (m de tijd van Margreet BOB genaamd) erg veranderd? Margreet: "De vereniging is volwassener geworden. Vroeger in mijn tijd was de En wat de sfeer betreft zegt ze: "Die is nog precies hetzelfde. Juventus is een duidelijke gezelligheidsvereniging, Vastgoed is meer gericht op prestaties. Daar moet je ook hard voor trainen, Als speelster, van het eerste moet je dat er voor over hebben". Bij Vastgoed Strijen hebben Hermien Schip pers en Betsy Scheffers aangekondigd te zullen stoppen- Margreet kent beide speel sters zo goed dat ze een duidelijk oordeel heeft: "Hermien is een ontzettend goeie aanvoerster Technisch is ze niet geweldig maar ik bewonder het in haar dat ze zich helemaal op kan stellen in het belang van het team. Vandaar dat het erg jammer is - dat ze stopt Wat Betsy betreft: Dat is elk jaar hetzelfde. De eerste twee wedstrijden is ze er niet bij maar als ze dan eenmaal terug is blijft ze ook het hele seizoen. En Vastgoed Strijen. kan haar zeker nog ge bruiken". Het is al eerder gesteld: Gerard de Lange valt dit seizoen uit elkaar terwijl Transol driftk op zoek is naar een nieuwe sponsor. Kansa dus voor Vastgoed Strijen. Over Transol zegt Margreet van Putten: "Ik vind hetnï steeds een onverkwikkelijke zaak dat M Hoek én coach is van het Nederlands team én van Transol. Al het talent gaat automa tisch daar naartoe omdat hij ze wel in het Nederlands team helpt. En wat de terugval van Gerard de Lange betreft: al 2ouden een aantal speelsters stoppen houden ze nog een Ria van Reemst en Gerda Schouten over Ik ze gmaar zo: eerst zien, dan geloven". Twee moeilijk te beantwoorden vragen tot slot: Wordt Vastgoed Strijen dit jaar kam pioen? Margreet: "We zullen ons best doen. Ik ben met Juventus voor het eerst sinds jaren kampioen geworden en ik moet zeg gen dat het me wel bevalt". En vraag twee- degradeert Juventus? "Natuurlijk hoop het niel Maar ze zullen er wel hard voor moeten vechten. Al hebben ze wel twee grote talenten: Mieke Dalmeyer en Süvia Gorte. Het is te hopen dat zij het ere-drvisie- basketbal aan kunnen. Voor Juventus zou het erg gunstig kunnen rijn". Vlaardingen In het_ Vlaar- dingse Avondioemooi voor A-spelers rijn voor 17 en 18 mei de wedstrijden in de halve fina le vastgesteld, resp- De Hol- landiaan-Zwaluwen en TSB- DVO '32. TSB wist zich hier voor te plaatsen na een over winning op VFC. De wedstrijd eindigde met een 1-1 gelijk spel doch na het nemen van straf schoppen werd TSB winnaar. Met dezelfde cijfers eindigde de wedstrijd tussen De Hoiland- iaan en Zwaluwen. De vogels namen de elf meter trappen beter en mochten verder gaan. De formatie DVO '32 werd door Fortuna mei 2-3 uitgeschakeld maar kreeg een door het lot bepaalde herkansing. Hoek van Holland De voetbal lende dames van Hoek van Hol land kunnen weer nieuwe leden gebruiken. Meisjes die rich wil len opgeven voor het nieuwe seizoen worden verzocht dat nu al te doen in verband met trai ning, keuring en dergelijke. Aanmelding kan telefonisch schieden bij mevrouw Van Hooydonk. Gouda De scbeidsrechters- commissie van de KNVB afde ling Gouda heeft drie arbiters voorgedragen voor promotie naar de KNVB. Voor de zater dag-competitie is dit A. E. van Egdom uit Bodegraven en voor het zondagvoetbal H. van Eeu- wijk (Stolwijk) en R. G. J. Vos (Waddime veen). De heren die nen eerst nog een conditietest af te leggen, die wordt gehou den op zaterdag 29 mei op het DHC-terrein in Delft trainer Van Huursloot ...gelukkig. Schiedam Dit jaar organiseert de Schiedamse zondag eersteklasser HDS weer een nederlaagserie. De opzet is echter nogal gewijzigd ten aanzien van vorig jaar. Toen immers waren er twaalf wedstrij den uitgeschreven, wat naast het toch al lange competitieprogram ma teveel van het goede bleek. Dit jaar worden er zes wedstrij den gespeeld, waarvan er drie of vier vallen in het oefenprogram ma voor de competitie. Drie in ieder geval, want de kans is aan wezig dat ook DHS al op 29 augustus aan de competitie moet beginnen. Zowel bestuur, trainer Aad van Huuksloot als selectie zijn met die gewijzigde opzet wel gelukkig. Temeer ook, daar er voor de serie zes aantrekkelijke tegenstanders naar sportpark Kethel zullen komen. Uitgenodigd zijn' SW, Sparta-C, Hennes DVS, FC Vlaardingen, Excelsior Rotter dam en Feyenoord-C. De eerste vier heb ben de uitnodiging al aanvaard, terwijl eind deze week de bevestigingen van Ex celsior en Feyenoord worden verwacht Inzet van de serie wordt de Electric Cirkel bokaal. Het volledige oefenprogramma van HDS, inclusief de nederlaagserie, is als volgt vastgesteld: zondag 8 augustus VFC-HDS, 14.00 uur; dinsdag 11 augustus DHS-SW, 20.00 uur; zondag 15 augustus DHS-CKC, 14,00 uur; woensdag 18 augustus DHS- Sparta-C, 20.00 uur; dinsdag 24 augustus DHS-Hermes DVS, 20.00 uur; zondag 29 augustus lang trainingsweekend te Zeist met enkele oefenwedstrijden of begin competitie; dinsdag 31 augustus DHS-Ex- celsior, 20.00 uur, woensdag 8 september DHS-Feyenoord-C, 20.00 uur; woensdag 15 september DHS-FC Vlaardingen, 20.00 In de eerste wedstrijd opende Antillian Stars in de eerste slagbeurt de score door een punt van Gea Webster. Spi rit antwoordde direkt Het zwakke werpen van Ella Martinez voor de Stars had Lies Verzijden en Toos van Rutten op de honken ge bracht. Enkele malen vier wijd zorgde er voor dat bei de dames ook thuis kwa men en bovendien waren alle honken opnieuw bezet. Antillian Stars wisselde de falende EUa Martinez voor Bemice Illidge en Spirit was voorlopig aan banden gelegd. Schiedam Ter afslui ting van de viering van het tweede lustrum hield de Schiedamse in validen Sportvereni ging De Ooievaars een Open Huis, waarvoor het bestuur van Her- mes-DVS zijn clubge bouw, compleet met personeel, beschikbaar had gesteld. Onder de personen die het be stuur kwamen compli menteren, bevond zich namens het Gemeente bestuur burgemeester Drs. A. J. Lems, die het bestuur een schenking deed uit het voor bij zondere gelegenheden gereserveerde geldpo tje. Ook de wethouder van Sport en Recreatie, Her man Posthoorn, kwam Kennismaken met het be stuur en de doelstelling van deze sportvereniging, die ook nog wel het nodi ge in haar wensenboekje heeft genoteerd staan. De wethouder vertegenwoor digde tevens het bestuur van de Stichting „Lente vreugd". Als afgevaardig de van de Schiedamse Carnavalsvereniging „De Rïetzeilers", presenteerde ver -fitter Wolthuis zijn re erhand voor het aan bieden van een couvert met vijhonderd gulden. In de loop van de avond kwa men er nog de nodige van zulke couverts bij. Van de Sc' .'"damse Lionsclnb, des tijds de initiatiefnemer tot de oprichting van De Ooievaars, maa.de de heer Cremer-Ho vinga rijn opwachting. Voor zitter Go of Hendriks van de Auto-Cross-Club Schiedam organiseerde een Amerikaan se verkoop dat een bedrag van 310 gulden opleverde. De secretaris kreeg bovendien een aantal leden van deze ver eniging op de lijst van dona teurs. Van verschillende rijde waren fraaie bloemstukken binnen gekomen, waaronder één van de dienst gemeentewerken. Na rijn algemeen dankwoord schonk voorzitter Cees Kroo- ne de afgevaardigden van Lionsclub en het Rode ïruis een fraaie tekening van één van Schiedams historische plekjes. Dit als dank voor al les wat deze organisaties voor zijn veren'ging gedurende de tien bestaai isj aren hebben ge- presteerd. Na het officiële ge deelte volgde een genoegelijk samenzijn met muziek en een dansje, met als inspirator Jack van Oudheusden, onder wiens leiding dit Open Huis een volledig succes is gewor den. Maasland De afdeling Maassluis-Maasland-Hoek van Holland heeft afscheid genomen van een drietal trouwe medewerkers. Het afscheid vond plaats in het Dienstencentrum te Maas land, waar de scheidende leden mevrouw J. C. Verha gen-de Maas van Dorsser uit Maasland en de heren A. Dévilee uit Hoek van Holland en IVL J. van 't Hart uit Maassluis uitge breid in het zonnetje wer den gezet Mevrouw Verhagen was meer dan vijfentwintig jaar lid van hel Rode Kruis, en heeft rich ingezet voor het vrijwillig wel- farewerk. De laatste jaren maakte rij ook deel uit van het afdelingsbestuur. Het hoofdbe stuur van het Rode Kruis kende mevrouw Verhagenvoor haar jarenlande werk de zilveren medaille van verdiensten toe, die werd uitgereikt door de kringsecretaris van Zuid-Hol land, de heer J. H. Bekenkamp, De heer Dévilee organiseerde vele jaren de bloedafname-avonden, terwijl de heer Van 't Hart rich richtte op de vakantieprojecten. Afdelingsvoorzitter Timmer- mans zwaaide hen en mevrouw Verhagen lof en dank toe, na mens de afdeling benadrukt met geschenken. Met een gezel lig programma werd dit door velen bijgewoonde afscheid om lijst. Schiedam Het softbalteam van Spirit heeft in de rayoncompetitie twee opmerkelijke resultaten ge boekt. Eerst werd titelkandidaat Antillian Stars is de laatste innings met 11-8 verslagen enafgelope dinsdag zegevierde Spirit over Schiedam 2 met 16-21. De gasten scoorden er lustig op los en bij het ingaan van de laatste slagbeurt voor Spint hadden de Rotterdamse An til haantjes een 2—8 voorsprong Wat er toen gebeurde grensde aan het ongelooflijke. Toos van Rutten en Marian Haageraats tilden de stand naar 4—8, waar na Monique Gillet een homerun sloeg, wat 5—8 betekende. Kort hierna vielen er twee nullen zodat de Antillian Stars nog steeds de beste papieren had den. Achtereenvolgens honkslagen van Toos Rutte, Marjan van Leeuwen en Marjan Haage raats, gevolgd door twee maal vier wijd betekende 8-8 en nog was Spirit niet tevreden. Met twee en drie bezet kwam op nieuw Monique Gillet aan. slag. Gebruikelijk is het in zo'n situa tie een gevaarlijke slagvrouw opzettelijk vier wijd te geven, zodat rij geen kwaad kan doei én de gedwongen loopsituatie iff hersteld waardoor het eenvou diger wordt de derde mate maken. Werpster Bemice Bad ge besloot echter om Monique Gillet gewoon, op slag te zetten— Monique Gillet beheerste haar zenuwen voortreffelijk, koos opnieuw de juiste bal en sloeg opnieuw een daverende home*' run, waardoor Spirit met 11-® zegevierde. HONKSLAGEN Deze week veroverde Spirit op nieuw twee kostbare punten door stadgenoot Schiedam te verslaan. Al in de eerste slag beurt wist Spirit een 8-5 wor- sprong te veroveren. Schiedam antwoordde direct door in w gelijkmakende beurt al weer tó 3—5 terug te komen, maar de volgende slagbeurt n® Schiedam zelfs een voorsprong- - Nadat Marijke van Leeuwen voor 3—6 had gezorgd, sloegen de Schiedamse dames honkslagen, waardoor door enkele veldfouten, op kwamen. t In de volgende innings was de Schiedamse defensie fout op fout stapelde, waardoor de bezoeksters tot 7—11 kondefl uiüopea Het werd in devijtjte en de zesde slagbeurt zeis 9-15 voor Spint, alv(£^f Schiedam weer wat terug deea. Een zwakke innings van werp ster Trees van Rutte bracn Schiedam weer naast 0331 stadgenoten. H Met de stand 15—15 werd aan de laatste innings begonnen, op nieuw bleek dat Spint tot het laatst weet te knokken. honkslagen brachten evenzov* le punten op en Schiedam definitief verslagen. Wel saaS' de het er in nog "cémnaai u- scoren, maar Spirit haa op nieuw een zwaar bevocht"1 overwinning behaald,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4