SCHIEDAMSCHE COURANT L te ii1 ng werl doosheid zet dl c o r Rijksconsulent wordt op het matje geroepen „Hinder '-bedrijven weg uit woonwi ken 1 GA B-directeur: „Toch geen reden tot groot optimisme" Vacaturebank Vlaardingen Ik neem de proef Bezwaarschriften bestemmingsplan winkelcentrum Kethel bij GS Sureveen driemaal geraakt Sexclub in vlam Stuurgroep huisvesting alleenstaanden Vlaardingen/Schiedam/Maassluis De daling van het aantal mannelijke werklozen in het gebied Nieuwe Waterweg- Noord zet door. Eind april wa ren er op hef gewestelijk ar beidsbureau 1515 mannelijke werklozen ingeschreven. Dit betekent in vergelijking met eind maart een daling van 86 personen 5,4 procent). Bij de vrouwen bleef de groep werk lozen vrijwel gelijk. Eind maart 515, eind april 520. Projektteam en bouwvereniging antwoorden op eisenpakket Amsterdammers in Vlaardingen op dievenpad Veerplein— Sfeerplein Uitbreiding Maasvalkte Gemeente betaalt niet alle kosten Vrijdag 14 mei 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25574- 8 pagina's Broersvest 3 telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendienst 1 SCHIEDAM EN KETHEL GAB directeur h'arbets: „Daling werkloosheid, maar toch nog geen reden tot groot optimisme". Vlaardingen Op maandag 24 mei om één uur 's middags zal de vacaturebank in het Vlaardingse centrum worden geopend. De extra service van het gewestelijk arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord is gevestigd in het warenhuis Vroom en Dreesmarm aan het Veerplein. Bij de „bank" kan men terecht voor aüe vacatures in Vlaardingen en omliggen de gemeenten. Schiedam De gemeente gaat naar aanlei ding van een circulaire van staatssecre taris Marcel van Dam een stuurgroep huisvesting alleenstaanden en tweeper soonshuishoudingen oprichten. De groep komt onder voorzitterschap te staan van burgemeester Ary Lems, onder wiens beleid huisvesting valt. Vertegenwoordigers van de stichting Man- Vrouw-Maatschappij. krakers van het aktieko- mité De Laan, het JAC, het A.N.J.V. woning bouwverenigingen en ambtenaren van bureau huisvesting en de womngdienst worden voor de stuurgroep uitgenodigd. De brief die de bewonersvereniging Schiedam- Centrum onlangs over huisvesting van jonge ren aan de gemeente schreef heelt dit besluit van het college van B en W volgens wethouder Hans van der Wilk versneld. „We waren er al een tijdje mee bezig. Dat hep allemaal langs - elkaar heen", aldus de wethouder. r Schiedam - Het projektteam St. Jozef gaat volgens de rijksconsulent voor stadsvernieuwing Van Someren om opheldering vragen over uitlatingen die hij on lange over renovatie tegenover de actiegroep St Jozef zou hebben gedaan. Er zou ondermeer zijn gezegd dat de bewoners van de woningen in Schie- dam-West renovatie kunnen weigeren. Tevens wil men weten welke randvoorwaarden precies worden gesteld! Tot deze uitnodiging aan de rijksconsulent heeft het projektteam gisteravond besloten, tijdens een verga dering in het gebouw van de Vereniging Volkshuis vesting aan de Laan van Bol 'es. Op deze besloten bijeenkomst antwoordde voorzitter van het projekt team en het bestuur van de bouwvereniging St. Jozef op het pakket van eisen dat de actiegroep eind vorige week heeft opgesteld en dat inmiddels is onderte kend door 175 buurtbewo ners. - Beiden stelden dat er nog geen - plannen zijn voor renovatie "Eventuele plannen worden het projektteam samengesteld. Hoe sneller de aanwijzing van de proefwoningen kan worden ge realiseerd des te sneller kunnen de leegstaande Luizen worden verhuurd. Na gereedkoming -van deze woningen kunnen be- woners dan kiezen uit bepaalde keuzepakketten. Het zou dan zelfs zo kunnen zijn dat pessi misten dan optimisten worden. "Verder mag weigering niet de wensen van de uren doorkrui sen," aldus projektteam-voorzit- ter G- de Boer. Tevens vindt men dat uit de opiniepeiling van de actiegroep net mag worden opgemaakt dat het merendeel van de bewo ners tegen renovatie is. De eis dat het achterstallig onderhoud zo snel mogelijk wordt inge haald is volgens volkshuisves- tmgdirekteur Prins gewoonlijk niet in een jaar te realiseren. 2oweJ de vertegenwoordigers van de woningbouwvereniging als van de gemeente benadruk ten nog eens dat pas na de realisatie van de proefwonin gen wordt beslist of er nog steeds zal worden gerenoveerd. De actiegroep wil evenwel nog steeds zekerheid dat een volle dige individuele aanpak van de ze renovatie mogelijk zal zijn. Volgens de bouwvereniging is het niet mogelijk omdat dan de kosten twee maal zo hoog zou den komen te liggen. De rijks consulent zal er duidelijkheid over moeten gaan geven. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, word! zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toa •n combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Adres Woonpi open envelop, zonder postzegel sturen Deze bon naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. 'De totale werkloosheid in dit gebied daalde in één maand met 81 personen. (3,8 pro cent). De vraag naar de mannelijke beroepsbevolking bleef in de afgelopen maand in to taal gelijk. Wel steeg de vraag in de metaalsector en in de bouwnijverheid, maar dit winstpunt ging weer te niet doordat de vraag in de overige beroepseetoren met 42 personen daalde. Opmerkelijk is wel dat in april de vraag naar vrouwelijk per soneel weer steeg van 145 naar 182. Hoofdoorzaak daarvan is dat er plotseling veel meer vraag is naar huishoudelijk personeel. De ontwikkeling van de werkgele genheid in de bouwnijverheid blijft goed, aldus directeur Har- berts van het gewestelijk ar beidsbureau. Zoals gezegd steeg hier de vraag (plus 23), maar het aanbod daalde vrij onverwachts (min 26). In deze" sector is vooral een. groot tekort aan vakbekwame handarbei ders. De daling van het aanbod in de metaalnijverheid is verklaar baar volgens de GAB-direeteur. Deze is mede veroorzaakt door de tijdelijke vraag naar perso neel voor onderhoudswerk zaamheden in de petro-chemi- sche industrie. Zorgelijk blijft wel de toestand in de metaal sector. Dit is de afgelopen maand weer tot uiting gekomen in vele voortgezette en enkele nieuwe arbeidstijdverkortingen. „Ondanks het feit dat de werk loosheid iets afnam is er toch nog geen reden tot groot opti misme", aldus Harbert, die daarbij wijst op de geringe toe name van de vraag naar perso neel. „De vraag in april (787 man) is nog maar de helft van de vraag in april vorig jaar (1592 man)", aldus de GAB-dl- recteur. Bijna de helft van de werkloze mannen (46 procent) in het ge bied van Nieuwe Waterweg- Noord komt uit Schiedam. Uit Vlaardingen komt 37 procent, uit Maasluis 9 procent, uit Ro zenburg 5 procent, uit Hoek van Holland 2 procent en uit Maasland I procent. Opmerkelijk is ook dat de groot ste groepen van de 1515 werklo zen vallen in de categorieën van 3 tot 6 maanden werkloos en van 6 tot 12 maanden werkloos. Bijna beangstigend is tenslotte dat niet minder dan 497 van de geregistreerde werklozen jon ger is dan 24 jaar. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft pro ces-verbaal opgemaakt te gen drie Amsterdammers. De jeugdige bezoekers uit de hoofdstad, R. D. (17), M. J. H. (19) en A. T. D. (18), hadden in Vlaardingen een auto gestolen. Op het grasland tussen dorp Kethel en het Bachplein komt het winkelcentrum. Met de aanleg daarvan zal'niet voor de "zomer worderf begonnen. Vlaardingen De 22 jarge M. P. v. H. heeft meer dan één schot op de twintigjari ge Vlaardinger Bob Sure veen gelost. Sureveen is overleden aan ernstig her senletsel dat veroorzaakt is door een kogeltje dat naast zijn linkeroog bij de neus wortel zijn schedel binnen drong. Sureveen is in totaal door drie kogeltjes uit de luchtbuks, waarmee Van W. op hem schoot, geraakt- Van W. is gistermorgen voor de officier van justitie geleid. Bob Sureveen werd zaterdag 8 mei doodgeschoten. Hij werd gevonden in een tuin in de Oosterdwarsstraat Van W. werd toen onmid dellijk gearresteerd. Het po litieonderzoek waaruit bleek dat Van W. meerdere schoten heeft afgevuurd is woensdag afgerond. Sectie op het lichaam van Bob Su reveen heeft de doodsoor zaak aan het licht gebracht Den Haag/Schiedam De bezwaarschriften tegen het bestemmingsplan Winkelcen trum Kethel zijn door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland in behandeling ge nomen. Op een hoorzitting gisterochtend in het Provinciehuis in Den Haag hebben het actiecomité Anti-Hoofdweg Schie- dam-Noord en de heer A. P. Noteboozn hun bezwaren nog eens mondeling toege licht. Namens de gemeente verdedigde vooral weihouder voor stadsontwikkeling ir. Chris Zijdeveld het bestemmingsplan. Woordvoerder van het actiecomité was H. N. Zonneveld. Hij accentueerde dat hij absoluut niet tegen de komst van een winkelcentrum is, maar dat het probleem voor het actiecomité de verkeerscirculatie is, zoals die in het bestemmingsplan is aangegeven. Het comité Anti-Hoofdweg schopt al sinds de aanleg van de Mozartiaan tegen de gemeente aan. Die weg loopt namelijk tussen enkele flats door, geklaagd wordt over geluidshinder en bovendien vindt men de weg gevaarlijk: dagelijks steken honderden kinderen over, omdat hun scholen staan in het minst druk bewoonde deel van de omgeving van de Mozartiaan. Liever had men gezien, dat de Churchili- weg wordt doorgetrokken. Dat verleng stuk zou dan om de wijk heen kunnen lopen. Heer Noteboom ziet zijn garagebedrijf aan de Schiedamseweg de rrnst ingaan, als die weg straks volgens het plan zal worden afgesloten voor snelverkeer. „Ik vecht al 25 jaar voor een ander punt om mijn garage neer te zetten", zei hij. „Vier jaar geleden heb ik officieel een bouwvergun ning aangevraagd. Wie schetst mijn verba zing, toen ik gisteren hoorde dat die einde lijk voor me klaarlag? Net één dag voor de hoorzitting. De gemeente wil mij zo de wind uit de zeilen nemen". Volgens wethouder Zijdeveld heeft Note boom de zaak met zijn bezwaarschrift alleen maar gerekt. „Je mag geen bouw vergunning afgeven, als bij GS een be zwaarschrift ligt. Alleen bij de zogenaam de artikel 19-regelmg kan door GS een uitzondering worden gemaakt Dat is pas ernd maart gebeurd. We hebben gepro beerd om u tijdig die vergunning nog te geven", zei de wethouder in de wandelgan gen tegen de garagehouder. Het dagelijks bestuur van Rijnmond en de Provinciale Planologische Commissie heb ben zich al achter het standpunt van de gemeente Schiedam gesteld. De Churchill- weg kan, is hun mening, niet worden doorgetrokken in verband met het Struc tuurplan Schiedam uit 1968. Daarbij is uitgegaan van een ringweg met daarop aansluitende .radiaalwegen'. Op de plaats van het weggetje, waarin de ChurciUweg op het ogenblik overloopt, komt een park je, Tussen dat parkje en dorp Kethel komt het winkelcentrum. GS zullen zich op kor te termijn over de bezwaarschriften uit spreken. Vlaardingen Een sexclub aan de Oosthavenkade in Vlaardin gen heeft in brand gestaan. Het vuur bleef beperkt tot de bene denverdieping van het pand waarin de club gevestigd is. De bar brandde grotendeels uit. De schade wordt voorlopig op 20.000 gulden geschat. De brand is vermoedelijk ont staan in een prullemand, waar asbakken in geledigd waren. De prullebak stond achter de bar. De eigenaar van de sexclub is tegen brand verzekerd. Vlaardingen Het Veerplein in Vlaardingen is niet gezellig ge noeg. Dat is een zaak waar iets aan gedaan moet worden, zo meent de CDA-fractie van de Jeugdgemeenteraad. Men heeft daarom mogelijkheden gezocht om de sfeer op het Veerplein te verhogen. Hun ideeën zijn neergelegd in een kleine nota. Het parkeerterrein op het Veer plein is hun een doom in het oog. De auto's moeten in gara ges en in de nota worden drie mogelijkheden voor zo'n garage aangegeven. Waar die moeten komen en wat er op de plaats van het parkeerterrein moet ko men, is te lezen op pagina 5. De Amsterdammers werden door surveillerende agenten 's nachts gezien. Bij het zien van de poli tiewagen namen de Amster dammers de vlucht. Zij werden alle drie aangehouden en naar het bureau gebracht Uit een door de recherche ingesteld on derzoek bleek dat zij een auto gestólen hadden. Na er een stuk in te hebben gereden, lieten zij de auto achter en haalden er een cassetterecorder en twee geluidsboxen uit De auto is in, de Magnoliastraat teruggevon den. De gestolen muziekartike- len zijn in een tuin aan de Meidoomstraat aangetroffen. BrielIe Het Europees Maas- goed-overslagbedrijf wil haar bedrijf op de Maasvlakte uit breiden met een installatie voor het beladen van wagons met ertsen en kolen. Bij Rijn mond is hiervoor een hinder wetvergunning aangevraagd. Vlaardingen De WD-frac- tie in de Vlaardingse ge meenteraad heeft een ver geefse poging gedaan om De gemeenteraad wijken nu* en eventueel verplaatst. uitbreiden moeien worden de gemeente aïle kosten te laten betalen als bedrijven, die bijvoorbeeld teveel hin der veroorzaken, uit woon wijken moeten verhuizen. gmg tenslotte akkoord met de helft van de VVD-toelichting waarin staat dat een zorgvuldige afweging van belangen zal plaatsvinden als het gaat over het verhuizen van dergelijke bedrijven. Tijdens de behandeling van de Raadslid Van der Meer (SG- Doelsiellingennota van het voorontwerp-structuurplan wil de de WD een toevoeging van deze strekking aan de Doelstel ling waarin wordt vastgelegd dat „vieze" bedrijven in woon- P/GPV) meende dat dit overleg zeker in alle redelijkheid zou moeten worden gevoerd omdat de gemeente anders het risico loopt het verwijt van de bedrij ven te moeten aanhoren: „Wij moeten zelf onze verhuiskosten betalen". PCG/KVP-woordvoerder Vrijhof wilde wel met de WD-wens meegaan dat een en ander zorg vuldig moest worden afgewo gen. „Maar ik voel er niet zo veel voor om de gemeente alles te laten betalen", aldus Vrijhof. WD-raadslid Madem wees erop dat nu veel bedrijven in de woonwijken vaak op eigen grond zitten. Bij verhuizing zal moeten worden overgegaan op hoge erfpachtlasten. „De grote vraag is natuurlijk wie de rede lijkheid bepaalt", aldus Ma- dern. Wethouder Goudriaan stelde dat het hier gaat om bedrijven die midden in de woonwijken ge vestigd zijn. „Bij zo'n onder- zoek is oen aantal onafhankelij- ke deskundigen werkzaam. En in alle eerlijkheid, ik kan echt geen voorbeelden geven van on redelijkheid van deze gemeen te". Hij kreeg hierbij steun van burgemeester Kieboom die eraan toevoegde dat „afweging van belangen" ook betekent dat er gelet wordt op de belangen van het bedrijf dat uit de woon wijk weg moet.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1