FC Vlaardingen steunt op zekerheid SVY weer eenzaam onderaan Til 1? SHO overklast Excelsior M I EDROTRX Belangrijke winst op FC Dordrecht MAANDAG 17 MEI 1976 Nederlaag serie Zwaluwen Vergadering VRSR Geslaagden VZC WILLEM JAN NOOTEBOOM NATIONAAL kampioen Van Buuren nig naar HDVS Uitvallen Riims Steenbergen fataal Bei een heer in't verkeer Idekorrekte'Rit'-meesters Publiek moet zichzelf amuseren. SS» Waterweg agenda 3 Vlaardingen FC Vlaai-dingen liet er geen twijfel over „na bestaan dat de omekerheid van degradatie moest ija| worden afgewend. FC Dordrecht werd daar het SBl slachtoffer van (2 tl), al klonk het uit de mond van JfSsS trainer Renê van Eek als een verwijt, dat de één t het vuile werk voor de ander had moeten opknappen. ijSs Maar realiteit was ook dat FC Vlaardingen zijn 1 -V .J tactiek had afgestemd op zeer behoudend voetbal, dat de Dordtenaren kennelijk in verwarring bracht. Van Eek: „Wel kregen wij veel ruimte, maar omdat FC Vlaardingen op het middenveld met knapen werkt die veel balvaardigheid bezitten, verloren wij dddr de slag". FC Vlaardingen, dat al na acht minuten zijn dadendrang zag gehonoreerd met een doelpunt van Predrag Drapic (1-0), bleef daarna volharden in zijn verde digende tactiek. Zelfs pakte het pas de Dordtse aanval aan rond Vlaardingen In navolging van vorig jaar houdt Zwalu wen in augustus wederom een nederlaagserie. Tegen standers zijn op 7 augustus Wilhelmina, op 14 augustus Katwijk, op 21 augustus Eermes DVS en op 28 au gustus Nunspeet. Het gaat hier om eerste en tweede elftallen. Alle wedstrijden beginnen om 14,30 uur. Vlaardingen De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie vergadert maandag 24 mei over tal van onderwerpen. Er komen voorstellen aan de orde inzake' de aanleg van een jachthaven langs de Vlaardingse Vaart, in zake het volkstuin- en sportvel dencomplex in de Broekpolder en inzake het beleid ten aanzien van het onderhoud van accom modaties. De bijeenkomst in het Stadhuis begint om half acht Vlaardingen Bij de Vlaar dingse-Zwem Club slaagden 36 cursisten, 25 voor het A-diplo ma en 11 voor het B-certifi caat Het aantal kwam daar mee dit jaar op 225. De leiding van het examen was in handen van de heer C. van der Kaa, Geslaagden A: J. Alleblas, T. van Beveren, R. Blaauw, E. Boon- stra, N. Bot, G, Bouwmeester, J. van der Brugge, J. Bijl, M. Danse, P, Dekkers, L. Dijks hoorn, B. Harreman, R. Harre- man, M. Hellendoorn, A. Hoog- endam, D. Kleinekoort, J. Koe vermans, M. de Lozanna, E. Maas, E. Roza, D. Swaneveld, H. Tamboer, D. van der Veer, K. Voorbach, Van Waalwijk Van Doorn, M. de Zeeuw. B-diploma; S. Baas, M. Bouw meester, A. Goedknecgt, S. de Heer, F. van Leeuwerden, V. Meijer, C. de Ouden, M. Stam, B. Struïjs, G. v. d. Vaart en E. visser. Oirschot De Schiedamse mo torcoureur Willem Jan Noote- boom is tijdens wegraces in het Brabantse Oirschot nationaal kampioen geworden in de 250 en 500 cc-klasse. De Schiedam mer, die eerder dit seizoen door startproblemen genoegen moest heroen met tweede plaatsen, liet m Oirschot in beide klassen de concurrentie achter zich door beide malen als winnaar over de eindstreep te gaan. Willem Jan Nooteboom, blij met zijn eerste nationale titel; „Eindelijk draait het geweldig, zodat ik steeds minder moeilijkheden met het starten. Nu gaat Jet gewoon erg goed". De schiedammer kocht speciaal voor dit seizoen, waarvan hij zegt: „Nu moest het gaan ge beuren", twee watergekoelde - Yamaha's. Schiedam Nadat eerder Slobo- r Dutina besloot RVC te gaan verlaten, heeft ook Harry j Buuren te kennen gegeven terug te willen naar zijn vroege- hl dit geval Hennes 7. Van Buuren speelde en- - e seizoenen achtereen In de formatie van trainer Berry Jan- se. f ';.<w J. :Ar:, «....♦.f .v. .i het zestienmetergebied. „Zeker heid voor alles", reageerde trai ner Theo Laseroms van FC Vlaardingen, „omdat ik nu eindelijk wel eens verlost wil zijn van de lange serie verlie zen. Vorige week bewees FC Vlaardingen ai in ruime mate Door Bas van den Berg de eindsprint, die over wél of niet degradatie beslist, aan te VF kunnen en daarvoor leverde FC jN -Y Dordrecht het bewijs: 2-0". 4 Laseroms: „Ik verwacht ook de twee volgende wedstrijden pun ten. De ploeg werkte hard, niet altijd even vlekkeloos, maar wel effectief en bereid om de fouten van elkaar op te knap- pen". Van Eek; „Dat miste ik ik het knap dat het zoveel Dordrecht er niet in er een tÜ 0lis-" ®verj2ens speelde FC saamhorigheid bezit en volledig „verplicht" nummer van te ma- Viaardingen net spelletje erg zijn energie verbruikt". ken. Met name Martin Breur slim Ook arbiter Frans Derks was een „harde" werker In de droeg zijn mening aan: „Voor COUNTERS laatste linie, vooral omdat hij een elftal dat m degradatiege- vele schoonheidsfoutjes moest vaar zit, in ieder geval niet Hoewel de Vlaardingse ploeg erg opknappen. Niettemin beteken- weert waar het aan toe is, vind nerveus opereerde, slaagde FC de de Joegoslaaf Predag Dra- pic mh doorlopend gevaar. De Frans Stans wint ook dit fatale achtste minuut was daar kopduel. De Joegoslaaf zet- een dmdelljk voorbeeld (lede- Fc Vlnarriinnen nn een reen van FC Dordrecht greep J® 1L„r„i„ "9en 0p een mis) van. Vooral na rust heeft voorsprong FC Vlaardingen met counters getracht de beslissing snel te forceren, maar arbiter Derks stak daar een stokje voor door de goal van Predrag Drapic ■wegens buitenspel af te keu ren. Maar twee minuten voor tijd kreeg bet via Hugo loch- tenbergh loon naar werken: 2-0. In de beginfase kon FC Dord recht via indrukwekkende ac ties de Vlaardingers afschrik ken, omdat met name Karei Snijders en Wim van Til bij Martin Breuer (vrije trap op de paal) een vuist kon maken. In de 34ste minuut overtuigde Wim van Til met een keiharde kogel uit één van de vele hoek schoppen voor rust, maar doel man Dick van der Meer, die in eerste instantie de bal voor de voeten had gestompt van Van Til (die weer terugkeert naar Feyenoord), zag toen de Vlaar dingse doelman weer in de ban van het schot staan. herhaling doelman Dick van Na rust balanceerde FC Vlaar- der Meer bestookten. Toen evenwel FC Vlaardingen na acht minuten op 1-0 kwam, uit een pass van Frans Stans en afgemaakt door de Joegoslaaf, moest FC Dordrecht noodge dwongen zijn tactiek wijzigen. René van Eek: „Toen moesten wij wel gaan aanvallen, opge drongen door de ruimte die wij kregen". Toen al zag de Dordt se trainer dat er enkele knapen door de mand „vielen" Aan de dingen lange tijd op het randje van de afgrond omdat het bij gebrek aan spelinzicht hij her haling onder druk werd gezet. De vervanging van Barend van Hijkoop voor Joop Quellhorst veranderde daar niets aan. An derzijds was er veel balverlies voor Hugo Lochtenbergh op het middenveld, terwijl daarente gen Cees Bouman en Frans Stans voor het betere werk moesten zorgen. Van Eek weer, maar anderzijds loopt de ploeg het hele seizoen op zijn tenen. Daarom was het voor mij geen puzzel om na rust Wim van Til en Dick Dub- béld te wisselen voor Zora Pe rec en Ab van Oorschot Juist Van Til zat helemaal vast ter wijl Perec typisch een speler is v ,v die snel een goal kan scoren". ||^p Maar bij FC Dordrecht gebeurde er niets. Ook niet fn het eerste i"» -i i-i in j- ii deel, toen FC Dordrecht alleen Ook in de persoonlijke duels kwam FC Vlaardingen vaak als overwinnaar te voorschijn vja karei Snijders (kopbal) en ene kant jammer", oordeelde Sensatie ontstond een kwartier voor tijd toen doelman Cock Rijkens ver uit zijn doel geko men, de solo van Predrag Dra pic wilde verstoren. De Joego slaaf werd onder de voet gelo pen en dat bestrafte arbiter Frans Derks met een verma nende vinger. In de spannende slotfase greep FC Vlaardingen volledig de winst via Hugo Lochtenbergh, die snel Martin Breuer omspeelde en doelman Rijkens geen schijn van kans gaf: 2-0. Almelo Als de KNVB het snode voornemen om san het einde van dit 36 duels zware seizoen de slechtste club uit het betaalde voetbal over te hevelen naar de rijen der amateurs, daadwerkelijk ten uitvoer wil brengen, zijn de perspectieven van SVV om zich in de (semi) professionele sector te handhaven wel heel somber. Temeer daar de Schiedamse brigade, die de ranglijst van de eerste divisie sluit, gisteren verzuim de om zijn trieste positie een wat fleuriger aanzien te geven. Tegen het met weinig kwalitei- ten gezegende Heracles, een ploeg die volkomen terecht in de onderste regionen rondspar- telt, gingen de discipelen van trainer Leo Halkes met 4—0 ten onder. En met nog slechts de ontmoetingen tegen FC Gro ningen (zondag thuis) en het reeds kampioen geworden Haarlem (Hemelvaartsdag uit) in het verschiet, lijken de kan sen voor SVV om zich alsnog van de laatste plaats te verhef fen tot een minimum geredu ceerd te zijn. „Na zes minuten werden we weg gespeeld. We kregen toen drie goals om de oren en daar kun je niet tegenaan", verzuchtte Leo Halkes na het veel te fors uitgevallen verlies. De oorzaak daarvan was volgens hem gele gen in het feit, dat aanvoerder Rinus Steenbergen, die last had gekregen van een oude buik- blessure, zich niet aan de twee de helft durfde te wagen. De organisatie in de Schiedamse defensie was toen even 2oek en daarvan maakte Paul Kerlin, de onbetwiste uitblinker bij Heracles, een gretig gebruik. En daarmee werden de plannen van Halkes om tenminste een punt te vergaren, volledig ge torpedeerd. In de eerste helft immers kon zijn equipe de za ken goed. onder controle hou den. De achterste linie, bestaan de uit Ruud van Dijk, Fred Meerhof, Rinus Steenbergen en Jan den Tuinder, kwam geen enkele keer voor moeilijke pro blemen te staan. ADVERTENTIE Maassluis „We hebben nog nooit zo rot gespeeld". Het kwam bijzonder overtuigend uit de mond' van Excelsior-trainer Teun Groeneveld. En terecht. Want wat Excelsior M er tegen SHO van maakte was bar weinig. Hetgeen de uitslag (04) overduidelijk weer geeft En ondanks dat amuseerde het publiek zich kostelijk. Hetgeen enerzijds te wijten was aan het lekkere voorjaarszonnetje maar anderzijds kwam doordat - t<v/-«tttto de aanhang het zelf leuk ging EXCUub maken. Ging lachen als de fa vorieten een verkeerde pass ga- De manier waarop de Beijerlan* door Marlijn Verwaaijen de weinige doelpunten waar ONVERWACHT Geurtsen niets aan kon doen. Het resulteerde in nog een doel punt. De mooiste van de vier. D'frd werkende Hans SUed- Vanaf dat moment kon het mr.nl nnHa>rAhanl r> nnnr toen vrij oprukken. In vrijwel dezelfde positie als Hans Slied- recht voor rust knalde ook hij raak. ven, schaterden om de soms vreemde beslissingen van scheidsrechter Van der Spoel en een goede actie van SHO beloonden met een hartelijk applaus. Neen, de mensen wa ren zeker niet voor niks geko men. SHO was dan ook geenszins van plan er een gemakkelijke mid dag van te maken. De ploeg van de vertrekkende oefen- meester Joop Herwig maakte vooral voor rust de show com pleet Herwig erover: „Dat we zo goed doorgingen, vind ik na tuurlijk enorm fijn. Maar van- minuten later was het ander- tevoren hebben we afgesproken maal raat Tosn was het .,PI? Jren. - n E Groeneweg die het voorbereid- wedstnjden te winnen. Dit keer de Zijn pass op maat werd lukte het, volgende week hopen door Ruud Hulstaert schitte- we Huizen nog te pikken rend Het was ders Excelsior inpakten was grandioos. Want zonder doel man Bas Groenenberg (hij speelde mee met oud-Piershil) en ook zonder de geblesseerde Cees Weed a werd al vanaf het begin gretig aangevallen. En viel na nog geen vijf minuten spelen ook bet eerste doelpunt. Middenvelder Piet Brussaard leverde een schitterende pass af aan Klaas Groeneweg die tussen twee falende Excelsior- verdedigeis de bal beheerst achter doelman Gerrit Geurt sen plaatste: 0—1. „Tja, als je zo snel op een 0—2 achterstand wordt gezet is het erg moeilijk om je te herstel len", was in feite het enige excuus wat Teun Groeneveld aan kon voeren voor het slech te spel van zijn pupillen. „We hadden vooral voor rust een complete off-day. En dat heeft Het antwoord van Excelsior bleef recht onderschepte een door Gerrit Geurtsen weggewerkte bal. Schuin voor het doel haal de de gebrilde SHO-spits on verwacht uit Sliedrecht: „Het was inderdaad mijn bedoeling om te scoren". Hetgeen lukte. De Excelsior-spefers ko men er ook ditmaal niet aan te pas. Scheidsrechter Speelman wacht af. nog eens overtuigend voor de dag willen komen. Het lukte niet bliek niets anders doen dan zichzelf amuseren. Met behulp overigens van zowel SHO (Jan Grauss tikte een aantal keren de bal tussen de benen van een Want het was SHO dat de middag SHO goed uitgebuit". Inderdaad bleek SHO opper machtig. De ploeg, met vooral invaller Nico de Graaf als een openbaring (Herwig: „Inder daad heeft Nico erg goed ge speeld. Dat is het positieve bij SHO. De invallers passen zich erg snel aan. En dat terwijl Nico toch vorig jaar nog in het uit. Ook na rust toen SHO in eerste instantie gas terugnam. De Maassluise ploeg maakte er tegenstander) maar ook met de steun van scheidsrechter Van der Spoel. Zijn vaak vreemd overkomende beslissingen brachten de spelers tot wan hoop en het publiek genoot daarvan. lijks gevaarlijk voor het doel van invaller-keeper Albert Haasjes en mocht dat wel het geval zijn dan waren Jan Schipper maar vooral Arie Hit-, zert ter plaatse om het gevaar !er^AP!fIi2°?e:™ae tw De*dSSitieve deceptie voer de ze nooit degradatiezorgen heb- thuisclub kwam na een kwar- ben gehad. En werd Excelsior tier spelen. De sterk offensief geen gebruik van. Was nauwe- Zoai5 er "ook geschaterd werd 1 ivlee «A.ïno.li.V hol rtAal geen meter ruimte gegeven. opererende Adrie van Dam kon toen de meegekomen Leo Ver- haas vrij voor Albert Haasjes metershoog overknalde. De tra nen over de wangen liepen toen Aad van der Sanfle de stof van het broekje van Piet Brussaard testte. Het bleek ges makkelijk te scheuren. Maar ondanks al die lol bleef het triest. Immers, Excelsior had in de laatste thuiswedstrijd maakte. Vandaar ook dat Teun Groeneveld terecht opmerkte; „Ik heb eigenlijk geen speler kunnen ontdekken die het slechtste speelde. Ze waren ge woon allemaal erg zwak. Joop Herwig zag het uiteraard anders. Zei dan ook: „Aan het eind van dit seizoen stop ik. Als afscheidswedstrijd wilde ik een overwinning hier én in Huizen hebben. Na deze wedstrijd durf ik gerust te zeggen dat ik het grootste deel van het kado al binnen heb. Alleen al het feit dat de jongens zo geknokt heb ben ondanks het feit dat er geen belangen meer op het spel stonden heeft me goed gedaan". Dat was mede te danken aan de simpele speelwijze van Hera cles om elke bal hoog in het vijandelijke doelgebied te bren gen, waar de kleine aanvallers Potko, Pirard en Van de Berg niets in te brengen hadden te gen de fysiek veel forsere ver dedigers. Vooral Steenbergen kweet zich uitstekend van zijn taak en hij degradeerde de Al melose topscorer Polko tot een figurant SW, dat alleen Bart Kreft en Danny Molendijk als specifieke spitsen aangewezen had, be perkte zijn offensieve daden aanvankelijk tot enkele coun ters, waardoor de zeer onzeker werkende doelman Jansen na genoeg niet in actie hoefde te komen. De in een laag tempo gespeelde eerste helft verliep zonder hoogtepunten en de 00 stand bood SW zeker vooruit zichten op een remise, die zeer zeker wel verdiend zou zijn ge weest Toen Rinus Steenbergen zich in de rust moest laten vervangen, door Cees van Loon Jan den Tuinder verhuisde naar het centrum van de defensie bleek die ingreep fataal. Nog voordat SW goed en wel aan de nieuwe samenstelling van de achterhoede gewend was open de Kerlin de score. Doelman Sjaak Boumeester kreeg op het hobbelige veld een inzet van Pirard niet onder controle en in de rebound zorgde de Schotse middenvelder van Heracles voor 1—0. Twee minuten later werd diezelf de Kerlin volkomen vrijgelaten en dat betekende met een on houdbaar schot 2—0, direct daarop gevolgd door de door Van Duiven geproduceerde der de treffer. Leo Halkes na afloop: „Door de gedwongen omzetting was een paar mo menten de bewaking van Kerlin zoek en dat heeft ons de das omgedaan. Erg spijtig, want in de eerste helft hadden we de zaak toch mooi onder controle". Met nog ruim een half uur voor de boeg wenste SW niet in zijn lot te berusten. Met Van der Vlist als vervanger van Jos Zoetmulder werd een langdurig offensief ingezet, dat wel een handvol kansen, maar geen doelpunt opleverde. Jeup, de naar het front gedirigeerde Meerhof, Molendijk en Van Dijk probeerden het telkens weer, maar zij legden niet vol doende precisie in hun schoten. Acht hoekschoppen waar Her acles er in de tweede helft slechts twee tegenover kon stel len vormden het enige rende ment van het niet aflatende aanvalsgeweld. En terwijl een doelpunt een kwestie van tijd leek, sloeg het noodlot ander maal toe. Scheidsrechter Oetel- mans geen al te sterke spellei der, zag in een actie van Wim Mulder tegen Pirard een straf schop-rijpe overtreding en leg de de bal op de stip. Halkes daarover: „Een uiterst dubieuze beslissing. Mulder probeerde duidelijk de bal te spelen, maar door het hobbelige veld kwam hij uit balans", Kerlin had geen moeite om vanaf 11 meter Boumeester voor de vierde keer bet nakijken te ge ven, waarmee de werkelijke krachtsverhouding teveel ge weld werd aangedaan. Van der Berg van Heracles kreeg een gele kaart te zien omdat hij een trappende beweging naar Kreft maakte. Maandag: Avondvierdaagse Schiedam; Ledenvergadenng Stalhet, 20 uur, Kethelweg; Schaakkamp. Schiedam. WF- kanhne. Dinsdag: Populaire wielerbaan Harga, 19.30; Avondvierdaag se Schiedam; Hoekse Boys Zwaluwen, 18.45 uur. De Hoek. Woensdag; WF-Martaut, 19 uur Harga; Avondvierdaagse Schiedam; Schoolsporttoer- nooi, Hammerdreef, Maas- kand, 17.30 uur; Schoolhand- ba!toernooi, park 't Nieuwe- lant; Spartaan—Spirit (korf bal), Oranje Nassau—ÏJssel- vogels, 18.45 uur, Mar. weg; Zwaluwen—TSB, VFC-ter- reui, Sportlaan, 18.15 uur. Donderdag: Avondvierdaagse Schiedam: Ledenvergadering Perfekt (tafeltennis), Fortu- na—RVO, Mar. weg, 18.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3