MSV'71 hoedt Gr oenoord onder j d rii k Geslaagd toernooi Y S V HOLY ZET RM/BOTLEK SNEL OPZf(7 oop de Heer een voorbeeld van inzet en discipline Streekderfoy in gespannen sfeer m WF wacht op verharde velden Vlaardingen bouwt clubhuis 38-jarige Vlaardinger stopt er mee MAANDAG 17 MEI 1976 5 O s «W Vi,>XK* Maassluis De honkbalwedstrijd MSV "71-Groenoord heeft de Maassluise formatie een klinkende 12-4 overwinning gebracht. De geladen sfeer, die dit duel ieder jaar omgeeft, heeft het jonge duo pitcher Ab Bruinekool en catcher Wilfried Salomons dusdanig onder druk gezet, dat zij hun normale vorm bij lange na niet haalden. Het geroutineerde MSV profiteerde hiervan en won overtuigend. Moment uit de wedstrijd MSV-Groenoord. De Maassluise formatie toonde zich uiteindelijk de sterkste. Groenoord startte goed en bracht werper Lou van de Hamer al in de eerste inning in moeilijkheden. Gerrit Smit veroverde vier wijd, waarna een honkslag van Wilbert Sa lome en een tweehonk- slag van Rob Midden dorp de stand naar 0-2 tilde. Een prachtige vangbal van verre-velder Leen de Vries en drie slag voor Wilfried Salo mons, remde de Schie- damse productie af. MSV stelde hier, behalve een tweebonkslag van Piet Bouts, weinig tegen over en bleef op nul staan. In de tweede slagbeurt kwam MSV gelijk. Lou van de Hamer met vier wijd en Leen de Vries met een tweehonkslag, bezetten het tweede en derde honk, toen Elmer Heesbeen op een korte tik op het eerste honk sneuvelde. Een foute aan gooi van eerste honkmaa Erik Zorgdrager, waardoor de bal het speelveld verliet, zorgde voor twee Maasslui se punten. De gespannen sfeer, die het spei van beide teams on gunstig beïnvloedde, bleef aanwezig. Ook het zwakke optreden van de hoofd- scheidsrechter verhoogde de prikkelbare stemming in het veld, zodat incidenten niet konden uitblijven. In de derde inning ontlaadde de stemming zich. Julian Linch, door vier wijd op de honken gekomen, raakte tussen drie en thuis ingeslo ten. Bij zijn poging om als nog veilig de thuisplaat te bereiken, kegelde hij de verkeerd opgestelde Groe- noord-catcher Wilfried Sa- lomons omver en deze het de bal los, waarop MSV twee punten scoorde. Dertig procent meer leden Schiedam De handbalafdeling van de vereniging Wilton Fije- noord heeft eén gunstig jaar achter de rug. Voorzitter Dick Verlinde memoreerde dit op de jaarvergadering en kon enige positieve punten opsommen voor het komende seizoen. Als voornaamste was dan wel de komende verhuizing van de handbalafdeling naar de aan te leggen verharde velden, aan de Adm. de Ruyterweg, die met de intrede van het zevenhandbal buiten nu éénmaal onontbeer lijk zijn geworden. Of deze vel den met de aanvang van de nieuwe competitie gereed zul len zijn, is nog niet zeker, maar er zal wel naar gestreefd wor den. Vervolgens was voorzatter Verlin de ook trots op het leden be stand; een stijging van 30% is toch wel iets om niet ongemerkt voorbij te laten gaan. De financiële zijde van de vereni ging was ook het afgelopen sei zoen geen zorgenkind meer. Mede dank zij de opbrengst van de toto-lotto gelden kon het be-i stuur het afgelopen seizoen alle seniorleden in een nieuw club- tenu steken en de komende maanden zal de jeugdafdeling aan de beurt komen. Dat het bestuur en de vele com missies hun werk naar behoren hebben vervuld was duidelijk merkbaar aan de uitvoerige jaarverslagen. Zoals op elke jaarvergadering ko men er in bestuur en commis- je.s wjzigingen en dit werd duidelijk bij het punt verkiezin gen. Voor het bestuur had voor zitter Dick Verlinde zich niet meer herkiesbaar gesteld; we gens zijn werkzaamheden kan hij zich niet meer volledig inzet ten voor de vereniging wat be treft het voorzitterschap. Een nieuwe voorzitter kwam er niet uit de vergadering en werd pen ningmeester Jan Teeuw voorlo pig met deze dubbelfunctie be last Ook de jeugdafdeling moest een grote klap verwerken. De altijd actieve sekretaresse van deze afdeling, Faula Verzijden, kon zich niet meer voor het jeugd- - inzetten en na 8 jaar hard werken voor deze commissie moest zij er thans een streep onder zetten zij kreeg namens i de vereniging een bloemenhul de. uit het bestuur traden ook Joop Verzijden en Cor Seb- t^chts, hun plaatsen werden door jongeren ingenomen. Voor het komende jaar hebben in het bestuur zitting: Jan Teeuw; Ma rian van Essen; Huib van der Dugt; Louw Boer; Wim Post; hreek van Slobbe; Emil van Witsen. Vlaardingen Voor de zevende maal organiseerde de Vlaar- dingse Scheidsrechters Vereni ging het jaarlijkse Leen van der linden-toernooi. Dit traditionele voetbalgebeuren werd afge werkt op het VFC-terrein. Tien scheidsrechtersteams streden om de prijzen. Leiden I won in de finale van andere finalist Ut recht met 1-0 en mocht voor één jaar de Leen van der Linden- wisseibokaal in bezit nemen. Het Vlaardingse elftal reikte ditmaal niet verder dan de zevende plaats. Er ontbraken teveel vaste spelers en daarom kon het niveau van de andere jaren niet worden gehaald. De bokaal had definitief in handen van de organiserende vereniging kunnen komen» wanneer het toer-, nooi was gewonnen. Dat gebeurde wel in de voorgaande twee jaren en. bij driemaal had dat de beker opgeleverd. De wedstrijden stonden in het teken van het landelijke selectietoer- nooi. De sterkst mogelijke opstellingen werden door Leiden, Den Haag, Gorin- chem, Gouda, Utrecht, Rotterdam, Rijn mond en Vlaardingen afgevaardigd. Lei-* den en Gouda verschenen met twee teams. Vlaardingen was de leverancier (voor de eerste maal) van de fluitisten. Dat waren: Cock Verbiest, Koos Bot, Arie Lansbergen en John de Groot Er werd gespeeld in twee poules. De wed- strijdduur was tweemaal twaalfeneen- halve minuut Er werden twintig wed strijden in de voorronde afgewerkt met de volgende poule-indeling. Poule A; Den Haag, Gorinchem, Gouda I, Utrecht en Vlaardingen. Poule B: Gouda II, Leiden I en IX, Rotterdam en Rijnmond. De finalepartij ging tussen Utrecht en Lei den I. De Leiden aren trokken de winst ^met 1-0 naar zich toe en konden zich winnaar noemen. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Gouda I en Leiden II. Na de gelijke score (0-0) toon de Gouda I zich het bekwaamste in het nemen van de strafschoppen en haalde de derde plek. De eerste drie plaatsen werden gehonoreerd met een beker. De wedstrijden verliepen sportief (er werd slecht gescoord). De gecompliceerde beenaandoeningen (met beenbreuk) van een Rotterdamse speler, gaf een scha duwzijde aan het toernooi Mevrouw Van dp Linden reikte de wisselbokaal uit. De uitslagen van het Vlaardingse team: Vlaardingen-Utrecht 0-0, Vlaardingen- Gouda 0-1, Gorinehem-VIaardmgen 0-0, Den Haag-Vlaardingen 1-1. Om de zeven de en achtste plaats streed Vlaardingen met Rijnmond. Uitslag: 1-0. Vlaardingen De honk ballers van het Vlaar dingse Holy zijn er gisteren in geslaagd de moeilijke klip Ra dio Modem/Botlek uit Spijkenisse te omzei len. In een van beide zijden goed gespeelde, snelle wedstrijd, bleef Holy, vooral door een effectievere aanval aan de winnende kant: 8—2 werd de uit slag, die het debute rende Botlek zwakker doet lijken dan het in werkelijkheid is. Als de aanpassingsperiode aan het wat snellere spel in de tweede klas se voorbij is, zal meni ge ploeg aan dit Bot lek de handen vol krij gen. Vooral in de eerste drie in nings leken de debutanten in de eerste klasse erg onder de indruk van de accommo datie en de sfeer op het ge zellige druk bezette Holy- veld. Het talrijke publiek zag dan ook in deze drie inning een veel sterker Holy. Bob Soudijn had, gedwon gen door blessures, van drie basisspelers, zijn ploeg dras tisch moeten wijzigen. Derde honkman Wim Pijpers speelde catcher. Rechtsvel- der Bas van Hees stond op het derde honk en werper Theo Bos speelde buiten- veld, terwijl reliéfpitcher John Collette als starting pitcher fungeerde. Hans van Berkel completeerde op rechts het buitenveld. Ondanks deze wijzigingen trok Holy het initiatief snel naar zich toe. De wat zwak ge- startte Botlekwerper Rober to Brayson werd in de eerste slagbeurt geconfronteerd met twee maal vier wijd en een honkslag, wat de thuis club een 1—0 voorsprong op leverde. In de tweede inning liep Holy zelfs uit naar 5—0. Opnieuw twee maal vier wijd en honkslagen van Theo van dé Bos en Piet van der Mark brachten vier Vlaardingse spelers over de thuisplaat. Werper John Co lette had minder moeite met zijn tegenstanders. Goed ge steund door zijn veld, zag hij in de eerste drie innings slechts negen slagmensen te genover zich, die allen voor nul aan de kant gingen. In de vierde inning, toen Holy inmiddels door Cees Knegt en Jan Lugthart op 7—0 was gekomen, kwam het eerste Botlek punt tot stand. Honk slagen van Jan Collins en Wilfred Brown hielpen Har ry Bleyden over de thuis plaat Ook werper Roberto Brayson herstelde zich van zijn zwakke begin en kreeg meer vat op zijn tegenstan ders. Hij moest nog wel vijf honkslagen toestaan maar hieruit werd in de vijfde in ning slechts éénmaal ges coord. VELDWERK De gasten werden ook aanval lend sterker en trakteerden John Colette in de laatste vijf inning eveneens op vijf honkslagen. Niettemin moes ten zij tot de laatste slag- beurt wachten alvorens zij opnieuw tot een punt kwa men. Richy Linch werd door een honkslag van pitcher Bray son en een opofferingsslag van Rein Harms in staat ge steld het tweede punt te sco ren. Goed veldwerk van Ho ly beperkte de schade ver der, zodat de Vlaardingers met deze 8—2 overwinning in een goede wedstrijd het verlies van vorige week te gen Kinesis Birds volkomen goedmaakten. Werpcijfers: Holy: John Colet te, 5-2-8. Het veld maakte drie fouten. Botlek: Roberto Brayson, 84—10. Botlek maakte vijf veldfouten. Beste slagprestaties, Holy, Wim Pijpers en Piet Janse beiden met 2 uit 5. R, M. Botlek,-Wilfred Brown, Ri chy Linch en Roberto Bray son, allen met 2 uit 4. GEZOND Heftige disputen met de scheids rechter en boze gezichten in beide kampen dreigde de wed strijd in een chaos te doen eindigen. Gelukkig keerde het gezonde verstand tijdig terug. Catcher Salomons was echter dusdanig uit zijn spel geraakt dat een fout van hem MSV op 5-2 bracht. Coach Cor van der Velden nam het verstandige besluit zijn jonge catcher van verdere druk te bevrijden en verving hem door de geroutineerde Henny Zagwïjn. Groenoord was aangeslagen en bleef in het verdere verloop van de wedstrijd vooral aanvallend ver beneden zijn kunnen. Ook werper Ab Bruinekool kwam niet tot herstel. MSV profiteer de en voerde de score regelma tig op. In de zevende inning, toen de stand inmiddels 9-3 was geworden, werd ook Ab Brui nekool vervangen. Gei Droog' nam zijn plaats op de heuvel in. Een „in the winning mood" ver kerend MSV was niet meer te stuiten en gebruikte de achtste inning om de stand naar 12-4 te tillen. In de laatste slag beurt kreeg Groenoord nog wel twee honken bezet, maar een prachtig dubbelspel maakte aan alle Schxedamse illusies een einde. Werpcijfers MSV '71, Lou van de Hamer, acht maal drie slag, drie maal vier wijd, zes honk slagen tegen en zijn veld maak te drie fouten. Groenoord, Ab Bruinekool (zes innings) 8-3-6. Ger Droog (2 innings) 0-3-2. Het Groenoord-veld maakte zeven fouten. Vlaardingen Bij de korfbalvereniging Vlaardingen is vrij onver wacht de eerste paal de grond in gestampt voor het nieuwe clubhuis aan de Willem de Zwijgerlaan (Holy), Sportwethouder Rien Bovenberg belastte zich daarmee. Voor vijf gulden per stuk kunnen de leden van Vlaardingen een tastbare herinnering aan dit heuglijke feit krijgen, een afgezaagde houten paal van al die 32 heipalen. Vlaardingen, dat binnen enkele maanden verwacht dat het nieuwe clubhuis er zal staan, heeft intussen een sponsor aangetrokken, Brielle BV. Volgende week staat de algemene ledenvergadering centraal, waarop voorzitter Harry Brouwer uit voerig zal ingaan op de bouw van het nieuwe project. GOUDS H%imi JHEü De eerste paal voor bouw clubhuis Vlaardingen. Vlaardingen Joop de Heer (38 jaar en in het dagelijks leven pijpfit- ter) nam afscheid van het eerste elftal van Vlaardingen. Het doek viel op de eigen grasmat, in wedstrijd nummer vierhonderdenzes. Dat was de partij tussen Vlaardingen en Zwalu wen (om het Vlaardings kampioenschap). Gelijk met het laatste fluitsig naal sloot „karaktervol le" Joop de Heer een' zesentwintigjarige perio de af, waarvan hij meer dan vierhonderd wed strijden in de topelf van de groenwitten speelde. Zijn clubliefde was groot, want slechts een maal ruilde hij (voor één jaar) Vlaardingen voor De Hollandiaan. Joop de Heer beëindigde een carrière met ups en downs. De ups waren de kampioen schappen, die Vlaardingen doormaakte, en de minder prettige jaren waren de laatste, waarin Vlaardin gen moeilijke tijden beleef de. Ook een moeilijk te ver teren punt was de maatre gel die trainer Gerard Gaanderse nam door de wilskrachtige Joop de Heer dit seizoen uit de ploeg te halen en hem als „afge schreven" te beschouwen. De nooit aflatende noeste werker wist dat zijn oefen- meester hem vroeg of laat weer nodig had en zag zich zelf niet uitgeschakeld voor het hoogste team. De altijd mentaliteit tonende Joop de Heer de laatste jaren als rechter vleugelverdediger werd weer teruggepakt. Hij mocht niet ontbreken in de ware strijd die Vlaardingen le verde toen zich moeilijke tijden gingen aftekenen en later een strijd tégen degradatie was. Nu de zaak gered is, zegt Joop de Heer, die voor zijn ploeggeno ten altijd een voorbeeld was qua inzet en discipline: „Ik had het nog wel een jaar te kunnen redden, maar het steunende werk bij mijn vrouw in de Vlaardingen-kantine, belet mij dat" Joop de Heer, die zich altijd keihard opstelde in de duels, inspireerde en motiveer de zijn clubmakkers. „Het ef fect was er niet altijd, dat is treurig, want vooral de jeugd begrijpt je niet altijd", zegt hij. Met het vallen van het doek valt tevens een gat bij Vlaardingen. Een opvolger is niet zomaar voor handen. Bij de huldiging stelde voorzitter Cor van der Berg dat nog eens nadrukke lijk. In de sfeervolle huiskamer overziet Joop de Heer de perio de nog eens. „Moeilijk om te stoppen is het eigenlijk niet ge- Joop de heerleegte weest Dit seizoen ging het met horten en stoten. Dat was de schaduwzijde van mijn voetbal- loopbaan". STEUN Op de vraag of definitief zijn schoenen in de wilgen hangen of zijn diensten aan een lager elftal aanbiedt, antwoordde' hij: „Waarschijnlijk is dit het einde. Ik wil nog té veel voet ballen en die instelling tref ïk dan niet aan als ik lager dan de selectie-elftallen ga spelen. Wel wil ik éénmaal per week blijven trainen om mijn condi tie op peil te houden. Direct stoppen zon slecht zijn. Wan neer de nood aan de man zon komen dan ben ik altijd bereid om in de lagere regionen steun te bieden". Joop de Heer blijft bescheiden antwoorden. Hij somt het op nadat blijkt dat hij intensief verenigd is met Vlaardingen. Hij is bestuurslid, is materiaal- man, runt mede de kantine, doet mee in de krantenactie en. verzorgt ook nog klusjes repa ratie en onderhoud. Voldoende punten om hem het predikaat harde werker op te spelden. Het hele gezin is bij Vlaardin gen betrokken. Zijn vrouw- heeft het beheer over de kanti ne en de beide zoons spelen bij de pupillen. MENTALITEIT Joop de Heer verder: „Mijn mooiste tijd was toen het met Vlaardingen crescendo ging. Met trainer Cor van der Berg. Toen beleefde je nog spel vreugde. Vroeger was het gezellig en was je veel meer op elkaar aange wezen. Je ontkomt niet aan nieuwelingen. Voor de clublief de is vaak niet bevorderlijk dat er „import" verschijnt, maar ook dat is niet te vermij den. Daarbij laat de jeugd het qua mentaliteit duidelijk afwe ten. Dat is het gemis, je hebt te weinig doorstroming en Is er kwaliteit dan wordt het wegge kocht". Joop de Heer komt in de laatste fase van het gesprek tot extra verdiensten. Hij zegt: „Ik speet- de in vertegenwoordigende elf tallen, zoals het Vlaardings en het Rotterdams elftal. Werd met het Rotterdams elftal kam pioen van Nederland (RVB) en. scoorde daarvoor het beslissen de doelpunt". Hij gaat verder: „Vroeger liep ik in de spits en scoorde als middenvoor vele doelpunten (kwam in Vlaardin gen op de topscorerslijst in één seizoen met 19 treffers op de tweede plaats). Ik heb zelfs nog een aanbod van Fortuna afge slagen". Joop de Heer, die maar zelden een, training oversloeg en nooit een wedstrijd miste, zal beslist een leegte achterla ten, maar zal in het voetbal blijven werken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5