Schiedam houdt voorsprong vast Harga grijpt laatste kans Hermes DYS laat voorsprong glippen Scliieda] herstelt zich RN-bokaal voor Van der Beemt Dames lolla weer kampioen Ben Riksen favoriet schaaktitel Yvosme Assenberg op dreef ""Hf René van Dijk clubkampioen RM Instructies Hans van Zelm helpen Waterwegclubs bekeren MAANDAG 17 MEI 1976 Schiedam De softbal- sters van Schiedam zijn er eindelijk in geslaagd de serie ongelukkige ne derlagen te doorbreken. Tegen het Haagse Cele- ritas werd het gisteren een klinkende 12—6 overwinning. Anders dan in voorgaande wed strijden gaven de speel sters van Schiedam deze keer het initiatief in de tweede helft van de wedstrijd niet uit han den, maar bouwden rus tig op de genomen voor sprong voort, waardoor de verdiende overwin ning in Schiedam bleef. Evenals in de vorige wedstrijden ging Schiedam overweldigend van start Geholpen door een. fontenmakend Celeritas bin nenveld scoorde Til Debets, Fia Falenteyn en Gerda Korpel m de eerste inning drie nul, zon der dat Celeritas hier iets te genover stelde. In de tweede mning werd het zelfs 7—0 voor Schiedam. Eerst werd Til De bets door een bonkslag van Gerda Korpel in staat gesteld te scoren, waarna Yvonne As senberg, met een daverende tweehonkslag, drie teamgeno- Yvonne Assenberg twee honkslag ten over de thuisplaat hielp. Twee honkslagen van de Hage-. naars en een foutje op het eer ste honk gaven Celeritas gele genheid één puntje tegen te sco ren. Pas in de vierde slagbeurt kwamen de Haagse dames even los. Thea Stam opende met een daverende driehonksiag, waar na honkslagen van Stan Ba rend en Lia Wapperon voor drie Haagse punten zorgden. Door enkele schoonheidsfoutjes in het Schiedam veld werden de tegenstandsters bij deze pro ductie geholpen. Aan slag re- vanceeiden de Schiedamse da mes zich door in de gelijkop- gaande beurt opnieuw punten te maken. José Bergmann en Gerda Korpel passeerden opnieuw de thuis plaat waardoor de stand op 94 kwam. In de vijfde inning voorkwam goed veldwerk van vooral Yvonne Assenberg dat Celeritas dichterbij kon komen. Alleen Thea Stam kon op een honkslag van Aileen Looman scoren. Opnieuw ging Schiedam fel door. Stootslagen van Jeanne Besse en Fia Falenteyn en een twee- honkslag van José Bergmann betekende opnieuw drie punten en een veilige 12—5 voorsprong. In de laatste slagbeurt van de gasten dreigde Schiedam nog even in de fout te gaan. EUy van de Meyden koa de thuis plaat bereiken op enkele onno dige veldfouten. Twee vangbal- len van korte stop Fia Falen teyn en een goede aktie tussen Jeanne Besse en Yvonne Assen berg waren evenzovele nullen. Schiedam had met 12—6 haar eerste eompetitiewinst binnen. Vlaardingen De nieuwe club kampioen van tafeltennisver eniging Radio Molenaar is René van Dijk. Tijdens de finale van het kampioenschap, waaraan veertig leden deelnamen, ont troonde Van Dijk de kampioen van vorig jaar, Hans Jaap Op- penheim. De setstanden van de finalepartij waren 17-21, 19-21 en 17-21. Op landelijk niveau was er voor diverse junioren van RM succes weggelegd. Aad van Opstal on derscheidde zich daarbij het meest, want tijdens de Neder landse jeugdkampioenschapen plaatste hij zich bij de laatste vier. In de halve finale werd hij uitgeschakeld door Han Goor- sen uit Limburg, de latere kam pioen. Ook tijdens het nationale zilveren battoemooi te Rotterdam kwam RM succesvol tevoor schijn, Bij de junioren reikte Aad van Opstal naar een twee de plaats. Jan Jaap van der Mark behaalde bij de adspiran- ten zelfs de eerste plaats, een resultaat dat ook voor Koos Erik Nooi was weggelegd, maar dan bij de pupillen. Carlo Ko ch, Eduard v.d, Bout en Petra Sehrevelius kwamen tot de kwartfinales, maar werden daarin uitgeschakeld. Schiedam Ondanks de over winning op concurrent DKC is SSC Harga nog niet ge promoveerd. In het begin van de korfbalcompetitie speelde DKC In Rotterdam tegen WION. In die wed strijd is iets onreglemen tairs gebeurd. De eindstand werd toen 6—6. WION pro testeerde en dit protest Werd toegewezen. De wed strijd zou bij de stand 2—2 vanaf de 20e minuut wor den overgespeeld als dit in bet belang zou zijn van pro motie of degradatie. Nu is bet niet in het belang van WION dat deze wedstrijd zal worden overgespeeld, maar wél in het belang van DKC. Als DKC deze nog te spelen wedstrijd wint, komt het in punten gelijk met SSC Harga en dan moet er een beslissingswedstrijd worden gespeeld tussen SSC Harga en DKC. SSC Harga heeft zijn laatste kans gegrepen, maar dit heeft wel veel moeite en zweet gekost Want dit duel groeide uit naar een ver schrikkelijk spannende wed strijd. Er werd om en om gescoord. De inzet van beide ploegen was groot en de rou tine van SSC Harga zou ten slotte de doorslag geven. De ze strijd werd op zeer goede wijze geleid door scheids rechter Wubben. Beide ploe gen waren vol lof over zijn leiding. Ook valt nog op dat van de negen doelpunten er zeven uit strafworpen wer den gescoord. DKC heeft in de tweede helft verzuimd om één var» deze strafwor pen te benutten. Het duurde tot aan de 30 minuut voor dat er gescoord werd, maar toen was het goed raak. Bin nen één minuut werden er drie strafworpen toegewe zen: twee voor DKC en één voor SSC Harga. Bert Karstel benutte de straf worp: 1-2. Vlak voor de pauze scoorde Cock v.d Poel fraai van onder de korf. Na de rust gaf Karei v.d. Linden SSC Harga voor het eerst de leiding wederom Uit een strafworp. Spoedig was het weer gelijk. Toeo miste DKC een stxafwom Bert Karstel gaf SSC Harga uit een strafworp de leiding- 4—3. Bij de stand 4—4 kreeg SSC Harga een vrije worp toegewezen, waaruit Gerda Erkelens onreglementair werd verdedigd. Dit leverde weer een strafworp op. Cock v.d. Poel hield de zenuwen in bedwang en scoorde fraai. SSC Harga had zijn twee punten binnen. Nu maar afwachten wat DKC tegen WION zal gaan doen. De wedstrijd wordt aan staande zondag gesoeeld in Ommoord op het veld van WION, aanvang 14.00 uur. Oosterhout In een niet zo'n beste, maar wel tot de laatste minuut spannende wedstrijd, hebben de honkballers van Schiedam in Oosterhout tegen debutant TSC een 5-9 winst behaald. Pas in de negende en laatste slagbeurt wist Schiedam de grotere routine uit te buiten en de Brabanders definitief achter zich te laten. In de eerste inning startte Schie dam. vlot Eddy Jonkman en Jut Blomsteel passeerden de thuisplaat op veldfouten van TSC en een honkslag van Aad van. de Hamer. TSC scoorde in de gelijkmakende beurt tegen. Werper Fred van der "Wouw sloeg teamgenoot Kxeboom, die door Schiedamse fouten tot het derde honk was doorgedron gen, naar huis. Tot aan de vierde inning gebeur de er niet zo veel Zowel TSC als Schiedam slaagde er niet in tot scoren te komen. In die vierde slagbeurt nam de thuis club een voorsprong. Willem Menders en Fred van Beers scoorden door honkslagen en opnieuw enkele Schiedamse veldfouten. In de vijfde inning zorgde Fred Reymer met een homerun voor 3-3, waarna Schiedam in de zesde inning opnieuw uitliep. Met Jan Steyl op de kussens werd EmiZe Ver- vloet, tot dan in de dug-out, als pinchhitter ingezet Hij pakte de allereerste bal en sloeg die met een daverende klap voor de volle ronde het veld uit: 3-5. In de gelijkmaken de beurt kwam TSC weer naast de Schiedammers. Honkslagen van Wim Manders, Fred van der Wouw en Lourijsen bete kenden twee punten. In de allerlaatste slagbeurt brak Schiedam eindelijk door. Honk slagen van Jur Blomsteel, Aad van de Hamer en Ton Buurman en enkele fouten van een onder zware druk staand TSC veld, bezorgden Schiedam een toch wel vediende overwinning. Werpcijfers, Schiedam: Woud Don, 7-0-10. Schiedam maakte acht veldfouten TSC, Fred van der "Wouw, 9-3-15. TSC ging zes maal in de fout Vlaardingen Peter van der Beemt heeft via ijzersterke zenuwen de RN-bokaal biljarten op rijn naam gebracht. In café Rotterdam (in Vlaardingen) was hij in de beslissen de partij met Jan Mellaart duidelijker sterker en maakte de partij uit xn achttien beurten. De finale van dit jaarlijkse biljarttoernooi kenmerkte zich door enkele knappe presta ties. Onder andere Lens van bv. De Kroon zag kans om met een moyenne van 2.26 uit de bus te komen, terwijl vier deklasser Jan Mellaart vooruitgang in zijn spel boekte. Hij zag in eerste instantie geen kans zich te plaatsen voor de districtsfi nale vierde klas libre, maar speelde niettemin partijen met een gemiddelde van 7.50 en 5.76. In dat verband moest de laat ste partij, die tussen Mel laart en Van der Beemt, de beslissing gaan brengen. Dat Peter van der Beemt als sterkste biljarter voor de dag kwam, moet groten deels worden toegezegd aan het feit dat hij rijn zenuwen het best in bedwang hield. Wedstrijdleider Aad van der Kooy reikte na afloop de prijzen uit Jammer was het dat biljarter Jonkman van bv. De Molenwiek zonder opgave van reden de laatste twee avonden verstek liet gaan. Einduitslag: 1. P. van der Beemt (DVK '73) 13 350 236 1.48 14 2. J. Mellaart (Apollo '75) 12 495 162 3,06 16 3. A. Lens (De Kroon) 9 498 220 2.26 14 4. H. Steeg (De Molenwiek) 8 324 233 1,39 10 5. J. Bouter (De Kroon) 6 462 250 1.85 12 6. J, Verburg (DGL) 4 302 224 1.35 18 7. J. Eenenaam <DVK '73) 2 248 267 0.93 10 Het kampioensteam van De Hollandiaan. Nu nog promotie... een ruime 137 zege behaalde- Voor de heren van Hollandiaan is de kampioensdroom ten einde. De inzinking die het team enkele weken kende en dat hen nederlagen bezorgde tegen "Wilton en, Ancora UI? 'heeft hen de nek gebroken in de race met het Rozenburgse Indus. Hollandiaan kwam op eigen terrein tegen Ancora UI wel tot een 16—6 overwinning, maar dit bleek niet voldoende, omdat Indus in eigen huis een 11—11 stand bereikte en daar- mee de titel in de eerste klasse in bezit nam. Ondanks verlies op het Rotter damse Actief hebben de dames van DWS hun plaats in de re gionale klasse behouden, door dat Ancora n haar kansen liet liggen en eveneens een neder laag opliep. Actief startte goed en had snel een 1—0 voor sprong, maar moest daarna vol ledig op de verdediging terug om de aanval van DWS te stui ten, die een 1—3 voorsprong liet noteren. Vlaardingen De dames van de handbalver eniging Hollandiaan hebben het kampioen schap in de afdeling eerste klasse B be haald door een 8—5 zege op naaste concur rent Oliveo uit Pijnacker. Volgende week is voor beide teams de laatste wedstrijd in Pijnacker en kan Oliveo dan aan winst komen, gaat ook zij over naar de hogere klasse aangezien er in deze afdeling twee teams promoveren naar de regionale derde klas. De wedstrijd zelf had voor een damesontmoeting een stevig ka rakter en beide teams begon nen wat nerveus. Oliveo had het eerst succes om al in de allereerste minuut de score te openen door een treffer van Odi'ia Reigholdt: 0—1. Holland iaan kwam echter snel over de ze teleurstelling heen en het was Nel Vogel die via een break out 1—1 liet aantekenen- Twee minuten later was het dezelfde speelster die er 2I van maalde. Marga Muller scoorde 3—1 en toen waren er al twaalf minuten gespeeld. Via snel combinatiespel wist Frieda Keizer er 4—1 van te maken. Hollandiaan ging daarna wat nonchalanter spelen en daar profiteerde Oliveo dankbaar van. In de vijftiende minuut scoorde Wil van de Helm 42 en toen was het technisch iets betere spel van Oliveo de oor zaak dat de dames uit Pijnac ker via Agnes van Leeuwen op 4—3 kwam. Oliveo verdedigde vijf minuten voor rust wat te fel en de goed leidende scheids rechter Leo Man in 't Veld kon niets anders doen dan Holland iaan een strafworp toekennen. Yvonne van. Zelm zag haar schot echter gekeerd door de in. prima vorm zijnde Oliveo-keep- ster Ellie Hogervorst Oliveo putte hieruit de moed en wist nog voor rust de teams weer in evenwicht te brengen door een fraai doelpunt van Ine Fransen: 4-4. Hollandiaan-trainer Hans van Zelm had zijn pupillen in de rust de nodige instructies gege ven en dat was aan het spel duidelijk merkbaar. Nel Vogel bracht de stand op 54. In de vijftiende minuut van de twee de helft wist Yvonne van Zelm met twee treffers aan een 74 stand te komen en toen konden de bloemen gehaald worden. Connie Fransen kwam nog wel aan 7—5, maar toen in de aller laatste fase van de strijd Hol landiaan wederom een straf worp kreeg toegewezen enHen- nie Smith deze in een doelpunt wist om te zetten (8—5), stond het kampioenschap niets meer in de weg. De Vlaardingse da mes werden na afloop bedolven onder de bloemen, die het be stuur in grote mate liet aan brengen. De dames van HVK hebben de titel gegrepen in de afdeling tweede klasse A, door een 4—10 zege op stadgenoot DWS II. HVK pakte de zaken direct energiek aan en liep uit naar 0—3, maar moest tegen het einde van de eerste helft toch op de verdediging terug trekken, waardoor het de rust met moeite in kon gaan met een 3—4 voorsprong. Na rust kwam DWS 33 fel terug en noteerde al spoedig 4—4. DWS ging hier na soms wat al te onstuimig in haar spel op, waardoor zij ten slotte zelf uit haar spelritme raakte en HVK alle ruimte kreeg om uit te lopen naar een welverdiende 4—10 overwin ning. De heren van HVK hebben wei nig problemen gekend met Snelwiek IV, dat zich niet kon aanpassen bij het tempo van HVK. Hierdoor kan HVK de eerste helft reeds afsluiten met een 7—4 voorsprong. In de tweede helft was het spel volle dig in handen van HVK, dat Schiedam Ben Riksen wordt als de grote kanshebber beschouwd bij het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam. Het jaarlijks evenement beleeft maandag al de vierde ronde. Riksen staat nog niet op de eerste plaats, omdat er een aantal partijen van hem zijn uitgesteld. Bovendien is Riksen zelf ziek, evenals Van de Akker. Riksen heeft nu dus pas één punt uit één partij, In de eerste klassè gaat Van Eerate aasse; Hanranny-van Kleef met twee ovmrannm- de Dool M. Emor-De gen en een remae aan kop. Bruin vun. Van Kleef— In de tweede klasse gaat de bi0v ï.n strijd tussen H. Groenen- berg en Troost Deze laatste Tweede Klasse: Meyer—Tette- was in de derde ronde vrij. ro K): Van Ooyen-Me- - heeft Van Alphen vrouw van der Have 1-0; H. inmiddels alleen de leiding genomen door van Pranger te winnen. Van der Slik met 2 1/2 uit 3 en Van Erk met 2 uit 2 blijven kanshebbers. Uitslagen Hoofdgroep, derde ronde: Vrijland—Van Mul lein 0-1; Reitsma~F. Groe- neweg 1-0; Van de Akker Huyzer uitgesteld; Van Zes sen—Riksen uitgesteld. Groene berg—Van Vuuren 14); Troost was vrij. Jeugdgroep: Van Velzen Heusdens 1/2-1/2; Van de Ende—Van der Slik 1/2-1/2; Van Alphen—Pranger 14); Van Erk—De Keizer 1-0. Van Erk heeft nog een partij tegen Heusdens tegoed. Schiedam Tot een paar minu ten voor tijd leek Hennes DVS bij SDW te Amsterdam de com petitie winnend te gaan beslui ten. Met nog drie mimiten te spelen ging de 2—I voorsprong echter verloren, want SDW profiteerde tweemaal van ver- dedigingsfouten. De Amster dammers waren met de 3-2 overwinning echter niet meer gebaat, want doordat ook AFC won degraderen zij uit de hoofdklasse. SDW speelde voor de laatste kam en benadrukte dat al na een kwartier spelen. Een afstands schot werd toen door Piet van den Burg van richting veran derd, en toen was doelman Martin Schïlperoord een gesla gen raam l—0. Met Ruud de Jager in de ploeg voor de geblesseerde Cock Hoogeveen, voor wie FC Dord recht veel belangstelling heeft maar nog niet tot overeenstem ming kwam, verzette Hermes de bakens. Voor rust leverde dat echter nog niets op en be hield SDW de voorsprong. De Amsterdammers begonnen overigens vertwijfeld aan de tweede helft, want zij wisten toen al dat aan degradatie niet meer viel te ontkomen, AFC stond op dat moment immers al met 3—fl voor op UVS. Her mes drong SDW weer een ver dedigende rol op, maar zorgde nu ook voor doelpunten. Enk de Nijs scoorde al snel de ge lijkmaker <1—1), terwijl Frits de Nijs de score na een kwartier naar een voorsprong omboog: 1-2. Lang, heel lang zelfs leek dat ook de eindstand te gaan worden. Nog slechts enkele minuten wa ren er te spelen, toen de niet al te geconcentreerd spelende Hennes defensie danig m de fout ging. Tot twee keer toe klopte het achter niet en twee maal ook profiteerde SDW. De overwinning was daardoor toch nog voor de Amsterdam mers, die er echter niet meer mee gebaat waren. Zij werden naast Zilvermeeuwen de twee de degradant, omdat stadge noot AFC uiteindelijk op 4—1 winnend van UVS had afgeslo ten. Vlaardingen Deze week zijn de volleybalbekerwedstrijden van start gegaan. Bij de heren ont moette Volley'68 het dit jaar kampioen van de tweede klas se geworden Lekkerkerlt een spannende wedstrijd, waarin, de Lekkerkerkers bet Volley nog danig moeilijk heb ben gemaakt, ging de winst uiteindelijk met 0-3 naar de Vlaardingers. Setstanden wa ren 12-15,13-15.3-15. Passage VCJ had als tegenstan der Libanon geloot Libanon had het niet nodig gevonden de reis naar Schiedam te maken, zodat Passage zonder te speleo kan doorbekeren. Het Maas- sluise MVC werd door het eeö klasse hoger spelende Inter mezzo met 2-3 uitgeschakeld. In een vijf sets durende wed strijd heeft MVC rijn huid zo duur mogelijk verkocht De dames van MVC speelden te gen TOP en wonnen vrij ge makkelijk. Setstanden waren 11-15, 6-15 en 5-15. Volley^ speelde een goede wedstrijd te gen het wat tegenvallende Ani mo. Volley toonde zich overtui gend sterker en won met ae setstanden 6-15, 4-15 en 9-' Ook Passage bekerde. Thuis ontvingen de Schiedamse da mes CW uit Capelle. Experi menterend kwam Passage op 3-1. Setstanden waren 17-15, M* 16,15-6 en 15-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6