SCHIEDAMSCHE COURANT D i „Bewoners commissie deugt niet" Schiedam: einden aan elkaar knopen Speur tocht naar weg. piraat In Vlaardingse Broekpolder De Lickebaert en Scbiedam-Noord VERSE KIP KILO 3.98 Ik neem de proef Padvinders vinden gestolen aanhangwagen yyni 11 11 Tent uitgebrand KOOT'S VLEESSHOP Flamingo's in Broek polder JkjtOlMtZ Boze brief van Gorzenaren vandaag naar Volkshuisvesting: Meerjarenbegroting nog niet definitief Dinsdag 18 mei 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25576 - 4 PAGINA'S - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De politie is een speurtocht begonnen naar de bestuurder van een Peugeot 204, die zondagoch tend geprobeerd heeft de 21- jarige Maaslacdse automo bilist J. v.d. G. op rijksweg 20 van de weg te drukken. Om een botsing te vermijden remde de MaasIander daar op, Bij deze manoeuvre ver loor hij de macht over het stuur en. hotste tegen, de rruddenbermbeveiliging. Ziijn auto raakte aan de voorzijde zwaar beschadigd er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. De bestuurder van de Peugeot is zonder te stoppen doorge reden. Volgens de Maaslandse wegge bruiker had hij de Peugeot voor het eerst opgemerkt toen hij zelf aan het inhalen, was. De onbekende bestuur der had zijn aanwezigheid kenbaar gemaakt door het geven van lichtsignalen en het zeer dicht achter de auto van de Maaslander rijden. Toen deze laatste naar de rechterbaan ging werd hij door de Peugeotrijder inge haald. Na het inhalen ging deze plotseling zeer scherp naar rechts. De politie verzoekt getuige zich te melden. Telefoon 010- 342.355. GS ontkennen vergiftig in g opspuitingen Den Haag/VJaardingen/- Scbiedam/MaassluU Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ont kennen de vergiftiging van de opspuitingen in Schiedam-Noord, de Vlaardingse Broekpol der en de Lickebaert. In antwoord op vragen van. het PS P-statenlid mevrouw Lieke Blauw uit Schiedam stelt men dat de stof cadmium, een ele ment dat de gevreesde rtai-itai- ziekte kan veroorzaken, slechts in ongevaarlijke mate in het opgespoten slib voorkomt De hoeveelheid van dit zware me taal en andere verontreinigende stoffen, zoals olie en bestrij dingsmiddelen, wordt regelma tig bekeken. Uit deze onderzoe kingen zou volgens GS blijken dat het cadmiumgehalte nu slechts oploopt tot 42,5 milli gram per kilo opgedroogd slib. De grens van toelaatbaarheid is door de Wereldgezondheids- en Wereldvoedselorganisatie ge legd bij 60-70 milligram. Voor de mens is het slib dus alleen gevaarlijk indien er be paalde voedselprodukten op worden geteelt Bij het eten van deze gewassen zou het cad miumgehalte in ons lichaam te groot worden. Indien de grond wordt bestemd voor recreatie of enkele landbouwgewassen zou dit gevaar niet aanwezig zijn. Ook de nadelige gevolgen van de opspuitingen voor het grond en oppervlaktewater wordt ontkend in de antwoorden op de vragen die het statenlid Blauw vorige maand stelde. Uitgevoerde bemonsteringen zou den nog geen hoge concentra ties van verontreinigde stoffen hebben aangetoond. In samen- werking met de coördinatie commissie berging baggerspe cie worden er echter nog uitge breide onderzoekingen verricht. Voor verontreiniging is volgens Gedeputeerde Staten de ver vuiler verantwoordelijk: het principe van „de vervuiler be taalt". Kosten van slibberging komen ten laste van de exploi tatie van het havengebied. Op grond van de beschikbare ge gevens ziet men echter geen aanleiding om de baggerspecie in het Waterweg-Noord gebied te verwijderen. Vlaardingen De vier man sterke verkennersgroep Sint Wlllibror- dus van de Vlaardingse afdeling van Scouting Rijnmond heeft een gestolen aanhangwagen teruggevonden. Zij ontdekte het eigendom van een aannemersbedrijf op nauwelijks vijfhonderd meter van de plaats waar de lichtblauwe aanhangwagen gestolen werd. De aanhagwagen stond bij het gemaal in de Broekpolder. De groep padvinders was onder leiding van hopman Willem van Hove op verkenning in de Broekpolder toen zij de aanhangwagen ontdekte. Willem van Hove had in onze krant over de diefstal gelezen. Een paar van zijn verkexmertjes konden zien dat er "verkeerstroep" in de aanhangwagen lag. Hun hopman kreeg hierdoor zekerheid dat het de gestolen aanhangwagen betrof. Hij lichtte de politie in, die het ding heeft opgehaald. De aanhangwagen was gedeeltelijk onttakeld. De kentekenplaat en de achterlichten zijn er afgesloopt, zo vertelde Van Hove. De deksel van de aanhangwagen was met twee sloten tegen het openen ervan beveiligd. Een van deze sloten was opengebroken, Willem van Hove hoopt nog op een beloning voor zijn kleine, nogal noodlijdende verkennersgroepj e. itiiiumiiiii nnn 111 itit nu in 11111 mi 11 nmimiui 11 nuf uiituuuiuiiiminiiitiiii 11111 nKunBRumniiüiiiiiiiuiniif niumitnuu 1 nu iitin 1111 mttiiit unm iti uiu 0De Britse „Band of the Royal Regiment of Artillery begon gisteren op het terrein van de Stoomvaart Maat schappij Zeeland in Hoek van Holland een korte toemee Rotterdam en omgeving. De ongeveer zeventig musici van een van de oudste Britse legeronderdelen zijn naar Nederland gekomen in het kader van de actie „Brit '76". Voornamelijk in Rotterdam zullen de militairen, die de wapens lang geleden voor instrumen ten inwisselden, een groot aantal voorstellingen geven. „Brit '76" is een uitwisselingsprogramma tussen Rotter dam en Engeland onder bet motto: „Britain and Rotter dam info tomorrow". Op Hemelvaartsdag komt de Band weer naar De Hoek voor twee concerten. iiHiiüiiuHiuiiuiiiumiiiiiiiiiuiiuiuimiuuuuiiiuiüiiiuimiHUiiuiiuiiiiiiiuiiiuiiiiiniiiiiiHtiiiiiiii 111 timmui 1111 mitiiiii 1 ninui tnnitninini min in ni Schiedam Aan de Rotter- damsedijk is zondagnacht een tent en een matras ter waarde van 750 gulden uit gebrand. Het tentdoek vatte vlam na dat de 20on van eigenaar J. den D. in de achtertuin het opzetten van de tent met een fakkel had bijgelicht. Na het proberen van de tent dacht men dat de fakkel goed was uitgetrapt, iets dat niet waar bleek te zijn. ADVERTENTIE ALLEEN WOENSDAG OP IS OP ADVERTENTIE ZIE PAG. 4. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie mat het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rottordamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Te) Deze bon m open envelop, zonder pos/zege' sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. Bijna niet te geloven, zeggen de echte vogelkenners. Ramingo's in de Broekpolder. Een gebeur tenis die niet elke dag, nog sterker niet eens elk jaar, voor komt Afgelopen week zijn ze/ toch gezien. Vader en moeder Fla mingo. De meeste mensen ken nen deze vogelsoort alleen maar van de dierentuin of van de natuurfilms uit verre landen. Waar deze Broekpolderlaanse Ramingo's vandaan komen is niet bekend. Wel staat vast dat de Broekpolder een zo natuur lijk gebied bleek dat zij er ge rust een kort bezoekje durfden te brengen. En zo moet het ook blijven. Ramingo's In de Broek polder zouden eigenlijk geen nieuws mogen zijn. Nog even dit voor de echte amateurfotografen: de foto's werden genomen met een film van 27 DIN en 400 ASA. De fotograaf gebruikte een 300 mm telelens met twee keer een tele- converter. O Schiedam Het merendeel van de bewoners van de Lekstraat is het met eens met de samenstelling van de bewonerscommissie voor de renovatie van de woningen in blok L. Vandaag heeft men opnieuw een brief naar de Vereniging Volkshuisvesting gestuurd met de eis om bewoners, die niet meer in de buurt wonen, voor de commissie te schrappen. De eerste bnef, die de bewoners hierover enige tijd geleden schreven, was ondertekend door 25 buurtbewoners. Direk- teur G. Prins van Volkshuisves ting legde deze brief echter naast zich neer met de opmer king, dat die 25 niet de meer derheid vormden van de 57 ge zinnen, die na de renovatie in het gedeelte tussen de Nieuwe Maasstraat de IJsselmondese- straat en de Poortugaalsestraat blijven wonen. Met de laatste bnef, ondertekend door nog eens tien bewoners, is die meerderheid er wei. „Het is toch te gek dat mensen, die nu al in Woudhoek wonen, nog steeds over onze huizen mogen meebeslissen. Indien daar geen verandering in komt zijn de gevolgen voor rekening van Volkshuisvesting," aldus de briefschrijvers, die laten door schemeren dat er anders een actiegroep wordt opgericht met de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid. In de Lekstraat wil men het ech ter niet zo ver laten komen. Het Schiedam De gemeente zal een bijzonder strak financieel beleid moeten gaan voeren. Vooral wat betreft het personeelsbeleid (de grootste onkosten post) moet de vinger aan de pols worden gehouden. Dat blijkt uit de meerjarenbegroting 1976—1980, die de afdeling financiën onder verantwoording van wet houder Reinier Scheeres (PvdA) heeft vervaardigd. Volgende week maandag praat de gemeenteraad er over. Deze begroting, op verzoek van de raad gemaakt maar later klaargekomen dan werd verwacht, moet niet worden gezien als een kant en klare nota. Het rapport Iaat zien hoe de gemeente tot en met 1980 financieel uitkomt, als een ongewijzigd beleid zou worden ge voerd. Dat wil zeggen, dat nog geen rekening is gehouden met de plannen van het progressieve pro gramcollege. Daarover zal, wederom op aandringen van de raad en ook op advies van Gedeputeerde Staten, later een definitieve nota verschijnen. „Gezien het vele werk dat voor deze al is veracht, durf ik met te zeggen, wanneer de uiteindelijke nota klaar zal zijn", verklaarde wethouder Scheeres ons gister middag. „Waarschijnlijk zal het erop neerkomen, dat we te maken knjgen met een definitieve begroting, die handelt over de periode '77—81". Scheeres ziet de toekomst niet pessimistisch in, maar duidelijk is dat de verschillende diensten de komende jaren moeten bezuinigen. Zo kan minder personeel worden aangenomen, dan naar verwachting nodig zal zijn. „In elk geval hebben we nu een goede financiële planning, We weten nu ongeveer al wat mogelijk kan en wat waarschijnlijk niet zal kunnen, Een instru ment als een meerjarenbegroting hebben we in Schie dam nooit gehad. Deze is er dankzij een motie in de gemeenteraad", aldus Scheeres. Volgens het rapport, dat nu op tafel ligt en waarbij is uitgegaan van verwachte loon- en prijsstijgingen, kan de gemeente uit de rode cijfers blijven, maar het zal heel moeilijk zijn. Noodzaak is, dat dan de wensen van B en W op een rijtje worden gezet en aan de hand van de prioriteiten zoveel mogelijk wordt beke ken, hoe en waar verantwoord kan worden geïnves teerd. „Je weet met hoe het met de conjunctuur gaat, maar we moeten op de rem gaan staan", aldus Scheer es, die de noodzaak ervan ziet dat per wethouderspor- tefeuille een werkgroepje wordt ingesteld. Zo kan worden bekeken, wat het voordeligst is op de verschil lende beleidsterreinen. De wethouder meent, dat het er dik m zit dat de onroerendgoedbelasting (OGB) fors omhoog gaat. „Maar dan mag Schiedam nog niet het hardst moppe ren", zegt Scheeres. „Hier betaalt men per inwoner zo'n 75 OGB per jaar, in Vlaardingen is dat nu al meer dan /100 en in Rotterdam is het zelfs bijna ƒ150" liefst wiiïen de bewoners zelf de moeilijkheden rond de renova tie aanpakken. Een van die problemen betreft de plaatsing van schuurtjes voor bewoners van de bovenwonin gen. De buurt riet het helemaal met zitten, dat daar de fraaie achtertuintjes van de Lekstraat en de IJsselmondesestraat voor overhoop moeten worden ge haald. „Over de toekomstige renovatie van het binnenwerk klagen we helemaal niet, maar laten ze nou alsjeblieft van de tuintjes afblijven en die laten zoals het is, aldus een woordvoerder van de bewonerscommissie „We moeten eerst maar eens met de IJsselmondesestraat gaan praten of die schuurtjes daar achter misschien geplaatst kun nen worden. Dat is veel beter, want anders gaat van alle tuin tjes een heel stuk tuin af en bovendien wordt dan het op stapje achterin de tuin veel te hoog, zeker voor bejaarden. Daar komt nog bij dat het maar merkwaardige schuurtjes zijn. De deur is namehjk bijna hele maal van glas. Het rit er na tuurlijk dik in dat die bij het wegzetten van fietsen gauw sneuvelt". Het volgende hete hangijzer is de grote zandbak, die de Nationale Woningraad op het middenter rein achter de woningen wil plaatsen. Voor de buurtbewo ners hoeft zoiets niet. De bewo nerscommissie: „Daar komt al leen maar geruzie van. Kinde ren die vlak achter de bejaar denwoningen vechten om in die bak te komen. Laat ieder maar voor zich uitmaken, of hij in rijn eigen tuin een zandbakje wil maken. Die is trouwens ook gemakkelijker schoon te hou den". Vlaardingen In het afgelopen weekeinde is ingebroken bij een tijdschriftenwinkel aan de VerheijstraaL Behalve een geldbedrag van 360 gulden na men de dieven ook ongeveer 100 sex-films mee. De totale schade bedraagt vijfduizend gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1