Herma van der Horst droomt van een grote schaatscarrière VZC: weinig hoogtepunten Vlaardings kampioenschap nadert eindstrijd MAASSLUIS' STERRETJE Van den Kerkhoff wéér damkampioen ODO bijna op landelijk niveau Bridgedrive voor de jeugd ASVION CONTRA ORANJE Frans Lelieveld sterkste jeugdschaker Vergadering ON ZILVER OPVOLGSTER WOiÜJNÜÜAG 19 MJüi 19 iti Fraaie winst op Hou Stand Maasland ODO heeft de eerste promotiewedstrijd gewonnen, In een goede korfbalwedstrijd werd het een kleine, maar ver diende overwinning op Hou Stand (4-3). De Maaslanders hebben zich daarmee als eerste candidaat gemeld voor promo tie naar de landelijke afdeling. Aan de Hammerdreef was het tegen Hou Stand een goede wedstrijd, waarin beide partij en aan elkaar gewaagd bleken. Zeker in de eerste twintig mi nuten, maar toen trok ODO toch het initiatief naar zich toe. Het schieten van de Maaslan ders lukte aanvankelijk echter niet, en wat tegen de verhou ding nam Hou Stand in de vij fentwintigste minuut een voor sprong; 0-1. Het laatste kwartier voor de rust was ODO constant in de aan val. De gelijkmaker zat voort durend in de lucht, maar niet eenmaal was een schot korf zui ver gericht. Piet van Staaldui nen liet zelfs een straf worp lig gen, waardoor ODO met een voor korfbal zeer ongebruikelij ke 0-1 stand aan de thee ging. Vijf minuten na de hervatting maakte Van Staalduinen 2ajn gemiste strafworp echter goed. Opnieuw mocht hij een straf worp nemen en nu faalde hij niet: 1-1. ODO slaagde er echter niet in van Hou Stand weg te lopen. Zelfs wachtte er nieuwe tegenslag, want de Hagenaars kregen kort achter elkaar twee strafworpen toegewezen en dat gaf ODO te denken: 1-3. Energiek trok ODO opnieuw ten aanval en de hoognodige opkik ker bleef nu niet lang uit. Van afstand had Martin Boschma succes en zag ODO het weer zitten: 2-3. De achterstand werd volledig weggewerkt toen Cees van der Kooy werd aange speeld en zuiver inschoot: 3-3. In het laatste kwartier bleef ODO voor de winst vechten, want juist tegen Hou Stand zou de promotiecandidatuur gesteld dienen te worden. ODO kreeg wat het verdiende, want tien minuten voor tijd viel het beslissende doelpunt Op nieuw was het Piet van Staal duinen die een strafworp mocht nemen, en ook in deze beslis sende fase schoot hij raak: 4-3. In de slotfase gaf ODO de over winning niet meer prijs. Hou Stand probeerde het nog wel, maar de Maaslandse defensie gaf geen kansen meer weg. Na drie jaar terug naar de afdeling gedegradeerd te zijn, is ODO - nu erg dichtbij de weg terug naar de landelijke afdeling. Vlaardingen Frans Lelieveld uit Monster heeft het regionale schaaktoernooi van de ROVS (Rotterdamse Ontspannings Vereniging Shell) op zijn naam gebracht. De 13-jarige Westlan der won bij de afdeling gevor derden van Miehei Besseling uit Delft en daarmee legde hij beslag op de grote ereprijs. In totaal namen honderd deelne mers, in de leeftijd tot en met dertien jaar, aan dit evenement deel. Bij de beginners was Ar jan Lievaart uit Maassluis de sterkste schaker en liet daarbij Michel van der Meer uit Lek ker kerk op de tweede plaats. Elke jeugdschaker ontving naast 2jjn verdiende medaille een aandenken in de vorm van een vaantje. Plaats van handeling was de foyer van het sportpark „Vijfsluizen" in Vlaardingen. Vlaardingen Het district Vlaardingen en Omstreken van de Nederlandse Bridgebond houdt vrijdag 21 mei een jeugd bridgedrive in de aula van de Groen van Prinsterer Scholen gemeenschap aan de Kotter- damseweg in Vlaardingen. De drive, die om 19 uur begint, staat open voor leden en niet leden, met een maximum leef tijd van 21 jaar. Het inschrijf geld bedraagt een rijksdaalder per paar. Er zal worden ge speeld in een aspiranten- en junioren groep. Tot uiterlijk 15 mei kan men zich aanmelden bij 3. Gorter, Van Hogendorp- laan 3 te Vlaardingen (010- 340046), S. J. Koeken, Tijmweg 11 te Hoogvliet (010-161788) en J. A- Voortmeijer, Nachtegaal laan 13 te Maassluis (01899—13358). Er zijn tiental len prijzen beschikbaar. Vlaardingen De korfbalvereni ging Oranje Nassau houdt zijn jaarlijkse ledenvergadering morgenavond. De agenda telt maar liefst zeventien punten, waarvan de belangrijkste is de verkiezing van het bestuur. Jo ke Kanonier, Jan Bras en Maar ten van der Linden zijn aftre dend, maar stellen hun plek weer beschikbaar. De vergade ring begint om half acht in het clubhuis aan de Claudius Civi- iislaan. Schiedam Het hockeyteam van Asvïon uit Schiedam, dat p ongeslagen Hockeykampioen y werd in de tweede klas, speelt in het kader van zijn veertig jarig bestaan zondag 30 mei tegen het officieuze Nederlands Elftal. Die dag is tevens op sportpark ,ThtirIe- de" de sluiting van een groot aantal evenementen, dat woensdag 26 mei wordt inge luid door burgemeester Arie Lems met een officiële ope ning. Op die laatste dag is er verder een hockeywedstrijd tussen Asvion en de Oude Glorie, bestaande uit beken de Nederlandse cricketers. Ook speelt die dag het da mesteam van Asvion tegen een regionaal hockeyteam. "W Het succesvolle hockeyteam van Asvion Maassluis Nog is het schaatsseizoen voor Herma van der Horst niet afgelopen. Inte gendeel, want terwijl de zomersporten al weer druk worden beoefend, heeft het Maassluise kunstrijd- stertje net weer een kampioenschap achter de rug. Eén van de vele kampioenschappen, die het net twaalf jaar ge worden sterretje af werkt op haar lange weg naar de top. Juist nu tegen de zomertijd gaat Herma van her Horst zelfs nog vaker haar schaatsen aan trekken. „De training dient namelijk te worden uitgebreid te neinde de concurrentie bij te blijven", aldus haar va der. „In Amerika traint het aankomende talent vijf a zes uur per dag, dat willen wij van de zomer ook gaan proberen". De heer Van der Horst is voorzitter van de Haagse IJsclub, die volgend jaar veertig jaar bestaat en het laatst verreden toernooi van Herma was het club kampioenschap van die vereniging. Tot dusver trainde Herma „slechts" twee en een half uur per dag. „Dat is te weinig", aldus de heer Van der Horst „Als we op deze wijze verder zouden gaan, raak je internatio naal steeds meer achter". De noodzaak om de trainmgs- aanpak te gaan herzien, bleek tijdens de afgelopen toer nooien. Op nationaal niveau ging het nog wel en behaalde Herma klasseringen die er mochten zijn. Achter Dianne de Leeuw en de zusjes Anne- marie en Sophia Verlaan reikte zij ondermeer naar een vierde plaats bij de Neder landse kampioenschappen. Tijdens de wereldkampioen schappen voor junioren moest zij echter het geweid uit de Oostbloklanden en vooral de Amerikaanse deelname ver voor laten gaan. Het deelne men op zich was uiteraard al een prestatie, en tevens een uitstekende gelegenheid om internationale ervaring op te doen. Tijdens die kampioenschappen diende zich ook de troonop volgster voor Dorothy Haxnill al aan, terwijl er voor het Maassluise meisje slechts een veertiende plaats was wegge legd. Toch was die plaats nog niet eens zo slecht, want de voorbereidingen waren verre van ideaal Trainster Joan U'-,% Haanappel had weinig tijd voor haar, zodat zij alles al leen moest doen. „Herma heeft haar eigen kür alleen in elkaar moeten zetten", aldus de heer Van der Horst, tevens wijzend op het plaatscijfer. Voor haar prestaties kreeg zij namelijk meer punten dan twee voorgangsters, maar om dat haar plaatscijfer lager was werd het een veertiende in plaats van twaalfde plaats. Het schaatsen is voor Herma als een aardigheidje begon nen. Toen zij in Amerika woonde, kreeg zij al op vier jarige leeftijd baar eerste schaatsen onder. Een jaar la ter draaide zij al de eerste figuren en legde haar eerste test af. Inmiddels woonde de familie Van der Horst weer in Nederland, waar Herma snel de aandacht op zich ves tigde. Via de internationale test op zesjarige leeftijd, be haalde zij bet internationaal zilver toen zij tien was. Dat zilver had zij nodig om bij de senioren te mogen meedoen. School en sport vullen praktisch het hele dagprogramma van Herma van der Horst ..ook dubbele sprongen... het jeugdige schaatssterretje. *s Morgens is het van zes tot half negen trainen op de Ui thof, en nu sinds kort ook van vier tot zeven 's middags. Vijf dagen per week, totaal neer komend op een kleine dertig uur per week trainen. Het be tekent ook iedere dag al om vijf uur het bed uit. „Dat vind ik niet zo erg", zegt Herma daarvan. JJet trainen vind ik nog steeds leuk". Na de trai ning is het dan snel terug naar Maassluis, waar zij een half uur later dan haar klas genootjes haar plaats inneemt in de zesde klas van de basis school. Na de zomervakantie zou er dan nog de brugklas volgen, waarna Herma het liefst naar het atheneum wil gaan. Herma van der Horst, die naast het schaatsen ook tennissen, pony rijden, atletiek en hand werken als hobby's heeft, droomt van een grote cafrie- re. „Ik ben het afgelopen sei zoen goed vooruit gegaan", meent ze. „Alle dubbele sprongen doe ik nu ook. Ik wil het hoogst bereikbare ha len wat er is". Of zij de troonopvolgster van Dianne de Leeuw gaat wor den blijft voorlopig nog een vraag. „Zeker is wel", aldus de heer Van der Horst, die met zijn echtgenote volledig achter hun dochter staat, „dat de nationale top door het afscheid van Dianne Is weggevallen. Herma, Kudina Pasveer en Monique Verlaan vormen de nieuwe generatie". „Het ideaal 20u zijn een landelij ke trainer", aldus Van der Horst „Dan pak je niet alleen de top, maar kan er ook aan de basis worden gesleuteld". Tot zo'n aanpak zou dan ook droogtraining en ballet moe ten behoren. Zover is het ech ter nog lang niet en daarom is Herma nu zelf al bezig met een aantal drievoudige spron gen en heeft zij nu ook ballet les. „Om aansluiting te krij gen met de top, moet je wel drievoudige sprongen in huis hebben", weet Van der Horst Of het hoogst bereikbare ook voor zijn dochter haalbaar is, betwijfelt hij echter. „Je blijft hier achter lopen op Amerika. Wil je iets bereiken, dan moet je daar naar toe". Dat Herma inderdaad naar Amerika gaat, is trouwens al vrijwel zeker. Voorbereidin gen worden er getroffen om er roet baar moeder in sep tember heen te gaan. Een trainer is er al, maar er dient eerst in eigen land nog het nodige geregeld te worden. Voor Herma afreist, wacht er eerst hier nog een opgave. Eind juni gaat zij op de Ui thof de gouden test afleggen. Een soort proeve van be kwaamheid, ter afsluiting van de ondergrond. Slaagt zij daarvoor, dan is rij internatio naal gezien één der jongsten die deze proef hebben afge legd. Vlaardingen In het fraaie zwembad „Het Baafje" in Hei- loo kende de VZC-ploeg weinig hoogte punten. Diane Edelijn won, hoewel zij nog licht gebles seerd is, de 100 meter rugslag in 1.08.2, maar dat was dan het enige nieuws van be tekenis in het nationale zwemtoernooi. Opmerkelijk was hét feit dat Jo ke van Vliet er op de 100 me ter schoolslag in slaagde om alleen Wij da Mazereeuw voor zich te houden. Frits Jan Edelijn ...dubbel succes... De tijd van de Schiedamse was 1.21.6, Frits Jan Ede lijn verscheen driemaal aan de start, waarvan tweemaal met succes. Hij werd tweede op de 100 rug in 1.06.8 en derde op de 100 vlinder in 1.06.2, achter de sterke Noordkopbroers Ro bin en Ronald Woutering. Pim van der Werff benaderde met 1.18.1 weer rijn persoonlijk record op de 100 meter school slag in 1.17.8. Peter Jonkman kwam in dat veld met 1.03.5 op de 100 meter vrije slag ver dienstelijk voor de dag. Uitslagen: 100 school heren: Pim van der Werff 1.18.1, 100 rug dames: Ilse Verhey 1.23, Diane Edelijn 1.08.2 100 vlinder heren: Tonny Ruys 1.14.4, Frits Jan Edelijn 1,06.2 100 vrij m. o. 16: Irma Voor ham 1.10, Anneke van der Ende 1.07.4. 100 vrij j.o. 16: Peter Jonkman 1,03.5 100 school dames: Anneke van der Ende 1.30, Joke van Vliet 1,21.6. 100 rug heren: Frits Jan Edelijn 1.06.8. 100 vlinder dames: Irma Voor ham 1.20, Anneke van der Ende 1.16.1. 100 vrij heren: Frits Jan Edelijn 1.02. Eindstand dames 1. Het Y, 2. Zeemacht/Noordkop, 3. VZC, 4. De Devel. Heren: 1. Zeemacht/- Noordkop, 2. Het Y, 3. KZC, 4 HPC, 5. VZC. Vlaardingen Titelverde diger Zwaluwen kan zich opnieuw kandidaat stellen voor de eindron de van het Vlaardings kampioenschap. Van avond en morgen wor den de twee halve fina les gespeeld, waarvoor zich naast Zwaluwen ook HVO, Fortuna en TSB hebben geplaatst. Vanavond worat ge speeld Zwaluwen-TSB en morgen Fortuna- HVO. De klassering van Zwaluwen bij de laatste vier was geen verrassing. De nieuwe eer steklasser won zowel van Vlaardingen als DVO'32. De vogels waren ook de enigen die hun beide wed strijden wonnen, in tegen stelling tot de andere drie halve finalisten. HVO won zelfs nog geen wed strijd en moest het zelfs ook na het nemen van strafschoppen af laten weten. De 1-1 eindstand was echter beter dan de twee bereikte 0-0 standen en HVO mocht verder. Het beter benut ten van de strafschoppen tegen VFC bracht de oranjehemden in de halve finale. Fortuna kwam door loting toch bij de laatste acht en zoals m deze krant vrijdag al bericht bracht een late goal de mannen van trainer Arie Verburgh ten koste van RKWIK ook bij de laatste vier. TSB had éénmaal strafschoppen nodig, maar te gen Sunlight verbaasden de Vijfsluizenbewoners met een knappe 4-0 zege. Het toernooi, dat tot dusver al meer toeschouwers trok dan de voorgaande vier jaar, wordt pas vanavond voortgezet. Zwa luwen kon moeilijk op dinsdag en donderdag en daar tegen stander TSB geen problemen had, werd het vanavond. Pro blemen gaf wel het speelveld. Zwaluwen kan immers niet thuis spelen, althans niet op het hoofdveld dat een grote beurt ondergaat Een bijveld werd wel overwogen, temeer omdat Zwaluwen in dit toernooi nog niet thuis speelde. TSB mag op de 'Vijfsluizen' geen toegang heffen, zodat dit ter rein volgens het reglement ook afviel Gespeeld wordt nu op het VFC-sportpark vaan de Sportiaan, waar om kwart over zes wordt afgetrapt. Fortuna is de laatste zondagdub in het gezelschap en ontvangt morgen op eigen terrein HVO. Het treffen tussen deze beide derdeklassers begint eveneens om kwart over zes. Op het For- tunaveld wordt ook de finale gespeeld, die daar dinsdag 25 mei zal plaats vinden. Vlaardingen Dik van den Kerkhoff is het gelukt zijn titel als damkampioen van Vlaardingen voor een jaar te prolongeren. Ook al heeft het hem de nodige moeite gekost in de laatste ronde om langszij Leen Tom te komen. Zijn naaste belager, Coen Biel, had het niet minder moeilijk tegen Willem Niestadt, die 'bru taal' genoeg was om Biel te verrassen met een vier om vijf combinatie, die goed genoeg was om Niestadt een dam te verschaffen. Nadat die kruitdamp wat was opgetrokken bleek dat Biel via handig manoeuvreren toch nog beide punten kon behalen en ^dat dan ook keurig deed. Leen 'Toni weerde zich fel tegen Van den Kerkhoff en lang zag het er naar uit, dat hij één punt aan het slotduei zou overhouden. Volgens 'kenners' liet Torn de remise schieten, maar hierbij zij vermeld, dat 'kenners' er meermalen glad naast zitten. Biel plaatste zich dus wel ais tweede, terwijl de derde plaats voor Wim Heuvelman was, die Dik Tamboer versloeg. Verder won Van Hertum van De Heide. Alvorens de eindstand bekend is moeten nog twee achterstalli ge partijen worden gespeeld. In de tweede klasse is de strijd nog niet beslist. Boudewijns speelde remise tegen Peels en alleen hij kan nog gelijk komen met Voerman, die uitgespeeld is en thans 15 punten heeft. Gel dof, die van Mostert won kan zich nog opwerken tot de derde plaats. In deze klasse won Bie- dius van Langeweg. De prijsuit reiking zal plaatsvinden als alle kampioenen bekend zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4