Voortbestaan van Stichting Welzijn nu erg onzeker Schiedam-Noord niet volbouwen, als Broekpolder wordt bebost m i NOTA STAGE NU OPENBAAR i Lange Haven Maast over disc-jockey's School 45 jaar I onafhankelijk dagblad PvdA'ers bang voor gevolgen besluit Ylaardingse raad PROCES Ambtenaren voetballen tegen de rest „Tropisch Maasland" Met aardappel schilmesje in dij gestoken ,,'t Is net of ze naast je bed staan" Gemeente antwoordt De Goudsbloem niet AUTOBEDRIJFERTAN SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 20 mei 1976- -lOlbte jaargang no. 25578 6 pagina's Broersvest3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het voortbestaan van de Stichting Welzijn Vlaardingen is uiterst onzeker geworden. Volgende weck donderdag 29 mei - Hemelvaartsdag - zal het bestuur zich gaan beraden op de vraag: Moet de stichting wel blijven bestaan? Sch i edam/VI aardingen Nu de Ylaardingse gemeente- r raad hpf rttef ripf -zitfprt run «^praat wijkdeel eert recreatieve stemming kriigt. Het stichtingsbestuur trekt zich die dag terug in het Haagse recreatieoord De Bataaf waar over de toekomst van de stich ting Welzijn zal worden gespro ken. Tijdens de laatste vergadering van Welzijn is in ieder geval 'besloten geen personeel meer "aan te nemen noch open plaat sen op te vullen zolang het ge schil met de gemeente niet uit de wereld is. Het geschil met de gemeente is ontstaan, toen deze de benoe ming van een consulent stads vernieuwing niet wilde goed keuren. Daarmee demonstreer de het college van B en W, naai de mening van het bestuur van de stichting, een artikel, artikel -II, van de statuten van de stich ting over het aanstellen van personeel niet goed te interpre teren. Tijdens de raadsvergade ring van mei bleek de gemeen teraad de uitleg van het omstre den artikel hetzelfde te zien als het college. Twee van de drie raadsleden die in het stichtings bestuur zitting hebben, stelden zich achter het college op. Dal waren mevrouw Bleeker (VVD) en de heer Bot (PCG). Cp de vergadering van het be- stuur van de Stichting Welzijn werd mevrouw Bleeker door voorzitter Kalmijn krachtig aangevallen. Hij verweet haar gebrek aan loyaliteit, temeer daar zij al eerder stelling had genomen tegen een besluit van de stichting. Bovendien zou zij de integriteit van bepaalde me dewerkers in twijfel hebben ge trokken. Kalmijn noemde dit een dolkstoot in de rug en hij stelde haar voor. het bestuur van de stichting te verlaten of loyaal te zijn. „Wij hebben geen behoefte aan een vijfde colonne binnen ons bestuur", aldus Kal mijn. De stichting blijft de mogelijk heid onderzoeken van het aan spannen van een "kort geding tegen de gemeente. Daartoe zal echter slechts worden overge gaan wanneer er grote kans bestaat zo'n geding te winnen. Het bestuur van de stichting wilde het dagelijks bestuur niet machtigen zo'n geding te begin nen, als dat onderzoek positief uitviel. Er moet dan maar een extra vergadering worden uit geroepen", zo zei Bot. Hij werd daarin gesteund door een groot deel van het bestuur. Vlaardingen Het ambtenaren- elftal van de Vlaardingse ge meentesecretarie speelt van avond een voetbalwedstrijd te- gen een team uit ,de rest van de wereld'. Dit elftal bestaat; -üït bouwkundigen uit vele ont wikkelingslanden die in ons land hun voltooide studietijd, komen uitdiepen. De wedstrijd wordt gespeeld op het atletiekveld van Fortuna- weg aan de Marathonweg en begint om half zeven. De toe gang is gratis. De aftrap wordt verricht door de WV-infonna- trices Mary Heijnen en Joke 5 Zuidgeest Scheidsrechter is de - Vlaardinger Ton van de Walle. Dil nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Sluurmijdit nieuwsblad 14 dagen gratis op proei toe in combinatie met: Rotterüamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze bon tn open envelop, zonder postzegel sturen mar Antwoordnummer 834. Rotterdam Flamingo's S in Broek- polder Ar Het kon ook bijna met waar zijn. Flamingo's in het natuurge bied De Vtietlanden nabij de Broekpolder. Gisteren lieten we ze al zien: gefotografeerd met een lange telelens. Inmiddels is het probleem opgelost. De fla mingo's komen uit „tropisch" Maasland. Eigenaar S. Dijks hoorn heeft maar vier dagen ple zier gehad van zijn vogels. Nadat hij ze van een particulier had gekocht, liet hij de drie Cubaan se waadvogels rusltg in zijn tuin lopen. „De vijfde dag vlogen ze als een pijl de lucht in," aldus de heer Dijkxhoom. Sindsdien 'zitten 2e in De Vlietianden, die Uit onze krant van dinsdag. vogels met rode kmeen die niet kunnen zwemmen. Volgens een natuurkenner kunnen de tropi sche vogels het qua temperatuur tot november m ons iana uitnou- S den. „En als de eerste vorst komt dan vertrekken ze gewoon naar wa rme re streken. .^ïiiitiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiitiiiiiiiiitiuiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiimiiiitUimitiiiiiiuiiiifiiiiiiiiiiiiiifiifiiiiiiiHiiiiiitiiiiniiiiiiiiiiiiEüiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiimr? raad het niet ziet zitten om in de Broekpolder tot wo ningbouw over te gaan zijn Schiedamse PvdA'ers bang dat dat voor Schiedam- Noord nare consequenties kan hebben. Joop de Jong en Nicolaj Dïele- mans hebben er bij wethouder Chris Zijdeveld van stadsont wikkeling op aangedrongen, dat hij probeert te voorkomen dat de hele Broekpolder straks bebost wordt, terwijl Schie dam-Noord (bet wijkdeel Woudhoek-midden) wordt vol gebouwd. Volgens de twee so cialisten moet zeker worden bezien of niet de mogelijkheid van eerlijk delen bestaat: in werd aan de hand van een deze week verspreid rap port van een embtebjke werk groep, waarin vertegenwoordi gers van de gemeente, van Rijn mond en van de provincie. Uit dat rapport en na gesprekken te hebben gehad met het minis terie (het laatste vond vorige week donderdag plaats), trekt' wethouder Zijdeveld de conclu sie, dat snel moet worden be gonnen met nieuwbouw van goede betaalbare woningen in Schiedam-Noord. Financieel is dat voor Schiedam gunstig: vo rige week deed minister Hans Gruijters de toezegging dat hij „met de pet zal rondgaan", als dit jaar nog wordt begonnen met woningbouw in Woudhoek- midden. Groot probleem vormen ook de uitvalswegen. Komen er in Noord nog meer mensen wo nen, dan wordt de belangrijke verbinding met de „rest" van Schiedam, de Nieuwe Dam!aan, overbelast, als althans de huidi ge kruising met de spoorbaan naar Hoek van Holland zo blijft als nu zowel de Broekpolder als Schiedam-Noord een beetje Zoajs onze ju-ant al eerder publi- groen en een beetje bebouwmg. denkt zijdeveld aan de Dieiemans bracht dat gisteravond het eerst naar voren tijdens de vergadering van de raadscom missie voor ruimtelijke orde ning (RO). De commissie was Nadelen van nieuwbouw, die gis- unanaem van mening, dat de teren door de commissieleden bouw van milïeuwoningen. Hoe echter de nieuwe wijk eruit meet gaan zien, ligt nog lang niet vast. gemeente moet zorgen voor een totaalconcept voor Schiedam Noord, waarbij rekening wordt gehouden met woningbouw in Woudhoek-midden, maar waar in ook naar voren komt hoe de hele wijk eruit gaat zien, als dat werden aangedragen, zijn on dermeer dat Schiedam al bijna voldoet aan de eis van het streekplan Rijnmond, dat de stad een bepaald aantal wonin gen moet hebben en het gebrek aan recreatieve ruimte. Vlaardingen De politie heeft proces verbaal opgemaakt te gen de 26-jarige Vlaardingse C.M. omdat zij een 23-jarige vrouw met een aardappelschil mesje het dijbeen had gesto ken. Beide vrouwen hadden nabij het station Vlaardingen centrum ruzie gekregen. De woordenwis seling liep op zeker ogenblik zo hoog op dat de oudste het mes je greep en toestak. Het slach toffer raakte slechts licht ge wond. iiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiniiiCiKiiiii iiiiniiimiiiiiiiiiiiuwimiiiuiiiii nimiiimitiiimiiiiimim C? mini HimimiiiiiimiiiHuuiimt iiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiimifiiii! «a iiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiu •Lfitniiiiiim Schiedam Bewoners van de Lange Haven hebben naar het college van burgemeester en wethouders en de com missaris van politie een brief gestuurd met klachten over lawaai-overlast van nachtclub La Romantica en wijkcen trum De Kreek. De buurtbewoners hebben schoon genoeg van de muziek die daar vooral in het weekeinde tot diep in de nacht wordt gedraaid. „De muziek van die nachtclub hierachter gaat eigenlijk nog wel, maar die disc-jockey is zo erg. Het lijkt wel of hij naast je bed staat", zo vertelde giste ren Ellen Denjcke, één van de bewoonsters van de Lange Ha ven die de protestbrief onderte kende, „en hoe later het wordt, des te harder wordt ook het lawaai. Een tijdje geleden was er nog levende muziek. Vrese lijk: iedere keer keihard het zelfde programma van mensen die helemaal niet konden zin gen". De nachtclub aan de Appelmarkt heeft naar aanleiding van klachten al eens geprobeerd om het geluid wat te dempen. Aan één wand is daarvoor een boardplaat gezet. Voor een paar buurtbewoners heeft dat wel e #De Oranje Nassauschool aan de Francois Haverschmidtlaan in Sehiedam bestond gis teren precies 45 jaar. Heden voor de zes leerkrachten, het bestuur en de oudercom missie om met de 150 leerlingen van deze christelijke kleuter- en lagere school feest te vieren, 's Ochtends spelletjes („Fijn, 't is net Koninginnedag," zei een kleuter), 's middags poppenkast met Jan Klaassen in zaal Irene, met ijsjes toe. Aan schoolhoofd H. Siemons overhandigde een lid van de oudercommissie namens de ouders een fraaie klok, die in de hal van het schoolgebouw komt te hangen. Schiedam De definitieve nota over het project Stage, dat handelt over een moge lijke bestemming van de voormalige mouterij De Goudsbloem, is vanaf van daag niet meer „vertrouwe lijk". De betrokkenen, stichting De Goudsbloem en medewerkers, vinden dat ze lang genoeg hebben gewacht op de gemeente, die nog steeds niet heeft gereageerd op de nota, en daarom hebben zij het rap port in de openbaarheid ge- slingerd. Over wat Stage behelst, schreven wij al op 18 december vorig jaar. In het kort komt het pro- ject neer op een sociaal-cultu reel café, waarbij de bezoeker centraal staat en niet het drankgebruik. Zo moet een aangename sfeer kunnen wor den gecreëerd die je, volgens de projectgroep, niet tegenkomt in de meeste kroegen. Een verschil tussen het tussen-- rapport, waarover we in decem ber een artikel plaatsten, en de uiteindelijke nota is ondermeer, dat de benadering tussen bezoe ker en medewerker directer w-prdt. Deskundige hulpverle ning, als die nodig is, kan nu sneller worden gegarandeerd vanuit Stage dan via daarvoor aangewezen instanties, aldus een woordvoerder. Hans van der Wilk, wethouder voor communicatie (en dienten gevolge voor voorlichting), zegt desgevraagd: „Ik weet niet in hoeverre deze nota in behande ling zijn bij de gemeentelijke afdelingen, Wel moet een aantal punten eruit nader worden be- studeerd. De moeilijkheid is, dat alle wethouders en de bur gemeester ermee te maken heb ben, want er worden zaken aan geroerd die thuishoren in elke i portefeuille van de leden van het college". De nota ligt al enkele maanden in het Stadskantoor. Nog lang niet bekend is, wanneer de raadscommissies erover zullen spreken. ADVERTENTIE voor bitrouwbar* occasions v. De vént er straat 17 Schiedam - Tel. 26.53.25 Koopavond geopend Voor Ellen Derijcke die er nu een jaar pal achter woont echter niet: „laten ze de boel maar beter isoleren of luchtgaten aan de achterzijde dichtmetselen. Dat kan gemakkelijk, want er zijn ook nog luchtkokers naar het dak. We hebben er wel eens aan gedacht om hier een dak terras te maken, maar we zijn er maar niet aan begonnen want je tettert dan gewoon weg". Een buurvrouw die ook bij de Appelmarktbrug aan de Lange Haven woont vindt de overlast van centrum De Kreek het erg st: „De kinderen worden er 's avonds vaak wakker van. Al diverse malen hebben we er wat van gezegd, maar het helpt niets". Gerard Vos, coördinator van het wijkcentrum stelt voor om met de gemeente en de buurtbewo ners eens rond de tafel te gaan zitten: „Wij begrijpen de moei lijkheden van de buurtbewo ners heel goed. De geluidssterk te voor de jongerensoos staat nu echter op een minimum. Als we aan de wensen zouden vol doen zou het worden verdrie voudigd. Voor deze groep jon geren is in de wijk en eigenlijk in heel Schiedam geen alterna tief, Daarom moeten we ge woon eens in goed overleg gaan praten wat er aan een betere geluidsisolatie en ventilatie is te doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1