Gehakketak over park in Kethel VVD ver :erpt meerjarenbi eg r oting De Eendracht lonkt naar 't Nieuw Werck Nieuwe haring nog duur CDA vindt procedure fout Niet meer afmeren in keersluis Ongewijzigd beleid niet aanvaardbaar Schiedam De VVD heeft als enige fractie tijdens de gemeenteraadsvergadering gis teravond harde kritiek geleverd op dei meerjarenbegroting ongewijzigd beleid, die; door de gemeentelijke afdeling financiën onder verantwoording van wethouder Kei- nier Scheeres (PvdA) is opgesteld. Streven: -nog dit jaar 3122 woningen Inbreker in tuinhuisje Parkeergarage vormt struikelblok voor realisatie woningwetsektor Geen hogere schade loosstelling Dwars door middenberm Vijf arrestaties na caféruzie Dief gooit zwaard terug SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 25 mei 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no. 25581i PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De rond gemeenteraad heeft gisteravond langdurig gediscussieerd over de gang van zaken de behandeling s behandeling van een voorstel omtrent park Kethel. Schiedam De gemeente- raadsfractie van het CDA heeft gisteravond bezwaar gemaakt tegen de manier, waarop een voorstel van B. en W. ter vergadering is gekomen. Beden van de veront waardiging is, dat de raadscommissie voor vorming en recreatie zich nog niet over liet voorstel (een kredie taanvraag om te knnnen beginnen met de aanleg van een park bij dorp Kethel) heeft kannen' uitspreken. waarmee haast moet worden gemaakt opdat Schiedam voor de aanleg van het park nog een subsidie van het ministerie van CRM kan lospeuteren. „Het CDA denkt veel te tijdrovend", vonden de woordvoerders van de andere fracties. Alle anderen politieke partijen in Lang werd gehakketakt over de de raad, bij monde van Gerard Verhulsdonk (WD), Joop de Jong (PvdA) en wethouder Chris Zijdeveld (PvdA), verwe ten het CDA een onpraktische behandeling van het voorstel. procedure, die is gevolgd om het voorstel in de raad te krij gen. De commissies voor ruim telijke ordening en financien/e- conomische zaken hebben over de plannen rond het park al positief gesproken, maar Stem Rosman vond namens zijn frac tie dat ook de commissie vor ming/recreatie een oordeel had moeten vellen, vóór de raad erover sprak. Een motie, die hij en zijn partijgenoten Els Heli- wig en Rijn van Kaalte indien den daarover, werd uiteindelijk verworpen met 22 tegen 9 stem men. Vier gemeenteraadsleden waren afwezig. Voor de eerste fase van het pro- jekt Park Kethel is nu een kre diet van 1.256.000 gulden ver leend. In hoofdlijnen ging de raad met het plan akkoord. Joop de Jong sprak zijn waar- dering uit voor het feit, dat voor het ontstaan van een plaatselijke aangelegenheid toch een subsidie van het minis terie kan worden gekregen. Dat is te danken aan het feit, dat het park een regionale recrea tieve functie krijgt. Het wordt aangelegd tussen het Prinses Beatrixpark en Midden-Delf land. Delft Dijkgraaf en hoog heemraadschap Delfland stel den de verenigde vergadering Ivoor om de algemene keur van Delfland zo te wijzigen, dat \Ket verboden wordt om in de 'keersluis van Maassluis met s éenSvaartuig of vlot af te me- fienlof te gaan liggen. Tevens twordt de keur za gewijzigd, dat'-het verboden wordt om 1 binnen een afstand van 25 me- -ter van of in de sluis met krabbend anker te varen. Het voorstel tot wijziging van de keur wordt gedaan, omdat nogal veel schepen ligplaats innemen in de keersluis. Dit geeft problemen als de sluis bij hoge waterstand gesloten moet worden. Omdat tot nu toe geen bepalingen ten aanzien van deze zaken in de algemene keur zijn opgeno men, was het niet mogelijk om maatregelen hiertegen te ne men. De verenigde vergadering van Delfland beslist over de wijzi ging van de keur in zijn verga dering die woensdagmorgen 26 mei om tien uur 's morgens in het Gemeenlandshuis aan de Oude Delft 167 in Delft wordt gehouden. Keersluis in-'Maassluis verboden af te meren In gebied Nieuwe Waterweg-Noord: het gebied Nieuwe Waterweg- Noord wordt ernaar gestreefd om dit jaar nog 3122 nieuwe woningen te realiseren. Van 2M4 staat vast dat ze in ieder geval worden gebouwd (groot ste deel in Maassluis), van 1078 woningen is de realisatie nog niet geheel zeker. Dit staat in een door het ministe rie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening uitgegeven nota over de woningbouw in het Rijnmondgebied in 1975. In deze nota wordt ook ingegaan op de vooruitzichten omtrent de woningbouw in 1976 en over de huidige inzichten op dit gebied voor 1977. Tussen 1973 en 1975 zijn in de streek tussen Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis in totaal 2389 woningen gebouwd. Niet minder dan 1254 daarvan wer den tot stand gebracht in de woningwetsector. Verder waren er 913 premiewoningen en 222 ongesubsidieerde woningen. Voor de woningwetwoningen was 1974 een slecht jaar. Toen wer den in die sector in dit gebied slechts 260 huizen gebouwd. In 1973 waren dat er 493 en vorig jaar 501. Een gelijksoortig „gat" was er bij de ongesubsidieerde woningen (1973: 92; 1974: 32 en 1975: 98). Bij de premiesector was er steeds sprake van' een lichte groet In 1973 werden 274 woningen ge bouwd, het jaar daarop 307 en vorig jaar 332. Eind februari waren er in het gebied Nieuwe Waterweg- Noord nog 1587 woningen in aanbouw. Eind vorig jaar wa ren dat er 1517 en ter verge lijking eind 1974 waren dat er 506. Schiedam Een nog onbekende De man kwam het huisje van de inbreker heeft uit een tuinhuis- 69-jarige H. K. R, uit Schiedam Je m het Vijf Sluizen complex binnen door één van de ruiten een draagbare radio ter waarde te verwijderen en daarna bin- van honderd gulden gestolen. nen te klimmen. Schiedam De woning bouwvereniging De Eendracht ionkt naar 't Nieuw Werck, tussen Nieuwe Haven, Oranje straat en Westvest. De vereniging, onderdeel van de Stichting Samen werkende Schiedamse Woningbouwcoöperaties (SSSW) wil bij dit nieuwbouwprojekt 130 huizen onderbrengen in de woningwetsektor. Met het aannemingsbe drijf Muys en de Winter (MÜWT) en de gemeente voert men hierover nog besprekingen. Het grote struikelblok bij het plan om de nieuwbouw in de woningwetsektor te krijgen is de parkeergarage die het ar- chitektenbureau Van Nierop en Van den Hoeven onder de toekomstige woningen heeft geprojekteerd. De kosten voor de realisatie van deze voorziening wil men loskoppelen van de bouwkos ten van de huizen om zo toch nog in de prijsmarge te vallen voor de woningwetsektor. De bouw van deze parkeergarage gaat 7501 900 mille kosten. De 120 huizen waar de Een- dracht in is geïnteresseerd be staan uit twee-, drie- en vier- kamers. Het gehele projekt 't Nieuw Werck omvat 140 wo ningen en bedrijfsruimte. Voor een nieuw terrasgebouw zijn de laatste weken al oude fabriekspanden afgebroken. De gebouwen die momenteel nog worden gesloopt, het 'Bil- bao'-pandje en de panden van de voormalige mouterij De Oliphant, zullen bij de uitvoe ring van het plan weer steen voor steen worden Opge bouwd. Binnenin komt een ge deelte van de woningen en de kantoorruimte. Fractieleider Gerard Ver- - hulsdonk vond de dis cussie rond de nog niet definitieve begroting „een flauwe grap, waar mee een zwaar politiek stuk van de hand wordt gedaan". De reden, waarom de WD niet zijn goedkeuring uit sprak maar het stuk slechts ter kennisgeving wilde aannemen, was al leen al de naam van de begroting. „Wij zijn het met een ongewijzigd be leid alzo niet eens/' al dus Verhulsdonk. Zijn fractie voelde geen be hoefte om alternatieven aan te dragen. Wethouder Scheeres vond de woorden van CDA'er Wim Poels nietszeggend. Het raad slid sprak waardering uit voor Delft De verenigde vergade ring van het Hoogheemraad schap Delfland, die woensdag morgen 26 mei om tien uur vergadert in het Gemeenlands huis aan de Oude Delft 167 te Delft, heeft het voorstel gekre gen om geen hogere schade loosstellingen uit te keren aan de huurders van de zogenaam de tracé-woningen in Maas sluis. Wel wordt de uitkering aangepast aan de norm van l april 1976, waarbij de schade loosstelling is verhoogd van 2500,— tot 3000,-. Door de heer De Bruin was vorig jaar, toen Delfland besloot de tracé-woningen, die moeten wij ken. voor de aan te leggen wa terkering in Maassluis, te ko pen, gevraagd om de schade loosstellingen te verdubbelen tot 5000,—. Hij deed dit voor stel op grond van het feit, dat de bewoners van de betreffen de huizen ongewild hun woning moeten verlaten. Na die vergadering is besloten de kwestie van de schadeloosstel lingen nog eens te bekijken sa men met rijkswaterstaat en de gemeente Maassluis. Rijkswa terstaat stelde, dat het nu vast gestelde bedrag van de vergoe ding van 3000,— redelijk is en dat er daarom geen verhoging inzit Ook.de gemeente Maas sluis was het hiermee ee.is. Daar werd erop gewezen, dat bij ontruiming van een krotwo ning de bewoners ook 3000,— krijgen. het verrichte werk. met dien verstande dat de definitieve meerjarenbegroting gewijzigd beleid er zo snel mogelijk moet komen. Poels: „Mijn fractie kan zich scharen achter de wijze van indelen in de begroting. Het raamwerk ziet er iroed uit Scheeres echter: „Ik concludeer nu wel, dat u tevreden bent met dit model, maar kom dan straks - als de definitieve nota er is waarin onze plannetjes zijn verwerkt - niet aanzetten met commentaar, omdat de in deling niet got-i zou zijn." Het zelfde vond hij vanhet WD- standpunt, dat werd vertolkt door Verhulsdonk en Theo Bakkers, om de nota alleen ter kennisgeving aan te nemen. „U zou nu kritiek moeten leveren, zeggen wat er aan schort Doet u dat pas als de uiteindelijke nota er is, dan bent u daar wel rijkelijk laat mee," zei de wet houder. Scheeres wilde wel de toezegging doen, dat ernaar zal worden gestreefd om de nota gewijzigd beleid binnen vijf 4 zes maan den af te hebben. „Al kan ik nu al zeggen, dat dat niet zal lukken. December halen we niet. Maar het streven blijft" In de definitieve nota staan de plannen van het progressieve programcollege, die geen van alle in de huidige nota voorko men. Het politieke programma moet nog in het raamwerk van nu worden ingevuld. Vlaardingen De Hollandse Nieuwe zal voorlopig nog wel enkele dagen fors in prijs blij ven. Het afgelopen weekeinde en gisteren lag de prijs van de nieuwe haring op de consu mentenmarkt rond de twee gulden. Verwacht wordt dat de prijs deze week zal zakken tot 1,50 1,75 gulden. De VI. 90 heeft gistermorgen 200 kantjes aangevoerd; de vaagst van twee schepen. De VI. 43 verscheen aan de veiling met 43 kantjes en de VI. 142 bracht behalve 86 kantjes ook nog eens 2931 emmers en 80 pakken haring mee. De VI. 115 tenslotte had een to taalvangst van 2251 emmers. De veilingprijzen lagen voor een kantje kleine haring onge veer 600 gulden. De grotere soorten gingen voor een prijs rond de vijfhonderd gulden van de hand. De emmers brachten prijzen tus sen de 25 gulden en de 36 gul den op; de pakken lagen tussen de 100 gulden en de 129 gulden. Vlaardingen De 25-jarige Vlaardinger J. S. heeft een pro ces-verbaal gekregen na een ongeluk op de Mr. L. A. Kes- perweg waarbij wonder boven wonder geen gewonden vielen. De man reed in zijn auto op deze weg in de richting van de Schiedamsedijk. Ter hoogte van het spoorwegviaduct wilde hij een auto inhalen die echter juist naar links ging om voor te sorteren. Door de hoge snelheid kwam S. met zijn wagen in de midden bermbosschages terecht Hij schoot hierdoor heen en kwam op de andere weghelft Een tegenliggende auto, bestuurd door de 45-jarige A. S. uit Vlaardingen, wist door krachtig remmen de andere auto te ont wijken. Hij week naar rechts en belandde met zijn rechtervoor wiel tegen de rijbaankant Nie mand raakte gewond alleen ontstond materiële schade. Bij J. S. werd wel de bloedproef genomen. Vlaardingen De politie heeft vijf Vlaardingers in de leeftijd van 16 en 17 jaar aangehouden na een vechtpartij in een café aan de Hoogstraat De vijf hadden zondagnacht en kele onaardige dingen gezegd tegen een 19-jarige bezoekster van het café. Haar echtgenoot wond zich daar verschrikkelijk over op en ging er tegenin. Daarna stortte het vijftal zich op de echtgenoot die geslagen en geschopt werd. Korte tijd later konden de vechtersbazen worden aangehouden. Schiedam Een zwaard, dat in een winkel in de Passage naar binnen kletterde, heeft geleid tot de aanhouding van T. Ml, die het voorwerp een kwartier vóór het voorval uit die winkel had gestolen. M. kreeg echter spijt en wilde het zwaard teruggeven aan de eige naar. Die had inmiddels al de politie gebeld, die net arriveer de toen de man weer vertrok. Uit medelijden met de berouw volle dief heeft de winkelier geen aanklacht ingediend. De politie heeft de zwaardendief een reprimande gegeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1