Fortuna niet Holy en Schiedam bekeren Slotoffensief DKC moet Harga laten gaan Asrion: bier, en feest topsport neemt afscheid van Robbemond VETERANENTOERNOOI DHS FC Vlaardingen Zwaluwen kampioen 1 Schiedamse hockeyverenlging viert lustrum Tiny Mous gehuldigd toernooi topper MSV '71 WIL REVANCHE Toernooi MVC Wielrennen in Zuid MartinitDe Hoek een bekertopper WOENSDAG 26 MEI 1976 Schiedam Iedereen die ook maar iets te maken heeït met de hockeyvereniging Asvion, maakt zich op dit moment op voor een aantal vermoeiende dagen. Vanaf vandaag namelijk wordt op uitbundige wijze het veertigjarig bestaan gevierd. Met sport, bier, muziek en jeugdactiviteiten zal iedereen weten dat het achtste lustrum een feit is. Opvallend bij het opgestelde pro gramma zijn twee punten. Ui teraard is dat in de eerste plaats de „top-sportdag" met grote namen, maar ook het ga labal voor leden. Waar de Great Gatsby-tijd weer zal her leven Sterren als Mia Farrow en Robert Bedford zullen dan in de sociëteit Hennes in Rot terdam op de meest uiteenlo pende wijze worden geïmi teerd. Of in die periode ook het koud buffet al een geliefkoosde maal tijd was is niet bekend. Zeker is het wel dat Asvion bereid is het risico te nemen en ook daar is voor gezorgd. Wel in stijl is de muziek van The Original Cross Keys Dance Orchestra, een groep studenten die al eer der aantoonde te weten hoe de Schiedamse vereniging feest viert Wordt in de tussenliggende perio de op sportief gebied gevochten door de leden zelf, in de vorm van een toernooi, zondag is vol ledig gereserveerd voor de £Op- 'sport Dan speelt het cricket team van Asvion een wedstrijd tegen PVO „Mams Stolk". Een groep spelers die in vroeger jaren grote bekendheid genoten door deze King of Sports. De opstelling van de prominenten van weleer is: W. v. Weelde (VOO, H. Stolk (Hennes), V. Borrani (Sparta), A. Terwiel f^OC), A. v.d, Linde (Spafta), A. v.d. Ende (Hermes), G. Meyer (Hermes), J. Osterholt (Excelsior), J. v. Weelde (VOC), H- Noor dijk (Her mes) en H. v. Meurs (Hermes). Daarnaast za] uiteraard de mees te aandacht uitgaan naar de „topper" tussen Asvion en het -officieuze Nederlands Elftal. Het complete team van de Schiedammers neemt het op te gen spelers als Tim en Ron Steens, Hans Kmïze, Wouter Kan en andere bekenden uit de hockeywereld. Op het programma staat voor die dag ook een wedstrijd tussen Asvion'36 en Asvion'76 en het duel tussen dames één en een regionaal elftal. STUNTS Maar eerst zal burgemeester A. J. Lems morgenochtend het feest openen. Hoe dat gebeurt blijft nog een geheim maar dat het met de nodige stunts ge paard zal gaan is nu al zeker. Daarnaast zal hij ook een door mevrouw Egge-Wielinga. ont worpen sculptuur onthullen. Asvion 40 jaar. Een periode waar in het feest voorop leek te staan. Goed, ook op het gebied van de sport presteerden de Schiedammers veel. Maar aan het lustrumboekje te zien, is dat af vrijwel vergeten. Want daar in is van een terugblik nauwe-' lijks sprake. De voorbereidingen hebben veel geld gekost. En tijd ook. Acht personen hebben voor dit pro gramma gezorgd. Mevrouw J. Bos-van Kranenburg, Cees Bokx. Peter Egge, Carel Enne- king, Louis Jagt, Aad Schudde- beufs. Jan Willem Tulling en Hans Tunderman. Zij kunnen zich nu al gelukkig prijzen met de gedachte dat het allemaal voor Asvion gedaan wordt. Een stel feestnummers dus.... Schiedam Damclub Schie dam heeft op een speciale bijeenkomst zijn kampioe nen gehuldigd. Bij de aller- sterksten was dat Tiny Mous, die zich vanaf het be gin in de top van het klasse ment had opgehouden en daarvoor uit handen van een bestuurslid een beker ont ving. Cees den Boer (met baard) werd de uiteindelijke winnaar van de tweede groep en van de derde groep was dat Bob Roelfsema. Voorzitter Bremer huldigt de drie kampioenen. Maassluis De Maassluis? vol- leyvalclub IfVC heeft voor morgen 3! tcsT.* uitgenodigd voor een groot nationaal toer nooi in sporthal Olympia. Om zich in te spelen in de landelij ke derde divisie, geven ook Ge rard de Lange en Bouwlust Orawi acte de presence Voor de rest komen de clubs uit Breda. Rhoon. Strijen. Delft en Goes. Sportwethouder Koos Smit reikt om 18.30 uur de prijzen uit. Vlaardingen Het honkbalpro- gramma heeft voor de tweede klassers Holy en Schiedam twee wedstrijden in petto. Morgen spelen beide teams voor de tweede ronde van de KNBSB beker en zondag moe ten zij weer voor de competitie* aantreden. Holy lootte voor de .beker hei Rotterdamse Euro Stars als te genstander. Om elf uur moeten de Vlaardingers in Rotterdam aantreden. Gezien de resultaten van Euro Stars, dat in de eerste klasse aan kop gaat, mag ver wacht worden dat het voor Ho ly de laatste bekerronde wordt. Schiedam speelt eveneens uit. Het gaat helemaal naar Enschede, waar tweedeklasser Huiskens Tigers gastheer zal zijn. Voor Schiedam zit er een redelijke kans tn om een ronde verder te komen. Huiskens Tigers is weliswaar een goede ploeg, die m de tweede klasse C met zes punten uit vier wedstrijden tot de top behoort, maar Schiedam zal deze wedstrijd zeker willen gebruiken om het wat gedeukte zeifdvertrouwen op te vijzelen. Zondag trekt Schiedam voor de competitie naar Kinesis Birds in Delft. De Delftenaren ver speelden zondag hun eerste plaats op de ranglijst een hek- kesluiter TSC, dat in Delft met maar liefst 9-2 verraste. Een voorspelling voor het duel van zondag is dan ook met te geven Holy speelt zondag thuis. Aan de Zwaluwenlaan komt Nuts- spaarbank Gouda op bezoek. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Holy, dat thuis erg sterk speelt, zich zal laten verrassen door de Goudenaren, zodat een Vlaar- dingse overwinning verwacht rnag worden In de districtsklasse trekt Groe- noord zondag naar Zwijndrecht om daar de strijd met Compn Aluminium aan te gaan. Com- pri A staat met drie punten uit zes wedstrijden direct onder koploper Celeritas, zodat Groe- noord het opnieuw moeilijk zal krijgen. Niettemin heeft Groe- r.oord, gezien het vertoonde spel van afgelopen zondag, ze ker een kans de punten mee naar Schiedam te brengen MSV '71 zal zich zaterdag m Maassluis op eigen veld willen revanceren voor de onverwach- Schiedam Morgen, Hemelvaartsdag, houdt DHS voor de derde keer een veteranentoernooi met als inzet de E. P. Poolman-trofee. De deelnemen de verenigingen zijn DRZ, GSS. HBSS, SVDPW, Martinit, SFC, Schiedamse Boys, W.F. en twee teams van DHS De teams» zijn in twee poules ingedeeld, die om half tien aan het toernooi beginnen. DHS zelf verdedigt de bokaal, die de eerste keer door Martinit werd gewonnen. De finale partijen beginnen 's middags rond half vier. Na afloop reikt mevrouw Poelman, echtge-j note van wijlen de oud-secretaris van DHS, dei prijzen uit Ingedeeld m poule A zijn DRZ. GSS, HBSS. SVDPW en DHS en in poule B Martinitj SFC, Schiedamse Boys, WF en een tv, eed e team, van DHS te nederlaag tegen St. Lode- wijk. Slachtoffer zal dan het Rotterdamse DOS *32 worden, dat in tegenstelling tot vorig jaar, dit jaar minder succesvol is. Zelfoverschatting zal ook nu MSV's grootste tegenstander zijn SOFTBAL De softbalsters van Schiedam tenslotte hebben ook deze week weer een dubbelprogram ma te verwerken. Morgen spe len de Schiedamse dames in Den Haag tegen Hotam Storks en zondagmorgen komen de Hagenaars naar sportpark Jlarga". Gezien de resultaten van beide teams tot nu toe, zal Schiedam opnieuw twee neder lagen tegemoet kunnen zien. Standen honkbalcompetitie; Tweede klasse D, Nado V 4-6. Kinesis Birds 3-4. Gouda 3-4. Holy 4*4. Schiedam 4-4. Radio Modern,/Botlek 44. Jeka 4-2. TSC 4-2. Districtsklasse west ÏIÏ, Celeritas 4-8. C. A. Zwijndrecht, 3-6. MSV '71 4-6. St bodewijk 34. Groenoord 44. DOS '32 3-2. The Hawks 4-2. The Arrows 3-0. Green Sox 4-0. Vlaardingen Nog steeds wordt er gevoetbald. Mor gen voor het laatst in de eerste divisie, met Haarle m—SVV en FC Vlaardinge- nHeracles, maar ook nog steeds bekervoetbal bij de amateurs. In de kwartfina le om de districtsbeker West twee, spelen beide WatenvegcJubs, Martinit en Hoek van Holland, tegen elkaar. Afgelopen zondag kwamen beide clubs door de vijfde ronde heen, dank zij het secuur nemen van strafschoppen. De overige wedstrijden zijn Gou da— DBGC en Wilhelmus— Westlandia. De ontmoeting op „Thurlede", lussen Mar tinit en zhoek van Holland, begint om twee uur. Door Bas van den Berg In de betaalde sector, althans in de eerste divisie, ia de beslis sing al gevallen. SW is daar van fvuorlopig) het slachtoffer geworden en komt in aanmer king voor degradatie. Zaterdag, op de bondsvergadering van de KNVB is een definitieve uit spraak te verwachten inzake het toepassen van de degrada tieregeling. Intussen treffen FC Vlaardingen '74 en SW nog steeds voorbe reidingen om een kort geding aan te spannen tegen de KNVB, waarvoor de Haagse advocaat mr. Wortelboer is ingeschakeld. Dezelfde die twee jaar terug het „proces" voor FC Vlaardingen won toen de KNVB de Vlaar- dingse club weigerde toe te la ten tot het betaalde voetbal. Met de argumenten onbehoorlijk bestuur van de KNVB, onzeker heid spelers en trainer en het niet tijdig bekend maken van de ten degradatieregeling, verwach- :n SW en FC Vlaardingen Schiedam Vanaf vanavond staat in een lange sene - op elke woensdagavond in Schiedam-I Zuid - het midweeks? wieler-{ spektakel voor amateurs, hef-i hebbers en jeugd centraal. Omi precies te zijn ir» de omgeving! \an de Hagastaart vanaf lö' uur. Alle clubs uit het Rijn-j mondgebied zijn uitgenodigd I een kort geding te kunnen win-, nen. Belangrijk blijft in elk ge-; val de vraag of de bond nu wél of met een club laat degraderen als de amateurkampioen (zon-* dag) van Nederland, öf wan- - neer Limburgia op de tweede plaats eindigt, niet wordt toege laten tot het betaalde voetbaL Ook al hebben de supporters van Limburgia zich via een handte- kenmgacüe achter het besluit - vart de club geplaats om naar het betaalde voetbal over te- stappen waaruit het zeven jaar terug verdween de ge- meentera ad zal eerst op 4 juni evn uitspraak gaan doen of - Limburgia wél of met in aan- merking gaat komen voor de door de KNVB vereiste drie ton over drie jaar verdeeld. I Een tussentijdse enquête liet al doorschemeren dat vijf van de zes politieke partijen in Bruns- sum er nïets voor voelen otn Limburgia zo'a garantie te ge ven. Bovendien moet nog een halve ton extra worden uitge- geven voor een hoge hekkenaf- i rastering. Tot die tijd wacht heel SVV gespannen af. Hoew-1 het een slecht seizoen was. is de club financieel (nog) niet afhanke- - lijk, hetgeen ook als argument kan worden aangewend wan- neer het om „bedrijfssluiting gaat". Desalniettemin blijft SW zijn spelers ook deze week weer contracten aanbieden. Trainer, 1 Leo Halkej», dte nog steeds niet--: heeft getekend, omdat hij eerst"* graag de gevraagde versterking wil zien voordat hij zich weer in een avontuur stort: „Ik heb - drie spelbepalers nodig, een keeper, middenvelder en een - spits." Die keeper dacht SW m Hans Galjee ven DHL te heb- ben gevonden, maar gister- avond koos hij definitief voor FC Den Haag. AFSCHEID FC Vlaardingen neemt morgen officieel afscheid van Ger Rob bemond, die zo'n veertien jaar betaald voetbal heeft gespeeld. De Vlaardinger (32) wordt trai ner van vierdeklasser RKWIK en zal voor de aanvang van het duel tegen Heracles worden ge huldigd. Intussen is trainer Theo Laseroms druk bezig om een nieuw goed functionerend verdedigend centrum te krij- gen. HU experimenteerde afge- lopen zondag bij PEC Zwolle al met Cees Zwam bom als laatste man en daarvoor als voorstopper Rob van der Bol. Niettemin is hij nog op zoek naar een voorstopper. Vlaardingen Zwaluwen is opnieuw kampioen van Vlaardingen. De vorig jaar veroverde titel werd gister avond geprolongeerd, door Fortuna in een boeiende fi- nalepartij te verslaan: 2-1.. Tot de laatste seconde heeft Zwaluwen voor het kampioenschap moeten vechten, want een agressief Fortuna had een hevig slo toffensief in petto. De ge lijkmaker bleef echter uit, zodat Zwaluwen zich door burgemeester Kieboom mocht laten huldigen. Zwaluw-en. dat in het voor de vijfde keer gehóuden toernooi nu driemaal winnaar werd, nam aanvankelijk het initiatief. Hetgeen al snel een doelpunt leek op te le%'ercn. want slechts ten koste van een overtreding kon Fortuna doelman Aad Harms snelle Hugo Sluimer van 'scoren afhouden. Scheidsrech ter Auke Ploeg, vanaf het begin 'de teugels erg strak houdend, zag er echter geen strafschop in. Pas na een klein kwartier kwam Fortuna voor het eerst in de aanvat. Hetgeen niet ongevaar lijk was, want Patrick Hilarius kopte een ivije trap van Aad de Heer hard Over en een kogel van Reneé Cornelisse spatte op de vuisten van Aad Boers ui teen. In de sitelie en aantrekkelijke eer ste helft zag het talrijke publiek •Zwaluwen linkerspits Ernest -Kegel pas na een kwartier voor het eerst aan de bal. Het lever de meteen een schuivertje op, dat tot geluk van Fortuna op 9e paal kwam. Zwaluwen had echter het meeste grip op het middenveld, hetgeen in de 37e minuut ook tot de openingstref- Jfer zou leiden. Burgemeester Kieboom reikt de prijs uit sublieme pass lanceerde hij Er- nest Kegel, die toen niet meer kon missen: 1-0. Ten koste van een overtreding Ontfutselde Leer Pijpers de bal van Fortuna-aanvoerder Jan Bouman. Pijpers behoefde dit maal eens niet te „zeuren" want Pijpers 2elf was kort voor rust hij mocht doorgaan van dichtbij 2-0, wat wellicht beslis- scheidsrechter Ploeg. Met een send was geweest- Doelman Aad Harms wist zijn kopbal echter knap uit de bovenhoek te halen. Nauwelijks twee minuten na de door de band en majorettes van Liberty opgevoerde sprankelen de show tijdens de rust, had Het kampioensteam deerde werk kon afmaken: I-l. ..Dat was overigens een knappe goal", prees Zwaluwen doelman Aad Boers na afloop. Het bood Fortuna op dot moment weer gelijke kansen, terwijl Zwalu wentrainer Frans de Kruis van uit de dug out herhaald tot meer oplettendheid maande. Hetgeen meer dan nodig was. want Fortuna drukte na dat doelpunt even door. Hilarius was dicht bij een doelpunt na eon pat,,- van Bounian. terwijl Boers assistentie nodig had om het schot van Biesheuvel te ver werker, Onverwacht nog had Zwaluwen m een kwalitatief mindere tweede helft toch de beste kijk Op de titel. Ernest Kegel kwam in de 26e minuut dreigend door en via Hugo Sluimer dwarrelde de bal in het drukbevolkte cen trum. Daar was nauwelijks op vallende Joop Brus&ée paraat om de bal het laatste duwtje te geven 2-1. Rotterdam Terwijl Hans Joosen van teleurstelling niet wist waar hij moest lopen, vierden de korfbal lers van SSC Harga op het veld van Rotterdamse korf balvereniging Rozenburg alvast een klein feestje- Im mers. Joosen de vroegere trainer van de Schiedam mers, had lijdzaam moeten toezien hoe „zijn" DKC een gang naar de eerste klasse was versperd door zijn ou de vereniging. Maar of Har ga de juiste ploeg is, die de stap-omhoog maakt, zal voor altijd een onbeant woorde vraag blijven. In de door zenuwen beheerste promotiewedstrijd, ontlie pen beide ploegen elkaar erg weinig. door Elbert van den Berg RISICO'S Fortuna een verrassing klaar. Even buiten het strafschopge bied van Zwaluwen ging Jan Bouman een vrije trap nemen. Uiterst geraffineerd omzeilde de routinier de muur, waardoor Aad Biesheuvel het jngestu- Die achterstand was het sein voor j Fortuna om massaal in de aan val te gaan Achter werden] daardoor risico's genomen. waarvan Zwaïuwen echter niet kon profiteren om een definitie ve beslissing te forceren. Fortu na kreeg uitzicht op de gelijk maker maar in het snel inval lende schemerduister hield hield Zwaluwen een beslissing met strafschoppen óp afstand. Wel moest Boers ver reiken naar een kopbal van Hilanus, maar Zwaluwen doorstond het offensief. Burgemeester Kieboom reikte de wisselprijs uit aan de kampioe nen. voor wie er ook bloenter, en cadeaus waren. Overigens n het zeer onwaarschijnlijk dal Zwaluwen de titel volgend sei zoen kan verdedigen in ver band met het lange programma in de eerste klasse. Schiedamse coach Roel Evenblij' „Volgens mij is Harga toch de ploeg die het verdient. In de tweede helft van de competitie hebben we slechts drie ver speeld. verspeelt. Trouwens, en kele weken geleden versloegen we DHC ook al. Naast het feit dat we toch meer kwaliteit be zitten. zegt dat, dacht tk wel voldoende". In het Del ft.-e kamp was de mening na de 7—6 nederlaag unaniem. ,,U"e hebben het weggegeven. Er zijn teveel fouten gemaakt". Toch zag het er in het begin van de beslissingswedstrijd nog niet zo slecht uit voor DKC-crs. Harga nam evenwel via Bert Karstel een 3—0 voorsprong maar Marcel var. den Broek benutte eveneens een straf worp nadat Koos Heiligers was „ge vloerd". Via het sterkste aan- valsvak werd de stand door Riets Versteeg en Theo Gorria- scn naar 1—3 geschoten FELLER De Delftenaren waren veel feller dan de tamme Schiedammers, die voor rust toch nog 23 lieten aantekenen toen John Nederhand van afstand raak- schoot- Evenblij: „Ze waren nog niet helemaal „wakker** in het begin. In de pauze heb ik dan ook gezegd, dat er feller moest worden gespeeld". Na de hervatting bracht Nel Slui mer Harga op gelijke hoogte. Door een grow fout van Wou ter Bakker werd Bert Karstel m de gelegenheid gesteld 43 te maken en schoot Jan Erke- lens van afstand erg fraai 5—3 ui. De beslissing op het door ce regen spekglad geworden veld leek gevallen. Een fraai af standschot van Riets Versteeg bracht de spanning weer terug. Een andere feut in de Delftse ploeg, nu van Koos HeiLegers, werd afgestraft door Cock van der Poel (omdraai bal) £d Verleg leek, met nog tien minuten te gaan, de grote man te worden bij de Delftenaren. Hij scoorde 6—5 en ook 66 maar tussen die treffers door had Karei van der Leden wel de kans om DKC via een be nutte strafworp de nekslag te geven. laten liggen. Een du bieuze beslissing van de scheidsrechter, die moeite had met de erg pittige ontmoeting, gaf Bert Karstel de mogelijk heid om Harga naar de eerste klasse te schieten: 76.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5