Éénderde Midden Delfland wojrdt recreatiegebied Looy stapt uit gemeenteraad Geregeld overleg linkse partijen Ik neem de proef De Hoek morgen naar de stembus S. Populierengraf Sociale dienst naar nieuw bouw VGravelandseweg Snelheids- piraat weigert bloedproef Agent gewond bij vechtpartij BESPREKINGEN MET MUWI SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 1 juni 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 2558S- 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268^1 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN' KETHEL iiüiiiflniitiiiiiiiiiiiiitniiiiiiiiiiimEiiiimHiiiiiiHiNiuiniiiiuiitiujiiiimuiuimimiiiPiiüiiiiaKuniiunuiiuiiftniuinimiiJiiiniiiiifuiiiiiiiiifliimiiiniiuii Schiedam Jaap K. Looy is met ingang van vandaag geen ge meenteraadslid meer. De 48-ja- rige PvdA'er heeft uit die func- - tie ontslag genomen wegens zijn drukke werkzaamheden als gemeente-ambtenaar in Rotterdam. Als zijn opvolger in de Schïedamse raad wordt - al genoemd Gé Brouwer, lid van de werkgroep volkshuis vesting van de PvdA en oud- voorzitter en één van de op richters van de bewonersver- enïging Schiedam-Oost Looy is één van de vier ambtena ren, die in Rotterdam is aange- t. wezen om in de Afrikaander- buurt een wijkorgaan draaiend te houden. Bovendien is hij werkzaam op de afdeling on- derwijs en zit hij in stadsver- nkuwingsprojectgroepen. v „Daar gaan teveel werkuren in V.-'zitten", aldus Jaap Looy, die in ,£•1950 lid van de PvdA werd en ."'-voor die partij na de vorige ^herkiezingen, in de gemeente- Vraad kwam. Vanavond spreekt de PvdA-frac- tie over zijn opvolging. Korte tijd geleden maakte Looy in de commissie voor sociale zaken er. volksgezondheid al plaats voor Clara Stroman. Nu moet hij nog worden opgevolgd in de commissie voor vorming en re creatie, de stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap, de bezwaarschriftencommissie, de studiecommissie kinderop vang en de Coördinatiegroep Ontwikkeling Organisatie Schiedam (COOS). Oud-wethouder Cor Bo kners is de eerste, die zal worden bena derd voor de opvolging van - Looy. Tom hij namelijk aftrad als wethouder, heeft hij zich niet van de verkiezingslijst la ten schrappen. Aangenomen wordt echter, dat Bolmers zal bedanken. Mar Olyslager en Gé Brouwer voelden niet voor het raadslidmaatschap op het mo ment, dat Reinier Scheeres de plaats van Bolmers innam en de vacature-Scheeres vmoest worden vervuld. Herman Post hoorn kwam toen in de raad. Nu is het zo, dat Brouwer wel zin zou hebben. De overige kandidaten zijn Piet van Horik, Lou van der Stel (voorzitter van de PvdA-Schie- dam die, als hij in de raad zou komen, dezelfde weg opgaat als oud-voorzitter Posthoorn), Ad de Laat (oud-penningmeester) en Huub de Ruyter (broer van het Tweede Kamerlid Piet). Op de verkiezingslijst kwamen nog meer namen voor. Frans Prins en Cor Hortensius zijn echter verhuisd naar buiten de stad, Wim de Visser ook maar die kwam toch niet in aanmerking, omdat zijn broer Jaap al in de raad zit John van der Lubbe, die .ook-op-de lijst staat, is de zoon van raadslid Peet en maakt derhalve ook geen kans. iffliniiuiiiimiEininiiiiiiiiimminifmiiHiiiniiiniinffiiiiiiuiiiiimiiiiiiiiiiifJiiuiiiniiiiitiiimiuiiiiiiiiuiiiiRiiuiuiiiiiiEJuauuiiuiimumtiiiiiujiminiri Delft Van het ongeveer 6000 ha grote Midden Delfland wordt aan de oostzijde 1900 ha geschikt gemaakt voor recreatie. Het overige gebied van 4100 Ka blijft geschikt voor de landbouw. Het grootste atiegebied komt te liggen tussen Delft, rijks- 13, Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en de recreai weg Vlaardwgse Vaart :t groo elft, ri, rijks- Jfet agrarische dee! van Midden De regering heeft de invoering van een nieuwe reconstructie wet noodzakelijk geacht om aan de werkzaamheden te kun nen beginnen. Het project is dermate groot dat de bestaande wettelijke middelen te kort schieten om een snelle herin richting van het gebied doelma tig te realiseren. Delfland moet opnieuw worden ingedeeld, opdat het beter be stand is tegen de oprukkende steden. Bij de herverkaveling wordt zoveel mogelijk gestreefd naar één-kavel-bedrijven. De nieuwe indeling mag niet meer tijd vergen dan absoluut nood zakelijk is, om de bedrijven, niet langer in onzekerheid te laten". Dit wordt meegedeeld in de nieu- Een ,reconstructie"-commissie we plannen voor Midden Delf- van de ministeries gaat zich MIDDEN DELFLAND Schaal 1:50.000 DINGEN grtAS. OcOBalE 9£Gfl£»»Zl*G VAN HCr GEB"ED VM.LÊNO ONOE» 0£ OnTWOAPEn sEGEUMG VOGfi DE LANOlNSiCHnNÜ VAM MIOOE N DELFLAND land van de ministeries van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, van landbouw en vis serij en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. bezighouden met grondverwer ving voor het recreatieve ge deelte, herverkaveling, inrich ting van het agrarische gebied en financiële regelingen. In die commissie zullen de plaatselij ke en regionale vertegenwoor digers inspraak krijgen. Midden Delfland wordt een re creatieve bufferzóne tussen de omringende stedea Bij de re constructie wordt het land- De bestuurlijke procedure ron- schappelijke dement zoveel dom de reconstructie is gewij- .nogelijk bewaard. Door een goede aansluiting van het land schap vormen de nieuwe re creatiegebieden een geheel met de. agrarische gebieden. Het to tale oppervlak voor rustige re creatie als wandelen, fietsen en vissen wordt daardoor ver groot. zigd. Aanvankelijk werd uitge gaan van een eindpuntplan- ning. Daarin wordt toegewerkt naar een uiteindelijk beeld dat men .nu- al- voor ogen heeft. Deze methode is vervangen door een proces-planning, waarbij de reconstructie steeds Het zwartgemaakte gedeelte op deze kaart vormt de glo bale begrenzing van de 190Ö ha in Mid den Delfland die on teigend zullen wor den ten behoeve van een recreatieve her inrichting van dit ge bied. jan de gewijzigde omstandighe den kan worden aangepast De reconstructiecommissie orga niseert de inspraak in de plan nen. Daarna wordt een vooront werp naar Gedeputeerde Staten gezonden, die het ter inzage leggen. Bezwaarschriften kun- nen dan worden ingediend bij Provinciale Staten. Nadat deze bezwaren verwerkt zijn stellen de betreffende ministeries het uiteindelijke programma vast Schiedam De PSP neemt een zeer afwachtende houding aan wat betreft het overleg- tussen de linkse partijen, zoals PvdA en PPR zich dat voorstellen. Ook de CPN zou daaraan meedoen. Morgen avond vindt de eerste bespreking plaats. De PSP wil wel komen, maar zal vrijdagavond In de ledenvergadering besluiten of verder deelnemen aan het overleg wel zin heefL Tussen de linkse partijen, die in we dat ondervangen door gere- het college van B en W zijn geld met elkaar te spreken, en vertegenwoordigd, PPR en Pv- dat overleg uit te breiden door -dA, bestaat al geruime tijd een ook andere groeperingen uit te ""samenwerkingsverband. Bij de nodigen." vorige gemeenteraad was het Van der Vlist stelt voorop, dat zelfs zo, dat de raadsleden van overleg los staat van wat zich die twee partijen een dubbel lidmaatschap moesten hebben. Na de vorige verkiezingen is de samenwerking beperkt tot een geregeld overleg. Hans van der Vlist, secretaris van de PvdA-Schiedam, en Herman Nöordegraaf (PPR) hebben nu in de gemeenteraad afspeelt „We zullen er niet op aansturen, dat de vier politieke partijen komen tot uitvoering van een gezamenlijk programma. Je moet het overleg niet zien als een voorbereiding op de verkie zingsstrijd." ook de PSP en de CPN aange- Het laatste overleg dat heeft schreven. Van der Vlist: willen onderzoeken of behoefte bestaat aan samenwerking op verschillende punten. Als tegen woordig sprake is van samen werking, gaat dat meestal te elfder ure. Misschien kunnen plaatsgevonden tussen Pv dA/PPR en PSP was vlak voor de vorige gemeenteraadsverkie zingen. Onoverkomelijke ge schilpunten hadden toen tot ge volg, dat de PSP geen heil zag .in samenwerking. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be- - zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel too fncombinatie met: 1 Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpi.r Tel.; Deze bon m open envelopzonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam, 0 Bijna, duizend populieren gaan tegen de grond in Maas land De bomen moeten plaats maken voor nieuwbouw. Bij de Forest waren gisteren twee man de hele dag bezig met bet omzagen van de bomen en bet versnipperen van de tabken De bomen zijn daar een jaar of tien geleden neergezet door de Maaslandse Voetbal Vereniging MW om bet voetbalveld tegen de wind te besebermen. MW beeft inmiddels al een ander veld, maar mocht de populie ren niet meenemen. Dan zou er namelijk geen subsidie verstrekt worden voor bet aanleggen van groenvoorzienin gen, Op de plaats waar nu nog bet voetbalveld ligt zullen 41 premiekoop woningen, zestien woningen in de vrije sector en 25 woningwetwoningen verrijzen. Met de bouw van deze woningen zal binnen korte tijd, waarschijnlijk bin- nen enkele weken, worden begonnen. De premiewoningen en de woningen in de vrije sector worden door bet Bouwfonds Nederlandse Gemeenten gebouwd. De Algeme ne Woningstichting Maasland neemt de woningwetwonin gen voor baar rekening. Bet omzagen van de bomen zou in de toekomst overigens niet te voorkomen zijn geweest Volgens de mensen van de plantsoenendienst zijn bijna alle populieren ziek en hadden ze in ieder, geval over twee of drie jaar tegen de grond gemoeten. Hoek van Holland gaat morgen naar de stembus. Voor de tweede maal zullen de Hoekenaren dan de kans krijgen hun eigen deelgemeeateraad samen te stelten. Elf zetels zijn beschikbaar voor de vertegenwoordigers van vijf partijen en groeperingen die actief deelnemen aan de verkiezingen Tot -vandaag toe zijn de lijstaan voerders en hun directe aan hangers druk in de weer ge weest om stemmen te vergaren onder de inwoners van Hoek van Holland. De vijf stembureaus zijn morgen geopend van 's morgens tien uur tot 's avonds negen uur. Pas tegen elf uur verwacht men de uitslag van de verkiezingen. De deelgemeenteraad is een ver lengstuk van de Rotterdamse gemeenteraad. De laatste jaren zijn de boevoegdheden van de ze deelraden (er zijn er ook in Hoogvliet en in Charlois) sterk uitgebreid. Vlaardingen De politie heeft drie weggebruikers een proces verbaal gegeven wegens het rijden onder invloed. De 24-ja rige Vlaardinger A.HJM.W. kon worden aangehouden nadat hij met een snelheid van I0Ö d 120 kilometer per uur over de Ho- flaan, Hofsingel en Binnensin gel had geraasd. Hij weigerde de blaastest omdat hij maar één long zou hebben. Dit bleek een verzinsel; later weigerde hij ook de bloedproef. De man was al eerder gesnapt wegens het rijden met teveel alcohol. Dat gold ook voor de 33-jarige G.P. van O. uit Vlaar dingen. Deze bleek bovendien zonder rijbewijs te rijden. Ten slotte werd de 24-jarige Schie dammer J.F. aangehoudea Schiedam Wethouder Eef Collé van sociate zaken heeft plannen om de Gemeentelijke Sociale dienst (GSD) te verhuizen naar de toekomstige nieuwbouw aan de 's-Gravelandseweg, De gemeente voert hierover al besprekingen met het aannemersbedrijf Muys en de Winter (MUWI), de bouwer van het woningen- en kantoren complex. Het college van burgemeester en wethouders staat volgens Collé niet afwijzend tegenover het plan. „Meer kan ik er nog niet zitten, niet zo afgelegen. Veel meer ruimte en alles bij elkaar. Bovendien is er dan nog plaats voor andere instellingen". gend terrein voor de moutwijn- fabriek Hollandia bestaat in z'n geheel uit ruim 10.000 vierkante meter kantoorruimte en 60 wo ningen. Het ontwerp is, zoals wij reeds op 11 juni 1975 meld- den van het architektenbureau Hendriks, Camp man en Tenne- kes. De bouwkosten bedragen een dikke vijftien miljoen gul den. over zeggen. Eerst moeten we Direkteur Smits hoopt dat het Het projekt heeft van MUWI de de besprekingen afwachten", aldus de wethouder. GSD-direkteur G. Smits noemt het een bijzonder aantrekkelijk idee om van de Nieuwstraat en de Lange Kerkweg naar de 's- Gravelandseweg te verhuizen. plan al in de gemeenteraadsver gadering van juni kan worden besproken. „Stel dat dan in au gustus de eerste paal wordt ge slagen, dan zouden we er mis schien reeds eind volgend jaar in kunnen trekken". „We zouden daar meer centraal De nieuwbouw op het braaklig- voorlopige naam gekregen van De Vier Molens. Het is nog de vraag of die naam is te handha ven aangezien het dienstencen trum aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, hoek Nieuwe Darrdaan ook al deze naam draagt Voordat er een deelraad was wer den de Hoekse belangen verde digd door een wijkraad die werd samengesteld op basis van de uitslag van de gewone gem eenteraadsverkiezingen. Hoe verkeerd die samenstelling kan zijn bleek na de eerste deelraadsverkiezingen vier jaar geleden. De PvdA die in de Rotterdamse raad de absolute meerderheid heeft werd in Hoek van Holland naar de op- po sitiebanken verwezen. Het dagelijks bestuur werd toen ge vormd door vertegenwoordi gers van het CDA, D'66 en WD. Een probleem bij de verkiezingen van morgen is dat de2e coalitie niet kan worden voortgezet om dat D'66 niet meer met de ver kiezingen meedoet Een nieuweling is dit keer de groepering Hoeks Belang met als lijstaanvoerder D. H. de Haas, die vroeger bij D'66 hoor de. Zijn deelname aan de ver kiezingen is door velen bekriti seerd omdat de groepering a-politiek is. Volgens de andere partijen kan deze groepering daarom geen invloed uitoefe nen op de gemeenteraad. De afgelopen weken heeft Hoek van Holland bol gestaan van verkiezingsactiviteiten. Afgelo pen zaterdag ging. het CDA zelfs met een compleet muziek korps op stap. Verder zijn dui zenden folders en pamfletten uitgedeeld. Vlaardingen Bij een vechtpar tij in het Kolpabad is in het afgelopen weekeinde een poli tieagent gewond geraakl. De man liep schaaf- en snijwon- den op toen een grote glazen restaurantdeur aan diggelen ging. Twee jonge Vlaardingers van 16 en 19 jaar zijn in verband met de vechtpartij aangehoudea De moeilijkheden ontstonden toen het tweetal bezoekers van het Kolpabad gingen lastig val len. Onder meer gooiden zij met bier naar andere gasten van het zwembad. Toen de beheerder van het Bad paviljoen de twee jongens wilde verwijderen ontstond de vecht partij. De jongste van het duo ontdekte op zeker ogenblik dat de beheerrder de hulp van de politie had ingeroepen en hij dreigde een kledingrek naar de politieagenten te gooien. Toen deze poging was verijdeld en de agenten de jongen naar buiten wilden brengen sprong de 19-jarige vriend hem te hulp. Over en weer werden rake klappen uitgedeeld. Op zeker ogenblik belandde een agent te gen de glazen deur, die het begaf. Een snijwond aan de hals moest worden gehecht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1