CDA grote winnaar van Hoekse deelraad Geforceerde vrolijkheid voor de uitslag BOLMERS BEDANKT TOEKOMST BADHUIS BLIJFT ONZEKER 3 Ik neem de proef i Opkomst in De Boek: 63.1 procent Renovatie valt in goede aarde Stuk ijzer op hoofd Nieuwe haring hu goedkoper Diefstallen Bewonersprotest heeft succes: Regionale aanpak Consumenten bond AUTOBEDRIJFERTAN SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 3 jjimi 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101 ale jaargang no. 25537 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlondienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoek van Holland In totaal hebben gisteren 3655 inwoners van Hoek van Holland een stem uit gebracht tijdens de deel raadsverkiezingen. De grote winnaar, het CDA, kreeg 1614 stemmen (44.2 proeent), terwijl de PvdA in totaal steun kreeg van 410*3 inwoners (30.3 pro cent). Bij de eerste deelraadsver kiezingen vier jaar gele den kregen d?ze partijen respectievelijk 1295 stem men (33 9 procent) en 1272 (33.4 procent). De WD haalde dit keer 14.2 procent van de inge brachte stemformulieren (533). De vorige keer moesten de liberalen ge noegen nemen met 392 stemmen (10.8 procent). De groepering Hoeks Be lang kreeg gisteren 30$ steramen (8.4 procent). In feite waren deze stem men te weinig voor een zetel (de kiesdeler was 333 stemmen) maar toch zal Hoeks Belang één ze tel in de deelraad krijgen. Tenslotte werden giste ren nog 101 stemmen (2.9 procent) uitgebracht op de CPN. De vorige keer kreeg de CPN nog 255 stemmen (3.1 proeent). De opkomst in Hoek van Holland {63 procent van de stemgerechtigde be volking) mag redelijk ge noemd worden. Zeker in vergelijking met die in de Rotterdamse wijken Hoogvliet en Charlois waar gisteren ook deel- raads verkiezingen wer den gehouden. De Rotterdamse burge meester And ré van der Louw schreef de hogere opkomst in de Hoek toe aan het feit dat het hier om een kleinere wijk gaat waar de verkiezin gen een wat overzichtelij ker gebeuren is. „Zodat plaatselijke verkiezingen wat meer aanspreken", aldus Van der Louw". Hoek van Holland Het Christen Democratisch Appel is de grote win naar geworden van de tweede Hoekse deelge- meenteraadsverkiezin- gen. De confessionelen bracht hun zetelaantal van vier naar vijf. Dat ging ten koste van de „oppositiepartij", de Partij van de Arbeid, die van vier terug viel naar drie zetels. Winst was er ook voor de VVD. De liberalen wis ten hun zetels te verdub belen van één naar twee. De nieuwe groepering Hoekse Belang bleek - toch niet zo aan te slaan als was gehoopt. ,De nieuwe groepering krijgt een restzetel om dat driekwart van de kiesdeler was gehaaid. Die kiesdeler lag dit keer op 333 stemmen en Gut betekent een opkomstpercentage dat maar even boven de sestig procent lag. Bijna zeven procent lager dan bij de vorige verkiezing. Deeiraadsvoorzitter L. van der Een beeld van een stembureau in Hoek van Holland. Vlaardingen De bewoners van de 146 William Pontwo ningen zijn enthousiast over de reno vatie van die woningen. Dit s bleek vorige week tijdens een door de Buurtcomraissi Indi sche Buurt georganiseerde ver gadering. De vergadering werd onder andere bijgewoond door wethouder Bas Goudriaan en honderd bewoners van de wo ningen. De renovatie zal ongeveer 50.000 gulden per woning gaan kosten. Dit is gebleken uit de kosten van het renoveren van twee proefwoningen. Voor de bewo ners betekent dit wel een huur- verhoging van ruim honderd gulden per maand. De bewo ners vonden evenwel dat een dergelijke huurverhoging wel aanvaardbaar was gezien de aangebrachte verbeteringen. Het is onwaarschijnlijk dat er nog dit jaar met de renovatie van. de William Pontwoningen kan worden begonnen. Er is oog mime tijd nodig om de plannen verder uit te werken, de raad moet nog zijn goedkeu ring aan oe plannen hechten en ook gedeputeerde staten zullen de verstrekte kredieten nog moeten goedkeuren. Het voor bereiden van de renovatie zal ook enige tijd m beslag nemen. Sommige bewoners waren 20 enthousiast dat er wat hen be treft gelijk kon worden begon nen. Schiedam Met een zware her senschudding is de 43-jarige chauffeur G. M. J, H. uit Hulst in het Noletziekenhuis in Schie dam opgenomen. Gisterochtend kreeg hij op de Laan van Bol nes, toen hij naast zijn vrach tauto stond, op onverklaarbare wijze een stuk ijzer van de wa gen op zijn hoofd. De man viel toen bewusteloos. Vlaardingen De prijs van de Hollandse Nieuwe is flink aan het dalen. Bij de visboer kan men de nieuwe haring nu al voor 1,60 gulden kopen. De prijzen.op de veiling zijn ook niet meer zo hoog als begin vorige week. Toen kregen de. vissermannen nog rond de vijf- j honderd gulden voor een kant je, gisteren was deze gezakt raar de 350 gulden- De VI 73 bracht maandag 157 kantjes (de vangst van drie schepen) aan land- De VI 142 kwam met 75 kantjes, 391 ak- ken en 1780 emmers. Voor een kantje kleine hanng kreeg men toen nog 450 gulden; de grotere soorten zakten maandag al m prijs tot 380 gulden. Sindsdien is de prijs enigszins stabiel gebleven. Ook de V! 105 die met de vangst van drie schepen naar de veibng kwam (125 kantjes) kreeg ain prijs tussen de 350 en 380 gulden. Ook gisteren werden dezelfde prijzen betaald. Ingewijden ver wachten dat de haring nog wel iets verder in prijs zal dalen, maar dat dat niet veel meer zal zijn. Hoek van Holland Het wïjkgebouw „De Hoekstee" vorm de in elk geval een nieuwe en doelmatige accommodatie bij de deelgcmeentcraadsverkiezingen die in Hoek van Holland voor de tweede keer werden gehouden. De vrolij ke stemming die er gisteravond zo rond negen uur leek te heersen, was echter duidelijk geforceerd. Deelraadsvoor zitter L. van der Houwen (CDA) stak nerveus de ene sigaret na de andere op. Mevrouw Vinjé (WD) vertelde dat zij de zaak „rustig over zich liet komen", maar van die rust was met veel te merken. Alleen Hoeks Belang lijsttrekker dr. H. de Haas leek de rust zelve, maar hij had dan ook mets te verliezen en alles, te winnen CPN-aan voerder J Schoute kwam helemaal met naar De Hoekstee omdat zijn vrouw ziek was. „Ik moet het huishouden Hoekse bevolking met name toch wel sterk leeft, bleek uit de behoorlijke opkomst. De foyer van het Hoekse dorpshuis vulde zich in de loop van de avond met tientallen belangstel lenden. Zij vormden snel dis cussiegroepen die eerst de lan delijke politiek uitvoerig be spraken (kernreactorvaten naar Zuid-Afrika) en vervolgens hun aandacht richtten op de uitsla gen. doen en bovendien zijn wij he lemaal geen voorstanders van het deelraadsmstituut als zoda nig". PvdA-voorman Jan van Belkom £)y nieuwe deelgemeente ra ad zal was misschien nog wel het best in september in functie komen af. Hij maakte deel uit van een van de stembureaus en als zo- danig stond hij vooraan bij de telling, al was die nu met direkt een succes voor de socialisten. Dat de deelraadsgedachte bij de de nieuwe samenstelling. Dan pas zal blijken wat de verkiezingen betekend hebben wanneer het nieuwe dagelijks bestuur wordt samengesteld. Houwen toonde zich uiteraard dolgelukkig met de uitslag. „Hieruit blijkt dat wij het ook j volgens de bevolking goed heb- ben gedaan. Het woordje „christelijk" dat het CDA voert is voor sommige mensen een aansporing, maar het heeft een andere groep er kennelijk met van weerhouden ook CDA te stemmen in de wetenschap dat er keihard voor Hoek van Hol land wordt gewerkt Daarom vooral ben ik erg tevreden". Blijdschap was er ook bij de WD. waar mevrouw W. VLnje Grootmexjer de gelukwensen in ontvangst nam 1*1 de PvdA- hoek werden sportief felicita ties uitgedeeld aan de win naars. Het verlies van de socia listen was dan ook niet hele maal onverwacht. De oppositie heeft de partij kennelijk geen goed gedaan. Hoeks Belang de groepering dte zich a-politiek wenst op te stel len, komt met lijsttrekker D.H. de Haas aan één zetel. Insiders hadden dergelijke uitslag voor speld. Het feit dat zelfs de kies deler niet werd gehaald toont wel aan dat Hoeks Belang de bevolking met in grote mate heeft kunnen bereiken. Wat de konsekwenties van de wis selingen zullen zijn voor de nieuwe samenstelling van het dagelijks bestuur is op dit mo ment nog met te overzien. Er is nu een kans dat het CDA samen met de Pv dA een coalitie gaat vor men. Maar ook een mo gelijke samenwerking tussen CDA en VVD mag niet worden uitge sloten. De PvdA heeft in ieder geval al definitief laten weten dat de socia listen in ieder geval niet met de WD in een dage lijks bestuur van de Hoekse deelraad zal deelnemen. CDA-lijstaanvoerder (de huidige deeiraadsvoorzitter) Van der Houwen brengt hier zijn stem uit. Schiedam Oud-wethouder Cor Bolmers zal inder daad Jaap Looy niet opvolgen ais gemeenteraadslid voor de PvdA. Zoals wij in onze krant van dinsdag ai vermoedden, heeft. Bolmers bedankt voor de eer: Gistermiddag heeft hij een brief aan burgemeester drs. Arie Lems op de post gedaan, waarin hij zegt „de reis dit keer niet te aanvaarden". Schiedam Een portfeuille met 1050 Nederlandse guldens en tien Amerikaanse dollars is ge stolen uit de jas van stuurman H. H uit Noorwegen, opvaren de van het Noorse tankschip Credo dat ligt gemeerd op de scheepswerf van Wilton-Fije- noord Uit de garderobe van het Stede lijk Gymnasium in Schiedam u> het leren jasje van Monique B gestolen. De jas kostte 15D gul den. Vlaardingen Het bad huis aan de Rotterdam- seweg wordt voorlopig nog niet aan de Vereni ging Oecumenische Jeugd toegewezen. Dit bleek gisteravond tijdens de behandeling van een antwoordbrief van het college van B en W op een schrijven van die vereniging door de raad. Een brief van de Bewo- nersgroep Renovatie Babberspolder aan de fracties van de politieke partijen, waarin tégen de toewijzing van het bad huis aan de VOJ gepro testeerd werd, had daar mee succes. De VOJ moet verdwijnen uit het berspolder als een wassen neus pand Zomerstraat 31. In een worden bestempelt- brief aan het gemeentebestuur De raad was ook niet gelukkig werd om vervangende ruimte voor de vereniging gevraagd. Uit de antwoordbrief van het college bleek dat men daarvoor het badhuis had uitgekozen. De bewonersgroep vond, dat als de raad met de antwoordbrief akkoord zou zijn gegaan, men daarmee in strijd met de nota Organisatie Stadsvernieuwing handelde. Bovendien zou een woning aan het woningbestand worden onttrokkeh; iets wat niet zonder meer is toegestaan. Tevens zou de raad zijn in stemming betuigen met de ge- met de antwoordbrief van het college. Wel was men van me ning dat de VOJ vervangende ruimte moest worden toegewe zen, maar als dit het badhuis aan de Rotterdamseweg zou zijn, dan moest het college ook met een voorstel over de be stemming van het badhuis ko men. De bewoners van de Bab berspolder die op de publieke tribune aanwezig waren wilden het badhuis voor de wijk be houden. Dit bleek uit het op schrift van een spandoek dat vanaf het balcon werd ontrold er aan twee van hun eisen wor den voldaan: Het badhuis moet in zijn geheel open blijven tot dat alle woningen van douches zijn voorzien en de aan het badhuis gekoppelde woning dient bestemd tè worden voor het renovatieproject. Ten aan zien van de eerste eis wil het gemeentebestuur de bewoners van de Babberspolder wei lege- moet komen en daarover is ook al overeenstemming bereikt, zo vertelde wethouder Bas Goud- naan. Over de woning is nog geen zekerheid. Goudnaan ont kende dat hier met de bewo ners afspraken over zouden zijn gemaakt. volgde ondemocratische proce- De bewoners vinden het niet erg dure. Tenslotte zou de Inspraak als het badhuis zijn huidige van de bewoners van de Bab- functie verliest, maar dan moet vertofkte" G«n herft de "ad vertoiKte. „uetn gezeik, net zegd met een nieuwe antwoord brief en een voorstel over de bestemming van het badhuis in de raad terug te komen. badhuis voor onze wijk". Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mi] dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Deze oort m open envelop zonaer postzegel sturen naar Antwoordnummer 934. Rotterdam. De volgende persoon op de PvdA- verkie2ingshjst, die nu door de fractie zal worden benaderd, u> Mar Olyslager. Zij zal binnen kort oen gesprekje hebben met fractievoorzitter dr„ Ruurd i an der Veer. De kans is groot dat mc-vrouw Olyslager ook haar beurt voorbij Iaat gaan. Zij heelt door ziekte met de fractie lange tijd nauwelijks contact gehad en is van mening, dat het werken in een al tunctio neren- de gemeenteraadsfractie haar erg zal beroven van de tijd, die zij voor haar gezin nodig denkt te hebben De volgende, die m aanmerking komt om Looy op te volgen, is Gé Brouwer. Dinsdag stond at in onze krant, dat deze oud- voorzitter van de bewonersver- entging Schiedam-Oost op het ogenblik de belangrijkste kan didaat is. Het hele gebied Nieuwe Water weg-Noord zal binnenkort wor den bereikt door de Consumen tenbond De werkgroep Schie dam van die bond denkt er sterk over om haar activiteiten uit te breiden tot buiten die plaats. Volgens Jaap van'der Most, voor zitter van de werkgroep Schie dam, zijn zoveel punten dit- worden onderzocht van meer dan lokaal belang, dat het wel eens zinvoller zou kunnen zijn om regionale enquêtes te hou den Het gaat hter voornamelijk om zaken als irulieu en open baar vervoer. De Consumentenbond kent negen werkgroepen in Nederland, die alle plaatsgencht werken De groep Schiedam is de grootste. In het verleden zijn onderzoe ken ingesteld naar openbaar vervoer (een stokpaardje), ge zondheidszorg, de service van de PTT, kwaliteit van en garan tie bij aankoop van duurzame goederen, en kinderopvang. Diverse onderzoeken leverden re sultaten op Volgens directie-se- cretaris Westendurp van de Consumentenbond is de werk groep Schiedam de koploper wat betreft het direct rende ment voor de consument. Het plaatselijk bestuur in Schiedam verwacht echter nog slagvaar diger te kunnen werken, als men zich ook richt op het ge bied tussen Hoek van Holland en Vlaardingen. ADVERTENTIE voor betrouwbare occasions v. Deve nieretra at 17 - Schiedam Tel. 26.53.25 Koopavond geopend

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1