Plan voor tweede bej aard enflat in Schieda m-Wou dhoek Klachten meldkamer voor overlast Bols Expositie met arrestaties FIETSMARKT ■j SflliP SSSW brengt alternatief voor I zusterhuis weer te berde I Nog geen subsidie voor Telefonische Hulpdienst Unilever ontdekt vervangingsstof voor fosfaat Bontjas - 3 mille - gestolen Onderzoek naar treinramp bij Schiedam nog niet afgesloten Doop RUIME SUBSIDIE VOOR SPEELPLAATS IN HOLY-NOORD Haringprijs keldert IfflS NA ENQUETE ONDER OMWONENDEN: SCI1IEC- I i IH20UP Vrijdag 4 juni 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25588. 6 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen lilt de etalage van Bonthandel De Koster aan de Schiedamseweg is v een dure bontjas gestolen. Een nog onbekende man gooide in de nacht van woensdag op donderdag een steen door de etalageruit Met de jas onder de arm nam hij daarop ijlings de benen. Volgens, de bonthandelaar is de gestolen jas ongeveer drieduizend gulden waard. Vlaardingen De haringprijs keldert snel. Werd begin de ze week nog rond de 380 gulden betaald voor een kantje, gisteren lagen de prijzen voor een kantje klei ne haringen tussen de 250 en 350 gulden. Ook de grote re soorten zakten naar een prijs van 260 gulden per kantje. Voor emmers van 5 kilo werd gisteren tussen de 19 en 21 gulden betaald. Aan de veiling verscheen gis teren de VL 115 met 89 kantjes en 2722 emmers. La ter kwam ook nog de TX 34 met 64 kantjes. füiiiniiiiiiiiiiiiiiniiUHiiiiiiiiriiiiitiiitutiiitjiitiiniiiiiimtniiiiiiiiitiiimfi! iiiiiitiiiiiüiiiiitiiiiiiiiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiiitniiiiiiiituiiiiiiitiiimiiiiiiiiifH Schiedam Binnenkort zal bij het gemeentebestuur opnieuw het voorstel worden ingediend om in Schie- dam-Noord een service-flat voor bejaarden te bau wen. Het nieuwe gebouw zou in de plaats moeten komen van het aanvankelijk geplande zusterhuis bij het in aanbouw zijnde verpleegtehuis Waterweg- Noord in Woudhoek. Het plan voor het zusterhuis aan de Voorberglaan is destijds af gewezen omdat men de ver pleegkundigen niet intern wil laten wonen. „Dat is immers al achterhaald. Tegenwoordig wil men de verpleegkundigen in de verdere samenleving integre ren", zo zei onlangs nog wet- Schiedam De raadscom missie voor sociale zaken en volksgezondheid is gis teravond nog niet akkoord gegaan met het verlenen van een bijdrage in de startkosten van de Telefo nische Hulpdienst Water weg Noord. De commissie leden willen zich eerst nog eens beraden over dep roce- dure van de subsidieaan vraag. „Het is geen manier om subsi die aan te vragen als de hulpdienst al is gevestigd en reeds is begonnen", zo vond' Ruud van der Veer gister avond op de vergadering van de raadscommissie in de bedrijfsgemeenschap Schiemond, „zo krijgen we de zwarte piet toegespeeld". De aanvraag voor een bijdra ge van 5500 gulden voor huisvestings- en inrichtings kosten zal nu pas na de zomervakanties weer in de commissie worden behan deld, alvorens het aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. houder Eef Collé van sociale zaken en volksgezondheid. De Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningbouwcoope- raties (SSSW) denkt een alter natief gevonden te hebben voor de open plek bij het verpleegte huis dat waarschijnlijk maar 1977 klaar zal zijn. Het plan voor de ongeveer hon derd woningen heeft de stich ting al een paar jaar geleden bij het college van burgemees ter en wethouders op tafel ge bracht. De reactie was toen niet enthousiast Het college vond dat het onverantwoord zou zijn om nog meer bejaar den in Schiedam-Noord tc con centreren. Het bestuur van de SSSW wil het plan toch nog eens te berde gaan brengen. Het is echter nog niet bekend welke woning bouwvereniging die bij de stich ting is aangesloten het projekt verder gaat aanpakken. Direkteur G. Prins: „Gezien de cijfers van het aantal inschrij vingen bij het gemeentelijk bu reau huisvesting is er toch een duidelijke behoefte aan een dergelijke accommodatie. Een service-flat, zoals ongeveer het Den Haag/Schiedam Nog steeds is niet bekend wat precies de oorzaak is van de tragische treinramp bij de Parkweg in Schiedam, die aan 24 mensen het leven kostte. Het onderzoek is nog niet afgesloten, zo heeft minister Westerterp geantwoord op vragen van het Rotterdamse Kamerlid Henk Koning (VVD). Op 4 mei botsten op de spoorlijn tussen Hoek van Holland en Rotterdam twee treinen op elkaar. Op het baanvak was geen automatische treinbeveiliging aangebracht. Westerterp is met de NS aan het overleggen of het mogelijk is de aanleg van dit beveiligingssysteem op druk bereden baanvakken te versnellen. Het in aanbouw zijnde verpleegtehuis Waterweg Noord waar de SSSW een service-flat voor bejaarden bij wil bouwen. Vlaardingen Na tien jaar onderzoek is in de laboratoria van Unilever in Vlaardingen, Liverpool en Edge water (Verenigde Staten) een stof ontwikkeld die het fosfaat in wasmiddelen kan vervangen. Deze stof, het zogenaamde carbo- xymethyl-oxy-succmate (CMOS), is gedurende het on derzoek als geschiktste van een aantal chemische samenstellin gen naar voren gekomen. Het CMOS heeft minder waskracht, maar is, in tegenstelling tot fos faat, volledig afbreekbaar. Dit houdt in dat de stof geen scha- delijke gevolgen voor het milieu heeft De nieuwe stof is anderhalf maal zo duur als fosfaat De2e stof kost 1300 gulden pr ton. Unile ver heeft tot op heden al hon derd miljoen gulden aan het onderzoek uitgegeven en dat onderzoek duurt nog steeds voort. Naast de bovengenoemde vestigingen van Unilever wordt ook in Canada, Scandinavië, Duitsland en Zwitserland aan het onderzoek gewerkt. Andere wasmiddelen fabrikanten zijn met soortgelijke onderzoekin gen bezig. De totale bestedin gen van de gezamenlijke indus trieën op dit gebied worden ge schat op ongeveer een half mil jard gulden. Schiedam - Op de werf Wilton Feijenoord wordt vrijdag 51 juni de m.s. Slesvig, bouwnummer 808 gedoopt. De doopplechtigheid bij het schip, dat is bestemd voor de redenj Dafra Bulk Inc., zal 's-middags om half vier worden verricht door mevrouw Elisabeth Hahn-Petersen. Heyermansflat in Woudhoek, is immers de ideale tussenvorm tussen gehele verzorging en zelfstandig wonen. Indien nodig kan men op bepaalde diensten van het flat terugvallen". Schiedam Bij mouterij-branderij De Ko ning in Nieuwland komt waarschijnlijk een „meldkamer" voor klachten over ge- luids- en stankoverlast van het bedrijf. De direktie onderzoekt momenteel de moge lijkheid hiertoe naar aanleiding van een enquête die de werkgroep wonen en leven in Nieuwland onlangs onder de buurtbe woners hield. Uit deze enquête blijkt dat een niet gering deel van de omwo- Maassluis De ope ning van een exposi tie in Maassluis is gepaard gegaan met twee arrestaties. Ter gelegenheid van de opening morgen avond van een toonstelling in Maranathakerk aan de Brederolaan is namelijk een concert georganiseerd van Elly en Rikkert Zuiderveld. Zowel de 22-jarige Rot terdammer M. van B. als de 21-jarige H.H. van der B. uit Krim pen aan de IJssel zijn nu op heterdaad betrapt -bij het aan plakken van affiches van het concert van Elly en Rikkert. ten- Ondanks dat zal het de concert morgen avond om 8 uur ge woon doorgaan. De entreeprijs bedraagt 3,50 gulden. Na afloop van ook de expositie met werken van Herman van der Bergh en Cornelius Faniani worden be zocht. nenden nog steeds klachten heeft over de dochteronderne ming van Bols. Van de achthonderd formulieren die door de werkgroep werden uitgezet zijn er tachtig weer ingevuld ingeleverd. „E^n ge bruikelijk percentage wanneer de formulieren niet worden op gehaald", aldus een van de le den van de werkgroep, „we hebben geen waarborg dat deze steekproef representatief is. Als die 't is dan heeft 95 procent van de mensen klachten. Wan neer alleen de mensen hebben gereageerd die echt klachten hebben, dan is dat nog altijd 9,5 procent van de gekonsutteerde bevolkingsgroep. En als de waarheid in 't midden ligt ko men we op 52,25 procent die hinder ondervinden". De meeste klachten komen van het Parkflat, de J.C. Marken straat, Mgr. Nolenslaan en deJ. van Zutphenstraat De klachten betreffen vooral ge luidshinder bij nacht, stank- overlast bij bepaalde windrich ting en andere hinder betref fende stofpverlast Een enkeling verwenst de mouterij naar de Mookerheide. Bepaalde klachten acht de direk tie van de mouterij niet onge grond. Men is bereid om regel matig met de werkgroep rond de tafel te gaan zitten om een draaglijke relatie tussen woon wijk en bedrijf te bewerkstelli gen. Op dit moment werden al nieuwe stoffilters aangebracht ter voorkoming van stof- en vezeloverlast De geluidsover last is volgens de direktie het grootste probleem. De techniek zou nog niet zo ver zijn dat dat het volcontinubedrijf geluid sarm zou kunnen worden ge maakt s&SBSË Vlaardiugea De bouwspeelplaats inHoiy-noord kan dit jaar met een gerust hard gaan draaien. De gemeente gaat de exploitatie van de bouw speelplaats met 27.500 gulden subsidiëren. Werk Vlaardingen. Deze kracht is speciaal belast met de leiding van de bouwspeelplaats. Rijk en gemeente draaien beide voor de kosten van deze kracht op. De Stichting Sociaa! Cultureel Werk Vlaardingen Het was oorspronkelijk de bedoeling de bouw- krijgt daarmee zelfs zevenhonderd gulden meer dan zij zelf voor de exploitatie geraamd had. De raad had woensdagavond geen bezwaren tegen de door het college van B en W voorgestel de subsidie. De bouwspeelplaats in Holy-Noord werd vorig jaar aan het begin van de zomervakantie geopend. Vakantiewerkers zorgden voor de leiding. Zij werden betaald door de Commissie Vakanüebe- steding van de Culturele Haad Vlaardingen. In augustus vorig jaar is een beroepskracht aange trokken door de Stichting Sociaal Cultureel speelplaats als afdeling van de Heipaal aan de Reigerlaan te bestempelen. CRM scheen daartoe ook wei bereid. Het tekort aan financiën bij CRM noopte dit ministerie er toe om de exploita tie van de bouwspeelplaats niet in de exploitatie van de dor het rijk gesubsidieerde instelling op te nemen. De gemeente gaat de bouwspeelplaats nu betalen. Het college van B en W vindt het zonde om een investering van 70.000 gulden nutteloos, onge bruikt te laten staan. Het college gelooft dat de behoefte aan dergelijke objecten groot is. Fietsen op de Markt in Vlaardin gen. Binnen kort mag het weer. Burgemees ter en wet houders hebben be sloten de fietsers weer tot de Markt toe te laten. Bin- nenkort zul len bij de Markt ver keersborden worden ge-, plaatst of zullen de be staande ver keersborden worden aan gepast om de verander de situatie aan te ge ven. Het andere verkeer op de Marjt ais ook het par- keren daar zal zoveel mogelijk worden be perkt. De Brede Steeg is daarom voor het rij- verkeer ge sloten. Voor die afslui ting is ge bruik ge maakt van houten paal tjes, zodat de brand weer in noodgeval len toeh door de Bre de Steeg de Markt kan bereiken. Het college van B. en W. is van me ning dat op deze wijze het aantrek kelijke ka rakter van de Markt bevorderd zal worden. V-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1