V erkiezingskreet blikt loze kreet Scheuring in De Goudsbloe: Jongens na S0 kraken aangehouden Koninginne- haring uit Vïaardingen Klacht over mishandeling afg ewezen Meer parkeerplaatsen Bart Verhallenplein Ik neem de proef J Handtekeningen peuterspeelzaal Gemeente praat met verdeelde werkgroep TfiSï. Rederij Kwakkel - bleek gelukkige Besluit van officier van justitie: Aanvaring met auto's Geen melk door vliegtuigjes iï; SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 9 juni 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25590.4 PAGIN'A'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! redactie 262566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Hoek van Holland En kele politieke voorman nen uit Hoek van Hol land zijn door de mand gevallen nu bekend is ge- worden dat er geen enke le aanwijzing bestaat dat de Hoekse Mavo zal wor den opgeheven. Tijdens de verkiezings campagne voor de deel raadsverkiezingen van vorige week hadden en kele partijen met nadruk geroepen dat het Mavo- onderwijs voor Hoek van Holland behouden moest blijven. Door al deze kre ten was er vooral bij ou ders van schoolgaande kinderen onrust ont staan. Volgens Mevo-directeur H. Oosterloos is er nooit sprake van opheffen ge weest. Ook de heer Oos- terloo kan de achter grond van de kreten niet hegrijpen, tenzij er spra ke was van een politiek doel. Met een leerlingenaantal dat tegen de tweehon derd ligt leidt de Hoekse Mavo een bloeiend be staan. Vlaardmgen Een groep vrouwen van de actiegroep Nieuwe peuterspeelzaal Holy-Noord heeft gisteravond een hjst met 450 handtekeningen afgegeven aan de leden van de raadscommissie Welzijn. De actiegroep zegt dat een peuterspeelzaal eigenlijk een onderdeel van het gewone voorzieningenpakket van een wijk hoort te zijn. De groep vindt dan ook dat er zo snel mogelijk een peuterzaal j in deze nieuwe Vlaardingse wijk moet komen. Behalve de handtekeningen ontvingen de gemeenteraadsleden ook nog een lijst van 38 opgaven van kinderen die dit jaar en volgend jaar voor bezoeken aan een peuterzaal m aanmerking zouden komen. Volgens woordvoerster Pattsy Woltmon, die gisteravond ook de commissieleden toesprak, is gebleken dat vnjwel de gehele wijk Holy-Noord achter het initiatief van de actiegroep staat. „Er zijn hier 537 bewoonde huizen en in deze tijd met veel vakanties is het toch wel duidelijk wat dan die 450 handtekeningen 2eggen". t* Schiedam De gemeente zal rond de tafel zitten met een onderling sterk verdeelde afvaardiging van de werkgroep, die zich bezighoudt met de voormalige mouterij De Goudsbloem. Die delegatie zal dan bestaan uit enkelen, die opkomen voor de ideeën van stichting De Goudsbloem, en uit een aantal personen, dat meer sympathie opbrengt voor enigs zins afwijkende plannen van Bram Uil. Verwacht wordt, dat het gesprek met wethouder Hans van der Wilk (wijk- en jeugdzaken) en Herman Post hoorn (vorming en recreatie) niet lang zal duren, omdat B en W ervan uitgaan dat met een hechte eenheid zal worden gepraat. Stichting De Goudsbloem startte in 1973 met de restauratie van de ex-mouterij, en heeft sinds die tijd een aantal plannen met het pand, dat eens dreigde te worden gesloopt Door de in spanning van een groep jonge ren is het pand tenslotte op de monumentenlijst geplaatst Een half jaar geleden nam Uil contact op met de stichting. Vanaf die tijd is geprobeerd om de bestaande plannen in een nota samen te vatten. Het ge heel kreeg de naam Stage- Over dit project (een alternatief vor mingscentrum in combinatie met een sociaal-cultureel café) vindt het gesprek met de ge meente Dlaats. De samenwerking in het project Stage is tussen Bram Uil en geworden. Op de foto het pand, waar het om gaat. leden van stichting De Goudsbloem onmogelijk De scheuring in de werkgroep is ontstaan door het geregeld niet nakomen van afspraken van Bram Uil, terwijl deze wel een zo nadrukkelijk mogelijk stem pel op al bestaande ideeën leek te willen drukken. Wat voor leden van de stichting frustre rend was, was dat Uil voorop- Vïaardingen De politie heeft een 13-jange en een U-jarige Vlaardingse jongen aangehouden die ervan verdacht worden in totaal zo'n dertig inbraken te hebben gepleegd De meeste aandacht had het duo voor geld en snoepwa- ren. Van het gestolene is vrijwel niets teruggevonden. De schade bedraagt in totaal ongeveer 1400 gulden. Daarnaast echter is de schade dankzij vernielingen ongeveer het dubbele: 2700 gulden. De twee jongens konden vorige week woensdag op heterdaad worden betrapt bij een inbraak in de kan tine van De Hollandiaan in park 't Nieuweiank Uit de verhoren is nu ge bleken dat het tweetal ai van augustus 1973 (toen waren zij dus ID en 11 War) bezig is met inbre ken. Bijna professioneel bedekten zij hun handen als z'j »aan het werk" gin gen. Vingerafdrukken wer den daardoor zelden ge vonden. Meestal gingen zij in de vroege avonduren op stap. Kantines waren erg in trek. Zo werden bezoeken afgelegd aan de kantines van sportpark Vijfsluizen, voetbalvereniging Vlaar dmgen, DVO aan de Mara- thonweg, Vlaardingse footballclub aan de Sport- laan, voetbalvereniging Satelliet in park 't Nieu- welant en de zes kantines van de sportvereniging in het Schiedamse Harga- park. Verder werd ingebroken bij een snoepwaarfabriek aan de Mercuriusstraat, een haringhandel aan de Doggerstraat, een sport school aan de Van Vian- denstraat en een school aan de Willem Beukelsz- straat. Tenslotte kwamen de twee nog in een benzi nestation aan de Deltaweg en in het kantoor van het dierenasiel aan de Van Linden van Heuvel!weg. Het ging onder meer op tijdens tripjes naar Rotter dam. Het grootste deel verdween in flipperkasten. stelde dat hij zou vertrekken nadat het project was gereali seerd, tijdens vergaderingen van de kerngroep ook voortdu rend dreigde om op te stappen, en toch aanbleef toen hem zelfs al het voorstel werd gedaan om weg te gaan, Dat laatste gebeurde vorige week maandag. De donderdag daar op is benadrukt, dat een samen werking onmogelijk is gewor den tussen de twee personen, die het beleid van Stage zouden gaan voeren; Bram Uil en Ber- tus Notenboom, degene die des tijds het initiatief nam om De - Goudsbloem op te knappen. Het grootste deel van de kern groep, die m de loop der jaren in tact bleef, staat achter No tenboom. Bij leden van de stichting wekt het wrevel, dat wordt gesugge reerd dat Uil in zjn eentje vecht voor een zinvolle bestemming van De Goudsbloem, terwijl de stichting andere of geen plan nen zou hebben. Uil is van me ning, dat de stichting nog een nota moet vervaardigen, waarin die andere plannen duidelijk worden. De werkgroep piekert daar niet over. Al kost de door Uil bedachte naam Stage bij sommigen wat moeite, de plan nen die voor het overgrote deel zijn gemaakt door leden' van de stichting worden vol ledig onderschreven. Angst bestaat nu bij hen, die zich al jaren inzetten voor het op passende wijze opnieuw in ge bruik nemen van De Gouds bloem, dat door de scheuring in de kerngroep straks een der de het pand van de gemeente in gebruik krijgt. Twee jaar geleden bevestigde Amager BV (dochtermaatschappij van La- cas Bols) geruchten, dat zij lonkte naar De Goudsbloem om er een restaurant te vesti gen. Amager heeft al in molen De Noord, vlak naast de vroe gere mouterij, een proeflokaal in beheer. Vlaardmgen De Konmgm- nehanng is dit jaar gevan gen door een schip van de Vlaardingse redenj W. Kwakkelstem BV. Gister morgen heeft de VL 89, de Momca, 52 kantjes haring aangevoerd. Deze haring bleek van zulke goede kwali teit dat zij uitgekeurd werd om binnenkort aangeboden te worden aan koningin Ju liana. Wanneer schipper J. L. van der Harst, zijn echtgenote en de reder naar Soestdijk zul len gaan is nog met bekend Wel staat vast dat ook bur gemeester Kieboom en het hoofd van de afdeling: ha- rmgeontrole mee zullen gaan. De VL 98 bracht behalve de pekelharing ook nog 5265 emmers met elk 5 kilo diep gevroren haring en 48 pak ken van 22 kilo hanng mee. De prijzen waren gisteren re delijk. Voor de kleintjes be taalde men 426 gulden, voor de groten 401 gulden per kantje. Toch waren deze pnj2en hoger dan die voor de hanng van de VL 34 en van de VL 142. Deze vissersschepen brach ten respectievelijk 184 kant jes en 34 kantjes hanng aan de wal. In deze gevallen kwamen prijzen naar boven van rond de 350 gulden. Schiedam De officier van justitie in Botterdam heeft de klacht van twee jongeren over mishandeling door enkele Schiedamse politiemannen afgewezen. Na onderzoek van een rijksrechercheur heeft de officier besloten dat er geen strafvervolging of discipli naire straf zal volgen op het „voetstappen-Incident** dat in de nacht van 27 of 28 februari plaats vond. Ook de klacht over belediging die de zes politiemannen op hun beurt tegen de jongelui hadden ingediend is afgewezen. De jongeren hebben nog met be- dan normaal/' zo vertelde com- sloten of zij m hoger beroep zullen gaan. Er is in ieder geval nog steeds onvrede over de be handeling van twee jongeren die met nog twee anderen wer den aangehouden nadat zij op straat 192 voetstappen hadden geschilderd naar de jongerenso- cicteit De Tempel aan dc Over- schiesestraat. De schilders zeg gen daarbij zwaar mishandeld te zijn. „Er is krachtdadiger opgetreden In oktober wil de gemeente beginnen met de herinrichting van het Bart Verhallenplein in Schiedam-Groenoord. Schiedam De Belgische schip per J. F. (32) uit Marksum heeft dit weekeinde met zijn motor schip Cema zo dicht langs de kade van de Buitenhaven geva ren dat vier personenauto's die daarop stonden geparkeerd door het uitstekende anker zwaar werden beschadigd. De boet, 650 ton zwaar, had een lichte ballast, waardoor het an ker tot boven het wegdek uit reikte. Schiedam De dienst gemeente werken wil m oktober beginnen met de hennnchtmg van het Bart Verhallenplein. Morgen avond zullen de eerste wensen en ideeen van de omwonenden worden uitgewerkt door een werkgroep van gemeente-amb tenaren, vertegenwoordigers van de Stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord, de wijkveremgmg en buurtbewo ners. Het resultaat wordt getoond op een informatie-avond die vrij dag 23 juni in boerderij Land- vreugd wordt gehouden. De schetsen die vonge week m een ïnformaUekrantje aan de buurt bewoners zijn voorgelegd zullen dan zijn bijgewerkt Voorlopig wil de gemeente op het Bart Verhallenplein in Groe- noord de bewegingsruimte voor auto's beperken, er zal na de reconstructie minder hard kun nen worden gereden. De parkeervakken worden hele maal opnieuw ingedeeld. Door. bomen te verplanten en gedeel telijke „verdieping'* van een aantal vakken zal de hoeveel heid parkeerplaatsen met onge veer de helft worden uitge breid. De auto's komen dan echter dichter bij de huizen te staan. Bij realisering van de plannen zal er volgens de gemeente-ambte naren door middel van hoogte verschillen ook ruimte gemaakt voor „kleinere, intiemere" speelplekken. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd »n combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe In combine lie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze oen m open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. missans C. van der Haagen gis termiddag, „het is echter uitge lokt met tegenstribbelen, an ders zou het bij de anderen ook wel zo geweest zijn. Als de twee die klaagden zich net zo hadden gedragen als de anderen dan was er mets gebeurd," Ook de commissaris ziet geen aanleiding om intern tot disci plinaire maatregelen over te gaan „De uitslag vind ik prettig. De zaak is tot op de bodem uitge zocht. Ik ben bhj dat het onder zoek met in het korps is ge beurd, De rijksrecherche heeft de zaak zonder aanzien des per- soons onderzocht," aldus Van der Haagen Schiedam Een model- vliegtuigendub uit Pij- nacker heeft zijn aktivi- teiten met zoemende speelgoedmachientjes m Midden-Delfland ge staakt, omdat de Kethel- se veehouder Bijl van de Groeneweg klaagde over de herrie: zijn koeien gin gen voor de vliegtuigjes op de loop. waardoor de melkproduktie in gevaar kwam. Schiedam Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland zijn ak koord gegaan met het besluit van de gemeenteraad van Schiedam om de molen De Drie Koombloemen aan te kopen. Voor de aankoop van de uit 1770 daterende molen bij de Velle- vest is op de gemeentebegroting van 1976 een bedrag gereser veerd van 51.500 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1