Zwem vierdaagse Schiedam Dubbele winst voor HDVS Provinciale titel voor Van Asten Tenuismalai.se in Schiedam FCN '66 in finale ZRO MONTEUR-CHAUFFEUR CHAUFFEURS PI Directrice Hazebroek: „Iedereen kan meedoen" Kringstrijd Stouthandel breekt record De Ooievaars winnaar VZC zoekt oud-leden voor reünie Holy-dames aan de leiding Wim Liebrechts op de streep verslagen smtm - SïBSBt® ÊmM WOENSDAG 9 JUNI 1976 Schiedam De propaganda-ac- tie van de Koninklijke Neder landse Zwem Bond met zijn zwemvierdaagse heeft ook Schiedam bereikt. Tussen maandag 14 juni en zaterdag 19 juni is het sportfondsen- bad aan de BK-laan het strijdtoneel van dit zwemtri- mevenement. In een later sta dium is Vlaardingen aan de beurt, waar de Vlaardingse Zwem Club de organisatie heeft „Hoeveel inschrijvingen we zullen krij gen heb ik geen idee van, maar in een plaats als Spijkenisse heeft zo'n zwemvierdaagse wel eens meer dan duizend deelnemers getrokken", al dus de directïee van het Sportfond- senbad C. J. Hazebroek. Samen met de zwemverenigingen de Watervrien den en Schiedamse Reddings Brigade maakt zij deel uit van het organisa tiecomité. „Het is echter niet de bedoeling dat alleen leden van die twee verenigin gen meedoen, de wedstrijd is voor iedereen toegankelijk, ook ai ben je geen lid van een zwemvereniging", verklaart mevrouw Hazebroek. „Op de laatste avond hopen we - even als dat bij de wandel-vierdaagse ge bruikelijk is - er een z.g. feestelijke inhaalavond van te maken. Onder muzikale begeleiding kunnen de deel nemers dan zwemmen en hopelijk komen familieleden om de deelne mers een bloemetje uit te reiken," zegt mevrouw Hazebroek. De zwemavond-vierdaagse zal gehou den wordenop maandag 14, dinsdag 15, donderdag 17 en vrijdag 18 juni. Er kan ingeschreven worden op twee afstanden: 250 of 500 meter. Op eer der genoemde avonden kan op elk gewenst tijdstip gestart worden, mits dit gelegen is tussen zeven uur en half negen. Vervolgens kan zelf de zwem slag en het tempo bepaald worden, waarbij als enige maatstaf geldt dat de afstand ononderbroken gezwom men moet worden. Deelname bedraagt voor degenen die elke avond 250 meter zwemmen vier gulden en voor de 500 meter zwem mers zes gulden. Op de laatste avond zullen de aan dit evenement verbon den medaille en sticker worden uitge reikt Bij een al te grote inschrijving kan het wel voorkomen, dat het organisatieco mité een stop moet inzetten, daarom verdient het aanbeveling om van de voorinschrijving gebruik te maken en dat kan op de volgende adressen: VW Schiedam Overschiesestraat 1; se cretariaat Schiedamse Reddings Bri gade Johan Straussplein 230; voorzit ter De Watervrienden Diepenbrock- straat 16 en dagelijks aan de kassa van het 'Sportfondsenbad Burg. Knappertlaan 245, waar men ook tele fonisch onder nr. 269600 alle inlichtin gen kan verkrijgen. Vlaardingen Vanaf vanavond staat het kringkampfocnschap van de ZRO (Zwembond voor Rotterdam en Omstreken) weer centraal, vanaf 18.30 uur In bad De Wipmolen in Gorkum. Belangrijk voor de zwemmers is de laatste kans op een limiet voor de Nationale. En voor de regsiozwemmers Diane Edelïjn en René van der Kuil een uit stekende testcase voor de defi nitieve selectie voor Montreal op 25,26 en 27 juni Zoals elk jaar zullen op die kring- strijd weer veie records sneuve len. De Vlaardingse Zwem Club neemt met 33 zwemmers aan dit jaarlijkse festijn deel, waar van het gros op meerdere on derdelen zal starten. Bij de da mes zal VZC met enkele ploe gen op de estafettes starten. Vorig jaar verscheen de VZC 192 maal aan de start en dit jaar zal de club er niet ver achter blijven. Programma: woensdag 9 juni: bad De Wipmolen in Gorkum, 18-30 uur; zaterdag 12 juni: Combibad te Dordrecht, 18.30 uur; woensdag 16 juni: Combi- bad te Dordrecht, 18.30 uur; vrijdag 1B juni: Combibad te Dordrecht 18.30 uur; zaterdag 19 juni: Combibad te Dord recht 16.30 uur. Het succesvolle KSW-jeugdteam. Van links naar rechts- Erik Ruseier, Annemarie van der Mark, Ed Manders en Benita Voorwald. Schiedam Het competitie-seizoen (slechts zes wedstrijden) zit er voor het grootste deel weer op. Slechts die teams die in aanmerking komen voor promotiewedstrijden, moe ten nog een enkele keer het gTavel op, maar voor de andere zijn alle kaarten geschud. Voor de Schiedamse clubs betekent dit een lelijke reeks zwarte pieten, want de eerste teams van KSVV, TSF en SLV zijn alle gedegra deerd. Schiedam Het basketbalteam van de invaliden sportvereni ging De Ooievaars heeft deelge nomen aan een toernooi, geor ganiseerd door de vereniging Marathon in Doom, ter gele genheid van het twintigjarig be staan van deze vereniging. De Schiedammers werden eerste in poule A en mochten een mooie beker mee naar huis nemen. In het ploegenklassement werd de Ooievaars tweede, aangezien het in de finale met 28-60 ver loor van Antilope uit Leersum. In deze formatie zitten een aan tal rolstoelbasketballers, die zijn opgenomen in de nationale ploeg die Nederland bij de Olympische Spelen voor gehan dicapte sportlieden in Toronto gaat vertegenwoordigen. Schiedam Het Pinksterweek- einde bleek voor de Schiedam se cricketclubs uiterst succes vol. Vooral de dubbele winst van Hermes DVS op HCC III en VOC II was een uitsteken de prestatie waarbij een heel oud clubrecord sneuvelde. Ook de draw met bonus van Excelsior'20 op Hilversum, dat zeer negatief speelde, mag er wezen. Zo bleef Asvion nog steeds ongeslagen door winst op Rood en Wit III en pakte Spirit het Rotterdamse Sparta in. Voor een daverende verrassing zorgde Hermes DVS op de eerste Pinksterdag, toen het tegen het veel sterker geachte HOC III moest aantreden. Doordat Hermes DVS eerst moest gaan batten, konden de spelers een prachtig totaal opbouwen. Met bijdragen van o.a. Mar tin van Wijk 45, John Beyer 45 en Rob Stouthandel met 32 runs als hoogste score, kon captain Wim van der Sloot op het fraaie totaal van 192 runs voor 9 sluiten. Aan HCC de taak om dit te overtreffen, maar het goede bowlen van Pie ter van Noord {6 voor 21) bleek voor veel HCC-ers te machtig en nadat alle spelers aan beurt waren geweest, had deze ploeg het magere totaal van 84 runs gescoord. Op de tweede Pinksterdag bewees Her mes DVS z'n goede vorm opnieuw, nu tegen het Rotterdamse VOC II. Weer ging Hermes het eerst aan bat en ook nu werd er aan de lopende band ges eoord: Nico Borrarn 50, John Beyer 32, Wim van de Sloot 17 n.o. en Henny van Wijk met 22 runs, zorgden er voor dat - ook VOC een totaal van 192 runs moest overbruggen. Dit bleek voor de Rotter dammers een te zware opgaaf en toen het laatste wicket viel, hadden zij er 117 bij elkaar geslagen. John Beyer bleek ook nu weer onbespeelbaar (7 voor 40) en Ton Stouthandel werd na afloop gefeliciteerd. AJs wicketkeeper maakte hij zeven slachtoffers, waarmee hij een zeer oud record van Guus Nolet van vijf overtrof. Met deze overwinning had Hermes DVS na de beide Pinster- dagen tien punten veroverd waarmee het nu in de top van de eerste klasse is gekomen. EXCELSIOR'20 Voor een niet zo'n fijne partij cricket zorgde Hilversum, dat op eigen terrein aantrad tegen Excelsior'20. Nadat Ex celsior'20 de toss had verloren en daar door het eerst moest gaan batten, had ■.TkïM LWfM!- Houdt degradatie naar de over gangsklasse B voor KSVV nog altijd een heel behoorlijk ni veau in, voor SLV en TSF zijn de vooruitzichten toch wel vrij deprimerend. Beide clubs speel den vorig jaar nog in de tweede klas, maar moeten na hun mini male verblijf in de derde klas volgende seizoen genoegen ne men met een positie in de wei nig spectaculaire vierde klas. KSW's reserve-teams deden het Vooral voor TSF heeft deze aanzienlijk beter; het tweede tal overwinningen zorgen, maar kwamen de heren in hun sin gles net dat kleine beetje extra tekort. Zo ook tegen Forescate: slechts Ada de Mol wist te zege vieren door een fraaie driesets- zege m haar single. Doordat de tweede mixed cadeau gekregen werd kwam de eindstand op 2—7 uit degradatie een wat wrange bijs maak: het verloor de laatste competitie-wedstrijd tegen Oud-Beyerland met 53 en kwam aldus twee overwinnin gen tekort om die wedstrijd winnend af te sluiten en (naar achteraf bleek) kampioen te worden! Bij SLV is de degradatie hoofdza kelijk te wijten aan de zwakte bij de heren, want de SLV-da mes wisten nog wel eens de nodige punten bijeen te slaan. Voor KSVV geldt dat in jets mindere mate: ook hier konden de dames voor een redelijk aan- team (Lucienne Sigmond, Elly van Irsen, Henny Wesdorp, Rob Leysenaar, Jan Vreeburg en Peter Nederlof) en het derde (Elly van Troost, Marian Holt- slag, Mannus Stolk en Jan Oyen) werden beiden na een zeer spannende strijd kivam- pioen van hun derde klas en gaan volgende week om de pro- motie spelen. KSW's jeugd- team kwam weer een ronde verder in het landskampioen schap door het sterke Benne- broek via 4-4 en een groter aantal gewonnen sets terug te wijzen. het geen enkele moeite met de Hilver- sumse aanval. Vooral Henk Kornet met 45, Baba Shariff 47, gesteund door medespelers, zorgden er voor dat cap tain Henk Rensman op een totaal van 195 voor 8 kon sluiten. Wat Hilversum daarna aan bat liet zien was slaapver wekkend. Het bleef maar op het bat leunen, wat tot gevolg had dat er zeer weinig werd gescoord. De Schiedamse aanval kreeg geen kans om hier veran dering in te brengen en toen de tijd voor Hilversum om was, had het de stand van 111 voor 7 op het scorebord. Dit betekende voor Excelcio'2Q een draw met bonus: 3-1. Verheugend was het weer meespelen van Wim Putter, die na een hardnekkige rugblessure bezig is snel terug te komen. SPIRIT Spirit speelde eerste Pinksterdag op Harga de semiderby tegen het tweede team van Sparta. Een bekende tegen stander waartegen in voorgaande ja ren veelvuldig werd gespeeld. Het sterkste gedeelte van de Rotterdam mers bleek de staart slagploeg te zijn, want bij een stand van 30 voor 6 zorgden Henk van der Linden met 27 en Kees van Boven er voor dat hun totaal toch nog een redelijk aanzien kreeg. Maar met 79 runs was de koek dan toch op. Verantwoordelijk hiervoor waren de Spi rit-bowlers Mark Righton 4 voor 23 in 8 overs en Jan Ter Braak 2 voor 7 in 8 overs. Het lage totaal waarop Sparta eindigde moest voor Spirit geen al te moeilijk probleem zijn, vooral omdat enckende hokeyers er om bekend staan dat ze flink het hout tegen de bal willen zetten.' Ook Sparta begreep dit maar al te goed en door de spelers ver ui het veld te plaatsen (boundery), kon het slaggeweld van Spirit goed intomen. Toch bleek Spirit met het totaal van Sparta niet in de maag te zitten en met goede scores van Peter *t Hart 31 en Frans Hengst 12 kwam de overwinning toch bij Spirit terecht met de fraaie cijfers 81 voor 8. ONGESLAGEN Ongeslagen bleef ook Asvion. Nu werd Rood en Wit ÏH het slachtoffer van de verrassend uit de bus komende Schie dammers. Rood en Wit begon met bat ten en had weinig ontzag voor de As- vion-aanval. Toch was dit team ah out voor 178 runs, met als belangrijkste scoorders Kummar 52 en Heerkes Huyskens met 62 runs. Aanvankelijk liep het bij Asvion niet zo best en Een beeld uit de wedstrijd Exce!sïor'20 tegen Victoria. kwam zelfs de stand van 16 voor 3 op het bord, maar met bijdragen van Ca rol Nolet 67 en Jim Mathew 52 en Hans Kester 21 runs n.o. werd uiteindelijk toch de stand 181 voor 8 bereikt, wat voldoende was om de overwinning te gaan vieren. DAMES De dames van Excelsior'20 hadden hun ontmoeting met het Rotterdamse Vic toria en ook nu bleek dit team te zwak voor deze dames. Nadat Excelcior aan bat was geweest, hadden deze dames een totaal vergaard van 66 runs. Patri cia Verheul met 14 en Betty Kornet met 10 runs sloegen zich in de dubbele cijfers. Met Victoria aan bat bleken de Excelsior-büwlsters een te groot strui kelblok te zijn. Vooral Inge Weerden burg met 5 voor 18 ïn 14 overs en Marjan van de Berg 5 voor 6 in 10 overs waren onbespeelbaar, daarbij gesteund door goed fielden van de overige dames. Lia Breit droeg er toe bij dat Victoria uitgespeeld was voor een totaal van 41 runs. Vlaardingen De Vlaardingse Zwem Club, die zaterdag 4 sep tember 50 jaar bestaat, zoekt contact met zijn oud-leden. Men kan zich melden bij: J. h. Verwey, Schiedamse- weg 216, Vlaardingen, tel. 010- 349501; mevrouw B. Hosman* Jasper. Populierendreef 7, Vlaardingen, tel. 010-352655, J. W. Edelïjn, Fredenk Hendri- klaan 7. Vlaardingen. Schiedam In het jubileum toernooi, georganiseerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de FC Nieuwland, hebben zich twee Schiedamse ploegen weten te plaatsen voor de finale. In poule A eindigde SVDPW op de eerste plaats met een punt verschil op VDL uit Maassluis en, in poule B was het FC Nieuwland dat eveneens met een punt voorsprong op MSV'7l uit Maassluis volgende week in de finale uitkomt De andere finalisten zijn Pantser Boys uit Rotterdam, Spaamevogels uit Haarlem, BDK uit Amsterdam en Spaamestad uit Haarlem Deze zes finalisten komen volgende week in twee finalepoules uit met Le Carolo uit MarcineUe Belgie; SC Gluck-Auf uit Gberhausen (West-Duïtslamd) en Club de St. Mihiel uit Frankrijk. Tevens is rechtstreeks voor de finale geplaatst FAK mt Bilthoven als winnaar van het Pmkstertoernooi van vorig jaar. De sportiviteitspnjs voor.de eerste dag ging naar OKW uit Ouden hoorn en voor de tweede dag kwamen de Schiedamse Boys voor deze trofee in aanmerking. Zwijndrecht De Holy-dames Zwijndrecht tegen een 14-3 hebben haar derde overwin. achterstand aan. ning op een rij in de softbal- Even lieten de dames van Holy competitie binnen. Ditmaal werden de dames van Compri Aluminium Zwijndrecht ver nietigend met 26—8 verslagen. De ploeg schijnt nu aardig op dreef te zijn in deze nieuwe afdeling en daarnaast raakt de ploeg aardig op elkaar inge speeld. Door deze overwinning bezet Holy thans de eerste plaats omdat concurrent The Hawks opnieuw verloor. Holy opende reeds in de eerste de teugels vieren in de volgende twee innings en scoorden zij „slechts" vier punten, In de zes de en zevende inning werd het vonnis definitief geveld over Compri 'Zwijndrecht. Nog 'een maal legden de dames van Holy het slaghout er overheen en toen de kruitdamp van het slag- geweld was opgetrokken, was de stand inmiddels gebracht naar 264 in het voordeel van Holy. inning goed, want maar liefst Nog even mochten de dames van Zu/nnrirpoht. m dp laatste in. twaalf Holy-dames kwamen in het slagperk te staan tegenover werpster Paula Engelen. Zes honkslagen, een aantal veldfou- ten, zorgden ervoor dat Holy met 6—0 voorstond nog voordat Zwijndrecht wist wat er ge beurde. Ook in de tweede en derde inning scoorde Holy er lustig op los en toen er drie volledige innings waren ge speeld, keken de dames van Wij zoeken i v m. uitbreiding van ons moderne wa genpark op korte termijn Belt U voor een afspraak. 010-344930 of 343293. iBsbuieau&toun'ngcarbeo'riji jaedeGrcoi bv biilitonlaan 10 vfaardingen Schiedam De renners van Harga en De Coureur zijn in het kampioenschap van Zuid-Holland op de voorgrond getreden en hebben bij de meeste klassen een beslissende rol gespeeld in de ontknoping. Een kampioenschap dat zeker niet als best georganiseerd de geschiedenis zal in gaan en dat door velen snel zal worden vergeten. Op het parcours was niets aan te merken. Dit was zeer goed te noemen, maar dat er geen medailles waren voor de win naars en dat er voor twaalf uur zelfs geen consul of andere af gevaardigde van de KNWU was om de winnaars te huldi gen is toch zeer laakbaar. Ook de bloemen voor de winnaars wiel kreeg. Het peloton reageer de met op deze durvers en hij het ingaan van de vijfde ronde was de voorsprong van dit vier tal opgelopen tot achttien se conden. In deze ronde ging de regerende kampioen 1975, Aad van Asten, alleen op zoek naar de vluchters en wist deze in een snelle rush te bereiken, stelden niets voor en deze Ie- De vier vroege vluchters, onlgoo- ken voor de wedstrijd geplukt te zijn langs het parcours, waar dezelfde slechte bloemen groeiden. Om negen uur precies viel het startschot voor de 65 nieuwelin gen die na veertig kilometer (10 ronden) zouden weten wie zich de kampioen 1976 zou mogen noemen. Behoudens enkele ren ners die het hoge tempo in de eerste drie ronden niet konden volgen en derhalve het peleton moesten laten gaan, viel er mets te noteren. Bij het ingaan van de vierde ron de was er een demarrage van Leo van de Meer, die Ed Witte- koek (Coureur), Groen (Kam pioen) en Balvers (Harga) in hel cheld door de aanwezigheid van Van Asten, hielden de be nen stil en de gehele vlucht- groep werd weer terug gehaald door het peloton. Met nog drie ronden te gaan was het weer Leo van de Meer, die er tussen uit trok en een voorsprong van zo'n vijftien seconden wist op te bouwen die hij bij het ingaan van de laatste ronde nog steeds bezat Mede doordat in het pe loton niemand was die voor een ander de kastanjes uit het vuur wilde halen. Toen in de laatste ronde de reactie kwam uit het peloton was het echter met de voorsprong snel gedaan en kwam een voltallig peloton op de finish af stuiven, waarbij op De succesvolle formatie van Harga, v.l.nx: Johnnie Meyer, secretaris Jaap de Bruin, Aad van Asten, Perry Balvers, voorzitter Jan Gordijn en Ronnie Meeldijk. het laatste rechte eind nog een valpartij was die voor de daar bij betrokken renners gelukkig nog goed afliep. Vijf meter voor de finish ging de arm van Aad van Asten weer ver omhoog, daar hij in een ontstellend harde aankomst zijn tegenstanders versloeg'en voor de tweede maal in succes sie kampioen van Zuid-Holland werd bij de nieuwelingen, een prestatie die in de lange rij van provinciale kampioenschappen nog niet eerder is geleverd door een renner, daar men maar twee jaar als nieuweling mag rijden. Perry Balvers en Johnnie Meyer (beiden Harga) konden zich niet meer in de strijd om de ereprij zen mengen en kwamen buiten de eerste tien. In de stnjd om de titel bij de veteranen/liefheb bers, kwam Sjaak Koevermans (Coureur) op de vijfde plaats. Wim Liebrechts (Coureur) werd bij de strijd van de amateurs op de streep geklopt door Mar- chel van Leeuwen (WWV). Uitslag nieuwelingen: 40 kilome ter 54.29 minuut, 1. Aad van Asten (Harge), 2. Leo Groen (Kampioen-Scheveningen), 3. Guido Ammerlaan (WWV), 4. Fred Dolman (Ahoy), 5. Eef Brand (Barrhopoort), 6. Aloys Goossen (Swift), 7. Piet van der Linden (Feyenoord), 8. Ton Ke telaars (Feyenoord), 9. Ron Sluimer (Pedaalridders), 10. Re-, né Hoogkamer (Swift), 11. Per ry Balvers (Harga), 12. John Roozenburg (Spartaan), 13. John Kuyvenhoven (Swift). 14. Leo Kroesse (Avanti), 15. John nie Meyer (Harga). Zwijndrecht in de laatste in- ning iets terug doen, maar ver der dan vijf punten het Holy het met komen en werd de wedstrijd zegevierend met 26—9 afgesloten. Beste slag mensen bij Holy waren: Yvon ne de Paauw 0,8000, Anneka Hardenbol 0.500 en René Prins- sen 0.333. Werpsterresultaat van Hoïy-werpster Anja Wit- berg was: 1x3 slag, 5x4 wijd. Zij kreeg 7 honkslagen tegen, het Holyveld maakte 3 fouten en plaatste 16 honkslagen. De softbalsters van Spirit heb ben hun eerste kans om ge plaatst te worden voor de A-poule laten lopen. Tegen het onderaan staande Sparta werd met maar liefst 21—6 verloren Spirit startte In de eerste inning goed en nam zelfs via Trees van Rutte en Liesbeth Velzij den een 20 voorsprong. Spar ta scoorde in de gelijkmakende slagbeurt tegen door Ilse West- strate, maar toen had Spirit toch nog een 2—1 voorsprong- In de eerste helft van de tweede inning wisten de dames van Spirit de stand zelfs op te voe ren naar 3—1. Ditmaal was het Monique Gillet, die de thuis plaat wist te bereiken. Toen kwam de gelijkmakende twee de slagbeurt van Sparta, Deze slagbeurt moet een kwelling zijn geweest voor zowel werp ster Trees van Rutte, als voor het hele Spirit-veld. Maar liefst twintig slagmensen kreeg werp ster Trees van Rutte tegenover zich en hieruit scoorde Sparta maar liefst 14 maal en bracht daarmee de stand op 15—3. In de twee daarop volgende in nings wist Spirit nog driemaal te scoren, maar inmiddels had Sparta ook weten te scoren en na vier volledige innings was de stand reeds opgevoerd naar 20—6 in het voordeel van Spar ta, In de vijfde slagbeurt wist Spirit niet meer tot scoren te komen. Sparta deed dit m haar gelijkmakende slagbeurt wél en aangezien het reglement zegt, dat bij een verschil van 15 pun- ten na vijf innings er dient gestopt te worden, mocht Spirit niet eens meer de eer hebben de wedstrijd de volle zeven in nings „uit te staan". De slaghouten werden bij de stand van 21—6 opgeborgen. 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4