T ankercleaning belooft minder sta' ikoverlast Schippersvrouw maar Soestdijk ijMI J Geen fijn badmintonveld Vlaardinger zwaar gewond na steekpartij neem deproef l; *iSm5SSS i Bar-dancïng ontruimd na anonieme telefoontjes Schoonmaakbedrijf in Schiedam-Zuid wil zich meer richten op binnenvaartschepen Ruzie over 350 gulden Brand in Valkenhof Commissie akkoord met hulp aan Udine 'JËfJ Automatisering steeds duurder Subsidie voor 8 peuterzalen AUTOBEDRIJF ERTAN Bundeling invaliden- vervoer Burgemeesters op bezoek Doorgereden met beschadigde personenauto Lading hout glijdt van vrachtwagen SANITAIR INSTALLATIEBEDRIJF GASVERWARMING VOOR AL UW L00DGIETERSWERKEN REEDS 50 JAAR IN VLAARDINGEN SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag 10 juni 1976. ONAFHANKELIJK DAGBLAD -lölsle jaargang no. 25591 -•* PAGINA'S. Broersvest 3 - telefoon administratie 26809] - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen/Soestdijk Rond het middaguur heeft de Vlaardingse burgemeester W. Kieboom een vaatje Hollandse Nieuwe op paleis Soestdijk aangeboden aan konin gin Juliana. De zogenoemde Koninginneharing was dit keer gevangen door de VI. 89, de Monica, van rederij W. Kwakkelsteïn BV. Schipper J. L. van der Horst kon de plechtigheid op Soestdijk niet bijwonen omdat hij nog met zijn schip op zee zit. Wel was zijn vrouw met de burger vader meegegaan. Verder waren bij de aanbieding van de nieuwe haring aanwezig hoofdcontroleur K. A. Taal van de dienst der Ne derlandse baringcontrole en de ha ringcontroleurs H. den Duik en M. de Goede. Ook de beide reders Kwakkelsteïn waren voor de ontmoeting met de Koningin uitgenodigd. De konïn- klïjke haring werd gekozen uit de 52 kantjes die de VI. 89 afgelopen 1 dinsdag bij de veiling bracht. 1 De kwaliteit was zo goed dat deze haring onmiddellijk werd uitge-1 keurd, Vlaardingen De politse heeft dinsdagavond een café bar-dancïng aan de Oosthavenkade ontruimd nadat drie telefoontjes naar het hoofdbureau hadden aangekondigd dat 'er iets zou gebeuren'. De inhoud van de anonieme telefoontjes was volgens de politie "vaag en dreigend'. Nadat de derde keer was gebeld besloot de politie het zekere voor het onzekere te nemen. Alle bezoekers van de dancing werden ondergebracht in enkele andere panden, waarna rechercheurs het cafe aan een grondig onderzoek onderwierpen. Er werd mets gevonden. Toen ook de irj de telefoontjes aangegeven tijd dat mogelijk iets kon gebeuren was verstreken keerden de cafébezoekers weer normaal terug. Tankercleaning in wachten is op een Schiedam-Zuid wjl het reinigen van zeeschepen geheel of gedeeltelijk gaan afstoten, hinderwetsvergunhing die Schiedam voor de nieuwe situatie moet afgeven. Schiedam Het schoonmaakbedrijf Tankercleaning aan de Havenstraat in Schiedam-Zuid wil de stankoverlast voor de woonomgeving gaan vermin deren. De direktie denkt er over om het reinigen van zeetankers met ruwe olie geheel of gedeeltelijk stop te zet ten. Men wü zich in een nieuwe hol ding-maatschappij meer gaan richten op kleinere binnenvaartschepen en het reinigen van tankopslagbedrijven en petro-chemische industrieën. Een en ander heeft wel tot gevolg dat twintig van de zeventig werknemers zullen moeten afvloeien. Doorvoering van het plan hangt ondermeer nog af van het college van burgemeester en wethou ders dat moet beslissen of het bedrijf bij de nieuwe situatie een hinderwetsvergunnmg krijgt. Bij de toekomstige situatie zal de stankoverlast volgens de direktie afnemen, omdat dan alleen binnenschepen worden gereinigd. Deze behoe ven met te worden ontlucht De zeeschepen zullen bij realisering van het plan worden aange pakt bij Verolme Tankercleaning op Rozenburg. Bij dit bedrijf, onderdeel van het Rijn-Schelde- Verolme concern, zullen waarschijnlijk de twin tig werknemers te werk worden gesteld die bij Tankercleaning moeten afvloeien. Aan de Havenstraat zullen alleen de pieren nabij de havenmonding, het vest van de woonomge ving, worden gebruikt voor reimgmgswerkzaam- heden. "Dê steigers dié' dan vrijkomen "wil men ter beschikking stellen aan derden voor het afmeren van schepen waarop bijvoorbeeld reis- reparatiewerkzaahoheden moeten worden uitge voerd. Vlaardingen De 23-jarige Vlaardingse lasser S. L. H, is aangehouden omdat hij ervan wordt verdacht de 38-jarige G. A. den H. acht tot tien keer met een mes in de huik te hebben gestoken. Hel slachtoffer is direct na de steekpartij in zorgwekkende toestand in het Holy Zieken huis opgenomen. Later Is de Vlaardinger naar het Rotter damse St. Franciseuszieken- huis overgebracht waar een spoedoperatie is uitgevoerd. Hij verkeert thans buiten levens gevaar. De steekpartij ontstond dinsdag avond in de Amalïa van Solms- straat na een ruzie over een bedrag van 350 gulden. Vol gens de lasser zou de Vlaardin ger hem dit bedrag nog schul dig zijn. De ruzie liep zo hoog dat öe lasser op zeker ogenblik het mes, vermoedelijk een stiletto, tevoorschijn haalde en in blin de woede toestak. Daarna nam hij ijlings de benen. Het mes is nog niet gevonden. De dader zegt het tijdens zijn vlucht te hebben weggegooid. De man kon in zijn woning worden gearresteerd. Vlaardingen De als kapsalon ingerichte kamer m het bejaar dencentrum de Valkenhof is grotendeels uitgebrand. Het vuur^ohtstond door oververhit ting van een droogkap, Een prujk die in de droogkap zat. heeft waarschijnlijk vlam ge vat. De brandweer had de brand snel bedwongen, maar kon toch met voorkomen dat de kamer uitbrandde. Het bejaar dencentrum is tegen brand schade verzekerd. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Schiedam De raadscommissie voor algemene en bestuurlijke zaken {ABZ) is gisteravond unaniem akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. om Schiedams partnerstad Udine een bedrag van 50.000 gulden te geven voor de hulpverlening in het door aardbevingen getrof fen gebied m de Italiaanse pro vincie Fnuli, waarin Udine ligt. Voorwaarde is, dat de Schie- damse bevolking ook wordt in geschakeld bij de hulpverle ning. Volgende week worden dan ook collectes gehouden. Alleen het CDA-commissiebd Pie- ter Poot had enige bedenkin gen.. „Ik ben bereid alle ellende van de wereld op mij te nemen, maar in dit geval wil ik me 'beperken tot Udine. Ik voet mij niet geroepen om geld te geven voor de omgeving van de part nerstad," aldus Poot Hij liet zich moeilijk overtuigen door de woorden van de andere com missieleden, dat Udine er zelf ook bij gebaat is als de ver woeste omgeving van die stad wordt geholpen. Udine moet zelf maar zien, hoe dat geld moet worden besteed, vond de commissie. r it; Om dit alles voor elkaar te knj- gen is reeds vijftig procent van j het aandelenkapitaal, tot •roor kort in handen van Phs. Van Ommeren B.V., overgenomen door de Nieuwe Vaclean Hol ding B.V. Ook denkt men aan een nauwe samenwerking met het Rotter damse Scheepsonderhoudsbe- drijf Unitas B.V., de oorspron kelijke partner in vennoot schap Op het terrein in de Gorzen zal het Unitas-mage- ment worden gevestigd. Tan kercleaning blijft ook de basis voor de Unitas vloot, magazij nen en werkplaatsen. De aanleiding van deze ingrijpen de maatregelen zijn volgens de direktie de eonjucturele terug gang na de oliecrises en het besluit van het college van B en W om van oktober vorig jaar af de voorlopige hmderwetsver- gunning niet te verlengen. Wet houder Chris Zijdeveld houdt het voornamelijk op het laatste. „Deze nieuwe vorm is in ieder ge val de plezierigste oplossing", aldus direkteur J. D. Winters, „het beroep over de eerste hin derwet svergunn mg afwachten is ook met alles Er zijn dan immers twee mogelijkheden: of onze vennootschap continueert haar huidige aktiviteiten, het geen een situatie is die de ge meente Schiedam niet wü; of ons bedrijf wordt gesloten, met alle desastreuze gevolgen voor 1 onze vennootschap en de werk gelegenheid. Ik geloof dan ook dat het college niet negatief te genover de nieuwe vorm zal staan." Vijftien bewoners van de Oude Maasstraat in Schiedam-Zuid hebben gisteren een boze brief geschreven naar wethouder Chris Zijdeveld. Zij eisen dat de gemeente binnen veertien dagen het badmintonveidje wijzigt dat onlangs bij de laatste herbestrating is aangelegd. De buurtbewoners klagen er over dat jongens van rond de dertien jaar uit andere straten het veldje gebruiken om op te voetballen. Kleine kinderen die er willen spelen worden daarvoor wegge- j'aagd. 'Het voetballen gaat bovendien gepaard met de nodige herrie en gevaar voor ruiten. Ook de heuveltjes die naast het badmintonveidje zijn aangelegd blijken m het ge heel niette bevallen. Zij wor den gebruikt om over te fiet sen. Dit tot grote angst van de oudere voetgangers, zo schrijven de verbolgen Gor- zenaren. In de brief wordt voorgesteld om wat speeltjes voor de kleinere kinderen te plaatsen en de heuveltjes te vervan gen door een afrastering van groenvoorzieningen. Vlaardingen „Men besluit tot automatisering om een aantal problemen op te tossen. In de praktijk blijkt dat men er ook een aantal problemen mee in huis haalt." Met deze woorden drukte burgemeester Wim Kie boom de onvrede van de raad uit over het zoveelste aanvul lende krediet ten bate van de automatisering. Het ging dit maai om een aanvul ling van 327.500 gulden. WD- man Georges Neijssel zei dat zijn fractie slechts met pijn in het hart goedkeuring aan het krediet kon geven. Volgens Neijssel zijn de kosten van de automatisering van de admini stratie van verschillende ge meentelijke diensten schrome lijk onderschat. Wethouder IJsbrand van der Vel den gaf dat ook min of meer toe. Hij merkte op dat het colle ge het voorstel ook met pijn in het hart voor de raad bracht. Hij hoopte dat dit wel het laat ste aanvullende krediet zou i zijn. Vlaardingen Een achttal Vlaardingse peuterspeelza len krijgt subsidie. Het col lege van b. en w heeft de gemeenteraad voorgesteld hiervoor een bedrag van ruim 72.000 gulden beschik baar te stellen Ongeveer 20 mille hiervan zal door het rijk worden betaald De peuterzalen die nu sub sidie krijgen zijn Noga! Wiedes. Bibelebons, Harle kijn, Peuter-ïnn. De Viest, De Heikrekel, de Vlaar dingse Schoolvereniging, de Woelige Hoek en De Ha ven. De subsidies bedragen vierduizend tot ruim elfdui zend gulden. Ook vraagt het college goedkeuring voor het verle nen van subsidie aan de Stichting Jongeren Advies Centrum (JAC) Deze stich ting wordt ook gesubsi dieerd door het rijk, maar daar naast verleent de ge meente een aanvullende subsidie tot maximaal het exploitatietekort. In dit ge val gaat het om een bedrag van bijna 18 mille. [ADVERTENTIES] voor betrouwbare occasion* v. Deventerstraal 17 Schfidam T*l. 26.53.25 Koopavond geopend Schiedam De gemeentelijke so ciale dienst gaat proberen om het gehandicapten-vervoer in Schiedam wat meer op elkaar af te stemmen. Direkteur Smits zou het liefst een volledige bundeling zien van di verse instanties die zich daar mee bezig houden. In Rotter dam en Den Haag is dat reeds, in stichtingsvorm gerealiseerd. Binnenkort zal men de stichting Lentefeest, de jnvalidensport- vereniging De Ooievaars en het Roode Kruis voor een gezamen lijk overleg hierover uitnodi gen. Deze instellingen hebben op dit moment elk voor zich de beschikking over aangepast materieel. Samenwerking is er echter nog niet. „Nu rijdt de bus van de stichting Lentefeest maar kris kras door de stad. Dat moet toch beter worden geregeld." aldus een woordvoerder van de sociale dienst. Voorzitter Rietje Konmgs is ent housiast over samenwerking. „We zijn er al lang over bezig," vertelde zij ons. Schiedam De burgemeesters van Bergen op 2oom, Dord recht. Harlmgen, Den Helder, Maassluis, Vlaardingen. Zaan stad en Schiedam hebben gis termiddag een kijkje genomen in het Stedelijk Museum in Schiedam. Dit bezoek vond plaats na een besloten vergadering van de commissie zeehavenoverleg in het raadhuisje aan de Grote Markt. Na het bezoek aan het Stedelijk Museum hebben de burgemeesters in het Stadskan toor nog een'lunch aangeboden gekregen Vlaardingen Ondanks het feit dat zijn eigen personenauto ook zwaar beschadigd was is de 24-jarige Vlaardinger K. K. toch na een botsing doorgereden. De man kon later worden aange houden, waarna de bloedproef werd afgenomen. De Vlaardinger ramde m de nacht van zondag op maandag in de Samuel Esmeijerstraat een geparkeerde auto. Deze raakte zwaar beschadigd. Schiedam Aan de Hargalaan, nabij het dierenasiel, is dins dagavond 21 ton tropisch loof hout van een vrachtwagen af gegleden. De lading op de wagen van een Vlaardings transportbedrijf was volgens de politie waar schijnlijk niet goed gestut. Een kraanwagen is enige uren lang bezig geweest met het op nieuw laden van de wagen. Een van de halogeenlampen die de politie voor dit karwei beschikbaar had gesteld is ka pot gereden door de 65-jarige mevrouw N. V. uit Rotterdam. ACHTERSTRAAT 6 {achter ged. blersloot) VLAARDINGEN TEL (010)342996

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1