Spoorbomen bij station Nietiwland nu te lang open 1 Blokje rond^ „Dood van een nonw gekruid met veel forse effecten NS antwoorden niet op brief van Schiedammer Bevolking Maassluis stabiel Braderie in de Hoek Pafkfeerverbod bij weekmarkt Inbraak in woning aan Riouwlaan fsStif fësSd&S&i ittofprz Dieven actief in bad Groenoord Meeste vis voor Lonneke Petersen Brommers in beslag genomen Orgelbespeling en pauzedien st DONDERDAG 10 JUNI 1976 Schiedam De Nederlandse Spoorwegen hebben nog steeds niet geantwoord op een brief van de twintig jarige Schiedammer Rob Gijtenbeek, waarin wordt gewezen op een ernstige fout die bijna had geleid tot een treinramp bij station Schiedam-Nieuwland. Oorzaak daarvan: het lange openhouden van de spoorbomen op de Nieuwe Dam laan, om files wach tende auto's te voorkomen. stig ongeluk had kunnen gebeu ren, omdat de zeer reële kans bestond, dat zich verkeer op de spoorbaan bevond toen de trein kwam aanstormen. i Als een trein niet tijdig stopt, wat wel eens gebeurt, houdt dat op de Nieuwe Damiaan veel gevaren in. Op 22 april bleek Rob Gijtenbeek, dat het naast elkaar liggen van een treinstation en een drukke verkeersweg wel degelijk geva ren inhoudt Op die dag kwam een Sprinter uit Hoek van Hol land, rond kwart over twee *s middags, niet bijtijds tot stil stand en reed iets voorbij het station. De neus van de trein was het voetpad aan de over kant al vijf meter gepasseerd, toen de Sprinter tot stilstand kwam. De spoorbomen waren op dat moment nog steeds open en het was erg druk op de weg. De treinramp op 4 mei bij de Parkweg, waarbij 23 mensen om het leven kwamen, was voor Rob Gijtenbeek aanleiding om het incident op de Nieuwe Damiaan te berde te brengen. „De spoorwegen kunnen nooit veilig genoeg wezen", zegt hij. Ruim een week na de trein ramp ging zijn brief aan de NS de deur uit. Daarin concludeert hij, dat heel makkelijk een em- Het langer openhouden van de spoorbomen is het gevolg van een regen van klachten van weggebruikers, die veel te lang naar hun zin moesten wachten. Na het in gebruik nemen van station Nieuwland was het slui ten van de bomen zo geregeld, dat ze al naar beneden gingen als de trein uitVlaardingen nog moest stappen bij station Nieuwland, alvorens de Nieuwe Damiaan over te steken. Ter wijl de passagiers dan m- en uitstapten, bleven de bomen dicht. De filevorming daardoor op de- belangrijke verbindingsweg tussen Vlaardingen/Schiedain. Noord en de rest van de stacl leidde tot andere sluittijden var de bomen. MAASSLUIS De bevolking van Maassluis bedroeg per 1 mei 28.352. Dit betekent een zeer geringe stijging (8 inwo ners). Sinds 1 april werden 46 geboorte aangiften gedaan, 166 personen vestigden zich in de gemeente. Het sterftecijfer vanaf die da tum was 21. Uit Maassluis ver trokken 183 mensen. In totaal werden in de afgelopen periode 11 huwelijken en 3 echtscheidingen voltrokken. Vlaardingen Vrijdag 9 en za terdag 10 juli wordt in Hoek van Holland weer de jaarlijkse braderie gehouden. Dinsdag 15 juni worden zakenmensen en verenigingen die aan de brade rie deelnemen uitgenodigd voor een bespreking in Hotel America. Daar zullen de details worden besproken, want het ligt in de bedoeling de braderie dit jaar een ander aangezicht te geven. Tijdens deze bijeenkomst zullen ook de mogelijkheden worden onderzocht of men Hoek van Holland in feestverlichting kan steken. gaardingen Bezoekers van de 1 weekmarkt aan de Broekweg, 2 die hun auto gewoontegetrouw I aldaar parkeren, moeten naar een andere parkeergelegenheid i uitzien Voor de zuidelijke zijde I van het gedeelte van de Broek- i weg gelegen tussen de Thorbec- kestraat en de Vaartweg is een parkeerverbod ingesteld. Dit parkeerverbod is tijdelijk, in af wachting van een definitief ver bod. Het verbod is door ver keersborden aangegeven. viaardifigcn Bij een inbraak iu een woning aan de Riouw laan zijn twee geluidsboxen ter waarde van 600 gulden, twee Batak krissen en een minia tuur bootje, een zogenaamde Balinese Sampan gestolen. De dieven zijn tussen 4 en 8 juni het huis binnengedrongen. De luiste waarde van de gestolen kunststukken is nog onbekend. Signalement Naam: Nero Ras: Duitse Herder Geslacht: Mannelijk Leeftijd: 9 mnd. Kleur; zwart/geel Beharing: Lang Deze week was het zo moei lijk om te beslissen wie er op de foto mocht dat we er maar twéé dit pleziertje gaven. Allereerst iets over onze vriend Nero. Nero werd op 26-5 naar het die rentehuis gebracht omdat hij niet alleen kon zijn. Hij was echter wel lief voor kinderen en kon goed te gen autorijden. Gelukkig kreeg Nero na 5 dagen alweer een nieuwe baas, die hem nam als kame raad voor een herdertje van 12 weken, welke al bij de nieuwe baas in huis was. Helaas moest deze nieuwe eigenaar Nero te rugbrengen omdat Nero niet accepteerde dat hij het huis moest delen met nóg een andere hond. Bij de terugkomst van Nero werd verteld dat hij inder daad niet alleen kon zijn, maar dat hij erg aanhanke lijk, en lief is, en dat hij erg veel aandacht nodig heeft Een hond dus voor iemand die het er voor over heeft zijn hond het helemaal naar de zin te maken, zodat Nero 2ijn baas gaat zien als een trouwe kameraad. Candy, onze kleinste van deze week, telt nog maar pas 4 maanden. Een beetje opvoe ding is voor haar dus nog wel nodig, daar zij juist nü moet gaan Ieren wat zij wel en wat zij niet mag. Candy is ook weer een hondje dat, door de Hermandad van Schiedam, schaloos lopend, van de straat werd gehaald. Ook Candy heeft voor enkele dagen een nieuwe Bazin ge had. Achteraf viel het editer wel tegen want haar nieuwe i bazin was eigenlijk bang voor honden. Jammer voor Candy want zij is echt geen hondje om angstig voor te zijn, zoals wél uit de foto blijkt. Haar ene oor staat recht overeind en het andere valt voorover, waardoor ze een clownsachti- ge uitdrukking krijgt, vooral wanneer ze je onder het spe len staat uit te dagen. Wanneer zij met een veel grote re hond speelt gaat zij er lus tig op los, maar heeft ze geen zin meer of vindt ze het welle tjes dan bijt ze toch wel van haar af. Gelijk heeft ze na tuurlijk. Haar mooie ge stroomde kleur wordt onder broken door prachtige witte vlek op haar borst. Haar staartje, nu nog wat aan de kleine kant, staat geen mo ment stil maar kwispelt voort durend, Wanneer zij iets ziet waarvan ze denkt lol aan te beleven door es mee te gaan spelen, zal zij dit zeker niet laten. Candy is dus, samen vattend, een leuk, gezellig lief, speels en vrolijk hondje. Zowel Nero als Candy kunnen direkt weg omdat zij beiden al ingeënt zijn tegen de hon deziekte en de hondsdolheid. Verder zitten er nog een bas- taardje van ongeveer 4 mnd, een bastaard poedeitje van 6 jaar die niet bij kleine kinde ren kan zijn omdat hij daar erg snel jaloers op is, een zwart bastaardje van 3 jaar die op medisch advies van de dokter zijn vorige baas moest verlaten, nog een zwart bas taardje van 1,5 jaar die ook niet bij kleine kinderen kan. Helaas is ook Sint weer terug in het dierentehuis. Misschien herinnert U zich hem nog wel van blokje rond van eind maart. Gelukkig lag het niet aan Sint dat hij terug moest maar door moeilijkheden bij zijn baas thuis. Het resultaat is echter wel het zelfde zodat ook Sint weer op een nieuwe baas zit te wachten. Sint is ook alweer een erg lieve hond die graag met kinderen om gaat Wat de katers en de poezen betreft even kort samengevat welke er zich in het dierente huis de Hargahoeve bevinden. Twee cyperse poezen van 12 weken, en I van 1,5 jaar en een gesteriliseerde pes van 3 jaar (schildpad) een zwarte poes van 2 jaar en een rode poes van 5 maanden. Een ge castreerde cyperse kater van 3 jaar, een zwarte kater van 2 jaar en 4 mnd. en een grijs wit katertje van 7 weken. Signalement Naam: Candy Ras: bastaard Hollandse Herder Geslacht: Vrouwelijk Leeftijd: 4 mnd. Kleur: Gestroomd Beharing: kort Schiedam Bij bad Groenoord zijn dinsdag zeker drie Schie dammers bestolen van de kle dingstukken die zij voor het baden hadden uitgedaan. Ge ruchten gaan rond dat nog ne gen anderen het slachtoffer van een dergelijke diefstal zijn ge worden. Dezen hebben echter nog geen aangifte gedaan bij de politie. Wel heeft de politie die dag aan giftes gehad van zes fietsendief stallen bij het cpenluchtbad. Maasland De Vogelvereniging heeft dinsdagavond voor de vijfde keer het jaarlijkse vis- concours gehouden, waarvoor vijftig inwoners naar de water kant waren gekomen. Het wed strijdtoneel was de Burg. van der Lelykade, waar de jeugd bovendien nog van een traktatie werd voorzien. Na an derhalf uur hengelen bleek Lonneke Petersen de meeste punten te hebben vergaard, na melijk 50. Goede tweede werd G. A. Fokkes met 48 pnt.; 3 Margreet Petersen 45 pnt.; 4 Carla Dallinga 30 pnt.; 5 S. P. Voogt 20 pnt; 6 K. Hendriksen 15 pnt. "Voor de winnaars had de vogelvereniging weer diver se prijsjes beschikbaar. Schiedam De politie heeft dinsdag 10 brommers in beslag genomen die door de eigenaars waren opgevoerd. Op de enrvo- meter bleken de bromfietsen een snelheid te kunnen maten van soms vijfenzeventig kil om ter per uur. De controleplaatsen van de poli tie waren Nieuwe Damiaan, Schïedamscweg, Oranjestraat en Rubensplein. Vlsurdicgen Het orgel van de Grote Herk van Schiedam wordt vrijdag om half een be speeld door de heer J. F. Bek kers. Aan zijn orgelspel zal een korte lunchpauzedienst voorafgaan. Spreker in deze korte dienst is ds. Steinhart De te spelen wer ken zijn van J. F. Sweelinck en Johann Sebastian Bach. Neüie Rasiers en Josine van Dalsum: nonnenbe- stemming Het Belgische duo Paul Collet en Pierre Drouot had een jaar of wat geleden veel succes met de wijze waarop het de Ameri kaanse actiefilm be wees te kunnen verta len. Dat was in „Cash- cash" en de twee haal den er een soort sym pathie mee als bij ons Pim en Wim. De film behoorde met tot het genre, waarbij de overheid enthou siast in de handen klapt, immers interna tionaal prestige valt er niet mee te beuren. Het was dan ook te voorzien dat het duo Collet-Drouot nog wel eens naar de artistiek- ambitieuze film zou evolueren en dat is dan gebeurd op basis van de roman van Ma ria Rosseels, „Dood van een non", een al gemeen gerespecteerd katholiek schrijfster, die op een openharti ge manier geloofscon- flicten in vrouwele vens beschrijft Zo is het ook in „Dood van een non", waar de bei de filmers met haar medewerking in de dialogen een vrije in terpretatie van heb ben verwezenlijkt met in de Nederlandse ver sie van de film een open eind. De centrale vraag is: „Be staat God? En als dat zo is, gaat het dan om een blinde wandelaar, die met de aardse stervelin gen geen reële vinding heeft?" De oplossing van die vraag krijgt men te zien in een rijkelijk be wogen geschiedenis but life is stranger than fiction van een streng- katholieke familie in de buurt van Brussel wo nend in een landelijk huis. Sabine Araauld raakt verlamd. Een preek schenkt haar het geloof dat zij zal kunnen genezen. Zij doet zelfs een gelofte dat als zij gezond en wel één jaar kan leven met de man, die zij lief heeft, zij ver volgens net als haar zus ter in een klooster de rest van haar leven zal doorbrengen. Wanneer een Amerikaanse specia list komt vertellen dat de diagnose polio niet juist is geweest, kan Sabine spoedig haai' dromen waarheid zien worden. Als haar broer evenals haar echtgenoot Joris in de tweede wereldoorlog omkomen, ziet Sabine dat als een goddelijke straf, omdat zij haar be lofte niet hield. Zij volgt dan alsnog haar jongere zuster in het klooster, maar blijft even ruste loos als zij was. Nadat die zuster in volkomen geloofstwijfel gestorven is, vertrekt Sabine naar India, waar haar zuster Marie-Anne verblijft De kennismaking met een andere maatschappij verruimt haar blik. En daarmee willen de film ers nog een stapje verder gaan dan de schrijfster. „Dood van een non" is van uit een zeer herkenbaar filmelan gemaakt. Dat is een zwaarwegende kwa liteit bij de prachtig be heerste fotografie van Eddy van der Enden, voor v/ie het spelen met licht op de Eastmanco- lorstroken geen gehei men meer lijkt te heb ben. Hij streeft in een reeks zeer gevarieerde si tuaties aldus de Holland se schiidermeesters ter zijde. Het scenario voor de film biedt minder aanleiding tot opgetogenheid. Sabi ne (een bitteremstige rol Ia Passage draait de ze week de film De dood van een non. Deze film is toe gankelijk voor per sonen van 14 jaar en ouder. In Passage Blo gaat Masb zijn tweede week in. Ook deze film is alleen voor bezoekers van 14 jaar en ouder. Voor de kinderen £s er op zaterdag en woensdagmid dag om 2 uur een speciale filmvoor stelling. Dan wordt de film Mijn vriend Trigger ge draaid. van Nellie Hosiers) kijkt terug op haar leven, dat men in flash-backs on dergaat. Filmische pre tenties en literaire proce- de's zijn hier hand in hand gegaan, maar heb ben het resultaat in zijn vorm te zwaar en zeker niet bijster duidelijk ge maakt voor de toeschou wer. Het verhaal lijkt nu vol met deuren te zitten, die aan de verkeerde kant scharnieren. Het ge geven, dat zo op de hand meer iets lijkt voor een operacomponist of voor- de periode van de stom me film, is in zijn bedoe-. lingen dan weliswaar rui mer uit de verf gekomen, dan men in dat licht zou. mogen verwachten, een. primair verteld verhaald zou waarschijnlijk meer in de aard van Collet en Drouot hebben gelegen. Nu blijven de onverval ste filmeffecten in hun brokkelige verwerking te vaak in de lucht hangen. Josine vein Dalsum be wijst een intense aanwe zigheid als de jongste zuster van Sabine. Wie gebruikt haar talent eens ten volle? Jules Hamel is als echtgenoot accepta bel. P. Ruivenkamp

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3