stuurt Schiedam winnaar van WF-toemooi |aan op draw Excelsior 20 René van der Kuil uitstekend stayer Diploma's De Watervrienden Oosterholt halve eeuw Excelsior :MSV '71 naar ongeslagen 'Celeritas Oprichter Verhaeren reikt prijzen uit Bllfllill Internationaal- j handbaltoemooi Unitas '63 1 SPIRIT IN TOERNOOI Snelwandelen op „De Vijf sluizen" VZC op eerste kringdag aan de leiding Waterweg-agenda All-rounder in de cricketsport VRIJDAG 11 JUNI 1976 Vlaardingen tweede 4 masse D van de honkbal- competitie geeft na zes ge- speelde wedstrijden een zeer merkwaardig beeld. Tussen nummer één en nummer laatst op de ran- glijst is het verschil slechts vier punten. Daar tussen staan vier teams met zes punten, waarbij ook Holy en Schiedam behoren. Met slechts twee punten achter stand op de beide koplo pers, Nado V en Kinesis Birds, zijn er dus voor bei de verenigingen nog volop kansen aanwezig. Beide clubs zijn overigens zondag vrij. In de districtsklasse trekt WSV71, na een weekje rust, zondag naar Den Haag om daar de ongeslagen koploper Celeri tas te bestrijden. Zelfs een vol ledig MSV moet met in staat geacht worden het sterke Cele ntas op de knieën te dwingen. Een kleine nederlaag zou al een gunstig resultaat zijn. Ander ligt het voor Groenoord. De Schiedammers spelen zater dagmiddag in Dordrecht tegen The Hawks. Vooral het herstel van werper Ab Bruinkool (hij gooide zondag zeventien maal dne slag) zal Groenoord vol doende zelfvertrouwen geven voor de overwinning. Bij winst .nestelen, de Schiedammers zich op de derde plaats. SOFTBAL po softbalsters van Schiedam tenslotte gaan zaterdagmorgen half twaalf in Huizen proberen het hoog genoteerde Zuidvogels te verslaan. Als Schiedam volle- dig is, zit er zeker een klem kansje in maar dan moet de - verdediging de gebruikelijke zwakke inning dit keer achter- wege laten. Standen honkbal: tweede klasse D; Nado V 6—42—8. Kinesis- Birds. 6 4 2—8. Gouda, 6-3-3- 6. Schiedam. 6-3-3-6. Holy, 6-3-3- 6. Jeka, 6-3-3-6. Botlek, 6—2 4 4. TSC, 6—2 4 '1. Districtsklasse west III: Celeritas: 6-6—0—12. Zwïjndrecht, 6—6—010. MSV71, 5-3—2-6. Groenoord. 6-3-6. St. Lodewijk, 5—2—34. DOS'32, 5—2-3—1. The Hawks, 5-2—3-4. The Ar rows, 5—142. Green Sox, 6—0—6—0. Schiedam De festivitei ten rond het 30-jarig ju bileum van de voetbal vereniging WF is met de laatste wedstrijd in de nederlaagserie en met een feestelijke prijsuit reiking afgesloten. Het is SVDPW niet gelukt om Schiedam te passeren en daarom kon de club van voorzitter Jo van der Touw de fraaie beker in ontvangst nemen. Op het speciaal voor deze gelegenheid opgestelde po dium stond de jiMtgste gar de van KT aangetreden en speelde de Harmonie Wil ton Fe i jen oord, compleet met drumband om het wachtende publiek te ver pozen, fraaie marsmuziek. Na deze muzikale serenade heette de voorzitter van WF, Henny van der Re ij ken, alle aanwezigen wel kom, in het bijzonder leden van het hoofdbestuur van WF, leden van de sportraad van de gemeente Schiedam en vele vertegenwoordigers van verenigingen. Rmus Verhaeren. éen van de op richters van WF, reikte vol trots de grote bokaal uit aan de aan voerder van Schiedam, Jan van Naam en, voor de prestatie om WF de grootste nederlaag toe te brengen. Tevens was er een sportiviteitsbeker beschikbaar gesteld en hiervoor kwam Mar- tuut in aanmerking. Deze club- schitterde door afwezigheid, waarna Verhaeren de beker voor het minivoetbal, gespeeld in het midden van de wieler baan, aan WK kon uitreiken. Als lid van de sportraad was Ane Vertinde verheugd zoveel Schiedam se sportmensen bij el kaar te zien: „Graag vallen.wij het bestuur van WF het groot ste cadeau aanbieden nl. de nieuwe velden. Binnen de kortst mogelijke tijd hopenwij dat te kunnen verwezenlijken.'* Tevens nam Verluide de gele genheid te baat om de verent- I Schiedam Na de opvallend goede resultaten van de Schiedamse cricketvereniging in deze competitie staan er ook dit weekeinde weer enkele interessante ontmoetingen op het programma. Zo gaat Hermes DVS naar het Amsterdamse ACC. Dit team is vorig- jaar gedegradeerd uit de hoofdklasse en wanneer Hennes DVS z'n goede vorm van de laatste weken vasthoudt, behoort een overwinning tot de mogelijk heden. Rinus Verhaeren heeft de beker uitgereikt aan de aan voerder van Schiedam, Jan van Naamen. gingen op te wekken voor deel name aan de actie voor het Italiaanse Udine. partnerstad bij de jeugduitwisselingen met Schiedam. Hierna wilde voorzitter van der Reijken, in het bijzijn van Schiedamse sportmensen, Ri nus Verhaeren huldigen voor het feit dat deze harde werker nog steeds actief is voor zijn vereniging. Hij kreeg een fraai geschenk overhandigd en voor Maassluis Aan het internatio-i naai toernooi van het Maassim- se Unitas '63 doen met minder' dan 21 teams mee. Waarvan twee uit West-Duitsland: Ra-' vensberg en Solingen. De overi-i ge clubs zijn: Ammo, Arma, Athene, BVC, EDH, Eendracht, EHC, Forto, HEC, Duyvestein, De Hoïiandiaan, Kwiek, Kwiek Sport, Oliveo, Unitas. UVG,' Westiandïa, WIK en WF. Heri toernooi morgen en zondag aan de Bilderdijkiaan begint om 9, uur. f Schiedam De afdeling Softbal van Sparta houdt morgen op „Vreelust" een toernooi, waar-' aan ook het Schiedamse Spint' meedoet. Met twee teams en de overige zijn Sparta zelf en het' Haagse VUC. Aanvang 10 uuri en circa 17 uur worden de prij-ï zen uitgereikt. j Mevrouw Verhaeren waren er bloemen. AANTREKKELIJK De laatste wedstrijd in de neder laagserie van WF is, ondanks de hitte, een aantrekkelijke wedstrijd geworden en heeft het talrijke publiek (er waren zo'n vijfhonderd toeschouwers) kunnen genieten van goed voetbal. SVDPW had in de ze vende minuut al succes toen Jan Brand de bal goed voorzet te en Piet Krijne op fraaie wijze scoorde: 0-1. Vijf minu ten later had het schot van Koos Nielsen een beter lot ver diend, maar zijn harde inzet i ging net over. De mannen van trainer Frans Steenbergen gingen door en de wedstrijd was nauwelijks twin tig minuten oud of Sjors KreichJer kon een verdedigmgs- fout van WF afstraffen en er 0-2 van maken. Hierna begreep WF, dat er harder aangepakt moest worden en na een half uur spelen scoorde Wtm Moree fraai 1-2. Via het middenveld ondernam hij een solo en relfs ook doelman Karei Bras kon hier niets meer aan veranderen Met deze stand kwam ook de rust. J In de tweede helft zakte het spelpeil van SVDPW en WF kreeg legio kansen. De actieve Siem van Loenen kwam her haaldelijk vrij voor de SVDPW- doelman te staan, maar deze wist steeds goed m te grijpen en zo werd er m de tweede helft niet meer gescoord. Trainer Wim Klem van WF na afloop: „Wat een grandioze keeper, want hij is het geweest die ons van de zege heeft afgehouden." De totale eindstand: WF-HBSS 3-2, WF-Schiedam 0-5, WF-DIIS 1-1WF-Martinit 1-2, WF-Her- mes DVS 8-2, WF-SFC 4-3, WF- SVDPW 1-2. Vlaardingen In bet kader van het 75-jarig bestaan van de Ko- -ninklijke Nederlandse Atletiek Unie worden zondag op het sportpark De Vijfsluizen inter- - nationale snel wande 1 wedstrij den gehouden. Deze misschien wat vreemde tak van sport krijgt de laatste tijd erg veel aandacht. Deze wedstrijden, die door de KNAU en het Vlaardingse ROVS worden ^georganiseerd, kunnen op een grote deelname rekenen. Vooral de~deelname uit het bui- Ktenland is er groot Uit zeven planden komen de atleten naar "*Vlaardingen om te proberen hun persoonlijk record te ver- >beteren. Voor een aantal atleten ■afcis het ook de laatste geJegen- ;*heid om zich te plaatsen voor >de Olympische Spelen van Montreal. De organisatie heeft op dit moment ruim 75 buiten- landers ingeschreven. De ploeg van Denemarken telt al ruim 28 man. waarvan de jeugd sterk is vertegenwoordigd. Uit Enge land komt een groep van 15 - man, waarvan Bob Bobson wel jie sterkste is met een tijd aeh- "ter zijn naam van 1 uur 40 min. op de 20 kilometer Uit Zuid- Afnka komt Piet Meijer, die wel als één van de favorieten gezien kan'worden. Hij liep de 20 kilometer al in 1 uur 35 min. 16 sec. Uit eigen land komt de lationaal kampioen Tj albert tas, die met een beste tijd van uur 45 mm. ook zeker bij de •rste tien gerekend kan wor den. Op het sportpark komen verder op de Baan dames, jongens en meisjes, die afstanden zullen afleggen van 1 tot 10 kilometer. Het hoofdnummer is ongetwij feld de 20 kilometer voor heren, met start en .mish op de atle tiekbaan, terwijl het parcours verder zal lopen door het Har- Kapark in Schiedam en het Nieuwlant park in Vlaardingen. De wedstrijden beginnen zon dag om elf uur met de jeugd, erwijl ae lopers op de 20 kilo- >eter om twee uur weggescho- 1 zullen worden. Morgen avond om 7 uur worden de buitenlandse atleten op het tadhuis door burgemeester Kieboom ontvangen. 4- Excelsior'2Q ontvangt op „Thuriede" het zeer sterke Haagse Kieviten, waarin de snelste bowler van Neder land zich bevindt Zaak voor captain Henk Rens- nian om dit gevaar te on derkennen, dan lijkt een draw het meest gunstige re sultaat. Het nog steeds ongeslagen As\ ton ontmoet op „Thuriede" Bloe- mendaal IH, dat voor dit team geen onoverkomelijke hinder nis behoeft te zijn. Spint is op .Jfarga" gastheer voor het der de team van Hermes DVS. Van deze regelrechte derby is het eindresultaat met te voorspel- Jen al zijn de kansen van Spint wat gunstiger. Aanvang van de ze wedstrijden zijn op zondag vanaf 11 uur. De dames van Excelïior'20 ont moeten zaterdag het sterke Ut rechtse Fletiomare Winst op dit team lijkt voor de Schiedamse dames met haalbaar daar er in dit elftal enkele dames spelen die ook in het Nederlands da meselftal spelen. Aanvang van deze ontmoeting is 13.00 uur. Vanaf 11 uur staan de dames van Asvion weer op Thuriede. Ada Pors goud Gorinehem Op de eerste dag van de kringstrijd heeft René van der Kuil volledig de aandacht op zich kunnen vestigen. Met name de 1500 meter in het Gorkumse bad „De Wipmolen" was voor de Schie dammer een éénmanszaak» omdat hij het hele veld RECORD dubbelde. Zijn tijd was 16.29.3 en daarmee schaarde hij zich bij de Nationale top. Hij verbeterde tevens zijn eigen kringrecord, dat uitkwam op 16.47.7. René van der Kuil - kringrecorrt Bij de jongens onder veertien jaar Uet Arie van Dijk van ZPB de zeepbel springen door het oude record van Paul Gast van VZC (20.06.3) omlaag te bren gen tot 19.58. In de totale rang schikking op het onderdeel lan ge baan (800 en 1500) meter, voerde de Vlaardingse Zwem Club de boventoon. De zusjes Corrie en Irma van der Ende openden de rij van medailles, beiden met een zilveren plak in resp. lt.22.2 en 10.01.1 voor de meisjes onder de 12 en 14 jaar. Ada Pors had geen enkele moeite om de 800 vnj op haar naam te brengen, waann zij dan ook slaagde m 9.29. Terwijl Diane Edelijn hier kampioen werd in 10.07.6 bij de meisjes onder 16 jaar. Voor Judith Verkerk van De De- vel die er een tijd van 10.11.6 voor nodig had. Beide meisjes zullen echter hun titelkansen op de Nationale niet kunnen ver dedigen, omdat zij vrijwel zeker naar Montreal gaan. Voor VZC was tenslotte Fnts Jan Edeïijn derde op de 1500 meter, wat hem brons en een tijd van 18.30 opleverde. Uitslagen: 800 vnj jongens onder 12: 1. Arnold Nonnekes (K) 10.26.8. Idem meisjes: 1. Jo- landa van Laarschot (R) 10.39.1, 2. Corrie van der Ende (VZC), 11.22.2. Idem meisjes onder 14: 1. Eline Herfst (R) 9.34.4, 2. Anneke van der Ende (VZC) 10.01.1, Idem meisjes onder 16: 1. Diane Edelijn (VZC) 10.07.6, 2. Judith Verkerk (De Devel) 10.11.6, Irene van der Laan (VZC), 10.46.2. Idem dames: 1. Ada Pors (VZC) 9.29. 1500 vrij jongens onder 14 1 Arte van Dijk (ZPB) 1958 (krmgre- cord). Idem jongens onder 16: 1. Pim Vogel (Mierwede) 18 53 1, Tonme Ruys (VZC) 2006.4. Idem heren: 1. René van der Kuil (SZC) 16.29 3 (krmgre- cord). Fnts Jan Edelijn (VZC) 18.30 VZC nam ruim 32 pro cent van de starts voor zijn rekening en behaalde van de acht driemaal de limiet voor deelname aan de Nationale. Me dailles: VZC 5, Rotterdam 3, De Devel 3, ZPB 2. Schiedam De Schie damse zwemvereniging De Watervrienden hield in zwembad-Zuid weer een afzwemfeest met de nodige candidaten voor examens om in het bezit te komen van een zwemdiploma. Voor het diploma A slaag den hiervoor: Lm da van der Berg; Frank van den Bos, Sandra Coster, Jol an da van Diggelen, Ma thy van Gogh, Colrn van der Heiden, Sandra Heinsbroek Carla en Astnd Hermans, Adrie Holierhoek, Kann Lans bergen. Simone van der Marei. Petra van Ma rion, Martijn Pil, Ange la van Rijswijk, Stepha nie Sebastian. Richard de Vnes en de heer J. Suttorp. Voor het diploma B: Rob Boender, Hans de Bruin, Erik van Eijk, José Hesnander, Enca Lansbergen, Martin van Leeuwen, Dirk Pil, Ro nald Scholte, Diana van der Spoel, John Sut torp, Miranda Wahl, Re becca Wapenaar, Brigit te Westhuis, Danielle van Soest, de heer J. Bosman en de 66-jarige heer J. van Komen. Zes kleuters kwamen in het bezit van het door De Watenmenden zelf ingevoerde kleuterbre vet. Dit waren: Danielle Heilbron; Marcel van der Schouw, Fredenke Heu p ink, Richard Druppers, Marcel Hop pe en Casper Wape naar. Vrijdag: Vergadering DHS in Ke- thel, 19.30 uur Vergadering Evergreen, Mere]- laan, Maassluis, 20 uur Zaterdag; Zuidvogels-Schtedam (S) The Hawks-Groenoord Handbaltoemooi Unitas '63,1 Maassluis Knngzwemmen in Dordrecht,1 16.30 uur Asvion-MOP (cricket dames), 11 uur, „Thuriede" Excelsior *20-Utrecht (cncket da mes), 13 uur, „Thuriede" Zondag: Celeritas-MSV '71 Spirit-HDVS 3 (cncket), 11 uur, Hargalaan ACC-HDVS (cricket) Excelsior '20-Kieviten (cncket), U uur, „Thuriede Finales toernooi FCN '66, .„Har- ga", hele dag Handbaltoemooi Unitas '63, Maassluis Schiedam Voor de Sportvereniging Ex celsior is het volgende week zaterdag een be langrijke dag. De af deling cricket bestaat een halve eeuw en bo vendien is de in Schie dam bekende Koos Oosterholt 50 jaar lid van zijn vereniging. Het begon met voet ballen bij de junioren. Eenmaal opgenomen bij de senioren, ont popte Koos Oosterholt zich als een keiharde maar faire voetballer. Wie als tegenspeler een keer met zijn for se body in aanraking kwam, ging een verde re confrontatie maar liever uit de weg. Buiten hei speelveld is Koos Oosterholt steeds de man geweest om, waar nodig, de handen uit de mouwen te steken. Ook Excelsior heelt de tijden gekend waarin het om iets te bereiken was aangewezen op de zelfwerk zaamheid van de leden- Werk is er overigens sinds de oprichting, nu zesenvijf tig jaar geleden, genoeg aan de verenigingswinkel ge weest Verhuizingen, eerst van de Dam laan naar de Laanslootseweg (huidige Spaanse Polder), daarna de overplaatsing naar het Volkspark om tenslotte te belanden op het huidige complex „Thuriede." Hier xijn de laatste jaren ook de nodige veranderingen tot stand gekomen. Bij de werk zaamheden was Koos altijd nauw betrokken. Vele jaren was hij bovendien actief be stuurslid en opgenomen in commissies. Koos zijn sport- carnère was weggelegd in de encketsport In de derti ger jaren namen Jan Kloos, Piet Meijer en Willem van Kemenade het initiatief voor de oprichting van een afde ling cncket. Dit bracht ook Koos Oosterholt in contact met deze „King off Sports", waaraan hij al spoedig ver slaafd was geraakt Toen hij eenmaal dit spel van „bat en bal" goed onder de knie had groeide Koos uit tot een po pulair. maar tevens geducht cricketspeler. Een „hitter", die het publiek in vervoering wist te brengen en de tegen stander tot wanhoop bracht Deel uitmakende var» de cnc- ketwereld was hij in zijn goede jaren het best te ka rakteriseren als een „AU Rounder" van topklasse die zijn beste seizoen beleefde in 1934. Statistieken wijzen uit dat hij in de competitie van dat jaar 517 runs scoorde, met een gemiddelde van 36.93 procent per wedstrijd. Over heel zijn camére haal de hij als speler van het eerste elftal per seizoen bij na 260 runs per voltooide wedstrijd, wat neerkwam op een gemiddelde van 20.25 procent. Zijn kwaliteit als batsman ac centueerde Koos met het scoren van zes centuries tus sen 1931 en 1957, met aL hoogste score 128 „not out". Hiermede vestigde hij een f 'ubrecord dat 42 jaar stand lueld en eerst enkele jaren terug door René werd gebro ken. Op de bijgehouden ver- emgingsrangbjstcn voor aantallen runs, wickets en vangen staat Koos Ooster holt m alle drie de gevallen bovenaan. In totaal scoorde hij 8827 runs, verrichtte als fielder 162 vangen en liet ais bowler 1511 keer de wicket- palen duikelen. Bij dit laat- ste presteerde hij het om m één seizoen meer dan hon derd wickets te nemen. De laatste jaren is Koos Oos terholt geen actief cricketer meer. Met de nodige andere Exeelsior-veteranen is hij lid van de c.a. vierhonderd le den tellende cricketclub; „Still Going Strong", die per jaar zo'n veertig wedstrijden speelt. Een elftal, samenge steld uit leden van dit SGS, wordt op 19 juni de tegen stander van een door Koos Oosterholt zelf samengesteld cncketelftal, allemaal oud- cricketers van Excelsior, met Koos als captain. Deze jubileum wedstrijd begint om 12 uur. Van 17.00 uur tot 19.30 volgt dan in het club gebouw een receptie. Hier zal het de sympathieke Koos Oosterholt en zijn naaste fa milie aan belangstelling ze ker niet gaan ontbreken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5