FC Nieuwland wint eigen toernooi Schiedam troeft Ziiidvogels af Nederlaag voor MSVf71 Geslaagd haiidbaltoernooi Unitas The Hawks aanvallend zwak Koedoot winnaar van Jubileumconcours 't Westen Sportiviteitsprijs voor SVDPW MAANDAG 14 JUNI 1976 4 Schiedam In het jubileum-voetbaltoernooi van de FC Nieuwland '66 zijn de finale wedstrijden ge speeld van het driedaagse toernooi. In deze competi tie kwamen de zes winnaars van vorige week, Pantser Boys uit Rotterdam, Spaamevogels uit Haarlem, SVDPW uit Schiedam, BDK uit Amster dam, Spaamestad uit Haarlem en FC Nieuwland uit Schiedam in het veld. Verder kwamen in deze finale-poules uit Glück Auf uit Overhausen, Duits land, St. Miliiel Frankrijk, La Carolo uit Marciuelle België en de winnaar van vorig jaar FAK uit Bïlthoveri. Deze tien verenigingen waren in twee poules ondergebracht. In, poule A werd FC Nieuwland met zeven punten winnaar en in poule B kwam BDK even eens met zeven punten als win naar uit de bus. In de finale om de eerste en tweede plaats ging de strijd tus sen FC Nieuwland en BDK. Na een spannende strijd kwam er uiteindelijk nog geen beslissing, aangezien het duel in een dub- belblanke stand eindigde. Straf schoppen moesten daarna de winnaar aanwijzen. De Schie dammers wisten deze alle vijf te benutten en BDK wist vier maal te scoren. Doelman Dolf de Ruiter wist één strafschop op schitterende wijze te stop pen. De eindstand werd uiteindelijk; 1. FC Nieuwland '66 7 punten, 2. BDK 7 punten, 3. Pantser Boys 6 punten, 4. Glück Auf 6 punten, 5. SVDPW 4 punten, 6. Spaamestad 4 punten, 7. FAK 3 punten, 8. Spaarnevogels 3 punten, 9. St Mihiel 0 punten, 10. Le Carolo 0 punten. Voor de sportiviteitsprijs was Duitse vereniging Glück Auf in poule A winnaar en in poule B ging SVDPW met deze eer strij ken. De algemene sportiviteit sprijs ging eveneens naar het Schiedamse SVDPW. De prijs voor de topscorer van het toer nooi ging naar Jan van Dijk van de Pantser Boys uit Rotter dam. Na afloop reikte Aad van Hassel de prijzen uit. Hij had tevens de gehele organisatie van het geslaagde toernooi in handen. De prijzen waren beschikbaar ge steld door verschillende Schie damse bedrijven. Tevens be dankte hij de afdeling Schie dam van de EHBO en de scheidsrechters die dit toer nooi mede tot een succes heb ben gemaakt. De uitslagen waren: Poule A: Clück Auf-FC Nieuw land '66 0-0, Spaamestad-St. Mihiel 1-0, Spaarnevogels- Gltick Auf 0-1, FC Nieuwland- St. Mihiel 1-0, Spaamevogels- Spaamestad 1-1, Glück Aut-St Mihiel 2-1, FC Nieuwland- Spaamevogels 3-1, Spaames- tad-Glück Auf 0-0, St. Mihiel- Spaamevogels 1-3, FC Nieuw- land-Spaamestad 1-0. Poule B: SVDPW-Pantser Boys 0-2. BDK-FAK 0-0, Le Carolo- SVDPW 1-3, Pantser Boys-FAK 1-0, Le Carolo-BDK 0-10, SVDPW-FAK 1-0, Pantser Boys-La Carolo 7-0, BDK- SVDPW 1-0, FAK-Le Carolo 12- 0, Pantser Boys-BDK 0-1. Fina le wedstrijd BDK-FC Nieuw land 0-0. FC Nieuwland wint met strafschoppen. FC Nieuwland, winnaar van het eigen toernooi, in de wedstrijd tegen Spaarnevo- gels. Huizen De softbalsters van Schiedam zijn er zaterdag in geslaagd mede lijstaanvoerder Zuidvogels uit Huizen te ver slaan. Ondanks het gemis van Dini de Gids en Joke Panne- koek, (beiden waren door werk verhinderd), werd het een 4-7 overwinning. Invalster Truus Rodenberg had met twee fraaie vangballen in het rechtsveid, op momenten dat Zuidvogels dreigde door te breken, een groot aandeel in de overwin ning. Schiedam ging vanaf de eerste slagbeurt vrij en onbevangen van start maar slaagde er in de eerste innings niet in druk uit te oefenen. Zuidvogels kwam in de gelijkmakende beurt wel op de honken. Vier wijd en een honkslag 2orgden voor twee be zette kussens maar een vangbai in het Imksveld belette de thuis club te scoren. VERWARRING In de tweede innings wist Schie dam door te breken. Vier wijd en tweemaal wilde worp brach ten José Bergmaan op het der de honk. Ook Gerda Krabben dam kwam met vier wijd op de kussens. Een infield hit van Hil da van de Burg werd door de derde honkvrouwe van Zuidvo gels zo slecht verwerkt, dat Schiedam twee punten scoorde. Met Hilda van de Burg op het derde honk, lukte het Truus Rodenberg, met een steal, de thuisclub zo in verwarring te brengen, dat een verkeerde aangooi ook Hilda van de Berg over de ihuisplaat bracht. 0-3. Goed veldwerk van Schiedam hield in de gelijkmakende beurt de Huizen.se dames opnieuw op nul. In de derde innings veroverde Jeanne Besse vier wijd, waarna Fia Falentijn met een fraaie tweehonkslag (de enige honk slag van Schiedam in deze wed strijd) Jeanne Besse veilig thuis loodste. Fia Falentijn scoorde op een opofferingsslag van Ivonne Assenberg en Schiedam Als een sportieve viering van het zilveren bestaansfeest, organi seerde de Vlaardingse henge laarsvereniging 't Westen zater dag een groot jubïleumcon- cours in de Vlaardingse Vaart. Met de eigen leden namen hie raan sportvissers deel van ver enigingen uit Vlaardingen zelf en uit omliggende gemeenten. Na dagen met winterse tempe raturen troffen de 161 deelne mers zonnig visweer met in het begin rimpelloos water met bij het stijgen van de zon meer wind en daarom wat kabbel op het water. Na het beginsignaal was het al direct merkbaar dat de vissen weinig lust toonden om met flink te bijten dit hen- gelfestijn compleet te doen zijn. Over het algemeen genomen is er dan ook weinig gevangen. Negenenvijftig deelnemers ble ven zonder vis en genoten al leen van een verblijf aan de zonnige waterkant Na afloop van het concours zijn in het clubgebouw café „De Kroon" door voorzitter Daan Berveling de prijzen uitgereikt Met het erèmetaal kend, een prijzenpakket met een waarde van zestienhonderd gulden. Als winnaar van het persoonlijke klassement koos de Schiedamse sportvisser J. H. Koedoot van de vereniging „De Alfer" hieruit als prijs een elek trische grill. In het korpsklasse ment zegevierde het korps van de club Overschie. Het ondanks de geringe vangst uitstekend geslaagde concours was georga niseerd door Frank Tempelaar. Als hoofdcontroleur kreeg Ma- rinus Wijnhorst bij de arbitrage medewerking van leden van "t Westen, die elk een deel van de bijna twee kilometer lange con- courslijn kregen na te lopen. korpsklassement: I Club met 3005 gram vis, 2 't Alvertje B.» Vlaardingen 2210 gram, 3 Zethameta 1925 gram, 4 Shell 1875 gram, 5 Maas- sluis'74 1445 gram, 6 VDL Maassluis 1440 gram, 7 De Vriendschap 1265 gram, 8 We verskade A., Maassluis 1245 gram, 9 Vroeg in de Morgen, Overschie 1145 gram, 10 't Al vertje A. 880 gram, 11 Wevers kade B. 875 gram, 12 De Zwer vende Visser 840 gram, 13 De Ruisvoom 605 gram, 14 VDL C. 540 gram, 15 VDL B. met 415 gram vis. Tien beste deelne mers persoonlijk klassement: 1 J. H. Koedoot 1435 gram vis, 2 Kees Haring 1040 gram, 3 A. Dirks 965 gram, 4 J. van der Kleij 960 gram, 5 F. Groen 935 gram, 6 B. Slagboom 900 "r"arri 7 M. Termijn 895 gram, Waas 850 gram, 9 M. v.d. ke 835 gram, 10 D. de I met 825 gram vis. Veertig nemers gingen met een ws volle prijs naar huis. Maassluis Het handbal- toernooi van de vereni ging Unitas in Maassluis is een groot succes ge worden. 26 Verenigingen hebben met ongeveer 1800 spelers en speel sters twee dagen de vel den aan de Bilderdijk- laan beset. Wethouder van Maassluis, de heer Hummeler, heeft het toernooi geopend. De twee Duitse verenigin gen Solingen en Ravens- burg hebben een inter nationaal tintje aan dit toernooi gegeven. De or ganisatie was in handen van Lennie en Wim den Oudsten en Wim de Snaaier, terwijl Ge Smits de voorzitter van de toempoicommissie was. Bij de dames ging de wis selbeker naar Athene uit Den Haag en bij de he ren kwam het Duitse So lingen voor deze trofee in aanmerking. In de poule van de damesju- nioren ging UVG uit Schiedam met de eer strijken en bij de heren junioren was het Duitse Ravensburg de sterkste. Westlandia kwam voor de wisseibeker bij de meisjes adspiranten in aanmerking terwijl EDH in de jongens adspiran- tenpoule als eerste wist te eindigen. De Th. van der Lelie wis selbekers werden uitge reikt door mevrouw Van der Lelie. Het was erg druk bij het toernooi van Unitas. Mede daardoor werd het een groot Fia Falentijn leidde met 0-5. In de gelijkma kende derde inning kwam Zuidvogels terug. Cristien Fon- ters en Marjan Hoogmoed scoorden op twee honkslagen en een vangfout in het midveïd. Toch zou Schiedam het verschil opnieuw op vijf punten bren gen. Tweemaal vier wijd voor Hilda van de Burg en Truus Roden berg, oefende opnieuw druk op de thuisclub uit Schiedam pro fiteerde bekwaam van deze zwakke innings van Zuidvogels- werpster Irene Meyer en scoor de door Hilda van de Burg en Til Debets twee punten, die de stand naar 2-7 tilden. In de resterende drie innings luk te het Zuidvogels nog tweemaal een punt te scoren. In de vijfde innings belandde Cristine Fon- ters op een honkslag van Marij ke van Aarsen veilig thuis en in de zesde was het Petra Broc- kers die door Irene Meyer werd binnen geslagen. Vooral door goed verdedigen wist Schiedam de voorsprong vast te houden en kon het met een onverwach te 4-7 winst de thuisreis aan vaarden. Den Haag De honkballers van MSV'71 zijn er niet in geslaagd koploper Celeritas uit Den Haag zijn eerste nederlaag toe te brengen. Hoewel de Maas- sluizenaren een goede wed strijd speelden, waarin vooral in het begin de druk op de gastheren erg groot was, was de thuisclub zowel aanvallend als verdedigend sterker, zodat de uitslag 9—4 de krachtsver houding goed weergeeft. MSV startte sterk. Openingsslag man Mario Winterdal plaatste een honkslag en kreeg gezel schap op de kussens van Elmer Heesbeen, die een gave stootsla- g/honkslag neerlegde. Op een tweehonkslag van Piet Bouts scoorde Elmer Heesbeen MSV's eerste punt. Celeritas stelde hier m de gelijkmakende beurt niets tegenover. Wel kregen de Hagenaars mensen op de hon ken, maar goede veldakties be letten hen te scoren. ïn de tweede inning nam de thuisclub wel een voorsprong. Twee fouten bij MSV brachten Ramlal en Brandse op de hon ken en beide scoorden op opof feringsslagen van ploeggeno ten. 2—1. Opnieuw nam MSV de leiding. Mario Winterdal plaatste zichzelf met een twee honkslag in seoringspositïe, stal het derde kussen en lokte door gewaagd honklopen een aangooi uit, die door de derde honkman van Celeritas niet werd verwerkt, waardoor hij voor 2—2 zorgde. Ook Piet Bouts kwam nog thuis. Een infield hit van Julian Lmch en een honkslag van Jonne van Soelen brachten hem in veilige haven. 2—3. Pas in de vijfde inning gaven de bezoekers deze voorsprong weer uit handen. Twee gave tweehonkslagen van. Don Ham strack en good old St Jago betekende 4—3 voor Celeritas. MSV gaf zich nog niet gewonnen, maar vocht opnieuw met resul taat terug. Hoewel moeizaam tot stand gekomen, scoorde Ju lian Linch toch de gelijkmaker. Er waren wet een veldfout en twee opofferingsslagen voor no dig, maar het lukte. Pas in de zesde inning wist Celeritas defi nitief haar surplus aan aanvals- kracht uit te drukken en vanaf dat moment was MSV een ge slagen ploeg. In de zesde twee, in de zevende twee en in de achtste slagbeurt opnieuw een punt betekende 9—4 voor de Hagenaars. MSV moest hierop het antwoord schuldig blijven. Celeritas-wer- per Fred Rietdijk kreeg in de resterende drie slagbeurten slechts het minimum van ne gen slagmensen tegenover zich. MSV miste de conditie de volle negen innings te blijven knok ken, maar het had wel de vol doening het de koploper danig moeilijk te hebben gemaakt. Werpcijfers MSV'71: Lou van de Hamer, 2-1-10, zeven fouten, Celeritas: Feed Rietdijk, 11-2-7, drie fouten. e Mario Winterdalspectaculair Dordrecht In een spannende, van beide zijden aanvallend niet al te sterke wedstrijd, is het Groenoord gelukt in Dord recht de honkballers van The Hawks met 2—4 te verslaan. Groenoord legt met deze over winning beslag op de derde plaats en voert achter beide ongeslagen koplopers Celeritas en Compri Zwijndrecht de middenmoot van de distrïcts- kiasse aan. Na het herstel van de verdediging van Groenoord, lijkt nu de aan val het zorgenkind te worden. In de eerste twee innings kwa men de Schiedammers slechts tot één honkslag van Wilfried Salomons. Ook tegenstander The Hawks maakte er aan slag niet veel van, zodat aan het begin van de derde inning de stand nog dubbeïblank was. Groenoord scoorde het eerst In deze derde inning was het Wil- bert Salome, die met opoffe ringsslagen van Martin Wolt huis, Gerrit Smit en Erik Zorg drager voor 0—1 zorgde. Tot aan de zevende innings op nieuw weinig aanvallende ak- tiviteiten van beide ploegen. Rob Middendorp plaatste in de zesde inning Groenoords twee de honkslag. Ook ïn de zevende inning geen honkslagen. Toch kwam Groenoord op 20. Goed profiterend van een zwakke inning van The Hawks- werper Nie Bakker, kregen zij door twee maal vier wijd en geraakt werper drie honken be zet Coach Cor van der Velden stuur de Wilbert Salomé onverwacht naar de thuisplaat en de thuis club was zo verrast, dat de coupe slaagde en Salomé Groe noords tweede punt aanteken- de. In de gelijkmakende beurt brachten de Dordtenaren de achterstand weer tot één punt terug. Een solohomerun van Piet Klaverdijk betekende 1—2 In de laatste slagbeurt kwam de Schiedamse slagploeg wél even fel in aktie. Wilbert Salomé met vier wijd op de kussens geko men, werd door Gerrit Smit met een tweehonkslag in staat gesteld zijn en Groenoords der- de punt te scoren, waama Rob Middendorp Gerrit Smit bin- nensloeg. In de gelijkmakende beurt werd het nog even span nend. Eerst sloeg Mar van de Wiel de tweede Dordtse home run waama The Hawks met twee nullen nog twee honken bezet kregen. Een prachtige tik van Nico Bakker richting twee de honk, leek de partijen gelijk te trekken, maar Rob Midden- dorp verwerkte deze op specta culaire wijze tot de derde nul, daarmee de verdiende wist voor zijn ploeg veiligstellende. Werpcijfers: The Hawks: Nico Bakker, zes maal drie slag, acht maal vier wijd, vijf honk slagen tegen en zijn veld speel de foutloos. Ab Bruinekool werd winnende werper roet de cijfers, 11-3-5. Groenoord maakte twee veldfouten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4