Historische vereniging beschrijft Schiedam Machines voor T oeleveringsbedrijf V rouwenbond naar Heemtuin L. Vons onderscheiden Fietsrally in Holy Hij stopt wel gebied Hofy-Noord: Zwaluwlaan onveilig gemaakt Vechtersbaasje ondergedompeld in Schie cR: 010-34II03 Film in De Toverbal Centrum- Hongerige inbreker gebruikt trapje ZOWI ItifJ m dl vfjfji Vlaardingen Het Toeleveringsbedrijf Vlaardingen krijgt een aantal machines, als de raad dat goed vindt. Het gaat om een offset-machine, een naaima chine en een papiervernietigingsmachine. Voor de aanschaf en installatie is 23.300 gnlden nodig. Het Toeleveringsbedrijf, beter be- kend als de sociale werkplaats, heeft behoefte aan de machi nes. De offsetapparatuur is be stemd voor het administratief centrum van het bedrijf. Daar ontbrak steeds de mogelijkheid klein offsetdrukwerk te ver vaardigen. Het object Tuinmeubelkussens van het Toeleveringsbedrijf heeft een zodanige vlucht geno men, dat een extra industrie naaimachine nodig geworden, is. De papiervernietigingsmachine ten slotte is nodig als vervanger voor de oude. Deze laatste is versleten en weigert vaak, het geen ongewenste stagnatie tot gevolg heeft. Alle aankopen zullen via het rijksinkoopbureau lopen. Op deze wijze geniet de gemeente nog korting ook. Vlaardingen De dames van de CO-OP Vrouwenbond komen deze maai niet bijeen in de Emmaslraat te Vlaardingen. Donderdag, brengen de dames een bezoek aan de Heemtuin in de Westwij k, nabij het bejaar denhuis Valkenhof. De leden die interesse hebben, worden verzocht op eigen gele genheid naar de bushalte bij de Valkenhof te komen. Vanaf de bushalte begint dan de geza menlijke wandeling naar de Heemtuin. In de tuin wordt een rondwandeling gemaakt onder de deskundige leiding van de heer G. J. Davidse. Degenen, die mee willen, worden verzocht ui terlijk 14 uur bij de bushalte te zijn; De Korte Haven: historisch onderdeel Schiedam De Histori sche Vereniging; hoopt over anderhalf twee jaar een rapport kiaar te hebben, waarin Schie dam is geïnventariseerd. Dat rapport &l aan de gemeenteraad worden aangeboden. Exact op een rijtje zal worden ge zet, wat de stad bezit aan vormen van archi tectuur, sfeervolle plek jes en straatmeubilair (zoals lantaarnpalen, putdeksels, banken, bo men, hekwerk), Cees van der Geer, secretaris van het historisch genootschap, hoopt dat het rapport van in vloed zal zijn op te ontwikkelen bestemmingsplannen, „Je kunt natuurlijk niet dwingen, maar wel met behulp van redelijke documentatie proberen te over tuigen, wat je om diverse rede nen gewoon niet mag slopen of veranderen in een stadsbeeld", aldus Van der Geer. Als in het huidige tempo wordt doorgewerkt, zal het rapport over anderhalf jaar af zijn. Twee werkgroepen zijn, aan vankelijk onder leiding van de Delfts e architect H. de Hoy van Zuidewijn, al aan het werk ge gaan. Zij hebben zich gestort op twee gebieden in de stad. Het eerste deel wordt begrensd door de Westerkade, Stadhou derslaan, Willem de Zwijger laan, Schoolstraat en Nieuwe Haven. Het tweede gebied wordt omgrensd door Vlaardin- gerstraat, Breedstraat, Raam, Schie, Oude Sluis en Korte Ha ven. Secretaris voor beide werkgroepen is Ruud Poels, in totaal zijn zeventien, mensen be trokken bij de inventarisatie. Een verschil, dat historisch van belang is, is volgens Cees van der Geer, dat het tweede gebied minder bedreigd wordt dan het eerste. Zo zegt hij: ,Jk kan mij met voorstellén, dat de gemeen te iets zou veranderen aan een klassiek gegeven als de Korte Haven. Neem bijvoorbeeld de Waranda, die in het eerste ge bied ligt. Kans op nieuwbouw of kaalslag is daar veel groter dan aan de Korte Haven". Verrassend is volgens Van der Geer, dat bij het onderzoek is gebleken dat aan de_ Nieuwe Haven en de Westerkade nog zoveel redelijk in tact gebleven branderijen staan. „Doodzonde zou het zijn, als die plaats moe ten maken voor nieuwbouw of industrie, waardoor karakteris tieke gevels zouden verdwij nen", meent hij. Maassluis In het jongerencen trum De Toverbal aan de Reï- nestraat worden deze week twee films vertoond van ui teenlopende aard. Morgen 21 uun De Cubaanse film „Cuba Va", een uniek beeldverslag van het eiland en de bewoners, die zich voor honderd procent inzetten voor de totale omvor ming van hun land en maat schappij. De film begint met een historisch verslag over de politieke en so ciale situatie in Guba van voor de revolutie. De slag om de varkensbaai tegen U.S.A. De opkomst van de guerillabewe- ging onder leiding van Fidel Castro. Vrijdag ill uur: De film „Irma la Douee", de bekende comedie van Billy Wilder met in de hoof drollen Shirley Maclaine en Jack Lemmon. Zaterdag 21 uur: Een optreden van de Engelse theatergroep „The Salakta Belloon Band" met een komische gangsters how „The big sell is coming". Vlaardingen De heer L.Vons uit de Biois van Treslongstraat 25 te Vlaardingen is Koninklijk onderscheiden. Gistermiddag kreeg hij ter gelegenheid van zijn 4G-jarig jubileum bij Ma chinefabriek Houdijk, uit han den van burgemeester Kieboom de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons. Vlaardingen De medewerkers van de bouwspeelplaats Holy aan de Reigerlaan hebben voor woensdagmiddag een fietsrally over 25 kilometer uitgezet. De start is om 14 uur. Vanaf 12 uur zaterdag staat een zogenaamde spelletjesdag op het program- ma. In en buiten de wagon worden voor de jeugd allerlei spelletjes georganiseerd. Vlaardingen In de Sonoy- straai zijn dit weekeinde twee automobilisten tegen elkaar gebotst, nadat zij beiden ge-; dacht hadden dat de andere weggebruiker wel zou stoppen. Het ongeluk gebeurde op een stuk straat waar niet normaal kon worden gepasseerd in ver band met geparkeerde auto's. Tegen een bestuurder, de 41-ja- rige B. J. uit Vlaardingen, is proces-verbaal opgemaakt om dat hij vermoedelijk teveel al cohol had gedronken. Zijn auto raakte zwaar beschadigd. DINSDAG 15 JUNI 1976 Vlaardingen Het centrumgebied van het oostelijk ge deelte van Holy- Noord wordt een kleine stad op zichzelf. Het zal worden doorsne den door een gracht van onge veer honderd me ter lengte. Er zul len winkels verrij zen die voor het hele noordelijke en oostelijke gedeelte van de Vlaar- dingse wijk be stemd zijn. De wo ningen die in het gebied gebouwd worden - het is al lemaal sociale wo ningbouw - wor den evenals de winkels eigendom van Patrimonium. Het plan voor dit ge bied is tot stand geko men in samenwerking met verschillende ar chitectenbureaus.' Dat zijn Kuiper Compag nons, de stedebouw- kundige, Hopman uit Delft, Geluk uit Vlaar dingen en Van Tijen, Boom, Posno. Van Randen uit Rotterdam. De bureaus maakten deel uit van een werk- i groep. In deze werk- '-Schiedam Drie Schiedammers - -' hebben dit weekeinde de Zwa- P" luwlaan in Ketbel onveilig ge- 'maakt. Het tno had 's nachts r de afzettingslinten rond de straatopbreking verwijderd en - weer gespannen over het weg- *dek van de Kersenlaan. v Nadat buurtbewoners de politie - hadden gewaarschuwd is een ,van de daders, een 20-jarige jongeman, naar het hoofdbu reau gebracht, waar proces-ver baal tegen hem is opgemaakt. Schiedam Een 41-jarige va rensgezel uit Schiedam heeft in het weekeinde een vechters baasje ondergedompeld in het water van de Schie. De man vond dat twee jongetjes elkaar te hard aanpakten en sommeerde hen op te houden. Toen hij vond dat de knapen daar niet snel genoeg gehoor aangayen duwde hij een van de jongetjes ter afkoeling kopje onder. Op aanwijzing van één ^er ouders van de jongens is de man later door de politie aange houden. ■L3 SBKRIM b.v. ■■^Bteekstiaat4l Vlaardingen Zo zal het gebied er i Holy-Noord gaan uitzien. Terug naar de grachten groep hadden verder nog zitting de vertegen woordigers van de plaatselijke woning bouwverenigingen, het- hoofd van de afdeling stadsontwikkeling van de gemeente, de admi nistrateur van de Alge mene Stichting voor huisvesting en verzor ging van bejaarden. De technische werkgroep heeft onder leiding van de directeur gemeente werken regelmatig ver gaderd. Het architectenbureau Hopman heeft de wo ningwetwoningen voor Patrimonium ontwor pen. Geluk is de ont werper van het com plex bejaardenwonin gen en het Rotterdam se bureau heeft de ex perimentele woningen voor zijn rekening ge nomen. in het gebied zullen verschillende soorten woningen worden ge bouwd. Er komen een gezinswoningen van drie verdiepingen en er wordt stapelbouw ge pleegd. Dit zal gebeu ren in drie of vier woonlagen. Het grach tengedeelte zal alleen voor voetgangers en fietsers toegankelijk zijn. Over de gracht komt een bruggetje. De woningen hebben aan de achterzijde de par keerplaatsen. Er is ook een parkeerplaats voor 35 auto's onder een aantal paalwoningen. De verbinding met het middengedeelte van Holy-Noord wordt ge vormd door een voet fietspad. De Amster damlaan voert hier over heen. In de nieuw te bouwen wijk is ook een bruin café gepland. Het winkelcentrum is naar de modernste ideeën ontworpen. Bo ven alle winkels zullen woningen komen. De winkelsoorten zijn die voor de dagelijkse ver- bruiksgoederen. De raad beslist op 23 juni of zij met het plan kan instemmen. Schiedam Bij een inbraak in een woning aan de Burgemees ter Knappertlaan 2ijn 300 Duit- se marken, 200 Zwitserse fran- ken en 200 Deense kronen buit- gemaakt. De dader kwam het huls van de "v -"Schiedammer O- binnen door - een niet goed afgesloten raam ■_">'aan de zijkant. Bovendien vond j 'Vde inbreker m een schuurtje ',-veen trapje waar hij het raam 'i mee kon bereiken. Eenmaal '„binnen heeft men alle kasten en laden doorzocht. Etenswaren en .drank die daarbij werden ge- -^vonden zijn genuttigd. ADVERTENTIE

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3