Fusie ziekenfondsen m gevaar Schoolplein op eigen kosten verfraaid Onderzoek kaalslag in Oostwijk J Ik neem de proef Uitbreiding hoofdbureau politie KONINGIN JULIANA IN MAASLAND! NW- Vlaardingen protesteert over belasting aanslagen Opbrengst Udine voor valt tegen AZVS wil topman AZWN niet in direktie Felle brand aan de Baan Herinrichting Mc. Beetsstraal Duidelijkheid de harde eis SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 16 juni 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Brotrsvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendienst 144144 -101ste jaargang no. 25595 - 6 PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL Rijk betaalt de kosten Vlaardingen Het hoofdbureau van poiitie wordt verbouwd en uitgebreid. Het op dit moment veel te kleine politiebureau aan de Delftseveerweg krijgt daardoor meer kantoorruimten, een grotere kantine, enkele nieuwe verhoorkamers en een zogenoemde schiet-bioscoop. In een voorstel van B en W zegt het college dat de kosten voor lopig worden geraamd op 29.000 gulden. Met dit geld kan een schetsontwerp voor de ver bouwing worden gemaakt. aaarbij volledig rekening zal worden gehouden met de door de minister van binnenlandse zaken gestelde normen. Deze laatste heeft zich namelijk in. dat geval bereid verklaard de volledige bouwkosten voor zijn rekening te nemen. De gemeenteraad zal op 23 juni over het collegevoorstel een be slissing nemen. Het in 1957 gereedgekomen poli- tiebureau was aanvankelijke gebouwd voor een korps van ongeveer 100 man. Bij de ope ning waren er bovendien nog enkele wijkbureaus zodat onge veer twintig jaar geleden 72 politiemannen met gemak in het gebouw konden werken. In- middels is dit aantal uitge groeid tot 155 man. Het gevolg daarvan is geweest dat vrijwel alle vergademtim ten en zelfs enkele verhoorka mers gebruikt worden als kan toorruimten. Op dit ogenblik is zelfs een afdeling van het bu reau ondergebracht in het voor malige arrestantendagvrblijf. In 1973 werd aanvankelijk een noodmaatregel genomen door het bureau Bijzondere Wetten ruimte aan te bieden in het nabijgelegen pand Broekwog 82 Nadat men zowel op de gemeen tesecretarie als op het ministe rie ervan overtuigd was dat het bureau moest worden uitge breid is nog even overwogen tot de bouw van een geheel nieuw bureau. Maar gelet op de kwali teit van hel bestaande gebouw en vooral op de gunstige ligging heeft men besloten slechts over te gaan tot een uitbreiding van het bestaande. Het Vtaardingse hoofdbureau van po litie, dat, als de raad akkoord gaat, bin nenkort zal worden verbouwd en uitge breid. Maasland Op vrijdag 9 juli brengt Koningin Juliana een bezoek aan Maasland. Het bezoek van de vorstin aan de groene oasevormt de afsluiting van het werk bezoek, dat zij die dag aan het Westland brengt. Per boot maakt de koningin een rond vaart door het Maas- landse vïietengebied. 1 Vlaardingen De belas tingdienst springt tè on zorgvuldig om met het sturen van belastingaan slagen, zo schrijft het NW-bestu ur afdeling Vlaardingen aan de In specteur dér directe be lastingen. de NW Wip-In te Vlaardin gen bereiken ons zeer vele klachten, dat bij mensen drie a vier aanslagen vrijwel tegelij kertijd in de bus vallen. Vooral de financieel zwakkeren komen hierdoor in financiële moeilijk- heden", aldus een passage uit de brief. Het NW-bestuur dringt er bij de inspecteur op aan, dat de ver dere verzending van aanslagen niet de uiterste zorgvuldigheid en co ui4ntie behandeld zullen worden. Een afschrift van de brief is even eens verzonden aan het college van B en W te Vlaardingen, het ministerie van Financiën, Stich ting Ombudsman en de fracties van de Tweede Kamer. Maar f 2.000 na collecte Schiedam De straatcollecte voor de door aardbevingen ge troffen partners tad Udine heeft slechts tweeduizend gul den opgebracht. Hoeveel geld is gestort op gironummer 2717 van de Spaarbank anno 1820, isnog niet bekend. De op brengst valt de organisatie nogal tegen, maar Ruud Pil- lard, directeur van de stich ting Schiedam se Gemeen scha*), verwacht dat in de ko mende maanden wel een to taal bedrag van 25.000 gulden moet kunnen worden gehaald. „We zijn van plan om na de vakantie, als het vereniging sleven weer op gang komt, via de verenigingen nog actie voor Udine op gang komt.via de verenigingen nog actie voor Udine te voeren. Met de collecte gaan we ir» ieder ge val tot september door". Het 2iet er vooralsnog niet naar uit dat nog een straatcoüecte zal worden gehouden, aldus Pillard. Daarvoor viel de op brengst dit keer te veel tegen, bovendien is het een vrij groot probleem geweest om aan collectanten te komen- Slechts dertig Schiedammers reageerden op de oproep. GS hebben het plan van Ben W, om Schiedams partners tad 50.000 gulden te schenken voor de hulpverlening, inmid dels al goedgekeurd. kantoor van V. Het het Algemeen Ziekenfonds Waterweg Noord (AZWN) aan de Lange Haven in Schie dam dat na de fusie zal wor den ontruimd- Het personeel zal verhuizen haar de panden van het Alge meen Zieken fonds Vlaardin gen Schiedam (AZVS) aan de Tuinlaarv even eens in" Schie dam. Schiedam De besprekingen over de fusie van het Algemeen Ziekenfonds Vlaardingen Schiedam (AZVS) en het Algemeen Ziekenfonds Waterweg Noord (AZWN) zijn in een impasse geraakt. De reden is de toekomstige functie van AZWTs-direkteur K. W. Schouten. Wanneer de fusie er toch doorkomt zullen de naam en het kantoor van AZWN verdwijnen. Schiedam Het plein bij de Dr. van der Kuyschool aan het Bachplein wordt deze week opgeknapt. De gemeente wil niet met de benodigde twaalf mille over de brug komen. Men wil zelfs niet een gedeelte van de kosten betalen. Dat terwijl het plein in de wijk Groenoord toch niet van de openbare weg is afge scheiden door een hek of iets dergelijks. De school is nu gedwongen om de kosten helemaal zelf te betalen. Jlt-t wordt door iedereen gebruikt. Daarom heb ben we dan ook een bij drage gevraagd uit de pot wijkverfraiing. Maar de gemeente is te be roerd om iets te doen," aldus schoolhoofd A. Donkers. Het plein bij de kleuter- en basis school wordt nu op kosten van het schoolbestuur opgeknapt door de Vlaardingse firma Ver kade. Het geld komt uit een spaarpotje dat is gevormd door ondermeer donaties van de Vereniging Christelijk Volkson derwijs Kethel. Van bielzen worden onder andere zithoekjes en klimrékken ge construeerd, Ook een sierbe strating en afgekeurde rioolbui zen met beton worden gebruikt volgens het ontwerp van één van de ouders van één der leer lingen." De grootste vandaal kan er nu tegen schoppen, maar het blijft in ieder geval staan," zo verzekert de heer Donkers, door het speeltuig word de massale indruk en de eentonigheid van het plein ver broken. Een groot kaal terrein trekt agressiviteit aan. Dan. sneuvelen er onherroepelijk weer een aantal ruiten." De direkteur heeft dinsdag nog op het hoofdbureau van politie aangifte gedaan van vernieling van twee grote ruiten. Een nog onbekend iemand had er met loden kogeltjes op geschoten. De schade bedraagt ruim vijf honderd gulden. Het bestuur van AZVS wil de heer Schouten na de fusie niet in de direktie. Deze zou moeten gaan bestaan uit de huidige AZVS-direkteur L. van Pelt -en adjunct L. van der Broek. Het andere ziekenfonds wil haar di recteur echter ook hand- haven. Met bemiddeling van de landelij ke ziekenfondsorganisaties is de heer-Schouten inmiddels een „behoorlijke staffunctie" aan geboden, waar hij financieel niet op achteruit zou gaan. De AZWN-topman is momenteel op vakantie, maar denkt - nog over dit aanbod na. Bij AZVS wil men niet kwijt waarom men Schouten niet in de direktie wil hebben. Direk teur Van Pelt: „Dat is een bslis- sing van het bestuur. Daar kan ik niets over zeggen. Het is in ieder geval niet tegen de per soon, We moeten evenwel niet de situatie krijgen zoals bij de KLM. waar een stuk of twaalf direkteuren zijn. De functie die nu is aangeboden ligt trouwens - tegen de direktie aan. Dat is nog het enige wat de fusie in de weg zit". De fusie-besprekingen zijn al aan de gang sinds eind vorig jaar. Bij realisatie zal de samenvoe ging van kracht worden met terugwerkende kracht tot l ja nuari 1976. Het hoofdkantoor van de AZWN aan de Lange Haven 125 in Schiedam zal dan worden ont ruimd;"'Al hetpersönëèrzal ver huizen naar de drie AZVS-kan- toren aan de Tuinlaan eveneens in Schiedam. Men probeert nu reeds voor de samenvoeging een vierde pand aan te kopen. De AZVS brengt dan 310.000 ver zekerden in en de AZWN 22.000. Het bestuur van het kleinste ziekenfonds is samen gesteld uit vertegenwoordigers van verzekerden en vakbonds mensen. Bij AZVS bestaat het bestuur uit verzekerden en me dewerkers, zoals huisartsen, apothekers en tandartsen. Dit verschil heeft in het verleden nog al eens tot spanningen ge leid. Twee huisartsen die voor de AZWN werkten konden een paar jaar geleden bijvoorbeeld geen lid worden van de plaatse lijke artsenvereniging. Het nieuwe bestuur zal na de fusie gaan bestaan uit veertig procent verzekerden, veertig procent medewerkers en twin tig procent vakbondsvertegen woordigers. De ledenraad zal bestaan uit vijftig procent ver zekerden en vijftig medewer kers. Daar is al overeenstem ming over bereikt Net als over de naam, de statuten en het huishoudelijk reglement Alleen over de samenstelling van de direktie is men het nog niet eens kunnen worden. Een unie ke situatie in de ziekenfondswe reld. Hel woest geweid stortte gister avond rond zeven uur het dak in van een woning aan de Baan in de Schiedamae binnenstad, waar een telle brand was uitge broken. Het blussen ging ge paard met veel moeite: de Baan is erg smal, waardoor gevaar bestond dat vlammen zouden overslaan naar belendende per celen en huizen aan de over kant, waaronder een houten ge- bouw. Bovendien kon de brand weer zo moeilijk bij het vuur komen. Via de woning van J. J. de Waart, eigenaar van snack bar Veronica, aan het Broers» veld kon men de brandspuit richten op de achterkant van de woning, die in lichter laaie stond. De Waart: „Mijn patatjes hoef ik niet eens meer te fritu ren". Niemand raakte gewond. Het vuur ging gepaard met een ont zaglijke rookontwikkeling, maar de oorzaak daarvan is nog niet zeker bekend. Het pand, dat totaal uitbrandde, was sinds drie weken weer bewoond. Schiedam De Nicolaas Beets- slraat in Schiedam-West wordt dit najaar herbestraat. De dienst gemeentewerken en de bewonersvereniging Schiedam- West gaan eind deze week of begin volgende week de buurt bewoners enquêteren over eventuele wensen en ideëen. Daarna zal een definitief plan voor de herinrichting ojrfen op gesteld. Vlaardingen Duidelijkheid met betrekking tot de bestem ming van het kaalslaggebied in Vlaardingen-Oost is drin gend gewenst Dit is een van de aanbevelingen van het Centrum Be leidsadviserend Onderzoek ICebeon) te Am sterdam. Het bureau beeft een onderzoek ingesteld naar de bestemming van het kaalslag- gebied in Vlaardingen-Oost. De eerste fase van dat onder zoek is onlangs afgerond in de vorm van een nota. Daarin worden een aantal aanbeve lingen voor het betrokken kaalslaggebied gedaan. Het Cebeon heeft met vel be trok enen over de bestemming gesproken. Informatie werd ook verkregen uit brochures, pamfletten, wijkbrieven en buurtkranten. Het bureau sprak onder andere met Truus Boo geard t. Gerard vaa Dijk en Tony van der Bos van de Stichting Welzijn Vlaardin gen, Car la Rikken van de on derwijsbegeleidingsdienst, Ben Dubbeldam, de buurtop bouwwerker van de Oostwijk, Remi Rappe, vertegenwoordi ger van de Bond van Huur ders en Woningzoekenden, en kele dames van de naaiclub in bet wijkcentrum en een straatgroep uit de Oosterd- warsstraat. Er is ook met de Rotterdamse architect Henk KI under gesproken. De ge meente kwam bij monde van- de wethouders Goudriaan en Bovenberg aan het woord. Naast de duidelijkheid die ge wenst wordt genoemd in de aanbevelingen, moet vooral de onzekerheid rond de gang van zaken rond de Deltadijk en het Spoorsingeltrzcé wor den opgeheven. De onzeker heid werkt volgens bet Ce beon niet alleen frustrerend op de bewoners. Ook anderen „die geacht worden zich met de toekomst van de Oostwijk bezig te houden", lijden aan die frustratie. liet bureau noemt het verder plannen ma ken zinloos als niet eerst die onzekerheid wordt beëindigd. „Het zou bet beste zijn om tot een zogenaamd integraal plan te komen", zo stelt bet Co beon. Nieuwbouw in het kaal slaggebied zon in directe rela tie dienen te staan met reno vatie en vernieuwbouw in het omliggend gebied- Er zou bloksgewijs gerenoveerd of vernieuwd moeten worden. Een prioriteitenschema zou uit een inventarisatie moeten voortkomen. Het bovengenoemde plan mag niet tot vertraging leiden. Dit zou verdere frustratie ten ge volge hebben. Iedere vertra ging zou achteruitgang van de wijk betekenen. De kaalslag moet ruimte bie den aan bewoners uit het om liggende gebied en aan voor malige bewoners die naar de wijk willen terugkeren. In het kaalslaggebied zouden een aantal kleinere woningen voor alleenstaanden moeten komen. Ook een zogeheten multi-functioned wijkcen trum wordt wenselijk geacht Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamse!» Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14dagen gratis op proet toe in combinatie met: Hotterdamsch Nieuwsblad Woonpi.: Deze bon in open envelop, zonder pos tee ge' sturen naar: Antwoordnumm&r 634. Rotter dam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1