Zomer ten toon telling Beestachtig Goed Expositie in De Hoekstee Maassluizers, kom paspoort afhalen s.v.p. ^4 rond/ Surinamer» in arrest vürwaijen 24.95 Kantine-inbraak Orgelbespeling en pauzedienst aanbieding velours .f G3 WOENSDAG 16 JUNI 1976 Actiegroepen voor dieren bescherming lTM 1 n*w§i-v m INBRAKEN IN VLAARDINGEN m Automobilisten Weer meer op de bon Vlaardingers Fietser geschept Toneelgroep Diskus in Vlaardingen Heffing direct naar het rijk Maassluis blijft groeien Signalement Benzine diefstal Raadsleden wijzen op problemen Sluispolder iir Hf Schiedam Actïegroe- pen, die zich bezighou- g= den met de bescher- s§ ming van het dier en zijn milieu, geven een extra dimensie aan Beestachtig Goed, de zomertentoonstelling van het Stedelijk Mu se seum in Schiedam, ggj Deze expositie, die za- s terdagmiddag om s twee uur wordt geo- pend en tot 8 augustus s§ duurt, schenkt in de ruimste zin aandacht §g aan mens en dier in §=s kunst en samenleving. se De Schiedamse bevoi- |s king kan ook een H steentje bijdragen aan ss de tentoonstelling door foto's van dieren ee in te zenden. 5=! Hoofdmotief is de plaats van het dier in de negentiende en twintigste eeuwse beet- dende kunst Zo wordt de afschuwelijke positie, waar- |S in het dier door menselijk toedoen kan komen te ver- SS keren, vooral benadrukt in =s beelden van de Italiaan 5= Trubbiani (vogelmoord), het EB werk van Vohckoviö (vivi- 5S sectie), Paul Höhner (massa- le' visvangst) en schilder Joost Minnigh (Neergescho- ten Olifant). In dat Kader staat in éen vz BE de museumzalen een info matiemarkt met stands van S het Wereld Natuur Fonds. de Nederlandse Vereniging 'BE tot Bescherming van Dieren, het instituut voor Natuurbe- schermingseducatie, de Ne- derlandse Bond Bestrijding Vivisectie, de actiegroep Lekker Dier, de werkgroep S= anti-Kernenergie, de Verern- ging tot Behoud van het IJs- EE selmeer. de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels, het Dierenram- penfonds, het Nationaal Co- mité Wintervoedering Vogels EE en de stichtingen Kritisch Faunabeheer, Zeldzame Huisdierrassen en Antl-Vivi- sectie. Ook vanuit andere gezichts- =5 punten wordt het dier bena- derd. Romantische sehilde- - rijen van Lil jefors en 'Kuh- nert, dieren in brons van Ek van Zanten, Theresia van der Pant en Jan de Winter, EE speelgoedbeesten van May ItrslSwattji.'* Hoek van Holland In de ko mende weken wordt in De Hoekstee een expositie gehou den van werk van Anme van Otterïoo-Smaling en Judith Mo- kogmie-Hetneken. De eerste be gon vijf jaar geleden met het maken van wandkleden. Zij schildert als het ware met lap jes slof en verrijkt het geheel met borduurwerk. De uitgebeel de onderwerpen komen voort uit de natuur of uit opgedane emoties, aldus Annie van Otter-" loo. Judith Mokogïnte volgde de opléfc ding mode-ontwerpen en teke-. nen aan de Rotterdamse acade mie voor beeldende kunst Zij tekent nu voor zichzelf en heeft zich de laatste tijd toegelegd op portretten. Zij tekent ook graag kinderen. Behalve potlood ge bruikt zij ook viltstift, houts kool, krijt en waterverf. Beide kunstenaressen wonen rn Maas sluis. Schiedam list de kantine van SW tn het Harga-park hebben inbrekers een partij rookartikelen ter waarde van zeventig gulden gestolen. Tevens, verdween de inhoud van een flipperkast die met een scherp voorwerp werd opengemaakt Bij een direktiekeet van het bouwbedrijf Variant BV aan de Calandstraat verdween dezelfde dag een kist met gereedschap, een verbandtrommel en een koffiezetapparaat. Net als bij de kantine van de voetbalvereniging werd bij deze inbraak het slot van de toegangsdeur geforceerd. Ook een bouwkeet aan de Zwaluwlaan werd door inbrekers bezocht. Een van de ruiten werd voor de inbraak kapotgeslagen. De daders gingen aan de haal met een partij gereedschap ter waarde van honderd gulden. De eigenaar, het aannemingsbedrijf Van der Vorm uit Papendreeht heeft op het hoofdbureau van politie aangifte gedaan. Schiedam De heer J. P. Bek kers, organist van de Grote Kerk in Schiedam, houdt vrij dagmiddag om half een weer een concert. Dit orgelspel zal worden voorafgegaan door een korte pauzedienst. Voorganger in deze dienst is ds. B. van Blanken uit Schiedam. Orga nist Bekkers speelt dit keer eén - overigens uit zeven delen bestaand - werk van Ton van Clerambaolt die leefde van 1676 tot 1749. Het werk heet Suite du deuxième. -«v. v „f Het dier in de kunst en A-f -v» - - „tl de samenleving staat centraal in de zomertentoonstelling van het Schiedamse Stedelijk Museum. Vtaardmgen Bij een inbraak in het café 't Praatje aan de Waal straat is een cassette-deck met een waarde van 1200 gulden gestolen. De braakscbade be draagt ongeveer 25 gulden. Ee- veneens is ingebroken m een fabriek aan de Koningin Wilhel- minahaven. Hier werd een loon-' zakje ontvreemd met 1143 gul den erin. Hobijn, insecten van biolo gisch tekenaar Paul Hóhner, originele tekeningen van Rien Poortvliet, Wei-minia turen van Trudy Drescher. objecten van Arja van den Berg en schilderijen en teke ningen van onder anderen Marleen Felius, Jan Bud- dingh, Willem Vaarzon Mo rel, Annemarie van Zanten Eilers en Hans Andringa brengen het dier naar voren vanuit een natuurgetrouwe, romantische of surrealisti sche visie. Een belangrijk onderdeel van Beestachtig Goed vormt de inzending van Gustavsberg Aardewerkfabriek uit Zwe den met werk van Paul Hoff en Lisa Larsen. Hoff toont ook glasontwerpen {bollen en schalen met diermotïe- ven) van de Zweedse Kosta/- Boda-glasfabriek. Een ander onderdeel van de expositie is een inzending geïllustreer de dier- en natuurboeken uit Praag, van uitgeverij Alba tros. Gedurende de tentoonstelling worden elke middag vanaf drie uur films getoond. Van juni tot 17 juli zijn te zien Zoo van Bert Haanstra, de film Waddenzee? Vogelland en de tekenfilm Zoologi- sches. Van 19 juli tot 8 au gustus worden gedraaid Pan (van Herman van der Horst), Het Bijstere Land Van De Veiuwe en de tekenfilm But terfly 1975 RIP. Bovendien zijn er films van het Wereld Natuur Fonds. Elke woensdagmiddag wordt in de aula van het museum om half vier een voorlees- halfuurtje voor kinderen ge houden. Aansluitend op de opening zaterdag geeft het Amsterdams Blazersactet onder leiding van Huub Ker sten s een concert op het Mu seumplein, met medewerk ing van Lucia Kerstens (zang). Vanaf half dne is» m de aula een informatiemarkt mei dia's en films van het Wereld Natuur Fonds. Om drie uur begint daar een orgelconcert van Frans Kuster, maar dat staat los van de dierententoonsteliing. j Schiedam De politie heeft maandag bij een snelheidscon trole op de Rotterdamsedijk en de Vlaardingsedijk 51 proces sen-verbaal uitgedeeld, j Tijdens de ruim drie uur durende controle registreerde de mesta- apparatuur als hoogste snelheid 91 kilometer per uur. Schiedam Na een botsing op het kruispunt van de Barreweg en de Woudweg is de 18-jarige Vlaardinger J.v.V. met snijwon- den aan het rechterbeen in het Nolet Ziekenhuis opgenomen. De jongen had maandagavond op de fiets geen voorrang verleend aan een auto, bestuurd door de 34-jange Hagenaar E.J.S. Met de ambulance van de GG en - GD is hij naar het ziekenhuis gebracht Vlaardingen In het wijkcen trum 't Nieuwelant aan de Goudsesingel 87a te Vlaardin gen treedt donderdag om 20 uur de Rotterdamse toneel groep Diskus op. Zij spelen het stuk „Snoepgoed", een pro- r gramma voor werkende jonge- v ren. Maassluis Een aantal grote ge bouwen en bedrijven in Maas sluis zal voortaan de belasting °P de waterverontreiniging rechtstreeks aan het rijk moe ten betalen. De minister van verkeer en waterstaat heeft de ze beslissing genomen in een beschikking van 28 april. Het gaat om bedrijven, die onge zuiverde afvalstoffen lozen op de Nieuwe Waterweg. Voor par ticuliere woningen, winkels en kleine bedrijven blijft de hef- fing van de verontreinigingsbe- lasüng in handen van de ge meente. Maassluis Op de gemeentese cretarie van Maassluis liggen nog ruim tweehonderd pas poorten te wachten op de recht matige eigenaren. De afdeling Bevolking heeft dan ook een noodkreet verzonden met de bedoeling om van de nog steeds rijzende stapel paspoorten af te komen. Het gebeurt maai" al te vaak dat mensen die een paspoort heb ben aangevraagd zich met hou den aan de afgesproken veer tien dagen en hun paspoorten rustig drie tot vijf weken laten liggen. Mede door het feit, dat de afwikkeling van de aanvra gen momenteel zo voorspoedig verloopt dreigt er nu een opeen hoping van paspoorten te ont staan. In vele gevallen is het nu zelfs zo, dat reeds na één week het aan gevraagd paspoort kan worden afgehaald. Zij die vóór 27 mei een paspoort hebben aange vraagd worden dringend ver zocht dat zo spoedig mogelijk op de secretarie aan de Govert van Wijnkade af te komen ha len. De openingstijden zijn op werk dagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur en bovendien op vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Maassluis Het aantal inwoners van Maassluis is de afgelopen maand met 234 personen toege nomen. In totaal zijn er nu 28.404 Maassluizers. In mei werden in totaal 55 ge boorten gemeld. Bovendien ves tigden zich 159 personen in Maassluis. Daarnaast overleden 17 inwoners en vertrokken er 145 naar elders. Negentien hu welijken werden gesloten en drie andere weer ontbonden. Opvallend is dai het aantal vrou wen (14.158) bijna even groot is als het aantal mannen (14 2lfi) Ras: Bastaard Geslacht: Mannelijk Leeftijd: ongeveer 4 maanden Kleur: bruin/zwart/wit. Naam: Onbekend De hond van deze week is een zwerver. Hij werd hier ge bracht met de mededeling dat men hem langs de rijks weg heeft zien rondlopen en hem, om een ongeluk te voorkomen, naar het Dieren tehuis heeft gebracht He laas gebeurt het ook dit jaar weer dat diverse honden en ook katten, de deur uitgezet worden omdat de baas en bazin met vakantie moeten en er voor het dier geen plaats is. Vele honden en katten worden dan verkeersslachtoffers wat een trieste zaak is- Ge lukkig zijn er ook nog men sen die deze dieren opvan gen en naar het dierentehuis brengen waar weer gepro beerd wordt deze dieren aan een nieuwe baas te helpen. Dit lukt in de meeste geval len wel. Hopelijk gebeurt dit ook met de hond van deze week. Het is voor ons altijd moeilijk om een zwerver toe te spreken omdat wij de naam waar deze hond naar luistert niet kennen. De onbekende van deze week is een ontzettend enthousiast en aardig diertje wat uitste kend zijn best doet om aan dacht te knjgen. Wanneer je hem aanhaalt laat hij inder daad blijken dat hij dit bij zonder waardeert door af en toe een welgemeende Uk De zwever die langs de Rijksweg ge vonden werd over je hand te geven. Poo tjes geven vindt hij ook hele maal geen bezwaar. Rennen en lopen is hij ook gek op, maar dat kan ook met an ders voor zo'n jonge hond. Er zitten ook nog andere zwer vers te wachten op een nieu we baas nl. een baslaardher- der (zwart) met een witte streep op borst en witte te nen achter, een rode poes. een cyperse poes, kleine cy perse poezen van ongeveer 8 weken. Mocht u zich graag een hond of kat willen aan schaffen, kom dan even langs. Schiedam surveillanceagenten hebben op de Broersvest twee Surma- mersuit Rotterdam aangehouden, die kort daarvoor op de Parkweg een stoomstrijkijzer hadden gestolen uit een zaak in electromsche artikelen. De twee worden ook verdacht van een drietal diefstallen, die zaterdagmiddag waren gepleegd in het stadshart. De Surmamers, W.A.B. (23) en E.K.H, (22), werden op e Broersvest gesignaleerd, nadat het personeel van de winkel op de Parkweg een beschrijving van hen had gegeven. Zij voldoen ook aan het signalement, dat zaterdag aan de politie was doorgegeven na! diefstallen in ondermeer een benzinestation op de Rotterdamsedijk.' in 12 kleuren mooie zware A-kwaliteit NU Eventueel een bijpassende kap in dezelfde kleur er btj. maar liefst 6 modellen, algowerkt met een mooie franje. se lekt inteneuuftnofgmg baddtft - «tupkAmar* hoogstraat 1Ö4-185 tngr nolensldan 774-776 hoogstraat 134-121 tel 2676bl schiedam tel 705600 Schiedam lel 268732 - schiedam Vlaardingen Eind mei waren er op de gemeentesecretarie 78.536 Vlaardingers geregi- streert. In die maand vermeer derde het aantal inwoners van Vlaardingen met 76 personen. Er vestigden zich 81 gezinnen met in totaal 351 personen. Verder vertrokken er 69 gezin nen met 322 personen. Het aan tal geboorten bedroeg 90, het aantal overledenen 52 en het aantal gesloten huwelijken 62. Schiedam Onbekenden hebben uit een geparkeerde auto aan het Broersveld 28 liter benzine overgeheveld. De eigenaar, de 68-jarige Schie dammer V. B. van het Boers- vest heeft bij de politie aangifte gedaan van de diefstal. Van de daders ontbreekt echter nog elk spoor. Maassluis De Maassluise ge meenteraadsleden mevrouw E. F. M. Co en enVaessen (WD) en de heren M. B. Duïmelaar (PvdA) en H. E. C. Peltenburg (WM'80) hebben in schriftelijke vragen het college van burge meester en wethouders op kor te termijn een groot aantal pro blemen m de wijk Sluispolder- West op te lossen. De drie raadsleden noemen onder meer het probleem van het sluipverkeer in deze nieuwe wijk „beklemmend". Zij willen dat het college op korte termijn met voorstellen komt om hie raan een einde te maken. Een ander verkeersprobleem is volgens de vragenstellers dat er veel te weinig parkeergelegen heid is in Siuispclder-West. burgerlijke stand OVERLEDEN: Teuntje Wijnhor st, 85 jr., wed. v. W. v.d. Brink, VI: Holysingel 4; Maria Johan na Margaretha Bliekendaal, 85 jr., VI: Mahlerstraat 77; Bemar- dus Engelbertus Trooster, 72 echtg. echt. v. M. Veldheer, VI: Sneeuwbalstraat 62a; Theodo- rus Jacobus de Roos, 74 jr., echtg. v. M. Hoozemans, VI: Dirk de Derdelaan 69; Lena Wülemina van Eendenburg, 81 jr., echtg. v. A. de Ligt, VI: Billitonflat 5; Gerard Geilvoet, 70 jr., echtg. v. B. Bakkeren, VI: Jacoba van Beierenstr, 12; Leenden Westdijk, 81 jr., echtg. v. C. M. Schalkwijk, VI: Dirk de Derdelaan 50; Johanna van Dijk, 83 jr., wed. v. A. van der Krans, VI: Churchillsingel 483.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3