Van Asten kamp, >en van P Nederland Wielerbaan raakt in verval .Zeilen met Eendracht een echte race" v Aad van Asten incasseert gemakkelijk SCHIEDAMMER HANS BIEZE: SêiÊÊÈmmSS John van Zeyderveld vertolkt negatieve hoofdrol Record voor Yvonne Büter Alb. Magnus school onderling Korfbalbeker voor Aloysius BEDRUFS VOETBAL WOkiNSiMG lb JlMl if/o 6 Bermuda Zeker geen nieuwe ling op de eendracht is Hans Bieze (29) van de Ruys de Beerenbroucklaan uit Schie dam. Om precies te zijn: dit is zijn derde reis. Eerder ging hij ai mee met een tocht op de Oostzee om direct daarna nog een Noordzeeweek mee te varen. Hans Bieze: „Natuurlijk wist ik wel dat dit een heel ander soort tocht zou zijn. Bij die andere reizen doe je om de twee dagen wet een buitenlandse haven aan. Hier was de race echt de inzet. Er heerste een heel andere sfeer. Zodra we vertrokken uit Tene- rife realiseerde ik me dat ik de eerste weken green land meer zou zien". „Maar ook in andere opzichten was dit heel anders. We hadden nu wer- kwachten om het schip op te knap pen. Ik vond het persoonlijk geen bezwaar, maar ik kan me voorstellen dat er mensen waren die dit liever op basis van vrijwilligheid hadden ge zien. Als zeilreis was het zonder wind natuurlijk waardeloos. Met ander weer was het denk ik wel, lekker geweest: ben je actiever bezig met het zeilen. Vooral in een race wordt het dan voor elk schip de om. er omer uit te halen wat er uit te,halen valt'". Waar Hans vooral bij stilstond, was de enorme afmeting van de Atlantische oceaan. „Als landrot zie je het op de atlas. Je hebt dan geen idee hoe het is om zoiets te bedwingen. Het was wel een uitdaging, al denk ik roet dat ik het nog een keer zou willen doen. Op zo'n lange tocht begint het gebrek aan privacy mee te tellen. Je kunt elkaar eigenlijk niet ontlopen. Het schip is daarvoor te klein". „Ook geloof ik, dat de opvarenden wel wat meer inspraak in bepaalde beslis singen zouden behoren te krijgen. Va ker over het sluiten van de bar en dergelijke daar zouden de mensen toch wat meer in betrokken moeten worden. Maar misschien spreekt bij de schippers marineverleden mee". „Verder voldoet de reis zonder meer aan mijn verwachtingen. Behalve het gebrek aan wind dan. Ik denk nog wel vaker met de Eendracht mee te zullen gaan, maar dan liever weer op een kustreis". J(Dat wil zeggen, als ik tenminste de kans krijg. Er zijn uiteindelijk erg veel mensen die op dit schip een tocht willen maken. Velen weten echter niet hoe ze dat moeten regelen. Voor de Stichting Zeilend Zeeschip ligt er dan ook nog wel een taak om daar wat meer bekendheid aan te geven. Voor al onder werkende jongeren". <yr%„ Schiedam Ondanks minder mooi weer dan in de laatste weken, zijn gisteravond op de wielerbaan Schiedam de Nederlandse kampioenschappen sprint en vijftien kilometer klassementwedstrijd voor nieu welingen afgewerkt De nieuwelingen die voor het eerst een sprintkampioenschap reden, Heten verbluffende spurts zien en de tijden op het Schiedams ovaal gemaakt wa ren zeer goed te noemen. Uit de series kwamen John van Zeyderveld (Amsterdam), Eddie PROTT.ST Wittekoek (VIaarchngen). Aad van Asten (Vlaarcüngen), Fred Een protest van Van Asten werd Dolman (Rotterdam), Ron Slui- door de jury ontvankelijk ver roer (Spijkenissè) en Gerrie klaard en Zeyderveld werd dan van Van Asten hem weer naar de ballustrade te duwen, iets dat in de laatste tweehonderd meter niet meer mag daar men dan in rechte lijn zijn wedstrijd dient te vervolgen. John Roo-ienbtirg is met een klap tegen het asfalt gesmakt. Nu-was een onverstandige actie van John Zeyderveld de oorzaak, maar het wordt niet uitgesloten geacht dat in de toekomst oneffenheden in de baan dergelijke valpartijen gaan veroorzaken. Geld voor de noodzakelijke opknapbeurt ontbreekt echter... Groenewegen {Amsterdam) naar voren. De herkansingen tussen de num mers twee en drie namen meer tijd in beslag om de twee ren ners die uiteindelijk bij de laatste zouden komen aan te wijzen. Dit werden na zenuw slopende series Eef Brand (Dordrecht) en John Roozen- burg (Den Haag). In de eerste serie van deze kwart finale reed Aad van Asten de snelste tijd van de avond 13,1 sec. over de laatste 200 meter. Ook Fred Dolman en John van Zeyderveld reden zich in twee ritten naar de halve finale en alleen tussen Ron Sluimer en Zeer onsportief was de hou ding van Zeyderveld toen hij weigerde op het erepodium te komen om zijn medaille in ont vangst te nemen. Na lang aan dringen van het sport commis sielid Willem lïoozenburg" kwam hij toch, maar niet zodra had hij dc medaille om of hij deed hem gelijk weer af. Gerne Groenewegen waren Na de pauze stond het 15 kilome- Schiedam Er is in feite nog geen steek veranderd. Nog steeds groeit er op de open - plekjes tussen het asfalt centimeters hoog onkruid. Asfalt, dat welig bobbelt en scheuren vertoont. Het buiten-talud is verzakt en het pad rond de wielerbaan vertoont gaten waarin een volwassenvent tot zijn knieën in wegzakt. Er is in feite niets veranderd, hoog stens zou je de wielerbaan „Schiedam" nóg gevaarlij ker kunnen noemen. Zo zelfs, dat de enige niet overdekte wielerbaan in Zuidholland ïn vervallen toestand verkeert Als er niets gebeurt, zo menen in siders, dan bestaat diezelf de baan geen jaar meer. Geldgebrek speelt de Stichting wielerbaan Schiedam parten. Daarom ook prijkt er boven de ruime bar in de riante kanune een bordje roet de waarschu wende tekst: poffen is overbo dig, we hebben het geld voor de stichting nodig Jan Gordijn, penningmeester van de stichting en voorzitter baan- commissie, haalt gelaten de schouders op als de toekomst \a n de Schiedam se baan ter- sprake wordt gebracht. „Als we zó doorgaan is het natuurlijk erg gauw afgelopen. Twee jaar geleden al hebben we bij de gemeente aangeklopt om hulp, omdat het buitentalud zo slecht was geworden. Ongeveer twee maanden geleden hebben we er nogmaals over ■vergaderd. Ten minste. toen is de urgentie van het geheel nogeens aangetoond Nu gaat het snel gebeuren was onze reactie, maar helaas, er is nog steeds niets gebeurd". Jan Gordijn, tevens voorzitter van de wielervereniging Harga en ook nog eens beheerder van de kantine op de wielerbaan, beaamt dat er voor buiten staanders eigenlijk geen touw meer aan vast te knopen is. De wedstrijden'op de wielerbaan trekken, publiek. Niet veel. maar als er, zoals gisteravond 142 man twee gulden entree betaalt en er ook nog eens 34 kaartjes a éen gulden worden verkocht, bedraagt de recette toch nog 318 gulden. met de opbrengst van de kanti ne. Gelukkig hadden we het afgelopen seizoen de voetbal, vereniging WF op ons complex, 3nders had de stichting het fi nancieel met eens kunnen red den." Toch blijft de wat onbevredigen de sitautie dat amateurrenners naar Schiedam komen, om er aangelokt door een niet onaardig prijzengeld, een flink centje bij te verdienen. Een goede renner zou. als hij alle wedstrijden acte de presence zou geven, heel dicht in de buurt van de duizend gulden kunnen komen. De amateur wielrennerij draait nu eenmaal om het door de KNWU gelegali seerde prijzengeld. Vanuit het publiek komen dan ook nog eens de vaak vette premies. Jan Gordijn geeft onmiddellijk toe dat het bij velen vreemd moet overkomen dat een wiel renner op de Schiedamse baan premies komt incasseren, ter wijl diezelfde baan nodig aan een opknapbeurt toe is. maar dat het benodigde geld ont breekt. „Maar wat moeten we dan?" vraagt Gordijn zich af. „Als er niets te verdienen valt komen de renners niet, dan gaan ze ergens anders naar toe waar wel premies worden uit gekeerd. "We moeten dus wel meedoen, al moet ik eerbjk zeg gen dat ook ik - en met iruj meerdere personen die met de baan te maken hebben - er moeite mee hebben''. £n dus lijkt de enige oplossing om het verdere verval van de Schiedarose baan tegen te gaan dat de gemeente Schiedam een forse subsidie beschikbaar stelt- Maar het ligt voor de hand dat de mannen die over een dergelijk voorstel moeten beslissen óók met lede ogen het niet gennge prijzengeld rich ting amateurrenners zien ver trekken. Blijft echter het feit dat er nog geen steek veranderd is. Of het nu juist is of niet. dat de stich ting het organiseren van wieler wedstrijden naar een baan com missie delegeerde, vast staat dat het geld om die baan te onderhouden er gewoon met is. En dus wordt het oppervlak van de baan (in de wandeling een „wasbord" genoemd) als maar slechter en blijft het bui de KNWU de Schiedarose baan in zijn programma blijven be trekken. Zo lang het nog kan, want wethouder Herman Post hoorn, sportraad-voorzitter Ane Vertinde en Frans van Rijsbergen hebben gisteravond roet eigen ogen. kunnen zien dat die opknapbeurt dringende noodzaak is. drie ritten nodig die door Slui mer in de derde rit met een tijd van 13,6 sec. in zijn voordeel werd beslist. In de eerste halve finalerif tus sen van Asten en Sluimer wist van Asten met tijden van 13,1 sec. en 15,1 sec. zich finalist. Tussen Zeyderveld en Dolman waren weer drie ritten nodig, daar Dolman zijn opponent in de eerste rit wist te verrassen en met 13^ sec. won. In de daarop volgende twee ritten het Van Zeyderveld er echter geen twij'fel over bestaan en won met 13,5 sec. en 13,8 sec. In de eerste rit van de fipale won Van Asten zeer overtui gend in 13,9 sec., maar in de tweede nt was onreglementair njden van Zeyderveld, die Van Asten imar de ballustrade dwong en hefn de doortocht belette door bij de demarrage ook gedeklasseerd. Dit lokte van deze renner ook protesten uit en hij weigerde een derde rit te rijden wat voor Van As ten tot gevolg had dat hij als va?- ^cderlan+ Een strijd die vele maien werd gestreden. Links Aad van werd uifeJÏÏÏ,? S w™- Asten en rechts de weinig sportieve John van Zeyderveld. aan de echte vreugde ontbrak. dubbele puntentelling was amateurs een klasse apart. Zij Brand (Barrhopoort) allen wonnen beide de omnia in hun vooruit en streden Van Zeyder- categorie, veld en Van Asten in een ver- pe uitslagen. Sprintkampioen- woed gevecht om de overige schap nieuwelingen: 1. Aad van punten. Van Zeyderveld, die dit verloor, kwam na de finish lijn omhoog naar Van Asten en stootte met de elleboog met de bedoeling zijn tegenstander uit het evenwicht te brengen. Deze had het gevaar in de gaten en ontweek de aanval. Van Zey derveld, nu zelf uit balans, kwam te vallen en sleepte John Roozenburg (zware mate riaalschade) en Pieters mee in zijn val. ter klassement op het program ma. Dit dreigde stuk te lopen op de opeens neervallende re^ gen- Gelukkig duurde dit maar kort en konden de renners toch vertrekken. Onder deze renners ook Van Asten en Van Zeyder veld, die in het sprintgeweld Na dit nare incident ging de wed- dus tot een smakeloos slot wa ren gekomen. De jury hield de ze renners nauwlettend in het oog, gewaarschuwd door uit spraken van Van Zeyderveld als zou hij Van Asten uit de baan rijden. Het eerste klasse ment werd gewonnen door Van Zeyderveld met Van Asten als tweede. Balvers (Sintmaartens-. dijk) won het tweede klasse ment terwijl beide opponenten geen punten behaalden. ELLEBOOG In het derde klassement met strijd gewoon door en de ren ners in de baan streden met grote inzet (vooral Brand) om de titel in de wacht te slepen. Asten (Harga-Sintmaartens- dijk), 2. John van Zeyderveld (Amsterdam), 3. Ron Sluimer (Pedaalridders), 4. RFred Dol man (Ahoy). Kampioenschap klassementwedstrijd: 1. en kampioen van Nederland Ger rie Groenewegen (Olympia-Am- sterdam), 2. Ed Dorgelo (Nijver- dal), .3. Eef Brand (Barrho poort), 4. Perry Balvers (Harga- SintmaartensdijkX 5- Aad van Asten (Harga-Sintmaartens- dijk), 6. Paul Pieters (Eindho ven), 7. Fred Dolman (Ahoy), Piet van de Linden (Feye- noord), 9. Ron Meeldijk (Harga- Sintmaartensdijk). Gerrie Groenewegen, attent op Omnium dames: 1. Karin Strong elke ontsnapping scoorde rustig (Canada), 2. Nita van Vliet punten en de ontsnapping van (Maasland), 3. Pinphy Wesdorp Ed Dorgelo (Nijverdal) die het (Schiedam), 4. Marion Bax laatste klassement won kon niet (Feyenoord), 5. Ineke Muilwijk verhinderen, dat de Amster- (Rotterdam) dammer verdiend kampioen Omnium amateurs: 1. Joceiyn Lo- van Nederland werd in de klas- veil (Canada), 2. Peter van Wijk sementwedstnjd. Tijdens het oniijstingsprograro ma was bij de dames Karin. Strong (Canada) en haar land genoot Joceiyn Lovell bij de (Rotterdam), 3. Martin Meeldijk (Vlaardingen), 4. Jack Ham- mendorp (Ahoy), 5. Jan Lange- weg (Scheveningen), 6. Aad de Graaf (Rotterdam). Schiedam Het werd uiteinde-/ lijk toch nog een vervelende avond voor Aad van Asten. Die Schiedamse wielrenner won weliswaar de Nederlandse titel bij de sprint maar de ma nier waarop dat gebeurde zin- de hem niet. Zoals dat ook het geval was op de vijftien kilo meter. Zijn grote concurrent John van Zeyderveld werd de grote boosdoener. En terecht want ook nu weer toonde de Amsterdammer zich een erg slecht verliezer. Aad van Asten kon vooral na de sprint zijn teleurstelling nauwelijks verber gen: „Dat ik Nederlands kampioen ben geworden is natuurlijk hartstikke leuk. Maar de manier waarop hoeft voor mij niet. In die tweede rit startte door Marlijn Verwaaijen teotalud in alle rust nog verder verbakken. Geld. waarvan de stichting oven- J-^ Gordijn: .Dat buitentalud, gens geen cent wijzer want, „Want", verklaart Gordijn, „stichting en baancommissie draaien geheel los van elkaar. De baancomroissie zorgt er voor dat er geld binnenkomt om de renners te betalen, ter wijl de stichting moet werken ik als tweede en vlak bij de 200 meter lijn drukte hij me tegen de kantlijn- Dat kostte me behoorlijk wat meters." Een geluk voor de Schiedammer was het feit dat de lijnrechter er met zijn neus bovenop stond. „Die heeft toen ook meteen geprotesteerd," blikt Aad terug, „en later heb ik dat ook nog eens gedaan. Op het moment dat het ge beurt denk je nergens aan. Dan ga je gewoon verder. Later wist ik zeker dat ik over hem heen gegaan was ais dit niet was gebeurd." daar draait alles om, Zolang Toch was de renner vóór de finale en daar niets aan gedaan wordt is 1 zelfs voor de kwartfinale niet al te optimistisch: „Ik zie roe nog niet zo gauw winnen," meende hij, „Vooral Ron Sluimer en John Zeyderveld rij den erg sterk. Daarbij komt dat ik mezelf vaak onderschat. Dan valt het tenminste mee als ik win." al het andere werk zinloos. Dan blijft het asfalt bobbelen en scheuren". Toch wordt er op diezelfde wielerbaan een Ne derlands kampioenschap verre den, En zo lang het nog kan zal Een wat teleurgesteld kijkende Aad van Asten (midden) ondergaat de huldiging. John van Zeyderveld (links) heeft zijn medaille al afge daan. Was de sprint een duel waarin John Zeyderveld de weinig sportieve hoof drol vertolkte, in de rit over vijftien kilometer klassement deed hij er nog een schepje bovenop. Bleef hij in eerste instantie aan het wiel van Aad van Asten zitten en ging de Amsterdammer eindelijk toch een duel aan. Met de fatale, afloop. Aad van Asten: „Hij ging een sprint aan dus ik er achter aan. Op het moment dat ik over hem heen wilde gaan probeerde hij me een elle boog te geven. Mij dus opzettelijk te laten vallen. Maar ik zag het aankomen en kon het allemaal ontwijken. Met het gevolg dat Van Zeyderveld zelf tegen de vlakte ging." De toestand die toen volgde had niets meer met wielrennen te maken. Van Asten weer: „Laat ik voorop stellen dat die jongen een ontzettend onspor tieve vader heeft Wat die man alle maal uithaalt .Maar toon John uit viel ging die man in de bocht staan en riep constant als ik langskwam: „Kom dan van je fiets af als je durft" Nou, toen hoefde het voor mij alle maal niet meer." „En toch heb ik het allemaal wel aan zien komen," vervolgt hij, „want al bij de start deed hij erg vervelend. Ging hij eerst langs de railing staan maar zei toen heel demonstratief: ,Jk zal maar weg gaan want hier moet Van Asten natuurlijk zijn." „Maar ook na de valpartij was het voor mij niet meer zo leuk. Tenslotte kreeg je van diverse kanten te horen .ïat Van Asten alleen kan winnen als e€n ander valt en zo. Maar goed. achteraf kan het me niets meer schelen. Van Zeyderveld is gewoon een onsportieve goser maar hij zal zichzelf nog wel eens genko- men. Althans, dat hoop ik dan m Schiedam Yvonne Büter heeft als eerste sinds de invoerW van het damescricket een een- v tury (100 runs) geslagen. In de wedstrijd tegen MOP kwam de speelster van Asvion tot een totaal van 102 runs not out Niet alleen vestigde zij hiermee het damesrecord, ook bij ,je heren van Asvion is iets derge lijks nog nooit voorgekomen. In de zes jaar dat de vereniging naast hockey ook cricket speelt kwam nog nimmer een speler tot een dergelijk totaal. Bij haar eindscore sloeg Yvonne zeventien vieren en geen zes. Yvonne Büter is ook speelster van het eerste damesteam bij hockey. In deze tak van sport is ze doorgedrongen tot de Ne derlandse jeugdselectie. Schiedam Voor de vijfde maai heelt de Albert us Magnus-, school een twee-daagse sport dag gehouden op het complex van de handbalvereniging UVG. Maandag waren de eerste, twee de en derde klassers in het strijdperk, terwijl dinsdag de drie hoogste klassen aan de beurt waren. De sporteommissie van de Alber- tus Magnusschool bestaande' uit, Thea Schoenmakers, Ada" de Leede, Eef van Vliet, Peter Theunis en Jack de Heer had de medewerking van ongeveer 70 ouders, om alles tot in de puntjes te laten verlopen. De^ deelnemers kregen voor alle on derdelen punten toegewezen en deze' werden dan in hun totaal opgeteld, om later uit te maken wie leerjaarwlrmaarwordt. De verschillende onderdelen wa ren als volgt: Bord gooien, sla lom, hardlopen, vergooien, za- klopen, tennisballepelrace, hin ken, korfgooien, hockeystick- strandbalrace, bloklooprace, kogelstoten, kruipdoor, bloksta- peirace, hordenloop, jeu de boule, verspringen, achteruitlo pen en handen- en voetenloop. Elke deelnemer krijgt volgende week een diploma met daarop de behaalde resultaten. Begun stigd door het mooie weer rijn deze sportdagen een groot suc ces geworden, veel ouders wa ren naar het UVG-complex ge komen om de verrichtingen van hun pupillen gade te slaan. Maasland De r.k- school Aloysius heeft het Maas- landse schoolkorfbaltoer- nooi gewonnen. Voorzitter Gijs Eikelenboom van or ganiserende korfbalvereni ging ODD reikte na afloop de wisselbeker uit, waar voor felle en sportieve strijd door de vier basis scholen was geleverd. Het korfbaltoemooi kenmerkte zich dit jaar vooral door de grote deelname. Ruim driehon- derdvijftig kinderen zorgden samen voor een record aantal deelnemers. Mede door het uit stekende weer, de goede organi satie en de grote belangstelling van ouders en onderwijzend personeel, is het een zeer ge slaagd toernooi geworden. Felle strijd werd er geleverd, waarbij de geref. school De Klim-op in de al en a2 klasse de eerste plaatsen opeiste. Ook in de b- en c-klasse was De Klim-op de sterkste, terwijl de openbare school De Schutse in de d- en g-klasse eerste werd. De wisselbeker kwam uiteindelijk terecht bij de school met de beste gemiddelde prestatie,en dat was de r.k. school Aloysius. De eerste plaatsen in de e- en f-klasse waren voldoende voor de titel. De Klim-op werd twee de, de Schutse derde en de Ned. herv. school 't Spreeuwenest sloot de rij. Schiedam De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrij den in de Schiedamse Algeme ne Bedrijfsvoetbal competitie zijn: NWW-Slavenburg 2-1, He lios-Hoek 1-2, Boers-PTT M, Gu5to-Ës/En 2-0, SOS-BBO 2-5. (afdeling B) Kreuger-De Jong 0-1, ABN-Gusto 2 1-1, Simplex- Racing Vetus 4-2, Renish-Sch- meink 5-2. (afdeling C) Meat- boys-Steens 4-2, Schiecarton- Coeberg 14-2, Niva-Tugboys 1-0, DHP-Bode Boys 0-2. (afdeling D) Halvax-PTT 2 (L5, Eurotax- Helios 2 3-2, SRS-ABN 3A Hoek 2 SOS 2 2-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6