WIK: alles voor de jeugd John Heilker: Geen medelijden maar aandacht" Spirit moet afwachten SPONSOR VOOR UNITAS Nieuwbouw kost 105.000 gulden 55 «SI Holy laat steekje vallen Trainer van SIS De Ooievaars fe-f: 'uagf;m üir^y^'p-. Eervolle uitnodiging SINT TRUIDEN WIL HANS CAMPEN WOENSDAG 16 JUNI 1976 Schiedam Chris van der Toorn* voorzitter van de 25- jarige Vlaardingse handbal vereniging WIK, is als zovele I anderen bij toeval in het ver- enigingswerk terechtgeko men. In zijn kantoor van de capsulefabriek Holland aan de Schiedamse Schie herin nert hij zich hoe hij altijd meeging met zijn twee doch ters en, zoals het zovaak ge beurt, prompt gevraagd werd als leider van het betreffende team. Bestuurlijke kwaliteiten bezat Van der Toorn ook- Hij is acht jaar voorzitter geweest van de KVP afdeling Rethel en toen hij in 1967 van Schiedam naar Vlaardingen verhuisde werd hij daar voorzitter van de Liturgische werkgroep- Toen in 1973 Wil Faassen Vlaardingen ging verlaten en WIK daardoor zonder voorzitter kwam te zitten, werd een beroep gedaan op Chris van der Toorn, en niet tever geefs. Van politiek naar de sport was wel een grote overstap en daarom volgde Van -der Toom een algemene basisoplei ding van de Nederlandse Sport Fede ratie waar hij het examen met goed gevolg heeft afgelegd. Dat de jeugd bij WIK een belangrijke rol speelt is duidelijk merkbaar aan de steeds toenemende stijging bij deze jeugdafdeling. Momenteel telt de ver eniging 186 jeugdleden en 68 senioren en voorzitter Van der Toom is er trots op, dat ze nu bij de grootste verenigingen van het district gaan behoren. „Maar onze jeugdjvordt ook uitstekend begeleid'", voegt hij er snel aan toe. «Wij hebben een uitstekend functione- ^rend jeugdbestuur, met als voorzitster LFien Luyten die bergen werk verzet Voor die jeugd". Dat er veel werk verzet moet worden is begrijpelijk als er vijftien jeugd- teams aan de competitie deel nemen en hiervoor toch capabele leiders no dig zijn. „Ook met het vervoer voor de jeugd hebben wij enorm veel medewerk ing", gaat Van der Toom verder, ,.In de competitie wordt dit ver.Ter uit sluitend gedaan door de ouders van onze jeugdleden en daar zijn wij ont zettend trots op". In maart van dit jaar zijn de twee verharde velden onofficieel m ge bruik genomen. Deze zijn geheel op kosten van de gemeente Vlaardingen aangelegd, waar een bedrag van 105.000 mee gemoeid was. Deze vel den zijn ook opengesteld voor de gehele jeugd van de Westwijk. „Maar de laatste tijd wordt er nog al eens schade aangericht door de jeugd. Worden ze gebruikt voor recreatieve sport, dan is dat natuurlijk met erg, maar als de lieve jeugd ze gebruikt als racebaan voor de brommer, dan zal deze prachtige accommodatie daar veel schade aan ondervinden". WIK is, na Umlas Maassluis, de tweede vereniging in de afdeling Rotterdam die verharde velden rijk is. Schiedam bezit deze speelvelden nog met en als een Schiedamse vereniging zoals bij voorbeeld DWS, zou kunnen promo- WIK-voorzitter Chris van der Toom bij het in aanbouw ziinde clubgebouw van de handbalver eniging. veren, dan is zo'n vereniging verplicht op verharde velden te gaan spelen. Daarom heeft DWS voorzitterLou Konemann «1 contact gezocht met zijn Vlaardingse collega Chris van der Toorn. om. als het zover is. hun thuis wedstrijden bn WIK te spelen. Chns van der Toorn hierover: „Natuurlijk zijn wij bereid om DWS dan te hel pen. over de prijs worden we het altijd wel eens". Toen de verharde velden een feit wa ren, werd er bij WIK natuurlijk ook over de opstallen gepraat. Er werden tekeningen gemaakt cn naar de ge meente ingestuurd. Bij dc jaarlijkse rondgang over de Vlaardmgse velden door de leden van de sportraad en wethouder sportza ken Rien Bovenberg, werd het WIK- bestuur medegedeeld, dat de tekenin gen prima waren, maar dat het reali seren er van nog wel twee jaar zou duren. Er was geen geld. Een week later werd Chris van der Toorn opgebeld door de heer Goed- knecht van het sportbureau. met de mededeling dat er tóch geld voor was, en spoedig aan de bouw begonnen kon worden. WIK vormde toen snel een bouwcom missie van zes leden met als voorzit ter Henk van Herpen. Er werd con tact gezocht met een aannemer die de 120.000 niet te boven zou gaan. Het werd aannemer Bulten uit Wijk bij Duurstede. Tijdens de bouw is de gehele dag Ge rard Buddeobomer, de materiaalcom missaris van WIK, aanwezig. Hij zorgt voor toezicht, koffie e.d. Als we Chris van der Toom vragen, wanneer de bouw gereed is, zegt hij somber: „Ik zou het graag wat sneller zien gaan, maar ja. als leek kan je daar natuur lijk slecht over oordelen, maar als de competitie weer start, willen wij alles officieel in gebruik nemen. Ook onze lichtinstallatie, die door onze eigen leden wordt geplaatst". Chns van der Toom, die het voorzitter schap van WIK „een interessante, functie" noemt, is volledig m het handbaiwereldje ingeburgerd. „Ik ben er ontzettend veel tijd aan kwijt, dat wel, maar net als bij de overige bestuursleden het geval is, doe ik het, graag. Voor WIK heb ik het er graag voor over. Vïaardingen De softballsters van Holy hebben in een weinig aan trekkelijke wed strijd met 7-8 verloren van Alexandria 2, waardoor de eventuele kam pioenskansen aardig zijn gere duceerd. 1 Yvonne de Paauw ...tweede punt... Holy startte goed en nam in de eerste innings via Cory Dors man en Yvonne de Paauw een 2-0 voorsprong. In de tweede innings kwam Alexandria ech ter terug en wist eveneens twee punten te scoren. Waar door de stand 2-2 werd. Nog in diezelfde inning wist Holy opnieuw een voorsprong te ne men. Ditmaal waren het Anja Witberg en Tanneke Hardenbol, die de thuisplaat wisten te be reiken en Holy zo een 4-2 voor- sprong te geven. Het antwoord van Alexandria kwam in de derde innings en weer wisten zij de stand gelijk te trekken tot 4-4. Deze stand bleef gehandhaafd tot de vijfde innings maar toen was het weer Holy dat een voorsprong wist te nemen. Ach tereenvolgens wisten René Prinsen, Gerda van Oeveren en Inge Remders de thuisplaat te bereiken en stond Holy met nog twee innings te spelen met 7-4 voor. Een zwakke zesde innings van het Holy-veld leverde Alexan dria vier punten en tevens een 7-8 voorsprong op. De laatste innings moest dus de ontkno ping brengen. De slagploeg van Alexandria werd vrij snel aan de kant gezet. Het was toen Holy dat nog iets aan deze achterstand kon doen. Gerda van Oeveren en Inge Rcinders gingen echter uit doordat zij werden ui tgevangen. Rene Prinsen gaf daarna echter ben prachtige honkslag en be reikte daardoor het tweede honk. Met Janneke Dorsman aan slag wist Rene zelfs het derde honk te „stelen", maar de klap die Janneke Dorsman gaf werd op schitterende wijze ge- vangen door derde honkvrodw Ella van Oirschot van Alexan dria. Dat betekende tevens het einde van de wedstrijd en de' reeds eerder genoemde neder-*" laag. Werpstersresultalen: Holy - Anja Witberg, zij gooide 4x3 slag, 4x4 wijd, en kreeg 10 honksla- gen tegen. Het Holy veld maak te 4 fouten. Alexandria - Ada Bakker gooide 5x3 slag, 2x4 wijd kreeg 13 honkslagen tegen. Haar veld maakte 3 fouten. m :sf'! .vr> fi?K' Schiedam Spirit heeft in de afgelopen week twee wed strijden voor de softbaU-competitïe afgewerkt. Eerst moesten de dames aantreden tegen SCR en twee dagen later was koploper Alexandria de tegenstander. Het eerste duel werd door Spirit met 21-10 gewonnen. Schiedam John Heilker, een van de talentvolle spelers van de Schiedamse basketbalvereniging Ju venilis, is thans voor het tweede seizoen als trainer verbonden aan. de afdeling basketbal van de Invali den sportvereniging De Ooievaars. John Heilker (22), combineert dit trainerschap met zijn activiteiten voor Juventus, de vereniging waarvan hij vier achtereen- - volgende seizoenen deel uit maakt van, het eerste team. Na verschillende trainers bij deze vereniging te hebben meegemaakt staat de he renselectie nu onder lei ding van Jan Start. John hierover: JDe beste die we tot nu toe gehad hebben. Van hem heb ik het laatste jaar ontzettend veel ge leerd. De verstandhouding in de ploeg is goed en er wordt hard getraind" 'Als trainer van de rol-basketbal- ploeg van de Schiedamse Inva liden Sportvereniging De Ooie vaars is John Heilker - zoals hij zelf zegt - twee jaar geleden er iri „gerold". Medewerker van de Sporthal Margriet Adri Boer zei mij: „John, het trainen van die jongens, zou wel iets voor joy zjjn, ze verdienen het en kunnen van jouw kennis in de basketbalsport veel leren". Heilker had toen zelf weinig erva ring in het geven van training en coachen- Vol trots zegt hij. «Ik ben toen over de bewuste drempel gestapt en gelijk met de jongens opgetrokken. Je ^.rmoet het zien als een sociale bewogenheid. Je komt er mee in aanraking en ziet dan dat de nood hoog is. Ik vond het schandelijk dat niemand zich hiervoor wilde inzetten en, on danks dat ik geen ervaring had in training geven, heb ik toch de moed genomen om hier aan te beginnen en tot vandaag toe heb ik er geen moment spijt van". John Heilker. pas examen gedaan voor de HAVO, wil van zijn hobby zijn beroep proberen te maken en hoopt dan ook in september zijn studie aan de Haagse Academie voor Licha- j melijke-Opvoeding aan te van- ;$gen. 1t Op de vraag of er veel tijd in dit John Heilker...„geen spijt van" het graag en trek altijd met de jongens op. alle competitiewed strijden, toernooien en trainin gen ben ik er bij. Ja. dan kom ik toch wel aan een paar uur tjes, maar het is ontzettend dankbaar werk, het kan haast nooit fout gaan. wat je zegt wordt gedaan en goed opge volgd". Dat dit bewaarheid wordt is op te merken aan het feit dat de Ooievaars het eerste eompeti- tieseizoen succesvol hebben af gesloten met een tweede plaats in de landelijke B afdeling. De Nederlandse Invaliden Sport bond heeft bij rolstoelbasketbal twee klassen, een A en een B klas, elk bestaande uit zeven ploegen, verdeeld over het ge hele land. „Dat er in de competitie veel gereisd moet worden is een ding dat zeker is. Wedstrijden in Leeuwarden, Doorn en ande re plaatsen zijn nu met direct naast de deur. Delft is het dichtste bij", aldus John Heil ker. De laatste tijd is de belanstelhng voor het rolbasketbal bij het publiek wat toegenomen er» John Heilker merkt terecht op: „Zij vinden het geweldig, net als elke sportman, als er bij de wedstrijden publiek »s. Zij wil len geen medelijden, maar wel de aandacht van het valide pu bliek". „Voor de minder valide sporters is het meer als een hobby, ze hebben minstens zoveel menta liteit en uizet als een valide sportbeoefenaar. Onvoorstel baar, wat deze mensen in een rolstoei kunnen presteren, snel heid, wendbaarheid en dan nog de bal spelen". Op de vraag of hij nu genoeg spelers beschikbaar heeft voor de volgende competitie zegt John Heilker: „We hebben mo menteel acht man, terwijl we er vijf nodig hebben voor een wedstrijd.- Jammer genoeg zijn er veel min der-validen die, om onduidelij ke redenen, de stap naar de invaliden sportvereniging niet durven te zetten. Zijn ze er eenmaal, dan zijn 2e met meer weg te krijgen. Dolgraag zou ik de ploeg tot zeker een man of vijftien uitgebreid zien, dan kunnen we ook met een tweede team beginnen en hebben dan werk rit, zegt hij bescheiden: ^CdX.dat valt - t wel mee. Ik doe Maassluis De Maassluise handbalvereni ging Unitas heeft een sponsor. De firma De Jong-Verzekeringen, kwam tijdens de deze week gehouden jaarvergadering als beste kandidaat uit de bus- Tijdens de vergadering nog, heeft het bestuur overleg gepleegd met andere gegadigden, maar na uitvoerige berekeningen bleek De Jong de meest geschikte kandidaat Unitas gaat nu kontakt opnemen met het Hand balver- bond over de thans te volgen procedure. Omdat zowel bestuur als leden accoord gingen met de voorgestelde sponsoring, leverde het onderwerp naamsverande ring" geen problemen op. De jaarvergadering van de handbal vereni ging Unitas in Maassuis had overigens een vlot en prettig verloop. Na de jaar verslagen, die met enkele kleine op- of aanmerkingen werden goedgekeurd kwam het punt verkiezingen van bestuur en commissies aan de orde. Voor het bestuur moesten vier nieuwe leden wor den gekozen aangezien Ans van Wijk, Lennie den Oudsten en Frans den Oud sten aftredend en niet herkiesbaar waren, tussentijds was afgetreden A. Lukas. Het bestuur voor het meuwe veremgmgsjaar werd als volgt samengesteld: voorzitter C. Gordijn, secretaresse Yvonne van Buuren, penningmeester Wun den Oudsten, als le den Wim de Snayer, Jan van der Marei, H. Raymakers raymakers en G. Smits. De diverse commissies werden met enkele verschuivingen compleet samengesteld- De technische commissie knjgt, wat betreft het opstellen van de standaardteams, de steun van trainer Hans van Zelm. Door hem zullen de selecties dames en heren worden samengesteld. Bij de dames zal als coach optreden Leo de Vette terwij! bij de heren Ton van Ettingen deze functie gaat vervullen. Een negatief punt op de vergadering was de terugloop in het ledental, Het afgelopen jaar is dit met tien procent teruggelopen Het nieuwe bestuur gaat trachten het le dental weer in stijgende lijn te krijgen. Basketballers van De Ooievaars luisteren aan dachtig naar de instructies. altijd wat spelers achter de hand". „Als de rolstoel-basketballers op toernooien komen 2ijn het steeds weer dezelfde mensen cüe je tegenkomt, het is een gemeenschap, meuwe sport beoefenaars worden echter snel in deze gemeenschap opgeno men en een belangrijke factor is ook dat het een zeer goede therapie is". John Heilker, tot slot: „Ik blijf doorgaan en met mijn geheel pro deo inzet hoop ik tot uit breiding van de invaliden sport vereniging de Ooievaars te ko men". In de eerste innings namen de Schiedammers een 3-0 voor sprong, die in de tweede en derde innings werd uitgebouwd tot maar liefst 18-4. Daarna ge loofden de dames van Spirit het wel en in de vierde en vijfde miungs mochten de Rotterdam se dames iets terug doen. Zij konden de stand terugbrengen tot 18-8. Daardoor voorkwamen zij dat de wedstrijd al na vijf inrungs zou zijn afgelopen, om dat dan het reglementaire ver schil van 15 punten automa tisch een emde aan de wed strijd zou hebben gemaakt. In de laatste mnmgs lieten de dames nog even zien wie het meeste aanspraak mocht ma ken op de overwinning en wis ten er toen nog drie dames over de thuisplaat te brengen. SCR scoorde toen nog wel twee keer tegen maar dat was alleen be langrijk voor de statistiek. Eindstand 21-10. Beste slag- vrouw bij Spirit was deze maal Monique Gillet, vijf honkslagen liet zij los op werpsters Loes van Vlijmen, waaronder twee daverende home-runs. De tweede wedstrijd tegen Ale xandria, moest een voorlopige beslissing brengen welke ploeg zich definitief zou plaatsen voor de A-poule in de tweede helft van de competitie. De dames van Alexandria hebben er geen twijfel over laten be staan, wie er deze avond de meeste aanspraak hierop mocht maken. Met 18-6 werd Spirit duidelijk teruggewezen. Al in dc eerste twee mnmgs nam Alexandria een 8-0 voorsprong alvorens Spirit iets terug kon doea Wederom was het Spirit's gevaarlijkste slagvrouw Moni que Gillet die tegenscoorde en weer gebeurde dit door een schitterende home-run (haar zesde al van dit seizoen. Aange zien Marjan Hofstee en Alice v.d. Bosch ook wisten te scoren werd de stand teruggebracht tot 8-3 Daarna was het echter weer de beurt aan Alexandria en In de vierde en vijfde innings werd het vonnis definitief voltrok ken over de ploeg van coach Joh» Gïjtenbeek. Maar liefst zeven dames van Alexandria wisten de thuisplaat te berei ken en aangezien Spirit dit slechts tweemaal wist te pres teren in diezelfde innings was de na de vijfde innings 15-5 in het voordeel van Alexandria. In haar laatste slagbeurt kon Spi nt nog eenmaal wat terug doen. Ditmaal was het Doke" van Leeuwen, die de thuisplaat wist te bereiken, maar toen had Ale xandria inmiddels ook al weer drie keer weten te scoren. Waardoor de eindstand van 13- 6 werd bereiktt en Alexandria zich plaatste voor de A-poule. Voor Spirit, dat thans is uitge speeld, zijn nog niet alle kan sen verkeken. De ploeg heeft nu 8 punten uit zeven wedstrij den. Alexandria met 10 punten uit 7 is dus geplaatst evenals Neptunus (9 uit 7). De derde efl vierde plaats in de A-poule is nog een open vraag. Hiervoor komen nog drie ploegen m aanmerking te weten Antil len Stars (6 uit 5 wedstnjden) Sparta (4 uit 5 wedstrijden) en natuurlijk Spint met 8 punten uit 7 wedstrijden. Met de wed strijd Antillen Stars-Sparta (maandag 21 juni) is nog alles mogelijk en zal de beslissing misschien pas op cüfe dag val len. Of 2elfs daarna, via even tuele beslissings-wedstnjd(en). Maassluis Handbalvereniging Unitas gaat zondag naar het grote internationale handbal- toernooi van IASUN in Hou- them zuid-Limburg. Het is een eer voor de Maassluizenaren om elk jaar weer voor dit toer nooi te worden uitgenodigd. Ploegen uit zes verschillende landen zijn te gast in Limburg en het toernooi wordt een van de grootste Nederlandse toen nooien genoemd. Dne elftallen vertrekken zondag morgen om half zeven vanaf het terrein aan de Büderdijk- laan; dames-senioren 1 heren senioren 1 en dames-junioren. Schiedam De BeJgische tweede klasser Sint Truiden is geïnte resseerd m Hans Cam pen. De middenvelder, die het afgelo pen seizoen voor SW speelde maar na moeilijkheden met trainer Leo Halkes uit de basis vedween, had aanvankelijk la ten weten te kiezen voor een terugkeer naar zijn oude dub, het Schiedamse Ursus. Het he- stuur van Sint Truiden, waar ook ex-SWer Eddie Koens heeft gespeeld, was echter diep onder de indruk van het spel van Carapen. Na een eerste ge sprek volgde dezer dagen een tweede benadering van de zijde van de Belgische club. Hans Cam pen, die zegt wel interesse te hebben in het Belgische be taalde voetbal, noemt het door Sint Tnnden aangeboden con tract aantrekkelijk genoeg om naar België af te reizen voor een definitieve bespreking. 2e* ker is dat Sint Truiden de Schiedammer geen proef wed strijd zal laten spelen, maar, indien een overeenkomst wordt oereikt, hem direct zal inlijven-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7